Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#21451) MPowerPH válasza Qru (#21450) üzenetére


MPowerPH
félisten

3.8-on mennyi feszt kér?

Don't Tread On Me

(#21452) Qru válasza MPowerPH (#21451) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Elég sokat dropol a lapom de olyan 1,3V felett picivel. Még némi finom-hangolás nem ártana. 170-175bclk felett még nem sikerült életre hívni a rendszert ha szorzót is felvettem 20-ra. De most nem vok rákattantva a tuningra, alapon meg 1V-al és kész. Amire használom arra így is bőven sok.
Meg már meg is szoktam, életemben nem fogtam még ki jó procit, pedig volt pár már nálam elhiheted. :D
20x200 az nem megy azt néztem, meg legkisebb szorzó mellet is néztem 200bclk-val ott még röffent.

#nincsbennetarcsi

(#21453) pincehely válasza Qru (#21452) üzenetére


pincehely
addikt

Akkor tényleg nem vagy szerencsés ezzel a procival.
Nekem a 4,2ghz-hez kell neki olyan 1.35V.

http://kefetemap.deviantart.com/

(#21454) Qru válasza pincehely (#21453) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Alacsony szórzóval 210-es bicikli-ig jutottam, ha feltolom a szorzót akkor olyan 180 körül van vége a tudománynak egyelőre. Kicsit biztos lehetne még többet kihozni csak most nincs rá időm meg igényem sem annyira.

#nincsbennetarcsi

(#21455) pincehely válasza Qru (#21454) üzenetére


pincehely
addikt

Én is így vagyok vele.
Nincssen kedvem már ezzel szórakozni.
Egy célom volt, hogy elérjem a 60gflops számítási teljesítményt, ami sikerült is.
Innentől a hétköznapi használatra lőttem be a rendszert.

http://kefetemap.deviantart.com/

(#21456) Qru válasza pincehely (#21455) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Én már az 50-nek is örültem. Egészen addig amíg meg nem kaptam a villanyszámlát. :DDD
Azóta kemény alulfeszelés van. Sőt ha csak netezem otthon akkor beröffentem a kis vasat (egymagos 1,8-as cerka, Asrock G31-es lappal).

#nincsbennetarcsi

(#21457) pincehely válasza Qru (#21456) üzenetére


pincehely
addikt

Olyan hamar kiütközött a számlán?
Milyen gyakran van leolvasás?

http://kefetemap.deviantart.com/

(#21458) Qru válasza pincehely (#21457) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Csak vicceltem. ;) De ha nem kell a kraft akkor feleslegesen ne pörgesse az órát. Inkább 1-el több sört iszok hétvégente abból a lóvéból. :D

#nincsbennetarcsi

(#21459) pincehely válasza Qru (#21458) üzenetére


pincehely
addikt

Ott a pont! :R

http://kefetemap.deviantart.com/

(#21460) AirBooms


AirBooms
addikt

Megoldódott az R2E hangkártya problémája... :K
Szerencsére nem a hangkarival volt gond, hanem az erősítő szedett össze brummot a szintén rákötött rádiótuneren keresztül, amibe UPC analóg koaxon érkezik az antennajel. Na ez a koax okozta a brummot. A tévéből már kihúztam, de a rádió koaxára nem gondoltam... Meg arra sem, hogy azért annyi változás történt otthon, hogy az eddigi digitális UPC előfizetésünk lemondtuk (alig nézünk tévét), s már nem a UPC médiaboxán keresztül kapja sem a tévé, sem a rádió a jelet. Az analóg koaxuk ezek szerint meg ennyire gázos... :U :W

(#21461) pincehely válasza AirBooms (#21460) üzenetére


pincehely
addikt

Akkor gondolom nagy az öröm :DDD
Hogy áll a -nem akar beindulni a lap- probléma?

http://kefetemap.deviantart.com/

(#21462) -Gabesz- válasza AirBooms (#21460) üzenetére


-Gabesz-
senior tag

Na, akkor a balszerencsés utóbbi 2-3 hét után, úgy néz ki sínen vagy a megnyugvás felé :)

Én most teszteltem ki alacsonyabb órajeleken a cuccost. Elég jó féle proci, most épp minimum feszes beállításokkal vagyok. (minden fesz. bios minimumon van) Netezni elég ez is. (19X133, 2.53Ghz 0,85v) memória 1333, unicore: 2666, ht on,

A következő szint 21x133 (2,8Ghz) 0,89V, droppal 0,913, Ht on, Memória 1600 XMS profil cl8, unicore 3200. Meg is kérdezném, jelent valamit 1333Bclk-nál az 1600-as ram és 3200-unicore sebesség, vagy nyugodtan viszább vehetem?

