Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#44001) Remus389 válasza Od!3 (#43999) üzenetére


Remus389
veterán

Milyen lap, tipusa?

Proci mi lesz hozza? Xeon?

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#44002) Od!3 válasza Remus389 (#44001) üzenetére


Od!3
tag

Egy Fujistu M470-2 tipusú szerény kis lap és van hozzá egy X5570-em. De jött a lappal egy w3540 is, de az többet eszik meg gyengébb is.

ASUS M5A99X EVO R2.0, AMD FX 6300 (1,26V 4,2 Ghz), Arctic Freezer Xtreme R2.0 borda+2x(12cm) Noiseblocker BlackSilent XLP, 16GB DDR3 HyperX Blue (1866Mhz), GIGABYTE GeForce GTX 1060 Mini ITX OC 3GB, Be Quiet! Pure Power 9 500W, 1TB Seagate HDD (7200RPM)

(#44003) Laraxior


Laraxior
titán

En asszem feladtam a Win10 elleni kuzdelmet.
Allando hangproblemam van. Ugyhogy Vissza a jövőbe. Win7.
Ez az uj frissites nem igazan nyerte el a tetszesem, hogy a beleegyezesem nelkul frissitget.

- Konfig 1.0: Z790F, 14700KF, 32GB, RTX4090, Thor 1200W, 7000D, Odyssey G9 49" oled - Konfig 2.0: x299 Dark, 9980XE, 48GB, 1080HoF, EVGA 850W, Z906, S90C 77" oled

(#44004) kenand válasza Laraxior (#44003) üzenetére


kenand
veterán

Sajna egy MacBook white-val én is szívok. Integrált Nvidia 320G csak egy 320.49 verziójú driverrel megy jól, az után követőkkel mind hibák vannak és a win 10 mindenáron frissíti. letiltottam a frissítést de úgy is szívás...

(#44005) shifty!


shifty!
senior tag

Üdv a uraknak :)

Gépvásárlás/összeszedés előtt állok, és nem a felső polcról tudok választani, mert nincs "kedvem" hozzá...:DDD

Nagyjából dolgoznék (AutoCAD, Inventor) illetve játszanék a gépen, és asztaliból csak AMD alapúm volt még, tuningoltam ahogy engedte (nem, nem fizettem a fűtésért külön olyankor), de most csábít a vágy egy 4C/8T megoldásra, kis pénzből.

Mennyire ajánljátok a 9xx-es i7-eket mostanság? Title-k vegyesen jönnének, régebbiek egész SW: BF1-ig bezárólag, VGA 750Ti - 960 - 1050Ti, áraktól és aktuális helyzettől függően - FullHD felbontás a max., nagyobbra nincs igényem egyáltalán.

Xeonos procik mennyire ajánlottak ilyesmire? Brand gépek?

Köszi! :R

[ Szerkesztve ]

"Vasárnap ne lopj, ne verj meg senkit, mert hat nap mindenre elegendő."

(#44006) rgqjx válasza shifty! (#44005) üzenetére


rgqjx
aktív tag

Ha a tuning még nem riaszt, akkor szerintem egyértelmű a xeon. (pl.: X5650/X5660) Ráadásul 6 mag, 12 szál.Tudtommal egyre több játék kihasználja a 4-nél több magot. Brand gép hátulütője a tuning támogatásának hiánya lehet.A rendesebb alaplapok sajnos drágák.

Az Autocad sajnosa mai napig nem használja rendesen a több magos procikat, így a xeonnal az egy szálon elérhető legnagyobb órajel fog korlátozni. (Az Inventort nem ismerem)

Egyébként tudom javasolni. :K

(#44007) shifty! válasza rgqjx (#44006) üzenetére


shifty!
senior tag

A tuninggal nincs problémám, az AMD-t azért említettem mert ott sem volt hiány belőle.
Egy jobb alaplappal egy i7 920-930 annyiba kerül, mint egy modernebb i5 önmagában, és ez lehetne a döntő tényező.

"Vasárnap ne lopj, ne verj meg senkit, mert hat nap mindenre elegendő."

(#44008) HSM válasza shifty! (#44007) üzenetére


HSM
félisten

De a 920-930 helyett manapság már sokkal inkább megéri egy hatmagos Xeont venni, ami nem kerül sokkal többe, de cserébe lényegesen gyorsabb és takarékosabb.
Illetve azt is számításba érdemes venni, hogy egy tuningos modernebb i5 adott esetben lényegesen gyorsabb lehet egyszálon, mint ezek a régebbi vasak.

