Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#21851) Qru válasza HSM (#21850) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Sztem alapon is elég az i7 920 is már. Katt-nak igaza van, 5870-nek is elég alapon is egy 920-as ha nem idézünk elő szándékosan procilimites beállítást. Pedig de jó is a Metro 2033 DX9-ben 320x240-ben low grafikán... :D
Jó tudom, most jön a látom a 85 meg 85,5Hz közötti különbséget, meg látom a 250FPS és a 251FPS közötti különbséget is. Ha meg érdemi gyorsulást akarsz, vegyél SSD-t vagy ha hely is kell nem csak sebesség tükrözött Raid osz't helló. Szóval sztem felesleges a tuning még az I7-nél, max hobbiból jó móka, vagy a bench Janiknak. Persze lehet csak én állok túl felnőttesen a dologhoz. :D Jah és ez szubjektív vélemény, akinek nem inge nem veszi magára. :R

#nincsbennetarcsi

(#21852) tom_tol válasza Qru (#21851) üzenetére


tom_tol
addikt

én komolyan nem értem minek van nektek i7 :F :F

(#21853) jeni válasza tom_tol (#21852) üzenetére


jeni
félisten

bezza
akkor mehetünk lecserélni az i7 rendszerünket egy AMD Phenom II X4 965 BE rendszere :DDD

(#21854) HSM válasza Qru (#21851) üzenetére


HSM
félisten

"...ha nem idézünk elő szándékosan procilimites beállítást."
Nekem sem célom procilimites beállítást csinálni, mégis sokszor belefutottam... :D

"Metro 2033 DX9-ben 320x240-ben low grafikán"
1680*1050 maxon nyomtam végig.. Najó, ADOF, és MSAA nélkül. :B Az konkrétan full VGA-limites volt. :D
Most nem szeretnék sorolni játékokat, de a Crysis-nek is kevés volt alapon (3,2Ghz kellett neki) és a GTA4-el is játszok, annak meg inkább már kötelező még 5850 és erősen felhúzott beállításokkal, 1680*1050...
Még korábban, mikor a Q6600-am volt, akkor tesztelgettem, mennyit számít a tuning, és sokat számított, észrevehetően rövidebb idő alatt töltött be még raid nélkül is, és jóval folyamatosabban ment a játék. Mert ugye a CPU-limit tipikusan nem egy fixen mérhető valami, hanem rövidebb időszakokra visszaeső FPS, ami pl. számomra irtó zavaró. Tehát a bencsben az AVG FPS-ben (de sok esetben a még minimumban is) alig látsz valamit, majdnemhogy mérési hibahatár, de az élmény nagyon más... Olyasmi, mint amikor a Crysis-nek kevés volt az 512-es videoramom, és minden zoomolásnál/fordulásnál beszaggatott, annyira idegesítő volt, hogy el sem tudom mondani. Semmivel nem lehetett rendesen kimérni, max FRAPS frametime diagrammon látszódott volna....

"(I)...ha hely is kell nem csak sebesség tükrözött Raid osz't helló.(/I)"
Szerintem kevered a RAID-eket... A tükrözés a RAID1, amikor 2 winyó egymás tükörképe, a sávozás a RAID0, amikor a két winyó sebessége, mérete nagyjából összeadódik, mert a műveleteket egyszerre végzi rajtuk a vezérlő.

(#21855) AirBooms válasza tom_tol (#21852) üzenetére


AirBooms
addikt

Én meg nem akarok megint jöni az ósdi 2003-as kiadású Fs2004 programommal (Flight Simulator), amit a végtelenségig szarul optimalizáltak. Itt szegény procinak nem a VGA-t kell kihajtania, hanem amúgy önmagában gebed bele a számolásba. Még az i7 is. Még azt is megérzem, hogy 4 GHz megy-e éppen, vagy 4,2-ön. Pedig csak egy magot használ ez a fránya. S az a legotrombább benne, hogy a proci szenvedése természetesen fps esésben jelentkezik... elég intenzíven. Sokan (köztük én is) ezért nem használom a frissebb FSX-et, ami elvileg már használ több magot, de egy-két látványosabb kiegészítő programmal még egy szénné tuningolt i7-et is megfektet rendesen. Na, nekem ezért kell i7 és tuning. Szó nincs itt VGA limitről... (a GTX285 a teljes játék alatt, bármilyen bonyolult is éppen a megjelenítés olyan 30 százalékos terheltséggel fut)...

(#21856) -Gabesz- válasza katt777 (#21839) üzenetére


-Gabesz-
senior tag

A komolyabb tesztek 80 körösek, bár ha megnézitek, a 20 körös tesztek is 50perc körül futottak a 10. körnél..... Eleinte 4 gigával teszteltem a Linxben, majd levettem kettőre, mert baromi sok idő volt, meg úgy gondoltam legyen inkább több kör, így nem olyan statikus a teszt, gyakrabban vált Idle és Load között, ami talán jobban kiadja a hibákat.

A feszek tényleg alacsonynak tűnnek, de ezt a procit így is vettem, hogy ezt tudja, sőt, az előző tulajnál egy R2G lapban ennél kicsit alacsonyabb feszeken hozta a dolgokat. Pl. 19x200 ott Linx stabil volt 1,112v-on, nálam meg 1,138V-ot kap terhelés közben, idle pedig 1,15v (biosban 1,1v).
W7-et használok és egyenlőre nem váltok visza Xp-re.

(#21857) AirBooms válasza -Gabesz- (#21856) üzenetére


AirBooms
addikt

Én is azt vettem észre, hogy a LinX egyik legérzékenyebb szakasza, amikor loadból idle-be vált a proci. Az idle-load váltás is kritikus, de talán kevésbé...

(#21858) Qru válasza HSM (#21854) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Hát azért óhatalanul bele lehet futni ez nem is vitás, de úgy látszik akkor túl régi játékokkal játszom, mert nálam alapon bőven elég a 920-as.
Arról nem is beszélve, hogy ha vga limited van akkor meg tök mindegy hogy 2,8-on vagy 4,2-őn megy az i7. Vegyeslimitnél már lendít valamit de ott is egy kis i7 OC hatására egyből vga limited van. Szóval nagyon szénné húzni nincs sok értelme.