A 3,8Ghz-es beállításokat meg már fentebb prezentáltam fotóval.

(#21463) pincehely válasza -Gabesz- (#21462) üzenetére


pincehely
addikt

A helyes fogalom: UNCORE, nem unicore!
:K :B

http://kefetemap.deviantart.com/

(#21464) keIdor válasza pincehely (#21453) üzenetére


keIdor
titán

Nekem 1,30V :B

Ha olcsó volt akkor bőven jó Qru

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#21465) -Gabesz- válasza pincehely (#21463) üzenetére


-Gabesz-
senior tag

köszi.
Bocs, valahogy rosszul ragadt meg bennem :B

(#21466) pincehely válasza -Gabesz- (#21465) üzenetére


pincehely
addikt

Engem nem zavar különösen, csak gondoltam megírom, hogy tudd. :P
Amúgy már mástól is láttam ugyanezt a tévedést. :DD

http://kefetemap.deviantart.com/

(#21467) Qru válasza keIdor (#21464) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Jaja, úgy sem tépem orrvérzésig, alapon meg mindegy mekkora fesz kéne 4GHz-hez.

#nincsbennetarcsi

(#21468) AirBooms válasza pincehely (#21461) üzenetére


AirBooms
addikt

Úgy néz ki, hogy alapon (vagy ha csak éppen, hogy állítok valamit a tuningszekcióban), akkor elindul a lap. Tehát ez inkább bios, vagy valami egyéb probléma lesz.

Gabesz (és mások, akik R2E lapot használnak): ti tapasztaltatok olyat, hogy tuning esetén csak teljes áramtalanítás után tudjátok elindítani a gépetek, mert különben a lap ugyan áram alá helyezi a cuccokat, de nem kezdi el a szokásos teszteket?

(#21469) -Gabesz- válasza AirBooms (#21468) üzenetére


-Gabesz-
senior tag

Nálam még sosem fordult elő. A biosban szépen menti a változásokat, majd normálisan újraindul. Bár én még csak 3,8Ghz-ig tuningoltam fentebb nem.

A feszültségek tesztelése közben jártam úgy hogy kék ablak, majd magától újraindult a gép minden gond nélkül.

(#21470) MPowerPH válasza keIdor (#21464) üzenetére


MPowerPH
félisten

1.3v? Az már nem is rossz. :K HT off v on?

Qru: Ha nincsenek perverz vágyaid a procit illetően, akkor bőven jó, főleg ha jó áron vetted. :DDD

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#21471) DigitXT válasza AirBooms (#21468) üzenetére


DigitXT
félisten

Nálam S3-as alvásban történt ilyesmi. Ezért most átraktam S1-re, onnan feláll.
Amúgy meg az SSD miatt gyorsan ki és bekapcsolható a gép, tehát nemigen
szoktam mostanában készenlétben hagyni... (S1-ben mondjuk vicces, mert a
hűtőrendszer nem áll le, de arra pl. jó, hogy hallgatózzunk, mennyire hangos.)

Ha meg kikapcsolom, akkor áramtalanítom is, mert sajnos (halkan, de) búg a
szünetmentesem, meg amúgy is ezzel kímélem a tápot...:D (Ill. a bekapcsoló
gombom az ajtó mögött van, azt meg nem szeretem nyitogatni, lusta vagyok.)

Szerk: de ha gondolod, kipróbálhatom áramtalanítás nélkül, csak más a lapom.

[ Szerkesztve ]

(#21472) ATtIs_80 válasza AirBooms (#21468) üzenetére


ATtIs_80
tag

Én sem tapasztaltam még ilyet. Minden rendben működik tuning alatt és után is.

(#21473) AirBooms válasza -Gabesz- (#21469) üzenetére


AirBooms
addikt

Épp ez az: ha újraindítom, nincs gond, újraindul. De ha leállítom a windowst, akkor sem azonnal, sem mondjuk másnap nem indul el, csak ha előtte áramtalanítok.

