Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#66001) apple87 válasza Gicz (#66000) üzenetére


apple87
senior tag

CSak samusng és 80 cm kell neki.Nem is lehet másra rá beszélni :D

(#66002) Gicz válasza apple87 (#66001) üzenetére


Gicz
addikt

azt hittem h tvnél a minél nagoybb méret és a képminőség az elsődleges, de akkor nem szóltam :)

(#66003) MunezXBK válasza Lord Norbert (#65997) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Én is ezt mondtam a smart funkciókra, mégis használom őket.

(#66004) sandró60 válasza Gicz (#66000) üzenetére


sandró60
addikt

A samu plazmára gondoltál :D

(#66005) zsocafoca


zsocafoca
újonc

Sziasztok!

Újra:
2 Samsung tv-m van. Az egyik UE40F6500SSXXH, a másik UE22D5000NWXXH.
Mit jelentenek a szám utáni jelölések? Én így tudom (SSXXH - S silver, S satelite, XXH orszákkód). És a másik készüléknél mi lehet az NW? Mert állítólag az hotel TV, és azért nem működnek a tv panel érintőgombjai... Köszi a válaszokat, vagy tippeket! :)

(#66006) #49935616 válasza focvis (#65994) üzenetére


#49935616
törölt tag

Sajnos nem lesz az nálad normális, mert nekem fél éve ugyanazzal az elemmel megy a tapipados távirányító. :N

(#66007) Brave_86 válasza zsocafoca (#66005) üzenetére


Brave_86
aktív tag

Beállítás/Rendszer/Általános/Panelzár opció nincs?

(#66008) focvis válasza #49935616 (#66006) üzenetére


focvis
veterán

Hmm, nekem is gyanús... a tv-t is alig használom, a tapipadot meg összesen ha 15 percet használtam, akkor sokat mondok.
Nem találom a garancia papírját, tavaly májusban vettem egy webshopban, vajon még garanciális?

(#66009) apszi válasza apple87 (#65999) üzenetére


apszi
őstag

Nagymamámnak is Gicz fórumtárs által javasolt x60-as plazma van, Mindig tévét néz, szerintem tökéletesen megfelel a célnak, képe abszolúte rendben van, ghostot még nem láttam rajta. A tv kb. 4 hónapja van meg.

(#66010) apszi válasza zsocafoca (#66005) üzenetére


apszi
őstag

Hotel TV? Te jó ég mi nem derül ki róla 3 év után :B Nekem egyébként D4000 van, szintén NW-és, de működnek a tapigombok.

(#66011) apszi


apszi
őstag

Szeretném megkérdezni, ha már erre jártam, a mostani Samsungokban ki lehet már kapcsolni teljesen a dinamikus kontraszt opciót? Értem ez alatt azt, hogy pl. a fent említett masinámban, ha ki is kapcsolom, ettől függetlenül nem kapcsolódik ki teljesen, és bizony sötét részeknél tompítja a képet.

(#66012) superg válasza focvis (#66008) üzenetére


superg
senior tag

Nálam szintén gyorsan lemerülős,igaz használtam is de 1 hónapig ha bírta ez első szett.

(#66013) MunezXBK válasza superg (#66012) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Használom én is, de 4 hónapja és még nem merült le.

(#66014) focvis válasza MunezXBK (#66013) üzenetére


focvis
veterán

Ez a fajta van nektek is?

@Munez: meglepő, min. 2 szett elemet már elhasználtam benne és alig tapicskoltam rajta. Adok neki még egy esélyt (=elemet).

Kár, hogy nem lehet kikapcsolni, amúgy kellemes darab.

[ Szerkesztve ]

(#66015) MunezXBK válasza focvis (#66014) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

:K

(#66016) cyberkind válasza focvis (#66014) üzenetére


cyberkind
félisten

Ja, de én a hagyományos régit használom, valamiért jobban bejön.

Paranormal Cocktivity

(#66017) Atomantiii válasza focvis (#66014) üzenetére


Atomantiii
őstag

Nekem is ilyen van, már vagy 3 hónapja megy új elemmel és napi szinten használva van.

Előtte is működött már vagy 4 hónapot, igaz használt elemekkel szóval nem tudom, hogy az új is lemerült volna akkorra vagy sem.

