Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#50001) Bigyo13 válasza Flashget (#49999) üzenetére


Bigyo13
őstag

Nekem is Romániai a monitorom. és ahogy látom a TV-k mind Szlovákiában gyártódnak... :U

(#50000) krx21: Igen.. +1 ... és már beígértem nekik egy szavatossági pert is finoman...

Egyébként meg rúgtak egy öngólt ezzel a felesleges kijelző cserével, mert a TV elektronikájával lehet valami vagy a vezérlésével, ami kinyír 2 pixelt UGYANÚGY! csak nem pont ugyanott.

ÉS az a röhej, hogy megírtam a Samuéknak, hogy NE kijelzőt cseréljenek, mert szeretném megelőzni a további kellemetlenségeket mindkét oldalon!

Nem hallgattak rám... akkor most egyék meg amit főztek..

És igen közel 600 ezer Ft volt ez a Tv és GUSZTUSTALAN a hozzáállás a samuék felől... :((( :((

(#50002) DonMarco: és az milyen TV pontosan?

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S3/S5

(#50002) DonMarco


DonMarco
aktív tag

Üdv ! Nálam 3 hete cserélték ki a kijelzőt a helyszinen,de eddig nem hívtak a samsungék hogy mi a "szakvéleményem" Mondjuk nálam eddig kifogástalan a tv sőt,felhősödés szinte 0. 6100-as 46" os smart a tv

[ Szerkesztve ]

(#50003) Victoryus94 válasza krx21 (#50000) üzenetére


Victoryus94
őstag

A halott (fekete/fehér) pixel nem tartozik a garancia alá.
"Egy átlagosnak mondható, 1280x1024 pixel felbontású 17, vagy 19 colos monitor esetében átlagosan 2,6 darab sötét, 2,6 darab világító, és 6,55 beragadt alpixel jelenléte tekinthető még elfogadhatónak az ISO-szabvány szerint." Az értékek azért tört számok, mert a leírásban egymillió pixelre vonatkoztatva adják meg a hibák előfordulásának számát, ez alapján a fentitől eltérő felbontásra is ki lehet számítani az elfogadható pixelhiba-mennyiséget.
Vagyis ez alatt nem kötelesek még panel cserére sem! (gondolom, a prémium TV-d ettől nagyobb pixelszámú, és méretű, szóval a hibahatár is nagyobb)

ui.: a beragadt pixelt sokszor számítógépen keresztül szoftveresen is működésre lehet bírni (pl egy ilyennel)

[ Szerkesztve ]

(#50004) Bigyo13 válasza Victoryus94 (#50003) üzenetére


Bigyo13
őstag

Köszönöm az okfejtést, ezt én is tudtam, hogy miként számólják, de:

Ne tessék összekeverni a monitorokat a LED TV-vel!

NEM LEHET semmilyen pixel hiba egy prémium kategóriás Tv-ben!!! Ezt a szervíz is mondta és megerősítette!

Ez ugyanis CLASS1 -es kategória, amiben 0 pixel hiba lehet!

Ja és főleg a fekete és fehér pixel hiba tartozik garancia alá.. mert azok nem SUBPIXEL hibák, hanem teljes értékű pixelhibák!

Ez nem beragadt pixel hiba..:)

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S3/S5

(#50005) Flashget válasza Bigyo13 (#50004) üzenetére


Flashget
félisten

De azért ezt sem írják ki a samsung honlapra vagy én nem találom...

Realme GT Master Edition

(#50006) Bigyo13 válasza Flashget (#50005) üzenetére


Bigyo13
őstag

Nem írják ki valóban! De a leírásban sincs benne, és sehol sem, hogy nem garanciális a pixel hiba!

Van egy belső szabályozás, ami kimondja, hogy prémium TV = CLASSIC1 kategória, (valami A meg B kategória, ezt nem nagyon tudtam követni) és az alapján ISO szabvány CLASSIC1 szint: 0 pixel hibát enged! :K

Vagyis SUBPIXEL hiba sem lehet egy prémium Tv-nél... :N

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S3/S5

(#50007) mutyi


mutyi
őstag

Sziasztok!
Tegnap megjött a 40F6400. Meg vagyok vele elégedve így elsőre, bár sok különbséget nem látok a Samsung 40R81-es készülékemhez képest képminőségben.
Letöltöttem a telefonomra a Samsung távvezérlő programját,de gyorsan rá kellett döbbennem, hogy mivel iptv-s vagyok és külön irányító van hozzá, így azt nem fogom tudni irányítani a telefonommal.
Az viszont nem tudom/értem, hogy hogyan lehetne beállítani a dolgokat,hogy a telefonon lássam a tv képernyőjét?
Egy dolgot figyeltem meg. Ha rákötöm a tv-re a pc-t,ami eddig is rá volt dugva a régi készülékre, akkor azt vettem észre már több filmnél is, hogy picit szaggat a kép,a régi tv-nél nem éreztem ezeknél a filmeknél ezt az apró szaggatást.
Mitől lehet?

