Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#75751) zolapapi válasza PuMbA (#75748) üzenetére


zolapapi
csendes tag

Gondolom aktív hangfal kell oda is. Azt minden bekapcsoláskor külön odafáradsz a tv-hez és bekapcsolod?

(#75752) Messzilátó


Messzilátó
csendes tag

Sziasztok! Tegnapelőtt én is vettem egy 6400-as tv-t. Eddig meg vagyok vele elégedve, az én igényeimnek teljesen jó. Telekomos kábel tv van rákötve, a smart távkapcs vezérli is a set-top-boxot. Ha bekapcsolom a tv-t akkor az is bekapcsol, de ha kikapcsolom a tv-t a set-top-box nem kapcsol ki. Lehet ezzel valamit kezdeni?

(#75753) dethroner válasza Bonifani (#75746) üzenetére


dethroner
veterán

6400-as van nekem, tévé adáshoz teljesen megfelelő a hang. Vannak előre beállított hangszínek, hangszín szabályzó és 2 plusz ficsör, DTS TruSurround HD és DTS TruDialog. Tudom parasztvakításnak tűnik, de a hangszín szabályzón egy enyhe V alakot beállítva zene üzemmódban az előbbi két opciót bekapcsolva nagyon kellemes a hang, hangsúlyozom tévézéshez. Nem szakad ki a membrán a basszustól, de ezek fényében érthetetlen számomra azon siránkozások hogy a lapos tévé hangszórója alkalmatlan pl egy híradó nézéshez. Filmhez én is külső 5.1-es rendszert használok.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#75754) losadf válasza Iceman05 (#75749) üzenetére


losadf
újonc

Magam is viszonylag új (Karácsony) tulaja vagyok egy 6200H-nak. A fazékhang kifejezés szerintem rendkívül szubjektív, de ha neked a a fülesről kiengedett kimenet ami sima sztereo jónak tűnik akkor biztos vagyok benne,hogy a tv-vel van valami baj. Egy 60 kilós Sony 72cm-es tv-ről váltottam amiből csak a hangrendszer volt kb.20 kiló. Csuda jól szólt (hát még ha fadobozba rakták volna mint a régi tv-ket ). Azon gondolkodom, hogy kellene kimenteni belőle a hangrendszert. Na ehhez képest a 6200H hangjában kellemesen csalód-
tam. A méretek és a súlya alapján egy cicergő zsebrádió hangot vártam. Itt ott olyan mélyeket produkál, hogy elképzelni sem tudom, hogy honnan veszi hozzá a levegőt a kis recegtetőivel. Persze aki normális erősítő-
vel, hangfalakkal tévézik az most azt mondja, hogy hülyeséget irkálok, de én azt mondom, hogy a tv a tőle
elvárható saját hangjával rendelkezik. Szerintem nézesd meg a tiédet mert ott valami baj van.

(#75755) kisninja válasza Batib (#75750) üzenetére


kisninja
őstag

Bocs hogy közbeszólók de én nemrég váltottam egy régi LG ről egy 48h6400 re de nekem a hangminőség sokat javult végre lett egy kis mély....

powered by: ®MAJORMÜVEK®

(#75756) PuMbA válasza zolapapi (#75751) üzenetére


PuMbA
titán

A hangfal bekapcsolva van hagyva, elosztó kapcsolgatás megy, amire minden rá van nyomva :)

Topikhoz: ok, hogy más tvhez képest jó a hangja egy ilyen tv-nek, de 10k-t szerintem megér egy alap sztereó cucc, ahol legalább van egy minimális térérzet is a mélyek mellett :) A tv árához képest 10k semmi...

[ Szerkesztve ]

(#75757) Dadan01 válasza Bonifani (#75746) üzenetére


Dadan01
senior tag

Igen, normális hogy 3 centi vastag eszközből nem jön mélyhang (48h6400).

(#75758) Bonifani válasza Dadan01 (#75757) üzenetére


Bonifani
csendes tag

Köszönöm a hozzászólásokat !.

A 6400-as készülék ezek szerint hasonlóan szintén em bajnok, de van hangszínszabályozás a menüben. A 6200-asban EGYÁLTALÁN NEM LEHET hangszínt beállítani, csak a falraszerelt és a térbe állított opciót választhatom .

