Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#20301) pincehely válasza Sefi84 (#20300) üzenetére


pincehely
addikt

QPI nekem 1.34, Vcore 1,15V 3800mhz(200X19). Uncore 3600mhz.
1000rmp-en megy a Coolinkcorator ventije, plussz hátul van mégegy Coolink venti az megy 600-on. Elöl is van egy coolink venti, 600-on megy. Felül egy coolermaster 600-on megy.
Így teljesen hangtalan, és meg van a kellő légáramlat.

http://kefetemap.deviantart.com/

(#20302) MPowerPH


MPowerPH
félisten

Nah, most otthon vagyok. Nézek pár Uncore -t. ;]

Don't Tread On Me

(#20303) MPowerPH


MPowerPH
félisten

Srácok, létezik az, hogy a VTT felfelé droppol? Bios szerint 1.29v, az everestben 1.34v, és a többi értéknél is pont ennyi a különbség. :U Most nagyon azon vagyok, hogy inkább kimérem multiméterrel.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#20304) jeni


jeni
félisten

szia
boccs,tudom nem ez a alaplapok fóruma.
mivel új vagyok vagyis leszek. melyik lapot tudnátok javasolni az alábbi közül az i7-920 procihoz? A COOLERMASTER CP7-XHESB-PL-GP amit adtak hozzá az mennyire tekinthető jónak? Akitől vettem 3 év garival azt mondta,hogy amit adott új hűtőt az jobb a gyárinál.

Asus P6T
Gigabyte GA-X58-UD5
Gigabyte GAX58A-UD3R
MSI X58 Pro-E

Az Asrock lap esetében melyiket, és mennyire igaz a hír róla a megbízhatóságát tekintve

A segítséget előre is köszönöm :R

(#20305) DigitXT válasza MPowerPH (#20303) üzenetére


DigitXT
félisten

Mintha valami ilyesmit írt volna Sefi84 is, aztán hogy le lett b*szva...:DDD

(#20306) MPowerPH válasza DigitXT (#20305) üzenetére


MPowerPH
félisten

Ő nem azért lett leb@szva. :N Hanem, mert össze-vissza írogatott.

jeni: UD3R-t semmiképpen se javaslom. Asrock lapból az X58 Extreme -et javasolom, vagy drágábban van a SuperComputer is. Egyébként UD5. :)

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#20307) ADAM1337 válasza MPowerPH (#20303) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Idle felé feszel a lap nálam is de leesik kb a beállítotthoz képest -0,02-t a fesz.

(#20308) bim válasza Sefi84 (#20287) üzenetére


bim
veterán

Ez nagyon szép eredmény! :C
Szerintem a hőfok sem gázos mivel ilyen terhelést nem nagyon fog kapni a hétköznapokon...

(#20309) Sefi84 válasza MPowerPH (#20303) üzenetére


Sefi84
senior tag

Ezt mondtam én is, de Airbooms hülyének nézett pedig még képekkel is alátámasztottam itt (#20212) a két kép egymás után készült és felfelé droppol ha terhelve van! Hogy lehet kimérni, van multiméterem, de hova tegyem?

bim: köszönöm szépem!!! :R

pincehely: akkor az egy fokkal jobb hűtő tényleg, gratula hozzá! :C

[ Szerkesztve ]

Házi-mozi mindenek felett!!! :)

(#20310) Sefi84 válasza DigitXT (#20305) üzenetére


Sefi84
senior tag

Köszi, hogy észre vetted ezért is le lettem b*szva, mert "az ki van zárva, hogy egy DFI ennyit droppoljon" címszóval!