DigitXT: nem lenne gond az áramtalanítás, ha egyrészt lenne a tápon lekapcsoló gomb, vagy az az elosztó, amibe a PC is be van dugva, nem volna úgy elrejtve. Mert így ki-be kell dugdosni a tápkábelt, s bizony az 1,2 kW-os SilverStone táp visszadugáskor 10-ből 8-szor lecsapja a biztosítékot. A párom pedig tuti ilyenkor néz tévét, vagy vasal, vagy mittudomén, s már állandó balhé van, hogy tönkreteszek mindent a gépemmel... (Lassan igazat adok neki).

[ Szerkesztve ]

(#21474) HSM válasza AirBooms (#21473) üzenetére


HSM
félisten

Vegyél már egy "rendes" lapot, oszt csókolom... :DD Ja, és ezért mondják, hogy az olcsó a drága.... Kiskergaros lappal már rég mehettél volna gariztatni.... :U

[ Szerkesztve ]

(#21475) AirBooms válasza HSM (#21474) üzenetére


AirBooms
addikt

Ööö, nem ez az első R2E, ami ezt csinálja nálam, pontosabban az összes működő R2E ezt csinálta... Szóval nem hinném, hogy azért teszi ezt velem, mert most ki akarna cseszni velem, hogy nincs rajta kiskergari... Eközött én nem sok összefüggést látok... :U

[Én az elmúlt években pont arra jöttem rá, hogy a legtöbb esetben a kiskergaros cuccokkal érek a legkevesebbet - de ez már csak a személyes véleményem. Hetekig, hónapokig várakozás, aztán alkudozás... Utálom. Én, ha tehetem, vagy olyan embertől (bolttól) vásárolok, akik, ha gond van azonnal cserélnek, vagy cserecuccot adnak, de a hazai kiskergartól szerintem a külföldi gari is többet ér, pláne a komolyabb márkák élettartam garijai... ]

(#21476) HSM válasza AirBooms (#21475) üzenetére


HSM
félisten

Visszavihetted volna, hogy bocs, ez egy kalap fos, adjanak egy működő típust... Aztán bírkózzák le a gyártóval ők, ha akarják. Szervízből is 30 napon belül meg kell oldják, illetve 3 napon belül kötelesek cserélni is.

A kiskergari annyiból jobb, hogy ott nem kell külföldre kimászkálnod, ami egy rakás idő, költség. A gyártói gari szerintem is a legjobb, ha esetleg nem boldogulnál a kiskerrel. Ezért is érnek nagyon sokat a szememben a különböző gyártói, esetleg ráadásul élettartam garis gyártók, a Logitech, EVGA, Corsair, OCZ, de a listát biztos bővíthetném még sokáig, eddig ezekkel volt tapasztalatom....

[ Szerkesztve ]

(#21477) AirBooms válasza HSM (#21476) üzenetére


AirBooms
addikt

Szerintem ezt most fejezzük be, ha kérhetlek. Egyrészt teljesen másról szól, mint ami nekem most segítséget jelentene, másrészt olyasféle okoskodás, amit talán nem tennél meg, ha ismernéd az előzményeket...
Ez a harmadik R2E, mert kettőt már visszavittem. Mindkettő korábbinak más és más hibája volt, de amelyik azért elindult, az szintén csinálta ezt a hibát. Vagyis nem kéne csezsegetni, hogy "Visszavihetted volna, hogy bocs, ez egy kalap fos, adjanak egy működő típust..." Visszavittem.

Mellesleg itt a topikon is volt legalább két olyan ember korábban, akinek hasonló problémája volt, s ráadásul más típusú lappal (az egyik közülük azt hiszem Imi87 volt). Ezért gondoltam, hátha tud valaki valami megoldást.
Mellesleg tuning nélkül az én lapom is szépen indul. Egy bizonyos tuninghatár felett (ezt határt még nem tudom hol van, de eléggé alacsonyan) kezdi...