(#44009) envagyok válasza HSM (#44008) üzenetére


envagyok
veterán

Azért a 920-930 jelenleg már majdnem a csokiért cserébe kategória.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#44010) Remus389 válasza shifty! (#44007) üzenetére


Remus389
veterán

920 helyett, ha négymagost akarsz, jobb választás egy xeon négymagos

A 32 nm miatt.

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#44011) HSM válasza envagyok (#44009) üzenetére


HSM
félisten

Oké, de nézd azt is, hogy a platform többi része ugyanúgy nem csokiba fog kerülni, és egy modernebb Xeon azért jóval többet tud nyújtani. ~10K körül már kapni hatmagos X5650-et, ami vicc ár érte szvsz. Szerintem nem ezen érdemes más spórolósra fogni a figurát. Legrosszabb esetben pedig még mindig opció lehet 2-3000Ft-ért egy jobb négymagos 32nm-es Xeon.

[ Szerkesztve ]

(#44012) mpierre válasza envagyok (#44009) üzenetére


mpierre
veterán

Valóban csokiért megy kb, de ez 130W tdp, amit - mert tuning nélkül kb nincs értelme a 920-930-nak, lassú a lelkem no - húzni kell, de azért le is kell tudni hűteni. Nos egy ugyanilyen xeon (+ 2szál + HT-vel) 90W tdp-vel rendelkezik alapon.
Vagyis nem mindegy, hogy 4GHz-en kell ~160-180W hőt elterelgetni egy 920-930-ról (4 mag + HT), vagy ugyanezen tempó mellett ~120-150W hőt egy xeonról (6 mag + HT).

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#44013) shifty! válasza HSM (#44011) üzenetére


shifty!
senior tag

Köszönöm az iránymutatást.
A keret sajnos szűkösebb annál, hogy egy modern kisebb fogyasztású, egy szálon többet tudó prociba tegyem, de így mindenképp Xeonokat fogok vadászni.
Nem fogok a kardomba dőlni, hogyha az egyszálas teljesítmény nem fogja felnyomni a plafont, cserébe örülök, ha a Xeon kisebb hőtermélése és áramfogyasztása jobb hatással lesz a ventilátorok számára és a tápegység méretére, cél a minél kisebb házban elhelyezés halk működéssel (tuning mellett ha szükséges, bár itt valószínűleg alsó fizikai korlátokba fogok ütközni a ház mérete és a hűtés mennyisége terén)

"Vasárnap ne lopj, ne verj meg senkit, mert hat nap mindenre elegendő."

(#44014) rgqjx válasza shifty! (#44013) üzenetére


rgqjx
aktív tag

Amit tanácsolni tudok, hogy az alaplapon amit tudsz pasztázz újra, főleg, ha egy sokéves lapra sikerül szert tenni. A házban pedig legyen légmozgás a fetek körül is, mert tudnak melegedni azok is rendesen.

(#44015) Geri Bátyó válasza shifty! (#44013) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Egyetértek a kollégákkal. Egy Xeonnal jobban jársz, még akkor is , ha egy magas órajelű 4 magost veszel. Épp most cseréltem le a 930-at és nagyon durva a különbség melegedésben (innentől fogva fogyasztásban).
Viszont, mivel CAD-et is használsz, azt tudni kell, hogy azt semmi sem érdekli. Se a proci, se a gyors memória, kizárólag a gyors háttértár, úgyhogy ha még nincs SSD, akkor érdemes beszerezni egy gyors példányt.

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#44016) Geri Bátyó


Geri Bátyó
őstag

No, én meg közben időlegesen megszabadultam az X5675-től. A problémák után nem volt időm foglalkozni vele és az eladó visszavásárolta, mert kellett egy HP Z600-ba és még nem kapta meg az új adag procit.
Tegnap viszont megjött az új és most gyorsan bele is pakoltam a gépbe, de már egy kicsit óvatosabban.
Első körben megnéztem, hogy mit csinál alapbeállításon. Ott szúrtam el a múltkor, hogy ezt nem néztem meg. Most már egyértelmű, hogy ezt nem fogom alulfeszelve tuningolni. A viszonylag magas órajel, az alacsony TDP és az alacsony gyári feszültség már eléggé kiélezett.
A Giga lap viszont most is hozza a formáját, mert teljes terhelésen a 23-as szorzó helyett simán rátolja az összes magra a 25-öt és ezzel csak 35MHz-el marad el a 930 általam használt értékétől. Ugyanakkor hiába magasabb a feszültség 0.1 V-al, a hőmérséklet 10°C-al kevesebb.

