Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#71001) BBéci válasza dethroner (#71000) üzenetére


BBéci
titán

Én beszélek képminőségbeli különbségről. Mert van, nem is kicsi és az bizony a felezettek ellen szól.
Ismétlem, nem a 3D hatásban kell keresni a különbséget. És nem kell 2 db TV, mert egymás után nézve egy adott jelenetet, simán észrevehető, hogy melyik a jobb, vagyis az eredeti, full HD BD.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#71002) picidius válasza PuMbA (#70997) üzenetére


picidius
újonc

Az a baj, h amit javasoltál az nem fér be a hálószobába. Ez egy tetőtéri pici szoba, és erre a falra nyílik a teraszajtó és a szobaajtó is. És árban sem a legkedvezőbb.
Esetleg tudnál ajánlani olyat ami 1méter alatt van méretben és nincs 100eft?
Köszönöm!

(#71003) Fatalityy


Fatalityy
tag

Sziasztok!
Tv vásárlás előtt vok.
méret 55" Samsung
amiket néztem:
H6400
H6410
H6470
H6500

Hol érdemes megvenni?

(#71004) PuMbA válasza picidius (#71002) üzenetére


PuMbA
titán

Amit te írtál H5000 az megfelel ennek a kritériumnak, sajnos a 6000-res sorozat 100k-nál kezdődik. Viszont akkor már inkább én ajánlanám a H4000-res sorozatot, mert a FullHD felbontás sokat nem fog érni, ha nagyobb az elmosódás és a méret kisebb és ha jól látom kép nézegetésre nem fogjátok használni, csak sima telekom TV adásra :) UE32H4000 elég baráti árú :)

[ Szerkesztve ]

(#71005) Fatalityy


Fatalityy
tag

Ha pl nem itthon venném meg a garancia hogy működik?

(#71006) picidius válasza PuMbA (#71004) üzenetére


picidius
újonc

Hú ez nagyon jónak tűnik, mind árban, mind méretben!
Nagyon köszönöm. Én teljesen elveszett vagyok ebben a témában, és karácsonyra szeretném meglepni vele férjemet:)
Kell még vmit tudni ezekről a tv-ről?
És ajánlanál még vmi konzol félét, amivel fel lehet a falra szerelni? Vagy ez lényegtelen bármilyen jó lehet?

(#71007) PuMbA válasza picidius (#71006) üzenetére


PuMbA
titán

A kollegák majd segítenek a fali konzolban, én ahhoz nem értek :)

(#71008) Tesztelo.hu


Tesztelo.hu
senior tag

Napok óta azt írja ki a TV-m, hogy "Tökéletesítettük a Smart Hubot". Ha a További infó gombra nyomok, akkor betölti a webböngészőt, ami egy olyan oldalt nyit meg, aminek a tanúsítványa nem érvényes. Ha ennek ellenére tovább lépek, akkor csak egy Samsung TV-ket mutató oldal jelenik meg szöveg nélkül. Ha teljesen legördítek, akkor TV lefagy, és kikapcsol.
A Smart Hubon semmilyen változtatást nem vettem észre (amúgy is, ez tudja magát automatikusan frissíteni? Ki van kapcsolva az alkalmazások automatikus frissítése.).

Tapasztalt valaki hasonlót? Mi a megoldás arra, hogy ne írja ezt ki a TV állandóan? (A fenti infó megjelenítésekor hiba nyomok az OK gombra, akkor is kiírja a következő bekapcsoláskor újra.)

(#71009) dussy


dussy
őstag

Sziasztok!
LG 42 LB650V kontra Samsung 40H6400???
Melyiket miért igen vagy nem?
Köszönöm :R

https://hardverapro.hu/apro/apple_iphone_13_spigen_tough_armor_kek_tok/friss.html

(#71010) devil-k válasza dussy (#71009) üzenetére


devil-k
nagyúr

A Samsungot azért, mert Samsung topikban vagy.

