Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#127001) 741105 válasza ΞΔGLΞ (#126999) üzenetére


741105
csendes tag

Igen, ezért fontos, hogy mindenki maga döntse el mire van szüksége, és mire használja!
Én sötétben soha nem, vagy 100-ból egyszer ha használom a televíziót. Ezért nálam ez nem szempont.
Ha ez szempont lett volna, akkor oled, de ott számomra sok lett volna a kompromisszum.
Ha sötét, akkor csak is vetített kép, 7.2-es hanggal.

(#127002) hjtz4t3wrseg válasza Celtis (#126958) üzenetére


hjtz4t3wrseg
senior tag

250-ért jól járnál vele. :K

(#127003) hjtz4t3wrseg válasza Carlos1000 (#126974) üzenetére


hjtz4t3wrseg
senior tag

(#127004) lala666 válasza chris-v (#127000) üzenetére


lala666
senior tag

Nekünk is van a h6500 -ason. De, nem nagyon zavaró. Nem lehet mit tenni vele.

Saeco xelsis suprema 8889/00, Samsung 65S95B, Iphone 15 pro max, Apple watch9, Samsung galaxy Tab S8,. DELL Latitude 5501

(#127005) chris-v válasza lala666 (#127004) üzenetére


chris-v
senior tag

Sejtettem, hogy megoldás nincs rá, ezzel így kell már élni.
Valóban, annyira nem zavaró, csak kicsit olyan dolog ez mint amikor csepeg a víz. Alapból nem zavaró, de ha aludni akarsz, akkor már arra figyelsz. Na hát itt is ez van. Már külön figyelem a világos jeleneteknél. :)

"Roads? Where we're going we don't need roads!"

(#127006) lala666 válasza chris-v (#127005) üzenetére


lala666
senior tag

Nálunk ritkán van bekapcsolva, de nem zavar.

Saeco xelsis suprema 8889/00, Samsung 65S95B, Iphone 15 pro max, Apple watch9, Samsung galaxy Tab S8,. DELL Latitude 5501

(#127007) akibor000


akibor000
aktív tag

sziasztok!

tegnap tönkrement apósék 7éves lcd tv-je. samsung le46c530 2011szeptemberi vétel.
elvitték ma szerelőhöz, azt mondta a szaki,hogy egy panel ment rajta tönkre,ami kb 45.000ft.

kérdés,hogy érdemes e ezt a tvt ennyi pénzért javitani vagy inkább venni valami ujabbat? mert a korábol adodóan ugyis kijön rajta ismét valami hiba? alapjában véve nem sokat volt használva a tv, az első 4évében csak állt szinte a nagymama szobájában aki alig kapcsolta be.
az elmult 3 évben sem volt agyonhasználva.

kérdés hogy ezt a panelt esetleg ki lehet e cserelni otthon ha van egy kis elektronikai affinitásom? (van)

köszi

(#127008) Callisto válasza ΞΔGLΞ (#126989) üzenetére


Callisto
őstag

Aki végigolvassa a hozzászólásaidat látja, hogy össze-vissza beszélsz és ferdítesz is. Egyszer beszélsz valamiről, majd azt védve teljesen másról. Máskor pedig ellentmondasz előző önmagadnak. Szilveszteri kabaré már meg van szermélyedben. Taps. :D

[ Szerkesztve ]

"A wise man can learn more from a foolish question than a fool can learn from a wise answer." - Bruce Lee

(#127009) oAcido


oAcido
aktív tag

Sziasztok!

Egy hölgy barátom PSVR közben megijedt, eldobta a joystick-ot. Természetesen a TV-t találta el vele, UE49KU6400 modellről van szó.

A panelnak annyi, nem kapcsol be. Ha fel is villan egy másodpercre, akkor is csak az ütés helyén látni ilyen pókhálósodást (be nem tört).

A készülék még garanciás. 3 éves modell lévén cserélnek benne panelt? Ha igen hova érdemes vinni és mennyibe kerülhet kb?

Vagy van most ebben a méretben jobb alternatíva? Olyan 180-200k-ig maximum.