Persze megnéztem azt is, hogy mit csinál IDLE. Épp csak, hogy nem hűti a szobát.

Futtattam egy CB-t is. Az ne tévesszen meg senkit, hogy 3.06-ot ír, mert valójában végig 3.325-ön ment a proci.

Azt is megnéztem, hogy egy szálas terhelésnél hogy megy a turbó. Megkapja a 26-os szorzót (ámbár időnként egy-egy pillanatra visszavette 25-re), de magasabb feszültséget kap, mint a 6 mag 25-ös szorzóval és ez egyértelműen jelzi, hogy a tuninghoz kelleni fog egy kis feszültségemelés.

A hosszú hétvégén lesz időm foglalkozni a tuninggal is és már felkészültebb vagyok ebből a prociból, úgyhogy szerintem lesz egy szép eredmény.

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#44017) HSM válasza Geri Bátyó (#44016) üzenetére


HSM
félisten

Korrekt darab. Meglehetősen kevés feszen jár. A +2-es turbo szorzót minden lap ráadja, sőt, igazából +1-et nem is tud egyik sem ezekkel, ha akarod, ha nem, +2 vagy semmi. Illetve +3, ha megy a C6 és csak legfeljebb 2 mag aktív. Sajnos ez sem opcionális, ezért sem szeretem a Turbo-t, elég önfejű.

Tuninghoz kelleni fog kis fesz, de szerintem nem lesz vele probléma. Nekem pl. 1,27V körül megy 4,05Ghz-en, és bőven hűthető kategória, főleg C6-al, hogy nem használok ki mindig minden magot maxra benne. :)

(#44018) Geri Bátyó válasza HSM (#44017) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Amíg alapon van, addig pont jó a turbó, de tuninghoz természetesen kikapcsolom. Pont azért, mert kiszámíthatatlan. Az viszont már most látszik, hogy az alacsony gyári feszültség ellenére 1.2 V alatt nem is érdemes próbálkoznom. Eredetileg alacsonyabb feszültséget szerettem volna, de mivel rohadtul nem melegszik, hát legyen. :K
A múltkori vacakolás pedig tényleg csak azért volt, mert a Win összefosta magát. Az a proci sem volt problémás.

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#44019) HSM válasza Geri Bátyó (#44018) üzenetére


HSM
félisten

Azzal egyszer én is jól megszívtam, az összes korábbi stabil beállításom hibázott, nem értettem mi van, nálam is a win ment gallyra egy elhibázott tuning-kísérlettől. Persze, mire kiderült öregedtem vagy 10 évet.... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#44020) shifty! válasza Geri Bátyó (#44015) üzenetére


shifty!
senior tag

Az SSD adott, mostani laptopomban használt SATA HyperX 240GB-ost meg fogja örökölni.

Mennyire kell brutál hűtés? Láttam a fentebbi adataidat, az idle 2x °C iszonyat, a mostani i5-2410M egy borzasztó szellőzésű Vostro3350-ben nem képes 30 fok alá menni idle-ben, folyton járó ventillátorral.
Tudom a laptopok nem mérvadóak ebből a szempontból, csak érdekesség.

A tervezett gépbe egy Deepcool - Gammaxx 300as CPU hűtőt néztem ki, ez úgy nagyságrendileg megteszi majd? Illetve az alaplappal érzem magam meglővel, ugyan a gép összeállítása még 2 hetet várat magára, de nemigen találok deszkát alá. HA-s hirdetésen egy CELSIUS M470-2 lapot találtam, de ha tudtok jobbat / valakinek lesz eladó lapja hó végén, szóljon bátran.

"Vasárnap ne lopj, ne verj meg senkit, mert hat nap mindenre elegendő."

(#44021) HSM válasza shifty! (#44020) üzenetére


HSM
félisten

Az üresjárati hőfok nem mérvadó, bevallottan nem pontos úgy, nem is arra való, nem arra kalibrálták. 50-60 fok alatt nem nagyon érdemes vele foglalkozni. Nekem pl. a kétmagos i7-2620M nem igazán megy 35 fok alá üresjáratban, pedig elég komoly vörösréz hűtés figyel rá a Thinkpad T420-asomban, MX4 pasztával, tisztán.

