Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#20251) priti válasza katt777 (#20241) üzenetére


priti
addikt

Megmondom őszíntén, hogy pontosan nem emlékszem, de szerintem igen. Elég sokat játszottam vele, amikor beállítottam, de azóta nem nyúltam hozzá, vagy alapon megy, vagy BIOS-ban F12 és megy fel 4 GHz-re. Így 1200-on van a RAM és 1,212V-ra droppol a lap olykor és így ketyeg el 4 gigán. Lehet amúgy valami QPI fesszel kiherélt proci, mert nem bontatlan dobozosként vettem, franc tudja ... vagy a lap butúl be attól, hogy nem tri ch kit van benne, coptam én már BIOS verzió miatt ramkezeléssel 775-ön egy párszor, őszíntén szólva annyi minden lehet, meg ilyenkor már, amikor 4GHz-en stabil egy i7 konfig annyira mindegy, hogy most akkor mennyin van a RAM, meg hogy mennyit menne még a prci, hogy beleszarok, ígyis-úgyis VGA limit van az 5770CFX-el játékokban, a többi meg lehet hogy használná úgy amúgy a CPU-t, de SATA2-es HDD-kel van szerelve a vasam, így azokra várok mindig. Nemtom ti hogy vagytok vele, de én nagyon úgy érzem, hogy 32MB cache ide-oda, de a HDD, mint olyan mára már lassúcska. Óriási különbség már az is amikor két HDD van és az egyikről dolgozol a másikra, ezért tartok én is kettőt, nem raid vagy ilyesmi miatt, csak a sebesség ég és föld pl. úgy telepíteni, hogy külön vinyón van az iso file amit telepítesz a másik HDD-re. Az SSD-k meg még kicsik meg drágák, meg ami "olcsóbb" az meg alig gyorsabb, mint egy HDD, így egyenlőre nálam marad a HDD és mint leggyengébb láncszem a vele járó limitek. Ez van.

Hardverlesen

(#20252) subaruwrc válasza Sefi84 (#20242) üzenetére


subaruwrc
félisten

VTT 1.85V kap!

igen, és nem döglött még meg?

(#20253) MPowerPH válasza Sefi84 (#20242) üzenetére


MPowerPH
félisten

Hogy kapna annyit, mikor 1.34v-t ír az everest? :U Ha annyit adtál volna neki, már nem arról a gépről írogatnál. :DDD Itt azért hibázott, nem stabil. Bár nem fagyott, és ez is jó teljesítmény. Na majd ránézek én is az enyémre, kíváncsivá tettél. :K

Egyébként csak ámulok és bámulok mit össze tudtok vitatkozni az Uncore-on. Mintha annyit számítana. :U De most komolyan srácok, rohadtul mind egy, hogy 3600 vagy 4000, maximum a memóriák miatt lehet jó, mivel magasabb frekin tudod őket járatni, ha bírják. De a srácnak nem is érdemes tesztelni, mivel maximum 2:8 -ban tudja használni, ami sokat nem ér. Nagy gyorsulást nem hoz, főleg nem GFlops terén. Inkább mennyetek rá az órajelre, többet ér. Egyébként most nagyon kellemes az idő, holnap ha este hazaérek tuti kihűtöm a szobát, és tesztelek még egy utolsó nagyot, ki kell használni a jó hideget. Utána valamikor május vége felé megy a nitro a cuccra. :)

Egyebkent hőfokok brutálisak, piszkosul melegszik a proci, pedig kicsi a fesz is, és az órajel is. Ilyen melegedés mellett 4.2GHz-n 24/7-es használatot el lehet felejteni. :N
Ezt mondom, i7 -ben mindig van egy arany közép út. Mert hiába megy alacsony feszen jól a proci, ha már 4Ghz-n felforr. Talán LN2 alatt jobban mennek ezek a modellek, majd ennek a témának a tudorai megmondják, így van e.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#20254) AirBooms válasza MPowerPH (#20253) üzenetére


AirBooms
addikt

Tökéletesen igazad van, már ami az Uncore-t illeti. CL9-es 1600-as ramokkal semmire sem jó a 4000-es Uncore - még a 3600 is bőven sok. Tényleg a proci órajelére kéne rámenni. Achi pontosan ezt írta le - szerintem eléggé szakszerűen. :K

