Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#76751) BBéci válasza agyhalal (#76750) üzenetére


BBéci
titán

A tévékben lévő izé szerintem csak nagy jóindulattal nevezhető médialejátszónak. Semelyik gyártónak nem érdeke, hogy annyit tudjon, mint egy asztali gép.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#76752) ChipKng válasza BBéci (#76751) üzenetére


ChipKng
aktív tag

Fura, hogy ha nem erdeke, akkor a Samu megis miert fizette ki a licenszet a DTS dekodolasahoz? Mert az elrosen plusz ktg neki, pusztan a medialejatszashoz...

2B OR NOT 2B that is FF

(#76753) BBéci válasza ChipKng (#76752) üzenetére


BBéci
titán

Az annyira alaptétel, hogy nem hagyhatták ki. 2009-ben a B széria még nem volt DTS-képes, az akkori IFA-n folyamatosan ezzel támadtam az ott jelen lévő koreai társulatot. Ígértek erre vonatkozó firmware frissítést, de csak a C sorozatba került bele. Az LG csak 2012-től tette a tévéibe a DTS-t, ők voltak az utolsók a nagyok közül.
Bármennyire furcsállod, a TV alapvetően tévéadások nézésére szolgál, másodsorban képmegjelenítőként a különféle csatlakoztatott eszközök számára.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#76754) nightshadow válasza BBéci (#76753) üzenetére


nightshadow
veterán

LG csak 2012-től tette a tévéibe a DTS-t, ők voltak az utolsók a nagyok közül.

Tudtommal a Sonyban sincs DTS.

(#76755) BBéci válasza nightshadow (#76754) üzenetére


BBéci
titán

Passz! Úgy emlékszem, van DTS licenszük, de az is lehet, hogy nem mindegyik modellben. :U

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#76756) nightshadow válasza BBéci (#76755) üzenetére


nightshadow
veterán

Lehet én emlékszem rosszul.

(#76757) attamero81 válasza BBéci (#76753) üzenetére


attamero81
senior tag

A Samsung a DTS-t pont a Sony miatt vette meg.Anno nem sokan tudják,de amikor a PS3 megjelent a FHD anyag megjelenítésekor az 5.1 nem ment,sőt volt olyan modell amin még maga a HD kép sem.Ezt javítva jobbnak látták,hogy ha bele teszik,mert ha egy nyanvadt PS is tud 5.1-et akkor a tv miért maradna ki.Az már más kérdés,hogy ez utolagosan mennyire térül meg az egyéb beépített nevetséges lejátszó dekóderekkel.

Nem érhetne hamarabb véget a film,mielőtt földet érek??!!

(#76758) ChipKng válasza BBéci (#76753) üzenetére


ChipKng
aktív tag

"Bármennyire furcsállod, a TV alapvetően tévéadások nézésére szolgál, másodsorban képmegjelenítőként a különféle csatlakoztatott eszközök számára."

Nem furcsallom, epp errol beszelek. Ezek ellenere megiscsak megjelent a DTS a TV-ben (meg te is piszkaltad oket erte), holott egy teveadas sem jon DTS-ben... :P

2B OR NOT 2B that is FF

(#76759) BBéci válasza ChipKng (#76758) üzenetére


BBéci
titán

De a csatlakoztatott eszközökről, például PC-ről, Blu-ray lejátszóról kaphat a TV DTS hangot.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#76760) sunci_02 válasza BBéci (#76753) üzenetére


sunci_02
aktív tag

Bármennyire furcsállod, a TV alapvetően tévéadások nézésére szolgál, másodsorban képmegjelenítőként a különféle csatlakoztatott eszközök számára.

Nálam csak másodlagos képmegjelenítőként működik. ;]

(#76761) Bolka77


Bolka77
újonc

Sziasztok !
Remélem jó helyen járok. Samsung UE32F4510 -es smart Tv-m van online filmet szeretnék rajta nézni . Ami megy is csak a hanggal van probléma. A beszédhang az oké. Alatta a zene akadozik. Tud esetleg valaki segíteni ebben, előre köszönöm.
Üdv..

