Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#34001) nightshadow válasza vacs (#33998) üzenetére


nightshadow
veterán

175k [link] + 28k [link] = 203k

(#34002) hetyus válasza Flashget (#33979) üzenetére


hetyus
csendes tag

"ezzel azt mondtad ki jogosan baszták át a hazai vásárlókat miközben azt írod jó lenne ha nálunk is ilyen ítélet születne."

Csak arra gondoltam, hogy az egy német bíróság ítélete, idehaza nem mérvadó, legalábbis jogilag nem, ha az erkölcsi oldalát nézzük, akkor teljes mértékben igazad van.

[ Szerkesztve ]

(#34003) Lehiñito válasza tibike8 (#34000) üzenetére


Lehiñito
senior tag

Ha meg azt nézzük, hogy tutira hivatalos garanciát kapsz hozzá és ha eladod a lejátszót, akkor elgondolkodtató.
Én legalábbis hamarabb megvenném a tescóban mint az álomnál ha tehetném. Főleg úgy ha tudnék egy kis pénzt csinálni a lejátszóbol. De ha hivatalos az ”álom” készülékeinek a garanciáztatása, akkor nem szóltam egy szót sem.

Szerk.: feltünt, hogy mindenki a webshopos árakkal idealizálja a tv-k árait. Nem mintha nekem nem tetszenének ezek az árak, de nincs benne valami buktató, h ennyiért adják?
Pl. az LG hivatalos viszonteladói listáján nincs is rajta az álomshop.

[ Szerkesztve ]

(#34004) vacs válasza vacs (#33998) üzenetére


vacs
veterán

tibike8
nightshadow

Itt a fórumban mindig a netes árakat írjátok, de azért ilyen drága cuccot nem szívesen rendelek neten, üzletben pedig mindig drágább.
Kérlek írjátok le, hogy TI honnét mernétek megrendelni, ahol jó áron adják és 3 év gyári Samsung garit is kapok, és minden kiegészítőt is, ami jár hozzá, vagy ajándékba adják (UE-40ES6100)?
Vagy mikor érdemes megvenni, várjak még vele pl karácsony előttig (november vége mondjuk) ?

[ Szerkesztve ]

(^)(>.<)(^)

(#34005) CoolBoy323 válasza vacs (#34004) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

pl AQUA-ban is ennyiért kapod a TVt, és megbízható bolt (és webshop)

(#34006) sandró60 válasza Rolii16 (#33996) üzenetére


sandró60
addikt

Ezt a jelenséget én is megfigyeltem egy párszor(D5500),de különösebben nem foglalkoztam vele.Lehet,hogy eltaláltad az okát."A statikus feltöltödés miatt lehet ez?"
Idéztelek :K

(#34007) nightshadow válasza vacs (#34004) üzenetére


nightshadow
veterán

Kérlek írjátok le, hogy TI honnét mernétek megrendelni, ahol jó áron adják és 3 év gyári Samsung garit is kapok, és minden kiegészítőt is, ami jár hozzá, vagy ajándékba adják (UE-40ES6100)?

[link]

[ Szerkesztve ]

(#34008) szunyog199


szunyog199
tag

Sziasztok!
TV vásárlás előtt állok és meg kell mondanom nagyon megtetszettek ezek a 3D LED TV-k. Pontosabban a ,,UE40ES6800S Slim LED Smart TV,, típusú TV. Akinek ilyen, vagy ehhez hasonló készüléke van, el tudná mondani saját véleményét a TV-ről? Mennyire élvezhető a 3D mód? stb..stb..
Köszi. :)

(#34009) Dictator^ válasza vacs (#34004) üzenetére


Dictator^
veterán

Avplanetbe is ennyi, mi ezen a netes ár? Bemész megveszed személyesen , ugyanennyiért, és a bolt se ma kezdte..

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#34010) BBéci válasza Dictator^ (#34009) üzenetére


BBéci
titán

Az AV nagyon sok terméket bolti garanciával árul, nem árt vásárlás előtt tisztázni!
Múlt héten Vergnano kávét vettem náluk, eszméletlen finom.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#34011) Dictator^ válasza BBéci (#34010) üzenetére


Dictator^
veterán

Párszor vásároltam ott , de igen érdekes volt, amikor a megszokott 2 év garanciáknál csak 1 évet adott.. (gondolom nem itt javítják a termékeket sem)
Csupán arra akartam kitérni, hogy az épp linkelt 40ES6100 tényleg 175, és nem "netes" ár, mert személyesen is elhozható jópár boltból mint pl az Aqua- amit linkeltek.

