Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#20051) HoReSz1975 válasza Integra (#20032) üzenetére


HoReSz1975
őstag

Ez is jóvá van hagyva, azért vettem, és mégsem jó :(((

(#20052) Sárpac válasza HoReSz1975 (#20051) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Mellékesen pofátlannak tartom a ddr3 tri kitt árakat. Tavaly ilyenkor 25ért vettem az 1600cl7 oczt most meg 70.

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#20053) Integra válasza HoReSz1975 (#20051) üzenetére


Integra
titán

pffffffffff, az komoly, sajnálom:(
hát.. ha van időd, várd meg amíg az én gépem összeáll a korzerrel és mondom a tapasztalatomat. de most jól beszoptam a cpu-t vazze.

Sárpac:
na nem csak a ram ára egy vicc.. deszka is, ssd is..
de ennyi az annyi. 4 éve vettem az utolsó gépem, vagy 5, akkor se volt kevesebb. csak ma már drámaian többet tud.

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#20054) HoReSz1975 válasza Sárpac (#20052) üzenetére


HoReSz1975
őstag

Szerintem is vicc az ára mindennek, azt hiszik az EU -ba vagyunk, csak az a baj, hogy a fizetésünk nem :( :((

(#20055) adamssss


adamssss
veterán

Sajnos nem ránk méretezik az árakat. És ami a legjobb, hogy általában még csak nem is lehet kapni a termékekből. Komolyan mondom ez egy vicc.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#20056) Lauda válasza adamssss (#20055) üzenetére


Lauda
félisten

Itt levezette gombcomp, hogy nalunk miert kerul ilyen sokba minden. Eleg gusztustalan, de ertheto, sajnos a gyenge forint a legfobb oka az egesznek.

(#20057) adamssss válasza Lauda (#20056) üzenetére


adamssss
veterán

Én az intel helyében szektorokra osztanám fel a világot és minden szektornak, gazdasági besorolása szerint adnám meg az árat. Többet már nem offolok. Sorry

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#20058) Lauda válasza adamssss (#20057) üzenetére


Lauda
félisten

Nem erdeke, hogy felossza. Az intelnek ez a piac nem oszt nem szoroz.

(#20059) Integra válasza adamssss (#20057) üzenetére


Integra
titán

az szélmalomharc, esélytelen.
nem ér nekik annyit az egész.
jó példa erre, hogy az amerikai online boltok nem postáznak európába. miért? mert az európai kereskedők beugatnak az anyacégnek, hogy tönkreteszik a bizniszüket. és az anyacég megtiltja az amerikai cégeknek, hogy európai postacímre bármit is postázzanak.
persze ha valaki nagy tételben játszik, megtudja oldani... :)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#20060) niklebi válasza Lauda (#20056) üzenetére


niklebi
senior tag

Nem igazán értek veled egyet! Nem lehet mindent a "gyenge" forintra fogni :K
Én például tavaly ilyenkor vettem a Corsair Dominátor 1866-os ramjaimat 40000 Ft-ért, amikor a válság miatt igazán mélyrepült a forint,mégis ennyiért lehetett kapni,mert a piacon túlkínálat volt és a gyártók kénytelenek voltak árat csökkenteni :K de utána szépen csökkentették a termelést,hogy árat tudjanak emelni :((( Az árakat nem az árfolyamok hanem a kereslet-kínálat határozza meg és ha valaminek visszafogják a"kínálatát" már lehet is olyan árat kérni amilyet csak nem szégyelnek a "kedves" gyártók!

[ Szerkesztve ]

(#20061) kpal válasza Integra (#20053) üzenetére


kpal
veterán

Nem kell a drága holmikat venni nézz inkább olcsobbat elvégre azok is x58. ;)

(#20062) Lauda válasza niklebi (#20060) üzenetére


Lauda
félisten

Azt is nezd meg, hogy amikor 40k-ert vetted itthon a memokat, a kinti ar mennyi volt dollarban. Nyilvan az is jatszik, amit irtal, de az okfejtes arra vonatkozott, hogy hogyan lesz a 800 dollarbol 230 ezer forintos processzor. Elsosorban ugy, hogy nagyon gyenge a forintunk a nyugati valutakhoz, masreszt pedig rarakodnak a vam es egyeb arresek. :)

(#20063) adamssss


adamssss
veterán

Nekem egyedül a procit meg a lapot sikerült normális áron beszerezni. A ramok nagyon elszálltak.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#20064) a000


a000
őstag

SZiasztok

I7-920 tulajoktól kérdezem, hogy milyen proci hűtőt érdemes venni? Mondjuk a corator DS megfelelő? VAgy van jobb árban is más?

