Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#121001) kalidor55 válasza stemplar07 (#120999) üzenetére


kalidor55
aktív tag

illik, nem illik, nekem úgy tetszik! :K :)) ha fhd, vagy 4k nézek akkor, pont minden nagyon éles és kontúros, ha meg, gyengébb felbontásokat, akkor minek keressem a részleteket, inkább gyönyörködöm a dinamikus szinekben és fényerőben, kontrasztban!, ez olyasmi, hogy, kinek a pap, kinek a papné!

olyan közel még sosem voltam a halálhoz, mint ma!!

(#121002) stemplar07 válasza kalidor55 (#121001) üzenetére


stemplar07
őstag

:C .

ps. Emellettt, ha nem használnánk ki a TV képességeit akár egy LG led TV t is vehettünk volna amin kontraszt és fényerő mentesen , fekete helyett szürkéket nézegethetnénk ...volt benne részem , egy hétig sem bírtam a 65SJ850V -t :W

[ Szerkesztve ]

(#121003) PuMbA válasza stemplar07 (#121002) üzenetére


PuMbA
titán

Nem tudom, én nem szeretek sémákat ráhúzni a művészetre, azaz magamnak átformálni. Ha egy filmben alig van szín, akkor alig van, ha fekete-fehér, akkor az, ha nagyon színes, akkor az :) Mindig mást szeretek nézni. Ha sok akció filmez nézek, akkor a tököm ki van az akció filmekkel stb. :D

[ Szerkesztve ]

(#121004) mpo válasza PuMbA (#121003) üzenetére


mpo
veterán

A 4 képmódban ugyanazokat a jellemzőket változtathatjuk.
Különbözik-e a Film képmód a többitől ezeken a jellemzőkön kívül, arra gondolok, amit nem mi állítunk, hanem a tv?

[ Szerkesztve ]

Ha érted, akkor már elavult.

(#121005) mpo válasza PuMbA (#121003) üzenetére


mpo
veterán

Lehet, hogy igaza van az rtings műszereinek és neked is (sok érvedet elolvastam, megértettem) és azoknak is akik, nem bírják az rtings film képmódot nézni.

Én is eretnek vagyok, Normál képmódot nézek, hideg színtónussal.
A HDR amit elállít, azt még úgy hagytam.

A műszeres beállítás egy dolgot hagy figyelmen kívül, az emberek "ízlését", hogy a színes tévétől mit várnak el.

Ha a boltban két egyforma tévét egymás mellé tesznek, egyikre kiírják MU6102-t és rtings film módba állítják, a másikra kiírják MU6802 és Normál módba teszik (akár gyáriba), akkor melyikből fognak többet eladni, ha azonos az áruk?

Látott-e már valaki boltban Film módba állított tévét?

Hiába a film mód az ajánlott, van aki nem bírja, nekem élettelen, kontraszt nélküli, nehezen tudnék ilyen fotót csinálni a Nikonnal.

Ha érted, akkor már elavult.

(#121006) PuMbA válasza mpo (#121005) üzenetére


PuMbA
titán

"nehezen tudnék ilyen fotót csinálni a Nikonnal."

Pedig tudsz, csak az ugyanúgy kevés embernek tetszene, ahogy írod. Nézd meg RAW-ban a Nikonod képeit :) Ugye a fényképezőgép, amikor JPEG-et csinál a szenzor által érzékelt tényleges képből, akkor ugyanúgy rárak plusz színt, plusz élességet.

"A műszeres beállítás egy dolgot hagy figyelmen kívül, az emberek "ízlését", hogy a színes tévétől mit várnak el."

Ez így van. A műszeres beállítás az egyes filmkészítők ízlését tükrözi, azaz, hogy ő mit gondolt és hogyan akarta a színeket, élességet stb. :) A Transformers filmek például Film módban is nagyon színesek, mert a készítők feltolták direkt a színeket. A Ryan közlegény megmentése pedig elég színtelen, mert a háborúhoz úgy gondolták, hogy az illik.

[ Szerkesztve ]

(#121007) mpo válasza PuMbA (#121006) üzenetére


mpo
veterán

Lehet, hogy hülye kérdés volt a #121004-ben, de a válasz érdekel.

