Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#21901) MPowerPH válasza kulerr (#21892) üzenetére


MPowerPH
félisten

A True jobb is mint a Proli. ;) Megéri azt a +2k -t, nem foglal annyi helyet.

Don't Tread On Me

(#21902) kulerr válasza MPowerPH (#21901) üzenetére


kulerr
őstag

:D jaja, valszeg egy true lesz a vége a dolognak.

(#21898) tom_tol: elvitték a prolit uh marad a true. :K

[ Szerkesztve ]

[ Szerkesztve ]

(#21903) gombcomp válasza B4l!nt (#21900) üzenetére


gombcomp
senior tag

Ez úgy szokott működni (általában),hogy a gyártó support oldalán kérsz
regisztrálás után egy u.n. RMA (garanciális ügyintézési) számot.
Ha ez meg van akkor értesítenek hogy milyen azonosítón fut az ügy,és hova kell
elküldeni.
A gyártói 3 évbe be kell,hogy férjen a termék.
A postázási címre a te költségeden kell elküldened a hibás cuccot,hibaleírással,
ez kb. 10-18 ezer forint.Ha jogos a gar igény,akkor visszafelé ők fizetik.
Nekem a Corsair-nél kb. két hét volt (hollandiai címmel),és teljesen követhető
a neten.
Üdv.: gombcomp

"Ha őseink is elszaladtak volna, valahányszor nehéz idők jöttek, ma üres lenne ez az ország." - Wass Albert

(#21904) B4l!nt válasza gombcomp (#21903) üzenetére


B4l!nt
aktív tag

Köszi már ezt is tudom.. Ha minden jól megy jövőhéten csatlakozom én is az i7 klubb-hoz. :K

(#21905) katt777 válasza HSM (#21893) üzenetére


katt777
félisten

Az lehet. :B :DDD Annyira bekavartak ezzel a DX11-gyel, de az tény, hogy nem tudják leprogramozni, aztán jöhet a CPU (ha egyáltalán), ahogy ATI kártyák esetén a PhysX-nél is.
Oblivion esetében arra céloztam, hogy mindenféle grafikai lehetőséget beletettek a jövőre gondolva, anno ezekkel semmiféle konfigon nem ment volna a játék normális sebességgel. És akkor HDR mellé az élsimítást, AF-t, stb.-t még driverből kell kényszeríteni.
Nem kimondottan a procira gondoltam, hanem a chipsetre. Anno az 580X alaplapomban a 8.5-ös meghajtótól megszűnt a CF (akkor jött ki asszem a 7xxx), VGA-hoz meg pont a 8.5-től volt megfelelő a driver, na, ebből én nem kérek többé. Ja, és még upgrade-elni sem lehetett a kurva drága MSI CF csúcslapot Phenom-ra. Akkor mit nem avultatnak szerinted? :F
Az idézés lényege a pontosság, nem a félmondat. Nyugodtan olvass vissza, hányszor írtam a megfelelő grafikai beállítások szükségességét, pont erre írtad, hogy te milyen játékokkal és grafikával játszol. :B :P

kulerr: Nézd meg Henk tesztjét, és sztem Nocti is volt valahol, talán ugyanabban.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#21906) HSM válasza katt777 (#21905) üzenetére


HSM
félisten

"Ja, és még upgrade-elni sem lehetett a kurva drága MSI CF csúcslapot Phenom-ra."
Jó, egy MSI lapon mit csodálkozol? örülj, hogy újkorában működött.... :P

(#21907) kulerr válasza katt777 (#21905) üzenetére


kulerr
őstag

megnéztem, de abban nem volt Noctua...H50 vs Mega vs True volt

[ Szerkesztve ]

(#21908) katt777 válasza HSM (#21906) üzenetére


katt777
félisten

Jó, hát akkor még azt hittem, hogy minőségi gyártó, és akkor vettem először drága lapot. :B Meg is szívtam vele. :W Nekem a fejlesztgetett "zóccsó" AMD többe került, mint egy "drága" Intel, amelyet 2-3 évig nyugodtan használhatok a befektetés után. Már rájöttem, hogy tökéletesen OK a legalapabb lap is bármihez, ha jó gyártótól veszem. P6T Dlx jó volt, de el kellett adni, a fele annyiba kerülő mostani csak tesztekben mérhetően lassabb 1-2°%-kel.

kulerr: Akkor lehet, hogy logouton volt vki mástól, de rá is kereshetsz, biztosan találsz róla valamit.

