Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#129001) mpo válasza #20221952 (#128997) üzenetére


mpo
veterán

Az nem igaz, hogy a 65"-os tévédhez a nagy nappaliban nem tudsz hozzácsalni 40 cm-t, a tv és/vagy az ülőalkalmatosság mozgatásával.

Ha érted, akkor már elavult.

(#129002) ΞΔGLΞ válasza lgy007 (#128998) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Szerintem meg a szamszung elmehet a k anyucikájába, mert lassan már mindenre rámondják, hogy ez velejáró. Ez hiba, mert nem csinálhat)na) ilyet, én biztos nem hagynám annyiban. Ha ott esetleg eközben olyan plusz voltok, vagy egyéb más okok miatt csinálja, az könnyen hazavághatja a rákötött egyéb műszaki termékeket is. Ki tudja mitől lehet, senki...

Ne hagyd annyiban ez nem normális, jöjjön ki egy szerelő agytrösztjük, mérje ki, ha hülye hozzá vigye el, inkább legyél tv nélkül, de annak ott rendesen kell működnie. Ha meg a hűtését nem tudták rendesen megoldani, mert én konkrétan nyáron egy usb ventivel küldtem hátra az áldást, hogy tűzforró helyett, inkább "csak" meleg legyen, akkor nem kell ilyen parasztvakító CB-t piacra dobni. Be kell építeni a tévébe és ott megtervezni a hűtését az alaplapnak egy hangtalan kis ventivel és/vagy jó szellőzéssel, vagy vízzel etc...

A connect box-ot nyáron hűteni kell, mert brutálisan forró és vele együtt a rákötött kábelek is...
Én nem hiszem, hogy ez a "doboz" ezt a hőmérsékletet sokáig eltűri, ha kibírja a garancia időt egyáltalán, utána nem csodálkoznék, ha sorban döglenének meg...

[ Szerkesztve ]

(#129003) mpo válasza Attila0 (#128999) üzenetére


mpo
veterán

A puding próbája, az evés.
Az a 8,294 millió pixel mehet a kukába?
Ha így gondolod, jó a FHD is.

Ha érted, akkor már elavult.

(#129004) #20221952 válasza mpo (#129001) üzenetére


#20221952
törölt tag

??? :F

(#129005) Attila0 válasza mpo (#129003) üzenetére


Attila0
őstag

Nem azt mondtam hogy a 4k menjen a kukába! Csak arra akartam célozni hogy szerintem ez a nézési távolság dolog már egy kicsit túl van misztifikálva.

(#129006) mpo válasza ΞΔGLΞ (#129002) üzenetére


mpo
veterán

A coonect box-ot nyáron hűteni kell, mert brutálisan forró és vele együtt a rákötött kábelek is...

Nyáron (meg amikor forróság volt) a légkondi még éjszaka is ment, mert feleségem 26C-ig bírja, fölötte minden baja van. A Connect Box jól járt.

Ha érted, akkor már elavult.

(#129007) mpo válasza #20221952 (#129004) üzenetére


mpo
veterán

Táblázat:
Ne a max. 250 cm-t nézd, csalj 40 cm-t (vagy amennyi neked jó) és lesz 210 cm.

Ha érted, akkor már elavult.

(#129008) mpo válasza Attila0 (#129005) üzenetére


mpo
veterán

Nem egyformán jó vagy rossz a szemünk.
Fogsz egy széket, odateszed 1,5 méterre a tévétől és addig távolodsz a Planet Earth II nézése közben, amíg látod az apró részleteket. Ezután a tévé és a szék távolságát leméred és megírod, jó-e a táblázat.
Ennyi a misztikum.

Ha érted, akkor már elavult.

(#129009) Attila0 válasza mpo (#129008) üzenetére


Attila0
őstag

Pontosan, a szem állapota a kulcs! Tehát ezt az egészet úgy kellene hirdetni hogy az ülőalkalmatosságot húzd olyan távolságra a tévétől ahonnan látod is amit szeretnél. Nem pedig azt hogy ide és ide "szögeld" a széked különben a lehulló porszemet sem látod.