[ Szerkesztve ]

Házi-mozi mindenek felett!!! :)

(#20311) Sefi84 válasza pincehely (#20301) üzenetére


Sefi84
senior tag

Kipróbáltam ugyan azokat a beállításokat, erre jutottam vele, de ugye ez proci függő is meg minden más is szerepet játszik, de egy kicsivel jobb a tied! :C :R

Házi-mozi mindenek felett!!! :)

(#20312) MPowerPH válasza Sefi84 (#20309) üzenetére


MPowerPH
félisten

Nekem nem akkor droppol, mikor terhelve van. Idle állapotban is ugyan annyi. Most feltettem egy újabb BIOS-t, és ezen vettem észre. BIOS-ban beállítom +160-ra, ott BIOS-ban a HW azt írja 1.29v. Majd belépve Win-be, terhelve és terheletlenül is 1.34v-t írt ki az everest. :U Szvsz, ez nem ugyan az.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#20313) Sefi84 válasza MPowerPH (#20312) üzenetére


Sefi84
senior tag

Sorry félre értettem, de ez akkor se szép tőle. Előtte milyen volt?
+160 az alatt azt érti a lap, hogy +0.160V ad?
Mert akkor teljesen jó.
Ha nem akkor érdekes!

Házi-mozi mindenek felett!!! :)

(#20314) MPowerPH válasza Sefi84 (#20313) üzenetére


MPowerPH
félisten

Nem, nem. +160mv.
Az a gáz, hogy BIOS 1.34v-nál is ezt csinálja, de akkor everest 1.39v-t ír, ami nem túl egészséges. Holnap hazahozatom a multiméteremet, ezen nem múljon.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#20315) Qru válasza MPowerPH (#20314) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

És hol méred ki a QPI feszt?

#nincsbennetarcsi

(#20316) MPowerPH válasza Qru (#20315) üzenetére


MPowerPH
félisten

Vannak a lapon kivezetve mérőpontok, kiskönyvben megnézem melyik a QPI, és annyi. Asszem a memmodulok fölött vannak a kivezetések.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#20317) katt777 válasza Qru (#20282) üzenetére


katt777
félisten

Most 2XSWIF120P 1100RPM körül (de 4GHz-en megy a proci videokódolás miatt, mert így csak 7-10 perc), de volt AC12PWM, anno tavaly nyáron 1100RPM-es egyszerű CM 12cm volt.

HSM: 19k/17k/22k és 44ns gyorsabb. Nálad egyébként sztem az időzítések miatt ilyen jó az 1200MHz, mert alapból az én RAM-jaim lassabbak ezen a sebességen.

BMW001: Komoly Z600-fóbiád van. :P Továbbra sem hiszem, hogy az a -3-4°C földbe döngölés lenne (és megérné a +60% árat), a Corator-t meg nem szidta senki, az látszólag tényleg megéri. Kár, hogy HT OFF ment a teszt.

priti: Hát nálam minden gyorsabban megy gyorsabb procival, tömörítés és videokódolás is. Ezzel együtt tény, hogy a leglassabb adatkezelő a HDD.
Hát, a szar telepítő az egy dolog, ha az ember 1 lemezre összetömörített warez-játékkal kezd, számítson rá. :DDD
Mi a fenére nem elég 2TB? :Y Nálam egy 800GB-os partíción elfér a több száz, kazettáról átkódolt videofilmem, több ezer, szintén kazettákról és CD-kről átkódolt zene veszteségmentes WMA-ban, és még hely is marad 300GB. Szemét nálam csak a 20GB-os rendszerpartíción fordul elő, amit rendszeresen pucolok; és a töredezettség-mentesítés sem árt, mert minél töredezettebb a vinyó, annál többet fog tekerni. Nálam pl. nem nagyon teker/kerreg.

dime27: Csak tudom, hány °C van a szobámban. :N (Nem panel.) A mérések ott vannak a honlapomon és logout-on (Z600, Hyper 212+). Ja, perszen nálam is HAF932-ben van a cucc. :DDD A proci akkor melegszik fel sokkal jobban, ha átlépi a határértékét, pl. ha 125W-ot tud lehűteni a hűtő (persze ez függ a blokktól és a ventiktől is), akkor 126W-tól már egyre melegebb lesz, nem fog visszahűlni folyamatos terhelés alatt. A 2 SWIF 1700RPM-et tud, és a Haf ventijei is mehetnek 700RPM-en 500 helyett (ill. be lehet kapcsolni a felsőt) szóval továbbra sem tartok a kánikulától. :)

Sefi84: Azok az idle hőmérsékletek 4GHz-en is teljesen normálisak. Tudom, mert ugyanott vagyok. A jó hűtés nem "idle" mutatkozik meg, hanem a terhelés növelésével.

