Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#76001) PuMbA válasza dethroner (#75999) üzenetére


PuMbA
titán

Én arra tippelek, hogy a tesztelt TV-k UHD-sak, de a kalibráció nem UHD anyaggal történik és mivel 38-as élességen jobb a felskálázás, ezért azt mondja jobbnak a szoftver :) Mindenesetre szerintem nem nehéz észrevenni, hogy egy monitor alapbeállításával megjelenő képpel megegyezően szép képet ad bármelyik Samsung TV 0 élességgel és tudjuk, hogy az a "nembelenyúlkapiszka" beállítása a TV-nek, mint ahogy PC-s monitorokon se nyúlkálunk műélességet állítani :)

[ Szerkesztve ]

(#76002) st6969 válasza Flashget (#75942) üzenetére


st6969
őstag

Igen, tudom, hogy a te Xiaomid tudja, irigyellek is érte :)
Az Ace 4 alapból tudja a wifi directet, de az nem elég, ehhez úgy tudom, a wifi display kell. Most kiderült, hogy ezt is tudja. Ennek ellenére mégsem tudok képernyőt tükrözni. :W
Összefoglalnád, hogy mit kell beállítani a telefonon és a tv-n (már ha nem nagyon off...)
Ha nem megy, feladom.
:R

(#76003) dethroner válasza PuMbA (#76001) üzenetére


dethroner
veterán

Nem UHD tévékről beszélek, hanem amikor kiszemeltem a H6400-at, arról néztem több külföldi írást is, amiben voltak kalibrált értékek, egyik esetben sem 0 volt az élesség, mindig valamilyen érték szerepelt mellette.

[ Szerkesztve ]

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#76004) Gaben01


Gaben01
őstag

Sziasztok!

Kezdem nagyon hülyén érezni magam,úgyhogy tőletek kérek segítséget. Van itthon egy ps51f5000 plazma, amin nagyon egyszerűen szerkeszthető a csatornalista, azaz kijelölöm azokat amik nem kellenek és törlöm, a maradékot pedig sorba rendezem. Tegnap vettünk a gyereknek egy ue40h6400-et, amin a csatorna szerkesztésnél hiába jelölöm ki azokat, amik nem kellenek, sehol se találok olyan opciót, hogy törlés. Pedig az e-manual szerint lennie kellene. Most vagy én amatőrködöm el a dolgot vagy a tv szivat. Tudnátok segíteni? :R

http://9gag.com/ A függőség garantált. || Friends are like snow flakes. If You pee on them, they disappear.

(#76005) PuMbA válasza dethroner (#76003) üzenetére


PuMbA
titán

Értem. Rákerestem, egyből találtam egy kalibrációs eredményt, ahol az élesség 12-es lett, de egyből a kommentekben írták, hogy az hogy a tökömbe jött ki és hogy 0-nak kéne lennie :) Ezek szerint egy kis élesség nem zavar bele a kalibrációba, de hogy értelme nincs az is biztos, gondolom az alapbeállítástól lefelé csak addig vitték le ameddig feltétlenül kellett :)

[ Szerkesztve ]

(#76006) #94529552 válasza Flashget (#75997) üzenetére


#94529552
törölt tag

FlashGet, ez a hír nem a kémkedésről szólt, "Az Euronics volt üzemeltetője is áfát csalt"...,de ha már említetted, nem a tv az egyetlen eszköz amivel kémkedhetnek. Elég az usa megfigyelési botrányát említeni, mindent megfigyelhetnek akik akarnak, ha tudunk róla-ha nem. Ilyen világ van.

(#76007) dethroner válasza PuMbA (#76005) üzenetére


dethroner
veterán

Tud azért jobban mutatni ha picit "élesebb" a kép :K

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#76008) Mályki válasza Flashget (#75974) üzenetére


Mályki
aktív tag

Koszi...Ez a CI kartya egy masik tv bol valo..renelem az nem zavar be...csak ki akarom probalni hogy mukodne e a haloban is mediakartya.Szoval a tv felismeri,a CI resetnel sem jelez hibát.

Szoval itt.a hibakod es a CI reset eredmenye.Akkor meg.bizakodhatok?

K.M.

(#76009) nightshadow


nightshadow
veterán

Tech: 6 dolog, ami elképesztően olcsó lett [link]

Tévé: a tévékészülékek ára sokkal jobban tartja magát, mint a számítógépeké, a csökkenés azonban így is jelentős: egy átlagos tévét ma az 1980-as ár 3 százalékáért értékesítenek.

