Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#28001) qfm válasza Laraxior (#27999) üzenetére


qfm
senior tag

Igen tudom, hogy kell terhelni stabilitás miatt, de régen bármit csináltam egy bclk-val se tudtam fentebb menni egy határnál még bootra se, pedig az adott bclk-n stabil volt. Valahogy úgy gondoltam hogy megkeresem meddig hajlandó elindulni, utána azt hogy min stabil, és végül beállítok valami középértéket használatra. Így tudnám a határait. De ha vérlázító így a kép a tesztek nélkül akkor inkább leveszem. :R

(#28002) Laraxior válasza qfm (#28001) üzenetére


Laraxior
titán

miért lenne vérlázító? én is lőttem ugyanilyen képet,más is... csak szóltam hogy nagyon ne kínozd szegényt mondjuk egy winrar-al :D
szerintem nem sok olyan ember van akinek egy piszkával sikerül minden stabilra belőni :D én is ugyanígy kínlódok mint te,őt..én lehet már haza is vágtam az 1.75V-os ramfesszel :DDD

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#28004) mpierre válasza Laraxior (#27999) üzenetére


mpierre
veterán

Akkor már csak találnom kell egy óccsó xeont (5650, 5660, 5670), amit ki lehet próbálni...

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#28006) jones965 válasza gombcomp (#27984) üzenetére


jones965
Modder

Pedig már azon voltam, hogy bepróbálok egy 980x-et, de most visszahőköltem
Egyáltalán nem boldogultál ezzel a prociv- lap kombóval?

(#28007) Laraxior válasza jones965 (#28006) üzenetére


Laraxior
titán

P9-es biosszal..van fennt neten bőven szép eredmény Bood RAGE & 980X kombóval :K

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#28009) jones965 válasza Laraxior (#28007) üzenetére


jones965
Modder

jelenleg is azt a bios-t használom
Utána nézek.

(#28020) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Visszatérve haverom 12GB memória bővítésére, kipróbálta, hogy a 6GB RAM-ot benthagyva tudna-e 18GB használni, de nem:

Win felismeri de nem használja... Bios látja rendesen. Ez egy normális működés az eltérő modulok miatt?

⭐ Stella

(#28021) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Úgylátszik nem ezzel van a baj, maga Windows buta. Csak 12GB RAMot berakva a gépbe ugyanez az 5,25GB ismeri fel.
Találkozott valaki ilyennel? Gigabyte x58 Extreme alaplap.

⭐ Stella

(#28022) Cybertrone válasza radi8tor (#28021) üzenetére


Cybertrone
veterán

Ha tuningolva van a cucc, akkor instabile, és ezért nem látja az összes ramot! :U :K

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#28023) radi8tor válasza Cybertrone (#28022) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Minden alapon van.

Egy fórumban írtak hasonló hibát, ott CMOS Reset oldotta meg. Megpróbáljuk.

⭐ Stella

(#28024) Cybertrone válasza radi8tor (#28023) üzenetére


Cybertrone
veterán

Ha az nem oldaná meg akkor egy bios frissítés... bár iratad a bios látja az összes memóriát! :R

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#28025) radi8tor válasza Cybertrone (#28024) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Megvan a bibi. Persze hogy Windows a ludas benne. BIOS jól látta ugye, tehát Win is azt látja.
Start - run - msconfig
Rendszerindítás fülön Speciális beállítások..
Jobbra fent Maximális memória elől kivenni a pipát.

/paff

⭐ Stella

(#28026) mpierre válasza radi8tor (#28025) üzenetére


mpierre
veterán

Akkor, látja a 18GB memóriát? A különböző modulok miatt kérdem.

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#28027) radi8tor válasza mpierre (#28026) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Igen, látja rendesen a 18GB azóta.

⭐ Stella

(#28028) keIdor


keIdor
titán

Na itt megkapunk nehany valaszt. Draga lesz.... a 2 es 4 mag szerintem nem lesz igaz.

Klikk

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#28029) Cybertrone válasza keIdor (#28028) üzenetére


Cybertrone
veterán

Nemkell itt a fullt megvenni... elég lessz szerintem az 1356 az szimpibb! :C

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#28030) Erdei88 válasza keIdor (#28028) üzenetére


Erdei88
veterán

400 dollár plusz lap, nem lesz olcsó. Gondolom ezért a pénzért igen kimagasló teljesítményt kapunk majd.