jeni: ASRock X58 Extreme, v. esetleg Extreme 3, ha USB3 és SATA3 kell. Nézd meg a topicját, nincs vele semmi gond (ráadásul teljes értékű a CFX-e). Nálam 4GHz és 2200BCLK is stabil benne. Ezeket a GB-okat és az MSI-t én kerülném.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#20318) dime27 válasza katt777 (#20317) üzenetére


dime27
őstag

Hát ha HD filmeket tölt és flac-s albumokat mint én akko ziher h nem elég nálam 3Terra van szabad hely mindennek és mégis kezdek kifogyni a helyből ráadásul dvdket már nem irok kéthavi szinten veszek egy 500as samut és ezeken tárolom a cuccaimat! :DDD

[ Szerkesztve ]

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#20319) Qru válasza katt777 (#20317) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Én most a Coolink új ventijével szemezek amilyet a Coratorhoz is adnak.

BMW001: Ja bocs, akinek rendes tuningos lapja van... :D

#nincsbennetarcsi

(#20320) katt777 válasza dime27 (#20318) üzenetére


katt777
félisten

HD, film, elfogadom. :D :R No de tölteni... :((
Vinyóról annyit, hogy frankón elszállt a vadi új vinyóm filmes partíciója, visszaállítva minden film hibás volt, most kb. 200 órányi videofilmet kell újra digitalizálnom, mert nem volt pénzem DVD-re felírni őket. Egy vinyó bármikor elszállhat, főleg most, hogy egy ilyen vinyó-killer vírus terjed mailben, amely ellen nincs védelem (kivágja a 0. szektort).

Qru: Megsúgom, az a SWIF2120P, olyanok vannak nekem is. Nagyon jó venti, ráadásul adnak hozzá V elosztót, így tökéletes egy CPU-hűtő 2 oldalára (a másik elosztóval meg a HAF932 2 ventijét szabályozom 1 sysfanről). Más módon elosztós az AC PST-je, de az csak 1 oldalra szerelhető (olyat kaptam), úgyhogy abból az egyiket már el is adtam, a másik még eladó.

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#20321) DigitXT válasza MPowerPH (#20306) üzenetére


DigitXT
félisten

Hanem, mert össze-vissza írogatott.
Csak ebből az anomáliából az látszik, hogy nem is biztos, hogy
annyira össze-vissza. Valamit állított a BIOS-ban, erre azért lett
leszúrva, mert az Everest mást írt ki: most nálad is ez a helyzet.
(Ettől függetlenül megértem, hogy ha egy kapkodós HSZ-csokor
összességében negatív reakciókat vált ki, csak észrevételeztem,
hogy úgy néz ki, másnál sem minden csak fekete vagy fehér.:D)

(#20322) MPowerPH válasza Qru (#20319) üzenetére


MPowerPH
félisten

Elvileg itt szépen ki tudom mérni. :)

DigitXT: Én nem követtem végig ezt a vitát, de a vita oka tisztázott. A srác azt állította, hogy 4GHz-s Uncore nála tök stabil VTT maximum feszhatár alatt. Na most erről nem küldött se LinX, se semmilyen más tesztet. Asszem ezen akadtak ki sokan, nem azon, hogy mennyit droppol a lap. Én csak megemlítettem, hogy ezzel az új BIOS-al bizony nem annyi feszt ad neki, mint amennyit BIOS-ban kiír. Ez teljesen független dolog, más a lap is, és más a hsz célja is. A topicban sokan morognak olyanért, ha valaki azt állítja, hogy full stabil a gépe, közben meg még egy LinX se tud lefutni. :U

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#20323) dime27 válasza katt777 (#20320) üzenetére


dime27
őstag

Igen bármikor elszállhat de én speciel igy jobban jövök ki anyagilag és még samsung vinyom soha nem szállt el még a régi ides 250es is működik tökéletesen vinyóvírusoktol meg nem fosok mikor a gépem előtt egy linuxos kisgép üzemel amugy az a letöltőgép is egy p2es :DDD No fogyasztás! :D

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#20324) Sefi84 válasza DigitXT (#20321) üzenetére