(#20255) HSM válasza AirBooms (#20254) üzenetére


HSM
félisten

Amúgy nem akarok beleszólni ebbe a mély szakmai elemzésbe, de egy fontos tény kimaradt: ilyen csirke ram sebesség mellett nem terhelődik annyira az uncore. Így az én procim is megfutja 1,35V-on a 3800Mhz-et.... :U [link]

(#20256) Integra válasza MPowerPH (#20253) üzenetére


Integra
titán

én azt se tudom, hogy mi az a unicore:DDD

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#20257) Qru válasza Integra (#20256) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

[link] Vágod?! :D

#nincsbennetarcsi

(#20258) MPowerPH válasza Qru (#20257) üzenetére


MPowerPH
félisten

:DDD :DDD

Deh ő az Unicore -t kérdezte. ;] :DDD

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#20259) Qru válasza MPowerPH (#20258) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Majdnem bejött akkor. :D :W

#nincsbennetarcsi

(#20260) Integra válasza MPowerPH (#20258) üzenetére


Integra
titán

lol, fel se tűnt, hogy az uncore, de valszeg azért mert az unicorn-ra asszociáltam először:DDD
na jó, megyek aludni, jobb lesz mindenkinek:))

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#20261) adamssss


adamssss
veterán

Sziasztok,

kicsit zárlatos lett a gépem az első indításkor... Ez ugye nem vágja taccsra a procit?

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#20262) mpierre válasza adamssss (#20261) üzenetére


mpierre
veterán

Még a 478-as időkben jártam így egy asus deszkával. Hozzáért valami fém alkatrészhez az alaplapi tálcán... Azóta is megyeget. Tehát lehet rá esély, hogy túlélte...

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#20263) Sefi84 válasza HSM (#20255) üzenetére


Sefi84
senior tag

Köszönöm a segítséget, más úgyse mondott okosat csak szapult, megyeget a dolog 19X210 1,184V és csak 74 fok a max a procinak eddig és stabilabb!!!

Subaru: Nekem így van a biosba, hogy CPU VTT PLL, a QPI meg csak QPI ez van tehát én azért írtam ezt le, de tény, hogy ez így nem pontos, bocs a PLL volt 1.85V

Airbooms: igen ennyit droppol felfelé ha nincs terhelve a dolog akkor 1.34V a QPI ha meg terhelve megy akkor pedig 1.38V és a biosba 1.34V van beállítva, erről ennyit!

Házi-mozi mindenek felett!!! :)

(#20264) AirBooms válasza Sefi84 (#20263) üzenetére


AirBooms
addikt

Akkor próbálj meg pontosan fogalmazni a VTT önmagában általában a QPI-re utal. Ha viszont a PLL-ről írsz, akkor azt írd! Honnan a búbánatból tudja itt bárki is mire gondolsz, ha nem fogalmazol pontosan. A PLL-nél nem gond az 1,85V, bár ha nem nyúltál hozzá, akkor érdekes, hogy miért nincs alapon.
Egy DFI lapról szinte elképzelhetetlen, hogy ha BIOS-ban beállítasz egy olyan fontos feszültségnél 1,34V-ot, mint a QPI, akkor az terhelésnél felmenjen 1,38-ra. de az az igazság, hogy amennyit kavarsz, és kevered a fogalmakat, a feszültségeket, s úgy általában nem értesz a dolgokhoz, bármit el tudok képzelni. Kétségtelenül a számodra a legideálisabb és a legkönnyebben beállítható lapot választottat. De hát nagy szaki vagy...
És ha szabad kérdzeni, azt honnan sikerült leszűrnöd, hogy most stabilabb a procid (ezt attól függetlenül kérdezem, hogy elképzelhető, hogy stabilabb). Úgy érzed? Vagy ránéztél és szebb a színe, vagy a hangja?
Vedd már észre, amikor azt gondolod, hogy "szapulnak", akkor igazából csak kritikát kapsz, mert alapvetően összefüggéstelen és értelmetlen dolgokat művelsz. Ezt írta le Achi, HSM, BMW és még páran, csak nem foglalkoztak veled ilyen részletesen. Egyszerűen értelmetlen gyilkolni a procidat a 4000 MHz-es Uncore-ért (pláne, ha terhelve felmegy a QPI fesz 1,38 voltra), amikor gagyi 1600-as CL9-es ramokat használsz. Arról nem is beszélve, hogy a procinak nem csak a magas hőmérséklet (ami nálad valamiért 80 fokban lett meghatározva???) árt, hanem a magas feszülségek is. Ellentmondásos amit csinálsz. Nem tuningolsz, nem gyilkolod a procid, de ragaszkodsz az extrém magas és rohadtul értelmetlen 4 GHz-es uncore-hoz... De hát te tudod.
A kritikát pedig ha gondolod vedd továbbra is szapulásnak, elhiszem én hogy nem esik jól - sokkal jobb, amikor véllon veregetik az embert, hogy ebben a 9-10 fokos nyári kánikulában nem szabad gyilkolni a procit!

