Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#30001) Cybertrone válasza pincehely (#30000) üzenetére


Cybertrone
veterán

Fasza 7-8-8-24... 2T... Mondjuk nézzük meg 7-7-7-21-ben 1T-vel ;) :R

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#30002) pincehely válasza Cybertrone (#30001) üzenetére


pincehely
addikt

Mit hogyne! :P
Azt nem tudja. 1T 1600-on sincs meg!

http://kefetemap.deviantart.com/

(#30003) MPowerPH válasza pincehely (#30002) üzenetére


MPowerPH
félisten

Pedig 1T a lényeges. ;)

Don't Tread On Me

(#30004) _Volkovy_


_Volkovy_
nagyúr

Ha ram időzítésekkel játszanék, ahhoz a ram feszen kívül mást kell emelni?
Tehát szorzók és sebesség ugyanannyi lenne, csak az időzítéseket veszem le auto-ról.

(#30005) pincehely válasza MPowerPH (#30003) üzenetére


pincehely
addikt

Mit tud felmutatni Az 1T a 2T ellenében?
És ezt most nem irónikusan kérdezem, hanem komolyan.

http://kefetemap.deviantart.com/

(#30006) _Volkovy_ válasza _Volkovy_ (#30004) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

8-8-8-24 vagyon írva a ramjaimra, és 1600-asok. Nosza, beállítottam, a többi auto-n. Megkapták az 1.65-öt, save and exit, és semmi, fekete kép.
Ilyenkor mi van?

(#30007) Cybertrone válasza pincehely (#30005) üzenetére


Cybertrone
veterán

Kismértékbeli gyorsulást.. Talán plussz rugalmasságot... :K Nem is olyan szar akkor a kingmax hercules kittem 1700mhz-et tud linx stabilan 7-7-7-21-ben 1T-vel :DDD :B

Volkovy:
nem nagyon kell nyúlni máshoz csak az időzítésekben a 4 tényezőt, ls az 1-vagy 2T-t kell belőni faszán! Én személy szerint nemszeretem az ilyen 7-8-9-30-as összevissza időzítéseket... nekem megmaradt a 6-6-6-18, 7-7-7-21, 8-8-8-24 stb stb stb! Persze vannak gyárilag is 7-8-8-24-es ramok is pl, az is csak azért cl7 mert az első számjegy 7-es amugy köze nincs hozzá! :R
Azt tegyük hozzá hogy egy 1600-as cl8-as kittet nem járatnék 1700+mhz-en cl7-be például... félnék hogy kinyiffan... a kingmaxok 2.2ghz-sek cl10-ben azért szűkítem én a világba vissza az időzítéseket :DDD
Hogy mi van ha fekete a képernyő? Gondolom valamit nem jól lőttél be... én ha elkúrom a ram beállítást restart után végtelen ciklusba kerül a cucc, és indul, megáll, indul, megáll... :K

[ Szerkesztve ]

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#30008) _Volkovy_ válasza Cybertrone (#30007) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

Apacer ramjaim vannak, anno direkt tuningramként árulták őket, 8-8-8-24 van ráírva, és 1600Mhz. Meg se mukkan. 2T-n persze, 1T-t meg se néztem.

(#30009) Cybertrone válasza _Volkovy_ (#30008) üzenetére


Cybertrone
veterán

Szerkből kicsusztam...
Namost ha 2T-n sem megy és 1T-n sem esetleg (próbáld ki) akkor az baj nálam a biosba csak ez a 2 érték van... de pl asusban láttam már 3T-t is... Bár addig csak ne alacsonyodjunk le! :DDD
Az igen tehát a gigában is van... Nemtudom elvileg hozni kéne neki a ráírt értékeket... jó dolgokat állítottál be?
Ezeket lődd be:
CL:8
tRCD:8
tRP:8
tRAS:24
CR: 1T
Aidából kiolvasott rövidítések... a biosban változhatnak némileg! :R

[ Szerkesztve ]

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#30010) _Volkovy_ válasza Cybertrone (#30009) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

ennyit találtam róla
a gyártó oldalán már nincs fenn ez a széria, neten se találok..
de még ezen a képen is látszik a matrica jobb alsó sarkában a 8-8-8-24..
nem 1066mhz-re vonatkozhat ez:F
nálam is van 3T, gigában

[ Szerkesztve ]

(#30011) mpierre válasza _Volkovy_ (#30010) üzenetére


mpierre
veterán

Az 1066-ra vonatkozó az spd-ben van... Cpu tweaker, vagy cpu-z.... Nézz rá, hátha, valami subtiming hiányzik.