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#21909) HSM válasza katt777 (#21908) üzenetére


HSM
félisten

A lapoknál már régóta nem a teljesítmény kell megfizetni azonos csipszet esetén, hanem a szolgáltatásokat, mint a support, tuningpotenciál, energiatakarékosság, felhasznált anyagok minősége, mellékelt szoftverek, egyéb fícsörök.... Akárhogy dícséred az Asrockot nekem nem érné meg a másfélszer annyiba kerülő E758-am helyett, lehet akármilyen jó lap.... ;) Fapadnak szvsz drágák az "olcsó" X58-ak is....

(#21910) ADAM1337


ADAM1337
nagyúr

Aki rendelkezik H50-es hűtővel írjon már pár idle/load hőfokokat majd ha melegebb lesz.
Nagyon agyalok egy ilyen hűtőn már csak a design is megfogott rajta.
Megpersze közel van a hűtő a ram slotokhoz azzal meg bármilyen kit-et rakhatok be nem lesz útban soha se.

[ Szerkesztve ]

(#21911) Qru válasza ADAM1337 (#21910) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Henk tesztelte (logout), ott nézzél pár hőfok értéket.

#nincsbennetarcsi

(#21912) ADAM1337 válasza Qru (#21911) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

A nyári meleg érdekelne igazán, hogy mennyire viseli meg és persze milyen házban van.
Mert ha minden igaz a TRUE-mat lecserélem egy ilyenre jövőhónapban.
Desing miatt is meg jobban elfog férni a ramokon bármilyen hűtés is.

(#21913) #97544192 válasza ADAM1337 (#21912) üzenetére


#97544192
törölt tag

true jobb, mint a h50, szerintem ne cseréld le...

(#21914) ADAM1337 válasza #97544192 (#21913) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Egy hűtőt mindenképp veszek mert ennek sérült a felső lamellája , meg még valami olyan kell ahol több helyem van a socket körül, mégis közel hasonló hűtést tud mint ez.
TRUE és H50 közeli ha nem találok semmit akkor H50 lesz az ziher.

(#21915) #97544192 válasza ADAM1337 (#21914) üzenetére


#97544192
törölt tag

nem értem, miért kell ennyi hely, de te biztosan jobban tudod. én nem váltanék, a hűtési teljesítménye jobb egy prolinak vagy truenak. a 2010-es baram is elég jó, állítólag...

(#21916) Hunter2


Hunter2
addikt

az egyik ügyfelem gépében egy ASUS P6T alaplap+ Core i7 920-as páros dolgozik és ha 100%-ra terhelem a procit akkor 100 fokra is felmegy a hőmérséklet, én úgy gondolom hogy ez kívűl esik a normális kategórián. Az lenne a kérdésem hogy milyen hűtőt ajánlotok hozzá ~10k környékén.
A másik kérdésem itt kicsit off lesz de hátha tudja rá valaki a választ, a P6T miért nem mutatja a memóriának adott feszt? Sem biosban sem az everest által nézve nem mutat semmit.

(#21917) pincehely válasza Hunter2 (#21916) üzenetére


pincehely
addikt

Talán a Coolink Corator lenne a legjobb megoldás ár/érték viszonylatban.
Mikor utóljára néztem 10 fölött mozgott kicsivel az ára.

http://kefetemap.deviantart.com/

(#21918) szacsee válasza Hunter2 (#21916) üzenetére


szacsee
nagyúr

"a P6T miért nem mutatja a memóriának adott feszt? Sem biosban sem az everest által nézve nem mutat semmit." - ez egy opció a felhasználó nyugalmának megőrzése végett. :DDD
Gondolom lespórolták az érzékelőt... alaplap topikban gyakrabban megfordulhatnak a tulajok.