(#20267) AirBooms válasza Sefi84 (#20265) üzenetére


AirBooms
addikt

Igazán megtisztelő, hogy ezzel a szakmai tudással leereszkedtél a szintemre és a haverdonak nevezel. Köszönöm. Bár én nem élnék ezzel a címmel, ha nem haragszol meg, visszautasítanám.
Másrészt ha legközelebb a hozzászólásodban nem szólítasz meg, én sem foglak téged.
Harmadrészt, mivel a postom jóval keveseb butaságot tartalmaz, mint a tiéd, s egyben felhívom a figyelmed sok olyan dologra, amit okosabb ember tanácsként fogadna meg (de hát arról nem tehetek, hogy beléd bölcsesség helyett csak személyeskedés és sértődés szorult), így egy szabad szakmai fórumon - melyben nem sértettem meg az alpelveket - nem hinném, hogy a te kedvedért korlátoznom kellene a hozzászólásaim számát és terjedelmét. Ellenben neked kicsit jobban oda kellene figyelned az alapelvekre, egyre jobban súrolod a személyeskedés határát...

Te se személyeskedj!

[ Módosította: ollie ]

(#20268) dime27 válasza Sefi84 (#20265) üzenetére


dime27
őstag

Már nem azért de te minek vettél DFI lapot ha nem tuod használni vagy nem olvasol utána h hogyan kéne ha télleg hajszolni akarod a 4000-s uncore-t akkor talán figyelhetnél arra is h a pwm, linx vagy prime alatt mondjuk ne legyen 85 fokon....

Egy kis help néked:

[link]
:K

[ Szerkesztve ]

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#20269) AirBooms válasza dime27 (#20268) üzenetére


AirBooms
addikt

Hát ez tényleg hasznos segédletnek tűnik - már persze olyannak, aki tényleg odafigyel a részletekre. Például az is látszik lejjebb lapozva az oldalon, hogy igen stabilak a feszültségek ebben a lapban, nagyon kicsit droppol (nekem is volt több DFI-m, a digit PWM tudja a dolgát). A példa BIOS-ban az 1,21 V CPU VTT/QPI eléggé stabil mind idle-ben, mind load-ban, mind LinX alatt. Tényleg hihetetlen, hogy ha valaki 1,34-et állít be, akkor az 1,38 V-ra megy fel... Hasznos olvasmány...

(#20270) Sefi84 válasza dime27 (#20268) üzenetére


Sefi84
senior tag

Achill3uS
(PH! nagyúr)

nem akarok belszólni, de már akkor is mondtam, hogy fölösleges amikor megvetted a lapot :P a digit pwm-ről amúgyis nagyon nagyon óvatosan szabad csak levenni a bordát, pár külföldi átpasztázással ügyesen lesarkazta a lapot. de mivel digit pwm 120-140 fokig is bírnia kell fizikailag, namost full load mellett tuninggal ennek kb a felét éri el, az NB úgyszintén 50 fok körül mozog ált. de azt sincs értelme tovább hűteni, nem okoz nagyobb rendszerstabilitást, vagy több bclk-t sem. nem véletlenül nincsenek vizhütö blokkok egyik X58-as laphoz sem, ld. Rampage 2 széria, érdekes módon még Asus is beérte a passzív bordával.

••• [OCTH] ••• OCTeamHungary™ ••• www.octeamhungary.hu •••

Házi-mozi mindenek felett!!! :)

(#20271) Sefi84 válasza dime27 (#20268) üzenetére


Sefi84
senior tag

Köszönöm tényleg jó olvasmány!!!

Házi-mozi mindenek felett!!! :)

(#20272) dime27 válasza Sefi84 (#20271) üzenetére


dime27
őstag

:R

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#20273) Sárpac válasza Sefi84 (#20270) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Ez mind szép és jó ha nem lenne telenyomva a digit pw környéke kondenzátorokkal a szilárd test kondik élettartama pedig drasztikusan csökken 75-80C felett!