(#129010) mpo válasza Attila0 (#129009) üzenetére


mpo
veterán

Tehát ezt az egészet úgy kellene hirdetni hogy az ülőalkalmatosságot húzd olyan távolságra a tévétől ahonnan látod is amit szeretnél.

Az a világoskék sáv 55"-nál 120 cm-es tartományt jelent, ahol szabadon választhatsz.
Senki nem mondott fix távolságot, csak a maximumról volt szó, ami itt 210 cm.

Már megfogadtam, hogy nem hozom elő a nézési távolságot.

Ha érted, akkor már elavult.

(#129011) #20221952 válasza mpo (#129007) üzenetére


#20221952
törölt tag

Így már érthető.

(#129012) Attila0 válasza mpo (#129010) üzenetére


Attila0
őstag

Igazából szerintem a tévé méretét kellene figyelembe venni. Tehát, annál közelebb (ami esetemben 101-cm) ne ülj a készülék elé mert egyébként fejmozgás nélkül nem fogod rendesen átlátni a teljes kijelzőterületet.

[ Szerkesztve ]

(#129013) mpo válasza Attila0 (#129012) üzenetére


mpo
veterán

Igazából szerintem a tévé méretét kellene figyelembe venni.

Nézd meg még egyszer azt a qrva táblázatot. A tetején még írják is. Jelmagyarázat is van a színekre.
A X tengely a tévé mérete inchben, az Y tengely a nézési távolság.
A színes sávok a tévék felbontását jelentik.

Előzőleg ezeket írtad:

Nekem egy UE40mu6122 van de némelyik adó 101 centin is elég tré.

Én a HD csatornát meg sem tudom különböztetni a nem HD-tól

Mondjuk azt azért még hozzá kell tennem hogy STB-n keresztül fogom a tévéadást, tehát a tv csak mint képmegjelenítő szerepel.

A beltéri egységed HD vagy SD? A típusszámból kiderítheted.

Ha érted, akkor már elavult.

(#129014) Attila0 válasza mpo (#129013) üzenetére


Attila0
őstag

(#129015) Attila0 válasza mpo (#129013) üzenetére


Attila0
őstag

Nem tudom hogy a PH letiltja-e a linket de, egy telekomos kaon 1600-as beltéri egységről van szó.

[ Szerkesztve ]

(#129016) mpo válasza Attila0 (#129015) üzenetére


mpo
veterán

Ez HD, ha a Eurosport 1 HD és a sima Eurosport 1 között oda-vissza kapcsolsz, látod-e a különbséget?
Milyen messziről nézed ilyenkor?
Milyen 4K tartalommal tudtad kipróbálni a tévét és milyen távolságból?

Ha érted, akkor már elavult.

(#129017) ΞΔGLΞ válasza Attila0 (#129015) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Ha a HD és SD között nem látod a külöMbséget, akkor három variáció van.

A szemed kicseszett rossz, irány a szemészet, mert szemüveg kell.
A tévéd rossz, emiatt nem tudja megjeleníteni a HD tartalmat.
Amit nézel az nem is HD.

--------

(#129013) mpo

Egyébként az a táblázat teljesen jó.

[ Szerkesztve ]

(#129018) PuMbA válasza Attila0 (#129015) üzenetére


PuMbA
titán

Set top box 1080i kép kimenetre van állítva? :) A távirányítóján be tudsz menni a beállításaiba.

[ Szerkesztve ]

(#129019) ΞΔGLΞ


ΞΔGLΞ
nagyúr

Egyébként meg aki nem tudta volna...

[link]
[link]

Hány évvel vagyunk el maradva (ebben is)? Jobb nem is számolni.