[ Szerkesztve ]

(#76010) BBéci válasza dethroner (#76007) üzenetére


BBéci
titán

Sokan szeretik a műanyaggal tuningolt melleket, mások meg bottal sem piszkálnának meg olyat.
Szerintem a természetesnél nincs jobb, az élesítés egy felesleges digitális beavatkozás.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#76011) A.G.S. válasza dethroner (#76003) üzenetére


A.G.S.
tag

Az élességet nem kalibrálják, az egy képjavító funkció, ami az EREDETI képet változtatja meg. Tehát a 0 beállítás az EREDETI kép, az ettől eltérő pedig egy photoshop szűrőhöz hasonló eljárással a nagy kontrasztkülönbségű képelemeken (ti. az éleken) növeli a kontrasztot, vagyis a sötét és világos közötti különbséget. Ezt az emberi szem élesebb képnek láthatja. Viszont bizonyos esetekben ez az eljárás olyan nem kívánatos képet generál, ami nagyban megváltoztatja az eredeti képet.

A jelenség megértéséhez ajánlom elvégezni az alábbi próbát:
https://www.youtube.com/watch?v=8b3CUm8j4DE

Itt lévő videót elindítani a TV-n, majd a brightness (világosság) értéket a menüben a megfelelő értékre állítva (16-os oszlopnak el kell különülnie a háttértől, ennél kisebb számoknak nem), le pause-oljuk a videót és az élesség értéket 0-tól felfelé emelve láthatjuk, hogy mi is történik. A fekete oszlopok szélei elkezdenek fehéredni, ahogy az értéket emeljük... Kérdés: Kinek kell ez? Kinek tetszik ez?

Ebben a videóban konkrétan láthatjuk, hogy milyen "hibákat" okoz az élesség emelése:
https://www.youtube.com/watch?v=IX9_N8On4D8

(#76012) A.G.S.


A.G.S.
tag

Úgy néz ki, a 2600-ás update kiüti a plex surround hangot...
https://forums.plex.tv/index.php/topic/146063-samsung-smart-tv-update-2600-for-5-series-tv-kills-surround-sound/

(#76013) BBéci válasza A.G.S. (#76011) üzenetére


BBéci
titán

Nem ajánlom a "le pause-oljuk a videót" módszert, mert a TV másképp kezeli az állóképet mint a mozgót. Éppen ezért a tesztábrák, például a Spears & Munsil tesztlemezeken, valójában filmfájlok.
Persze kísérletezésre a megállított kép is jó, de csak arra támaszkodni nem szabad, mert félrevezethet.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#76014) pandion válasza nightshadow (#76009) üzenetére


pandion
tag

Azért ezt a 3%-ot nem tudom hogy számolták ki... Vagy mi számít átlagos TV-nek?

(#76015) pandion


pandion
tag

Lenne egy kicsit béna kérdésem. Van egy kb 4 éves Samsung Led TV-m, a száma nem jut eszembe, olyan távirányítója van aminek van gomb világítása. Namost az vajon kompatibilis egy 20154-es H6400-assal?

(#76016) Batib válasza pandion (#76015) üzenetére


Batib
őstag

Szinte biztos, hogy jó hozzá. Nekem is vannak itthon régi távok és mind "viszi" a 6400-ast

Az optimista az alagút végén a fényt látja, a pesszimista a sötétséget, a realista a közelgő mozdonyt. A mozdonyvezető pedig a 3 hülyét a sineken

(#76017) PuMbA válasza Flashget (#75998) üzenetére


PuMbA
titán

Az azért nagyon durva, hogy egy 1 millás TV-nek a feketéje fekete-fehér kockás mérés alapján rosszabb, mint egy hatod annyiba kerülő H6400-nak :DDD 0.079 cd/m2 vs. 0.041 cd/m2.... Samsung ultrafail :)

[ Szerkesztve ]

(#76018) Tegla80 válasza PuMbA (#76017) üzenetére


Tegla80
addikt

Most oszinten....
Lattal Te mar itt millas vagy feletti kategoriabol kerdest?
Szted erdekli azt,aki ennyiert vesz tv-t,h az valojaban milyen is....
Sztem kb :bemegy,korbenez,rabok,hazaviszi.....azt meseli a baratoknak,h vett tv-t.....valami samut,de egy milla volt szval nem am valami kaka. Azok meg bologatnak.....