Hőmérséklet problémára: Nincs auto-n a fesz és a BCLK megemelve? ... azaz tuning van-e auto feszen, mert ha igen, akkor túlfesz miatt lehet meleg a vas... mondjuk gyári hűtő teljesítményét nem ismerem hála az égnek. :D

(#21919) Qru válasza ADAM1337 (#21914) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Corator DS-t vegyél, H50 az csalódás lesz, főleg egy TRUE után. :(

#nincsbennetarcsi

(#21920) ADAM1337 válasza Qru (#21919) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Ahogy henk.nek láttam a tesztjét, láttam hogy 2x akkora szélességre mint a true ez nem menne fel a lapomra úgy hogy ne takarná be a ramokat szóval ez nem jó..
Magasabb ram hűtésem lesz, lényeges a modding és nem fog elférni a true 2db ventivel főleg nem.. ezért is inkább a h50 mert nem közvetlen foglalja el a helyett.

[ Szerkesztve ]

(#21921) Qru válasza ADAM1337 (#21920) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Az ok, de a H50 gyengébb mint a TRUE. Corator DS elférne ott talán... Kép

#nincsbennetarcsi

(#21922) ADAM1337 válasza Qru (#21921) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Ahogy elnézem magasabban kezdődnek a lamellák, ez lehet akkor egy alternativa simán. :R
Meglestem közben a H50-es 20k tájt van anno meg 15k-ba dobálgatták ph-n, hiány cikk lett vagy mifene ?

(#21923) dime27 válasza ADAM1337 (#21922) üzenetére


dime27
őstag

Nem azóta kétszer bebuktatták kedves vezetőink a forintunkat a dodó 40 forinttal az euró 20al lett drágább...True Rev C.-t vennék a helyedben bár az is horror áron van itthon ha lehet egyáltalán kapni én két honapja hozattam 65 dolcsiért igaz akkor még a dolcsi 180Huf volt...magas memóriák ellen meg 15mmes vastagságú 12es 1800rpmes yate loon ventiket kell szerezni,nekem sikerült két darabot szintén külföldről 4 dolcsi volt darabja :K :R

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#21924) Hunter2 válasza szacsee (#21918) üzenetére


Hunter2
addikt

minden alap, pont ezért nem értem. a gyári hűtő ennyire szar nem lehet.

(#21925) HSM válasza Hunter2 (#21924) üzenetére


HSM
félisten

Olyankor szokott ilyen lenni, ha a 4 tartó pöcök közül az egyik nem "rögzült" tökéletesen...

(#21926) Qru válasza ADAM1337 (#21922) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Gyengül a forint marhára (az okaiba most ne menjünk bele). 20k-t nem ér az fix a H50! Corator DS és kész. Talán még jobb is lehet 1-2 fokkal mint a TRUE. Alacsony légszállításnál biztos.
De még mindig nem vágom mi bajod a TRUE-vel...

dime27: Minek? Most is az van neki.

Hunter2: Hűtő jól van fent? A borda is meleg (lehet félre mérne)?

mod: Hehe, HSM beelőzött. :)

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#21927) katt777 válasza HSM (#21909) üzenetére


katt777
félisten

Az olcsó lappal megkapsz minden szükséges szolgáltatást. Nálam pl. már ott bukó a sok drága lap, hogy a sok balfasz, aki tervezi azokat, az egyetlen (!) PCI-EX1 slotot a VGA alá teszi. Az sem nyerte el a tetszésemet, hogy az "extra", esetleg szükségtelen fícsörökhöz a VGA sávszélességét korlátozzák le, tehát végeredményben éppen, hogy csonkítják az X58 képességeit. Persze aki másra vágyik, annak nyilván az fog számítani. ;)
Tuningpotenciálban és takarékosságban az ASRock egyáltalán nem tud kevesebbet a drága lapoknál (sőt, ahogy néztem :DDD ), anyagminőségről meg annyit, hogy kb. ua. alkatrészeket használja, mint az ASUS, csak nincs baró design, meg túlrészletezett bios, ami nélkül ráadásul ugyanúgy lehet tuningolni. A szoftvere meg még használhatóbb is, mint az ASUS-é. Amúgy nem hiszem, hogy egy AM3-as (phhh....) lap áráért drága lenne egy X58-as. :)

Hunter2: Gyári hűtővel is simán 80°C alatt kellene lennie már LinX teszt alatt, persze pörögne, mint a Zállat.