(#50008) w333


w333
félisten

Samsung UE40EH6030W legújabb 1015.0 frissítés :C

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#50009) Flashget válasza Bigyo13 (#50006) üzenetére


Flashget
félisten

az egykori samsung szervízes leírta a 4 kategóriát :)

[link]

Realme GT Master Edition

(#50010) lacko6


lacko6
senior tag

Üdvözlet.

A 3D hatás miatt melyik lenne jó választás?

UE40F6400 100hz (200hz) 150e

UE40F6500 200hz (400hz) 185e

UE40ES8000 400hz (800hz) 250e

Úgynézem mindegyik dualcore-os,de megéri a 400hz-es vagy az nem annyira számít a 3D-nél :F ?

(#50011) Bigyo13 válasza Flashget (#50009) üzenetére


Bigyo13
őstag

Köszi megnéztem:)

És ebből most mit is tudtam meg , illetve mit is kell látnom, ami rám is tartozik ebben az ügyben? :U

Samsung Galaxy S3/S5

(#50012) megema válasza mutyi (#50007) üzenetére


megema
őstag

Szia!

Az IPTV-s (T-Home) STB-t össze lehet hangolni F szériás TV távirányítóval, ha rádugod azt a kis téglatestszerűséget a TV-re, amiből jack csati jön ki. Én már kb. csak a TV távirányítóját használom, bár néha a házimoziét is előveszem. Az automata ki-bekapcsoláson javíthatnának még, mert ha pl. YouTube-ozás közben kapcsolom ki a TV-t, akkor az STB bekapcsolva marad és a TV bekapcsolásakor kikapcsolódik. De egyébként teljesen jól megy az egész.

iOS-re viszont egy kupac trágya a Samsung távirányító app. Első használat óta nem látja a TV-t egyáltalán...

[ Szerkesztve ]

(#50013) Bigyo13 válasza Flashget (#50009) üzenetére


Bigyo13
őstag

én nem arra a 4 csoportra értettem amiket írtam.. hanem CLASS1 szintű előírásra írtam, ami az ISO szabvány alapján a pixelhibákat minősíti! :)

véletlen CLASSIC-ot írtam CLASS helyett.. :U

Egyébként 2005-ös SAMSUNG döntés, akkor még csak KOREÁRA vonatkoztatva és monitorokra:

"A Samsung cég kijelzői (a vásárlástól számított fél éven keresztül) ezentúl az iparág legszigorúbb – az ISO 13406 szabvány szerint osztályozott – Class I előírásnak kell megfeleljenek, ami annyit jelent, hogy a panel egyetlen olyan pixelt sem tartalmazhat, amely mindig fényesen (első típusú hiba), illetve mindig sötéten (második típusú hiba) világít, továbbá nem lehet egy subpixel-hiba sem rajta (harmadik típusú hiba)."

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S3/S5

(#50014) Victoryus94 válasza lacko6 (#50010) üzenetére


Victoryus94
őstag

Ez annyit számít, hogy 3D-ben felezi a Hz-eket (bár ez technológia függő, ugyanis van, amelyik a vízszintes felbontást felezi).
200Hz-től teljesen mindegy. Az átlag PC monitorok 75Hz-en működnek (a laptopoké 60Hz), ezért az első 3D monitorok 120-150Hz-en működtek.
A felbontás többet számít (bár gyanítom, mind FULL-HD), szóval az egyéb opciók lehetnek fontosak (hardveres+szoftveres dolgok, pl.: hdmi száma, usb száma, smart funkciók, 2D->3D konvertálás, SD->HD konverter.. stb.)
Érdemes a hozzászólásokat átböngészni, ki mennyire elégedett, a szervizelést, esetleg megnézni a képét vásárlás előtt, felpróbálni a szemüveget, és ezek alapján dönteni.

(#50015) mutyi válasza megema (#50012) üzenetére


mutyi
őstag

Ez jó hír, már próbáltam volna bedugni a tv hátuljába ezt az IR hosszabbító kábelt, de egyszerűen nem megy bele az aljzatba.
Van valami trükk vagy én vagyok a béna?
Olyan mintha szűkebb lenne az aljzata mint a kábel jack vastagsága.
Nem merem erőltetni,mert azért nem kóser hogy nem tudom még kissé erősen nyomva sem belenyomni.
Ötlet?