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#34012) tibike8 válasza vacs (#34004) üzenetére


tibike8
őstag

Én az MM-ben vettem az év végi alja áron a 40D6500-et. A 'csak' webshopot én se erőltetném, de több boltnak lehet személyes helye is. Egy barátom 2 hete az Euronicsben vette a UE-40ES6100-ot 4 szemüveggel és 5 év garival 190-ért.

(#34013) Dictator^ válasza tibike8 (#34012) üzenetére


Dictator^
veterán

Mennyivel ment le akkor a 40D6500 az ilyen nyár-ősz után?

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#34014) tibike8 válasza Dictator^ (#34013) üzenetére


tibike8
őstag

Passzolom. Előtte kezdtem ezzel a témával foglalkozni, de mint kiderült az 'alja' áron vettem meg. Eléggé sokan előjegyezték anno az MM-ben ezt a tv-t. Nem tudom mi volt a megjelenési ár tavasszal, de ezután az MM akció után már csak többért volt ezekkel a paraméterekkel (5 év gari, kamera, 4 szemüveg).

Közben itt a válasz:
[link]

[ Szerkesztve ]

(#34015) leslieke válasza tibike8 (#34012) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Én ugyanott vettem, szintén akciósan a 46D6500-at. Érdekes módon akkor az MM-ben volt a legolcsóbb.

[ Szerkesztve ]

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#34016) dudi6


dudi6
senior tag

Laptopot hogy kell pontosan összekötni a D6500-s tv-vel HDMI-vel? A 4. portba dugom ami "DVI PC"-nek van elnevezve, ha csatlakozom, akkor kiírja, hogy 1440*900 és 60 hz. Asztalt ikonokat jól látom, viszont a powerdvd-t ha elindítom a laptopon látom a filmet a tv-n csak egy nagy feketeség van(inkább lilás). Letöltöttem egy 3d bd-t azt akartam megnézni. Lesz valami baja a tv-nek ha bekapcsolt állapotban dugom rá a és húzom le a HDMI kábelt?

(#34017) BBéci válasza dudi6 (#34016) üzenetére


BBéci
titán

A TV azt a felbontást írja ki, amit a laptop videokártyájának driverében beállítottál. Tedd át 1920x1080-ra!
Csak akkor fog átmenni a tévére a BD 3D, ha a laptop HDMI kimenete 1.4-es, ami a videokártya képességeitől függ.
Elméletileg "hotpluggable" de ment már tönkre csatlakozópanel a bekapcsolt állapotban történő dugdosástól.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#34018) Flashget válasza Lehiñito (#34003) üzenetére


Flashget
félisten

Nem minden webshop megbízható..de vannak amik évek óta működnek de azt is tudni kell róluk a gariztatás miként megy.
pcálom megbízható cég ami a forgalmazást illeti..
garit itt írják és náluk is lehet venni + éveket mint az MM, Euronics meg a Kufár boltban.

egyébként a webshopok nagy része szürke importos..szlovákiából és romániából hozzák be a cuccot. elöbbi a TV-t utóbbi a monitort rakja össze samsung esetében.

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#34019) JoeYi válasza Dictator^ (#34013) üzenetére


JoeYi
őstag

40d6500-nak 189'900 Ft volt az alja akcióban ,november vége-december eleje környékén. Az alá sosem ment. Mondjuk akkor nagyon megérte a vásárlás, ajándék skype kamerát adtak meg volt ahol 6 szemüveget és 5 év garanciát. Aki esetleg eltudta passzolni a kiegészítőket akár 150 alá is kerülhetett az árban

(#34020) yello72


yello72
csendes tag

hali

a birtokomban van egy ue32eh5300 kütyü, wireless adaptert szeretnék hozzá .
csak a Samsung vezeték nélküli USB adapterrel működik vagy létezik más megoldás is?? :F
thx a válaszokért :R

(#34021) Tutu7030 válasza JoeYi (#34019) üzenetére


Tutu7030
veterán

Dehogynem!:) 40d6570 185k volt az euronicsben(kihasználva minden akciót).

