Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#75901) karis válasza nightshadow (#75900) üzenetére


karis
tag

Akkor gondolom mindenképpen megéri a +20e forintot, köszi a választ:)

Asus ROG Strix B550-i // Ryzen 5 5600 // Corsair Vengeance 16 GB // Asus ROG RTX3060 Ti

(#75902) dethroner válasza Def26 (#75891) üzenetére


dethroner
veterán

Én ezt vettem. A magasság kb 40cm-es tartományban állítható, falhoz nyomhatod hogy helyet spórolj és ha filmezni van kedved előrehúzod, amivel megint nyersz kb fél métert. Nem a legolcsóbb, de atomstabil és a már említett mozgathatósága miatt bátran ajánlom ha helyet akarsz néha spórolni, máskor meg jó lenne ha minél közelebb lenne a tévé szabadon választott magasság és dőlésszögben :C

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#75903) nightshadow válasza karis (#75901) üzenetére


nightshadow
veterán

Megéri.

(#75904) BBéci válasza dethroner (#75902) üzenetére


BBéci
titán

Mi is írtunk róla [link], jó cucc, de a terhelhetősége viszonylag csekély, csak 25 kg.
Valamint nem lehet egészen a falhoz lapítani, arra csak az Ultraslim konzolok képesek, nekem olyan van.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#75905) Flashget válasza Batib (#75898) üzenetére


Flashget
félisten

A 6400-as nem tud 3D-t a 7000-es az 3D-s.
akkor igazak a pletykák szépen kivonják a 3D-t is a középkategóriából mint az ultra clear panelt, hogy tudjon valami mást adni. szokásos samsung tv stratégia.

Realme GT Master Edition

(#75906) nightshadow válasza Flashget (#75905) üzenetére


nightshadow
veterán

Ő a JU6400-as 4K-s tévéről beszél. A FHD 6400-as szinte biztos, hogy 3D-s lesz.

(#75907) gutentag


gutentag
tag

Sziasztok,

a szüleimnek vettem ajándékba egy kis Samsung tv-t az UE19H4000-est. [link]

A konyhába lesz és DVB-T tunerrel szeretném működtetni. Ezzel az antennával: [link]

Egyelőre a tv menüjében az antenna beállításoknál csak "légi" és "kábel" csatornakeresést találtam. Valahol láttam, hogy más Samsung tévéknél "légi és földfelszíni" az egyik választható menüpont. Az lehetséges, hogy ennek a TV-nek nincs földfelszíni tuner-ja? Esetleg még valamit be kéne állítanom, hogy ez a menüpont választható legyen? Elég lehangoló, hogy a szüleimnek ajándékba vett TV-n csak az M1, M2, Duna TV, Duna World megy és ezeknél is az adás gyakran szétesik.

Remélem hogy nem egy újabb set-top box a megoldás, mert a TV-nek a leírása ellenére mégsincs teljes DVB-T tunerja.

Előre is köszönök minden segítséget!

(#75908) gorog67 válasza gutentag (#75907) üzenetére


gorog67
aktív tag

Vélhetően a Légi=Földfelszini=Terra=DVB-T, a Kábel=Cable=DVB-C. A "más Samsung" meg olyan okos volt, hogy egyszerre tudta a kettőt, de ez a ritkább sajnos.

[ Szerkesztve ]

(#75909) gutentag válasza gorog67 (#75908) üzenetére


gutentag
tag

A "Légi" csatornakeresésnél csak az említett 4 adást találja meg, pedig többet kéne neki. Győr mellett lakom, itt a Pana plazmám még a szlovák adókat is tökéletesen megtalálja. Majd 15 adót tudok a Panasonic-al tökéletesen jelszinten, akadásmentesen fogni. Ezért csodálkozom, hogy ez a TV csak ezeket találja meg...

(#75910) dethroner válasza BBéci (#75904) üzenetére


dethroner
veterán

Ebben az 50-es méret környékén jó választás, 25 kg fölött már amúgy is 75colos méretnél vagyunk, az nem fehér embernek való már (árban) :(
Teljesen nem lehet falhoz lapítani, de azt a pár centit simán bevállalom a magasság állítási plusz miatt.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#75911) #94529552 válasza Def26 (#75891) üzenetére


#94529552
törölt tag

UE48H6500 [link]

(#75912) Dave567 válasza BBéci (#75881) üzenetére


Dave567
addikt

Sok öreg róka játszik még, ismerek is párat.