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#30012) _Volkovy_ válasza mpierre (#30011) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

De akkor nem tudom, hogy a 8-8-8-24 milyen sebességre vonatkozhat..
Tegnap már elkezdtem keresni a ramok dobozát, de nem találom :W

(#30013) mpierre válasza _Volkovy_ (#30012) üzenetére


mpierre
veterán

A matrica szerint 1600MHz-re.
Auto-n mit lő be neki az alaplapod (giga ...?...)?

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#30014) MPowerPH válasza Cybertrone (#30007) üzenetére


MPowerPH
félisten

Az az össze-vissza időzítés a chippektől függ. Van amelyik modul arra van kalibrálva.

Don't Tread On Me

(#30015) _Volkovy_ válasza mpierre (#30013) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

10-11-valamit..

(#30016) mpierre válasza _Volkovy_ (#30015) üzenetére


mpierre
veterán

Nézd meg 1,64V-on, 9-9-9-24 1T-vel. Ha elindul, cpu tweaker subtimings-ról lőjj egy képet. Had lássuk. Esetleg előtte egy auto beállítást is.

pincehely: Ez így nem rossz..., bár szebb lenne 7-8-7-24. 1T tuti nem megy? Fesz mennyi volt? Mert az UD5 1,66V-on ad 1,65V-t a ramnak.

[ Szerkesztve ]

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#30017) _Volkovy_ válasza mpierre (#30016) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

Na, azt hiszem találtam valamit.
1.6V-ra állított rammal, szokásos beállításokkal találtam egy olyat, hogy Performance enhance.
Van ott standard, valami(medium), meg turbo.
Nosza, felraktam turbo-ra, ram időzítések auto-n.
Windows felbootolt, amit észrevettem: cpu fesz ugyanannyi, a hűtő automatikus szabályzása meghülyült és maxon pörgeti, ram időzítések viszont: 9-9-9-24 1T, 1600MHz-en.. Lássuk, stabil-e :U

(#30018) mpierre válasza _Volkovy_ (#30017) üzenetére


mpierre
veterán

Akkor az biza 1,65V-n fogja hozni a gyári órajeleit.

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#30019) _Volkovy_ válasza mpierre (#30018) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

1.66V-ra állítottam, restart, aztán lecsekkoltam, mit mutat a bios feszmérője.. 1.648V, ez így ok is.
Prime95 Blend, vagy Memtest86-on kívül esetleg más memóriatesztelőt érdemes használni?
Ja és köszi a szakértést. :)

(#30020) Cybertrone válasza MPowerPH (#30014) üzenetére


Cybertrone
veterán

:R

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#30021) mpierre válasza _Volkovy_ (#30019) üzenetére


mpierre
veterán

Nincs mit.
Én hci memtestet használok. Win alól 8 (ahány "magos" a proci) egyenlő részre osztva feltöltöm a szabad memóriát. Annyiszor indítasz hci memetestet, beírod a MB-t aztán hajrá. Olyan 300% körül elfogadható, a tuti a 6-800%.

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#30022) pincehely válasza mpierre (#30016) üzenetére


pincehely
addikt

1.66V Bios szerint4
Megpróbálom most gyorsan a te értékeidet.

http://kefetemap.deviantart.com/

(#30023) _Volkovy_ válasza mpierre (#30021) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

Erről még nem hallottam, de megnézem.
Ez időben mennyi?

(#30024) mpierre válasza _Volkovy_ (#30023) üzenetére


mpierre
veterán

Sok, de nem vészes.

pincehely: Ha nem megy, akkor a ram subtimingsjai (be szép szó) közt kered meg B2B opciót. Állítsd 10 körülire, meg esetleg 1T-be. Ha jó, akkor öröm, és bódotság.