(#50016) sarkan válasza mutyi (#50007) üzenetére


sarkan
aktív tag

Szia!

Ezt ismered?
[link]

(#50017) DieHard


DieHard
senior tag

up

(#50018) becsitibi


becsitibi
senior tag

szevasztok

olyan problémám támadt,hogy egyik napról a másikra egyszer csak nem látja a tv a csatlakoztatott usb-s hdd-t,áramtalanítés meg volt,egyszerűen nem látja a tv a hdd-t,nem állitottam el semmit :(

(#50019) w333 válasza w333 (#50008) üzenetére


w333
félisten

Szuper gyorsabb lett a csatornaváltás ! :C
És remélem ezt az " AC3 / 448khz / 5.1 " hangot végre javították, mert már kezd elegem lenni hogy néhány ilyen filmeknél 50 -es hangerő kell ... :U

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#50020) mutyi válasza sarkan (#50016) üzenetére


mutyi
őstag

Nem ismertem, de már le is töltöttem.
A gondom továbbra is, hogy a tv-hez kapott IR hosszabbító kábelt nem tudom igazán bedugni a tv-be, csak alig megy bele, de elvileg működnie kellene,mert kiírta a tv, hogy csatlakoztatva van, de közben meg kilóg a jack dugó nagy része.

Na miután kiírta hogy csatlakoztattam a kábelt, a stb elé tettem az érzékelő részét és elindítottam a beállításokat.
Kiválasztottam hogy stb és hogy a t-home a szolgáltató.
Majd kiírja a tv hogy nyomjak egy csatornaválasztó le/fel gombot a távirányítón és kérdezi hogy váltott csatornát?
Hát nem vált.
Szóval továbbra sem tudom a TV távirányítójával váltogatni az stb csatornáit.
Továbbra sem működik ezáltal a Samsung saját iphone applikációja, ami a csatornaváltásra vonatkozik és a t-home saját appja pedig nem talál semmilyen eszközt sem. Ha magamtól szeretném párosítani, akkor beírom neki a tv ip címét de azt a kódot nem tudom, mivel azt sem tudom hol kellene olyat látnom.
Tudnátok segíteni?

(#50021) sarkan válasza mutyi (#50020) üzenetére


sarkan
aktív tag

Beállítás->Extrák->Összerendelés és ott kiválasztod a Távirányítót és megtalálod az ip címet és a kódot.

(#50022) becsitibi válasza becsitibi (#50018) üzenetére


becsitibi
senior tag

Az ütemezéskezelőben próbáltam leformázni újra a hdd-t,de azt írta ki hogy nem támogatott ezen az eszközön a felvételütemezés,lehetséges hogy az 1 hónapos külső hdd megadta magát?

(#50023) mutyi válasza sarkan (#50021) üzenetére


mutyi
őstag

Köszönöm szépen, így már sikerült beállítanom.
Most már működik a t-home alkalmazással a stb.

Viszont továbbra is várnám azt a megoldást, hogy ki lehessen váltani az stb távirányítóját, hogy a tv irányítójával tudjam kezelni az stb csatornaválasztását is.
Igazából másra nem is nagyon szoktam használni az stb irányítóját.

(#50024) NandorHUN


NandorHUN
addikt

Sziasztok!
Az lenne a kérdésem, hogy szeretnék pendrive-rol FUll HD filmet nézni, de 4 Gbnál nagyobbat nem tudok másolni rá, mert FAT32, mire formázzam amit még támogatnak a mai Smart Led tv-k és tudok rá másolni 10-15 Gbos filmeket sem?

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#50025) Flashget válasza Bigyo13 (#50011) üzenetére


Flashget
félisten

Ebből megtudtad mi az a A és B kategória.
Van a felső prémium 8xxx és 7xxx a középső ami A és B és van a 4. kategória a 4xxx és 5xxx

Realme GT Master Edition

(#50026) Flashget válasza NandorHUN (#50024) üzenetére


Flashget
félisten

formázd le NTFS-re és csodálkozni fogsz :)

fat32-re formázott pen csak fw frissítéshez kell.

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#50027) NandorHUN válasza Flashget (#50026) üzenetére


NandorHUN
addikt

Köszi, igazábol csak az volt a problémám, hogy nyaralóban van a tévé, szóval nem tudok kísérletezni, hogy melyik formázási típus működik. THX.