Sefi84
senior tag

Köszönöm én is így láttam, csak mások nem értettek meg, hogy azért írt mindenhol mást, mert próbáltam stabilizálni és hát ahhoz el kell állítani ezt azt!

pincehely: (#20298) itt neked csak 3600-on ment és nem 3800-on és be volt kapcsolva a HT!?
Mert ha ezeket figyelembe vesszük akkor nem is jobb az a corator mint a mugen2 és akkor jól van felrakva az enyém! :C

[ Szerkesztve ]

Házi-mozi mindenek felett!!! :)

(#20325) Qru válasza katt777 (#20320) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Na azaz, csak nem jegyeztem meg a nevét. :D Bár egyelőre a meglévő Scythe és Raidmax-al is elégedett vagyok. Majd ha ezek elhullanak...

BMW001: :K

#nincsbennetarcsi

(#20326) MPowerPH válasza Sefi84 (#20324) üzenetére


MPowerPH
félisten

"Mert ha ezeket figyelembe vesszük akkor nem is jobb az a corator mint a mugen2"

:N :N :N

Don't Tread On Me

(#20327) DigitXT válasza MPowerPH (#20322) üzenetére


DigitXT
félisten

Én nagyjából végigolvastam, és bár a kiindulás valóban az volt, amit írsz,
idő közben azért is kapott hideget-meleget, mert a BIOS beállítása, és a
képeken látható Everest mérés nem volt teljesen konzisztens.:) Ilyenkor
lehetne elgondolkodni, hogy ha létezhet ilyen jelenség, akkor nem biztos,
hogy rögtön a fórumtársnak a szavahihetőségét kellene megkérdőjelezni.

Ezt nem személyesen neked írom, hiszen nem állítottam, hogy követted
volna a vitát, meg nem is emlékszem a részletekre (most konkrétan arra
sem, hogy egyáltalán részt vettél-e benne, visszaolvasni nincs kedvem),
csak úgy általában jegyeztem meg a dolgot.:R (Kinek nem inge, stb.)

(#20328) MPowerPH válasza DigitXT (#20327) üzenetére


MPowerPH
félisten

Nem volt rá időm, hogy részt vegyek benne. :DDD Ez nekem is új, hogy ezért is szekálták. De nálam ez BIOS hiba lesz, eddig nem csinálta. Beta BIOS lehet az oka...

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#20329) Qru válasza MPowerPH (#20328) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Szerencsére én is kimaradtam ebből a virtuális sz@rdobálásból. :)

#nincsbennetarcsi

(#20330) MPowerPH válasza Sefi84 (#20324) üzenetére


MPowerPH
félisten

Nálam a hűtés ezt tudja szobahőn, HT on. Azért furcsállom ezeket a nagy hőfokokat. Ráadásul ez 4.2GHz 1.328v-n. És még így is alacsonyabb annál -nem is 1C-vel-, mint amit itt linkelgettetek. :U

Qru: Én már megszoktam, nincs mindig türelmem ehhez. De azért jó volt olvasgatni. :D

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#20331) AirBooms válasza Sefi84 (#20309) üzenetére


AirBooms
addikt

Hát szervusz!

Kérlek, ne kezdd megint a sértegetést és személyeskedést, mert ezért már tegnap is kaptál!
Mellesleg ezért a kavarásodért nem csak én emeltem szót! És amikor a képet publikáltad, egyéáltalán nem közölted, hogy "nézzétek, ezek egymás után készültek, s lám-lám, ekkorát droppol a lapom". Egészen más célból raktad fel.
Különben meg belinkelt neked egy kedves kolléga tegnap egy nagyon hasznos olvasmányt a lapodról, amit még te is megköszöntél. Nos, ezek szerint kettőnk közül én néztem végig figyelmesebben, ugyanis abban az összes létező feszültségnek megmutatták, hogy hol találod a lapon a mérőpontjait, ha multiméterrel ki szeretnéd mérni!
A hasznos kis olvasmányból pedig az is kiderül, hogy a te lapod a tesztben szinte millivoltokra sem volt hajlandó droppolni egyik feszben sem, akár idle, akár load, akár LinX, akármi volt éppen a program. A szavadat senki nem vonta kétségbe, csak az eddigi "ügyes" és hozzá nem értő ügyködésednek tudtam be a lapod szerencsétlenkedését.