Procit húzva csökken a load képernyő nézésének időtintervalluma ok, de igazából engem hidegenhagy hogy 3 sec-el leőbb betölt a következő pálya, az viszont már nem annyira hagy hidegen. hogy SSD esetén 15-20 sec alatt bent vok a win-be. Már pedig ilyen jelentős gyorsulást még egy 6GHz-re húzott i7-el se érsz el egy szimpla HDD-vel.

#nincsbennetarcsi

(#21859) katt777 válasza HSM (#21850) üzenetére


katt777
félisten

Hát, de tényleg, ha CPU-limites vagy i7-tel, akkor a játék szar (vagy régi), ezen nincs mit szépíteni. Ráadásul van nem kevés játék, amelyben hiába állítasz be magas összetettséget, a meghajtó, v. maga a játék elcsalja (benchmarknál kevésbé). Ezt a játék sebességéből lehet látni, vagy abból, ha ua. beállítást pl. nem CCC-rel, hanem ATT-szal állítod be, és utóbbiban elkezd bugzani a megjelenítés, mert nem tudja, mit kell elcsalni.
Ha nincs időd tesztekre, akkor főleg elhihetnéd annak, aki kíváncsi volt rá, hogy milyen sebességen mire elég egy i920. :R
HD58xx CF esetén már kevés lehet az i7, de azt nem is szimpla HD felbontásra találták ki, ergo az már a user dolga, hogy bevállalja-e. HD48xx topicban is akadtak, akik kis felbontásba CF-t vettek, aztán szidták a gyenge processzorukat... :DDD

Persze, hogy másutt is veszhetnek adatok, de nem pusztán a vinyó létezésétől, mint ahogy a RAID-től is buktak már páran. Vkaziról bedigitalizált filmjeim vannak, kb. felüket tudtam DVD-re kimenteni DivX-ben, +1 vinyóra egyelőre nem telik. Külső vinyó ugyanúgy tönkremehet, mint egy folyamatosan használt belső, ahogy DVD is, szóval én jó régóta igyekszem mindent legalább 3 helyre menteni. Volt már olyan, hogy lemezen és vinyón is sérült volt valami (amúgy semmi hiba a HDD-n, semmi karc a DVD-n, mentéskor mind2 tesztelve), és tartalék lemezről kellett visszamenteni. Az elektronikus adatrögzítés SOHA nem 100% biztonságos.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#21860) katt777 válasza tom_tol (#21852) üzenetére


katt777
félisten

Talán hogy tuning nélkül, hűvös és takarékos géppel, nagy teljesítménnyel spóroljunk? :U Ha meg majd 1 év múlva veszünk egy HD7870-es karit, majd tuningolunk, és nem kell drága, új gépet venni alá. :DDD

jeni: Az becseszne az áramszámlába, főleg, ha annyit kellene tuningolnunk az általad ajánlott konfigon, hogy utolérje az alapon cammogó i920-at. :P

AirBooms: Na de hát erre utaltam anno, amikor azt írtam, hogy egy szar(ul megírt) játéktól nem lesz kevés az i7, csak úgy tűnik.

-Gabesz-: Hát, ha leveszed a RAM-ot, gyorsabb lesz a teszt, csak 1000 körrel sem lehet majd megbízhatónak tekinteni. Alapon 1.5 óra 20 kör LinX. Olyat még nem láttam, hogy ami 20 körig nem hibázott, afölött hibázott volna, de a valószínűségszámítás szerint persze elképzelhető. Ha valakinek nem jön be az a 0.01%, v. még kevesebb hiba, könnyen hiheti stabilnak a rendszerét.

Qru: Régi v. optimalizálatlan játék, egyre megy. Nyilván ez esetben tuningolnia kell a prociját, de attól még mindig a játék gagyi, és nem a CPU gyenge. Mi ezen vitáztunk össze. Részemről úgy vélem, hogy ha a proci optimalizált játékokban és benchmarkokban elég egy HD5870 alá is, akkor önmagában megtévesztő az a kijelentés, hogy a 920 alapon kevés. Oda kell írni, hogy X játéknál nem OK, ahogy én is odaírtam, hogy gyengébb/régebbi játékoknál kevésnek tűnhet az i7, tehát előállhat CPU limit. Viszont önmagában, hardveresen elegendő egy 920.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#21861) LackoMester


LackoMester
addikt

Általában automatán használom, igazából mikor játszom csak akkor használom 3,3 Ghz a procit, bőven kihajta a HD 5870-t a processzor zabáló feladatoknál ( konvertálás, zip-rar csomagolásnál tekerem fel 3.5 - 3.8 Ghz-re ) nekem ennyi bőven elég, na meg ugye CM N520 itt már nagyon csak nembírja a tempót... :K

[ Szerkesztve ]

ott a kisértet a ganéná.... by: Bendegúz

(#21862) LackoMester


LackoMester
addikt

bocs 2x löttem fel :R

[ Szerkesztve ]

ott a kisértet a ganéná.... by: Bendegúz

(#21863) HSM válasza katt777 (#21859) üzenetére


HSM
félisten

"Ha nincs időd tesztekre, akkor főleg elhihetnéd annak, aki kíváncsi volt rá, hogy milyen sebességen mire elég egy i920. :R"

Az eredményeid és a munkád nem vonom kétségbe, viszont a tesztmódszereidet nem tartom megfelelőnek. Sajnálom.

"Az elektronikus adatrögzítés SOHA nem 100% biztonságos."
Sajnos maximálisan egyet kell értsek veled, bár tegyük hozzá, azért viszonylag jó eséllyel meg lehet előzni a bajt, megfelelő befektetéssel és odafigyeléssel.
De sajnos ez nem csak a digitális adatrögzítésre igaz, a kazetták ugyanúgy elgyengülnek az idő múlásával, a természeti katasztrófák ellen sem védettek... (Nem sokon múlt, hogy a sajnálatosan leégett "nyaralónkban" nem égett benn az elmúlt 20 év összes családi fotója...)