De amit ajánlottál azt ki próbálom.. :DD

(#75913) Waterman válasza gutentag (#75909) üzenetére


Waterman
aktív tag

Szerintem antenna probléma lesz ez.
Külső antennával nem próbáltad?
Szüleimnél szereltem én is mindigtv-t ősszel, normális külső antenna és triax antenna erősítővel lett csak tökéletes.

[link]

[ Szerkesztve ]

(#75914) waszi69 válasza waszi69 (#75897) üzenetére


waszi69
csendes tag

Sziasztok!
Nem tud senki tanácsot adni, hogy hozzam össze a TV-t a NAS-al?? :O

(#75915) labi83


labi83
csendes tag

Szia mindenki!

Egy nagyon érdekes dolog ami bárkinek segithet abban,hogy HA H6800 tipuú készüléket vásárol, ehhez a tipushoz nem jár Smart touch távirányitó gyárilag. ÉS gyárilag nem is működik vele ha vesztek hozzá! (B)DE (/B) megoldható hogy móködjön CSAk a service menüben be kell kapcsolni a funkciót amit Samuék aljas módon kikapcsoltak!!!!!! Ha valakinek ebben segitség kell keressen bátran! lehet ez vonatkozik H6200 ra is azt nem tudom!

(#75916) pvt.peter


pvt.peter
őstag

Sziasztok!

Adott egy Samsung LED40 Smart TV, modellszáma: UE40H6203AW
Szeretném, hogy a TV-n keresztül elérhessem az azonos hálózatban levő eszközökön levő multimédiás tartalmat.
A félreértések elkerülése végett:
- Legfrissebb szoftver van a TV -n.
- wifin keresztül szeretnék csatlakozni, minden eszköz ugyanabban a hálózatban van.
- A laptopomon az Eszközök és nyomtatóknál telepítve lett a TV.
A probléma:
- A TV menüjének a Hálózat/Wi-Fi Direct almenüjét kiválasztva megjeleníti a laptopomat a TV, mint leválasztott eszköz. Majd amikor csatlakozni próbálnék akkor egy idő után azt írja ki, hogy nem sikerült a csatlakozás a laptophoz.
Ugyanez a helyzet a többi laptoppal is.
Window 7, 8, illetve 8.1 -en lett kipróbálva.
Illetve vezetékkel is össze lett kötve a wifi routerrel a TV és laptop, akkor is ue volt a helyzet.

A másik probléma:
Smart View 2.0 -val sem megy a csatlakozás.
A környezet illetve a feltételek ugyanazok.
A TV bekapcsolva, majd a laptopon a Smart View 2.0 alkalmazást elindítva nem történik meg az automatikus illetve semmilyen felismerés sem.

Tudna esetleg vki segíteni, hogy milyen beállításra lenne szükségem, hogy orvosolni tudjam a fentebbi problémákat?

Előre is köszönöm.

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#75917) nightshadow válasza labi83 (#75915) üzenetére


nightshadow
veterán

Valóban nem jár hozzá a távirányító, külön kell megvenni, de működnie kell vele. A samsung.hu-n fel is van sorolva a funkciók között: [link]

Egyszerű érintőpad és mozgás irányítás televíziójának

Tévéje használata most még intuitívabb a Samsung Smart Control segítségével. Az érintőpad használatával ugrálhat a Smart Hub paneljai között és görgethet lefelé weboldalakat. A távirányítóra rámutatva használhatja a Motion Control-t arra, hogy mozgassa a képernyőn látható kurzort a navigálás, és a könnyebb szövegbevitel érdekében. A hasznos videóvezérlő gombok ugyancsak segítenek filmeket, tévét vagy egyéb tartalmat nézni, melyeket letöltött.