75754: nekem egy Loewe analóg TV-m volt, rengeteg beállítási lehetőséggel és nagyon korrekt hanggal. Nem vártam hasonlót, de a Te tapasztalatodtól eltérően nagyon nagy a minőségi csökkenés hangminőségben.
Én a múlt héten vettem, van még egy kis időm, hogy visszacseréljem (online vásárlás), emiatt érdeklődök. De ha (véletlenül) ez a normális, akkor felesleges visszaküldenem.

Én is kis teljesítményű 2.1 aktív hangfallal teszteltem, de érdekes módon amikor levettem a mélynyomót, a két kb. 10*10*10cm-es hangfal is kellemesebben szól.

A fazékhang lehet hogy nem jó kifejezés, de a mozis hang talán megfelelőbb. És ez a a hangszín, ahol az egyébként is agresszív és dinamikus reklámspotok, jelzések még zavaróbbak

A Samsungot is megkérdezem majd ez ügyben, kíváncsi vagyok véleményükre.

(#75759) kungzi


kungzi
veterán

üdv

a tv-n hogy tudom a film módot aktívvá tenni? a DVI/hdmi portba van dugva a hdmi kábel

(#75760) petipetya válasza kungzi (#75759) üzenetére


petipetya
nagyúr

Mit értesz film mód alatt?

"nincs rá lezsóidő"

(#75761) kungzi válasza petipetya (#75760) üzenetére


kungzi
veterán

ezt

illetve valaki tudna adni egy jó hdmi beállítást? PC-ről menne most 3D BD

Köszönöm

(#75762) PuMbA válasza kungzi (#75761) üzenetére


PuMbA
titán

A Film mód az totál más amire te gondolsz, nem véletlenül nem aktív :)) Összefoglalóban nézd meg az Általános beállítások részt :) Motion Plus Ki, tehát a LED mozgásjavítást is ki kell kapcsolnod, HDMI feketeszint az meg Normál...na de nem sorolok fel mindent itt :)

[ Szerkesztve ]

(#75763) Homer J.


Homer J.
csendes tag

Sziasztok!

Megéri-e a 20.000Ft-os felárat a Samsung UE48H6400 a 6200-hoz képest? Olvastam pl., hogy más kijelzővel szerelik őket. Ez azt is jelenti, h az olcsóbbnak rosszabb a képe?
UE48H6400 (v. 6200) fejhallgató kimenete hogy működik? Úgy értem Panasonic-nál pl. a fejhallgató hangerejét külön, a menüben lehet állítani, illetve ha rádugok egy fülest, a TV hangszórói tovább szólnak, azaz nem vált át TV hangszóróról a fejhallgatóra. Samsungnál ez hogy van?

"Nem szoktam imádkozni, de ha tényleg odafent vagy, kérlek ments meg, Superman!" - H.J.S.

(#75764) mr.tamasbiro válasza Bonifani (#75758) üzenetére


mr.tamasbiro
őstag

6200-ben van hangszínszabályzás.

(#75765) Batib válasza Homer J. (#75763) üzenetére


Batib
őstag

Hogy megéri-e, azt nem tudom. Ugyanazzal a kijelzővel szerelik őket. Az elektronikában van némi különbség, a szemüveg és a Smart távszabályzó ami nincs a 6200-asban. (valószínűleg hiába veszel hozzá távszabályzót akkor sem működik minden vele) Még nem fixen eldöntött kérdés.
A fülhallgató aljzat egy egyszerű mechanikus kapcsolóként működik, szofveresen nem vezérelhető. Vagy a fülhallgató, vagy tv hangszóró szól.

Az optimista az alagút végén a fényt látja, a pesszimista a sötétséget, a realista a közelgő mozdonyt. A mozdonyvezető pedig a 3 hülyét a sineken

(#75766) BBéci válasza mr.tamasbiro (#75764) üzenetére


BBéci
titán

Van, de semmi haszna, teljesen felesleges ficsőr.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#75767) rexbp


rexbp
újonc

Sziasztok! Tudja valaki, hogy pontosan mire használható a SAT SUB bemenet?
(Az áruházakban a dedikált Samsung eladók nem tudják - 5 helyen jártam...) Köszi.