Qru. Írta, hogy sérült a felső lamella. Ettől már biztosan egyáltalán nem hűt... :(
Minél szarabb a Ft, annál többet ér a gépem. :P (Kedves vezetőink Svájcba menekített pénzéből meg egyre többet lehet költeni itthon, szóval nem véletlenül rohasztják.) Az egyetlen szívás, hogy VGA-t nem tudok cserélni, bár amilyenek a mostani játékok, sokat ezzel sem vesztek. :DDD

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#21928) Qru válasza katt777 (#21927) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Jaaa, akkor kukába vele! :D

Hát jah, nincs frank hitelem szóval nem izgat annyira, a dolog. Az meg hogy bő évtizednyi infós pályafutás után először érem meg, hogy a gépem nem avul, hanem napról-napra többet ér vhogy nem aggaszt. :D

mod: off

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#21929) HSM válasza katt777 (#21927) üzenetére


HSM
félisten

"...hogy a sok balfasz, aki tervezi azokat, az egyetlen (!) PCI-EX1 slotot a VGA alá teszi."
Na, kezdjük az elején... Az összes PCI-E 16-os slot kitűnően működik 1X-es karikkal is. Az E758-as lapom ráadásul ha a legalsó 16-os slotba teszel 1X-es kártyát, akkor a full 16X/16X-es CF támogatás is megmarad, viszont így lehetőség van visszabutított 16-os kártyát is így használni 1X-es módban. (Hoppá!) Ráadásul ebben a lapban legalább legalulra került a sima PCI-os slot, nem kell a melegedő VGA-hoz közel rakni a hangkarimat. Arról nem is beszélve, hogyha nem a legfelső slotba rakod a VGA-t (nem kötelező oda) hanem az eggyel lejjebb lévőbe, máris kaptál egy üres full 16-os slotot, egy 1X-es slotot, és mellette eldöntheted, hogy 8X/8X-as CF-et, vagy egy 16-os VGA slotot és egy PCI-t és egy 1X-es PCI-E-t akarsz-e inkább.... Szerintem nincs ez rosszul kitalálva. ;) Biztos lehetett volna jobban/vagy többet, de szvsz nagyon is jó ez így. Sokkal inkább legalul legyen egy rendes 1X-es slot (mégha 16-osnak is látszik), minthogy egy olyan egyszeres slot, amibe csak extrarövid kártyák mennek, mert nem fér el a hűtőtől, cserébe az alsó 16-os slot 1X-es kártyával is visszabutítja a 16/8-as portot.... Arról nem is beszélve, hogy nem biztos, hogy szívesen tennék bármilyen perifériát egy NB és egy VGA közé szendvicsbe... Lehet, nem érezné jól magát a sivatagi klímában.... Mivel a meleg levegő alapvetően felfelé áramlik, ezért is sokkal célszerűbb a hűvösebb eszközöket alulra, míg a melegebbeket felülre csoportosítani....
Ezt ne is mondd... Nagyon bosszantó szemétség volt a bankok részéről azt a sok szerencsétlent svájci frankos hitelre rábeszélni... :((( Nem mindenki pénzügyi szakember, hogy tisztában legyen, mit kockáztat, és miért ezzel, gyakorlatilag pont azt a réteget lopták ezzel meg extrahaszon fejében tudatosan, akikket a legkevésbé illett volna művelt embernek... Nyilván nem azért kellett hitelhez folyamodniuk, mert olyan jól ment nekik... :( Na mind1, ne menjünk ebbe bele, mert nagyon dühös leszek... Én inkább elszörnyedek, mikor 80K-s 6GB trikit memóriaárakat, 80K-s 5850 árakat meg hasonlókat látok, függetlenül attól, hogy én 24K-ért és 57K-ért vettem, jókor....