Ha engem kérdezel, hűtésre 3 hőcsővel akármit el kell felejteni. Itt azért ha tuningolsz tud lenni TDP, azt halkan nem fogja egy ilyen meghűteni. :N Én amit ajánlani tudok, az az Alpenföhn Matterhorn Pure [link], olcsó, de nagyon jó hűtő (7K-ért vettem itt az aprón), én azzal használom, és nagyon szépen csendben meghűti 4,05Ghz-en, jó hőfokokkal. :K
Sajnos erről képem hirtelen nincs, de van egy 4300Mhz-ről: [link]. És ez is még csak a gyári egy darab ventijével készült, 1500rpm-en, ami a max, amit tud, de nem is kell több. Napi használatban hangját nem hallani, ha jól beállítod a PWM vezérlést az alaplapon. Hivatalosan 200W-ig ajánlják, meg is hűt nálam nagyjából annyit ha kell, jó házszellőzéssel.

[ Szerkesztve ]

(#44022) shifty! válasza HSM (#44021) üzenetére


shifty!
senior tag

Oké, köszönöm a tanácsot! Akkor kinézek valami jóval komolyabbat.

Táp esetén mennyire kell méretezni? Ha jól számolok, 95W CPU mellé jön majd a 7970-es brutál fogyasztása (remélem azért 250W köré már nem merészkedik az a szörnyeteg...), 500W-os FSP Hexa+-al mennyire lövök mellé?

"Vasárnap ne lopj, ne verj meg senkit, mert hat nap mindenre elegendő."

(#44023) mpierre válasza shifty! (#44022) üzenetére


mpierre
veterán

Adatlapom 2-es gépét egy Tt Hamburg táp (530W; 80 plusz bronz) viszi el. Az fsp hexa+ csak pont annyival jobb, hogy hiba nélkül vinni fogja... még ha tuningolsz is.

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#44024) HSM válasza shifty! (#44022) üzenetére


HSM
félisten

Ez már tápos kérdés [link], náluk szakszerűbb segítséget kaphatsz, de amit én is tudok mondani, hogy a 432W-os 12V ág két 18A-es ágra bontva nem éppen szerencsés kiosztás nagyteljesítményű alkatrészek mellé. :N Ha márkán/árkategórián belül maradnál, akkor inkább egy Raider 550W lenne neked megfelelő. De a linkelt tápos topikban vannak naprakészebb információk, mit érdemes venni. :K
Nekem amúgy egy Corsair RM550X táp hajtja a rendszert, szuper táp, ha nem játszom passzívan megy, akár jobban terhelve a tuningolt procit is, 10 év garival adja a gyártó, ezt merem ajánlani ha van rá keret, és alsótápos házban gondolkodsz, ahol a passzív módjában jól tud hűlni. De sajnos jóval többe kerül, mint amit kinéztél.

[ Szerkesztve ]

(#44025) Geri Bátyó válasza HSM (#44021) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

"hűtésre 3 hőcsővel akármit el kell felejteni."
Ezzel most kivételesen vitatkoznék. A Xigmatec Balder 3 db 8 mm-es hőcsövet vonultat fel (igaz, direktben érintkezik) és nem is túl nehéz, úgy 700-750 g. A 130 W-os 930-at 4 GHz-en 80°C-on tartotta. Az X5675 pedig 10 fokkal hűvösebb, legalábbis 3.3 GHz környékén.
Ha én ajánlanék hűtőt ,akkor egy jó kis TRUE lenne. Viszont van viszonylag jó áron utódja: [link]

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#44026) Geri Bátyó válasza shifty! (#44022) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Táp szempontjából az FSP nem rossz választás, mert megbízható. Ahogy mpierre is írta, nem lesz gond vele.
Ugyanakkor én jobban preferálnék egy magasabb hatásfokú tápot.
80+ Bronze 600 W 80+ Silver 550 W Ezek 21 K körül vannak 5 év garanciával.

szerk: mindkettőnél egyben van a 12 V-os ág. A Hydro 46 A, a Raider II 45.84 A.

[ Szerkesztve ]

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#44027) HSM válasza Geri Bátyó (#44025) üzenetére


HSM
félisten

Oké, nálad a pont, a három 8mm-es hőcső kivétel, az azért jó lehet valamire (~150W-ig). Bár nem éppen általános, amennyire tudom, leginkább 6mm-es csöveket szoktak a gyártók használni, ami viszont nem igazán érzi magát otthon 100W felett, ha csak 3 van belőle.

