Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#20501) MPowerPH


MPowerPH
félisten

Nah, annyira oda voltatok az idle hőfokokkal. Én nem szoktam nézni, de itt van. True B, 21x200-on, HT on-al. :) Jah, és passzívan, venti rajta van, de nincs bekapcsolva. És ez még csak nem is passzív üzemre tervezett hűtő. :)

Don't Tread On Me

(#20502) pincehely válasza katt777 (#20493) üzenetére


pincehely
addikt

A gigában is van, el lehet menni talán 0.3V-ig is.

http://kefetemap.deviantart.com/

(#20503) AirBooms


AirBooms
addikt

Szerintetek simán vágjam ki az ablakon az ötödikről a Gene-t és vegyek mondjuk egy EVGA Classifieldet, vagy abban is meg fog állni ez a proci is 3600 uncore-nál? Eddig ez a második olyan proci, ami tutira tudta másik lapban a 4000 MHz-es uncore-t, de nálam 3600-nál nem jutok feljebb... Most pedig előjött, hogy a 210 bclk-t sem bírja a lap.
Vagy én vagyok ennyire béna fazon?
Mi kell a magas bclk-hoz? És mi kell a magas uncore-hoz (ha mondjuk úgy vesszük, hogy a proci tudja ezt)? Azért lenne jó a 3800-4000 MHz uncore, mert így hiába újítottam be jóféle 2000-es ramokra...

(#20504) HSM válasza AirBooms (#20503) üzenetére


HSM
félisten

A másik lapban milyen memória mellett tudta a 4000-es uncore-t? Nekem is megy a 3800-as uncore, ha nem járatom maxra a ramokat.... [link]
Amúgy a Class-t meg a Gene-t kár egy lapon emlegetni.... Az egyik vérbeli, drága tuninglap, a legjavából, a másik egy viszonlyag olcsó, minimalista tuninglap... :U Mondjuk nem kell kib@szni az 5.-ről, egy vacak procival a Class se repül, de azért vannak különbségek...
Mondjuk nem vagyok benne biztos, hogy van értelme kínozni a rendszert 2000-es ramokkal, pláne ha nem akarsz tökölni vele sokat, és fontos a stabilitás.... :U Ilyen téren valahogy nem igazodom ki rajtad... Ha meg valami instabilitás miatt meghal az OS-ed, akkor meg jön a mérgelődés? Már bocs, hogy ilyen személyes dolgokat kérdezek... :D

[ Szerkesztve ]

(#20505) mpierre válasza AirBooms (#20503) üzenetére


mpierre
veterán

Ha a qpi 1,35V-on van, akkor jó kérdés, illetve a qpi pll-t emelheted. Sajnos nem tudom itt mi a max, ami adható... :F
Esetleg a cpu pll-t is emelheted, habár ez a magas biciklin segít. Az ioh core; ich i/o; ich core emelése meg stabilitást növeli, ha túlhajtod a procid.

(Mielőtt kivágod az ötödikről, szólj, hátha el tudom kapni... Aztán meg illaberek... :DDD )

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#20506) DigitXT válasza AirBooms (#20503) üzenetére


DigitXT
félisten

vágjam ki az ablakon az ötödikről a Gene-t
Ez még ugyanaz a lap, amit hirdetsz?:DDD

(#20507) AirBooms válasza HSM (#20504) üzenetére


AirBooms
addikt

A 2000 MHz-es ramórajel és a stabilitás teljesen ellentétes dolog? Hmm, ezt nem értem. A Gene-ben a Gulf is ment 2000 MHz-es ramórajellel, de a 920-at visszarakva valahogy ezt a beállítást már nem engedi (ezt pl. már kapásból nem értem, miért). A hétköznapokra akármennyire is egy nyugis beállításra törekszem, akkor is szeretném tudni, mit tud az alaplap-proci-ram hármas. A procit meg kár levacakozni. Nem hiszem, hogy sok proci szaladgál 1,200 V-on stabilan 20x200-on, 21x200-on meg 1,24 V-on... Amúgy nem tudom, hogy ez a proci milyen rammal tudta a 4000-es uncore-t, de a Gulf például az én Tridentjeimnél gagyibb ramok mellett. Igen, abban igazad van, hogy nem kell egy lapon emlegetni a Class-t és a Gene-t. Nem is teszem ezt. De szerintem a Gene-nek is többet kellene tudnia... Mintahogy minden másban tudja is azt, amit a "nagy" lapok.
Amúgy a ramjaim sincsenek maxra járatva... 2000 MHz CL9-ben 1,6V-on. Ez van az XMP profiljában is.