Ha érted, akkor már elavult.

(#121008) PuMbA válasza mpo (#121007) üzenetére


PuMbA
titán

Film képmódban a TV biztosan nem változtathatja a fényerőt, színeket stb. automatikusan a film közben egyes jelenetek függvényében, tehát több képmódosító opció nem választható, mint a többi módban. Igazából a Film képmód a Természetes képmód, ezt még a Samsung szerint is így van, csak az elnevezésekkel valahogy hadilábon állnak. Mondjuk bármelyik TV gyártó esetén a Film mód a legtermészetesebb, szóval annyira nem furcsa.

[ Szerkesztve ]

(#121009) mpo válasza PuMbA (#121008) üzenetére


mpo
veterán

Az én tévémen (MU8002) a YT 4K videók akadoztak "betöltés" a 2,4 GHz-en, áttettem 5 GHz-re és jó lett. Az igaz, hogy 10 másik WIFI van a közelben.
Ezt javasoltam másnak is, de ezt írja:
nálam a TV-n 2,4 GHz-es WIFI-n most is hibátlan a YT 4K stream és a Netflix is.

Lehet ez jó minőségben 100 Mbit-es előfizetésnél 2,4 GHz-en (most lesz majd neki 1000-res) vagy csak azt hiszi, hogy átjön a 4K?

Ha érted, akkor már elavult.

(#121010) odrif


odrif
MODERÁTOR

Ismerősöm keres 32" méretben megbízható televíziót.
Tudtok ajánlani valamit?

20 éve a Prohardveren

(#121011) general válasza fauv (#120975) üzenetére


general
addikt

a nagy helyzet az, hogy bármiylen tévét veszel, 2 hét alatt annyira megszokja a szemed, hogy a szuperdrága tévét sem fogod szuperjónak látni annyira, mint első nap, de a közepes tévé is fasza lesz, szeretni fogod! :)

ha fontos a betekintési szög, nyugodtan vegyél ips tv-t sztem, és ne hallgass itt az emberekre, mert ha egyszer elkezded azt a rohadt mélyfeketét tesztelni figyelni, onnantól csak azt látod majd, és az oledig nem állsz meg. :DD

teljesen frankó egy jó ips tv, nem lesz hiányérzeted. ha amostanival elégedett vagy, ahogy hallom, akkor nyugodt szívvel tartsd meg!

én Q7FN-t vettem nemrég, és ennek a betekintési szöge is érezhetően romlik már 30 fok körül is, hiába felső kategóriás. (szemből persze istenkirály)

[ Szerkesztve ]

(#121012) atirag


atirag
őstag

Samsung mu8002-es tulajoktol vagy aki tudja kérdeznem ,hogy a hozza kötött eszközöket be tudja kapcsolni a tv saját távra? Van egy lg tv-m es a hozza csatlakoztatott Apple tv-t be tudom kapcsolni anélkül ,hogy használnám a saját távját.

(#121013) PuMbA válasza general (#121011) üzenetére


PuMbA
titán

A VA feketéje szerintem teljesen rendben van :) Nem tudom megkülönböztetni egy kis fényű szobában TV feketéjét, a keret feketéjétől. Teljesen sötét szobában persze más a helyzet, de úgy a lakosság 99,999%-a nem néz TV-t.

[ Szerkesztve ]

(#121014) general válasza PuMbA (#121013) üzenetére


general
addikt

szerintem is, különben nem ezt vettem volna. ;) de egy kis fénnyel a korrekt ips panel is rendben van. ezek nem akkora problémák. ha viszont valakinek konkrétan kell, hogy 45 fokból is jó képet lásson, lásd feljebb, szerintem ott az a fontosabb. az aszonnyért mindent. :)

(#121015) flash- válasza 42861 (#120995) üzenetére


flash-
veterán

és ahogy nézem rtings-en nem is feltétlen jobb ill nem mindenben mint a 6102..
hát közi akkor marad a 6102

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#121016) PuMbA válasza mpo (#121009) üzenetére


PuMbA
titán

A WiFi átviteli sebessége függ a távolságtól, az alkalmazott titkosítástól, a közeli WiFi-k számától, szóval ezt így nehéz megmondani :)

(#121017) mpo válasza PuMbA (#121016) üzenetére


mpo
veterán

Lehet, hogy ma ez az utolsó kérdésem:
Ezt írtad: [link]
"egy YouTube 4K videó bitrátája 20Mbit/másodperc, szemben a 4K Blu-rayek 60Mbit /másodpercével"

Az érdekelne, hogy a Netflix 4K minősége milyen?