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#20274) Sefi84 válasza Sárpac (#20273) üzenetére


Sefi84
senior tag

Hol van tele?

Airbooms:(#20212) itt nézd meg a képeket és ennyit droppol, itt egymás után lettek csinálva!!!

[ Szerkesztve ]

Házi-mozi mindenek felett!!! :)

(#20275) AirBooms


AirBooms
addikt

"...de mivel digit pwm 120-140 fokig is bírnia kell fizikailag, namost full load mellett tuninggal ennek kb a felét éri el, az NB úgyszintén 50 fok körül mozog ált. de azt sincs értelme tovább hűteni, nem okoz nagyobb rendszerstabilitást, vagy több bclk-t sem. nem véletlenül nincsenek vizhütö blokkok egyik X58-as laphoz sem, ld. Rampage 2 széria, érdekes módon még Asus is beérte a passzív bordával..."

Ezzel részben egyetértek. Sőt! Ugyanakkor megint csak nem értek egy-két dolgot:
Miért kell megemelni az NB feszt 1,1 V-ról 1,2 V-ra, ha a bclk stabilizálásba nem szól bele? Miért írta a tisztelt felhasználó (vissza lehet keresni a hsz-eiben), hogy minden nagyon meleg a lapon, NB, PWM, stb.?
Megnéztem az egyórás Prime linket, ott a PWM 89 fokos volt. OK, fogadjuk el, hogy ez nem magas. Akkor viszont miért aggódunk a 80 fokos CPU maghőmérséklettől (LinX, Prime alatt? A RealTemp szerint is 100 foknál kell kezdeni aggódni... Ha meg nem tetszik a procinak, több lépcsőben úgyis megvédi saját magát... De mint említettem, állítólag azért nem gyilkolta több körben a procit (és a rendszert), "mert minden nagyon meleg" volt...

Jó, én feladom... ellentmondás ellentmondás hátán. Ez egyértelmű. Nem ide való műfaj. Most pedig úgyis kapok majd egy sor acsarkodást...
Szép napot! ;)

(#20276) Achill3uS válasza AirBooms (#20275) üzenetére


Achill3uS
veterán

beleszól, p6t dlx 1.20v nb fesz alatt be se bootolt nálam anno 200bclk-n. szóval lapfüggő de bizony előfordul, hogy emelni kell a stabilitáshoz, viszont nem fűt annyira hogy ehhez víz kelljen, max át kell pasztázni a gyári bordákat, mint ahogyan a fent bemásolt 100 éves privátomban is leirtam :)

Sárpac: én ugy tudom ezek a low esr solid kondik 105 fokig birják hivatalosan. másrészt pont a DFI az ahol nincs telenyomva, nézz meg akármilyen giga v asus lapot, szivok is a szigeteléssel :D

[ Szerkesztve ]

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#20277) Sárpac válasza AirBooms (#20275) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Miért is nem jó a magas hő nagy áramok esetén:
"A szennyezett szilíciumban száguldozó elektronok lassan, de biztosan kiszaggatják struktúrájukból az atomokat, ami egy idő után a vezeték jelentős sérüléséhez, majd teljes megrongálódásához vezet. Ez a chip működésének végét jelenti. Ez az úgynevezett elektronmigráció jelensége.

Az egyirányú, nagy töltésű elektromos áram tehát egyszerűen elfogyasztja a túlságosan vékony vezető anyagot. Az atomok mérete az elem típusától változó, de hozzávetőleg 0,05-0,1 nanométer, így 90 nanométeres csíkszélesség mellett 900-1800, 65 nanométeren pedig már csak 650-1300 atom található hozzávetőlegesen egy félvezetőben. Közeledik az a határ, ahol az elektromigráció az átfolyó hatalmas töltés miatt elviselhetetlenné válik a félvezető anyagok számára. "

IBM áttörő megoldása erre a problémára:
"Az eFUSE technológia alapja az elektronmigráció nevű jelenség, amely gyakorlatilag azt jelenti, hogy a chipek egyes részei magas hőmérséklet esetén egyfajta izzó katódként viselkednek és elektronokat bocsátanak ki magukból. A félvezetőgyártók ezidáig tűzzel-vassal harcoltak az elektronmigráció ellen, az IBM azonban kifejlesztett egy olyan eljárást, amely segítségével a jelenség haszonsítható, ráadásul olyan módon, hogy az nem tesz kárt az áramkörben."