(#66018) focvis válasza cyberkind (#66016) üzenetére


focvis
veterán

én is, ahogy vélhetően mindenki más is, a tapipad csak a smart funkcióknál (pl. online film kikeresése böngészőben) jönne jól nekem. Most tabletet csatlakoztatok és azon bűvészkedek Samsung Smart View applikációval.

Nálad gyorsan merül?

@Atomantiii: Neked is köszi :R Adok még egy esélyt neki, aztán megkeresem a gari papírját, ha nem jó.

@cyberkind #66019: Köszi, értem :R a sima táv nálam 14 hónapja megy a gyári elemekkel.

Más: a nagy tévémben 6 (!) év után cseréltem a gyári elemeket (Fujitsu Heavy Duty elemek) és utána még használtam azokat az elemeket faliórában. Kár, hogy nem találtam sehol olyant.

[ Szerkesztve ]

(#66019) cyberkind válasza focvis (#66018) üzenetére


cyberkind
félisten

A sima hagyományos nem, lassan fél éve megvan a tv, azóta nem volt elemcsere, a tapipadosat meg csak kicsomagoltam hogy milyen és kész.

Paranormal Cocktivity

(#66020) zeusz55 válasza zeusz55 (#65982) üzenetére


zeusz55
senior tag

Sziasztok! Feltenném ujra, hogy találkozott e valaki hasonlóval!? Köszi!

....bekapcsolásnál a TV PC módban szürkeárnyalatosan jelenített meg, nem voltak színek... majd kikapcs bekapcs és jó lett... ez jelent valami elhalálozás előjelet vagy csak pillanatnyi képzavar volt??

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – =FOR SALE=

(#66021) Anonymus23


Anonymus23
veterán

Sziasztok.

Anno vettem egy 40C650-et, amit korrekt áron el tudok most passzolni.
Amit kinéztem helyette az a 40F6500 vagy esetleg a 40H6500.
Igazság szerint az F sorozatú lett megrendelve, csak nem akart megérkezni a nagykerbe, majd amikor elkezdtük keresgélni, hogy akkor nézzük meg a H sorozat árát, akkor hirtelen megjött az F.
Így most még lehetőségem van, hogy válasszak, hogy melyik is kellene.

Jól látom a leírásokból vajon, hogy a fő különbség a dual / quad core, és a dizájn?
Persze gondolom a H-ban már más alaplap meg ilyesmik vannak, de ha csak ennyi (2 mag vs 4 mag, meg gondolom valamennyi memóriakülönség), nem vagyok meggyőződve, hogy megéri azt a plusz ~40e Ft-t. A pénz lenne is rá meg nem is, nem költenék rá, ha csak ennyi a különbség...

Mi a véleményetek? :R

;) - The Power of the Light Side

(#66022) apszi válasza Anonymus23 (#66021) üzenetére


apszi
őstag

Most nem akarnék oltári nagy baromságot írni, így azért nézz utána te is, de én úgy tudom, hogy a H szériások nem él, hanem hátsó (direct) led megvilágításuak már, ami elvileg egységesebb képernyő megvilágítást kéne adjon. És más már a tapi távirányítója is. Én MM-ben kíváncsiságból kipróbáltam és meglepően jól működik :)

[ Szerkesztve ]

(#66023) BBéci válasza Anonymus23 (#66021) üzenetére


BBéci
titán

Inkább költsd az a pénzt egy nagyobb képátlójú F6500-ra. Nincs sok értelme a cserének, ha méretben nem lépsz feljebb. Talán a garancia.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#66024) Anonymus23 válasza BBéci (#66023) üzenetére


Anonymus23
veterán

Igazad van, de 46F6500 végképp nincs a nagykerben, és ez eléggé "kedvezményes" áron jön most nekem.
A "régihez" képest max a 3D-t említeném meg a garancián túl, amivel több, persze jobb lenne egy 65"-os, de ez van.

apszi:
Igen a távirányító másabb, Most rákerestem weboldalakon, de nem egyértelmű, találtam olyan külföldi lapot ahol a névben backlit volt a tech specnél meg edge lit. Most legyen okos az ember :F