(#28031) Cybertrone válasza Erdei88 (#28030) üzenetére


Cybertrone
veterán

Mikor megjelent az x58 sem volt olcsóbb... :U Majd olcsósodik az is idővel! :K

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#28032) MPowerPH válasza keIdor (#28028) üzenetére


MPowerPH
félisten

Engem nagyon csábít az LGA2011. :U Ellenben ha 1356-hoz lesz szintén 8 mag, akkor csak a Quad ch miatt fölösleges. Na, ez így erős megállapítás volt, de kb. Akkor a proci legalább 200k, plusz a lap egy 100-as biztosan. Plusz ha kell akkor quad ch. 400k-ból megvan a gép alapja. :DDD

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#28033) radi8tor válasza MPowerPH (#28032) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Én fel sem emeltem a fejem SandyBridge-re miután hallottam, hogy lesz LGA2011. Oda fogom pumpálni a pénzem :)

⭐ Stella

(#28034) MPowerPH válasza radi8tor (#28033) üzenetére


MPowerPH
félisten

Én felemeltem... :DDD Majd kiderül mit lesz érdemes vásárolni. Egyenlőre még sokat kell várni rá, szerintem nyár vége, előbb tuti nem. És akkor még be kell érniük az országba, és akkor még a használt piac halott lesz. Szóval maximum év vége.

Don't Tread On Me

(#28035) katt777


katt777
félisten

Üdv mindenkinek!
Most van alkalmam netezni, és mit látok, az Intel sorra hívja vissza a SB lapjait, illetve persze az alaplapgyártók. Szép! :C Mindenesetre, ha lesz is pénzem megint, tutira várok ezzel az 1356-tal pár hónapot. Vagy maradok a jó öreg LGA1366-nál bagóért, és tuningot neki. :U
További jó fórumozást, gondolok rátok! :R (ÉS főleg a f.sza konfigjaitokra! :O :W )

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#28036) Cybertrone válasza katt777 (#28035) üzenetére


Cybertrone
veterán

Szar lehet most neked, de lassan csak alakul az uj konfig nem? :U :R

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#28037) HSM válasza MPowerPH (#28032) üzenetére


HSM
félisten

Biztos nem lesz túl fényes a s2011 ár/érték aránya. 3db 1600-as csatorna kicsit meghúzva untig elég lesz még 8 erős magnak is.... :U A full-cf is adott, 8-magos is lesz, prémium is lesz, mi kell még? :U Szerintem az 1356 lesz a jó út a jelenlegi x58-ak ésszerű fejlesztéséhez.

[ Szerkesztve ]

(#28038) mpierre válasza HSM (#28037) üzenetére


mpierre
veterán

Csak az a kérdés, hogy honnét hiányzik a 10 láb? Mert a 135w max tdp keret, nem kisebb mint a 1366-nál a 130w. :F

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#28039) HSM válasza mpierre (#28038) üzenetére


HSM
félisten

Itt ennél ennél némileg komolyabb átalakítás történt, mint -10 láb.... A két QPI linkből lett egyetlen, megjelent egy DMI busz, valamint kell plusszláb az integrált PCI-e vezérlőnek. Hogy a táplábakkal mi lesz, kérdés, de továbbra is 130W-ra hitelesített lapokat várok az 1155 95W-ja láttán.

(#28040) mpierre válasza HSM (#28039) üzenetére


mpierre
veterán

Hmmm. Akkor jelentősen csökkenhetett a táplábak száma... ez érdekes lesz.

[ Szerkesztve ]

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#28041) kpal válasza katt777 (#28035) üzenetére


kpal
veterán

a bagós 1366 is elég atombiztos nem mint holmi kiherélt SB. :)

(#28042) Cybertrone válasza kpal (#28041) üzenetére


Cybertrone
veterán

Nem az SB-vel van a gond... A körítést rontotta el az Intel mint az állat, max 1-2 hónapot még rá kellet volna szánni, és tipp-topp cucc jöhetett volna ki a gyártósorról, nem ez... :W

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#28043) MPowerPH válasza katt777 (#28035) üzenetére


MPowerPH
félisten

Nahát, Téged is látni?! Árak zuhantak, most már olcsón össze tudnál állítani Bloomfield konfigot. :)

Don't Tread On Me

(#28044) HSM válasza mpierre (#28040) üzenetére


HSM
félisten

Nemcsak a lábak száma számít, hanem a kiképzés, kontakt felület lábanként, összeszorító erő. Van azért kis mozgástér a témában. A s1366 180W körül órákig bírta szó nélkül nálam Linx.... Na, most képzeld el, egy 32nm-es motyó mit futna meg akár csak 150W-ból... :U De az intel gondolni fog a tuningosokra az 1356-nál, ez szvsz borítékolható, tehát nem aggódok. ;)

(#28045) Laraxior


Laraxior
titán

köszönet dime27-nek a fasza alaplapért....
kicsit kiültem a hidegbe hogy Vantage-ozzak....erre a lap egy restart után megint összefosta magát. Addig oké hogy így kaptam tőle az alaplapot...BMW001 kollega segítségével sikerült nagy nehezen életet lehelni bele (mellesleg közölte velem,hogy ilyen anomáliának nagyo nem kellene jelen lennie)....eddig tartott.
a biosban lehetetlen elmenteni egy sima raid beállítást..így két winchesterem pihizik...)
Extrem tuning lap,fasza minden kiegészítőjével blabla..dögölj meg te szemét :(((