(#75768) adoks válasza rexbp (#75767) üzenetére


adoks
aktív tag

A Sat Sub egy második bemenet.
Ezek szerint 2 sat tuner van benne.

[ Szerkesztve ]

(#75769) Pinocchio23


Pinocchio23
tag

Sziasztok!
Összedugtam a laptopot a TV-vel Hdmi kábellel a DVI/Hdmi aljzatba. Kép átmegy, hang nem. Van lehetőség hangot is át kűldeni?

[ Szerkesztve ]

(#75770) zo-lee


zo-lee
aktív tag

Sziasztok!

Van egy F 6100 típusú Full HD Samu tévém.
HDMI-vel összekötöttem őt, és az ámítógépet. Játék közben (fifa, ha fontos) kb fél óránként 2-3 másodpercre elsötétül a kép, majd mintha akkor kapcsolnám be a tv-t, újra megjelenik a játék képe, a használt felbontás,a HDMI csatorna.

Mi ennek az oka ?

A válaszotokat előre is köszi!

(#75771) zo-lee válasza Pinocchio23 (#75769) üzenetére


zo-lee
aktív tag

Hahó!

A vindóz vezérlőpült, hang beállítások menüjében a hangeszközöknél állítsd alapértelmezettre a tv hangszóróját ;)

(#75772) Pinocchio23 válasza zo-lee (#75771) üzenetére


Pinocchio23
tag

Szia!
Köszönöm! Sikerült! :)

(#75773) tanzara válasza tachikoma (#75174) üzenetére


tanzara
csendes tag

Szia "tachikoma". A fórumot böngészve láttam a hozzászólásodat és szeretném kérdezni tőled, hogy a Samsung H6500 most akkor valódi két tuneres azaz PIP-es tv? Vagyis teszem azt tudok két foci meccset egyszerre nézni, két különböző csatornán kép a képben? És egyébként te meg vagy elégedve ezzel a tipussal?
Köszönöm.

(#75774) BBéci válasza tanzara (#75773) üzenetére


BBéci
titán

Kábeltévé szolgáltatótól (is) függ, hogy lehet-e egyszerre két adást fogni, nézni. Például a Digi engedi, UPC nem.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#75775) tachikoma válasza BBéci (#75774) üzenetére


tachikoma
aktív tag

Sajna így van. a 6500-as elméletileg twin tuneres, de gyakorlatilag a kábelszolgáltatótól függ, hogy ezt ki is tudod-e használni...

(#75776) Balageee


Balageee
csendes tag

Sziasztok!

Egy H6400-as modellel kapcsolatban szeretnék kérdezni... az alap kérdés az, hogy ha a tv HDMI bemenetére egy olyan videoanyag érkezik ami 5.1-es hangot tartalmaz, akkor ezt a TV a saját optikai hangkimenetére ki tudja tenni változatlanul? Mivel, amiről megy a film az nem rendelkezik digitális hangkimenettel, csak egy hdmi-je van, az erősítőnek meg csak optikai hang bemenete van, ezért úgy használnám, hogy médialejátszó-(HDMI) TV- (Optika)erősítő.
Jelenleg is így van összekötve, csak egy B-s sorozatú régi Samsung LCD-m van, ami csak 2.0-ás PCM jelet ad az erősítőnek az optikai kimenetén.
Tehát még egyszer a kérdés az, hogy a ezek az újak már átadják az optika hangkimenetükre az 5.1-et?

(#75777) gboszi válasza Balageee (#75776) üzenetére


gboszi
senior tag

igen

"If you're good at something, never do it for free!"

(#75778) labi83


labi83
csendes tag

H6800 H6400 H6500 és társaihoz mától frissithetők Build: 2600.4 verzióra. Amit érzékeltem talán jobb lett a menü (smart) laggolás. valaki valami változást tapasztalt ????

H6800 Széria Smart touch nélküli ?! Valaki nem tudja működne e Smart touch távvezérlővel??