- mozi bolondéria -

(#71011) Vhiktor válasza cyberkind (#70977) üzenetére


Vhiktor
veterán

Az érdekes, mi néztünk egy csomó Imax-e kiadást és más 3D-s filmeket és messzemenőleg az Avatar sz*rrá alázott mindent.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#71012) Gombinyó válasza Tesztelo.hu (#71008) üzenetére


Gombinyó
őstag

Én is kapom. Ezt központilag tolják az ember arcába, ha neten van a TV. Nem tudsz vele mit kezdeni, majd elmúlik.

(#71013) Vhiktor válasza dethroner (#70990) üzenetére


Vhiktor
veterán

A Holnap határa, kamu 3D, átkonvertált vacak. Tessék nézni valójában 3D-ben forgatott filmeket és azokat összehasónlítani.........

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#71014) Vhiktor válasza Fatalityy (#71003) üzenetére


Vhiktor
veterán

Amelyik jobban tetszik, lényegében teljesen ugyanaz az összes TV, kivéve, hogy a 6500 dual tuneres. Ennyi, a többi különbség csak a TV kinézetében van.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#71015) Fatalityy válasza Vhiktor (#71014) üzenetére


Fatalityy
tag

Köszönet.)
És ha kint veszem meg a garancia hogy van...?

(#71016) YxVs


YxVs
senior tag

Valamelyik fórumban olvastam, hogy az 55H6400-ban nem ugyanaz a panel van, mint a kisebb modellekben (40 és 48).
Igaz lehet ez?

(#71017) Batib válasza Vhiktor (#71014) üzenetére


Batib
őstag

Ez így nem teljesen igaz.
A 6400-hoz képest:
A 6410 fehér, másfajta előlap, + sat tuner
A 6470: ua + sat tuner
A 6500: fém előlap, sat tuner több jotállás (itthon) s lehet hogy még más is nem tudom

Az optimista az alagút végén a fényt látja, a pesszimista a sötétséget, a realista a közelgő mozdonyt. A mozdonyvezető pedig a 3 hülyét a sineken

(#71018) krisz74


krisz74
tag

Üdv!

Tudnátok segíteni két kérdésben?
Milyen paraméter változtatásával lehet a szappanopera effektet csökkenteni vagy megszüntetni?
Hol tudom beregisztrálni a TV-t a +1 év garanciáért?

(#71019) sandró60 válasza krisz74 (#71018) üzenetére


sandró60
addikt

A tévé tipusa?
Hol vetted?
Ezekre válaszolj és utána már érdemleges választ kapsz. :K

(#71020) PuMbA válasza krisz74 (#71018) üzenetére


PuMbA
titán

Képbeállítások -> Speciális beállítások -> Motion Plus -> Egyedi. Elmosódás csökkentés erősség: 1-3 között, Torzítás csökkentés: 0.

(#71021) krisz74 válasza sandró60 (#71019) üzenetére


krisz74
tag

A TV: 48H6200
Euronics

Ilyen speciális beállítás nem rémlik, de majd újra megnézem.

[ Szerkesztve ]

(#71022) kew


kew
senior tag

Sziasztok,

Samsung UE32EH5000 tvhez keresek megbízható fali konzolt. Dönthető-forgatható kivitel érdekelne. Milyen márkákat érdemes megnézni és hol? Olyan ~10k körül lehet kapni normális minőséget?

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#71023) szekimilu válasza kew (#71022) üzenetére


szekimilu
csendes tag

Sziasztok !

Samsun 40ue6400 tv-t akarok venni, de elbizonytalanodtam !
Internetes áruházakban van aki már 131000Ft ért is hírdeti, ma bementem az euronicsba és a legjobb ajánlat amit kitudtam csikarni 151000Ft volt !
Az eladó óva int az online vásárlástól, mert azt mondja ezek szlovák vagy egyéb külföldi importok, és nem fog élni a 1+1 év gari ami miatt bekel regisztrálnom a samsunghoz, lehet ad a webáruház is 2 év garit, de max saját szervízzel vagy én vihetem szerelőhöz és ha szerencsém van kifizetik a javítási költségeket nekem !
Szerintetek mi tévő legyek adjak érte 20 ezerrel többet ?