Szerintem meg pont a kiskergarival szivatják jobban az embert, több idő, s a végén valahogy mindig ráfizetés volt a vége. Külföldre pedig nem kell kimászkálni. Elfogadható költségen két-három nap alatt Európán belül kiér bármilyen cucc, biztosítva. S a kinti hozzállás, korrektség teljesen más, mint idehaza. Itthon eddig egyetlen boltot tudok említeni (lásd aláírás), ahol maximálisan kiálltak mellettem, s szerintem más vevőik mellett is. De nagykert nem tudnék mondanii. Meg persze a PH-ról is van néhány arc és bazáros. De ennyi.

[ Szerkesztve ]

(#21478) HSM válasza AirBooms (#21477) üzenetére


HSM
félisten

Ok, igazad van, sry. :B :R

Mondjuk ha a többi is csinálta nálad, de másnál nem, akkor gyanús, hogy itt valami más gubanc lesz... :(

(#21479) AirBooms válasza HSM (#21478) üzenetére


AirBooms
addikt

Szerintetek tápnak lehet hozzá köze?

(#21480) HSM válasza AirBooms (#21479) üzenetére


HSM
félisten

Semmi sincs kizárva, de nem tartom valószínünek. :N Én a proci/ram beállítások/stabilitás körül néznék szét először.

(#21481) DigitXT válasza AirBooms (#21473) üzenetére


DigitXT
félisten

az 1,2 kW-os SilverStone táp visszadugáskor 10-ből 8-szor lecsapja a biztosítékot
Miért is?:F Nekem is hasonló csúcsteljesítményű tápom van, de azon eléggé meglepődnék, ha bekapcsoláskor rárántana a hálózatra 1250W-tal: ugyan miért tenné? Később írod, hogy gyanús neked az a táp. Esetleg érdemes lenne kipróbálni más táppal, mert nekem meg ez a biztosítéklecsapkodós dolog gyanús. (Nálam amúgy annyi könnyebbség van az áramtalanításban, hogy a kapcsolós konnektor az asztalban van, így annyiból áll lenyomni, mint mondjuk a keyboardon az ESC-et. Na meg ha csak magában áramtalanítanom kell, akkor kinyomom a szünetmentest, és kész... Mondjuk pl. egy félresikerült S3 után.:DDD)

Visszatérve a táp indulására: ha mondjuk rá is rántana a hálózatra a maximális teljesítményével, akkor sem vághatná le a biztosítékot, hiszen akkor egy sima hajszárító is ezt tenné, vagy egy porszívó... (Nincs valami rövidzár a sztoriban?)

[ Szerkesztve ]

(#21482) -Gabesz- válasza AirBooms (#21473) üzenetére


-Gabesz-
senior tag

Szerintem is valami táppal kapcsolatos gubanc lehet. Vagy esetleg valami testeléses gond, valami hozzáér valamihez amihez nem kéne, vagy hozzá ért. Nem lehet esetleg köze ahhoz, hogy a bent felejtett 2 mAtx csavar az alaplapon hozzáért valamihez?

Nekem "csak" egy 750-es tápom van, teljesen áramtalanítani sosem szoktam, de mindíg gond nélkül indul minden.

[ Szerkesztve ]

(#21483) AirBooms válasza DigitXT (#21481) üzenetére


AirBooms
addikt

A táp önmagában nem gyanús, mert semmi olyat nem csinál, ami miatt gyanús lenne. Ez az egy olyan dolog, ami miatt nem tetszik. Amikor visszadugom a kábelt a tápba, akkor az ugye nem érintkezik azonnal tökéletesen, ahogy csúszik befelé, többször hozzáér a tüskékhez, meg nem. Szerintem ilyenkor időnként elég nagy amperek szaladgálhatnak egy-két pillanatig a csatin. Talán ezért vágja le a biztit. Ez szerintem normális. Próbáld ki a tiédet így, kábellel ki-be húzogatva, szünetmentes nélkül. Még szikrázó hang is lesz...
de persze jó lenne egy másik táp kizárni ezt a lehetőséget...
Valaki tud egyet kölcsön adni??? :B :F

(#21482) -Gabesz-: Hát utólag én biztosan nem tudom megmondani, hogy mit művelt az a két csavar, amikor épp hozzáért a laphoz... Azt meg végképp nem, hogy ennek van-e köze bármihez is...
Kéne egy próbatáp...