[ Szerkesztve ]

(#75779) hodostamas válasza labi83 (#75778) üzenetére


hodostamas
addikt

Nálam nem dobott fel semmit. 2134-es van rajta. H6400

(#75780) Angel2014 válasza hodostamas (#75779) üzenetére


Angel2014
addikt

Tessék USB -ről telepítsd....[link]

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#75781) kali válasza zo-lee (#75770) üzenetére


kali
legenda

szia,

melyik hdmi aljzatba csatlakoztattad a számítógépet?
a megfelelő nevet választottad ki hozzá?
biztos, hogy a tv a hiba forrása, és nem pedig a munkaállomás szakítja meg a jelet időnként?

(#75782) gorog67 válasza gboszi (#75777) üzenetére


gorog67
aktív tag

Szerintem meg nem.

(#75783) Flashget válasza rexbp (#75767) üzenetére


Flashget
félisten

arra akkor van szükséged, ha kiakarod használni a 2db DVB-S2 tuner előnyét.

Realme GT Master Edition

(#75784) Balageee válasza tachikoma (#75775) üzenetére


Balageee
csendes tag

a H6500-as nem azért twin tuner-es, mert van benne (C/T) és S tuner is?
Úgy tom van benne PVR funkció is... ezek szerint, ha felveszel egy műsort, akkor bármelyik másikra elkapcsolhatod amíg a felvétel megy? mert ha nem így van akkor szerintem csak 1db C-s tuner van benne.
Bár én ezt olvasom a Samsung oldalán : DVB-T / C / S2 ---> nem a két db S tunertől twin?

(#75785) Bonifani válasza mr.tamasbiro (#75764) üzenetére


Bonifani
csendes tag

megtaláltam a hangszínszabályozót.
A hangmenüben korábban valamilyen térhangzást "BE"-re állítottam, ettől lett "fazékhangja" a kis sztereo sugárzóknak, és ebben az állapotban a hangszínszabályozás inaktívvá vált. Visszaállítottam alapállapotba a hangrendszert, és így már elérhető lett a hangszín szabályozás.

Teljesen élvezhető lett külső erősítő nélkül is ! (azért egy kis 2.1 hangfalat még lehet, hogy beiktatok valamikor)

Köszönet a tanácsokért !

Azért az airmouse használhatóságával kapcsolatban van valakinek tapasztalata azt várnám !

valami hasonlóra gondolok !
[link]

(#75786) dh66e


dh66e
veterán

Akit esetleg érdekelne a téma.
Fali konzol topic

(#75787) zo-lee válasza kali (#75781) üzenetére


zo-lee
aktív tag

Szia!

Köszi a választ!

A tv hátulján lévő HDMI (DVI) csatlakozóba dugtam a hdmi kábelt.

Azt, hogy "nem pedig a munkaállomás szakítja meg a jelet időnként" le tudnád fordítani kissé laikusabb nyelvezetre ? :)

(#75788) kali válasza zo-lee (#75787) üzenetére


kali
legenda

azon a hdmi csatin, ha a tools gombot megnyomod, a névre pc vagy mi van beállítva?
arra értettem, hogy nem feltétlenül a tv kapcsolgat le, hanem a munkaállomás is teheti, tehát ha másik tv készülékre dugnád, akkor is jelentkezne a probléma, de ezt csak úgy tudod kitesztelni, ha van másik elérhető tv.

(#75789) rexbp válasza Flashget (#75783) üzenetére


rexbp
újonc

Tehát akkor nem kell diseq elosztó? (Max csak akkor, ha 2-nél több műholdat veszünk...?)
Egyébként ez mire jó? Pip? Vagy ha vmit rögzítek, akkor nézhetek mást?
Meg tudná nézni valaki a menüben, akinek ilyen tv-je van, hogy mindkét sat bemenetre köthető-e diseq elosztó?
(Ez király lenne: 2x4 műhold vétele...) Köszi,.

(#75790) gorog67 válasza rexbp (#75789) üzenetére


gorog67
aktív tag

Minden tunerből kettő van, a műholdasnak külön bemenete is van, de nem tudsz választani az 1-es és 2-es között, a tévé dönti el, hogy melyik képét látod. Minden beállítás, csatornalista közös, így diseqc-ből is csak 1 lehet.

(#75791) tachikoma válasza Balageee (#75784) üzenetére


tachikoma
aktív tag

Nem. Én konkrétan 1 db csatornát tudok nézni, miközben megy a pip, vagy veszek fel: az a m1 HD. Minden másra kiírja, hogy CI kártya nem elérhető.