(#71024) PuMbA válasza szekimilu (#71023) üzenetére


PuMbA
titán

Én azt mondom, hogy Euronics-ban 120K az UE40F6100 és megvan az ajánlatod :)

[ Szerkesztve ]

(#71025) Disque válasza szekimilu (#71023) üzenetére


Disque
aktív tag

Ezt neked kell eldönteni hogy a +1 év garancia megér-e 20000 forintot.
Az első 1 év garancia elvileg akkor is jár ha webshop-ból veszed, de a kiterjesztett garanciát csak a viszonteladóktól vett tv-re vállalja a samsung.

(#71026) Flashget válasza Fatalityy (#71015) üzenetére


Flashget
félisten

Oda szól ahol vetted....ezért van az, hogy a webshopok elsősorban szlovákiából hozzák és oda is kell visszaküldeniük.
A kötelező 1 év garit csak Magyarországon vett tv-re lehet használni.

Realme GT Master Edition

(#71027) Flashget válasza Disque (#71025) üzenetére


Flashget
félisten

ezek a hibás gondolatok..mert ha gari időn túl jön a hiba a 3. évben (pl. nem regisztrált tv a +2 évért csak 2 év webshopos) aminek a javítása 50-60-90K is lehet mérettől és típustól függően, az a 20K nem is sok érte.
de mindenki ott veszi a tévét ahol akarja fakultatív program.

Realme GT Master Edition

(#71028) YxVs


YxVs
senior tag

Ma voltam MM-ben és vittem a külső HDD-met kipróbálni különböző tartalmakat egy 55H6410-es tévén.
Legnagyobb megdöbbenésemre amikor rádugtam az USB 3.0-ás LG 1TB-s vinyómat, a tv menürendszere úgy belassult, hogy távirányítóval gomb nyomás után legalább 30 másodpercet kellett várni, hogy bejöjjön a menü.
A kép beállításokon szerettem volna változtatni, de először le kellett csatlakoztatni a HDD-t, hogy megtehessem. A tv USB portjai 3.0-ásak? Nem lehet, hogy ez a gond?

Más tapasztalt ilyet? A vinyómat nem szereti, vagy ez ilyen?
Nekem nagyon fontos lenne, mert sok anyagot a vinyóról játszanék le a beépített médialejásztóval.

[ Szerkesztve ]

(#71029) blakey válasza YxVs (#71028) üzenetére


blakey
titán

Bár soha nem használtam a tv-k beépített lejátszóját de szerintem csatlakoztatás után az anyag scannelése sokáig tarthat, utána elvileg normálisan kéne működnie. Egy 1TB-os vinyó 800 GB anyaggal el tarthat pár percig.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#71030) Flashget válasza YxVs (#71028) üzenetére


Flashget
félisten

A tv USB portjai 3.0-ásak? :N

meg az is baj, hogy konkurenciát dugtál a samsuba :D

Realme GT Master Edition

(#71031) dethroner válasza Vhiktor (#71013) üzenetére


dethroner
veterán

Na és azt honnan veszed hogy a Holnap határán nem igazi 3D? És ha így van, honnan lehet arról értesülni hogy melyik film készült tényleg 3D technikával, és melyik lett felkonvertálva?

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#71032) sunci_02


sunci_02
aktív tag

Tudom nem ide tartozik, de haldoklik a fórum a másikon:

Tudtok segíteni???

(#71033) devil-k válasza dethroner (#71031) üzenetére


devil-k
nagyúr

[link]

- mozi bolondéria -

(#71034) dethroner válasza devil-k (#71033) üzenetére


dethroner
veterán

Köszönöm :C
Ahogy sejtettem, a látvány alapján a Stalingrad valódi 3D. Gyönyörű volt, még OU-ban is.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#71035) sunci_02 válasza devil-k (#71033) üzenetére


sunci_02
aktív tag

De jóóóóó ;)

(#71036) #94529552 válasza dethroner (#71034) üzenetére


#94529552
törölt tag

A Pompeii-t érdemes megnézni.