(#21864) Qru válasza HSM (#21863) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Isminek most "szállt el" így kb 10 év az életéből egy behalt winyó miatt...

#nincsbennetarcsi

(#21865) tom_tol válasza katt777 (#21860) üzenetére


tom_tol
addikt

még mindig nem értelek (de ez nem baj)
azt írod hogy aminek nem elég az i7 alapon az sz@r
ez lehet hogy így van de tekintettel arra hogy ezekkel az ócska alkalmazásokkal kell együtt élnem nagyon kevéssé érdekel hogy nem a proci hanem a program hibája
mivel i7-t tuningolni nem túl bonyolult és nehéz feladat így nekem természetes hogy azt teszem, főleg mert nekem olybá tűnik hogy gyorsabb tőle szinte minden
azt nem vonom kétségbe hogy nálad ez nem így van, de Te miért teszed ennek az ellenkezőjét

(#21866) katt777 válasza HSM (#21863) üzenetére


katt777
félisten

Én meg azokat a teszteket nem tartom megfelelőnek, amelyekben egy csúcs VGA-t nem csúcs-beállításokkal tesztelnek, aztán osztják az észt, hogy milyen izomállat processzorok + tuning kellenek a mai VGA-k kihajtásához (sokszor "hivatalos" tesztekben is. Maximalista vagyok, feltolok MINDEN lehetséges VGA beállítást maximumra (pl. AA-t 24X Edge-detectre, vagy legalább 12X-re, ha a RAM-korlát miatt csak 4XAA-t tud a kari elvinni), úgy tesztelek, mert a kevesebb nem érdekel. Akkor vennék egy HD3650-et, aztán ellennék azzal... :DDD :R
Hát azért kell több helyre menteni, meg a tűzálló fémszekrény sem rossz. Amúgy a kőtábla elég tartós, amiből - több máshoz hasonlóan - nyilvánvalóan látszik, hogy az emberi civilizáció egyáltalán nem fejlődik, sőt! ;]

tom_tol: Akkor +1X: Én (másokhoz hasonlóan) azt mondom, hogy az i7 alapon elég egy HD5870 alá. Ez rendesen megírt alkalmazásokkal igazolható, ha magas összetettséget használ az ember. Ha valaki nem használ magas grafikai összetettséget (az persze mi a francnak vesz erős VGA-t? :F ), vagy optimalizálatlan, ill. régebbi programot használ (esetleg a VGA-driver csal el valamit), az nyilvánvalóan CPU-limitet fog tapasztalni, ami viszont továbbra sem az i7 sara. Vannak programok (HSM is írt ilyeneket. mármint nem programokat, hanem példákat :DDD ), amelyek erősen CPU-igényesek, miközben kevésbé használják a VGA-t, ilyenek pl. a PhysX-esek is (ha ATI kártyát használ az ember), ezeknél értelemszerűen szintén CPU-limitet tapasztalhatsz, de az megint nem azt jelenti, hogy az i7 kevés, hanem hogy az adott programokat erősen úgy írták meg, hogy a maflább usereket a hardverük fejlesztésére kényszerítsék (lásd: GTA4), vagy csak szimplán ennyire értettek a VGA leprogramozásához a fejlesztők.

Természetesen én is tapasztalom a kevésbé VGA-igényes programoknál fennálló CPU-limitet, de ezek olyan magas FPS-számmal futnak, hogy ezekhez nem a CPU-t tuningolom, hanem a VGA feszültségét és órajeleit szabályozom le, ami megint csak komoly energiamegtakarítás, ahogy a 0.96V-on üzemelő i7 is, és ugyanúgy csökkenthető vele a CPU-limit, vagy akár el is tüntethető. :) De attól a hardveres képességek alapján egy 920-as proci még mindig megfelel a HD5870 hardveres képességeinek, max. a programozókénak nem. :D

Remélem, így érthetőbb voltam. :R

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#21867) HSM válasza katt777 (#21866) üzenetére


HSM
félisten

"De attól a hardveres képességek alapján egy 920-as proci még mindig megfelel a HD5870 hardveres képességeinek, max. a programozókénak nem. :D"

Látom nem igazán vagy képben egy játék működésének... :N Dióhéjban legyen elég annyi, hogy a játékot mozgató motornak van dolga bőven a grafikán kívül a fizikával, az objektumok kirajzolásával, animálásával, mesterséges intelligenciával, egyéb háttérműveletekkel is, melyek mind a processzort terhelik. Ezen dolgok számának csökkentését, primitív, egyszerű megvalósítását hívhatod jó optimalizálásnak, de ettől még nem biztos, hogy ez a helyzet. Probléma akkor van, ha a CPU nem lesz kész időre az adatokkal, mert akkor pillantra beakad a játék, ami eléggé visszavesz az élvezeti értékéből... Konkrétan tesztelgettem kicsit, Stalker: COP-nak (1680*1050 csutkamax DX11) untig elég volt a proci alapon, HT ON, Turbo ON, de DIRT2-ben már láthatóan gondok adódtak a folyamatossággal 3,675Ghz HT OFF-hoz képest, pedig 1680*1050, csutka max DX11-ben ment az is és alap 5850-en, nem is 5870-esen... (Más progikkal nem néztem.) A teszteredmények között pedig alig 2FPS különbség jött csak ki utóbbi javára... (57 vs 59 avg.)
Javaslom, ha van kis időd, olvasd el ezt a kis szösszenetet, nagyon velős írás, talán így jobban képben leszel: [link]

[ Szerkesztve ]

