Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#47001) MasterDeeJay válasza winhate (#47000) üzenetére

Pontosan, azért is kapcsolom ki a védelmet hogy ne lassítson semmit.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#47002) Remus389 válasza Alpi. (#46851) üzenetére


Remus389
veterán

Szép eredmény, látom Asus Rampage III Extreme a lap. Van most nekem is, X5675 is van.

A vízhütéstől félek, szerinted egy batár Noctua hütő [link] megbirkózna vele?

Belém bújt a kisördög ;] :C

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#47003) Alpi. válasza Remus389 (#47002) üzenetére


Alpi.
addikt

Köszönöm ! Nagyon jól megy az a proci, szerencsém volt vele. Az a lap egy külön szint ram kezelést tekintve ! Legalábbis, az általam előtte próbált lapokhoz képest. Annyira nem kezelhetetlen ezeknek a prociknak a hőtermelése szvsz. Ok, nem kell tartani, hogy megfagy, de nagyságrendekkel élhetőbb, mint pl. a 45nm-es típusoké. Nagyon hasonló a 1155-ös sandy bridge-ekéhez, amik szintén 32nm-en készültek. Egy jó léghűtő sztem kb. ugyan úgy megteszi.

https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

(#47004) Laraxior válasza Remus389 (#47002) üzenetére


Laraxior
titán

Azért nyisd rá az ablakot.. :D

- Konfig 1.0: Z790F, 14700KF, 32GB, RTX4090, Thor 1200W, 7000D, Odyssey G9 49" oled - Konfig 2.0: x299 Dark, 9980XE, 48GB, 1080HoF, EVGA 850W, Z906, S90C 77" oled

(#47005) jokeph válasza Remus389 (#47002) üzenetére


jokeph
nagyúr

Meg. Aminek ez nem elég, azon csak az épített víz segít. Meg a 10 fokos szoba. :D Mondjuk, az mindegyiken segít. ;]

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#47006) Alpi. válasza jokeph (#47005) üzenetére


Alpi.
addikt

Kivéve a kezelő-személyzetet ! :DDD

https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

(#47007) lamiki


lamiki
senior tag

HP Z400-as kompakt vízhűtőjével képben van valaki? Szét lehet azt szedni, javítani? A szivattyú blokkban van jó sok kis csavar, de nem merem szétszedni, nehogy elbarmoljam Vettem egy vízhűtéses Z400-ast Jófogásról, helyben. Kipróbáltuk pár percig, működött rendben. Itthon fél óra használat után egyszer program telepítés közben jelentősen megemelkedett a processzor hőmérséklet, és elkezdte pörgeti a ventilátort. Azt hittem pasztázásra szorul, ezért lebontottam a vízhűtést, de volt rajta friss paszta, csak fehér szilikon, ezt kicseréltem egy jobb vezetőképességűre. Összerakva, olyan mintha nem fordulna meg a hűtőfolyadék a radiátorban. A szivattyú blokk forró lesz pár perc után, a processzor hőmérséklet fel megy 100 °C-ig pár másodperc alatt, de a radiátor teljesen hideg. Üresjáratban a processzor hőmérséklet 70 °C, az Aida a processzor ventilátornak (ami a szivattyú blokk) 1300-1400 fordulat körül ír

Bánj úgy másokkal, ahogy szeretnéd, hogy veled bánjanak!