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#20278) Achill3uS válasza Sárpac (#20277) üzenetére


Achill3uS
veterán

és ez most hogyan kapcsolódik AirBooms felvetéséhez?

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#20279) adamssss válasza mpierre (#20262) üzenetére


adamssss
veterán

Remélem is...

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#20280) ollie válasza Sefi84 (#20265) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Sefi84 válogasd meg a szavaid! Itt senkinek sem volt célja megbántani téged, mégis megsértődtél. Ha segítséget kérsz egy nyilvános fórumon, el kell fogadnod az azzal járó kritikákat is. Ezt a hsz-t vedd figyelmeztetésnek, mert nem toleráljuk a fórumon a személyeskedést.

[ Szerkesztve ]

***

(#20281) katt777 válasza Sefi84 (#20244) üzenetére


katt777
félisten

"atom stabil amire én eddig használtam, de ez a LinX nem akar lemenni" - hát, ez nem éppen az "atom stabilitás" definíciója... :))
A 4000 uncore szép cél, de nem vsz, hogy stabilan meglesz, elfogadható feszekkel.

priti: Nem egészen mindegy, hogy stabil 4GHz mellett min és hogyan futnak a RAM-ok. Volt már stabil 4GHz-em 43GFlops-szal, ami az elfogadható 53 (HT ON) és 58 (HT OFF) GFlops-hoz képest nem éppen a rendszer magas teljesítményét jelzi.
A RAM-ok önmagukban is jóval lassabbak 1200MHz-en, mint 1600 felett, ami RAM-igényes alkalmazásoknál (játékok pl.) sokat jelent.
Egy 64GB SSD már nem olyan drága, és elfér rajta W7, meg egy rakás játék is.

Az tény, hogy tuning sem kell a VGA-khoz, nálam pl 98-99%-os a HD4870 kihajtása DX10+ és DX9 HDR alkalmazásával (SM2 csak 92-93%, de még nem láttam SM2-es progit 50FPS alatt ezen a szinten), 1.6GHz-en járatott i920-szal. :DDD

BMW001: Ez a "mennyetek" durva volt. :(( (Bár többes szám birtokos esetben elfogadható, csak a szövegkörnyezetből nem az jön le.
Mi a baj a kánikulával? Z600-am 26°C-os szobában is 80°C alatt tartotta az i7-et LinX teszt alatt HT ON. A sztárolt TRUE-nak és társainak még jobban kellene teljesíteniük, nem?

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#20282) Qru válasza katt777 (#20281) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Milyen venti van a Z600-adon?

#nincsbennetarcsi

(#20283) HSM válasza katt777 (#20281) üzenetére


HSM
félisten

Ja, tetű lassúak 1200-on: [link] :P

De itt egy teszt [link], mutasd már meg, hol lett olyan sokkal gyorsabb a ram? Én alig látok diffit a két véglet közöt... :U

[ Szerkesztve ]

(#20284) AirBooms válasza Achill3uS (#20276) üzenetére


AirBooms
addikt

Rendben, elfogadom, hogy szükséges hozzá a feszültségemelés - ez az a szint, amihez én már nem értek - ugyanakkor pont itt jön be az megint, hogy ha ennyire jól tolerálják az X58-ak "NB-i" a feszültségemelést, mivel amúgy sem melegszenek, akkor újra csak nem értem a probléma kirobbantójának az aggódását, miszerint "minden melegedett a lapon". Szerintem ez (is) kifogás volt a tesztek le nem futtatására... :R

(#20267) AirBooms: Ööö, ollie! Mikor és hol személyeskedtem? Olyan jó lenne tudni... Okulásként...