(#21868) katt777 válasza HSM (#21867) üzenetére


katt777
félisten

Pontosan tisztában vagyok azzal, hogyan működik egy játék, valamint azzal is hogy sokszor a CPU-ra terhelnek VGA-ra írandó rutinokat, mert az gyakran egyszerűbb.
Én azt hívom optimalizáltságnak, amikor a VGA végzi a VGA dolgát, a CPU meg a CPU-ét, és egyik sem lassítja a másikat. Ráadásul ott van még a PhysX is, ami messzemenően hátrányos az AMD VGA-i számára, de az az nV és az AMD sara, hogy a CPU-ra terhelődnek ezek a műveletek.
Neked nem a proci sebességével van bajod, máskülönben nem lett volna problémád a Dirt2-vel, amely nálam lazán megy maxon HD4870-en az említett felbontásban (ráadásul pont a Dirt 2 az egyik AMD meghajtóval megy, a másiknál meg szaggat). Ha az a minimális DX11 grafika, amit beletettek, így belassítja az 5850-et, az megint nem a proci hibája. Szaggatást nem pontosan belőtt tuning is okozhat, hiába egy LinX-stabilitás.
Nálam a CoP megjelenítése lassú max. grafikával, ami meg nyilvánvalóan az AMD meghajtójának a hibája, ti. hogy egyes kártyákra (ill. gyakran még felbontásoknál is megfigyelhető a különbség) optimalizálják, másokra meg nem (és ahogy az AMD-nél szokták, a kifutott szériákat hagyják a francba). A fenti infókkal tehát nem tudsz meggyőzni.

Arra gondoltál-e, hogy sem VGA gyártó nem gyártana olyan kártyát, amelynek a meghajtásához nincs megfelelő processzor a piacon (hiszen azzal kvázi degradálná a saját termékének teljesítményét), sem a CPU-gyártók nem lennének elégedettek azzal, hogy rajtuk röhögne a világ, hogy nem képesek elég erős processzort gyártani a leggyorsabb VGA-k alá? Meghatározott, hogy melyik VGA-t mire szánják, aki kellő körültekintés nélkül ruház be valamibe (pl. Full HD-be és afölé pozicionált VGA-t vesz annál alacsonyabb felbontásba), az tapasztalhat CPU limitet (és vice versa, mert fordítva építgetők is akadnak, és VGA-csere híján még én is itt tartok), de ez megint nem a CPU lassúságát jelzi, mert a gyártók nagyon is pontosan belövik a piaci szegmenseket.
Leginkább csupán arról van szó (ha nem nézzük az ésszerűtlenül összerakott konfigokat), hogy tuningból élők szeretik bizonygatni, milyen komoly hasznot lehet húzni a CPU túlhajtásából (tesztoldalak ennyi X ennyi reklámpénzt keresnek vele), vagy lehet mellett döngetni vele topicokban. Én minden próbált játékban VGA-limites voltam felmaxolt HD4870 beállításokkal, amíg le nem vittem a procit 1.6GHz-re. :P Megbocsáss, de számomra a saját tapasztalatom a mérvadó, teszteket ma már csak addig nézek meg max, amíg meg nem látom a tesztbeállításokat (amelyek ritkán maximálisak). :R

Sztem túltárgyaltuk a témát félig off, félig on; ha olyan játékokat és beállításokat használsz, amelyekhez nálad szükséges a CPU-tuning (OK, én a HD4870-nel annyiban szerencsésebb vagyok, hogy az optimalizálatlan progiknál is van kellő CPU-kraft alapon), akkor használd úgy, én használom az én konfigomat a magam tapasztalata szerint. :R De ha bárminek erősebb procira lenne szüksége a piacon lévő legerősebb CPU-nál, az Intel habozás nélkül kihozná. :DDD

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#21869) HSM válasza katt777 (#21868) üzenetére


HSM
félisten

"sokszor a CPU-ra terhelnek VGA-ra írandó rutinokat"
Ezt nem teljesen értem, amiket leírtam, azok mind CPU-dolgok... :F

"...és egyik sem lassítja a másikat"
Kicsit túl optimista világban élsz, sajnos ez nem egészen így működik. Csinálsz egy játékot, írsz hozzá egy motort (ami mikor készül, még azt se tudod, milyen hardverek lesznek, mire kijön a játék) majd mire nagyjából elkészült, és látszik is valami a kiadáskori hardverekből, elkezdenek tesztelni, optimalizálni rá. Ez viszont nem egy olyan folyamat, amely akkor sikeres, ha sikerült összelőni tökéletes egyensúlyba a VGA-t és CPU-t. Ekkor ugyanis kétfelé mehetnek a programozók: vagy keresnek gyorsabban futó algoritmust, ami nem mindig létezik, vagy keresnek valami gyorsított utasítást a CPU-ban általános helyett, vagy egészen egyszerűen elkezdik "visszabutítani" az algoritmust.... A probléma ott van, hogy az első verzió igencsak idő és erőforrásigényes, a második verzió lehetőségeiben erősen korlátolt, a harmadik verzió pedig olcsó, egyszerű és majdhogynem a végtelenségig fokozható. Nem tudom, te hogy vagy vele, de én szívesebben játszok egy összetett, nem kiegyensúlyozott progival, mint egy kiegyensúlyozott de primitívvel.
Arról nem is beszélve, hogy a GTA4 a kiadásakori legjobb hardverekkel (pl. nálam I7 920+4890 vagy akár GTX260-280) tökéletesen, és kiegyensúlyozottan futott, ha valakinek a büszkesége megengedte a textúrákat mediumra, a látótávolságot, meg detail distance-t 80-ra lehúzni. Viszont ezekszerint mégis jól volt optimalizálva. A mostani full CPU-limit az időközben megjelent jóval gyorsabb VGA-knak tudható be. Hozzáteszem, ha valaki egy I7 965XE-vel is rendelkezett volna, annak még tuningolnia sem kellett volna egy centit sem, nem úgy, mint nekem a 920-at. És szerintem az se olyan nagy gond, hogy úgy adták ki a játékot, hogy a következő generációs hardvereken futhasson csak igazán jól maxon.... Pl. ha előveszem egy év múlva, akkor lehet jó lesz felhúzni maxra... Emlékszem anno a DOOM3-ra, a maximumhoz 512MB-os VGA kellett, az akkori csúcskártyákon 128-256MB volt.... Viszont most poén volt elővenni kb. 5 év után, és Ultra-n végigtolni.... ;) És most sem nézett ki olyan vészesen, és még mindig szanaszét tudta paráztatni az embert... :C