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#50028) krx21 válasza Victoryus94 (#50003) üzenetére


krx21
nagyúr

Az hogy mit mond az ISO szabvány és mi a garanciális probléma az két különböző dolog...
A pixelhiba garancia minden évben változhat és márkától függően a gyártótól függ... Erről érdemes a megfelelő helyen érdeklődni, pláne egy drága TV vásárlása esetén...
Ha csak az ISO által előírt eljárást használnánk, akkor a versenyszférában igen csak nagy hátránnyal indulna a Samsung...

(#50029) Bigyo13 válasza Flashget (#50025) üzenetére


Bigyo13
őstag

Ja akkor az A és B -re írtad azt , köszi:) így már világos..., de akkor jól írtam nem? Ez a pixel hiba nem megengedett egy garis Tv-nél és minimum a kijelző csere köteles.. de mostmár meg a TV lesz az... :F :U

Samsung Galaxy S3/S5

(#50030) #32577792


#32577792
törölt tag

üdv

lenne egy kérdésem: fuson akartam nézni egy filmet - viasatplay- de rendre elakadt, belaggolt, sőt mintha ki is fagyott volna.
5Mbit/s netem van, előbb wifin, majd kábellal is csinálta. Egyébként is elég lassúnak érzem a fuso menüjét.
a régi verzió mintha jobb lett volna. mit javasoltok?

Ui
UE40ES6710 a tv

[ Szerkesztve ]

(#50031) Flashget válasza Bigyo13 (#50029) üzenetére


Flashget
félisten

A pixelhibát rendszerint a cellát vezérlő tranzisztor meghibásodása okozza
Egyes esetekben a pixelhibák házilag is javíthatóak (más esetekben ez még súlyosabb kárt okozhat a monitorban). A két általában javasolt módszer a pixel színének gyors váltogatása egy célprogrammal, illetve a képernyő megnyomása egy ceruzával vagy egyéb tompa tárggyal a hibás ponton.

http://hu.wikipedia.org/wiki/Pixelhiba

Realme GT Master Edition

(#50032) krx21 válasza Flashget (#50031) üzenetére


krx21
nagyúr

Kötve hiszem, hogy ez segítene... Legalábbis én nem próbálnám meg... :N

(#50033) Bigyo13 válasza Flashget (#50031) üzenetére


Bigyo13
őstag

Köszi, de én sem merem megpróbálni wikipédia alapján leírtak szerint,... :U

Mivel, ha kicserélik így akkor had vigyék.. a nyomkodás meg fizikailag is lehet látszana... vagy meghalna még több pixel.. :Y

Egyébként meg valamiért a Tv-m kilő két pixelt ugyanúgy egymás felett.. szóval az elektronikával van a baj és nem a kijelző híbás.. hacsak nem hibás az összes kijelző ebbe a szériában :W

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S3/S5

(#50034) Danesz94


Danesz94
senior tag

Törődj bele. Nekem is ugyan ezt csinálja. Volt nikor úgy megfagyott a tv, hogy kikapcsolni sk tudtam ki kellet húzni. ue40eh5300

(#50035) NandorHUN


NandorHUN
addikt

Még egy olyan kérdésem lenne, hogy a mostani Smart TV-k milyen formátumokat támogatnak filmek esetén? Azt gondolom, hogy avi-t igen, de pl .mkv -t támogatnak (pendriverol futtatva)?

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#50036) malisonX válasza NandorHUN (#50035) üzenetére


malisonX
aktív tag

Persze. De benne van részletesen az adott TV használati útmutatójában. PL F6400 esetén. (174.old)

(#50037) BBéci válasza NandorHUN (#50035) üzenetére


BBéci
titán

Benne van a kezelési leírásban, hogy milyen formátumokat támogatnak. Az mkv is köztük van.
Töltsd le a Samsung honlapról és tanulmányozd!
Szerintem sokkal jobb külső merevlemezt (2 TB-ost) használni, mint pendrive-ot.
De egy tisztességes médialejátszó minden szempontból nagyságrendekkel jobb, mint ami a tévékbe van beépítve.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#50038) megema válasza mutyi (#50023) üzenetére


megema
őstag

IR feliratú csatlakozóba (mert van ugye sima jack is) tövig bele kellene mennie pedig. Nekem is rémlik, mintha nem olyan simán ment volna be tövig... Egy fokkal erősebben próbáld meg szerintem.

Ha legfrissebb, vagy legalább 1104-es szoftver van rajta, akkor mennie kellene az összerendelésnek.

(#50039) Flashget válasza Bigyo13 (#50033) üzenetére


Flashget
félisten

Természetesen én sem nyomkodnám csak bemásoltam, hogy van ilyen is. :)
Az első mondat a lényeg.

Realme GT Master Edition

(#50040) pakriksz


pakriksz
őstag

F5000 és 5300 szériákról még mindig nincs semmi input lag info?