(#47008) Remus389 válasza jokeph (#47005) üzenetére


Remus389
veterán

Ezek szerint ha az északi sarkon tunningol az ember, akkor elég egy stock hűtő is az 5 ghz-hez
alt="alt="alt="alt="alt="alt="" title=""" title="alt="" title="""" title="alt="alt="" title=""" title="alt="" title=""""" title="alt="alt="alt="" title=""" title="alt="" title="""" title="alt="alt="" title=""" title="alt="" title="""""" title="alt="alt="alt="alt="" title=""" title="alt="" title="""" title="alt="alt="" title=""" title="alt="" title=""""" title="alt="alt="alt="" title=""" title="alt="" title="""" title="alt="alt="" title=""" title="alt="" title=""""""" title="alt="alt="alt="alt="alt="" title=""" title="alt="" title="""" title="alt="alt="" title=""" title="alt="" title=""""" title="alt="alt="alt="" title=""" title="alt="" title="""" title="alt="alt="" title=""" title="alt="" title="""""" title="alt="alt="alt="alt="" title=""" title="alt="" title="""" title="alt="alt="" title=""" title="alt="" title=""""" title="alt="alt="alt="" title=""" title="alt="" title="""" title="alt="alt="" title=""" title="alt="" title="""""""

Különben 10K lenne a foglalatcsere, nagy nehezen elértem Cink Elek-et, akkor egy Deákból kijön a Rampage III

lamiki:

1. ide fáradj: [link]

2. Én visszavinném és az árából vennék egy batár Noctua léghűtést az apróról (múltkor láttam 17 ezerért is!), hasonlóan jól hűt, pluszba még sörre is jut :D Nem szenvednék szivattyúkkal, tömítésekkel, csepegéssel, algákkal és takarítással, pluszba még veszélyes is a gépedre nézve, olyan fincsi zárlatot okoz ha elcsöppen, csak az szórakozzon ezzel, akinek két anyja van. :D

[ Szerkesztve ]

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#47009) mpierre válasza lamiki (#47007) üzenetére


mpierre
veterán

Kompakton nincs mit javítani, vagy nem érdemes vesződni vele. Egy csomó idegeskedést spórolsz meg magadnak, ha bal kézből áthelyezed a jobba - a kiszerelt kompaktot - és széles ívben elhajítod.

Szerk.: Amúgy a z400-at biztos hogy kompakttal szerelték gyárilag? Mintha az rémlene, hogy azok alapból léghűtéssel voltak szerelve... :F

[ Szerkesztve ]

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#47010) LZs?!


LZs?!
aktív tag

Sziasztok,

Szembejött velem egy Fujitsu M470-2; pénzbe nem kerülne, tartalékként ül évek óta a raktárban; a konfig: W3530 + 6x2GB ECC + 550W PSU + Quadro 1800.

Gondoltam befogom casual képszerkesztésre (egyelőre csak a Canon 'gyári' programjával), illetve némi kihagyás után végre egy kis könnyed játékra (Skyrim + mods, GTA V + mods, esetleg WoT...a többi régi játékom elfut a laposon, kivéve a DX9 előttiek).

Az alternatív gépek: egy Lenovo P52 munkára és T450 minden másra, és utóbbi 99%-ban bőven kiszolgál, de raw képek 'tuningolásánál' kissé döcögős.

Amit gondoltam változtatni:

- VGA cseréje egy relatív kurrens darabra
- CPU cseréje egy 6C/12T változatra

A kérdéseim lennének:

1) A CPU-k relatív teljesítményeinek összehasonlítására a Passmark hunyorítva elég?

T450 -> i5 5200U -> ~3500 pont
470-2 -> W3530 -> ~5200 pont
470-2 -> X5660 -> ~7500 pont

2) VGA cseréjénél meddig érdemes elmenni?

Árban NVidia GTX 970 / 980, illetve AMD 570 / 580 magasságáig mennék el, de a 'kihajcsa-e'?

A régi játékok okán gondoltam az NV vonalat vinni, de az AMD talán jobban passzol az 'újabb', fentebb említett játékokhoz.

Köszi szépen előre is.

Nevermind...

(#47011) LZs?! válasza LZs?! (#47010) üzenetére


LZs?!
aktív tag

Amit elfelejtettem...

Az egész ötletbörze onnan indult, hogy megtetszett a lenti hirdetés:

Fujitsu R670-2 [link]

Ugyanakkor mire 'kispeccelem' úgy, hogy jó legyen, már nem feltétlenül rentábilis; mindössze perverz módon mindig is vonzott az ötlet, hogy legyen egy DC konfigom. Olyan ez nekem, mint autóban a "sorhat" és a "V8"...