[ Szerkesztve ]

Sony® & PlayStation®

(#76019) BBéci válasza Tegla80 (#76018) üzenetére


BBéci
titán

Rabok? Börtönben is lehet tévét venni? ;]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#76020) ZsoltG60


ZsoltG60
aktív tag

valaki erre ? :F

[link]

[ Szerkesztve ]

Lumia 950XL

(#76021) jani4454 válasza BBéci (#76010) üzenetére


jani4454
tag

Ez nagyon jó hozzászólás! :))

(#76022) Tegla80 válasza BBéci (#76019) üzenetére


Tegla80
addikt

:DD
Viszont velem mar az a gaz,h +tanultam igy olvasni,es fel sem tunik,h tobbertelmu is lehet(lesz)igy leirva a dolog. :B Amugy probalom az olyan szavakat ekezettel irni,de soxor nem sikerul....
Plusz tudom,h "ebbol mar jol ugysem jovok ki" igy hagyom is. ;)

Sony® & PlayStation®

(#76023) #94529552 válasza Tegla80 (#76022) üzenetére


#94529552
törölt tag

A sok félreértés elkerülése érdekében csak egy magyar billentyűzet kellene. Nem drága.

(#76024) Flashget válasza #94529552 (#76006) üzenetére


Flashget
félisten

Igazad van elnéztzem.
xbox kinect is kémkedik..kémkedik itt már minden ami árammal megy és nettel utazik. :)

Realme GT Master Edition

(#76025) Flashget válasza Mályki (#76008) üzenetére


Flashget
félisten

És amit beraktam a közös illesztőfelület aktív vagy ki van szürkülve?

Ha nem kompatibilis a tv a kártyával, mert csak CI és nem CI+os akkor ezt írja ki mint a samu P2470HD monitor esetében, ilyen hibát nem ismerek ami nálad van.

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#76026) Flashget válasza st6969 (#76002) üzenetére


Flashget
félisten

Semmi extra ha az eszközök tudják.
TV-n a screen mirroring funkciót kell indítani és elkezdi keresni az eszközöket. Ezzel egy időben mobilon a wifi-displayt kell indítani (vagy ami a neve nálad) ekkor megtalálják egymást.

de ez még nem elég el is kell indítani, elég rábökni a samu feliratra. ez azért van gondolom így megcsinálva mert ha több eszköz is lenne akkor ki lehet választani melyiken legyen tükrözve a kép. És ekkor már a tévén ez a kép jelenik meg amit beraktam ill. amit éppen a mobilon csinálok.

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#76027) dethroner válasza A.G.S. (#76011) üzenetére


dethroner
veterán

Ez a második videó látványos volt. Én is észrevettem hogy élességet ráadva megnő a képzaj, ez főleg sima SD adás alatt zavaró, HD adásnál pici élesség nem feltűnő. Viszont erre meg mondhatnánk azt hogy képzaj ellen ott vannak a zajszűrő eljárások :DDD
Ha már ennyire otthon vagy viedókkal megmutogatásban, linkelhetnél párat amiben a motion plus különböző értékeit mutatják, hasonlítják, elemzik ;)

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#76028) NoSuchUser


NoSuchUser
csendes tag

Sziasztok!

Bocsánat ha már volt, nem találtam: mi az érdemi különbség az UE55H6400 és UE55H6500 között? Ahogy nézem mindkettő 400Hz-es, utóbbi mégis cirka 30 ezer forinttal drágább.

Illetve melyiket érdemesebb venni, a 400Hz-es FHD-t (H6400/H6500) vagy a 200Hz-es UHD-t (HU6900)?

Normál tv adást nem nézek, szinte csak HD/FHD filmeket, sorozatokat USBről/Lanról.

Köszönöm szépen a segítséget! :R

(#76029) PuMbA válasza NoSuchUser (#76028) üzenetére


PuMbA
titán

Samsung honlapján össze tudod hasonlítani, de a különbség a több gari, DVB-S vevő és a dupla tuner :)

"Illetve melyiket érdemesebb venni, a 400Hz-es FHD-t (H6400/H6500) vagy a 200Hz-es UHD-t (HU6900)?"

Ha elolvasod az Összefoglalót a kérdésed meg van válaszolva: FHD-t :)

"Normál tv adást nem nézek, szinte csak HD/FHD filmeket, sorozatokat USBről/Lanról."

Ilyen TV esetén azért gondold meg a PC/laptop + HDMI kombinációt, mert nem hiszem, hogy nálad ez akadály lenne a vételezett TV árát elnézve és jobb képminőséget kapsz :)

[ Szerkesztve ]

(#76030) NoSuchUser válasza PuMbA (#76029) üzenetére


NoSuchUser
csendes tag

Köszönöm :B Ha a tuner nem érdekel, akkor a H6400 jobb vételnek tűnik.