(#21928) Qru: Pedig nyugodtan aggaszthatna a FT gyengélkedése, mert nagyon hamar nemcsak a számítástechnikai eszközök árában fog ez látszódni sajnos... :( (Bár gondolom ezt Te tán jobban is vágod gazdasági pályán... :B )

[ Szerkesztve ]

(#21930) Qru válasza HSM (#21929) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nem véletlenül a szükségesnél több lóvém nincs is Ft-ban. Persze drágul minden (lásd benzin pl), de ez ellen mi nem sokat tehetünk. :(

#nincsbennetarcsi

(#21931) pincehely válasza ADAM1337 (#21922) üzenetére


pincehely
addikt

Nálam sem blokkolja a Corator a 2. memória slotot.
Az elsőt ellenben teljesen kitakarja.
Ramot ide csak úgy lehetne betenni, ha előtte leoperálod a hűtőt, és akkor is csak alacsony típust!

http://kefetemap.deviantart.com/

(#21932) Qru válasza pincehely (#21931) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nekem TRU van, ott elég ha a ventit leveszed és még a magasított (Corsair DHX) bordással is teletöltheted az összes slotot.

#nincsbennetarcsi

(#21933) tom_tol válasza Qru (#21932) üzenetére


tom_tol
addikt

nyilván ez lap függő
nálam is (V2+megahalom) befér a magas bordás ram is viszont külön ramhűtőt már nem tudnék rátenni

[ Szerkesztve ]

(#21934) Qru válasza tom_tol (#21933) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ha tele lenne az összes slot akkor nálam se férne el extra ramhűtő. De nekem nem is kell, mert ott van fölötte egy 12-es venti, az halkabban hűti mintha ilyen kis 6cm-es szélkergetőt pörgetnék felettük.

#nincsbennetarcsi

(#21935) ADAM1337 válasza Qru (#21926) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Már írtam magasabb ram hűtőm lesz modding miatt, és alapból a 25mm széles venti is kicsit űl a ram heatsink-en kb 1-2mm-el szélesebb, ez a fő ok. (Már nem nagyon érdekel melyik a legjobb hűtő 3.8g-on hajtom általában HT-off csak ha 3dsmax-hoz kell a ht akkor kapcsolom be tehát nem nagyon melegszik most se a proci, igaz én 13-15k-ra számítottam H50 árával kapcsolatosan még meglátom, hogy lesz a fizum és vacilálok rajta 1-2t, de nem vagyok elvakult még szétnézek inkább 5x minthogy 2-3-t lessek meg. )
Ez a corator ha magasabb mint a true ergo nem tud felülni a ram bordára már jó lehet, a kérdés már csak az hogy milyen ventit rakjak a coratorhoz mert a gyári borzalmasan néz ki.
Valami csendes 1000-1600rpm-es venti kéne ami elég low noise.

Volt egy oldal ami csak proci hűtőkkel foglalkozott mi a címe ? :U

(#21936) HSM válasza ADAM1337 (#21935) üzenetére


HSM
félisten

(#21937) ADAM1337 válasza HSM (#21936) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Köszi erre gondoltam. ;)

(#21938) katt777 válasza Qru (#21928) üzenetére


katt777
félisten

Nekem anno a P5-ös konfigom is egyre többet ért, még akkor is ára fölött volt, amikor eladtam (sajna használtan a proci kevésbé, de a RAM-ok és a lap jó árban mentek el). Még az első válság előtt ruháztam bele. Kocsim nincs ( :P bentinár), bankszámlám nincs, hitelem nincs; csóró vagyok, de jót röhögök azokon, akik azt hiszik, hogy a Ft-juk bármiféle értéket hordoz. :) Akkor kell beruházni, amikor van.