(#20505) mpierre: 1,35V amit adok biosból, az a maximum. Viszont azt észrevettem, hogy elég sokat droppol a qpi fesz. 1,3-1,356 V-ig bármi előfordulhat a lap LCD Postere szerint. Lehet, hogy ez a baja, hogy nem tudok magasabb uncore-t elérni. Amúgy a 3600-hoz bőven 1,3 V alatti qpi feszültség is elég. Néha 1,26-ra is leesik LinX teszt közben...

[ Szerkesztve ]

(#20508) HSM válasza AirBooms (#20507) üzenetére


HSM
félisten

Nem vacakoztam le a procid, olvasd csak el mégegyszer, amit írtam... :P

A gulfban tudtommal a ramórajelnek csak a másfélszeresével kell mennie az uncore-nak, tehát elvileg már 3000-es uncore-al mennek a ramok 2000-et. Persze, nem volt Gulfom, de így tudom. :B
A 4000-es uncore-t nem úgy értettem, hogy milyen ramokkal vitte, hanem hogy milyen ramórajelek mellett... Tehát full 2000Mhz-en mentek a ramok vagy kevesebbel. Amúgy a proci van nagyon maxra járatva 2000-es ramok mellett, nem a ramok.... Nagyon kevés 920 tud 4ghz-es uncore-t elfogadható feszeken, magas ramórajellel....
Abban nem vagyok 100%-ig biztos, hogy a Gene-től elvárható-e ennyire kihegyezett Uncore.... :U Itt már szerintem nagyon pici diffik is jelentős különbségeket okozhatnak....

(#20509) pincehely válasza AirBooms (#20507) üzenetére


pincehely
addikt

Nekem Giga UD5-ben sem akar a 3800mhz-es Uncore stabil lenni, a QPi feszt meg nem merem az intel ajánlása ellnében emelni.
Nem is tudom mi kell a magas Uncorehoz, talán jó szerencse.
Az enyém olyan 3750 körülig még stabilizálható, felelette már nem igazán.
Mondjuk a ramokat inkább 1600 felett, mint alatt próbáltam.

http://kefetemap.deviantart.com/

(#20510) Sárpac válasza HSM (#20508) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Jól tudod!:)

[link]

[ Szerkesztve ]

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#20511) Qru válasza AirBooms (#20507) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ha sokat dropol akkor adhatsz 1,36V-os is bios-ból a QPI-nek. Én is úgy használom, anélkül nem stabil nálam sem a rendszer erősebb tuningnál.

#nincsbennetarcsi

(#20512) HSM válasza Sárpac (#20510) üzenetére


HSM
félisten

Köszi, jó link, érdekes írás! :R

[ Szerkesztve ]