(#20327) DigitXT : "Én nagyjából végigolvastam, és bár a kiindulás valóban az volt, amit írsz,
idő közben azért is kapott hideget-meleget, mert a BIOS beállítása, és a
képeken látható Everest mérés nem volt teljesen konzisztens. Ilyenkor
lehetne elgondolkodni, hogy ha létezhet ilyen jelenség, akkor nem biztos,
hogy rögtön a fórumtársnak a szavahihetőségét kellene megkérdőjelezni."

Nos, akkor hadd válaszoljak... Egyrészt a Sefinek adott válaszomból is kiderül, nem a szavahihetőségét kérdőjeleztem meg (bár amit művelt tegnap és előtte, na meg az előtt a Yorkfield topikban, sokan biztosan valahogy így könyvelték el őt - de ez már más kérdés), hanem egyszerűen olyan kavarást hajtott végre, amit ember nem tudott követni. Ráadásul volt egy pont, amikor a VTT/QPI feszt még a PLL-lel is keverete és beírta, hogy neki már 1,85 volton áll! Ezek mellett hiába tanácsolt neki bárki bármi ésszerűt, csak hajtogatta a magáét, majd este végre benyomott egy "meggyőző" LinX-et, amin azért már mégsem 4000-es Uncore volt...
Harmadrészt nem biztos, hogy azt az embert (vagy azokat az embereket) kell elítélni, akik valakit leírnak, netán a szavahihetőségét megkérdőjelezik, akár egy apróság miatt. A technikában bármi megtörténhet, pláne a számítástechnikában, a Microsoft óta pedig főleg! De, ha egy ember mindent megtesz azért, hogy szavahihetetlennek tűnjön, akkor azért nem biztos, hogy csak a technika a hibás! Ő pedig elég sokat tett azért, hogy ne higgyenek neki - már az emlékezetes Yorkfield-os ("de nekem annyira hatékony ventijeim vannak, hogy a környzetei hőmérséklet alá hűtöm a levegőt a házamban") című történet óta...

[ Szerkesztve ]

(#20332) DigitXT válasza AirBooms (#20331) üzenetére


DigitXT
félisten

Nem akartam senkit sem leírni, csak egy észrevételt tettem.:)
Nem célom sem Sefit megvédeni, sem téged támadni.:N Én is
emlékszem a ventis történetre, fel is adtam ott a küzdelmet.:DDD

Természetesen "bármi megtörténhet a számítástechnikában":
épp ezért nem kell olyan véresen komolyan venni a dolgot, és
egymás torkának esni, a személyeskedés szintjére süllyedve.

(#20333) AirBooms válasza DigitXT (#20332) üzenetére


AirBooms
addikt

Természetesen "bármi megtörténhet a számítástechnikában":
épp ezért nem kell olyan véresen komolyan venni a dolgot, és
egymás torkának esni, a személyeskedés szintjére süllyedve.

Ez pontosan így van - s csak annyiban egészíteném ki, hogy nem csak a számítástechnikában ne essünk egymás torkának! Ha pedig kérdezünk, fogadjuk meg a tanácsokat és a kritikát is viseljük! Másoknak pedig ne akarjuk bizonyítani a hozzáértésünket addig, amíg nem értünk hozzá - s később sem árt az alázat és a szerénység! Főleg akkor nem, ha egy kezdő jön ide kérdezni, s a képébe vágunk nagyképűen egy 4000 MHz-es Uncore-os screen-t "ilyen egyszerű ez" címmel!

(#20334) Sefi84 válasza AirBooms (#20331) üzenetére


Sefi84
senior tag

"Ezt mondtam én is, de Airbooms hülyének nézett pedig még képekkel is alátámasztottam itt (#20212) a két kép egymás után készült és felfelé droppol ha terhelve van!"