HSM: Szerintem bármi, amitől nem kapom meg azt, amiért fizetek, rosszul van kitalálva. Pl. ha az X58 chipset 16+16+4 PCI-E VGA-t tud, és ezt valami lecsökkenti 16+16+1-re v. 16+8+8-ra (pl. egy 4X slot, vagy a másra kiosztott sávok, ami miatt a drágább lapokon a 3. slotot használva lefeleződik a 2.), azzal engem megkárosítanak, nem érdekel, hogy kihasználom-e. Pl. ha vennék egy Ferrari-t, akkor is zavarna, ha valami miatt nem tudná a végsebességét, ha soha még csak a közelébe sem járnék. A VGA helye a felső VGA slotban van, ott kap max. levegőt, bolond rakja alulra (ha csak nem CF/SLI, de akkor muszáj); mint te is írtad, a melegedő legyen felül. A VGA fölött szépen elfér a picike, TV-tunerem, nem zavar az ott semmit. Az, hogy valakinek mások a preferenciái, az egy dolog, de én nem azon az áron kívánok extra szolgáltatást, hogy az alapot meg elvegyék tőlem (pl. nem kell minden extra marhaság egy kocsiba, hogy tönkrevágja a menetteljesítményét).
Senkinek nem KELL hitelt felvennie. Azt, hogy az emberek mohóságukban nem gondolnak a távolabbi jövőjükre, mindig is ki fogják használni a szélhámosok. Azok után, hogy US bankok okozták a válságot, de Mo-nak külön hitelt kellett felvennie (mert ők aztán nem felelősek semmiért), amit mi fizetünk ki, ráadásul a köcsög elnökük még azzal példálózik, mi hogy jártunk, én minden, őket bármilyen formában kiszolgáló magyart lecsuknék hazaárulásért. :(( Amúgy a kapitalizmus lényege az, hogy a pénz a maflábbaktól az élelmesebbekhez áramlik, erkölcsi megfontolások nincsenek. Ez kellett a népnek 20 éve, megkapta. ;]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#21939) MiB


MiB
tag

hi

Bocs hogy ide írok de itt vannak a profik:D
Ezekben az új alaplapokban ami a core ix szériához való külön lehet állítani a mem fsb-t a proci fsb-jétől? A szorzók hogy változtak a memória esetében a régebbi alaplapokhoz képest mert tudom hogy azoknál max 4 szeres szorzót lehetett beállítani. Szal pl egy core i3 esetében ki tudnék e használni egy 2000 mhz es ddr3at és milyen alaplappal?

(#21940) Qru válasza ADAM1337 (#21935) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Pedig nagyon jó az amit adnak hozzá gyárilag. Mondjuk gázul néz ki az tény. :D
Esetleg Sytche, én azt használok nekem (is) bevált.

#nincsbennetarcsi

(#21941) Qru válasza MiB (#21939) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nem ugyanúgy a proci "fsb"-ből szorzódik fel a ram órajel, és továbbra sincs ram visszaosztás (only AMD). A gond inkább az uncore-ral lesz. Nagyon jól húzható proci kell, ahhoz, hogy 2000-as ramot kitudj pörgetni.

#nincsbennetarcsi

(#21942) MiB válasza Qru (#21941) üzenetére


MiB
tag

giga p45-ds4 pl ennél az alapllapnál külön lehet állítani mem fsb-t a proci fsb-hez képest. Hogy van ez?

(#21943) Qru válasza MiB (#21942) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Hát ööö, nem. Vagy mégis?! :D Ott is a proci szorzó x fsb adaja a proci órajelét a ram órajelét meg az alap fsb és a ramszorzó szorzata adja.
Itt is van a bclk(=fsb) és a ram szorzó értéke adja a ram sebességet.
De ezt olvasd át, ebből megtudsz mindent ami lényegesebb.