"Ha az a minimális DX11 grafika, amit beletettek, így belassítja az 5850-et, az megint nem a proci hibája."
Az a minimális DX11 az nagyságrendekkel komolyabb post process (árnyalások minősége főleg) és 16 bites helyett 24 bites HDR megjelenítés. Első ránézésre is szebbek lettek a színek, nem kevéssel. És ezt tapasztalatból mondom. :K A tesszelláció, vízeffekteken, meg zászlólengés, meg komolyabb nézőtér nekem nem nagyon tűnt fel, de elvileg az is van.

De amúgy nem teljesen értem mire akarsz kilyukadni, alapon nincs tuning, mi lehetne instabil? :D Úgy van icipici beszaggatás helyenként.... Tuningolva meg nincs. Bár elméletileg a 4870 DX9-ben kb. ugyanolyan gyors, mint az 5850 DX11-ben, szval te is ki tudnád próbálni... [link] Sima benchmarkot indítassz, és figyeled az első néhány kanyart a tömeggel....

[I"]szériákat hagyják a francba"
Nyilván több energiát fognak fordítani egy friss szériára, amire még kell optimalizálni, minthogy az utolsó deka teljesítményt is kicsavarják a régebbi szériából, amire már optimalizálták elég rendesen a drivert...

"sem VGA gyártó nem gyártana olyan kártyát, amelynek a meghajtásához nincs megfelelő processzor a piacon"
Ez kizárólag a programtól függ.... Valahol egy 5970 alá is elég egy E8600 alapon, valahol meg egy 980X se hajtja ki. Ebbe vagy beletörődsz, vagy veszel konzolt. :P

"...nem képesek elég erős processzort gyártani a leggyorsabb VGA-k alá?"
Sajnos a kuatás-fejlesztés nem így működik, hogy Banános Joe bemegy Intelhez, hogy bocs, srácok, nagyon ciki hogy nem hajtjátok ki a csúcs VGA-t, és Intel egy hónap múlva már szállítja a dupla teljesítményű motyót.... :N Egy processzor kifejlesztése években mérhető idő....

"tuningból élők"
Biztosíthatlak, hogy nem tartozom közéjük, ha tehetném, vennék 980XE-t, aztán hajtanám alapon pofa nélkül.... De sajnos anyagi helyzetem nem teszi lehetővé, hogy így szórjam a pénzt. :B Szerintem az a 3675Mhz, amin hajtom a procim, messze nem a melldöngetős kategória...

Tökéletesen megértelek, hogy a saját tapasztalataid tartod meghatározónak, nem másét, ezzel én is így vagyok. ;) És ezért tuningolom az I7-et is... (+GTA4 miatt nem is kérdés, mivel mostanában játszogatok azzal is).

"De ha bárminek erősebb procira lenne szüksége a piacon lévő legerősebb CPU-nál, az Intel habozás nélkül kihozná. :DDD"
Az Intel-nél nem így működnek a dolgok... Arról nem beszélve, hogy mindig leszenk olyan progik, amiknek a világ összes processzorteljesítménye sem lesz elég... Ott van a 980X... Nem játékok miatt lett kihozva, elhiheted. ;)

"...akkor használd úgy, én használom az én konfigomat a magam tapasztalata szerint. :R"
Nyilvánvalóan így lesz, csak akkor még maradjunk annyiban, hogy én nem fogom hangoztatni, hogy az I7-et tunigolni kell a megfelelő játékteljesítményhez (eddig se hangoztattam) de akkor megkérnélek, hogy te se hangoztasd, hogy alapon kihajt minden játékot akár 5870-el is, mert ez így kerek-perec hazugság.
Idézlek:"Nem tudom, AMD-nél van-e ilyen, de amíg az i920-am alapon is erősebb a legmenőbb Phenom-nál, addig nem különösebben izgat a dolog, túlhajtani meg még HD5870-hez sem kellene. :DDD" Forrás (utolsó sorokban keresni): [link] Csak hogy tiszta legyen, miért indult ez az fél-off téma....

[ Szerkesztve ]

(#21870) katt777 válasza HSM (#21869) üzenetére


katt777
félisten

Hogy mi terhel CPU-t? Pl. ha a DX11-es AA-t nem tudják leprogramozni, és a proci kezd el élsimítást számolgatni, ilyesmi.

Nem "nem létező" hardverre kellene játékot írni, de ugye, akkor miért vennének a userek új hardvert? :DDD És nem úgy kellene kiadni, hogy évekig patch-elgessék, mire jó lesz.
Én graf. szempontjából az Oblivion-t szeretem, 4 éves játék, és simán kifektetnék vele egy mai csúcs VGA-t, annyi optimalizációs lehetőség van a motorban. Én azért olyan játékkal játszom szívesen, amelyben minden rendesen le van programozva.

Az a baj az AMD-nél, hogy a régi szériákra sem optimalizálnak mindent, utána meg szándékosan avultatják a hardvert, de ez nem csak a VGA-iknál áll fenn.

Én DX9-10.1 benchmarkot is futtattam HD4870-en, egyik sem akadt, VGA miatt lassult picit, de a híd alatt, azaz driver hiba v. VGA limit volt, szaggatás sehol sem.

Sehol nem állítottam, hogy rád értettem a melldöntögetést, nem tudom, miért vetted magadra. :U Én arra gondoltam, amikor olyan teszteket látok, hogy 4-4.5GHz-re húznak i7-eket egy-egy játék "kihajtásához".