A segítséget előre is köszi :R

(#127010) ΞΔGLΞ válasza Callisto (#127008) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Örülök, ha ennyire tetszik. Szerencsére a te szakmai 1000 hozzáértésed , mert olyan sok tv-vel volt már dolgod fizikálisan, még a kabarészintet sem üti meg. Valószínűleg kimerült offolásban...A védés meg szubjektív. Jelen esetben a Q6-tot alsó kategóriásnak nevezni elég nagy bugyutaság, függetlenül attól, hogy nem álmaim tévéje. O_o

(#127011) ΞΔGLΞ válasza oAcido (#127009) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Garanciában a panelt így biztos nem fogják kicserélni. Bár próbát tehetsz vele, de ott sem hülyék vannak, hiába nem tört be. A Samsung-ot kell megkérdezni, hogy mennyi ebbe egy panel, szerintem javítással együtt a 100 ezret rugdossa.

(#127012) oAcido válasza ΞΔGLΞ (#127011) üzenetére


oAcido
aktív tag

Tudom, hogy garanciába nem cserélik. Meg se próbálkozom vele.

Igazából itt arra gondoltam csak (lehet hülyén fogalmaztam), hogy ilyenkor a gari ugrott? Függetlenül attól, hogy mondjuk a Samsung szervize csinálja?

(#127013) mpo válasza oAcido (#127012) üzenetére


mpo
veterán

Ha még tényleg tart a garancia, akkor sem tartozik a garanciális hibák közé.
A tv többi részére még igen.
Őt keresd meg pontos típusleírással:
[link]

[ Szerkesztve ]

Ha érted, akkor már elavult.

(#127014) ΞΔGLΞ válasza oAcido (#127012) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Igen, félreérthető volt. A garancia nem ugrott, ha a Samsung javítja meg, sőt arra ők külön garanciát vállalnak, de hogy ez Neked megéri-e, azt Te döntöd el.

200 ezer körül sajnos ilyen minőségű tv manapság nem létezik...

[ Szerkesztve ]

(#127015) univerzita válasza oAcido (#127009) üzenetére


univerzita
addikt

Szólni kell a barátnődnek hogy,,joystick "-ot csak akkor dobje el ha a tulajnál van. Úgy jóval nehezebb a TV-hez csapni :)) ;]

(#127016) #16585216


#16585216
törölt tag

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni, egy frissen vásárolt 43" NU7122 4K Sík Smart UHD TV-nél tapasztalt problémákkal kapcsolatosan.
1.Ha UHD HDR filmet szeretnék nézni, akkor nézhetetlenül sötét a kép annak ellenére, hogy a háttérvilágítás és a fényerő maximumon van, valamint az összes ECO és fényerőt és háttérvilágítást automatikusan szabályozó szolgálatatást kikapcsoltam.
2. Ha aktív az Auto Motion Plus szolgáltatás fura szemcséződés jelenik meg a mozgó tárgyak és emberek körül, ami kikapcsolás után megszűnik, de akkor ennek a funkciónak sok értelme nincs.
3. Elképesztően lassú a menü, amivel még nem lenne baj, ha nem fagyna le, vagy várakoztatna hosszú percekig a "A Smart Hub frissítése folyamatban." üzenettel.

Próbáltam a firmware-t is frissíteni (legújabb van rajta), de nem oldotta meg a problémákat. A mediamarktban ahol vettem azt mondtak a fényerő problémára, hogy mivel ez egy "belépő szintű" tv, ez ennyit tud.
Kérem, ha valaki érdemben tud segíteni, (pl.: kalibráció vagy olyan beállítás amire eddig nem gondoltam) vagy hasonló problémái vannak ezzel a típusú TV-vel az írjon! Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#127017) ΞΔGLΞ válasza #16585216 (#127016) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

1.Ha UHD HDR filmet szeretnék nézni, akkor nézhetetlenül sötét a kép annak ellenére, hogy a háttérvilágítás és a fényerő maximumon van,

És ha kikapcsolod a HDR-t, akkor nézhető, vagy jobb a fényerő?
Több filmmel is próbáltad? Másik verzióval? Lehet a kódolással van baja tévének.

A többi kérdésre is elsősorban egy gyári visszaállítást kellene csinálni első körben.