"Ha elolvasod az Összefoglalót a kérdésed meg van válaszolva"

Gondolom ez a rész: Ajánlottak a 4K Ultra HD modellek kivételével :B

(#76031) senki66 válasza NoSuchUser (#76030) üzenetére


senki66
senior tag

Ha én abban a szerencsés helyzetben lennék, hogy lenne forrásom UHD tévé vásárlására, akkor biztos, hogy azt választanám, mert az a jövő. Még akkor is, ha manapság nem túl sok tartalmat lehet hozzá találni, ez biztosan pozitív irányba fog változni. A gyártók is az idei modellekben nyomják az UHD-ét, Nem értem a fórum "szakértőit" miért ellenzik annyira. Nem hiszem, hogy egy akármennyire lesajnált UHD tévé rosszabb lenne, mint egy több éve csak a betűjelet váltó FHD (pl 6400 a sztár) tévénél.

(#76032) gyeniko válasza Tegla80 (#76018) üzenetére


gyeniko
őstag

Én már írtam kérdést 65H8090-nel kapcsolatban. :)

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#76033) Flashget válasza senki66 (#76031) üzenetére


Flashget
félisten

Nem erted? Pedig a valaszt az egyik legjobb tesztoldal megadta. Ezt kiegeszitve azzal, hogy meg se film se tartalom, se tv csatorna ami 4 K- ba adna, felesleges penzkiadas. Meg ki kell fornia. A vilag ezen szegleteben jelenleg jobb vetel egy jo FHD tv. De mondok mast. 2008- as A szeria valaki akkor vette mert ez a jovo. Tegyel melle egy F vagy H szerias tv- t. Mar azon elhasal, hogy nincs benne DVB-C.

Realme GT Master Edition

(#76034) PuMbA válasza senki66 (#76031) üzenetére


PuMbA
titán

Azért ellenezzük, mert a kérdéses UHD TV (HU6900) mozgásfelbontása 300 sor, de ez az Összefoglalóban le van írva. Tehát, ha 4K képeket nézel rajta, akkor tökéletes, de ha mozgóképet, akkor egy nagy mosódást fogsz látni. Ezért felesleges 4K TV-t venni, ha már egy kis mozgás miatt is FHD alá esik a felbontása :) Nincs itt semmi jövőbe mutató dolog, ez egy rossz döntés, amivel be lehet fürdeni rendesen, mert azt lehet hinni, hogy 4K olcsóért, biztos hűdefasza :)

NoSuchUser: :K

[ Szerkesztve ]

(#76035) senki66 válasza PuMbA (#76034) üzenetére


senki66
senior tag

Ok én nem konkrétan a HU6900-ra írtam a véleményem, lehet, hogy az nem a legszerencsésebb hardveresen, de nyilván vannak jobbak is, hanem az UHD-ra úgy általában. Hozzáteszem nekem egy LE40B530-as ősmasszívumom van, de szeretem, ha mégis cserélnem kellene én biztos, hogy UHD-ét vennék. Ha nem is hivatalosan, de a neten azért csak hozzá lehet férni 4K-ás tartalmakhoz.

(#76036) BBéci válasza senki66 (#76035) üzenetére


BBéci
titán

Igen, 4K xxx-hez lehet hozzáférni, amit legfeljebb a TV beépítettjével tudsz lejátszani, ami egy rakás kaki.
Szerintem sem érdemes manapság UHD tévét venni. Nézd meg a PH! tesztben közölt feketeszint adatokat! Vicc. Pedig az prémium kategóriás tévé.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#76037) Boost3er


Boost3er
tag

Sziasztok! Az lenne a kérdésem, hogy a h6400 illetve a h6500 tvhez ha nast csatlakoztatok és arról játszok le filmet, akkor azt tudom rajta tekerni illetve a feliratot kezeli? Ez a tvn vagy a nason múlik? Köszönöm szépen a segítséget.

(#76038) A.G.S. válasza dethroner (#76027) üzenetére


A.G.S.
tag

https://www.youtube.com/watch?v=UZmFUzMt3oc&index=8&list=PLA0RxFMqmepPmF7nD_oiGY4g-b8bHXtMa

Érdemes a lejátszási listában lévő összes kisfilmet végignézni...