(#76762) Flashget válasza BBéci (#76755) üzenetére


Flashget
félisten

Jól tudod az LG tévéibe 2012-ben került be. Ezért nem vettem akkor LG-t hanem Samsungot, mivel a D szériában volt már. Miután megvettem utána jött ki a 2012-es LG modell.
Az megint más kérdés, hogy az LG nem létező feketéje miatt se, vennék már.

Realme GT Master Edition

(#76763) dodoal9 válasza Gaben01 (#76004) üzenetére


dodoal9
csendes tag

Szia.Én is bajlódtam ezzel a funkcióval.Felhívtam a samsungot és ott aztmondták hogy a 2014-es tv-ken nem lehet törölni csatornákat.Ami nem kell helyezd a végére a listának.Nevetséges ez egy mai tv-nél és bosszantó!

(#76764) SAlamon22


SAlamon22
újonc

Sziasztok:

Keresővel végigbogarásztam az összes hozzászólást H6400-as ügyben, javarészt találtam is válaszokat a kérdéseimre viszont szeretnék egy két kérdésemre ezúton is megerősítést.

A helyzetem annyiban bonyolult, hogy egy 50” méretű 2014-es évjáratú 6-os szériás LG-m van jelenleg amivel bizonyos szempontból meg vagyok elégedve (pl 3D), bizonyos szempontból pedig nagyon nem (DSE vagyis koszosodás ami téli sportok nézése közben nagyon zavar, sarkosodás, vagyis világos háttérnél a sarkoknál feltünően kevesebb a háttérvilágítás, Truemotion viszonylag sok képhibát produkál amit anno a régi TV-m nem produkált és legvégül a WebOS lassúsága). A sors úgy hozta, hogy lenne rá egy vevőm és viszonylag jó áron el tudnám adni, pont kijönne belőle egy 50” méretű H6400-as viszont nem szeretnék esetleg még nagyobb lukra futni (anno azt gondoltam botor módom, hogy 200-250 ezres árkategóriában nem nagyon lehet, hát de…), így ha esetleg tudnátok segíteni a dologban, megerősíteni vagy meg cáfolni amit gondolok az nagyban segítene. Az idő sajnos ellenem dolgozik, így nincs sok időm megfontolni a dolgot ezért is kérem a ti segítségeteket. Tisztában vagyok vele, hogy ez a Samsung topic, lebeszélni valószínűleg nem fogtok, de a tapasztalatok a tulajdonosoktól jól jönnének. Fontos megjegyeznem, hogy a fenti okokból a negatívumokat még jobban várom, mint a pozitívumokat, csak hogy tudjam, hogy hol van a kutya elásva. Azzal is tisztában vagyok, hogy tökéletes TV nincs. Az alapvető panel különbségekkel tisztában vagyok, mint ahogy azzal is, hogy Samu esetében aktív 3D-re számíthatok csak.

Szóval a kérdéseim a következőek lennének:

• Olvastam, hogy egyes tesztek szerint az 50”-os méretben más a panel mint a 48”-osban és jellemzőbb a DSE valamint a kontraszt is gyengébb. Erről valakinek esetleg tapasztalata van? Egyrészt a DSE miatt gondolkodok a váltáson, ezért is fontok (sok téli sportot nézek), másrészt sarkosodás, ha jól tudom a Samu paneljei esetében nem jellemző. Gondolom ebben is MVA panel van, mint a többi Samuban.

• Egyéb csíkosodás, képminőségbeli, mozgásban felmerülő problémák milyenek vannak, milyen mértékűek, ha vannak?

• A TV saját lejátszója DTS hangsávval úgy tudom boldogul, és optikain is át küldi, nem keveri le sztereóra. Ezt meg tudja valaki erősíteni?

• A 3D-je milyen a TV-nek (azon kívül, hogy aktív)? Az LG-n azzal vagyok a legjobban meg elégedve, így gondolom, hogy bizonyos szempontból ez visszalépés lesz (kisebb oldalirányú betekintés és talán több crosstalk). A 3D nekem fontos, szeretem a 3D filmeket, többek között ezért is esett kia SONY w829, mert több tesztben is írják, hogy 3D-ben nem túl acélos.

• Úgy tudom a smart remote itt is alkalmazható univerzális távként is pl stb vezérlésére, mint az LG-nél az MR.