(#127018) #16585216 válasza ΞΔGLΞ (#127017) üzenetére


#16585216
törölt tag

"Több filmmel is próbáltad? Másik verzióval? Lehet a kódolással van baja tévének."
Többfélét is kipróbáltam, de minden HDR filmnél ilyen, főleg a sötét jeleneteknél.

"A többi kérdésre is elsősorban egy gyári visszaállítást kellene csinálni első körben."
Ez megtörtént többször is. A menü már nem fagy le.

[ Szerkesztve ]

(#127019) ΞΔGLΞ válasza #16585216 (#127018) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Akár belépőszint, akár nem, ennyire nézhetetlen semmi nem lehet. El tudsz állni a vásárlástól? Ha nem, akkor ez szerviz lesz...
Ez a belépőszint duma meg csak lerázás...

[ Szerkesztve ]

(#127020) Partizan182 válasza #16585216 (#127016) üzenetére


Partizan182
senior tag

HDRt belső lejátszójával próbálod vagy PCről? Ha belsőből sötét azt dinamikus kontraszt piszkálásával tudod kicsit világosítani, Movie módot használj, az a legpontosabb.

De amit nem szabad elfelejteni:

- HDRt sötét szobára masterelik (5 candela szórt fény mellé)
- a tévé belépő szint, HDRre nem nagyon alkalmas, nem érdemes rajta erőltetni

Motio plus: custom módban tudod az erejét állítani, ha visszaveszed kevesebb lesz az artefact is.

Menü sebesség: ahogy írtam, belépő szint, ennyit tud.

(#127021) Partizan182 válasza ΞΔGLΞ (#127019) üzenetére


Partizan182
senior tag

HDR masterek alapból sötétebbek, ehhez hozzájön hogy a tévé a 0-4000 nit világosságot próbálja bepaszírozni a tévé 0-300 nit saját tartományába. Emiatt sötétebb lesz az eredmény.

(#127022) ΞΔGLΞ válasza Partizan182 (#127021) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Az tiszta sor, amit írsz a hdr-rel kapcsolatban, de ő már nézhetetlenségről írt. Valami nem kóser azzal a tévével, akármilyen belépőszintnek is hívják.

[ Szerkesztve ]

(#127023) Gtaati


Gtaati
őstag

Helló!

[lerre] valakinek esetleg van ötlete?

Köszönöm!

(#127024) PuMbA válasza #16585216 (#127016) üzenetére


PuMbA
titán

Fényerőt nem szabad állítani, csak Háttérvilágítást :) Itt vannak a beállítások, a Háttérvilágítás értékét tetszés szerint állíthatod és az oldal alján lévő kis képeket ne csináld meg. A TV-vel játszod le a HDR filmeket USB-ről? Arról játszd le. Milyen UHD HDR filmről van szó? Valószínű, hogy a film rossz, amit beszereztél vagy a TV-d rossz, ha a nem HDR filmek is alacsony fényerejűek.

[ Szerkesztve ]

(#127025) oAcido válasza ΞΔGLΞ (#127014) üzenetére


oAcido
aktív tag

És esetleg milyen alternatíva van az újabb modellek közül, ami megfelelne a 6400-nak? Rosszabb semmiképp se érdekel, megvagyok elégedve a TV-vel.

Nem a barátnőm vágta tönkre a TV-t. Két pár volt nálunk és az egyik pár hölgy tagja volt. A kárt megtérítik, de nem vetetnék velük új TV-t ha javítással meglehet úszni.

(#127026) ΞΔGLΞ válasza oAcido (#127025) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

NU8002, NU8052 Q6, Q7... Ezek alá semmiképp ne menj, ha nem akarsz rosszabb minőséget látni. De még ezeknél is FHD-ban a 6400 egyszerűen jobb.

Hányas méretben kell?

[ Szerkesztve ]

(#127027) errorcode06


errorcode06
őstag

Sziasztok!

Venni akarok egy steam kontrollert, és steam link programon (samsung smart tv) keresztül szeretném használni a nappaliban.
Mivel ott nem lesz dedikált hardver, csa a kontroller mini usb stick-je, ez működni fög szerintetek a tv-vel? Használja innen valaki így? (ue50mu6102) Vagy vegyek egy steam link hardvert itt az aprón és használjam inkább úgy?

Előre is köszönöm!