(#71037) galaxys80 válasza devil-k (#71033) üzenetére


galaxys80
veterán

Érdekes egy lista. A Gravitáció azon kevés filmek egyike, amire azt mondtam, hogy megérte 3D-ben megnézni. Ezen kívül még az Avatar ami pluszt nyújtott.
Általában egyébként moziba is inkább a 2D-s változatot nézem egy filmből, ha van rá lehetőség.

(#71038) PuMbA válasza YxVs (#71028) üzenetére


PuMbA
titán

Egy 30.000-rel olcsóbb TV jobban megérné egy médialejátszóval, ha nem akarsz szopórollerezni ilyenek miatt :)

[ Szerkesztve ]

(#71039) torzsa3


torzsa3
csendes tag

Halli mindenkinek ,szeretnék veni egy 32GB usb kinéztem egy párat ,szerintetek melyik lene a megfelelöb a Samsung tv 3D filmek nézésére?

Kingston DataTraveler Mini 32GB, USB 3.0, (70-30 Mb/s USB 3.0)

vagy:

[link]

Vagy:[link]

Tudom a megfeleöb a kőlsö hárd egyenlöre jó lenne ezek is valamelyik,köszönöm.

Samsung GT-S5570 Galaxy Mini,SAMSUNG 32ES6100,Logitech mk220 vezeték nélküli billentyű és egér.

(#71040) devil-k válasza galaxys80 (#71037) üzenetére


devil-k
nagyúr

Most már Te is láthatod, hogy kevés olyan 3D-s film van, ami tényleg érzékelteti azt, hogy 3D-t nézel, nem pedig valami ócska bábszínházat. A Gravitáció látványban valóban a toppon van, de úgy ennyi, kifújt a történet számomra.

torzsa3

A legmegfelelőbb egy külső média vagy BD lejátszó lenne, nem HDD vagy pendrive. Ezek nélkül elfelejtheted az igazi 3D, vagyis a BD 3D nyújtott előnyöket.

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#71041) akyyy válasza bump3r111 (#70974) üzenetére


akyyy
senior tag

nekem is ezt csinálta, de csak ha bekapcsoltam a 3D-t. szintén 4-5 hónapos tv, csak más tipus. lassan egy hónapja szervizbe van :)
mult héten érdeklődtem, azt mondták hogy alkatrészre várnak, és a héten kész lesz. hát már jövöhét van :DDD

(#71042) bb71


bb71
őstag

torzsa3 ezt akarta írni:

Hali mindenkinek, szeretnék venni egy 32GB-os usb pendrive-ot, kinéztem egy párat, szerintetek melyik lenne a megfelelőbb Samsung tv-n 3D filmek nézésére?

Tudom, a megfelelőbb a külső vinyó lenne, egyelőre jó lenne ezek közül is valamelyik, köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#71043) krisz74 válasza PuMbA (#71020) üzenetére


krisz74
tag

Megtaláltam, köszi.A regisztáció is rendben. Viszont lenne még kérdésem, hátha tudtok segíteni.
Feltettem a smart view programot a pc-re, hogy onnan tudjam irányítani a tv-t, de ez az üzenet fogad: Your TV's current status prevents screen sharing ( e.g.,HDMI is not supported for Windows )
Mi itt a gond?
Másik kérdés: ha a TV WIFI-jén keresztül szeretnék a pc-ről filmet nézni, akkor a média player műsortárából veszi az adatokat, viszont a média player nem társít feliratot a filmhez. Erre esetleg van megoldás?

[ Szerkesztve ]

(#71044) Disque válasza Flashget (#71027) üzenetére


Disque
aktív tag

Azért megtanulhatnál szöveget is értelmezni.
Én leírtam, hogy mire számíthat, ha nem hivatalos viszonteladónál vesz tv-t. Ez nem tudom miért hibás gondolat?
A 6400-ra csak +1 év különben is a garancaia a 3. évben ugyanúgy így járt, szóval inkább a te válaszod a hibás.
A 2. év az ami itt kérdéses, hogy a webshop javíttatja-e vagy sem.