Ha érted, akkor már elavult.

(#121018) PuMbA válasza mpo (#121017) üzenetére


PuMbA
titán

25Mbit, azaz pont a g-s szabványú Wifi sebessége az elérhető legjobb esetben.

[ Szerkesztve ]

(#121019) general válasza PuMbA (#121018) üzenetére


general
addikt

pont mai hír, hogy egyes országokban elkezdik tesztjelleggel a prémium csomagot, ami a 4k mellett hdr is lesz. oda is elég vajon a 60mb/s?

(#121020) junior19 válasza mpo (#121004) üzenetére


junior19
senior tag

Van különbség ugyanolyan beállítások mellett is a különböző képmódok között. Minden gyártónak van egy képmódja, ami a legközelebb van a szabvány értékeihez. Ezért használják azt a kalibráláskor, mert senki nem bolond, hogy a nehezebb utat válassza a jóhoz, esetleg még kalibrálással sem lehet jó értéket kihozni. A Samsungnál ez a film mód. Még a természetes van közel a szabványhoz.
Abban igazad van, hogy a műszeres kalibrálás figyelmen kívül hagyja az emberek ízlését. Azért, mert mindennek megvan a pontos értéke a szabvány szerint. Ha ettől eltérsz, akkor már nem azt látod, amit kellene.
Normál képmód, hideg színhőmérséklettel kékessé tesz mindent. Csak azért kevésbé feltűnő, mert a kék csak a fehérnek a 7%-at adja , ezért feltűnőbb a pirosas fehér, mert a piros a 21%-át adja a fehérnek.
Láttam már olyan két éves tévét, hogy a piros annyira elmászott már a kék miatt, hogy bíbor színű volt. Szemmel láthatóan, nem kellett mérni sem. De mivel a tulaj nap mint nap látja, hozzászokik a szem. Ez nem úgy történik, mintha elromlana, tegnap még jó volt, ma meg nem. Szép lassan változik, a szem pedig megszokja.
Gondolom még te sem láttál kalibrált képet. Mert egy kalibrált képpel minden a helyére kerül. Lehet szeretni, vagy nem szeretni, de ha nem ilyet használ az ember, akkor egy adott film képminőségéről nyilatkozni nem nagyon lehet.
Azért nem a Film módra állítják az áruházban, mert az sötét helységhez a legoptimálisabb beállításokat tartalmazza. Aki ebben használja, esetleg még kalibráltatja is, az nem felkapcsolt villany, vagy tűző napsütés mellett fogja használni.

[ Szerkesztve ]

codec project

(#121021) mpo válasza general (#121019) üzenetére


mpo
veterán

Ultra, nem prémium.
[link]

Ha érted, akkor már elavult.

(#121022) p3l9uph


p3l9uph
tag

Samsung UE65JS9580 2ev garival boltbol meger 450et?

(#121023) mpo válasza junior19 (#121020) üzenetére


mpo
veterán

Gondolom még te sem láttál kalibrált képet.

Ha arra gondolsz, hogy a tv vagy a monitor kalibrált volt és annak a képét láttam-e, akkor igen, mert a monitort úgy választottam, hogy gyárilag szín-kalibrált legyen (LG 23MP67VQ-P IPS LED). De Custom, Reader1, Reader2, Photo, Cinema, Game módok vannak. Melyik lehet a szabványhoz közeli?

A tv Film módot is próbáltam, elvileg az van legközelebb a szabványhoz.
Ott nekem a fehér hiányzik, meg a kontraszt. A Wimbledon-t se bírnám nézni, ahol fehérben játszanak.
Fotózást is fehéregyensúly beállítással kezdem, mert utána már késő.