Mi volt neked a sértő, mert én most hozzád se szóltam és semmi sértőt nem tettem ellened csak megemlítettem a neved, már azt sem szabad?
Te meg már megint regényeket írsz és lejáratsz mások előtt a york topikkal 3-szor is! :F

BMW001: Az Scythe 3000RPM-et pörög rajta mert akkor meg lehet érteni a hőfokokat hisz annak 133CFM a légszállítása maxon(45DB)! :Y
Nekem meg 30CFM kb 900RPM mellett a Noctua, hát nem mindegy!!! :N

[ Szerkesztve ]

Házi-mozi mindenek felett!!! :)

(#20335) AirBooms válasza Sefi84 (#20334) üzenetére


AirBooms
addikt

Kedves Sefi84!

Először is, ezt hagyd abba, mert ugyanezért tegnap már keményen figyelmeztettek a modik, s törölték is a hsz-ed!
Másrészt, annyit írok, amennyit szeretnék - ha ez mégis az alapelvekbe ütközik, majd a modik takarítják, ne aggódj miatta, nem a te dolgod!
Ugynakkor az a hsz. csak fele arányban szólt neked, szóval a regénynek csak azt a részét olvasd. Az viszont 90 százalékban fontos infót tartalmazott a számodra, de ezek szerint ezen már megint átsiklottál. Na ez az, amiért állandóan gond van veled...

(#20336) Sefi84 válasza AirBooms (#20335) üzenetére


Sefi84
senior tag

Én most tényleg nem sértegettelek, nem tudom mi bajod van!!!

Ezt nézd meg légyszi a QPI VTT is meg a Mag fesz is felfelé droppol! Kép1 Kép2
Dobjam ki van vigyem vissza gariba vagy jó ez így vagy bios frissítés?

Házi-mozi mindenek felett!!! :)

(#20337) LackoMester


LackoMester
addikt

Hát itt meg mi a f... van. :DD
Egyébként nálam, csak az a stabil rendszer amin a Linx hiba nélkül végigfut. :K
Sajnos kezdünk ki tud nagyobbat mondani ( mint a horgászok, a tó parton ), irányba elmenni. Valamilyen szinten ez rendben is van, mert a fórum témájába közbevág, csak akkor próbáljuk bizonyítani is ( foto, video stb. ). :K És akkor megkímélnénk egymást, fórumot ezektől a vitáktól.
szigorúan magánvélemény

ott a kisértet a ganéná.... by: Bendegúz

(#20338) AirBooms válasza Sefi84 (#20336) üzenetére


AirBooms
addikt

"Te meg már megint regényeket írsz és lejáratsz mások előtt..."

Na ezt hagyd abba!

Ne haragudj, én nem igazdok ki a képeid, a beállításaid és az állításaid között. Ha valakinek ez még megy, akkor minden tiszteletem neki - az ilyen ember talán tud neked segíteni. A cuccoddal meg azt csinálsz, amit akarsz - a magam részéről (és ez is szigorúan magánvélemény) eladnám ezt is a helyedben ugyanúgy, mint a QX9650-ed, amivel szintén nem boldogultál, s vennék valami i9-et, vagy i11-et, vagy AMD-t, vagy bármit, ahol nem találkozunk... ;] (Bocs, ez vicc volt!)

(#20337) LackoMester: I agree! :K :R

[ Szerkesztve ]

(#20339) ImpersonatoR válasza Sefi84 (#20336) üzenetére

Mag fesz nekem is felfelé változik ha terhelem. De mitől ne lenne jó ettől még?
idle : [link]
load : [link]

[ Szerkesztve ]

(#20340) MPowerPH válasza Sefi84 (#20334) üzenetére


MPowerPH
félisten

Jól, látod, az pörög rajta. De az nem hoz ekkora különbséget. :N Megnézhetem a gyári CM ventivel is. Egyébként a 133CFM-et nem sok hűtő tudja jól kamatoztatni. True tudja a legjobban kihasználni, a piszok sűrű lamellák és tömörsége miatt.