"Well, Blizzard is dead. It is a corpse being puppeteered by Activision and Bobby Kotick" DesignerDave

(#127028) zibo73


zibo73
aktív tag

Sziasztok!
Samsung H6400 HBO GO azt írja ki később próbáld újra.
Még nem használtam rajta a HBO GO-t.
Valamit újra kell telepíteni?HA igen akkor hogyan?
Az LG TV megy rendesen.
A segítséget előre is köszönöm!

(#127029) mpo válasza zibo73 (#127028) üzenetére


mpo
veterán

Itt írtam egyszer:
[link]

Ha érted, akkor már elavult.

(#127030) oAcido válasza ΞΔGLΞ (#127026) üzenetére


oAcido
aktív tag

49 col, csak ez fér el jelenleg.

Összegyűjtöm milyen lehetőségek vannak, aztán megegyezünk valamelyikbe.

Köszönöm a segítséget. :R

(#127031) zibo73 válasza mpo (#127029) üzenetére


zibo73
aktív tag

Köszi!
A TV nem is látom az eszközök között.

(#127032) ΞΔGLΞ válasza oAcido (#127030) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Nem tudom, hogy NU szériákból van-e 49, Q-ból biztos van.

(#127033) petfoto válasza #16585216 (#127016) üzenetére


petfoto
tag

3.problémára
Nekem is nagyon lassú volt a menü, miután megvettem, azaz 1 nappal később. Samu7402.
A Samsung Ügyfélszolgálat chat-en azt mondta (nagy hozzáértéssel), hogy mivel 3 napon belül vettem, vigyem vissza. Esetleg másnap délelőtt ránéznek online, ők már profik voltak. Úgy is lett, addigra megjavult (lefutott a frissítés) , kiderült, hogy pont előtte lévő nap jött ki az új frissítés, amiatt volt használhatatlanul lassú a menü.

[ Szerkesztve ]

(#127034) oAcido válasza ΞΔGLΞ (#127026) üzenetére


oAcido
aktív tag

A KS7000 hogy viszonyul ezekhez?

(#127035) Partizan182 válasza oAcido (#127034) üzenetére


Partizan182
senior tag

Ks7000 = Q7 mínusz a gaming funkciók.

(#127036) oAcido válasza Partizan182 (#127035) üzenetére


oAcido
aktív tag

Annyira nem ismerem a Q7-et. Mit is takarnak a gaming funkciók? :B

(#127037) Partizan182 válasza oAcido (#127036) üzenetére


Partizan182
senior tag

Auto game mód váltás, freesync support, kicsit jobb input lag. Meg tud 1440p 120hz jelet fogadni.

AMD kártyás Pchez, Xbox one X-hez hasznosak a fentiek (ps4 nem tud freesyncet).

(#127038) oAcido válasza Partizan182 (#127037) üzenetére


oAcido
aktív tag

Egyik se érdekel ezek közül igazán. Köszönöm :R

(#127039) ΞΔGLΞ válasza oAcido (#127034) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Ha van jó ajánlatod, akkor vedd meg. Partizan kolléga frankón leírt minden róla.
Egyébként meg...

BÚÉK Minderinek!

(#127040) BaLee


BaLee
addikt
LOGOUT blog

Szüleimnek szeretnék TV-t választani. Az elvárásoknak egy maximum 40" tv felelne meg (talppal együtt szélesség ami elfér 96cm körüli, magasság 60cm). Ebbe már a 43" tv-k nem nagyon férnek bele.
Jó lenne használható smart tv rendszer, youtube meg pár hasznos alkalmazással. Wifi is fontos.
Felbontásban én a fullHD-t preferálnám, de ha UHDban jobb a felhozatal, esetleg gyorsabb a tv smart tv része akkor akár az is lehet.

Mik azok a típusok amik ajánlottak? Ahogy nézem idei szériában 40" csak smart nélküli változat van, a smart-osak vagy 32" vagy 43"-osak, előbbi pici, utóbbi már nagy.

Próbáltam hétvégén egy 55" UHD tv-t ami szintén samsung volt (sajnos a típusát nem tudom, szürke ívelt talpa volt) és nekem nagyon tetszett az a fajta okostv kezelés, hogy a egy sima távirányító volt, de az okostv részét úgy tudtad irányítani, hogy mozgattad a képernyőn a magenta színű kurzort a távirányító mozgatásával. A youtube is tök király volt, meg a HBO go alkalmazá is nagyon tetszett.