[ Szerkesztve ]

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#28046) dime27 válasza Laraxior (#28045) üzenetére


dime27
őstag

Miwa?!Nézd haver nálam semmi ilyen nem volt biosfrissítésnél volt gebasz vele 1x utána nem csinálta raidben nem használtam igy az azokkal kapcsolatos problémák igy nem merültek fel de köszi ha nekem irtad h dögöljek meg...láthattad h a lap vadi ujként érkezett meg hozzád ill hozzám is a képek magukért beszélnek még a fóliák is rajta voltak!Ezekután nem tudom h mit vársz Tőlem nálam max 2 hetet ment a lap ill kurvakevés időm volt kiismerni így is sztem kurvaolcsón jutottál hozzá ha azt veszem h BMW01é meg 63kért vagy afelett kelt el...Jah és kinti 0 meg az alatti hőmérsékleteken se tudtam használni ill nem is lett volna szándékomban h tesztelgessem mikor fossa össze magát és ezekután más deszkáimon se kívánom ezt kitesztelni ill tesztelgetni.... :o

[ Szerkesztve ]

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#28047) Laraxior válasza dime27 (#28046) üzenetére


Laraxior
titán

az a baj hogy hozzám így érkezett az alaplap,egyből hívtam BMW-t hogy segítsen valamit,mert se kép se hang,dual bios ide vagy oda,egyikkel sem ment sehova...ma is kb másfél órát kínlódtam vele,holott szerintem egy 215ös BCLK nem egy olyan hűde nagy követelmény,de ha az is,hát istenem,egy restart,vagy neadjisten egy cmos clear és mehet tovább... csakhogy itt több mint másfél órát kínlódtam mire használatba tudtam venni a raid-tömböm,és onnan bebootolni.Még szerencse hogy van egy másik win egy külön winyon.
Én nem mondtam hogy te basztad el,de hogy ezzel a lappal nincsen minden rendben az is biztos. :(
Olcsó volt...de kb ennyit is ér így :( a jó öreg P6T-m jobban ment ;]

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#28048) dime27 válasza Laraxior (#28047) üzenetére


dime27
őstag

Nem tudok mit hozzászólni nekem raid tömb nem volt lehet az zavar be nálam is volt öszefosás de 2 perc alatt helyrehoztam egyzserűen átraktam a legfelső pinbe a biosválasztó jumpert és ujraindítás ilyenkor a p08as biosrol indult nálam ennyi volt ha gáz volt...ha azzal felállt utána gép leállít jumper vissza a helyére és akkor indult a p11es biossal de még mielőtt töltötte volna a wint biosba beléptem és nyomtam egy load defaultsot és elmentettem majd ujraindit és láss csodát p11el állt fel de 215ös bclkz ill 200 felettit nem volt időm kitesztelni de ha továbbra is bajod lenne veled gariztatni kellene sztem vagy nézzétek át BMW-vel őnála hirtelen nem jut eszembe jobb emberke aki kiismerné! :K :U :R

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#28049) MPowerPH válasza Laraxior (#28045) üzenetére


MPowerPH
félisten

Uh... :( Valami akkor tényleg nem stimmel. RAID nem zavarhat be elvileg, én nagyon sokáig SAS raid 0-ban nyomtam, ugyan úgy ment a tuning is, és nem nagyon volt bajom azzal, hogy nem indul a lap. Párszor volt olyan, hogy mefagyott, és a power gomb sem állította le. Olyankor táp ki, cmos clear hátul, és minden rendben volt. Ez a BIOS probléma ami nálad postkor boot előtt jelentkezik, nálam össz-vissza kétszer fordult elő. De Gombcomp is nyomta így, neki se volt baja vele. Az az életlehelés meg igen nehezen ment, aláírom. Jumper pakolgatás nem akart segíteni, még anno én is ugyan ezt tanácsoltam Dime-nek, és neki se jött be azonnal, elég visszaolvasni a topicba, sokat szenvedett vele.
A BCLK-ról annyit, hogy Jones lapja nem modolt, mégis lazán ment a Vantage 214BCLK-n.
Szóval egyenlőre én is értetlenül állok a hiba mögött. :F

Don't Tread On Me

(#28050) Laraxior válasza MPowerPH (#28049) üzenetére


Laraxior
titán

210es BCLKval 7:40kor született az eredmény...rápróbáltam a 215-re...9:25re tudtam visszajönni a RAID0-val :K :O
pedig olyan fasza idő volt reggel,ablakban az egész masina,előtte a nagy szobaventi..VGA 50°C alatt load,szétfeszelve,CPU is simán 60°C körül mocorgott teszt alatt 44xx MHz-en... oda a Vantage rekord..ezekután nekem nincsen kedvem tesztelni. Most belőttem 4.2-re 200x21-re HT OFFba..max 205ig feltolom,de én nem kínlódok ennyit többet :(

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.