(#20513) AirBooms válasza HSM (#20508) üzenetére


AirBooms
addikt

Ok, ok, higgadjunk le - én is. Bár nem voltam feszült. Nincs harag! :R
Szóval, a 4000-es uncore-t nálam kétféle képpen vihetné a Gene. Vagy ha eleve 2000 MHz-re állítom a ramokat, akkor a 4000-es uncore a legkisebb érték, amit választhatok. Na, ez így kilőve. Vagy beéllítok mondjuk 1600-as ramórajelet, akkor tolhatom feljebb az uncore-t, de ezt meg tudtommal a lapok nem nagyon szeretik. Mármint, ha az uncore nem a duplája a ramórajelnek. Erre a Gene is eléggé háklis, s már 3600-as uncore-on is szeret random fagyogatni, holott a teszteken kőstabilnak tűnik. Tehát ennek sincs sok értelme.
Vagyis mondjuk egy 21x200-on, vagy 20x200-on kétféle lehetőségem van: 3200-as uncore (1600 MHz rammal) vagy 4000-es uncore (2000 MHz rammal). Ez utóbbi tehát kilőve.
Szóval hej, szép az élet, szép ez a sok állítási lehetőség, amikor csak úgyis egyetlen egyet használhatok.
Most még játszadozom a 191x21-gyel, mert talán a hozzátartozó 3828-as uncore-t még elviseli a procim. De olyan jól jönne egy 22-es szorzó is, hiszen a 4,2 GHz-et is annyira pici feszen tudja stabilan, hogy öröm lenne azon hajtani 24/7-ben (s nem is melegszik nagyon). :(
Szóval ez a bánatom. :O
Ezek szerint ti azt mondjátok, hogy egy EVGA lapban is eléggé necces lenne a 4000-es uncore, tehát nem éri meg a csere?

(#20511) Qru: nem merem nagyon megemelni a qpi feszt, mert összevissza droppol. Ha 1,36-ra állítanám, szerintem olykor felmenne 1,37-1,38-ra, az meg már necces... :U
Ennyit nem ér meg...

[ Szerkesztve ]

(#20514) AirBooms válasza pincehely (#20509) üzenetére


AirBooms
addikt

Gigában szabadon állíthatod a ramórajelet és az uncore-t? Nincs összekapcsolva a kettő? Nekem egy 200-as bclk-hoz 1200, 1600 és 2000-es ramórajel áll rendelkezésre (meg magasabbak, de azok ugye eleve kilőve). Na, az 1600-hoz választhatok akár 3200, 3400, 3600, 3800, 4000, stb. uncore-t. De ha a 2000-et állítom be, ott 4000-es uncore-tól indul a lista felfelé, vagyis ez a legkisebb. Tehát te hogy tudsz beállítani főleg 1600 feletti ramórajeleket?

(#20515) HSM válasza AirBooms (#20513) üzenetére


HSM
félisten

Jók az EVGA lapok (E758 meg a Classok legalábbis) de csodát nem szabad várni tőlük. :N Nekem órajelre ugyanott van a vége, mint a Gigában, csak kisebb feszen, és még adott feszen is hűvösebben, kisebb droppal. Pláne a VTT-nek kell kevesebb kakaó.
Mondjuk szvsz egy 210*20 jó lenne neked 1680@CL7-8-as ramokkal, csak ugye ez nem megy a Gene-dben. :( Bár a 21*200-at szépen ki kéne, hogy szolgálja egy 1600@CL7-es ramsebesség is, 3200-as uncore-al.... De ki kell próbálni, mit szólna pl. 3400 vagy akár gyorsabb uncore-hoz 1600-as ramokkal....

A gigában szabadon állítható, csaképpen a lap nem úgy fog indulni, ahogy beállítottad, ha nincs meg a 2X-es szorzó az uncore-ram között. :D (Mert minimum a ram 2X-esére állítja az uncore-t)

[ Szerkesztve ]

(#20516) Qru válasza AirBooms (#20513) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Jaja, akkor ott már kapnak szép kis fesztüskéket a proci, az meg nem túl egészséges. :(

4000-es uncore necces még egy high-end lapban is. :(

#nincsbennetarcsi

(#20517) pincehely válasza AirBooms (#20514) üzenetére


pincehely
addikt

Nincsen összekapcsolva a ramszorzó, és a uncore szorzó.
ha mondjuk 200bclk-nál 10-es ramszorzót állítok be, attól még mehet a 20-nál kisebb uncore is, max nem lesz stabil, de még próbálni nem próbáltam.