Ne feledd, hogy nem pont azt mondtam, amit idéztél, hanem többször is kifejtettem, hogy az i7 "megfelelő grafikai beállítások mellett alapon kihajt minden játékot akár 5870-el is". Ebből nyilvánvalóan következik, hogy ha a játék nem tud (mert nincs optimalizálva, vagy bele sem tették), vagy a user nem állít be megfelelően magas grafikai beállításokat (felbontás, összetettség), akkor a fenti megállapítás nem áll fent. (Ezt többX is hangsúlyoztam. :(( ) Azaz nincs benne semmi hazugság, annál inkább megtévesztő egy félmondat kiragadása, aztán arra hivatkozni. :B

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#21871) #97544192


#97544192
törölt tag

vbios: 1.22500
szobahő: 35°c
hűtés: megashadow, xigmatek blackline 120 @ 1140rpm
proci: egy kalap szar :U

ezután az eredmény után azon agyalok, hogy fogom, azt adok annyi feszt ennek a fosnak hogy kirobban a helyéről... :(((

[ Szerkesztve ]

(#21872) kulerr válasza #97544192 (#21871) üzenetére


kulerr
őstag

minden hátsó szándék vagy gondolat nélkül, miért tartod ezt annyira rossznak? :F

[ Szerkesztve ]

(#21873) #97544192 válasza kulerr (#21872) üzenetére


#97544192
törölt tag

mert más nem 3,6ghz-en csinál ilyet, hanem 4,2ghz-en, ráadásul még szarabb hűtőkkel.

(#21874) kulerr válasza #97544192 (#21873) üzenetére


kulerr
őstag

ja, h te a melegedésre gondoltál...elég forrófejű igaz ami igaz :(

nem vagy mai motoros uh a felesleges "jól raktad rá a hűtőt?" meg ilyen köröket akkor mellőzöm. Gondolom kipróbáltál már mindent?

[ Szerkesztve ]

(#21875) #97544192 válasza kulerr (#21874) üzenetére


#97544192
törölt tag

áh, minden stimmel, amikor vízhűtésem volt, akkor is melegebb volt a procim a kelleténél, de ezt már mondtam párszor azt hiszem. :B sajnos ez ilyen processzor, egyébként tud 4ghz-et is (víznél annyin ment*), a feszültséggel még nem is lenne baj (1.35v bios, kb. 0.05v-ot dropol), csak a hőmérséklete a gáz, de az nagyon... a 3,8ghz-hez biosból 1.28750v kell és azzal sem lenne gond, csak már ott is nagyon forrófejű. azt hiszem, 24/7-re 3,6ghz-en hagyom, nincs más választás.

a hűtő természetesen jól van rá téve, én ilyenekkel nem szoktam hibázni, mindig nagyon vigyázok hogy stimmeljen minden. kétlem hogy paszta sok lenne, pont annyi volt rajta, hogy befedje az egészet rendesen. :)

*érdekességképpen kb. annyi volt a hőmérséklet vízzel, mint az előbbi képen (természetesen a plusz szobahőt beleszámítva :D )

[ Szerkesztve ]

(#21876) kulerr válasza #97544192 (#21875) üzenetére


kulerr
őstag

akkor sajna ez van...nem is láttam még ennyire melegedős i7-est.
Max 1-et tudok mondani nitrót neki!! ;]

[ Szerkesztve ]

(#21877) -Gabesz- válasza #97544192 (#21871) üzenetére


-Gabesz-
senior tag

Szia!

Szerintem nem olyan vészes a dolog,legalábbis az én tesztjeimhez hasonlítva. Inkább azért melegszik nálad, mert egy kicsit több feszkót kér a proci, no meg a 35 fokos szoba miatt...

Nálam egy nagyon kicsivel több fesszel megy 4ghz-en és a hőfokok úgy10 fokkal hűvösebbek, de a szoba is kb 10 fokkal hűvösebb (A 35 fok baromi sok nálad.)

Itt vannak a képernyőképeim, hasonlítsd össze és adj hozzá mindig +10fokot, mert én max26-27 fokos szobában toltam. Szóval szerintem nincsenek elszállva a hőfokaid, hozzák az adott feszkón elvárható értékeket a környezeti hőmérséklet függvényében persze. Inkább egy kicsit sokat kér a procid. Ez az én meglátásom.

(#21878) tom_tol válasza kulerr (#21876) üzenetére


tom_tol
addikt

haloy
élsz még ? :)

(#21879) kulerr válasza tom_tol (#21878) üzenetére


kulerr
őstag

hi!

Persze...szabin voltam. Most a 920 mellett egy 2140-nel "dűhödök" :B A 920-nak meg vadászni akarok egy normálisabb hűtőt mert megérdemelné :K

[ Szerkesztve ]

(#21880) radi8tor válasza kulerr (#21879) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Alpenföhn Nordwand

⭐ Stella

(#21881) kulerr válasza radi8tor (#21880) üzenetére


kulerr
őstag

igen...ő lenne az egyik jelölt a háromból. Proli Mega, és Thrue a másik kettő. :K

[ Szerkesztve ]

(#21882) subaruwrc válasza #97544192 (#21871) üzenetére


subaruwrc
félisten

most nem azért de alacsony feszen erős procitól 35fokos szobában linx-szel mit vársz 8 szálra terhelve?

(#21883) #97544192 válasza subaruwrc (#21882) üzenetére


#97544192
törölt tag

hát, ennyire magas hőfokot nem. :(

(#21884) keIdor válasza #97544192 (#21875) üzenetére


keIdor
titán

Odabax az aláírásod. :DDD

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#21885) katt777 válasza kulerr (#21881) üzenetére


katt777
félisten

Halems, vagy az új, rézbetétes Tower? True Copper esetleg? Ha hűtési teljesítmény kell. Amúgy sztem a 35°C-os szoba is betesz neki. Sztem a prociventi alacsony fordulatával összevetve annyira nem gáz az eredmény.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#21886) dime27 válasza subaruwrc (#21882) üzenetére


dime27
őstag

Ómájgád 35 fokos szoba nálam két gép megy egyszerre napi szinten i7 ill q9550 és alig birom ki egy szál boxerban 29 fokon:D Linxet majd kb októberben kapcsolok be:D

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#21887) subaruwrc válasza dime27 (#21886) üzenetére


subaruwrc
félisten

nálam alapon megy a cucc de befűti a szobát...