Valami hasonló jó lenne 40" méretben. :)

Tudtok ajánlani pár típust?

(#127041) oAcido válasza ΞΔGLΞ (#127039) üzenetére


oAcido
aktív tag

170-ért tudnék egy 49 colost szerezni. Ahogy néztem inkább 200 fölött volt az ára, gondolom ez jó érte.

Boldog Új Évet Mindenkinek!

(#127042) tupacamaru válasza chris-v (#127005) üzenetére


tupacamaru
veterán

Most még nem zavaró, de majd ha elkezdenek elszínesedni a háttérvilágítás LED-jei, akkor majd az lesz.
Egyre rosszabb lesz, és csak a háttérvilágítás teljes cseréjével lehet rajta javítani. Nekem is H6400 volt, ilyen volt és lett a csere után. Sajnos az előző verzióhoz képest kevesebb a háttérvilágítás LED-jeinek szám, ezért túl vannak vezérelve. Az enyém a gari lejárta után fél évvel feküdt ki.

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#127043) ΞΔGLΞ válasza oAcido (#127041) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Ha valóban nagyon jó állapotnak örvend, akkor annyit megér.
---------------

Közben javítom magam, mert túl gyorsan gépeltem az előbb...

Tehát... BÚÉK Mindenkinek!

(#127044) errorcode06


errorcode06
őstag

Sziasztok!

Használ itt valaki UE50MU6102 tv-hez bluetooth billentyűzetet? Ha igen, milyen típust?
Én ezt néztem ki: MICROSOFT All-in-One Media Keyboard (N9Z-00021)

[ Szerkesztve ]

"Well, Blizzard is dead. It is a corpse being puppeteered by Activision and Bobby Kotick" DesignerDave

(#127045) zsoke12


zsoke12
csendes tag

Sziasztok. Nekem egy olyan problémám lenne, hogy van egy 6. és egy 7. generációs Samsung Smart TV-nk és a 7. generációs csak az .mkv tipusu filmeket játsza le külső hdd-ről a 6. genes szinte mindent, ugyan azt a filmet is amit a 7. genes nem. Mi lehet a probléma? Válaszokat köszi előre is.

(#127046) #20221952 válasza zsoke12 (#127045) üzenetére


#20221952
törölt tag

Támogatás hiánya.
De tedd át mkv-ba a nem támogatott filmeket és akkor már jó lesz.

[ Szerkesztve ]

(#127047) ΞΔGLΞ


ΞΔGLΞ
nagyúr

Netfilx-en tegnap rákattantam a STRANGER THINGS sorozatra. Na most ez komolyan gondolják ott, hogy egy, kb 720p felkonvertálása 4K HDR-ben nem észrevehető?
A HDR-t itt tényleg ki kell kapcsolni, mert annyira szar lesz a képminőség, főleg sötétben Q8-nál.
A világos, nappali részek még elmentek, de mivel ez egy horror és nem gyerekeknek való, de főleg velük csinálták, ezért a sötét jelenetek dominálnak inkább.
Amúgy a 80-as évek (horror és zenei) hangulata nagyon üt, frankó szintetizátoros betétek vannak hozzá komponálva analóg hangzással.
Kár, hogy a képminőség néha sajnos nagyon trágya, elméletileg a második évad közepétől már valóssá válik a 4K HDR.
Csak egy filmajánló és megjegyzés volt...

[link]

[ Szerkesztve ]

(#127048) ΞΔGLΞ válasza errorcode06 (#127044) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Még a noname bt billentyűzetet is fel fogja ismerni a TIZEN, szóval nem lesz ezzel gondod.

(#127049) Takika14 válasza ΞΔGLΞ (#127047) üzenetére


Takika14
aktív tag

Nagyon jó sorozat és igen a zenei betétek vannak benne! Én is ajánlom mindenkinek.

(#127050) errorcode06 válasza ΞΔGLΞ (#127048) üzenetére


errorcode06
őstag

Köszönöm!

"Well, Blizzard is dead. It is a corpse being puppeteered by Activision and Bobby Kotick" DesignerDave

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.