http://kefetemap.deviantart.com/

(#20518) gombcomp válasza pincehely (#20517) üzenetére


gombcomp
senior tag

Szerintem egy "normális" BIOS nem is engedi bootolni a lapot
ha nincs meg a 2X arány. :K

"Ha őseink is elszaladtak volna, valahányszor nehéz idők jöttek, ma üres lenne ez az ország." - Wass Albert

(#20519) pincehely válasza gombcomp (#20518) üzenetére


pincehely
addikt

Az lehetséges, de még nem próbáltam.
De a beállítási lehetőség adott!

http://kefetemap.deviantart.com/

(#20520) mpierre válasza pincehely (#20519) üzenetére


mpierre
veterán

Lehetséges, de bé se bútúl a renccer.

Egyszer elbambultam egy tuningot, belőttem 10× a ramot, de a qpi-t nem emeltem 20×-ra. A gép meg nem indult, csak közölte, hogy usgyi a biosba, mert overclock hiba van, tegyek rendet. Ezt eljátszottam cirka 5×, már ott voltam, hogy szétszedem a gépem, mire rájöttem. Na azóta nem csattant a kezem akkorát a homlokom, mint akkor... :DDD Az elhangzott mondatszerkezetet sem vetném a bitek közé, mert simán kitiltanának minden létező fórumról. Egy életre.

[ Szerkesztve ]

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#20521) pincehely válasza mpierre (#20520) üzenetére


pincehely
addikt

Pedig milyen jó lenne, ha nem kellene szinkronban járniuk.
Mármint a szorzó minimumát illetően!

http://kefetemap.deviantart.com/

(#20522) mpierre válasza pincehely (#20521) üzenetére


mpierre
veterán

Ebben nem vagyok oly biztos. Magas ram sebesség, de nincs uncore, ami aládolgozzon? Igen csak döcögős lenne szerintem.

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#20523) AirBooms válasza mpierre (#20522) üzenetére


AirBooms
addikt

Igen, ennek alapvetően én sem látom értelmét. Pont a 980X-nél engedte a Gene bios-a, hogy a 2000 MHz-es ramórajelhez akár ugyanúgy kiválasszam a 3200-as uncore-t. Na hát szinte egy pontnyit sem nőttek az Everestben a tesztértékek. Szóval aláírom, hogy ennek nem sok értelme van.
Az az igazság, hogy a négymagosoknál (45 nm-eseknél) valahogy sokkal nehezebb elérni a magas uncore-t, s sokkal óvatosabban kell bánni a feszültségekkel. A 32 nm-es Gulfnál ez nem tűnik olyan lehetetlennek és a szorzókkal is jobban lehet jétszani, a feszekkel is jobban lehet sáfárkodni. Bevallom, nagyon jó kis proci az a Gulftown...

(#20524) mpierre válasza AirBooms (#20523) üzenetére


mpierre
veterán

Egy előnye van a dolognak. Így simán belepakolsz 2500MHz-es ramot és mégse döglik a rendszer a magas uncore miatt. Memória túlhajtásra, akkor a gulf az igazi.

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#20525) AirBooms válasza mpierre (#20524) üzenetére


AirBooms
addikt

Nono, egyelőre nem sikerült a Gulffal sem elérni nekem magas uncore-t, csak érzem, hogy sokkal egyszerűbb. Már csak a beállítások jobb variálhatósága miatt is, és amiatt, hogy a proci engedékenyebb. De ez csak érzés, a Gene-vel nem jutottam túl messzire, ellenben tudtam használni a ramjaimat 2000 MHz-en, sőt még magasabb órajelen is! :D
Egy jó lap kell hozzá...