(#21888) ADAM1337 válasza #97544192 (#21873) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Nálam is hasonlóan szar a helyzet jelenleg, igaz most 2db 1000rpm-es af venti van a true-n
3.8-on járatva.

(#21889) SzlobiG válasza kulerr (#21876) üzenetére


SzlobiG
félisten

Enyém ugyanilyen mint ami neki van. Nálam 3.8-on 1.25 fesszel 85 fokokat produkál vízzel úgy hogy jelenleg csak a procin van blokk...

(#21890) kulerr válasza katt777 (#21885) üzenetére


kulerr
őstag

Halem lesz a befuto valszeg, mert azt meg lehet venni már 10K környékén....az új inkább 20K-hoz közelít. a mostani 35 fok valóban gyilkos tök mindegy milyen hűtő van rajta.

(#21889) SzlobiG:...és ezt a hőfokot most csinálja nálad is? Nem lehet h megint valami mérési kalkulációs hiba van megint az értékekben?...a córóknál is voltak fura hőfokok. :F

[ Szerkesztve ]

(#21891) katt777 válasza kulerr (#21890) üzenetére


katt777
félisten

Ha jól emléxem Henk tesztjeire (esetleg keress vissza), Halem elmaradt a TRUE-től. HA jó léghűtés kell, és nem bestbuy, érdemes 20k körül keresgélni.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#21892) kulerr válasza katt777 (#21891) üzenetére


kulerr
őstag

Ha nem jön össze a Proli, akkor True lesz ...igaz drágább 2K-val, de az lesz akkor. :K kíváncsi leszek mennyit dob a noctuára. :F

[ Szerkesztve ]

(#21893) HSM válasza katt777 (#21870) üzenetére


HSM
félisten

Micsoda? A proci melyik programban számol élsimítást? Elég perverz lenne, szerintem ezt összekutyultad a shaderes AA-al....

"És nem úgy kellene kiadni, hogy évekig patch-elgessék, mire jó lesz."
Tudtommal a régi Stalker volt az egyetlen olyan játék mostanában, amit súlyos (hangsúlyozom, súlyos) bugokkal került a boltokba... Nem tudom amúgy mire céloztál, nálam a GTA4 tökéletesen ment 1.000-s verzióval is, sokáig az volt fenn... Aztán az 1.02-essel toltam végig. A legvégső patch az 1.06-os volt, de az inkább új grafikai elemek bevezetése, és még egy kis optimalizálás volt... Ilyenek szvsz nyugodtan jöhetnének bármilyen játékhoz... :P

"...simán kifektetnék vele egy mai csúcs VGA-t, annyi optimalizációs lehetőség van a motorban..."
Inkább kiaknázatlan lehetőség? Én ezt semmiképp sem optimalizációnak nevezném... :U

"...meg szándékosan avultatják a hardvert, de ez nem csak a VGA-iknál áll fenn."
VGA fronton nem tudom, mi a pálya, de anno 3 évig volt 9700-as radeonom, és semmi ilyesmit nem tapasztaltam. :P Processzort meg végképp nem tudom, hogy lehet szándékosan avultatni, szerintem pont, hogy példát lehetne venni tőlük, hogy a normálisabb AM2+-os lapokban, DDR2-es memóriákkal is röhögve tudsz akár 6-magos Thuban-t is hajtani.... Intelnél meg a gatyád is rámegy a DDR3 upgrade-re, a s775-be viszont nem lesz új cpu, meg ott a s1156 zsákutcája, az X58-ért meg hagyd ott a gatyád is. Nekem nem szimpi ez a stratégia, mondom attól függetlenül, hogy nem épp olcsó X58 rendszerem van, amivel 100%-osan elégedett vagyok, és másnak is bátran ajánlok, de mégis olcsóbb gépet keresőknek inkább az AMD megoldásait tartom jobbnak.

A melldöngetést nem vettem magamra, csak annyiból reagáltam rá, hogy ketten beszélgetünk... :D

"Ne feledd, hogy nem pont azt mondtam, amit idéztél..."
De, pontosan azt mondtad, ez az idézés lényege. :C
Az hogy 14521 hozzászólással ezelőtt mit mondtál, vagy írtál le a logoutos tesztjeidben, attól ide jelenleg azt írtad be, amit hivatkoztam, és abban semmi utalás arra, hogy megfelelő beállítások mellett, és ez így nagyon félrevezető.... Konkrétan azért reagáltam rá azt, amit.

"annál inkább megtévesztő egy félmondat kiragadása, aztán arra hivatkozni. :B"
Úgy gondolom, semmit nem ferdített a mondanivalón, hogy csak fél mondatokat "ragadtam ki", de a tisztesség kedvéért belinkeltem az egész hozzászólást is... nem tudom, mi ezzel a baj. :F

(#21871) BR4D: Szerintem kezdj el valami feszültséglevezető technikát tanulni/alkalmazni, mert olvasni rossz, amiket és ahogyan néha leírsz... :(
Amúgy nem tudom, mi bajod szegény prociddal, álló ventiktől nem tudom, miért vársz hűtőteljesítményt.... Nekem az a COOLINK SWIF1 ventimből 2db is kb. olyan 1200-1300-tól kezd el érni valamit, de 1600-on az igazi. De még így is lehetne javítani a teljesítményen egy 2000-essel, csak az már hangos volna nekem... Ja, és nagyon nem mindegy a ház szellőzése sem, nagyon-nagyon sokat számít... (Nálam 2db 1300 körül tekerő 12-es és egy szintén 1300 körül tekerő 14-es fúj be ritka műanyag porszűrőn, és egy venti kifelé, +táp kifelé, plussz száll ki a meleg felül a háamból a ventikivágáson... Ott is volt venti, de az új lapom magasabban lévő procifoglalata miatt már nem fért be...)