(#76039) PuMbA válasza A.G.S. (#76038) üzenetére


PuMbA
titán

Mondjuk ez a videó pont értelmetlen, ugyanis otthon is bárki tudja kapcsolgatni a beállításokat össze-vissza és ettől senki sem lesz okosabb, hogy mit érdemes beállítani :DDD

[ Szerkesztve ]

(#76040) ChipKng válasza Gaben01 (#76004) üzenetére


ChipKng
aktív tag

Torles helyett inkabb rakd be a kedvencek koze a szamodra fontos csatornakat es az legyen az alapertelmezett listad. ;)

2B OR NOT 2B that is FF

(#76041) szabolcs.sz


szabolcs.sz
tag

Sziasztok!

Van egy Samsung PS50B560-nak vásárolt plazmám, ami a szerviz menüje szerint egy B650 modell. A menüben megjelenik a hálózat / DLNA opció, wifi vagy vezetékes is választható. A készülék kávája 560-nak néz ki, és nincs rajta UTP csatlakozó. Lehetséges ez ? vagy pl javítva volt, és kapott egy fejletteb vezérlőpanelt ? Ez esetben elképzelhető, hogy van a burkolat alatt egy ki nem vezetett UTP aljzat, vagy csak usb wifi adapterrel próbálkozhatok. Samygo-n is gondolkodom, de így nem igazán merek nekikezdeni, nehogy hazavágjam egy nem neki való firmware-rel.

(#76042) sandró60 válasza szabolcs.sz (#76041) üzenetére


sandró60
addikt

A kérdésedre Itt előbb kapsz választ.

(#76043) pandion


pandion
tag

Szerintetek az miért van, hogy az UE40H6400-at 2 év garival adjék, mígy a 48"-osat már 3 évvel? A nagyobb miért "jobb"? És egyébként mitől függ a gari hossza? A bolttól? Szóval lehet, hogy ha keresgélek találok olyan boltot ahol 3 évet adnak a 40"-osra is?

(#76044) ChipKng válasza pandion (#76043) üzenetére


ChipKng
aktív tag

A nagyobb miért "jobb"?

Kerdezd meg a csajokat errol. :))

2B OR NOT 2B that is FF

(#76045) PuMbA válasza pandion (#76043) üzenetére


PuMbA
titán

A gari modelltől függ, illetve nagyon néha van bolti akció (pl. Media Markt-nál pár hónapja 5 év garival adtak minden 6xxx sorozat és afölötti TV-t).

"Szerintetek az miért van, hogy az UE40H6400-at 2 év garival adjék, mígy a 48"-osat már 3 évvel?"

Milyen rendszerben is vagyunk már 25 éve? ;] Ja, igen......mert többet fizetsz, más nem számít.

ChipKng: :DDD

[ Szerkesztve ]

(#76046) nskyline


nskyline
csendes tag

Sziasztok!
Előre bocsi, ha ezt a témát már kiveséztétek!
Vettem egy UE55H6400-as 3D LED TV-t. Teljes mértékben meg vagyok eddig vele elégedve. Kipróbáltam a 3D-t, de valahogy nem az igazi. Laptopról néznék filmet (Lenovo y510p, Geforce GT755m SLI + Intel Core i7 2,4 GHz) és az Nvidia Control Panelben a felbontásnál felkínál egy 3D felbontást: 1920x1080/24Hz és többek között egy nem 3D felbontást: 1920x1080/60Hz. A TV 400Hz-es.
Melyik lenne az ideális 3D nézéséhez?
Köszi a válaszokat! :)

(#76047) PuMbA válasza nskyline (#76046) üzenetére


PuMbA
titán

Fent a topik Összefoglalóban az Általános beállítások részt olvasd el, minden benne van :)

(#76048) ChipKng válasza PuMbA (#76047) üzenetére


ChipKng
aktív tag

Annyival azert kiegeszitenem, hogy ne a laptopon allitson be 3D modot hanem a TV-n. ;)

2B OR NOT 2B that is FF

(#76049) krisz74


krisz74
tag

Üdv!

Segítség kéne. Írtátok is meg tapasztaltam is, hogy a TV-n nézve ( saját böngészőjéből ) az online filmek jó eséllyel beszaggatnak. Ez a WIFI kapcsolat miatt van? Lehet ezen javítani, ha kábellel kötöm össze a TV-t a routerral?
Samsung 48H6200

[ Szerkesztve ]

(#76050) nskyline válasza PuMbA (#76047) üzenetére


nskyline
csendes tag

Köszi!
Átfutottam ennek a topiknak és a hd film lejátszás topiknak is az összefoglalóját, de a kérdésemre nem leltem választ, nem lettem okosabb.
Nem tudnál valami linket adni, akár fórum válaszra mutatót, ha nincs senkinek kedve kifejteni? :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.