(#20526) mpierre válasza AirBooms (#20525) üzenetére


mpierre
veterán

Pont erre gondoltam... :K

Szólj, ha repül a deszka... ;]

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#20527) Sárpac válasza AirBooms (#20525) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Most akkor eladtad a gulfot vagy mi van mert már tudlak követni?!:DDD

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#20528) AirBooms válasza mpierre (#20526) üzenetére


AirBooms
addikt

Jó lap a Gene, stabil, megbízható - de extrém tuningra nem ez kell. Most újat mondtam? :DD

Sárpac: A Gulf tulajdonjoga mennyiben befolyásolja a topik működését? :D
Ha esetleg valaki a topik címét "Intel Core i7 9xx "Bloomfield" (LGA 1366) - a Blikk napi melléklete" formájában módosítja, akkor nagyvonalúbb leszek pletykák terén - vagy esetleg ritkábban járok erre. :DD

(#20529) katt777 válasza HSM (#20497) üzenetére


katt777
félisten

No de mekkora terhelésen megy az a LinX, amely mellett lehet netezni? :DDD
Amúgy tetszik ez a "mennyire stabil" polémia bármiféle tuning, ill. egyebek ügyében, hiszen valami vagy stabil, vagy nem. :D

Qru: Nem repasztázásról volt szó közben? Lehet, összekevertem valamit. :B
Amikor akármivel szekálnak Phenom-osok, miért nem dőlsz a tudatlanoknak kijáró elégedett mosollyal? :F Megnéztem, 1.6GHz-en elég az i920 a HD4870 alá. DX10+ 99%-os a kihajtás, DX9 HDR-ben 98%, SM2-ben 92%, de az SM2-es progik úgyis több 100 FPS-szel futnak. :DDD Tuningolják csak a "zóccsó" Phenomjaikat, hogy lenyomják az i7-edet, és fizessék a gatyájukat is villanyszámlára. ;]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#20530) AirBooms válasza katt777 (#20529) üzenetére


AirBooms
addikt

Hát ezzel egyet értek: ha LinX-et indítok, akkor nálam lényegében kakukk mindennek. Akár nyolc szálon, akár négyszálon (HT on vagy off) megy a dolog... A létező összes felhasználható rendszermemóriára ráküldöm, tehát nem nagyon marad semmi, amin még bármi is elfutna. Érdekes, ugyanezt megcsinálva az IBT-nél valóban lehet netezni, levelezni, csetelni, bármit...
S még valami: stabil beállítások mellett ugyanazon az órajelen Bloomfieldnél a LinX produkál magasabb GFlop értékeket az IBT-hez képest, míg a Gulftown-nál fordul a kocka. Az IBT jóval magasabb GFlop-pal fut mint a LinX. Ez miért van?

(#20531) katt777 válasza AirBooms (#20530) üzenetére


katt777
félisten

IBT másképp számol, és kevésbé terhel (azt is fel lehet nyomni kézi beállításokkal), így a hiba később jön ki. Nálam 4-5GFlops-szal magasabb értéket produkál, pedig Bloomfield-em van, ha jól tudom... :U

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#20532) AirBooms válasza katt777 (#20531) üzenetére


AirBooms
addikt

Nem tudom, nálam pont fordítva van (szintén Bloom-ról beszélek). Az tény, hogy kevésbé terhel, de a LinX magasabb GFlop értékeket ér el. Gulfnál volt fordítva. Talán az egyéb beállítások is érdekesek...

(#20533) leonaprofi


leonaprofi
tag

Sziasztok!Van egy Corei7 920-as D0 procim egy Gigabyte UD4P alaplappal.Tudnátok esetleg nekem javasolni beállításokat a tuninghoz?Nekem már egy olyan 3800-3900 MHZ-ig felhúzom az elég,csak stabilan mennyen.Köszönöm előre is a segítséget.

(#20534) katt777 válasza AirBooms (#20532) üzenetére


katt777
félisten

Hát, nálam csak annyi, hogy 4GB RAM-ra teszem, de minden frekin gyorsabb az IBT.

leonaprofi: 1. hsz.

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#20535) AirBooms válasza katt777 (#20534) üzenetére


AirBooms
addikt

Szelavíííí... :DDD

(#20536) MPowerPH válasza leonaprofi (#20533) üzenetére


MPowerPH
félisten

Első hsz szintén. ;) Attól függ, mennyire akarod kihajtani, milyen ramjaid vannak mellette, és mivel hűtöd. 4GHz-t lazán vinné egyébként.