(#21873) BR4D: Akkor robbantsd fel azt a kuka procit, megyek utána robbantom az enyémet is, kuka fos vacak retekkupack, 3675-ön 1,2V-ot adok neki... :U Ja, és HT OFF eléri a 70 fokot csont nélkül... :U

[ Szerkesztve ]

(#21894) joshua7 válasza HSM (#21893) üzenetére


joshua7
veterán

Ha már hűtők, a Baram-ról mi a véleményed? Összehasonlítási alap esetleg mással?

Nagy légszállítású ventiből mit ajánlotok, ami azért ha kell, alacsonyabb sebességen is megy? Coolermaster Excalibur? Swif2 120P? Ultrakaze 3000 (bár azt nem tudom, ezt lehet-e szabályozni)? Noiseblocker black silent xlp?

Semper Fi

(#21895) HSM válasza joshua7 (#21894) üzenetére


HSM
félisten

BARAM? Kicsit nehezen felszerelhető alaplap kivétel nélkül (de lehet) viszont nem takarja ki a melegedő mosfeteket, tehát elég jó kompromisszum, és masszívan tart, viszont nehezen "moddolható", ahogy néztem. A hűtő kialakítása igen jó, nem csinál nagy szélzajt "munka közben". Talpa tökéletesen tükörsima tükörpolíros nikkelezett réz, mint a mugen2-nél.
A ventirögzítő klipsz lehetne kicsit könnyebben szerelhető, és sajnos fel-le nem igazán engedi állítani a ventit. Hűtőteljesítményével maximálisan elégedett vagyok, ár/teljesítmény/szolgáltatások mutatója is szvsz elég jó. :K Ventiből én NB XLP-t tennék rá, igaz, nekem nincs olyan, csak egy ilyen NB BSP PK-3 [link], de arról csak szuperlatívuszokban tudnék beszélni...

A BARAM teljesítménye kicsit objektívebben: [link] és a kép, az eredeti helyéről törölték: [link] Itt érdemes nézni a fogyasztás értékeket is, mivel az UD5-öm azt pontosan mérte, igaz, csak a feldolgozó magok teljesítményfelvételét, az Uncore-t nem számolta bele... (Ami ugye a teljes L3, NB, QPI, meg hasonlók)
Vagy még ezt tudom mutatni, 24 fok körüli szoba, két 1600-as swif, max házhűtéssel: [link] (Az EVGA mérője kicsit csal a feszekkel, a VTT 1,35V volt, a ram 1,62V körül, a többi okés)
CSak sajnos itt nem méri a lap a teljesítményfelvé

Van amúgy egy újabb változata, amiben jócskán növelték a hőleadó felületet 7500-ról 8900-ra, és a nikkelezett talpat nyers rézre cserélték, mert szerintük az úgy jobb, ez a BARAM2010: [link]
Nem tudom, itthon ez mennyire beszerezhető...

[ Szerkesztve ]

(#21896) joshua7 válasza HSM (#21895) üzenetére


joshua7
veterán

Köszi, kimerítő volt. :) Sima Baram-ot láttam már 9.8-ért. Az mondjuk 2 ilyesfajta ventivel jól mehet.
A 2010-es változatát pont pár napja néztem, azonos venti mellett X-bit szerint uazt tudja, mint egy NH-D14. Ez a teszt azért is érdekes, mert azonos ventik mellett eléggé eltűnnek a különbségek.

Ventik után kutatva meg ezt találtam. Légszállításban az Excalibur elég jó, mondjuk az említett Noiseblocker venti nincs a tesztben.

Semper Fi

(#21897) HSM válasza joshua7 (#21896) üzenetére


HSM
félisten

Köszi, ezt a tesztet még nem is láttam az új BARAM-ról. :R
Amúgy ami nekem van sima BARAM, már az is ez az "új" rögzítős, mint ami a 2010-esen van, csak s1156 furatok nélkül (mikor vettem a hűtőt még nem is volt s1156) nem az az elsőgenerációs szörnyűség, ami a sima baram-xbitlab tesztben még volt, azt a rendszert csak pár hónapig gyártották amúgy, és egy rémálom volt szerelni... :D

Igen, tényleg elég jól szerepelt a tesztben az Excalibur. Amúgy van ott nagyon hasonló venti, az NB XL2, az ugyanaz, mint az XLP, csak PWM nélkül, max 1500-as fordulattal....
Az excalibur-nál nekem csak az a fura, hogy az a sok lyuk az oldalán... Valahogy nehezen tudom elképzelni, hogyan csinál egy ilyen hűtő légnyomást, hogy átpasszírozza a levegőt egy sűrűbb lamellatengeren... :F

[ Szerkesztve ]

(#21898) tom_tol válasza kulerr (#21892) üzenetére


tom_tol
addikt

vegyél nyugodtan prolimát, nekem még nem volt gondom vele
ha meg 4Ghz+-t akarsz egyik léghűtés sem lesz elég normális hangú ventilátorokkal

(#21899) joshua7 válasza HSM (#21897) üzenetére


joshua7
veterán

Igen, azt olvastam, h a simának rémálom a szerelése, de aztán kijött rá egy új változat. A 2010 olyan Megahalems szinten van kb, itt van jó pár bemutató.

Nekem ventiben kell a 2000rpm, de a szabályzás is, h csak akkor menjen magas fordulaton, amikor kell. Ott meg az Excalibur tűnik nyerőnek. Persze még hűtőt sem döntöttem el, mi lesz, de ki akarok próbálni valami mást.

Semper Fi

(#21900) B4l!nt


B4l!nt
aktív tag

Valaki tudna egy gyors felvilágosítást adni arról, hogy egy dobozos processzornál, hogy működik ez az úgynevezett gyártói garancia? Pl. ha netán tönkremenne és kiskergari nincs akkor lehet valamit tenni?
Nem tudom hol lehetne feltenni pontosan ezt a kérdést de mivel pont egy i7ről lenne szó ezért kérdezem itt.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.