• A beállítások, egyéb menük sebessége milyen? Ez elég lassúcska WebOS esetén, kibírható de van NetCast-os TV is a közelemben, ha ahhoz hasonló lenne az már felüdülés lenne.

Minden egyéb vélemény jól jönne, ami segítene a döntésben és tényleg nem kell dicshimnuszokat zengeni a TV-ről jobban érdekelnének a negatívumok a döntést megkönnyítendő.

Előre is köszönöm a segítséget annak, aki veszi a fáradtságot és válaszol, valamint elnézést, hogy kicsit hosszúra sikeredett az iromány.

UI.: Igen és ne értse senki félre, ha megkérhetem, nem az LG-t jöttem ide fikázni, jó kis TV csupán az én igényimnek sajnos közel sem felel meg maradéktalanul és szeretnék valami olyat, ami jobban igazodik az elvárásaimhoz, remélve, hogy ez a modell lesz az.

[ Szerkesztve ]

(#76765) ChipKng válasza SAlamon22 (#76764) üzenetére


ChipKng
aktív tag

"• A TV saját lejátszója DTS hangsávval úgy tudom boldogul, és optikain is át küldi, nem keveri le sztereóra. Ezt meg tudja valaki erősíteni?"

Ez igy volt egeszen mostanaig mig egy frissites szet nem kurta ezt a funkciot az osszes TV-n... Azota jott ujabb, de nem neztem meg, hogy kijavitottak-e...

HA valaki letesztelne a legujabb frissitessel es megerositene, azt en is megkoszonnem!

[ Szerkesztve ]

2B OR NOT 2B that is FF

(#76766) ujlakany1993


ujlakany1993
aktív tag

Sziasztok. Ma érkezett meg 4 darab SSG-5100GB szemüvegem. H6200-as tévéhez vettem, de egyszerűen nem akar párosodni. Valami tipp? a 3D filmnek menni kell és úgy párosítani?

(#76767) ChipKng válasza ujlakany1993 (#76766) üzenetére


ChipKng
aktív tag

Axe-al probaltad mar bekenni a himeket? :D :D

2B OR NOT 2B that is FF

(#76768) ujlakany1993 válasza ChipKng (#76767) üzenetére


ujlakany1993
aktív tag

Köszi, de most nemigazán vagyok vevő a poénra.

(#76769) ChipKng válasza ujlakany1993 (#76768) üzenetére


ChipKng
aktív tag

Bocs. Nincs a szemuvegbe rakott elemek es az erintkezo kozott az a kis tavtarto folia?

2B OR NOT 2B that is FF

(#76770) ujlakany1993 válasza ChipKng (#76769) üzenetére


ujlakany1993
aktív tag

Nembaj. Kicsit most felhúz. Faszán villog a szemüveg meg minden, de nem csatlakozik.

(#76771) bigdee888 válasza ujlakany1993 (#76770) üzenetére


bigdee888
tag

Hosszan nyomtad a gombot? A TV-n is meg kell jelennie, hogy csatlakoztatva lett a szemuveg.

(#76772) ujlakany1993 válasza bigdee888 (#76771) üzenetére


ujlakany1993
aktív tag

https://www.youtube.com/watch?v=KQDY0v-L66g
E videó alapján csináltam, de csal villog a szümevegen felváltva, de nem csatlakozik. Igen hosszan nyomtam.

(#76773) Batib válasza SAlamon22 (#76764) üzenetére


Batib
őstag

Hali!
55H6400-as tv-m van.
Sajna az általad említett hibák egy része ennél is fenn áll. (DSE és a sarkok sötétebbek)
Én is sok téli sportot nézek észrevehető a jelenség.
Az 50-es panel valóban más (asszem AUO), de hogy rosszabb vagy jobb azt nem tudom. Vigasztaljon a dolog, hogy eleinte a 48 és 55-ös panel csak Samsung volt, jelenleg pedig néha BOE (Kina) panelt is használnak.
A smart szerintem elég fürge a smart távszabi jól használható. Az STB vezérléhez egy un. infra out eszközt adnak sokaknak jól működik. Nálam nem, nincs szolgáltatói boxom, az Amiko Alien-t nem vezérli. Hirtelen ennyi.