[ Szerkesztve ]

(#21484) pincehely válasza AirBooms (#21483) üzenetére


pincehely
addikt

Nálam is csattog/szikrázgat a táp, ha dugom be a hálózati kábelt.
Ettől még nem vághatja le a biztosítékot.
Ahogy mondják, akkor egy mezei porszívó is levágná.
De fater villanyszerelő mágus, ha haza jött a munkából, akkor rákérdezek nála.
Ha meg ezért lecsapkodja, és nem a táppal van gond, akkor az elektromos hálózat a házban, vagy maga a biztosíték.
De mint mondtam, apám vág ilyen dolgokat.
2 óra és többet tudok mondani.

http://kefetemap.deviantart.com/

(#21485) kmisi99


kmisi99
addikt

Adott az i7 es gép 4GB CSX DDR3 1333Mhz Cec fan kit ram al [link]
Mi az az órajel amin a ram még vígan elvan? Mert 240 es BCLK nál már 1400Mhz környékén van a DRAM Freki

(#21486) pincehely válasza kmisi99 (#21485) üzenetére


pincehely
addikt

Minden modul más és más. Gyanítom, hogy 1400mhz-et még tud.
Ellenben : 240bclk :Y :Y
Most vagy 5ghz-en hajtod a gépet, vagy a szorzót vetted ennyire vissza?

http://kefetemap.deviantart.com/

(#21487) kmisi99 válasza pincehely (#21486) üzenetére


kmisi99
addikt

Hopsz elírtam :D 4,4Ghz nél tovább nem kínoznám :D De mindegy. De ami fontos az
Adott az i7 felhúztam 4Ghz re ilyen beállításokkal [link]
Így ment a prime95 fél órán át [link]
Majd asszem lekapcsolt. Na jó felraktam 1,3V ra prime 95 újra elindít 15 másodperc múlva kékhalál. Na itt mi lehet? Nagyobb feszen hamarabb adta meg magát :F

Illetve tele van a gép jó ventikkel meg mindennel a mugen 2-őn 2 venti van és így is majdnem 80 fokos volt míg ismerősömnek van a gépében vagy 2 venti meg a mugenen egy darab és neki 85 fok körül voltr 1,36V on na ez is érdekes

[ Szerkesztve ]

(#21488) szacsee válasza AirBooms (#21483) üzenetére


szacsee
nagyúr

Villszerelő lennék, a kismegszakítót nem lenne szabad levágnia semmilyen körülmény között sem. :N
Kapcsoló üzemű tápoknál hallható bedugásnál egy amperhang, de nem vészes. Mivel a gép ki van kapcsolva... azaz sem a proci, sem a VGA nem vesz fel áramot, max a lap pár wattot... ugye asszem P965 óta már az USB is mindig kap áramot, az alaplapokon nincs jumper, no meg a tápban levő kondik feltöltődnek... de semmi több. A gép ha ki van kapcsolva a fogyasztásmérőm 8-10W-ot mutat és ez egy 620-as HX Corsair. Ha jól vagyok informálva a modernebb tápok még ennyit sem vesznek fel, ha egyáltalán felvesznek valamennyit ilyenkor.
Pár dolgot ellenőrizned kellene:
A villásdugó aljzat amibe bedugod a gépet/elosztót az földelt-e vagy sem? (zöld-sárga a föld érintkezőre van-e kötve)... ha igen akkor valószínűleg földelt.
A következő dolog persze az elektromos kábelek ellenőrzése lenne szemrevételezéssel. Pl a szobádban ha van a falon falba süllyesztve doboz, akkor egy áramtalanított állapotban (lakás) megnézhetnéd hogy milyen kábelek vannak (réz, alu és milyen vastagok). Mennyire van elöregedve ( kábelt próbbáld meghajtani óvatosan és a szigetelése, ha hajlik (rugalmas), akkor jó eséllyel épek a kábelek... ha alúlméretezett, vagy öreg a kábel, akkor hajlamos megtörni, vagy a szigetelés lepereg a vezetőről... ezért kell áramtalanított állapotban nézni.
A betápnál milyen megoldással van a földelés megvalósítva... firelé, vagy eccerű 3m földcső+ nulla összeköt módszer... (vidéken elterjedtebb). :DDD
Ha nem értesz hozzá, akkor érdemesebb lenne megnézetni a hálózatot egy hozzá értő villanyszerelővel... esetleg kiméretni.
Ha félsz meglesni a dugaljat, dobozt, kábeleket, akkor a legegyszerűbb módszer, ha egy igénytelen elektronikájú nagy teljesítményű fogyasztót (hősugárzó, hajszárító, porszívó) megnézni, hogy ha bekapcsolt állapotba a gép konnektorjába dugod akkor is levágja-e a kismegszakítót, illetve ha más dugaljba dugod, akkor mit csinál... :F