A True-utódnak is éppen ez a baja, pont a hőcsövekből spóroltak le kettőt... Nem véletlen írják a gyári honlapon, hogy max 160W TDP [link]. És még drágább is, mint a Matterhorn Pure, ami méretben hasonló, csak éppen 6 hőcsővel, gyárilag is 200W TDP-ig ajánlva.

(#44028) Geri Bátyó válasza HSM (#44027) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Nem tudom, hogy mennyit kér a 930-am 4 GHz-en, de szerintem fölötte lehet a 150 W-nak. Nagyon jól megtervezett hűtő a Balder. 170-180 W-al szerintem elbánik.
Az eredeti TRUE tényleg jobb volt, de ez magyar kereskedőnél van és könnyen elérhető. A TR-t ismerve tud ez többet is, mint 160.
Nekem most ez a szívem csücske: [link]

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#44029) HSM válasza Geri Bátyó (#44028) üzenetére


HSM
félisten

No, pontosan az általad említett kereskedőnél pontosan egy ezressel olcsóbban szintén könnyen elérhetően van Alpenföhn Matterhorn Pure is, 4 helyett 6 hőcsővel. ;)

4Ghz-en egy Bloomfield durván 150W. Azt még pont elbírja a három vastag cső. ;)

(#44030) mpierre válasza HSM (#44027) üzenetére


mpierre
veterán

Nekem a mai napig megvan a TRUE, most épp a polcon.

A kicsivel 4GHz fölé rántott siralmas 920-at vígan lehűtötte- Egy titka van annak a bordának, hogy nagy statikus nyomású ventit kell rápakolni. (Persze pont ez a hátránya is, mert szélzaj mindig lesz.)

[ Szerkesztve ]

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#44031) Laraxior válasza mpierre (#44030) üzenetére


Laraxior
titán

Nekem True Copper van. :DD
Csak hasznalni nem merem allo alaplapnal, csak fekvőnél. :DDD

- Konfig 1.0: Z790F, 14700KF, 32GB, RTX4090, Thor 1200W, 7000D, Odyssey G9 49" oled - Konfig 2.0: x299 Dark, 9980XE, 48GB, 1080HoF, EVGA 850W, Z906, S90C 77" oled

(#44032) Laraxior


Laraxior
titán

Leszedtem a vizet a gépről. :B

- Konfig 1.0: Z790F, 14700KF, 32GB, RTX4090, Thor 1200W, 7000D, Odyssey G9 49" oled - Konfig 2.0: x299 Dark, 9980XE, 48GB, 1080HoF, EVGA 850W, Z906, S90C 77" oled

(#44033) mpierre válasza Laraxior (#44031) üzenetére


mpierre
veterán

Na azt nem csodálom. :D Nagyon morcos tömege van, még csupaszon is. Főként mert rézből vagyon. Bakker 1900 g csak a borda! :Y

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#44034) Laraxior válasza mpierre (#44033) üzenetére


Laraxior
titán

A Striker 2 Extreme alaplap bordájával szerintem itt megvolt a 3kg réz összesen :DDD

- Konfig 1.0: Z790F, 14700KF, 32GB, RTX4090, Thor 1200W, 7000D, Odyssey G9 49" oled - Konfig 2.0: x299 Dark, 9980XE, 48GB, 1080HoF, EVGA 850W, Z906, S90C 77" oled

(#44035) lélek válasza Laraxior (#44034) üzenetére


lélek
csendes tag

Ez egy brutál hűtő.
Azt hittem hogy az enyémnél nincs nagyobb[zero infinity free flow+] de kellemesen csalódtam. :)

(#44036) csako


csako
veterán

Most nézem megújult a bench, és úgy tűnik egy alap Ryzen szintjén vagyok :DDD


X5660 @ 4.4 GHz (21x210)

[ Szerkesztve ]

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#44037) envagyok válasza csako (#44036) üzenetére


envagyok
veterán

Milyen feszen és órajel beállításokkal nyomod?

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#44038) csako válasza envagyok (#44037) üzenetére


csako
veterán

Link
Kiegészítés: QPI 1.335V-re, RAM 1.60V-ra van állítva a biosban, minden más normalra fixálva.