Másik. Olvastam a fórumot és láttam, hogy sokaknak fagyás van a win7-el. Ez a tuning miatt van, vagy miért?

(#20065) MPowerPH válasza a000 (#20064) üzenetére


MPowerPH
félisten

Corator DS tökéletesen megfelel, nagyon erős hűtő, csak a True és a D14-es előzi meg, de azok drágábbak.
Win7 fagyás alatt mire gondolsz? :U

Don't Tread On Me

(#20066) Integra válasza a000 (#20064) üzenetére


Integra
titán

figyelj arra is, hogy mekkora házba megy és milyen az alaplapod, lesz e hely a ramoknak, milyenek a ramok etc.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#20067) Henk válasza a000 (#20064) üzenetére


Henk
veterán

A Corator-nál nem találsz jobb teljesítményűt abban az árkategóriában. Ha ezekre a terheletlen állapotban lévő fagyásokra gondolsz az tuningtól független.

(#20068) a000 válasza Henk (#20067) üzenetére


a000
őstag

Igen arra gondolok. Miért vannak azok a fagyások?

Nagyoból így nézne ki a gép, ez még nem végleges, tanácsokat szívesen elfogadok:

LAP: ASROCK X58 Extreme
CPU: INTEL Core i7-920 2.66Ghz 1366 BOX
RAM: GEIL Value 6144Mb DDR3 1333Mhz CL9 TRIKIT
HDD: Samsung SpinPoint F3 500GB HD502HJ
VGA: SAPPHIRE HD5850 1GB GDDR5 HDMI DP PCIE
TÁP: CORSAIR VX450W
HÁZ: cm 690 II

Ehhez így megfelelő a corator ds?
Ház jó, vagy van ilyen árban, vagy lejjebb jobb ház?

Köszönöm mindenkinek a gyors választ :R

[ Szerkesztve ]

(#20069) Henk válasza a000 (#20068) üzenetére


Henk
veterán

Ha tudnánk miért vannak a fagyások akkor már nem lennének. :D
Nem igazán tudja az okát senki.
A 690-ben simán elfér a Corator, személyesen nem ismerem a házat de nagyon dícsérik. Esetleg a milyen házat vegyek topikban kérdezz rá, hogy van e olcsóbban hasonló jó.

(#20070) a000 válasza Henk (#20069) üzenetére


a000
őstag

Akkor ez azt jelenti, hogy megveszem a gépet,no tuning, feldobom a win 7 64 bites változatát, aztán ha úgy gondolja, akár munka közepén kifagy?
Ha így van az nem igazán lenne jó.

[ Szerkesztve ]

(#20071) Qru válasza Integra (#20025) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Coolink Corator DS-t vegyél. Én is teszteltem, Henk is, jó vas és nem is drága. Vagy Mugen 2. A többi arányaiban mérve nem éri meg. Jóval drágábbak mint amennyivel jobban teljesítenek.

Henk: Ahamm, már ezt is tudom. Nem szoktam postázni, szerencsére elég nagy a város ahol lakok, könnyen el lehet eladni minden szajrét.

mod:

"Esetleg a milyen házat vegyek topikban kérdezz rá, hogy van e olcsóbban hasonló jó."
Van, a sima CM690. Sztem nem ér meg a vaskos felárat a CM690 II.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#20072) HSM válasza a000 (#20070) üzenetére


HSM
félisten

Nekem semmi fagyásom sincs, se tuningolva, se anélkül. Win7 64bit... (Ja, de, a fos tűzfalam szeret összeakadni 3D-s progikkal, de az nem a win7 nyűgje)

(#20073) Qru válasza HSM (#20072) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Melyiket használod?

mod:

W7 64bit és MSE-el semmi gondom nincs nekem pl.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#20074) a000 válasza Qru (#20073) üzenetére


a000
őstag

És semmit nem lehet tudni, hogy mégis mi okozza a fagyást? Valami progi, vagy hardware, vagy valamik akadnak egymással?
Azt nem szeretném, hogy kiadok ennyi pénzt a gépért aztán fagyogasson.

(#20075) Qru válasza a000 (#20074) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ki kell szűrni. Biztos, nem véletlenül fagyogat. Többünknél remekül fut a rendszer.

#nincsbennetarcsi

(#20076) Henk válasza a000 (#20070) üzenetére


Henk
veterán

Ez kismillió emberből aki használja csak néhánynál fordul elő és nálam csak akkor ha nem csinálok semmit üresben megy a gép, illetve 1-2x netezés közben, de ha valami progi fut vagy game, stb. akkor sosem jelentkezett még. Meg most is 1-2 hete már nem volt ezért nem tudom mi okozhatja.