(#71045) mutyi


mutyi
őstag

A barátom két tv között vacillál, ebben kérném a segítségét azoknak, akik benne vannak a témában.

Samsung UN65H7150
vagy
Samsung UN65HU8700

A két tv között a lényegi eltérés, hogy az előbbi full hd az utóbbi pedig 4K felbontású.

Az egyik kérdésem lenne, hogy mennyire lehet zavaró, ha egy ilyen 4K felbontású tv-n full hd tartalmakat néz az ember?

a két tv között 900 dollár a difi, megéri-e hosszú távon a 4K-s felé elmozdulni?

Köszi a segítséget előre is!

(#71046) devil-k válasza mutyi (#71045) üzenetére


devil-k
nagyúr

"megéri-e hosszú távon a 4K-s felé elmozdulni?"

Meg.

- mozi bolondéria -

(#71047) NeoExDeath válasza ada19 (#70957) üzenetére


NeoExDeath
aktív tag

Köszönöm a választ!

Forgathatóra lenne szükség, átböngésztem az edigital-t, ezeket találtam amik árban is beleférnének: [link1], [link2]

Mi a véleményed ezekről, mi lenne a jó választás? Leginkább a horizontális irányú forgatás lenne érdekes, a fel-e kevésbé. Ezeken kívül ajánlanál mást is, vagy ezekből választanál te is?

Ja és ezek jó a TV-hez? (UE40F6650)
Masszív, megbízható szerkezetek?

(#71048) Pityke78


Pityke78
őstag

Sziasztok!

Úgy néz ki TV vásárlás előtt állok, amit a karácsonyi időszakra szeretnék ütemezni.
Eddig egy Panasonic G20-as plazmát használtam és most nyitnék a LED TV-k irányába.

Méret tekintetében 55"-ban gondolkozok, de a típus választásban nem gondolom hogy a méret az, ami befolyásolni fog.

Sajnos az utóbbi pár évben nem igazán foglalkoztam a TV típusokkal, illetve fejlesztésekkel, ezért kérnék tanácsot.

Ami számomra fontos:

- kép minősége
- HD filmek lejátszása TV-vel (15-20 GB-os mkv file-ok)
- sok sportot nézek, ezért a képfrissítési frekvencia fontos (nem szeretem a "csóvás" labdákat)
- 3D nem fontos, de ahogy néztem ezt nem fogom tudni megúszni

Ha jól tudom ilyen méretű mkv filokat wifin keresztül esélytelen lejátszani, ezért az alábbi opciókban gondolkozok.

1. LAN kábelen keresztül összekötni a PC-vel és a PC vinyóját megosztva, arról játszaná le a TV a filmeket (nem tudom ilyen esetben mennyire jó lejátszók vannak a mostani TV-kben)

2. PC-vel játszanám le a filmeket és HDMI kábellel kötném össze a TV-vel és a PC kiterjesztett kijelzőjeként használnám a TV-t.

Ezen igények tudatában milyen típusokat ajánlanátok, illetve hol találok teszteket, összehasonlításokat ebben a kategóriában?

Ár tekintetében: 300.000 Forint körül gondolkozok az 55"-os kategóriában

Köszönöm előre is a segítséget!

(#71049) Flashget válasza Disque (#71044) üzenetére


Flashget
félisten

Most magyarázd el nekem aki 200x leírta mát itt, hogy 6500-tól van 1+2 év. :DD
zárójelbe a példa 6500-ra a webshop 2 év garit ad, míg regisztrációnál 1+2 év jár és a 3. évben jön a hiba egy webshopos 6500 estében...kapische?

Realme GT Master Edition

(#71050) mihaly13 válasza NeoExDeath (#71047) üzenetére


mihaly13
tag

Az első típust semmi képen nem ajánlom mert túl sok ponton mozog és probléma lesz vele a rögzítésben a második típus már sokkal jobb. Az enyém is falon van és nagyon jó lehet a nézőszöget beállítani .

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.