A Film mód mehetne az üzletben is nagyobb háttérvilágítással, de nem sokan bámulnák meg, hogy milyen szép.

Ha érted, akkor már elavult.

(#121024) mpo válasza p3l9uph (#121022) üzenetére


mpo
veterán

Nem tudom, de itt olcsóbb.
[link]

Ha érted, akkor már elavult.

(#121025) stemplar07 válasza p3l9uph (#121022) üzenetére


stemplar07
őstag

:D ha nem nézel sok teniszt és focit pl.. akkor megéri, engem zavarna a görbe teniszpálya vonal :-) ((kicsit oldalról))

Én előbb vennék egy UE75MU6102KXXH -t ami 30-al drágább csak .. vagy egy QE65Q6FAM -t ami 470 az edigiben .

[ Szerkesztve ]

(#121026) stemplar07 válasza general (#121019) üzenetére


stemplar07
őstag

volt pár hónapig UHD-s csomagom, a 100-al simán ment (de érdemes kábelen nem wifin) egy ismerősömnek 40-50-el is ment .

(#121027) gaborgrof


gaborgrof
újonc

Üdv!

Ezt a tv-t szeretném nézni kártya és box nélkül.

Samsung UE49MU6452 49

Nem tudom, hogy ez a tuner ami benne van megfelelő vagy sem. :F

Kábel tv, tarr kft.

(#121028) koko52


koko52
veterán

Üdv!
Samsung ue58mu6122-tv hez melyik fali tartót ajánljátok. A lényeg, hogy a kábelek hátul könnyen hozzáférhetőek legyenek. A fixek nekem nagyon közelinek tünnek, van valakinek ilyen? Hama 118668? A kihajthatóak mennyire stabilak? Attól tartok ha megdöntöm picit akkor kihúzza magát, vagy fixálható?
Köszi előre is!

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#121029) p3l9uph válasza stemplar07 (#121025) üzenetére


p3l9uph
tag

Focit azt nezek sokat. Akkor ez kilőve? 65-s 3D 4k tv-t keresek.

(#121030) Attila0


Attila0
őstag

Ha már szóba került a 6122! Tagnap sikerült szert tennem a 40-es kistestvérére de, T-home műholdas szolgáltatójával beüzemelve a J5100 után egy kicsikét fakónak tűnik a képe. Szóval az UHD felbontás miatt ez normális jelenség vagy, kifoghattam egy hibás tévékészüléket?

[ Szerkesztve ]

(#121031) PuMbA válasza Attila0 (#121030) üzenetére


PuMbA
titán

Nem, a régebbi Samsung TV-knek általánosságban túlzóak a színei, míg a mostaniaké közelebb van a természeteshez :) Beállítás kérdése is.

[ Szerkesztve ]

(#121032) Attila0 válasza PuMbA (#121031) üzenetére


Attila0
őstag

Mondjuk ezen megint lehetne vitatkozni hogy, kinek mit jelent a természetesség mert nekem pl. az, amikor kinézek a szobaablakomon. Szóval a tévétől is valami hasonló látványvilágot várnék el de, ezek szerint nem ez a filmes szabvány.

[ Szerkesztve ]

(#121033) bl4ze válasza Attila0 (#121030) üzenetére


bl4ze
veterán

Nekem a 6122-en (55") a RTINGS beállításai csodát műveltek :)

.:. bl4ze .:.

(#121034) koko52 válasza bl4ze (#121033) üzenetére


koko52
veterán

Nekem is, mintha kicserélték volna. Hányingert keltő gyári szaggatás megszűnt.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#121035) Attila0 válasza bl4ze (#121033) üzenetére


Attila0
őstag

Természetesen én is a RTINGS leirása alapján állitottam be a sajátomat. :)

(#121036) p3l9uph válasza Attila0 (#121035) üzenetére


p3l9uph
tag

Akkor mi a gond? :F

(#121037) mpo válasza Attila0 (#121030) üzenetére


mpo
veterán

Próbáld ki:
[link]

Ha érted, akkor már elavult.

(#121038) Attila0 válasza p3l9uph (#121036) üzenetére


Attila0
őstag

Csak annyi hogy fakóbbnak tűnik a kép mint a régi tévémen.