[ Szerkesztve ]

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#44039) shifty!


shifty!
senior tag

Üdv újra!

Szeretnék köszönetet mondani a korábbi útmutatásokért, azonban mégsem csatlakozok az Alakulathoz, úgy hozta a helyzet hogy egy modernebb készülék lett a befutó, amit hasonlóan jutányos áron sikerült beszerezni, mint amilyenre a Xeon alapú lett méretezve!

Köszönöm mégegyszer, és jó szórakozást mindenkinek a gépéhez :))

"Vasárnap ne lopj, ne verj meg senkit, mert hat nap mindenre elegendő."

(#44040) Geri Bátyó


Geri Bátyó
őstag

Egyelőre nem koronázta siker az első tuning próbálkozásaimat. Viszont nem is ment bootloop-ba a rendszer és a Win sem halt meg a próbálkozásoktól.
Első körben megnéztem, hogy 21*160-al mit csinál 1.2 V-on. Ez alig magasabb órajel, mint az összmagos turbó, de kicsit több a feszültség. Újraindulásnál visszaállt alapra.
Gondoltam, talán nem szereti a 21-es szorzót, úgyhogy meghagytam a 23-at és adtam neki 1.25 V-ot, biztos, ami biztos alapon. Eredmény ugyan az. Szerk: az egyéb feszültségeken is emeltem 1-1 lépcsőt (QPI/VTT, QPI PLL, CPU PLL és az LLC-t is fixáltam 2-es állásban - elvileg ez a visszafogottabb)
Viszont észrevettem, hogy bár a BIOS-ban 1600-ra vannak állítva a memóriák alapbeállításnál (133*12) mégis csak 1333-on mennek.
A BIOS az utolsó nem béta (F4) jelenleg. Az előző próbálkozásaimat a legfrissebb bétával (FF1) csináltam, de ott nem voltam elég óvatos a beállításokkal. Most azt feltételezem, hogy ez a BIOS csak a szükséges minimum támogatást nyújtja a procihoz. Jobb ötletem nincs.
Viszont mivel határidős melóm van, most nem vacakolok vele többet.

Hogyha van bármi ötletetek, szívesen várom! :R

[ Szerkesztve ]

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#44041) winhate válasza Geri Bátyó (#44040) üzenetére


winhate
őstag

Fsb emelesevel tudsz csak 1333 nal nagyobb ram orajelet elerni. Nalam az 1600 os ramokhoz 170es fsb van 10es szorzoval. Ha tobb info kell szolj es kuldok kepet.

http://pouet.net/prod.php?which=5633

(#44042) Laraxior válasza winhate (#44041) üzenetére


Laraxior
titán

:U
Milyen alaplapban?

[link]

135BCLK & 1900MHz ram. :U

- Konfig 1.0: Z790F, 14700KF, 32GB, RTX4090, Thor 1200W, 7000D, Odyssey G9 49" oled - Konfig 2.0: x299 Dark, 9980XE, 48GB, 1080HoF, EVGA 850W, Z906, S90C 77" oled

(#44043) winhate válasza Laraxior (#44042) üzenetére


winhate
őstag

Ugyanaz a regi konfigom. GA ex58 ud3r. Xeon5650. [link]

Szep beallitas jol sikerult. :R

[ Szerkesztve ]

http://pouet.net/prod.php?which=5633

(#44044) Geri Bátyó válasza winhate (#44041) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Bloomnál simán megy a 12-es szorzó a RAM-nak. :K
Az előző próbálkozásnál alapbeállításon szerintem szintén ment a xeonnal is, de ott kapásból az FF1 béta BIOS volt fent, csak a múltkori zűrök miatt inkább visszaraktam a tutira stabil FD-t (és nem F4, ahogy fentebb írtam, bár ez valóban a 4.)
Alapvetően a Bloom tuningjánál sosem volt problémám, csak a xeonnal gyűlik meg a bajom.
Ha letudtam ezt a rengeteg sürgős melót, megint felrakom az FF1-et. Addig sem aggódom, mert ahogy írtam, az összmagos turbó órajel alig alacsonyabb, mint ahogy a 930-at használtam, de ez kevésbé melegszik. Legrosszabb esetben így marad.