Qru: ja nem figyeltem, én a sima 690-re gondoltam.

(#20077) Ottoka válasza a000 (#20074) üzenetére


Ottoka
őstag

Nekem sem szokott fagyni, és volt mikor hetekig ment a gép kikapcsolás nélkül. Az előző giga ex58 extreme lapommal sem, és a mostani giga ex58a ud7 lappal sem. Más a vga, más a ram, és nincs ilyen gondom.

Mezőhegyes

(#20078) Qru válasza Henk (#20076) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Délután (12:14-kor) kint lesz a tesztem róla logout-on. Nekem tetszik a ház, nem drága de minőségi és jól is hűt.

#nincsbennetarcsi

(#20079) HSM válasza Qru (#20073) üzenetére


HSM
félisten

Comodo internet security. Jó kis progi egyébként, annyi a baja, hogyha fullscreen játék fut, és valamelyik védelmi okosság felugróablakkal kérdezni szeretné, hogy engedélyezed-e ezt vagy azt, akkor az előtérben marad a 3D-s ablak, de a progit tiltja, de az üzenetet nem látod, mert ugye a 3D-s moyó lockolva lett előtérbe, és innentől kezdve csak úgy kapod vissza a gépet, hogy reboot.... És emiatt már annyiszor szívtam, hogy a számt se tudom... (Még szerencse, hogy RAID0-al gyorsan tölt a gép, különben tuti agyvérzést kaptam volna már...)

(#20080) a000


a000
őstag

A fagyásnak nincs köze ahhoz, hogy az i7 1033mhz-ig kezeli a ramot, és ha ez meg van emelve akkor beüt neki?

Kicsit elbizonytalanodtam a megvételét illetően, ennyi pénzért ne faggyon már :O
Utána olvastam külföldi fórumokon de ott sem tudják, hogy miért van ez.

[ Szerkesztve ]

(#20081) HSM válasza a000 (#20080) üzenetére


HSM
félisten

Nekem 1400@CL7-en fut a ramom folyamatosan, hónapok óta, és semmi fagyásom nem volt.... :U Jó, nyilván tudni kell beállítani, ha 1066-nál nagyobb ramsebességet akarsz... Aki nem ért a tuninghoz, és nem is akar utánaolvasni, mit hogyan kell, és stabil gépet szeretne, annak az I7 max 1066Mhz ram terén.... De ez most olyan, mutassatok olyan procit, ami hivatalosan kezel bármilyen ramot 1333Mhz felett... :U Mindjárt fordult a kocka... :U

[ Szerkesztve ]

(#20082) a000 válasza a000 (#20080) üzenetére


a000
őstag

Amúgy ez a fagyás dolog csak a i7-920-nál áll fenn, vagy az egész i7 családra, 870, 930 stb...?

(#20083) Qru válasza HSM (#20079) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Az idegesítő, cseréld le szvsz. Nekem ez a MS-os cucc bejött. Ha átmegy a W7-ed az online hitelesítésen akkor te is tudod használni... :U

#nincsbennetarcsi

(#20084) Ottoka válasza Qru (#20083) üzenetére


Ottoka
őstag

Nem idegesítő, én is comodo-t használok. Minden játéknál csak 1x kell eljátszani, az első indításkor, és utánna azt kell választani hogy mindig kimehet. Ennyi.

Mezőhegyes

(#20085) Qru válasza Ottoka (#20084) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Jah, azt hittem permanensen csinálja. Az úgy akkor más. :K Ilyet a ZoneAlarm is csinált anno, csak az bejött 3D-s ablak elé is. Ott is csak egyszer kellett megtanítani alkalmazásonként hogy mizu.

mod:

Henk: Kicsit befűtöttem az i7-el az új házba... :D [link]

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#20086) Integra válasza Qru (#20071) üzenetére


Integra
titán

köszi a segítséget, közben valszeg kialakult a vége, cpu topicba írtam
ezt :)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#20087) mpierre válasza HSM (#20079) üzenetére


mpierre
veterán

Nálam is ez van. Már a progi, de alt+tab-ra, vagy win billenytűre kijutok asztalra és ott válaszolok a comodonak, hogy mit csináljon, aztán vissza az adott progiba. Nem kell újraindítani a gépet... Legalább is ez eddig működött nálam...