[ Szerkesztve ]

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#30025) pincehely válasza mpierre (#30024) üzenetére


pincehely
addikt

Kipróbáltam az ajánlásod, de 1T-ben windows Boot közben elkéhalálota magát a cucc.
Kéne neki egy kis plussz fesz?

http://kefetemap.deviantart.com/

(#30026) _Volkovy_ válasza mpierre (#30024) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

Az nem jó, ha 1 példányban fut, az összes ramon?
Nagyonnagyon belassítja a rendszert már 5 példány is, fejenként 384 megával futtatva..

szerintem nem úszom meg a memtest86-ot és a blendet, de végignyomatom a hci-t is

[ Szerkesztve ]

(#30027) tajcsi


tajcsi
senior tag

Na, ok, vegyétek úgy, hogy nem kérdeztem semmit. Kérem az admint törölje a topicból a posztjaimat. Kösz. :R sgfj bnd

[ Szerkesztve ]

MAXIMUS VI Extreme, Z87-WS, 3970X és sok más fimomság nálam...

(#30028) mpierre válasza _Volkovy_ (#30026) üzenetére


mpierre
veterán

Megpróbálhatod, de pont az a lényege, hogy így szépen elosztja a memória területeket a magok közt. Egy magon tetű lassú lesz. Ha nagyon sokat lassít, akkor ott más bibi is lehet. Nem 100% az oc...

tajcsi: :DDD

pincehely: [link] Azt a plusz feszt még nem erőltetném... :( Maradjunk csak intel bá ajánlásai mellett.

[ Szerkesztve ]

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#30029) tajcsi válasza mpierre (#30028) üzenetére


tajcsi
senior tag

;)

MAXIMUS VI Extreme, Z87-WS, 3970X és sok más fimomság nálam...

(#30030) _Volkovy_ válasza mpierre (#30028) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

Értem a logikát, de nem az oc szar, (mint a 32 órás prime smallfft és a hibátlan működés alátámasztja), hanem a vinyót tekeri, mert kifogyott a ramból.
Eleve nem tudom az egész ramot letesztelni, mert a Windows csak x mennyiséget hagy szabadon. És azért tekeri, mert túl sok hci futtatásakor jön a pagefile, amikor elfogy a ram.

Ide egy dolog kell, pendrive-ról indított memtest86.. szerintem.

(#30031) mpierre válasza _Volkovy_ (#30030) üzenetére


mpierre
veterán

Csak a szabad ramot töltsd fel vele, amit win lefoglal, azzal ne is számolj..., így érthető, hogy lassú.

[ Szerkesztve ]

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#30032) pincehely válasza mpierre (#30031) üzenetére


pincehely
addikt

Nem megy!
Ennyit bír!
1440-en, még el megy 1T-ben.
De gondolom az 1800 2T azért gyorsabb!

http://kefetemap.deviantart.com/

(#30033) _Volkovy_ válasza mpierre (#30031) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

Igen, de úgy rögtön nem a teljes ramot nézi át..

Ezt pendrive-ról dos-ba bootolva ráengedtem, hadd fusson egy 10-12 órát. Az összes ramot teszteli, és elég naprakésznek tűnik a verzió, legalábbis felismer mindent korrekten.
Egyedül az 1T-t nem mutatja, de hidd el, hogy annyi. :)

(#30034) mpierre válasza _Volkovy_ (#30033) üzenetére


mpierre
veterán

Ott, ahol a win terpeszkedik nem lehet hiba, mert kékülne a képernyőd... :K

pincehely: Az 1440-nél mindenképpen. Akkor ennyit tud.

[ Szerkesztve ]

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#30035) _Volkovy_ válasza mpierre (#30034) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

Hááát, láttunk már furcsaságokat.
Memtesthívő vagyok:) Ha az egész ramot átnézi x menetben, észre kell vennie az esetleges visszaolvasási vagy írási hibákat, amiket a rossz beállítás okoz.
És észre is szokta venni. Hányszor dobott már ki, különféle gépeken..

Ettől függetlenül, ha ez lefutott egy 10-12 órát, akkor megnézem a te módszereddel, sőt utána egy prime blenddel is.