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#44045) envagyok


envagyok
veterán

Sziasztok, adódott egy dilemmám.
Jelenleg egy XON X5670 6/12*@4GHz-es procit használok fő gépnek, viszont most adódott egy lehetőség, tudnék venni egy I5 3450 procit és egy Z77 lapot 30k körül.
Szerintetek érdemes váltani?
Tudom nem 6 mag, csak 4, és nem 4Ghz csak 3.1/3.5, bár állítólag ezek a lapok tudnak szorzót emelni, ha nincs minden mag használatban, akár 4GHz-ig.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#44046) Geri Bátyó válasza envagyok (#44045) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Én a helyedben i5-re nem váltanék, pláne, hogy non-K.

"bár állítólag ezek a lapok tudnak szorzót emelni" Persze hogy tud, csak a procit ez nem fogja érdekelni, mert az nem tud.

K-s i7-re is csak akkor váltanék, ha nagyon kellene a magas egyszálas teljesítmény.

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#44047) envagyok válasza Geri Bátyó (#44046) üzenetére


envagyok
veterán

Azért a turbó szorzót fel tudja emelni, 3.7-3.9Ghz között tud a 3.1-3.5 közötti I5 3450.
Ennek ellenére egy kalap sz@r.

Tesztelgettem egy kicsit 3 platformot, mindhármat egészséges OC-vel. Az E5450 és az I5-3450-el egy GTX295 ment, az X5670-el egy GTX660. CPU-Z, 3DM06, 3DM vantage volt a tesztprogi.
1.: Nforce 790I FTW XEON E5450 4*3GHz @4GHz
2.: Intel Z77 Core I5 3450 4*3.1-3.5GHz @3.7-3.9 GHz
3.: Intel X58 XEON X5670 6*2.93-3.33GHz @6*4GHz

CPU-Z single/multi benchmark
I5 3450 alapórajel : 360/1350
I5 3450 39* szorzó: 410/1550
E5450 4GHz-en : 360/1400
X5670 4GHz-en : 350/2780

3DMark 06 összpontszám/sm2/sm3/CPU
I5 3450 39*szorzó: 27000/11400/12270/6941
E5450 4GHz-en : 21389/ 8500/10300/5610
X5670 4GHz-en : 25800/9300/12000/8877

3DM Vantage összpontszám/GPU/CPU
I5 3450 39*szorzó : 19139/18600/20800
E 5450 4GHz-en : 17980/18600/16200
X5670 4GHz-en : 27200/25100/36400

Szerintem egy 4GHz-re felhúzott 1366-os rendszert maximum egy I7-8700 tud érdemben lehagyni, de a jelenlegi ram/CPU/lap áraknál ez kb 4-5* annyiba kerülne.
Azért az E5450 sem piskóta, 2 hátránya van az I5-höz képest, hogy 8GB a max ram, és hogy nem tudja az AVX-et. Ez utóbbi sajnos a 1366 rendszerre is igaz, azért a tesztelés közben figyelgettem, a minimum fps-ek azért lejjebb vannak.
Még leírtam a 3dm vantage-ben a 2. cpu tesztnél az OPS értékek változásást (Mikor a kis repülök köröznek):
I5 3450 : 28-32OPS
E5450 : 22-24OPS
X5670 : 44-48OPS

Szóval még mindig brutális rendszer ez a Westmere :))

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#44048) Geri Bátyó válasza envagyok (#44047) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Azt nem egészen értem, hogyan tud a non-k proci a max szorzó fölé menni, de mindegy is, mert végül csak rájöttél, hogy nagyon nem érdemes váltani és ez a lényeg. :K

Én tervezgettem váltást, de az árak miatt letettem róla. Egy i7 930 volt és lett volna egy Ryzen R5 1600, vagy 1600x. Az már érdemi előrelépés lett volna, de inkább én is beújítottam egy Xeont (X5675). Mondjuk a Ryzen még a Xeonhoz képest is előrelépés lenne, de pont nem érdekel ilyen árak mellett.

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#44049) envagyok válasza Geri Bátyó (#44048) üzenetére


envagyok
veterán

Annyiért vettem az x5670/ASRock x58 extreme6 /12GB ddr3-1600 kombót, amennyiért használtan lehet kapni vmi normálisabb 16gb ddr4 ramot :))
És akkor még hol az alaplap és a proci :D

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#44050) envagyok válasza Geri Bátyó (#44048) üzenetére


envagyok
veterán

Z77 lapban lehet valamennyit emelni a szorzón.
Vmi turbo szorzó a neve:
https://overclocking.guide/ivy-bridge-socket-1155-oc-guide/

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.