Tudod mit, meg is nézem. :K

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#20341) Sefi84 válasza MPowerPH (#20330) üzenetére


Sefi84
senior tag

Egy gyors teszt
Noctua 900RPM
Scythe 3000RPM
Passzív csak ház hőtők!!! Terhelve 95 fok aztán a következő kép fekete :) kifagy!!!
Szerintem az is közbe szól, hogy egy ritka hűvös procit tudhatsz magadénak vagy az érzékelők nem túl pontosak, ezt nem tudjuk meg soha, de gratula a hűvös kis procihoz. :C

Hogy bírod elviselni azt a zajt?
Nekem már ezek is hangosak pedig 15-20 decibel között mozog neked meg ha maxon megy akkor 45decibel az q..va sok!

[ Szerkesztve ]

Házi-mozi mindenek felett!!! :)

(#20342) MPowerPH válasza Sefi84 (#20341) üzenetére


MPowerPH
félisten

No igen, azért ér valamit. Nem zavar, mert ritkán van rá szükség. Játékok közben passzívan elviszi, házhűtés egész jó. Csak tesztekre van bekapcsolva, akkor meg mind1. :) Egyébként van 2db Ultra Kaze 3k a gépben, egyik a ház elejének aljáról szellőzteti a CF-t, de ez is csak alkalmi használatnak örvend. :) 24/7 csak a 2db 1200-as venti megy párhuzamban a procihűtővel, az bőven elég.

Don't Tread On Me

(#20343) AirBooms


AirBooms
addikt

Ide is beírom, mert sok Gulftownos jár még ide, ráadásul ez a hiba a Bloommal is előjött, ha jól tudom...

A napokban hozzám került átmenetileg egy Gulf. Elég jó példány, ámulok, bámulok, de az mi a bánattól van, hogy a LinX vagy az IBT nem hajlandó lefutni, hanem pár másodperc után (a LinX pár kör után) azt írja ki, hogy a teszt hiba nélkül lefutott, holott én legalább húsz kört szeretnék. A Prime elszaladgál órákon keresztül, de hát ugye azt írtátok, hogy az meg nem sokat ér ezeknél a prociknál. Tudtok erre valami megoldást?
Azt láttam, hogy ezzel a problémával mások is küzdöttek, csak azt nem találtam, hogy végül is hogyan oldódott meg a hiba.
Köszi! :R

(#20344) DigitXT válasza AirBooms (#20343) üzenetére


DigitXT
félisten

Igaz nem i7, de nálam ha ez volt,
akkor nem volt stabil a proci...:N
Szerk: megoldás feszek állítása,
tuningolás változtatása, stb. (Bár
ha ezt alapon csinálja, az gáz...)

[ Szerkesztve ]

(#20345) MPowerPH válasza AirBooms (#20343) üzenetére


MPowerPH
félisten

Pont ma csinált ilyet a procim. :U Szvsz, nem értettem. Újraindítottam, és akkor minden rendben volt.

Don't Tread On Me

(#20346) Integra


Integra
titán

végre megjött:)
a baj az, hogy június első hete előtt lóf@sz se lesz a gépből:(
a venti csatlakozója sajnos csak 3 pin-es. bár nem hiszem, hogy használni fogom..

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#20347) HSM válasza Integra (#20346) üzenetére


HSM
félisten

Ó, az mindjárt itt van. ;) Nekem 2 évig állt egy elsőteló a szobámban egy dobozban, mire bicóm is lett hozzá.... :DDD
Amúgy nagyon szép ram. :K Nagyon jól néznek ki ezek a dominatorok, nekem DDR2-ből volt, és elég pöpec... Jó cuccok nagyon.

(#20348) MPowerPH válasza Integra (#20346) üzenetére


MPowerPH
félisten

Gyönyörű ramok. :K

Don't Tread On Me

(#20349) AirBooms válasza DigitXT (#20344) üzenetére


AirBooms
addikt

Sárpac szerint más itt a gond, s szerintem is. Szinte bármit állítok, bármihez nyúlok, ezt írja ki. Az a vicc, hogy az elöbb 1600 CL7-ről visszaraktam a ramokat 2000 CL9-re és lefutott a 20 kör LinX! Na most ezt ki érti??? :N :U

(#20350) Qru válasza Integra (#20346) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

:C Ha belőtted, akkor majd írd meg légyszi milyen hangos az aktív hűtése. Anno szemeztem a 3 ventis megoldást, de lebeszéltek, hogy hangos...

#nincsbennetarcsi

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.