Don't Tread On Me

(#20537) Sárpac válasza katt777 (#20534) üzenetére


Sárpac
nagyúr

3GUI ugyan azt a linpack motort használva ugyan úgy beállítva!

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#20538) keIdor válasza AirBooms (#20513) üzenetére


keIdor
titán

Én nagyon sokáig használtam 1600MHz-es ramok és 3600MHz Uncore mellett a Gene-t minden gond nélkül. De csak azért erőltettem, mert mondták, hogy a QPI fesz. és a DRAM fesz ne nagyon közelítse a 0,5V különbséget, tartsam 0,4V alatt ha lehet.
Így is lett - QPI: 1,30V - DRAM: 1,65V
Használhattam volna 1,20V QPI fesz mellett 3200MHz-en, de mondták, hogy inkább emeljek.

Egyébként én is tudtam volna jó áron DDR3-2000MHz-es ramokat, de elég volt az 1866MHz-es is, mivel tudtam, hogy nem fogom tudni elérni stabilan a 4000-es uncore-t.
Ahhoz válogatott CPU és alaplap kell.

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#20539) AirBooms válasza keIdor (#20538) üzenetére


AirBooms
addikt

Szörnyű, most mit csináljak? A ramjaim 2000-en CL9-en és 1600-on Cl7-ben is 1,6 V-on mennek. Stabilan. Ez van az XMP profilban is. Most akkor hova lőjem a QPI-t? :D
Na jó, most nálam 1,26 V-on van 3200 uncore-on. 1600-as ramsebesség mellett semmi értelme nincs a 3600-as uncore-nak. Legfeljebb annyi, hogy a Gene időnként váratlan fagyással jutalmaz (holott a teszteken stabilnak tűnik), mert nem pont a duplája az uncore ramsebességnek.

(#20540) keIdor válasza AirBooms (#20539) üzenetére


keIdor
titán

Nekem nem fagyizott, még nyáron se.:D Fagyhat ám az millió meg egy dolog miatt is, pl. szoftverek.
Én hagynám 1600 CL7-en, úgyse veszed észre, és sok embert versz időzítésben. :))

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#20541) HSM válasza katt777 (#20529) üzenetére


HSM
félisten

Na most erre meg mit írjak? Normál prioritáson futtatom a Linx-et, 4GB memóriával. Az a ~300Mb, ami így szabadon marad, nem befolyásol semmit, max hogy tudok közben netezni.... Simán fut a firefox, akár HT ON, akár HT OFF.... 0.6.4-es Linx, 64bit, 4 illetve 8 szál.... Sőt, az a tapasztalatom, hogy ha netezek és zenét hallgatok, akkor hamarabb kidobja a hibát, mint anélkül.... Jó, nyilván nem youtube-ot nétzek HD-ban, főleg olvasgatni szoktam teszt közben... A legviccesebb, hogy Linx alatt még mindig gyorsabb nagyságrendekkel a gép, mint a nettopom minden nélkül.... XD
Most erre mit mondjak, hogy vagy stabil vagy nem? Nem tudom, szval vegyük úgy, hogy nem stabil, de bőven tesztelhető. Én csak olyan beállítást mondok stabilnak, ami legalább 2 óra Linx-et, legalább 600% memtestet 8 szálon, full memóriával, és 2-3 hét intenzív 2D/3D (net, msn, film, zene, játékok) használatot kibírt mindenféle anomália nélkül. A 4200-as beállítás nem kapott ilyet, mert a lakásból kiszaladnék, ha két hétig maxon kéne pörögnie az összes ventimnek a házban, mert ott már kazán lessz rendesen a proci és a lapom is jócskán melegszik alatta, és nem szeretem ha meleg van a gépben... :U
És nem is gyorsabb annyival 4200-on, mint 3675-ön, hogy bármi értelmét lássam, márpedig 3675-ön full letekert ventikkel is full hűvös minden....
Amúgy kizártnak tartom, hogy 1,6Ghz-en az i7 100%-ig kihajtson egy 4870-et, nekem volt 4890-em, és rengeteg játékban meg lehetett érezni még azt is, ha alapról felhúztam 3675-re, nemhogy 1600-ra vissza... :D Főleg érződött Crysis és GTA4 alatt. Persze, ezzel nem azt akartam mondani, hogy nincs olyan játék, amihez ne lenne elég 1,6Ghz-en, csak azt, hogy bőven nem lennék benne biztos, hogy minden játékban így van... :U Pedig a hozászólásod ezt sugallja....