(#75918) PuMbA válasza pvt.peter (#75916) üzenetére


PuMbA
titán

Ehhez a témához fingom sincs, mert én HDMI-zek, de azt akarom mondani, hogy ha a laptopodat összekötöd HDMI-vel a TV-hez, azzal sokkal jobban jársz szerintem és megmented magad az ilyen Smart szarságoktól, amikkel csak a probléma van :)

[ Szerkesztve ]

(#75919) kuta999999 válasza gorog67 (#75866) üzenetére


kuta999999
csendes tag

Köszönöm a gyors választ ! :)
Akkor ezek szerint külső átalakító nélkül nem is megoldható az 5.1 se a házimozi, se a hangfal esetén ? (Igen a házimozi van a felső képen) .Nem tudom miért nem csináltak az audio kábelnek bemenetet, feltételeztem is hogy az lenne a legegyszerűbb verzió. Ez a 12 ezer forintos megoldás annyira nem csábító, megmondom őszintén :D

(#75920) BBéci válasza kuta999999 (#75919) üzenetére


BBéci
titán

Azért nincs rajta optikai bemenet, mert az nem egy házimozi erősítő, hanem egy bögreszett központi egysége, amit csak a marketingesek merészelnek házimozinak hazudni, valójában semmi köze hozzá.
Ne sértődj meg, ez a szomorú valóság.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#75921) Expendable


Expendable
aktív tag

Sziasztok.
Mi lehet a baja akkor a tv-nek, ha teljesen random időközönként (van amikor óránként többször, van amikor napokig nem) "félig" bekapcsol. Nem tudom jobban leírni igazából. Olyan a jelenség, mintha bekapcsolna a tv magától, de mégse, mert nincs teljes fényerő, nincs adás, hanem olyan szürke képernyő. Utána ha kikapcsolom és be, akkor rendesen működik. Nem tudom, hogy sikerült-e valamennyire érthetően leírnom. A tv egy UE40ES5500WXXH.
Köszi.

(#75922) szabolcs.sz


szabolcs.sz
tag

Sziasztok!
Kb. mennyibe kerülhet egy megjelenítő panel csere egy UE40D5000 tévében ? Érdemes ezt javíttatni egyáltalán? Szeged környékén érdekelne megoldás. Ha egyáltalán érdemes. Nem feltétlenül ragaszkodom új panelhez, bontott is megfelelne.

(#75923) pvt.peter válasza PuMbA (#75918) üzenetére


pvt.peter
őstag

Sajna a laptopom HDMI kimenete már foglalt.
Illetve ezen a Smart vonalon szeretnék maradni, mert többen is használnánk a TV -t.

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#75924) st6969 válasza zeusz55 (#75856) üzenetére


st6969
őstag

:C :DD

(#75925) dethroner válasza kuta999999 (#75919) üzenetére


dethroner
veterán

Sokkal olcsóbb lenne ha vennél hozzá valami noname házimozi(igenis házimozi) rendszer központi egységet aminek van optikai bemenete és arra kötnéd a tévét és a hangfalakat.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#75926) st6969 válasza pvt.peter (#75923) üzenetére


st6969
őstag

Serviio-val ez a gondod megoldódik

(#75927) blakey válasza pvt.peter (#75916) üzenetére


blakey
titán

A gépre és a tv-re töltsd le a Plex-et és minden működni fog

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#75928) Flashget válasza pvt.peter (#75916) üzenetére


Flashget
félisten

Amit szeretnél a tv és laptop között direct wifivel azt csak akkor tudod, ha a laptopod tudja a widit. Ehhez min. 3. generációs i3/5/7 intel proci kell. [link] és friss megfelelő driverek.

Egyszerűbb egy router használatával és a laptopra telepített serviio vagy allshare programokkal a megosztás.

Realme GT Master Edition

(#75929) Mályki


Mályki
aktív tag

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni! Egy régebbi típusú Samsung TV mbe ( D6500 ) átalakító segítségével beraktam a média kártyám de nem ismeri fel....mi lehet a probléma?A mai CI k nem kompatibilisek a régi átalakítókkal? Mi lehet a probléma?Jelzi hogy bedugtam a CI t de nem tudja azonosítani...alami hibát jelez...Köszi

K.M.

(#75930) Batib válasza Mályki (#75929) üzenetére


Batib
őstag

Ugy tudom ezek a modulok a CI+ szabványt használják. A Te tv-d régebbi és talán nem ismeri az uj szabványt, (meg kell nézni a speckokban) vagy hibás. Asszem Flashget forumtársnak volt vmi küzdelme ezzel kapcsolatban a Samsunggal.