Ezt biztos, hogy nem a tv csinálja. De mondjuk logikus is: Ha van két db 1 tuneres eszköz a házban, akkor a kábelszolgáltató tartja a markát, hogy a másikba is vegyek egy CI kártyát. Itt csak egy eszköz van, ami egy kártyát fogad, és gondolom az így működik, hogy egyszerre csak egy csatorna legyen "kikódolva"

Egy dolog furcsa csak nekem, hogy még az analóg adásokat sem tudom nézni felvételkor, amik elméletileg kódolatlanok, de aztán a fene tudja...

(#75792) szabolcs.sz


szabolcs.sz
tag

Sziasztok!
Samsung WIS09abgn usb wifi adaptert szeretnék venni. Ha van valakinek eladó, várom az ajánlatot.

(#75793) sandró60 válasza szabolcs.sz (#75792) üzenetére


sandró60
addikt

Nézd meg a-privát-odat

(#75794) Balageee válasza tachikoma (#75791) üzenetére


Balageee
csendes tag

Okés, mondjuk én olyan esetből indultam ki, mint az enyém, mert nálam nem tartja a markát a szolgáltató... társasházban lakunk, ahol egy koax-kábelen jön a Digi-nek a tv jele (analóg + digitális). Nekem a lakásban már semmit sem kell kikódolnom (max HBO-t...bár ezt megcsinálja az STB :DD )... így annyi tv-t teszek rá, amennyit akarok. Vettem régebben egy STbox-ot aminek két darab C-s tunerje van, és ha felveszek vele, akkor bizony nézhetem bármelyik digitális adást, nem úgy mint egy tunernél, hogy csak azok a csatornák válthatóak, amelyek ugyan azon a frekvencián jönnek, mint amiről felveszek. Persze más szolgáltatónál máshogy van, illetve a a Diginél is van olyan eset, amikor van egy központi doboz ami megcsinálja a netet, a tv-t, telefont. Itt sajnos annyi doboz kell, mint amennyi tv-d van.
De akkor most a H6500-nek melyik tunerből van kettője? :) Esetleg két darab C-s RF bemenete van, vagy csak az S-ből van kettő? Vagy 1db S és 1db (C / T), és ezért Twin???

(#75795) Flashget válasza Balageee (#75794) üzenetére


Flashget
félisten

De akkor most a H6500-nek melyik tunerből van kettője?

mindegyikből.

Realme GT Master Edition

(#75796) gorog67 válasza Balageee (#75794) üzenetére


gorog67
aktív tag

Keress rá a neten a H6500 Képek-re és rögtön látod, hogy 1 RF és két műholdas bemenete van! Ha a logika szerint működik, akkor 4 ikerfejjel és 2 4-1-es diseqc-el PIP módban két tetszőleges műholdas műsort nézhetsz, de egyszerű esetben csak az egyik lehet kódolt, legalábbis még senki nem számolt be ellenkező tapasztalatról se kábel se műhold vonalon, annak ellenére, hogy néhány szolgáltatói box képes egy kártyával két műsort dekódolni.

(#75797) #94529552 válasza gorog67 (#75796) üzenetére


#94529552
törölt tag

Ez tapasztalat, hogy két adással működik is a H6500-on? Mert a régebbi Samukon a PIP korlátozva van, és az egyik forrás csak a PC lehet.

(#75798) Tegla80 válasza #94529552 (#75797) üzenetére


Tegla80
addikt

Ha jol sejtem akkor azt szeretted volna mondani,h kulso forrasrol erkezo jel. ;)
(Mert az nem csak pc lehet ,hanem barmi mas is ugye.)

[ Szerkesztve ]

Sony® & PlayStation®

(#75799) #94529552 válasza Tegla80 (#75798) üzenetére


#94529552
törölt tag

PC-re emlékszem a kezelésiből, mert lehet hogy nem mindegy neki a jelforrás.

(#75800) kali válasza #94529552 (#75799) üzenetére


kali
legenda

nem csak pc, nekem az f6100 a tv mellé beteszi a házimozi vagy a médialejátszó képét is.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.