;) - The Power of the Light Side

(#66025) Flashget válasza Anonymus23 (#66021) üzenetére


Flashget
félisten

lényeges különbség a négy mag és ha minden igaz pip funkcióhoz szükséges, dupla tuner van benne ami eddig csak a felső kategóriás F7000/8000-hez járt.
illetve ahhoz is jó ez a tulajdonság, hogy ha használod a PVR-t tudsz másik csatornát is nézni nem csak az azonos frekin lévőt.
de a gyártói honlapon erre nem találtam semmi utalást.
DTV Tuner DVB-T / C / S2
ha az volna akkor így írnák:
DTV Tuner 2x DVB-T / C / S2

Most rákerestem weboldalakon, de nem egyértelmű, találtam olyan külföldi lapot ahol a névben backlit volt a tech specnél meg edge

40 inch, slim LED backlit

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#66026) Anonymus23 válasza Flashget (#66025) üzenetére


Anonymus23
veterán

Na pont ez a weblap az, ahol benne van a névben a backlit és a leírásban meg edge lit van. :Y

A TV nevében:
"The UE40H6500 LED Backlit Television is also known as:"

A specifikációban:

"Picture/Display
40 " Diagonal Screen Size (Inch)
3D TV
Edge Lit LED"

;) - The Power of the Light Side

(#66027) LucasGrant válasza Flashget (#66025) üzenetére


LucasGrant
aktív tag

Ha mindkettő csatorna kódolt, akkor csak 1csatornát tudsz nézni, még dupla tuner esetén is.

(#66028) Anonymus23 válasza Flashget (#66025) üzenetére


Anonymus23
veterán

Csak most tűnt fel a sok ikon között:

Szal szerintem ugyanúgy edge lit.

;) - The Power of the Light Side

(#66029) Genesistibi válasza Anonymus23 (#66021) üzenetére


Genesistibi
tag

Szia!

Nem tudom TE hol nézted ezeket, de a legjobb ársávban is 50k a különbség a 40F6500 és 40H6500 között /ittenhon/.
Én a 40H6400-t választottam és hamarosan meg is rendelem, mert most már 170k-t haza lehet vinni.
A távirányító valami eszméletlen jó /próbáltam euronicsban/, a belső funkciókról egyelőre nem tudok nyilatkozni!
Neked azt kell eldöntened, hogy mennyire fontos a méret /hova lesz, milyen messze/, mennyire fontos a smart rendszer és sebessége /ha nem fontos elég az F is/. Ha ezeket összenézed a választásod lehet:

40F6500 - 150k
46F6500 - 210k
40H6500 - 200k [itt]

[ Szerkesztve ]

(#66030) Flashget válasza Genesistibi (#66029) üzenetére


Flashget
félisten

Én ha választanom kell 46F6500 és 40H6500 között és az ár egyforma, szemrebbenés nélkül a nagyobbat választom, csak legyen hely hozzá.
Mivel képileg semmivel sem tud többet adni a H6500 csak a smartoswebesprmaszlaghozanégymagosproci

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#66031) Anonymus23 válasza Genesistibi (#66029) üzenetére


Anonymus23
veterán

Az árak, azok egyéni kedvezményes árak, nem kiskereskedelmi boltból nézem.

;) - The Power of the Light Side

(#66032) Genesistibi válasza Anonymus23 (#66031) üzenetére


Genesistibi
tag

Akkor elnézésedet kérem! ;)

/privi ment/

[ Szerkesztve ]

(#66033) s_


s_
tag

Sziasztok,

F8000-el lenne egy kis problémám, mégpedig hogy egy ac ryan médialejátszót csatlakoztattam hozzá hdmi-n keresztül és egyszerűen csúszik a hang minden filmen, a régi c6000-en semmi gondom nem volt ezzel a lejátszóval, tudom hogy hülyeség, de létezik hogy az a baja hogy nem 1.4-es hdmi kábellal van összekötve? vagy mi lehet a baja? Mert ha simán a hdd-t csatlakoztatom és a tv médialejátszóján játszok le valamit semmi gond nincsen a hanggal.

(#66034) MunezXBK válasza s_ (#66033) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

AV sync 0-n?