Az optimista az alagút végén a fényt látja, a pesszimista a sötétséget, a realista a közelgő mozdonyt. A mozdonyvezető pedig a 3 hülyét a sineken

(#75931) gael


gael
tag

Üdv!

Az lenne a kérdésem, hogy létezik olyan android alkalmazás, amivel telefonról távirányíthatok egy egyazon hálózaton levő ue40h6200-as tévét? Nem infrás a telefon, wifin keresztül kellene működnie. Állítólag ez régebbi tévéknél működött. Már kipróbáltam egy rakás (-sz@r) alkalmazást, de egyik sem működik. Vannak amik felismerik a tv-t, az ip címet, de működni egyik sem akar. Lehet, hogy a tv-n kell valamit beállítani, ami elkerülte a figyelmem? Vagy lehet, hogy samsungék gondolták úgy, hogy ezentúl lóf@szt a s€ggünkbe?

(#75932) LSL1337


LSL1337
őstag

Hali, vettem egy 40H6200-at, bitstreammel hogy áll?

mennie kéne PCről DD5.1 DTS 5.1-nek?

most HDMIvel van rádugva, és windows szerint a max supported channels:2, és semmi compressed codec.

ötlet?

(#75933) Flashget válasza Mályki (#75929) üzenetére


Flashget
félisten

Ki a szolgaltato? Ha Digi es 25-os hibat ir az nem hiba csak nem elesitettek a kartyat. Vagy esetleg hibas a kartya vagy a modul. Barki barmit mond vagy allit neked a samsungtol vagy szerviztol a D6500 (es tobbi D szerias modell) CI+ kompatibilis! Ez benne van az emanualban es a letoltheto kezikonyvben is.
Szoval ki a szolgaltatod es milyen hibat ir?

Realme GT Master Edition

(#75934) dethroner válasza LSL1337 (#75932) üzenetére


dethroner
veterán

Elég sokat beszéltünk kicsit korábban erről a HDMI 5.1 dologról, olvassa vissza pár napot. :K

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#75935) st6969 válasza Flashget (#75928) üzenetére


st6969
őstag

Samsung galaxy ace 4 telefonom van, de sehogy nem sikerül a screen mirroring. Böngészőt szeretném a képernyőre lőni. Eddig azt hittem a telefon nem tudja a widit, de kiderult igen (fejlesztői lehetőségekben be lehet kapcsolni), viszont nem vagyok előrébb. Vagy 10 appal próbáltam már. Amúgy hol kéne indítani a képernyőre küldést?

(#75936) viperabácsi


viperabácsi
addikt

Üdv

Van egy Samsung UE37C6000 -es led tv-m.Pár hete elkezdett olyat csinálni , hogy gondol egyet és újraindul, majd utána működik hibátlanul. Valaki találkozott már ilyen problémával?Mi lehet a gond?

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#75937) LSL1337 válasza dethroner (#75934) üzenetére


LSL1337
őstag

"Saját tapasztalat és a samu ügyfélszolgálat is megerősített ebben, hdmi forrásból kapott sok csatornás hangot a tévé sztereóra konvertálja és így adja tovább optikára."

Erre gondolsz?

Szerintem ez rohadtul gáz Samsungtól 2014-ben, amikor az LG tud bitstreamelni még DTS-t is vagy 3 éve szinte minden modellen.
Csak a 4hdmi miatt választottam h6200-at, de ez így ez miatt rohadt nagy mellényúlásnak bizonyult...

ráadásul ezt még a 'high-end'-ebb verziók se tudják(7-8-9?) VICC

(#75938) #33101952 válasza Flashget (#75928) üzenetére


#33101952
törölt tag

Nekem az van a notebookban, hogy kell ezt beállitani, csak párositani kell a gépet a tv-vel?