Az optimista az alagút végén a fényt látja, a pesszimista a sötétséget, a realista a közelgő mozdonyt. A mozdonyvezető pedig a 3 hülyét a sineken

(#76774) BBéci válasza Flashget (#76762) üzenetére


BBéci
titán

Azért tudom pontosan, mert ott voltam a termékbemutató sajtótájékoztatójukon, ahol büszkén reklámozták.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#76775) VGYke


VGYke
addikt

Sziasztok! Szerintetek a Samsung 55" HU8200 TV belső WiFi adaptere "ac", vagy "n"- szabványú (olyan "n" ami ismeri a 2,4 és 5,0GHz-t)?
Nekem van HU8200 TV-m, a routerem Asus RT-N66U, és a TV csak WiFi-n, 5GHz kapcsolaton keresztül csüng az interneten.
Képtelen vagyok megállapítani hogy a TV WiFi "ac" vagy "n".
Szerintetek?

[ Szerkesztve ]

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#76776) odipapa válasza SAlamon22 (#76764) üzenetére


odipapa
senior tag

Szerintem meg előrelépés lesz a 3D. A passzív technológiát még csak üzletben volt alkalmam megtapasztalni, de én borzasztónak találom a megfelezett sorfelbontást.
Megfelelő agyag, megfelelő távolságról nézve teljesen korrekt ezeken a tévéken.

(#76777) johnny82


johnny82
őstag

Hali!

Megvan a 40h6400 tv. Mappát szeretnék vele megosztani, hogy filmeket tudjak nézni wifin. Odáig eljutottam, hogy windows mediaplayer-ben megadtam a letöltési mappámat, de az mkv fájlokat (ami a lényeg lenne) nem látja a wmp, így a tv sem. Avi-k mennek. Hogy tudom megoldani?

Köszi!

(#76778) BBéci válasza odipapa (#76776) üzenetére


BBéci
titán

Egyetértek és hozzáteszem, nem csak boltban, hanem itthon is volt alkalmam passzívat nézni. Például ezt.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#76779) gboszi


gboszi
senior tag

Honnan/kitől érdemes szemüveget venni? Babóca tett róla, hogy vegyek kettő újat (vagy használtat). Köszi

"If you're good at something, never do it for free!"

(#76780) ChipKng válasza ujlakany1993 (#76772) üzenetére


ChipKng
aktív tag

Ez nem segit? https://www.youtube.com/watch?v=Tov4WeEi8mo

2B OR NOT 2B that is FF

(#76781) ujlakany1993 válasza ChipKng (#76780) üzenetére


ujlakany1993
aktív tag

Próbáltam, de nem akar csatlakozni. Ezt írja: "A 3D szemüveg nincs párosítva a TV-val" "Újabb próba".
Nem akar csatlakozni....de miért?

(#76782) ChipKng válasza ujlakany1993 (#76781) üzenetére


ChipKng
aktív tag

Itt is hasonloval kuzdenenk. Samu support mit mond?

2B OR NOT 2B that is FF

(#76783) johnny82 válasza ujlakany1993 (#76781) üzenetére


johnny82
őstag

Hali!

Biztos hülye kérdés, de elég közel voltál a tv-hez? Mert nálam kiírta, hogy a szemüveg max fél méterre legyen, mikor párosítom.

Üdv!

(#76784) ujlakany1993 válasza johnny82 (#76783) üzenetére


ujlakany1993
aktív tag

Persze elég közel. Kb 10 cm-re.

(#76782) ChipKng: Még egyenlőre semmit. Válasz még nem érkezett. köszi az oldalt de nemigazán zudok angolul.

(#76785) Flashget válasza VGYke (#76775) üzenetére


Flashget
félisten

Annyit lehet tudni biztosan, hogy F szériától tudja az 5GHz-es a wifi benne.
Tedd a routert 2.4GHz-re és rögtön kiderül.

Realme GT Master Edition

(#76786) Gudy


Gudy
tag

99-102 cm nagyságban melyik tv-t ajánlanátok?

(#76787) ujlakany1993 válasza johnny82 (#76783) üzenetére


ujlakany1993
aktív tag

Milyen tvhez milyen szemcsit párosítottál?

(#76788) johnny82 válasza ujlakany1993 (#76787) üzenetére


johnny82
őstag

40H6400-hoz SSG-4100GB-t. SSG-5100GB-t kaptam hozzá, de nem bontottam ki.