(#66035) s_ válasza MunezXBK (#66034) üzenetére


s_
tag

Bocsi a béna kérdésért ,de azt merre is találom?

(#66036) apszi válasza Anonymus23 (#66028) üzenetére


apszi
őstag

Bocsánat félrenéztem, én a H6400-nál olvastam több helyen a direkt ledes megkiválgítást. :R

(#66037) MunezXBK válasza s_ (#66035) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Először a media playeren keresd meg. ;)

(#66038) s_ válasza MunezXBK (#66037) üzenetére


s_
tag

Megkeresném én, ha lenne, de ott az audio résznél csak a kimenet minosege van, passthrough,lpcm,downmix, semmiféle audio sync vagy bármi, de nem is értem amúgy hogy erre egyáltalán mi szükség van ha a régi samsungomon gond nélkül ment megérteném ha hangrendszerről lenne szó, de egyelőre csak a tvről beszélünk, mit változtatott a samsung amiért nem megy ilyen egyszerűen ez? :F

(#66039) Anonymus23 válasza apszi (#66036) üzenetére


Anonymus23
veterán

Igen, de abban meg nincs S2 tuner. Bár végül is eddig is mindig beltéri volt, de kiváltanám ha lehet, 1 távirányítóval kevesebb lenne legalább.

;) - The Power of the Light Side

(#66040) BBéci válasza s_ (#66038) üzenetére


BBéci
titán

Gyakori jelenség, hogy csúszik a hang, olyankor a lejátszón kell szinkronizálni. Dune, Mede8er, Popcorn készülékeken biztosan van rá lehetőség, Ryant még nem próbáltam, de csodálkoznék, ha az nem lenne képes ilyen alapfunkcióra.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#66041) devil-k válasza BBéci (#66040) üzenetére


devil-k
nagyúr

Minőségi anyagnál (BD) nálam (eddig) csak egyszer fordult elő, hogy csúszott a hang, a Truman show c. filmnél.

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#66042) BBéci válasza devil-k (#66041) üzenetére


BBéci
titán

Tévétől, lejátszótól és erősítőtől, (amennyiben azon megy keresztül a jel) is függ, és persze a filmtől. A CSI szinte mindegyik részénél kellett picit állítanom a szájszinkronon.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#66043) perecKING


perecKING
senior tag

Sziasztok!
Van egy 46c750 tv-m
Miert nem engedi a tobbi 3d opciot?
Es sok mas opcio is elerhetetlen a menuben. Lasd film mod.
Firm legfrissebb

Bocs az ekezetek miatt. Uk.

Koszi szepen!

(#66044) oz82 válasza perecKING (#66043) üzenetére


oz82
senior tag

Hi,
hát ha már megy a film akkor nem lehet.

Aki tud és tudja, hogy tud, veszélyes, attól óvakodjatok! Aki nem tud és tudja, hogy nem tud, az okos, tanítsátok! Aki tud és nem tudja, hogy tud, az bölcs, attól tanuljatok! Aki nem tud és nem tudja, hogy nem tud, az hülye, hagyjátok!

(#66045) perecKING válasza oz82 (#66044) üzenetére


perecKING
senior tag

Tenyleg? :o
Na este ranezek. De azert erdekes h 3opcio elerheto a 3d bol csak ami kellene az nem. Es a film mod is ugyan ez? :R

(#66046) apszi válasza Flashget (#66025) üzenetére


apszi
őstag

Voltam az MM-ben,él az ikertuner, próbáltan a kép a képbent DVBT-vel.

(#66047) Flashget válasza apszi (#66046) üzenetére


Flashget
félisten

és? :) működik?

Realme GT Master Edition

(#66048) BBéci válasza apszi (#66046) üzenetére


BBéci
titán

Csak azokkal, amik kódolatlanok.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#66049) Angel2014


Angel2014
addikt

sziasztok tudtok abban segíteni nekem,hogy a DLNA-at el lehet érni wifi nélkül is lan on keresztül.
Pl ha a wifi rutert csak lanon dugum rá a tv ra de a laptop wifin megy szerintetek így lesz dlna?

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#66050) blakey válasza Angel2014 (#66049) üzenetére


blakey
titán

Lesz, mitől ne lenne?

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.