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#34022) tibike8 válasza JoeYi (#34019) üzenetére


tibike8
őstag

Na igen, a kamerán én is túladtam :)

(#34023) medek3


medek3
aktív tag

tönkrement a notim monitorja, letéptem róla és most a samum az alapértelmezett képernyő.
Viszont csak úgy ismeri föl mint alapértelmezett PnP képernyő.
Monitorok esetében eszközkezelőből lehet telepíteni a megfelelő drivert.
lcd tv esetében meglehet oldani, hogy ne csak általános PnP képernyőnek lássa?
DVI-HDMI a kapcsolat

(#34024) Deadhorse26


Deadhorse26
csendes tag

Sziasztok!
Kissé eljárt felettem az idő a technikai újdonságok terén. A lehetőségeimmel kapcsolatban szeretnék kérdezni tőletek.
Megtetszett egy készülék a mostani tesco katalógusból. Konkrétan az UE46ES6560 . Van hozzá ajándék BD-E55000/EN lejátszó. Kérdésem, hogy milyen módokon tudnék rajta 3D filmeket nézni. Van itthon egy hp laptop HDMI kimenettel is. Amikre én, mint értetlen gondoltam, az az, hogy:
-laptop és tv HDMI-vel összeköt és a letöltött 3D filmeket laptopon elindítva lejátssz.
-nagyobb külső winchester wifis routerten keresztüli eléréssel közvetlenül tv-n lejátssz
-külső winchester usb-n keresztül a tv-re csatlakoztatva lejátssz
vagy valami hasonló.
Tudnátok segíteni, hogy milyen lehetőségek vannak? Mit érdemes? Előre is köszi!

(#34025) nightshadow válasza Deadhorse26 (#34024) üzenetére


nightshadow
veterán

Mivel a tévé is és a BD player is 3D-és, a legegyszerűbb és a legjobb képminőséget a BD lemez adja.

(#34026) CoolBoy323 válasza Deadhorse26 (#34024) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

mind a három megoldás működik!
amelyik tetszik, azt használod :)

de az ajánlattal kapcsolatban olvass vissza picit...

(#34027) dudi6 válasza BBéci (#34017) üzenetére


dudi6
senior tag

Köszönöm, akkor az lehet a gond, hogy a Laptop hdmi portja nem 1.4 (régebbi HP), mert a kábel az 1.4-s. Nvidia vezérlőpultjában próbáltam átállítani a másodlagos (Tv) felbontását full hd-ra de akkor csak a háttérkép jelenik meg a TV-n, se ikonok se semmi...Clone-ra van beállítva.

(#34028) Flashget válasza dudi6 (#34027) üzenetére


Flashget
félisten

viszonyítás kérdése mi számít réginek..novemberben vettem egy lenovot az már réginek számít a laptopok közt.

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#34029) dudi6 válasza Flashget (#34028) üzenetére


dudi6
senior tag

Ez a HP kb 2 éves. Tán nem egy y570-d van? Én most tervezek venni egy Y580-t.

(#34030) BBéci válasza dudi6 (#34027) üzenetére


BBéci
titán

Próbálkozz a beállításokkal, a tévén is mindennek ugyanúgy kell megjelennie, mint a laptop kijelzőjén. User error esete áll fenn! :K
A clone nekem nem vált be, külön kell konfigurálni a másodlagos megjelenítőt!
Viszont 1.4-es kábel nem létezik, aki azt állítja, csal, lop, hazudik, megtéveszti a vásárlókat.
hdmi.org

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#34031) medek3


medek3
aktív tag

valaki esetleg tudja a megoldást?

(#34032) BBéci válasza medek3 (#34031) üzenetére


BBéci
titán

Van egy topik, LCD TV monitornak, vagy valami hasonló a címe.
Biztosan ki lehet jelölni egyetlen, fő megjelenítőként is, amit a laptophoz csatlakoztatsz.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#34033) Genji


Genji
őstag

Sziasztok! A hülye kérdésért előre is bocs, totál nem vagyok képben!
Adott egy UE46D6000 tv ami rá van dugva egy wifi routerre. Létezik, hogy laptopról wifin keresztül nézzek filmet?