(#75939) #33101952 válasza #33101952 (#75938) üzenetére


#33101952
törölt tag

Win 8.1-nél nálam nem lát wireless displayt az eszközök-második képernyőnél,

[ Szerkesztve ]

(#75940) #94529552 válasza viperabácsi (#75936) üzenetére


#94529552
törölt tag

Itt van egy szakibácsi, ő talán tudja a hiba okát: [link]

(#75941) viperabácsi válasza #94529552 (#75940) üzenetére


viperabácsi
addikt

Köszönöm megkérdezem ott. :R

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#75942) Flashget válasza st6969 (#75935) üzenetére


Flashget
félisten

Ugy tudom az a mobil nem kepes wifi directre. Samsung honlap felsorolja mely mobilok alkalmasak erre. Alairasomban levo tudja ezt a funkciot es nem 100K az ara. ;)

Realme GT Master Edition

(#75943) Bajzath válasza labi83 (#75915) üzenetére


Bajzath
csendes tag

Helló !
Köszönöm a segítséget most már tökéletesen működik UE48H6800-as samunál is a Smart Control :R
Az Európarkban levő MM-os eladó mondta , hogy ők nem forgalmazzák , de vegyek nyugodtan , működni fog vele . Kipróbálni nem tudtuk , mert délelőtt vitték el az akkori utolsó darabot.,(viszik a tv-t , mint a cukrot :DDD ) A megvásárolt távirányító , természetesen mégsem működött...
A Samsung ügyfél"szolgálat"os hölgy panaszomra telefonon azt válaszolta , hogy mivel nem tartozék ezért nem is működtethető vele :Y Mondtam ez hibás érvelés , mert a 3D szemüveg sem tartozék és mégis használható ! Egyébként honlapjukon is hirdetik " Tévéje használata most még intuitívabb a Samsung Smart Control segítségével."
A lényeg , hogy most már minden rendben , így sokkal élvezetesebb smart felület kezelése : :C

(#75944) dethroner válasza LSL1337 (#75937) üzenetére


dethroner
veterán

És megtaláltad :C

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#75945) BBéci válasza LSL1337 (#75937) üzenetére


BBéci
titán

Tévedés, csak egyes LG tévék képesek arra, amit szeretnél, semelyik másik gyártó termékei nem, mert azt a HDMI (HDCP) szabvány tiltja és a Samsung is ennek megfelelően gyártja a tévéit.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#75946) LSL1337 válasza dethroner (#75944) üzenetére


LSL1337
őstag

gratuálok, leszáradt volna a kis kezed ha leírod, hogy NEM, az helyett hogy a szokásos prohardver gyökérséget böffentesz, hogy keresd meg, bent van az 50.000 postos topicban.
Van aki nem ezt a topicot bújja éjjel nappal, nem tudom el tudod képzelni ezt?

HDCP tiltja, akkor LGnek hogy megy? Az én nézőpontomból, az LG megoldja, a Samsung nem képes rá...

(#75947) Flashget válasza LSL1337 (#75937) üzenetére


Flashget
félisten

az LG 2012-től tud DTS egyáltalán lejátszani mert addig a licensz sem volt meg rá.

Realme GT Master Edition

(#75948) BBéci válasza LSL1337 (#75946) üzenetére


BBéci
titán

Ismétlem, nem mindegyik LG tudja, például személyesen még nem találkoztam olyannal, pedig több "eldzsít" teszteltem. Legyen az Ő gondjuk, hogy szabályt szegnek, az okát felesleges itt és most firtatni.
Szerintem egy tévének nem kötelessége átengedni a HDMI-n kapott hangot, még 2.0-ban sem, pláne 5.1-ben. Eleve nem látom értelmét, ahogy a tévégyártók döntő többsége sem.

Nem kell éjjel nappal bújni a topikot, de a kereső használata erősen ajánlott, mielőtt kérdést tenne fel valaki. Adott esetben én is azt teszem, nem esik nehezemre.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#75949) gorog67 válasza BBéci (#75948) üzenetére


gorog67
aktív tag

Nekem régi erősítőm van, amin nincs HDMI. Nagyon örülnék ennek az értelmetlenségnek, mert akkor csak a tévén kellene forrást váltanom és még a hang is egyidejű lenne a képpel. Minek tesznek akkor egyáltalán optikai kimenetet a tévére? Akinek új erősítője van, annak az eszközök hdmi-vel vannak csatlakoztatva, akinek meg régi, annak az eszközök is a saját optikaival mennek.

(#75950) BBéci válasza gorog67 (#75949) üzenetére


BBéci
titán

Mi akadálya van annak, hogy a lejátszóból SPDIF-en menjen a hang az erősítőbe?

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.