[ Szerkesztve ]

(#30036) _Volkovy_ válasza _Volkovy_ (#30035) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

(#30037) Cybertrone válasza _Volkovy_ (#30036) üzenetére


Cybertrone
veterán

Na látod megy az! teljesen jó beállítás... még szerintem mehetsz feljebb is vele egy kicsit ha így stabile! :R

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#30038) _Volkovy_ válasza Cybertrone (#30037) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

Azaz, kipróbáltam, kézzel áttettem 8-8-8-24-re, és el se indult.
Úgy tűnik, csak akkor megy, ha ő magának auto módban lövi be az időzítéseket.
Ez még mindig eggyel lassabb, mint ami a modulokra van írva, de legalább 1T 1600-on, ez is valami..

(#30039) _Volkovy_ válasza _Volkovy_ (#30038) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

Megkapta az 1.45-öt bios-ban, 1.88-as CPU PLL mellett.
Meg egy kis plusz hűtést. Erre kíváncsi leszek..

[link]

Nézegettem itt a hozzászólásokat, egybehangzóan mindenki azt mondja, hogy az 1.4 ok, ha meg tudod hűteni.. Sőt valaki azt írja, hogy még az 1.45 is :D
Egy mag ugrál 87-88 között, a többi 85 alatt van.

[ Szerkesztve ]

(#30040) Cybertrone válasza _Volkovy_ (#30039) üzenetére


Cybertrone
veterán

Elvi max ha letudod hűteni 1.45v... bár egyes példányoknál még a víz sem elég ilyen feszeknél... ha odafigyelsz rá, és szellős a kuckó mehet neki 24/7-re még esetleg egy kis finomítás is beleférhet! :C

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#30041) _Volkovy_ válasza Cybertrone (#30040) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

Na. :D

Még hibátlanul megy egyébként, 86-83-82-85 most így van a 4 mag hőfoka. Azért a polír hatása látszik. :)

Ez elég szellős?

(#30042) Cybertrone válasza _Volkovy_ (#30041) üzenetére


Cybertrone
veterán

:DDD

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#30043) MPowerPH válasza _Volkovy_ (#30039) üzenetére


MPowerPH
félisten

LinX alatt ez már belenyal a 95C -be is. Kicsit meleg, 85C környékén ne nagyon erőltesd. :N

Don't Tread On Me

(#30044) Motion_Blur válasza _Volkovy_ (#30039) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Megkéri a feszt rendesen! Egyébként mire kellene a 4.2GHz 24/7-re?

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#30045) _Volkovy_


_Volkovy_
nagyúr

Épp most kapja a linxet az arcába, de még emeltem a feszen. Idlében, szép magyarosan, most 1.44..
Az ok: az előző feszen 2 óra prime után a linx a 9. körben kidobta hibával..
Ha 1.44-el se ok (bios 1.46), akkor marad 4.0-n.

Hogy mire kéne.. Szeretek mindent kihúzni, ami bennük van. Persze egészséges határok között, de nálam minden a 24/7 maxot kapja..

[ Szerkesztve ]

(#30046) _Volkovy_ válasza _Volkovy_ (#30045) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

marad a 4.0

(#30047) Cybertrone


Cybertrone
veterán

Megjött a 6 hengeres :DDD :DDD :DDD Eredmények nemsoká ;]

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#30048) Qru válasza mpierre (#30034) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ez nem igaz. A win lefogalahat olyan ram területet amir éppen nem ír, de ha legközelebb oda írna és enm bírja az aodtt chip szépen elhasal.
OS alóli memtesztek amúgy sem érnek sokat. Nem ad 100%-os bizonyosságot. Innetől kezdve megette a fene...

mod:

Cybertrone: 6? Mi az féllábú 980X? :D

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#30049) Cybertrone válasza Qru (#30048) üzenetére


Cybertrone
veterán

nem írhatom hogy 12 hengeres, mikor a 12-ből 6 csak virtuális! :DDD

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#30050) MPowerPH válasza Cybertrone (#30049) üzenetére


MPowerPH
félisten

:DDD :DDD

Don't Tread On Me

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.