Troll (nemhivatalos definíció): az akinek véleménye nem tetszik nekünk/nem értünk vele egyet. (10-ből 9 fanboy ezt ajánlja) || Fanboy 8 in 1 (Intel, AMD, Nvidia, konzol, PC,+minden politikai oldal) hiszen "ahol nem mi vagyunk, ott az ellenség"

(#50041) laca1944 válasza megema (#50038) üzenetére


laca1944
csendes tag

A védőkupakot levetted a kábelről??

(#50042) megema válasza laca1944 (#50041) üzenetére


megema
őstag

Egy jack(szerű) csatlakozón mikor láttál védőkupakot? De ha volt rajta, biztos leszedtem. Anélkül nehezen tudna működni, nem? :U

(#50043) Bigyo13 válasza Flashget (#50039) üzenetére


Bigyo13
őstag

Igen értem:)
Akkor a TV a kijelzőn "kilő" 2 tranzisztort.. és az új kijelzőn is.. és ha beraknának egy másikat abban is..

Ezért kell a TV-t cserélni most már... :K

Samsung Galaxy S3/S5

(#50044) d.beni


d.beni
aktív tag

sziasztok!
egy ilyen tv-t néztem ki magamnak Samsung UE40F6400
van esetleg itt ilyen valakinek? PC-s játékokhoz milyen ez a monitor?
3d-ben tudok játszani rajta?
előre is köszi!

(#50045) mutyi válasza megema (#50038) üzenetére


mutyi
őstag

Ok, kicsit erőteljesebben nyomva belement tövig.
Szóval ez már nem lehet akadály, viszont továbbra sem tudom a tv irányítójával kezelni az stb-t.
Amikor kéri hogy nyomjak egy csatorna választó gombot,akkor gondolom a tv irányítóján kellene, hogy kapjon egy jelet?
A lényeg,hogy semmi nem történik.
A cisco stb-nek mi a száma,mert elvileg manuálisan is lehetne megadni neki valamiféle számot.

(#50046) krx21 válasza d.beni (#50044) üzenetére


krx21
nagyúr

Jó lehet... Egy monitorhoz képest kompromisszum a TV input-lagja... A 3D-hez kell, hogy a videó kártyád támogassa a TV által fogadott 3D jelet... Onnantól kezdve már csak játék és gépteljesítmény kérdése...
(Bár megjegyzem én a GTX690-el a TV-s féle 3D-t nem tudtam összehozni fullhd-ban, csak annak nézett ki a videojelnél, de láttam hogy nem az...)

(#50047) DieHard


DieHard
senior tag

Szevasztok! Televiziót szeretnék vásárolni. Igazából főként háttérszolgálatás lenne, valamint azért, hogy a vetitőgépem ne melegitse a szobám. A plafon 200k körül lenne, néha használnám a 3D részét, gondolom mig ujdonság. Smart TV lenne, hogy haladjak a korral, nem mindennap vásárolok tv-t. Samsung UE46ES8000 egy ilyet néztem ki használtan. Vagy egy újabb garanciális készülék felé érdemes kacsingatni, illetve melyiket.
A rengeteg márka rengedeg tipusában kissé elvesztem, a Samsung valamiért szimpi.

(#50048) mrsitn


mrsitn
csendes tag

Sziasztok!
Van egy LE40D550 tvm, rácsatlakoztatva egy usbs háttértár.
A gondom az, hogy néhány hd fimhez egyszerűen nem rakja hozzá a feliratot.
A film formátuma mkw, mellette a hunsub mappában a felirat/ok, de már úgy is próbáltam,
hogy direktben mellé raktam a feliratot. A pc gond nélkül megtalálja, a tv sajnos nem.
A plugplay funkció alatt a felirat be van kapcsolva, azonban a digitális szöveget nem tudom engedélyezni.
Arra gyanakszom ez lehet a hiba.
Ha tudtok megoldást segítsetek plz.
Előre is köszi!

(#50049) DieHard válasza mrsitn (#50048) üzenetére


DieHard
senior tag

Próbáltad hogy a felirat neve ugyanaz legyen mint a filmé? pamelatitkai.mkv, felirat meg pamelatitkai.srt?

(#50050) Flashget válasza mrsitn (#50048) üzenetére


Flashget
félisten

film fájl nevének és a felirat nevének egyeznie kell ahogy elöttem írták.
az sem árt a feliratnak ha lejátszás elött pl. subtitle workshop 2.51 progival a feliratot betallózva, majd "mentés" kijavítja az esetleges felirat hibákat, amitől szintén nem játssza le a tévé esetleg.

Realme GT Master Edition

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.