(#129020) Attila0 válasza ΞΔGLΞ (#129017) üzenetére


Attila0
őstag

Sajnos az első variáció is bejátszhat, mert gyerekoromban szemüveges voltam csak nem tűrtem meg magamon! :D Ezért el is hagytam. Tudom hogy ez az én gyengeségem de, ez van. Amúgy én a hármas variációt sem tartom kizártnak. :D

[ Szerkesztve ]

(#129021) Tibko8


Tibko8
senior tag

Sziasztok. Lenne két kérdésem.
Van egy kiszemelt Samsung UE55NU7172 tv.
A tv-re van Telenor Mytv app? Videa videókat lehet nézni rajta? :R

Lada(racing.hu) 2107 "Őrület Ez!" & Reanult Clio IV Grandtour 1.5 dci OnePlus One (CYANOGEN) ---> OnePlus Three(3) ---> OnePlus 7T Pro --> Nothing Phone 1 --> OnePlus 10 Pro 5G /Never Settle/ --> Honor Magic 5 pro

(#129022) Attila0 válasza PuMbA (#129018) üzenetére


Attila0
őstag

Már a múltkor is megírtam hogy 1080i-re van a box beállítva! :)

(#129023) ΞΔGLΞ válasza Attila0 (#129020) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Figyelj, ha rosszul látsz, akkor nem fogod látni, ennyi.
Nekem is szar volt a szemem (-3-ig romlott, tehát távolra nem láttam jól), és tudom, milyen az nem látni a részleteket (már) de a lézeres műtétnek köszönhetően a legapróbb kis biszbaszt is felolvasom az orvosnál. Viszont az meg nem két fillér, ezért aki erre nem tud áldozni, annak kell a szemüveg, különben használhat akár régi crt tévét is.

(#129024) ΞΔGLΞ válasza Tibko8 (#129021) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Szia!

Felejtsd el azt a típust, ha jót akarsz magadnak, akkor 7402 alatt nem is gondolkodsz tévé vásárláson. :)

(#129025) Attila0 válasza ΞΔGLΞ (#129023) üzenetére


Attila0
őstag

Na, azért szerintem nem olyan súlyos a helyzet hogy vissza kell térnem a crt-hez. :DD

[ Szerkesztve ]

(#129026) ΞΔGLΞ válasza ΞΔGLΞ (#129023) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Erről ez jutott eszembe, a mai napig örökzöld, kabaré, bár "másolat", mert először az angolok csinálták meg, amit sokan nem tudnak, de a magyar jobb lett. :-D

(#129027) mpo válasza Attila0 (#129020) üzenetére


mpo
veterán

A #129016 mindhárom kérdésére adsz majd választ?

Ha érted, akkor már elavult.

(#129028) Attila0 válasza ΞΔGLΞ (#129026) üzenetére


Attila0
őstag

:D

(#129029) PuMbA válasza Attila0 (#129022) üzenetére


PuMbA
titán

Mondjuk az is igaz, hogy a Telekom HD minősége a legrosszabb és alig jobb, mint az SD :)

(#129030) Attila0 válasza mpo (#129027) üzenetére


Attila0
őstag

Minimum 1-1.5 méter
Nem, nem látom a különbséget!
Tudom, hogy kilapátoltam egy csomó pénzt az ablakon de elsősorban nem a 4k miatt vásároltam ezt a tévét, hanem azért mert a Full-hd gyakorlatilag halott.

(#129031) ΞΔGLΞ válasza Attila0 (#129030) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

De letöltött tartalomnál sem látod?

(#129032) Tibko8 válasza ΞΔGLΞ (#129024) üzenetére


Tibko8
senior tag

Kifejtened mi a probléma vele?
150E Ft a keretem. Mit ajánlasz helyette?

Lada(racing.hu) 2107 "Őrület Ez!" & Reanult Clio IV Grandtour 1.5 dci OnePlus One (CYANOGEN) ---> OnePlus Three(3) ---> OnePlus 7T Pro --> Nothing Phone 1 --> OnePlus 10 Pro 5G /Never Settle/ --> Honor Magic 5 pro

(#129033) Attila0 válasza PuMbA (#129029) üzenetére


Attila0
őstag

Most már elvileg tudnék váltani mert lejárt a hűségem, de két okból nem teszem.