a splinter in your mind had called the dark wanting it all to fall apart

(#34034) Flashget válasza dudi6 (#34029) üzenetére


Flashget
félisten

nem y hanem z570g

Realme GT Master Edition

(#34035) dudi6 válasza BBéci (#34030) üzenetére


dudi6
senior tag

Oké, este még próbálkozom.. :) A másik dolog, hogy ha közel megyek a tv-hez, kb 50-60 cm-re van a fejem, akkor szemcsés, mákos a kép. HD adások és mkv filmek is. Ez normális? Messziről jónak tűnik. D6500

[ Szerkesztve ]

(#34036) BBéci válasza dudi6 (#34035) üzenetére


BBéci
titán

1. Ne menj közelebb a képátlótól függő ideális nézési távolságnál!
2. Látatlanban nem lehet megállapítani, hogy az a szemcsésség normális, vagy rendellenes.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#34037) Genji válasza Genji (#34033) üzenetére


Genji
őstag

Közbe visszaolvasva megtaláltam, hogy vmi allshare progit kell telepítenem, na majd otthon próba...

a splinter in your mind had called the dark wanting it all to fall apart

(#34038) Crytek


Crytek
veterán

3D-re ezek közül melyiket ajánlanátok és miért?

Samsung 102cm UE40EH6030
Samsung 102cm UE40ES6100WXXH
Samsung 129cm PS51E490B1WXXH

Next PC Upgrade: 2022

(#34039) BBéci válasza Crytek (#34038) üzenetére


BBéci
titán

Azt a plazmát semmiképp, mert csak HD-ready felbontású, amin a 3D pocsékul mutat.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#34040) leslieke válasza BBéci (#34039) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Semmilyen HD-ready felbontású TV-t nem szabad venni, szerintem.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#34041) BBéci válasza leslieke (#34040) üzenetére


BBéci
titán

3 méterről inkább nézek 50 colos HD-readyt, mint 32 colos full HD-t. Ami nem elhanyagolható, ugyanannyiba kerül.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#34042) leslieke válasza BBéci (#34041) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

HD-ready-ben egy csomó TV adás sz@rul néz ki (alul-felül csíkos), mindegy honnan nézed és mekkorában

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#34043) BBéci válasza leslieke (#34042) üzenetére


BBéci
titán

Ezt nem értem, mi a túrótól lenne alul, felül csíkos? :F
A képarányuk megegyezik a full HD tévékével, csak a képpontszámban van eltérés.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#34044) leslieke válasza BBéci (#34043) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Családi HD-ready tv-n az m1HD F1-es közvetítésnél volt alul-felül csík. Csak nagyításra tűnt el.
Ha tudsz erre megoldást, az jó lenne.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#34045) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

T-home IPTV-s box HDMI-vel van összekötve a TV-vel, a box 1080i-re van állítva. Azt be lehet állítani valahogy a tv-n, hogy auto legyen a képarány? Csak mert jelenhelyzetben nem tudom állítani, mert ez nem kiválasztható opció. Másnál is így van?

Véleményem szubjektív...

(#34046) zlot


zlot
csendes tag

Hello
Minap vettem egy Samsung ES37 6100-at, amit két óra múlva vittem is vissza, mivel egy nappal is jól látható kb 30cm felhő volt a közepén. A csere jól sikerült, mostmár csak abban vagyok bizpnytalan, hogya True Motion funkciónak mi a helyes beállítása, hogy a mozgásban a legjobban határozzon. Jelenleg a Szemkímélő módon van, a dinamikus kontrasztot kikapcsoltam. Nincsenek meg valakinek az ideális beállításai ennek a tv-nek?

(#34047) hackeeeee válasza zlot (#34046) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Ha már itt tartunk, ez a Clear Motion Rate 100 ez, hogy működik? Alapból, ha bizonyos beállítás be van kapcsolva, vagy, hogy mint?

Véleményem szubjektív...

(#34048) zlot válasza hackeeeee (#34047) üzenetére


zlot
csendes tag

Ez 200 Hz-es

(#34049) hackeeeee válasza zlot (#34048) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Jah, jah, bocs.. Magára a technológiára gondoltam.

Véleményem szubjektív...

(#34050) BBéci válasza leslieke (#34044) üzenetére


BBéci
titán

Arra tippelek, hogy set top boxon keresztül kapja az a tévé a jelet.
Az F1 közvetítés 16:9 arányú, tehát valami gebasz van a rendszerben. Találkoztam hasonlóval, egyértelműen nem a TV hibája, a boxot kell rendesen beállítani.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.