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#20088) Henk válasza a000 (#20082) üzenetére


Henk
veterán

Én olyantól is hallottam akinek nem i7 van, azért is gondoltak már a win7-re. Nekem is kb akkor kezdődött mióta feltettem, Vista-val nem volt. Lehet, hogy valami programmal akad össze de nem tudom kitalálni mert semmilyen program futattásakor nem jön elő csak néha ha nem csinálok semmit csak az os fut. De lehet az is elég lenne ha újra raknám a win-t, majd lesz időm megpróbálom.

(#20089) HSM válasza mpierre (#20087) üzenetére


HSM
félisten

Na ez az, régebben nekem is így volt, viszont mostanában nem jön be... Smmivel se jutok ki az asztalra, se win+d, se ctrl+esc, se ctrl+alt+del... Sőt, a power gombra se kapcsol le... :( (De ami meg a háttérben fut, az megy rendesen tovább... :F )

(#20090) mpierre válasza Henk (#20088) üzenetére


mpierre
veterán

Nincs fent véletlenül a DES? Nekem is csinált furcsaságokat amíg fent volt.

HSM: Akkor lövésem sincs. Nem lehet, hogy az adott 3d alkalmazás nem szeret a háttérben pihenni...? Bakker ezt se tudom már rendesen megfogalmazni. Ehh.

[ Szerkesztve ]

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#20091) Henk válasza mpierre (#20090) üzenetére


Henk
veterán

Nem hiszem, nem tudom mi az. :B
Viszont MS egerem van és eredetileg nem tettem fel hozzá a progiját mert működött anélkül is. Aztán volt olyan is, hogy csak az egerem fagyott meg a háttérben futott minden rendesen. Ezen felbuzdulva felraktam hozzá olyan 1,5-2 hete a progiját és azóta egyszer sem jelentkezett még ez a fagyás dolog, de lehet ez nem függ össze csak most eszembe jutott.

(#20092) HoReSz1975


HoReSz1975
őstag

Szerintetek milyen ramot vegyek ASUS RAMPAGE II GENE lapba, amit egyből lát 6GB -nak :F

Most inditottam 1200MHz -en a G. Skillt, proci 4GHz -re állitva és megint 4GB hideg indításkor, úgy néz ki a tegnapi 1h30 állás kevés a kisérletre, húzamosabb állás után, lehet 5-8h akkor nem indul a 6GB -t :Y

(#20093) Integra


Integra
titán

húzás szempontból van érdemi különbség a 920 és 930 között? d0 stepping mindkettő.
vagy mindkettő simán megy 4ghz-en?

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#20094) Ottoka válasza HoReSz1975 (#20092) üzenetére


Ottoka
őstag

Alapon próbáld meg a procit...... vagy legalább ne a 20x200-hoz ragaszkodj...

[ Szerkesztve ]

Mezőhegyes

(#20095) mpierre válasza Integra (#20093) üzenetére


mpierre
veterán

Mindkettő megy 4,0GHz-t. Levegővel sokkal tovább nem is érdemes húzni, vízzel, talán kijön a szorzónyi különbség. Persze foghatsz ki rosszabbul húzhatót is.

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#20096) pincehely válasza Integra (#20093) üzenetére


pincehely
addikt

Tutire mennie kell.
Az én C0-os 920-am elszalad 220X21-en(4620mhz) is 1,4V-on.
Csak 1 perc linx után 95fok körül van a processzor. :DD
Úgyhogy feleslegesnek tartom.
Most 200X19(3800mhz)-en megy 24/7-ben normális hőfokokkal 1,15V-on.
Szerintem gyakorlatilag a 4ghz is felelesleges, legalábbis nekem a 3800-on 56gflops eredmény helyett 4ghz-en 57gflops-ot produkál.
Ellenben kell neki 1,27 V.

http://kefetemap.deviantart.com/

(#20097) Qru válasza Integra (#20086) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ment válasz is ott. A 4,9€-at vedd, a másik nem annyira jó minőségű, nekem az van és nem tart tökéletesen.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#20098) Integra válasza pincehely (#20096) üzenetére


Integra
titán

hát az már baromira nem számít, jó lesz a d0-s 920, egy 60 eurot megtakarítok a 930-cal szemben. köszi!:)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#20099) Integra válasza Qru (#20097) üzenetére


Integra
titán

de minek vegyem? Henk írta, hogy a rev.c-hez adott bombabiztos. ez amit különvettél ez csak régebbiekhez kell, nekem felelsleges.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#20100) Qru válasza Integra (#20099) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Jah, ez kimaradt nálam, hogy Rev C-t veszel. Ahhoz adnak alapból. Nekem még a sima volt mert Q6600-hoz vettem anno és ugye nekem külön kellett az 1366 kit.

#nincsbennetarcsi

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.