1. A telekomos internettel elégedett vagyok.
2. attól félek hogy úgy sem kapnék jobb minőséget.

[ Szerkesztve ]

(#129034) FollowTheORI válasza Attila0 (#129030) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Loll... hát akkor tényleg az első opció játszik. :D :K

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#129035) Attila0 válasza ΞΔGLΞ (#129031) üzenetére


Attila0
őstag

Igazából még ki sem próbáltam mert bizonyos értelemben ebben a tekintetben segítségre szorulnék. A szüleim pedig műszaki analfabéták. és a "barátok" sem túl segítőkészek.

(#129036) PuMbA válasza Attila0 (#129033) üzenetére


PuMbA
titán

"1. A telekomos internettel elégedett vagyok."

Ha sűrűbben lakott környéken laksz, akkor minden szolgáltatónál jó a net.

2. attól félek hogy úgy sem kapnék jobb minőséget."

Ha a Telekom a legrosszabb, akkor biztos kapsz jobbat.

(#129037) Attila0 válasza FollowTheORI (#129034) üzenetére


Attila0
őstag

Nem tagadom hogy így van, viszont érdekes módon a környezetemben a messzebb lévő faágat is meglátom.

[ Szerkesztve ]

(#129038) mpo válasza ΞΔGLΞ (#129026) üzenetére


mpo
veterán

Ez jó volt!

HD Japánban.
A szocializmusban lemaradtam Peléről, Cassius Clay-ről, meg egy csomó koncertről, még fekete-fehérben sem közvetítették.
Most meg színesben a YT-on ott vannak a hatvanas-hetvenes évek zenekarai is.
Az autós műsorokban az amerikai légkondis autók, abból az időből, amikor itt a KGST gyártmányok futottak.
A mostani generáció ne panaszkodjon, amikor Iphone-t vehet meg 8K-s tévét és ott internetezik, ahol akar.
UFF!

Ha érted, akkor már elavult.

(#129039) noxon válasza PuMbA (#128786) üzenetére


noxon
őstag

Tehát akkor a kábel tökmindegy, viszont a csatlakozó a lényeg rajta.
Szóval akkor van premium high speed hdmi csatlakozójú kábel.
Ha jól veszem ki megiscsak van értelme drágabbat venni, mert lehet olcsó kábellel adják, de a csatlakozója többet tud.

We live in a simulated world...

(#129040) PuMbA válasza noxon (#129039) üzenetére


PuMbA
titán

A csatlakozó is mindegy, mert csatlakozó alatt az értettem, hogy a VGA és a TV bemenete HDMI 2.0-es szabványú. Magából a kábelből és a rajta lévő csatlakozóból csak High Speed létezik, a Premium High Speed pedig csak egy minőségbiztosítási specifikáció, ha elolvasod a HDMI.org-on a leírását, tehát a Premium High Speed kábelek is High Speed kábelek, csak jobban válogatottak. Ezért megy sima High Speed kábelek 98%-án is a 4K 60Hz.

[ Szerkesztve ]

(#129041) Selynelar válasza mpo (#128993) üzenetére


Selynelar
aktív tag

mpo Igazad van a nézési távolságokkal kapcsolatban. Nem vagyok se sas,se sólyom. Két dolog miatt van ekkora távolság. 1. Szoba elrendezése->Így tudtam elhelyezni a dolgokat. 2. Nekem kényelmesebb ez a távolság. S mint Te írtad "A puding próbája az evés." --> Mindenki eldönti magának,hogy milyen a megfelelő távolság a számára. Nekem még jó a szemem, s ekkora távolságban is tökéletesen kiveszek minden részletet és hidd el, látom a különbséget sd-hd-4k között. Ízlések és pofonok :D Részemről zártam ezt a témát. :))

kkp900 Bose solo 5 már nem hinném,hogy támogatná az Airplay 2-t. Soundtouch 500/700-ról olvastam én is a WhatHifi oldalán.

lgy007 EAGLE kollégánknak igaza van. Ne hagyd annyibaN a dolgot. Nem azt írtam,hogy elfogadtam,hogy ez van. Csak,hogy ezt a választ kaptam tőlük. A helyedben elkezdeném a Samu-t bombázni ezzel a problémával,mert különben nem fogsz a végére érni soha. Max akkor,ha végül tényleg be nem krepál a tv-d. Beszéltem a minap a MM-ban egy Samsung-os értékesítővel. Kikapcsoltattam a tv-t és újra be az üzletben. Egyáltalán nem jelentkezett ez a hiba jelenség ott. Érdekes....