(#76789) Daffni2 válasza ujlakany1993 (#76787) üzenetére


Daffni2
addikt

szemcsit :W :W

"Aki ad,az nyer"

(#76790) Vhiktor válasza Batib (#76773) üzenetére


Vhiktor
veterán

Nekem is ugyanilyen van.
A sarkoknál nem sötétebb a kép, a DSE meg nálam teljesen elenyésző, múlthéten néztem kétszer is síugrást és sífutást, nagyon kell sasolni a képet, hogy kiszúrjak DSE-t.

3D terén meg nagy előrelépés lesz, pont a passzívra vonatkozik, hogy csak szemből és bizonyos távolságból ad jó 3Ds képet.

Viszont én 50-est nem vennék, akkor vagy 48 vagy 55 coll legyen azok Samu panelosok.

[ Szerkesztve ]

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#76791) -ZeeZee-


-ZeeZee-
senior tag

Buta kérdés, de megkérdezem: hogyan lehet a MindigTV alapcsatornáit egy 40h6200-es TV-re "varázsolni"? Jelenleg egy analóg szolgáltatásom van, ahol az egyik adó nagyon zajos (súg, de zavaróan).

Kellene beszereznem egy antennát, ami alkalmas a MindigTV vételére és bekötni a TV-be? Olvastam pár hozzászólással előbb, hogy be kell építeni egy kapcsolót, hogy váltani lehessen a két bejövő jel közül. Nem lehetne ezt kiváltani egy kártyával, amit beteszek a modulba, a jelenlegi szolgáltatás pedig maradna úgy ahogy van? Esetleg valaki segítene mit hol kellene kérnem/vennem, hogy a lehető legegyszerűbb megoldás szülessen?

(#76792) Kicsirics77 válasza -ZeeZee- (#76791) üzenetére


Kicsirics77
veterán

melyik szolgáltatónál vagy jelenleg?
sokat segítene mondjuk az is ha először a szolgáltatód honlapján néznél szét,hogy milyen lehetőségek vannak.
ha meg mindígtv-t akarsz akkor csak az átkapcsolós módszer működik.

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#76793) -ZeeZee- válasza Kicsirics77 (#76792) üzenetére


-ZeeZee-
senior tag

Invitel és csak analóg szolgáltatása van jelenleg a környéken.

(#76794) gorog67 válasza -ZeeZee- (#76791) üzenetére


gorog67
aktív tag

A kártya csak kikódolásra való.
Meg kell nézned, hogy nálad a kábelszolgáltató milyen frekvenciákon ad és van-e olyan, ami közös, vagy közeli a Mindigtv nálad vehető adóinak frekvenciáival. Ha találsz ilyet, akkor azok egymást zavarni fogják, ezért kell kapcsolós közösítő. Ha olyan szerencséd van, hogy a kábelcég ezeket a frekiket nem használja, akkor a sima közösítő is jó.

[ Szerkesztve ]

(#76795) Kicsirics77 válasza -ZeeZee- (#76793) üzenetére


Kicsirics77
veterán

akkor marad az átkapcsolós módszer.
itt is invitel de mát van mellette digitális is és a közszolgálati szabadon fogható,semmi nem kell hozzá.

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#76796) sunci_02


sunci_02
aktív tag

Kiváncsi voltam az árakra, bitang jó áron vettem a TV-met :Y 48H6200

(#76797) sunci_02 válasza G33Z@ (#76719) üzenetére


sunci_02
aktív tag

Biztos a Fitness megszűnését láttad te is.

(#76798) Dadan01 válasza VGYke (#76775) üzenetére


Dadan01
senior tag

Nekem ugyan H6400 a tv, de kétsávos routerem van (wdr3600), és különböző a két frekvenciájú hálózat neve, így könnyű kideríteni, hogy mindkettőt látja.

(#76799) #94529552 válasza sunci_02 (#76796) üzenetére


#94529552
törölt tag

Az MM-ből vetted, mennyiért adták neked?

(#76800) jani4454 válasza sunci_02 (#76796) üzenetére


jani4454
tag

Mitől olyan bitang jó? Nézz körül az árak terén!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.