(#121039) Attila0 válasza mpo (#121037) üzenetére


Attila0
őstag

Igen, én is a háttér világítás és a színtónus változtattatásával kísérletezem

(#121040) p3l9uph válasza Attila0 (#121038) üzenetére


p3l9uph
tag

Örülj neki hogy most közebb áll a valósághoz :) vagy allitsd akkor at full szemkiegeto elenkre ha neked ugy jobb :D

(#121041) PuMbA válasza Attila0 (#121039) üzenetére


PuMbA
titán

Az alsó kategóriás 5-ös sorozatú Samsung TV-ket nem lehet úgy beállítani, mint a középkategóriás 6-osokat (most már 7-esek), hiszen hiányoznak belőle a kalibráláshoz szükséges 10 pontos szín és fehéregyensúly beállítások. Akármit csinálsz, színesebb lesz a végeredmény, mint egy mai Samsung TV.

(#121032) Attila0: Nekem is az a természetesség, ha kinézek az ablakon és felhős időben jól látszik, hogy például alig vannak színek. A fényerősséget, dinamikát viszont lehetetlen rendesen megjeleníteni, mert egy sima TV nagyon távol van hozzá. HDR már jobb.

[ Szerkesztve ]

(#121042) Attila0 válasza p3l9uph (#121040) üzenetére


Attila0
őstag

Köszi, de maradok a szemkímélőbb normál vagy film módnál.

(#121043) Attila0 válasza PuMbA (#121041) üzenetére


Attila0
őstag

Igen tudom! Viszont azt is írtad már hogy ehhez a 10 pontos beállításhoz műszer kell.

[ Szerkesztve ]

(#121044) mpo


mpo
veterán

Ezt írja a MU8000-nél a displayspecifications:
1.073.741.824 colors (a pontokat én tettem oda, hogy olvashatóbb legyen).

Én szeretném látni az egymilliárd színt, különben kidobott pénz. :K

Ha érted, akkor már elavult.

(#121045) Luigi962


Luigi962
őstag

Szervusztok!
Tanácsot kérnék vásárláshoz.
Sajnos kijelző hibás lett az F6510-es tv-m,ezért újat kell vennem.
Ami szempont a sok sport nézése/foci,kosár és vizilabda,Moto Gp/ ezenkívül 1080p-s filmek/mkv.,mp4/ külső tárhelyről.
Gondolom VA panel és 120Hz lenne a megfelelő, 49-50-es méret ami el is fér.
200eFt körüli áron mit ajánlotok?

(#121046) Tamagocsi123


Tamagocsi123
tag

Sziasztok. Miert nem tudom bekapcsolni a jatek modot a tvn ? Mindig azt irja ki funkció nem elérhető! Köszönöm a segítséget.

Felhasználónak - 114 pozitív 0 negatív értékelése van az oldalon.

(#121047) mpo válasza Tamagocsi123 (#121046) üzenetére


mpo
veterán

Kézikönyvből:
A Játék mód beállításával a tévékészülék beállításait videojátékokhoz optimalizálhatja, ha például PlayStation™
vagy Xbox™ játékkonzolon szeretne játszani.
A Játék mód nem használható normál tv-nézéshez.

Ha ugyanazon a porton keresztül más külső eszközt szeretne használni, távolítsa el a játékkonzol csatlakozót, kapcsolja ki a funkciót, majd csatlakoztassa a külső eszközt a porthoz.

Ha érted, akkor már elavult.

(#121048) mpo válasza Luigi962 (#121045) üzenetére


mpo
veterán

Azt hiszem itt kezdődik, amit szeretnél UE55MU7002, a 49"-os 60 Hz-es.

[link]

[link]

[ Szerkesztve ]

Ha érted, akkor már elavult.

(#121049) Tamagocsi123 válasza mpo (#121047) üzenetére


Tamagocsi123
tag

Pc van rákötve !

Felhasználónak - 114 pozitív 0 negatív értékelése van az oldalon.

(#121050) csabi63 válasza Tamagocsi123 (#121049) üzenetére


csabi63
senior tag

Próbáld meg a forrást PC helyett játékkonzolnak megadni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.