[ Szerkesztve ]

(#129042) Attila0 válasza mpo (#129038) üzenetére


Attila0
őstag

Nem tudom megmondani miért, de néha az az érzésem hogy a világ fejlettebbik fele gyorsvonati sebességgel a vesztébe rohan. Mi meg kénytelenek vagyunk felülni erre a vonatra.

[ Szerkesztve ]

(#129043) mpo válasza Attila0 (#129033) üzenetére


mpo
veterán

Pár éve az egyik kis faluban élő barátomnak szóltam, hogy fizessen elő a Telekomnál HD csomagra.
A közös Telekomos barátunk, aki a faluban szerelt, azt mondta neki, nem kap HD adást, csak az SD-HD közötti, mert fejleszteni kellene a hálózatot.
Azóta egy Kft. kábelt húzott pár faluba és kiszorította a Telekomot, van normális HD adás és 200 Mbites internet.

Ha érted, akkor már elavult.

(#129044) ΞΔGLΞ válasza Tibko8 (#129032) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Főleg felhősödés, bevilágítás szempontjából jár az élen a 70 és 7122. Belépőszint alja a típus.
7402-nél már nincs ilyesmi, jóval szebb képminőség, de 50 ezret rá kell dobni.

(#129045) Attila0 válasza mpo (#129043) üzenetére


Attila0
őstag

Nekünk is van ismerősünk a Telekomnál és ő ajánlotta hogy váltsunk az ő tévéjükre ha már az internet is ott van.

(#129046) ΞΔGLΞ válasza Selynelar (#129041) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Szerintem a connect box-nak, egyszerűen szar a hűtése, illetve semmi ilyesmi nincs neki. Ha meg már hangot is ad, az végképp nem jó. Egy ekkora cég meg azt tudja mondani, hogy vele járhat? És mi van, ha kigyullad? Mert ezek kegyetlen forrók tudnak lenni nyáron...
Majd a sokadik után elnézések közepette cserélget, mint a note 7 esetében?

(#129047) Attila0 válasza ΞΔGLΞ (#129044) üzenetére


Attila0
őstag

Ennyit romlott volna a minőség az MU széria óta? :Y Ugyanis én egyik jelenséget sem tapasztalom.

(#129048) #20221952 válasza mpo (#129043) üzenetére


#20221952
törölt tag

Á, ez semmi.
Van olyan is, hogy van előfizetés HD csatornákra is, ennek ellenére is inkább az SD változatot nézik, mert a HD változat hangosabb! :Y :W

[ Szerkesztve ]

(#129049) Attila0 válasza #20221952 (#129048) üzenetére


Attila0
őstag

Én meg inkább az ellenkezőjét tapasztalom, tehát a "HD" változat halkabb mint az SD.

(#129050) #20221952


#20221952
törölt tag

Sziasztok!

Írtam, hogy lesz egy próba a két LG tv-vel, hogy ők mit szólnak az általam használt USB-s eszközökhöz.

Én teljesen feleslegesnek tartottam ezt a tesztet, csak néhány fórumtárs kérésére csináltam meg, de engem is meglepett a teszt eredménye.

Egyrészt a pen drive-ra közölte az LG, hogy alkalmatlan arra, hogy az LG azt a felvétel adattárolójaként használja, másrészt a külső merevlemezt - hiába csatlakoztattam bármely USB portba - fel sem ismrete.

Így aztán a tesztek eredményét összegezve, még örülhetek annak, hogy a Samsung valamit tudott kezdeni az eszközökkel. Viszont akkor adott a kérdés, hogy akkor milyen eszköz az, ami használható külső tárként?

KissA1026

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.