[ Szerkesztve ]

(#20285) Sárpac válasza AirBooms (#20284) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Juss már túl rajta nem ért hozzá rendesen a srác és kész ez van attól az a proci nagyon jó szerintem. Bár nálam 3.8-on 63-70C közt megy a linx alatt igaz mugen 2-vel kicsit melegnek tartom én is 83-84fokot és még messze nincs nyár.
más:
Amúgy klassz a dollár most olyan a Forint dollár árfolyam mint 1991-ben volt 1dollár 230forint.:DDD

[ Szerkesztve ]

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#20286) AirBooms válasza Sárpac (#20285) üzenetére


AirBooms
addikt

Túljutottam... Sőt! ;) :R

(#20287) Sefi84


Sefi84
senior tag

Na itt stabilnak mondható!!!
Köszönöm mindenkinek a segítséget!!! :R

Házi-mozi mindenek felett!!! :)

(#20288) MPowerPH válasza katt777 (#20281) üzenetére


MPowerPH
félisten

Jó van hát na. Teloról írok, kis mini qwerty billentyűk. :B

Nem az én procim hőmérsékleteit írtam le, én a kánikulában is passzívan fogom game-ek alatt használni, 4.2GHz-n. ;) (klíma rulz, 23C-nél nem lesz több remélem) A srác procija melegszik túl a Mugen 2-vel. Egyébként nincs agyonsztárolva a True, csak egyszerűen Henk-nél agyonverte, földbe döngölte a Te általad agyon sztárolt Z600-at. És már a best buy címet is elveszítette, a CoratorDS is rendesen megcsapta.

Sefi84: Nah, ez stabil, ilyen tesztet vártunk eddig is. :) GFlops is rendben van, grat hozzá. :R Nem tudom mit húztad itt szegény emberek agyát, mikor csak annyit kértek. :DDD
De az látszik, hogy a procid az elég melegedős, brutálisak ezek a hőfokok ilyen órajel és fesz mellett. Most vagy tényleg a proci ilyen hűthetetlen, vagy csak rosszul raktad rá a Mugen-t. :U Én ezt megnézném, mert ez így nem kóser. Hány fok van a szobádban?

AirBooms: Nagyon is beleszól, nekem a 220+BCLK-hoz már 1.28v-t kell adnom az NB-nek. Bloodrage-nél alap dolog, 210-nél 1.2v pl. De semmivel nem melegszik jobban.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#20289) priti válasza katt777 (#20281) üzenetére


priti
addikt

Nyilván nem lehet ugyanaz, de számottevő különbséget én nem mértem, nézegettem Everest Ultimate-tel a sebességeket, de nem tapasztaltam számottevő különbséget. Nemtom melyik alkalmazás tudja nélkülözni a HDD-t, de nálam az van, hogy elindítok mondjuk egy tömörítést ahol kijönne, kijöhetne a CPU további tuningja, de ezzel szemben a lemezkezelés sávszélessége lesz a szűk keresztmetszet, be ritkán tömörítek, kicsomagolásnál meg elkezdi csavarni a HDD-t, mint a fagyigép, ahogy elindítom cahh, bedarál és vége van, várhatok rá, tökmindegy hova húzom a CPU-t, lehet hogy csak annyit várok, mintha átmásolnám innen oda a többezer file-t, ezt így nem mértem le, de ígyis-úgyis sokáig tart.
A minap indítottam el egy 4GB-os telepítőt, ami azt csinálja, hogy valami temp-be kicsomagolja magát, ott lesz a háttérben egy 8GB-os telepítési állomány ami áll vagy ezer file-ból, majd az települ fel és törlődik a temp így lesz a végén egy 4GB-os telepítőből egy 12GB-os program a HDD-n aminek a könyvtárában ezrével vannak a file-ok, seek-el a HDD, mint az állat ha csak beolvasom. Na egy ilyenen csücsül vagy fél órát és ha megfeszülsz a BIOS-ban akkor is, mert egyszerűen vége van a HDD-nek minden irányból, egy SSD-vel tuti ég és föld lenne, de szerintem 64GB ma már nem méret, az én szememben komolytalan, 2 TB-on alig férek el, a jót könnyű megszokni, elkezdeném végigmazsolázni találnék vagy 250GB-nyi felesleges szemetet simán a két HDD-n összesen, ez biztos tuti, de a francnak van kedve :DDD ...annyi a cucc, hogy egy óra mire átnézem egy tcmd-ben, hát csak végigenterezni a könyvtárakat egy örökkévalóság és mind kell, csak ilyenek lennének, hogy benne van csomagolva is meg kicsomagolva is, meg a régi verzió is meg az újabb is meg hasonlók

[ Szerkesztve ]

Hardverlesen

(#20290) Sefi84 válasza MPowerPH (#20288) üzenetére


Sefi84
senior tag

Már megnéztem nem lehet jobban felrakni, alapon 38-40 fok mind a 4 mag!!!
Volt rajta Ninja 2 is az még rosszabb azzal alapon 48-50fok és terhelve 90-92fok!
A szobában 20-22fok van éppen!!!