(#21489) tom_tol válasza szacsee (#21488) üzenetére


tom_tol
addikt

azért a dolog nem biztos hogy annyira meglepő
nekem is volt hasonló problémám egy CM700 w-s táppal (ami érdekes hogy ezt ha jól emlékszem csak m2f-l csinálta)
gondolom egész egyszerűen kevés volt a 10A biztosíték és adott esetben bekapcsoláskor vagy bekapcsolt állapotban bedugáskor leverte az automatát, nyilván ha csak önmagában ment azon az áramkörön nem történt ilyen eset
a táp normálisan működik, nincs semmi baja

[ Szerkesztve ]

(#21490) AirBooms válasza szacsee (#21488) üzenetére


AirBooms
addikt

Hmm, elgondolkodtattál... Már csak arra a kérdésre kéne ésszerű magyarázatot találni, hogy amikor még a Gene volt a házban, akkor miért nem csinálta mindezt... Megnézem ezeket a földeléseket, meg kábel ellenőrzéseket. A múltkor egyszer a porszívó is lecsapta az egyik kismegszakítót egy másik konnektorból... A lakás nem rég lett felújítva... Persze passzolok, milyen kábelek vannak a falban...
Egy tápcsere sem ártana próbából...

(#21489) tom_tol: Hát részben igazad van, de nekem nem akkor csinálja, amikor be van kapcsolva.

[ Szerkesztve ]

(#21491) szacsee válasza tom_tol (#21489) üzenetére


szacsee
nagyúr

Tápos mélyvíz topikban kellene érdeklődni... lehet a PFC áramkör zavar be valahogy.
10A nem lehet kevés egy géphez, hacsak nem ~2,3KW fogyasztása van ez pedig még überbrutál gépeknél is durva lenne. Szerintem vagy a kismegszakító gyors leoldási idejü volt, vagy valami bezavarhatott a rendszerben a táp elelktronikájában.. (ezért gondolok a PFC-re).
Ha egy csatlakozót dugsz össze akkor előfordulhat, hogy az érintkezők között szikra keletkezik, amit ha "nyújtassz", akkor megnő a felvett áram erőssége és ez levághatja a kismegszakítót. Nagyon nem vagyok benn a témában, de pl elhasznált tápkábelnél, ha az érintkező már "megégett", akkor annak a vezető képessége romlik, így a maradék még el nem égett tökéletes kontaktú rész adja át az áramot kisebb felületen, ami megint rizikós lehet, ha túl kicsi a felület.. nem :F

(#21492) szacsee válasza AirBooms (#21490) üzenetére


szacsee
nagyúr

Kapcsolós hosszabbító nincs esetleg a gép elé rakva, vagy túlfeszvédő?
Esetleg áramtalanított lakás esetén a dugaszoló aljzatban a vezetékeken húzz utána ha lehet.. nem-e laza a kötés? Az elektormos ív okozhat galibákat.
Valami más változás a konfigodban a gene és eközött a lap között?

(#21493) MPowerPH válasza kmisi99 (#21485) üzenetére


MPowerPH
félisten

240-es BCLK -t nem is fogsz tudni elérni a lapoddal, de átlagos hűtéssel egyikkel sem. :) Azt, hogy mennyin megy, ki kell tesztelgetni. Prime-ot felejtsed el, LinX a Te programod, de vigyázz mert ez jobban terheli, jobban melegszik, és egyből eldobja magát, ha kevés a fesz vagy szűkek az időzítések.
Egyébként a 4.4GHz-t csak nagyon kevés i7-es tudná 24/7... És mivel a Tiéd elég melegedős, ezért ne is próbálgasd.
A ramok egyébként szerintem tudják az 1600MHz-t, laza időzítésekkel. Tehát 20x vagy 21x 200-at próbálgasd.(először 20-on legyen stabil, utána nem biztos tudod hűteni.) Vagy csak turbo, attól függ milyen erős a szorzód, és akkor kevesebb BCLK.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#21494) AirBooms válasza szacsee (#21492) üzenetére