(#20530) AirBooms: Pont azért lessz kakukk nálad minden, mert ráküldöd a teljes memóriád. Egészen biztos vagyok benne, hogy ettől nem fog jobban terhelni a Linx, mintha ~300MB-ot szabadon hagynál, ellenben jól lefekteted a masinát, hogy ne lehessen rajta semmit csinálni... :U

[ Szerkesztve ]

(#20542) Sárpac válasza HSM (#20541) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Hyperpi is elég mellette linx legalább 1óra intenzív 4gb+ teszt. Gyakran tapasztalom azt, hogy linx ok memtest ok és mégis elszáll pl. netezés közben és bizony a hyperpi is elszáll rendszerint ilyenkor, ha viszont lefut akkor stabil net alatt is, tehát uncorera hyperpi ajánlott tesztelni.:)

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#20543) HSM válasza Sárpac (#20542) üzenetére


HSM
félisten

Jajj, ezt kihagytam. :B Hyperpi kötelező! :K Igaz, azzal ahogy mondod, főleg az uncore-t lehet tesztelni. :K De mi értelme a Linx-el együtt futtatni? Szerintem úgy nem fejt ki olyan hatást, a Hyperpi nálam szigorúan mindig magában futott, úgy volt a leghatékonyabb.... (Pláne, hogy minden baja tud lenni, ha nemcsak ő fut... :D )
Három 32M teszt 8 szálon, ha az lemegy, már nem lessz baj... :N

[ Szerkesztve ]

(#20544) AirBooms válasza HSM (#20541) üzenetére


AirBooms
addikt

Hmm, van egy olyan fura érzésem, hogy kezdesz szándékosan félre érteni - de ezt most megint nem kötözködésből mondom. A LinX is meghagy egy bizonyos memóriamennyiséget. Igen, ez kb. olyan 300 MB. De, hogy ezzel a win7 hogy éri be neked a netezést ó, meg egyebeket én nem tudom, de hiszek neked. Én mindenesetre megnyomom az "All" gombot, hogy tesztelje végig a rendelkezésre álló teljes memórián a cuccot. Viszont az IBT egy körön belül olyan 25-30 százalékban tekeri procit 100 százalékon, s a memóriával is kíméletesebb, jóval többet meghagy a rendszernek a teszt alatt. Ezért is lehet talán közben szinte bármit csinálni. De a LinX-nél néha még a CPU-Z vagy a Real Temp megjelenítése is el-el tűnik egy-két másodpercre. De ez szerintem meddő vita a semmiért... :U Amúgy nem hinném, hogy lefektetem a masinát, mint elmondtam, a hőfokaim teljesen rendben vannak, éppenhogy meghaladják 4,2 GHz-en a 70 fokot LinX alatt, s az az átkozott 1,24 V sem olyan vészes...

Keldor papa: Igen, én is belenyugodtam az 1600 7-7-7-18-as CR1 időzítésbe. Nem olyan rossz az.