Házi-mozi mindenek felett!!! :)

(#20291) MPowerPH válasza Sefi84 (#20290) üzenetére


MPowerPH
félisten

Akkor a proci ilyen melegedős. Vigyázz vele, léggel nagyon ne erőltesd a hard tuningot. Pl. amit csináltál 4,5GHz-s teszt, érdemes lett volna egy realtemp-et alá nyitni, brutális maghőfokok lehettek a prociteszt alatt.

Don't Tread On Me

(#20292) ADAM1337 válasza MPowerPH (#20288) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Hát sztem rendben van 4giga 80fok, nálam 3.8-on ennyi. :DDD

(#20293) Sefi84 válasza MPowerPH (#20291) üzenetére


Sefi84
senior tag

Ment közben és 90 fok volt a max csak azt lekapcsoltam.

Házi-mozi mindenek felett!!! :)

(#20294) MPowerPH válasza Sefi84 (#20293) üzenetére


MPowerPH
félisten

Uh, az brutális. :Y

ADAM1337: Pfú, nem tom akkor. Hát, az eddig procijaimhoz viszonyítottam.

Don't Tread On Me

(#20295) HSM válasza MPowerPH (#20294) üzenetére


HSM
félisten

Akkor ne nézd meg ezt... [link]
(Fogyit teszteltem, mennyivel eszik többet a proci ha melegebb, lehúztam a ventit, míg föl nem emelgedett az egész... [link])

(#20296) MPowerPH válasza HSM (#20295) üzenetére


MPowerPH
félisten

Az szép. :DDD Passzívan én is teszteltem LinX-el 4GHz-n, nem tudom hány percig húzta, de 86C -nál leállítottam a tesztet. Jobb a békesség. :D

Don't Tread On Me

(#20297) HSM válasza MPowerPH (#20296) üzenetére


HSM
félisten

A régebbi melóhelyemen volt, hogy hetekig mentek prescottok beállt hűtéssel, tartósan 90-100 fok között, és a rendszeres fagyogatás és alaplapi kondikinyúláson kívül más bajuk nem lett.... Rég volt az az idő, mikor elolvadtak a nem megfelelően hűtött procik.... (Persze, jót se tesz neki, de rövid távon kutya baja nem lesz, csak a feszekkel kell akkor jobban vigyázni)
Itt egy nagyszerű oldscool videó a témáról (sajnos nagyon fos minőségben, de kötelező darab): [link]

[ Szerkesztve ]

(#20298) pincehely


pincehely
addikt

Kicsit nekiestem a kábelmenedzsmentnek a házamban, hátha javul a hűtési rendszer.
A ventilátor vezérlőn is megvariáltam a ventiket, így a következő eredményre jutottam idle:

Nemsokára megterhelem, és meglátjuk úgy mit tud a corator.
A processzor C0-os 920 3800mhz-en.

http://kefetemap.deviantart.com/

(#20299) dime27 válasza katt777 (#20281) üzenetére


dime27
őstag

Kánikulában általában nem 26 fok van szobában hanem 30-31 fok én néztem erre példát linxelés közben szal megfigyeltem h kb 21 foknál mennyire melegszik ill 25 fok felett és nem 4 fokkal emelkedtek min a maghőmérsékletek hanem sokkal többel szal kánikulában nem az a 4-5 fok adódik hozzá a procchoz nálam 24 fokos szobában volt kb 68-70 fokos Noctua NH-D14-el de nyáron min 30 fok van szobámban szal ziher h min 80 fok lesz még ezzel a batárral is ha linxelni szeretnék majd....Jah tegyük hozzá h a konfig a legjobban szellőző CM-HAF-932ben volt max ventiállással! :K

[ Szerkesztve ]

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#20300) Sefi84 válasza pincehely (#20298) üzenetére


Sefi84
senior tag

Hány darab venti ment rajta és mennyin?
Nekem 43 fok 950RPM és 40 fok 1100RPM és 1300RPM mellett 38 fok között van idle-ben a Mugennel és ha rátolom a Scythe 3000RPM akkor már közelítek a tiedhez csak azt nem lehet bírni hanggal! :) 4000Mhz-nél 3800-as uncore, Vcore 1.21V, QPI pedig 1.31V mellett!

[ Szerkesztve ]

Házi-mozi mindenek felett!!! :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.