#nincsbennetarcsi

(#21944) HSM válasza katt777 (#21938) üzenetére


HSM
félisten

"Kocsim nincs ( :P bentinár)"
De azért gondolom közértben szoktál vásárolni? Mert oda is benzinnel (ok, dízel) működő járművel szállítják, és ha nő a benzinár, drágább lesz a kaja. Na mind1, ne menjünk bele, ez már kőkemény gazdaságpolitika... :Y

"de jót röhögök azokon, akik azt hiszik, hogy a Ft-juk bármiféle értéket hordoz."
Pedig egy normálisan működő gazdaságban így kellene lennie... Ha már megdolgoztál érte... Az se biztos, hogy mindenki egyből el akarja költeni, én pl. nem bánnám, ha lassan össze tudnék kuporgatni egy kocsira majd egy lakásravalót, de az nem fog 2 hét alatt menni.... Valahogy addig be kellene fektetni, hogy termeljen, de az se olyan egyszerű... :B

"Pl. ha az X58 chipset 16+16+4 PCI-E VGA-t tud..."
Az X58-al a legjobb megoldások a nyers 16-16-4, ez az olcsóbb, egyszerűbb, vagy a jóval kiegyensúlyozottabb 16-8-8, ami lehet 16-16 is. Igazából nagyon mást nem lehet 36 sávból kihozni. Én már annak is nagyon örülök, hogy alulra került a PCI, és tud a lap 16-16-1-et is (ezt nagyon kevés lapon oldották meg), de ha kell 16-8-8-at is. Nekem ez sokkal rugalmasabb bárminél, hiába nem "tökéletes" a felső 1X-es PCIe elhelyezése.

[ Szerkesztve ]

(#21945) v-paci


v-paci
aktív tag

Sziasztok!

Van egy 920-asom, de pár hete produkál egy hibát, mégpedig az everest csak 2 mag hőmérsékletét mutatja, akárcsak a realtemp, mintha 2 magos lenne a procim. Eszközkezelőben rendesen 8 procit lehet látni, ahogy kell, de a diagnosztikai programok rendre nem jók.

:F

"Mi kalandvágyból itthon maradtunk."

(#21946) MiB


MiB
tag

mem fsb p45 ds4

Itt az (G)MCH Frequency Latch-al lehet állítani a mem fsb-t!? Gigabyt p45 ds4, szal akkor hogy van ez hogy minden esetben a base fsb-ből számol mindent???

[ Szerkesztve ]

(#21947) katt777 válasza Qru (#21941) üzenetére


katt777
félisten

Akkor a RAM-sebességek "visszaosztását" minek neveznéd? :F Pl. amikor a tuning miatt 2000-en menne az 1600-as RAM-od, akkor leveszed szépen 1600-ra, azaz csökkented a szorzót, azaz visszaosztod. :U

HSM: Egy normálisan működő gazdaságban nem a szabadon manipulálható tőzsde az értékmérő. ;) A kaját drágíthatják a legkevésbé, mert abból éhséglázadás lenne, mint arra már számos példa, persze nem itt volt a közelmúltban
Én még jobban örülök annak, hogy 16+16+4-et tud, ergo mehet(ne) a lapomba HD5870CF+vmi állat nV kártya PhysX-nek. ;]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#21948) HSM válasza katt777 (#21947) üzenetére


HSM
félisten

"Egy normálisan működő gazdaságban nem a szabadon manipulálható tőzsde az értékmérő."
Tökéletesen egyetértek veled. Viszont a pénz úgy gondolom, az elvégzett munkát kellene szimbolizálnia. Dehát ugye minden annyit ér, amennyit adnak érte, és itt van a kutya elásva... El van ez szúrva rendesen, akárhonnan is nézem... :F A kaja pedig drágul, szépen, lassan, csöndben, sunyi módon.... :U

Na, mert az EVGA lapomban nem lenne csinos ugyanez 16-16-1-ben? PhysX-nek nehogymár ne legyen elég 500MB/sec fullduplex sávszélesség... ;] Nem minthogyha erre vágynék... :D Mondjuk vicces lenne, az én lapomban nem maradna hely a tunerednek vagy a hangkarimnak, a tiédbe viszont ha jobban belegondolok be se férne egy állat kari alulra, mert csak egy slot hely van.... Egyslotos meg nem ér, akkor a hangkari is elférne... Mondjuk van bajunk, ilyen marhaságokról beszélni... :C

[ Szerkesztve ]

(#21949) ADAM1337 válasza Qru (#21940) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Nagyon gondolkodóba estem rajta az 1x biztos.
Bár még nem tudom mi legyen, valami moddingos megoldást keresek, bár még magam se tudom milyet.