(#20545) Sárpac válasza HSM (#20543) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Elírtam természetesen egymás után úgy értve!:)

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#20546) HSM válasza AirBooms (#20544) üzenetére


HSM
félisten

Nem úgy értettem, hogy lefekteti, hogy hardveresen, hanem szoftveresen, magyarul nem fogsz tudni mit csinálni addig a gépen.
A Linx ha az ALL gombra kattintassz, 5MB rendszermemóriát hagy meg alapértelmezés szerint (mondjuk állítható), más kérdés, hogy ha ennyin hagyod, akor a windóz utána, elkezd mindent kidobálni a memóriából, ami addig benne volt, és hamar lessz kis szabad hely... :D Az a 300MB eddig mindig elég volt... Oké, HT ON tényleg sokszor elég szar, várni kell picit, a jelenség megvan, ami nálad, de azért vállaható.
Az az 1,24V nagyon szép 4,2Ghz-re. :K
Amúgy ha félre is értelek, sajnálom, nem szándékosan. :B Nem akarok beleszólni a tesztelési módszereidbe sem vagy vitatkozni, csak leírom a tapasztalataim, véleményem, ha már szóbakerült a téma.
Nekem mondjuk a 4200 már nagyon sok, nem szereti a procim, lapom, de nem is akarom annyin hajtani, ráadásul attól még nálad lehet jó, tisztában vagyok vele, ez erősen procifüggő is. :K :R Az én procim 4300-on már teljesen esélytelen és 4200-hoz is többet kér mint a tiéd, a 4ghz-es uncore-ról is csak álmodik, szval a tiéd biztos jobb.... ;) Ja, amúgy milyen az FPO-d? Hátha tesók a procijaink... :D Enyém: [link]

(#20545) Sárpac: :R

[ Szerkesztve ]

(#20547) leonaprofi


leonaprofi
tag

Sziasztok!Próbálgattam a tuningot,eddig itt tartok stabilan QPI:1,3V,CPU:1,18V DRAM:1,64V és ez 19*200-as szorzóval.Innen merre induljak tovább?Előre is köszi

(#20548) AirBooms válasza HSM (#20546) üzenetére


AirBooms
addikt

Az én procim (ez a második) FPO-ja: 3910A618. Ezek szerint nem vagyunk tesók. :(
Viszont már rám fért egy jó proci, mert korábban szériában fogtam ki a gyengébbeket... Bár uncore-ban nem tudom, mit megy (nálam), mert ugye a Gene a szűk keresztmetszet (így egyelőre 3200-as uncore 1600 CL7 ramok).
A részemről sincs semmi gond a te módszereiddel, sőt! A véleményeddel sincs, azért vagyunk itt, hogy vitassunk meg dolgokat, netán vitázzunk. Nekem a LinX futtatásakor nem érdekes, ha nem tudok mést hasznélni, azt az időt a tesztre szánom, a lényeg, hogy alapos legyen. Ha kell valamire gép, akkor elkunyizom a páromtól a laptopot... :B
A tesztelésről pedig annyit, hogy én innen lesem a módszereket. Az év nagy részében tojok az egészre (már bocs a kifejezésre), nem érdekel az egész történet. Csak használni akarom a gépem, lehetőleg minél nagyobb teljesítményen (nem játékokhoz), de stabilan. Meg tudok őrülni, ha valami nem stabil. Épp ma is volt egy fagyásom. Nem is fagyás volt - ezt már másodszor csinálja a VGA (GTX285). Egyszerűen leesett a GPU órajele 1 (!!!) MHz-re (legalábbis az Everest szerint utólag). Vagyis hirtelen fekete képernyő... A cikkem, ami éppen félbe maradt, közben feltöltés alatt lévő fotók, stb. Azt sem tudtam, mi történt, mi veszett el, mi maradt meg... Szóval eljátszok néha egy kicsit, hogy mit tud a gép, de aztán én is megkeresem a biztos, de jó beállítást.

(#20549) aLstaR


aLstaR
tag

Sziasztok!

Jelenleg egy 1333Mhz-es memória van a gépben, amit 1440Mhz-n járatok, az lenne a kérdés, hogy meddig lehet maximum a Mhz-t húzni egy 1333Mhz-s ramnak?

(#20550) DigitXT válasza aLstaR (#20549) üzenetére


DigitXT
félisten

meddig lehet maximum a Mhz-t húzni egy 1333Mhz-s ramnak?
Ameddig megy?:F

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.