AirBooms
addikt

Nem, más semmi sem változott a konfigban az alaplapon kívűl, viszont mint említettem, másik R2E is csinálta, csak a Gene nem.
Amúgy megnéztem a dugaszt, amibe belemegy az az elosztó, amin a PC is van. Hát, szerelésileg minden rendben (szerintem), nem lazák a vezetékek, s viszonylag újak. Az előző tulaj cseréltette a vezetékeket. Viszont nem éppen hozzáértő csinálhatta a felújítást: a földvezeték pl. piros színű, a másik kettő pedig fekete!!! És kb. olyan vastagok egyenként, mint az egerem vezetéke! Szóval nem valami űberfrankó, de önmagában szerintem nem okozhatja ez azt a jelenséget, hogy ha a bclk-t auto-ról mondjuk feltolom 150-re, akkor már nem tudom áramtalanítás nélkül elindítani a gépet. A tápomat is szétkapom majd, ha lesz időm, s megnézem, hogy a tápcsatlakozónál minden rendben van-e. Ugyanis ezt annak idején én raktam rá, mivel amcsiból jött a táp (itthon nem kapni ilyen SilverStone-t), s más aljzat volt rajta. Lehet, hogy valamit rosszul forrassztottam? Hmm... Eljátszok én ezzel... Ha meg semmi, akkor úgy néz ki a jövő héten kapok kölcsönbe egy tápot, megnézem azzal a cuccost...
Egyébként laktam már olyan lakásban, ahol a régi, szar vezetékek tették tönkre az egyik márkás és amúgy nagyon jó kis tápomat... Tehát van ebben valami, amit mondasz, csak szerintem ez nem úgy jelentkezne, hogy a biosban elállítok valamit auto-ról, akkor már nem indul.
Amúgy hála a sok ötletelésért! :R (mindenkinek) :R

(#21495) kmisi99 válasza MPowerPH (#21493) üzenetére


kmisi99
addikt

Na a LinX. Azt már kerestem de nem találtam. Tudna valaki linket adni? Folyton linuxot dobott ki rá a google. Szóval akkor ilyen forrófejűt sikerült kifognom :((( Pedig reméltem hogy nem!

Na sikerült egyet letölteni. Hamarosan tesztelgetek egy kicsit!

[ Szerkesztve ]

(#21496) pincehely válasza AirBooms (#21494) üzenetére


pincehely
addikt

"olyan vastagok egyenként, mint az egerem vezetéke"
Az nem semmi!! Akkor volt ott spórolás rendesen a vezetékek felújításánál.
Vagy az egered kábele nagyon vastag. :DD

http://kefetemap.deviantart.com/

(#21497) MPowerPH válasza kmisi99 (#21495) üzenetére


MPowerPH
félisten

Jah, elég melegedősnek tűnik, de Prime alatt nem szabadna ennyire forrnia. Viszont a Mugen 2-őt elég könnyű rosszul feltenni, nekem kétszer egymás után is sikerült anno. A helyedben megnézném, hátha ott van a hiba, és nem fekszik fel rendesen.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#21498) kmisi99 válasza MPowerPH (#21497) üzenetére


kmisi99
addikt

Majd meglesem. De hogy nézzem meg hogy jól van e feltéve? Szedjem le és rakjam fel újra? Amúgy asszem az intel pasztát nem is töröltem le és úgy nyomtam rá még egy kevés scythe pasztát. Szerinted töröljem az egész cumót és újrapasztázzam scythe pasztával?

[ Szerkesztve ]

(#21499) AirBooms válasza pincehely (#21496) üzenetére


AirBooms
addikt

Sajnos nem az utóbbi... :N

(#21500) pincehely válasza AirBooms (#21499) üzenetére


pincehely
addikt

Az elég gáz.
Szerintem beszélj egy villanyszerelővel, hogy ellenőrizze át a lakást, mert ez tűzfeszélyes is lehet akár.

http://kefetemap.deviantart.com/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.