(#21950) Primal


Primal
csendes tag

Hellosztok , nekem lenne egy problémám az I7 920 as procival és bocs ha rossz topicba írok de nem tudtam melyikbe kéne írnom , és már nem tudom mit csináljak.
Előre bocsi de csak hosszan tudom leírni és remélem valaki válaszol rá. :)

Nos az a bajom hogy kicsit több mint 1 hónapja egyik nap procim "megadta" magát még pedig úgy hogy egyik pillanatról a másikra előjött a "túl magas hőmérséklet" jelző hang ami 90 celsius fok fölött van és le kapcsolt (ekkor neteztem , semmi terhelő), 15 perc után újra indítottam gép és biosban alap állapotban 88 fok körül volt. Úgy voltam vele gyors kikapcs másnap boltba elvittem ahol vettem. Ott azt mondták hogy le telt az 1 éves garanciám , én Június 9-én vittem gépem a garanciám papíron június 20 ig szólt.ezt nem nagyon értettem , ezután ott hagytam gépet nézzék meg 3 nap után hívnak procinak semmi baja csak az alaplappal van valami vigyem el a boltba ahol vettem , kicsit megkönnyebbültem mert volt garancia az alaplapra , na ma hozták végre a csere alaplapot és a Proci ugyan úgy ha mind a 4 mag megy 78 ról indul és meg sem áll 90 ig biosban ezután gyors kikapcs. Egy kb 1 óra után megnéztem mi van ha magokat gyors 1 mag ra állítom és a cpu frek-et 2 Ghz re rakom nos ekkor 70 fok körül futott alapból, de gépet kikapcsoltam inkább mert nem akartam valamit el b.sszon. Én szerintem ez a Proci úgy ahogy van hibás tuti. Csak azt nem értem a boltban miért mondták hogy nem amikor ugyan azok a bajok mint mikor be vittem hozzájuk.
(Ja amúgy alaplapnak a hő érzékelővel volt baja , ki is cserélték kb 5 hét huzavona után. Proci 1 hz-et semm volt húzva meg sem próbáltam ügyködni vele , amíg nem jött új alaplap a proci úgy ahogy eredetileg volt a dobozban vissza helyeztem a biztonság kedvéért dobozra védő fólia aztán be szekrénybe vagyis utólag 100% hogy nem sérült.)

A kérdésem az lenne hogy: Az valóban úgy van ha én nekem Június 20-ig szól a garancia levelem de már belépünk Június hónapba akkor már nem jár az 1 év garancia? Akkor ennyi erővel ha Június 30.-ra szólna én meg Június 1. én viszem akkor sincs garancia?

A másik hogy szerintetek meg tudják ezt javítani vagy buktam az egészet , meg hogy az Intel dobozon 3 év garancia van ezt tudom érvényesíteni az intellel hogy be vizsgálják a CPU-m ha a cég akitől vettem csak 1 éve garit adott rá? Mert nem nagyon van pénzem még egy ilyen procit venni ezzel is úgy voltam hogy végre tudok magamnak saját gépet venni de akkor elöször és utoljára már jót veszek de úgy néz ki nem vagyok szerencsés , ezelött 6 hétig nem volt gépem úgy néz ki most akkor addig nem is lesz míg pénzem az új CPU-ra vagy megbízható embertől használtan bár nem valószínű , max akkor tok bármit csinálni ha a garanciális dologgal átvertek vagy ha az intel 3 év garanciával tudok kezdeni valamit :W

Előre köszi a válaszokat. :R

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.