Nevermind...

(#47012) MasterDeeJay válasza LZs?! (#47011) üzenetére

Dual proci részhez:
Játékokra amiket leírtál inkább nagy órajel kell mint rengeteg mag. X5677, x5687 ajánlott dualba. Nekem Lenovo D20 van dual rendszernek és pont most cserélem le az X5675-ösöket x5687-esekre mert nem használom ki csak állnak üresen a magok. Én 1070Ti-vel használom, nincs panaszom de nem játszok új játékokkal.
Skyrim ha szétmoddolod akkor esetleg kicsit megizzasztja a gépet, GTA5 szintén. Alapon modok nélkül száguld mind a kettő.
Profibb képszerkesztők támogatják a sok magot, és a sok ramot ami ennél a gépnél nagyon nagy előny hiszen filléres tétel megtölteni rammal. (ECC REG támogatott!) Viszont itt normális működéshez 6db ram kell legalább. Azt viszont meg kell nézni hogy a ramoknak is legyen hűtésük, nálam a 16gb-os modulok hűtés nélkül instabilak.
Érdekes rendszer az biztos. Ha a képszerkesztő kihasználja akkor mehetnek bele 6 magosak is, ekkor 12 maggal egész kellemes teljesítménye lesz!

Fujitsu M470-2
Ez egy X58-as chipsetes cucc, w36xx, x56xx procik is mehetnek bele.
Xeon W3530 nem éppen erőgép. Korábban volt leírva unlockos W36xx szériából proci, na hát azzal felhúzva egy erőmű lenne. Elméletileg windows alól is lehet szórzót állítani de workstationál kissé macerás ha bios is beleszól. De munkára nyilván nem biztos hogy tuningolni akarsz.
Gép nagy hátránya hogy ecc ddr3 ram kell bele, nem pedig az olcsó reg-es. Azt ki lehet próbálni hogy sima nem ecc-vel megy-e, mert nekem van pár gépem ami vegyesbe eszik mindent.

Videókártyával úgy vagyok hogy nekem vegyesen van AMD és Nvidia is, tökmindegy. Nyugodtan rakhatod bele a kiszemelt kártyákat, de inkább egy 3ghz+ procival.
A quadro 1800-as teljesítményben játékok alatt kb 9600Gt szint, félretenném tartaléknak.
Nálam van egy Tesla M2090 6gb is, meg pár quadro, de pont nem jó semmire amit én használok.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#47013) lamiki válasza Remus389 (#47008) üzenetére


lamiki
senior tag

Remus911
1.Köszönöm, ránézek
2. Ma hívtam a srácot, alapból elhajtott, nála működött, kipróbáltuk, ott is működött (Kb 15°C helyiségben próbáltuk ki gépet pár percig egy tablethez való mini tapipados billentyűzet kínlódva, még egér sem volt). Nem veszi vissza, szerezzek rá másik hűtőt. Némi vita után, este elviszem hozzá a gépet, és ránéz, elvileg ad egy léghűtést, amit valahogy be lehet fogatni helyette, a semmitől ez is több.

mpierre #47009
Z400-asból készült gyárilag léghűtéses és vízhűtéses változat is.

MasterDeeJay #47012
Megy a Fujitsu M470-2-ben is az 1RX8 és 2RX8 ECC Reg. ram is. Sima asztali ram és ECC Unbuffered ram működik benne vegyesen, az ECC Reg. ramokkal nem lehet keverni.

Bánj úgy másokkal, ahogy szeretnéd, hogy veled bánjanak!

(#47014) Remus389 válasza lamiki (#47013) üzenetére


Remus389
veterán

Fogod tuningolni? Lehet egyáltalán a Z400-ast? Mert ha nem, akkor még jobb is egy léghűtő bele. Problémamentesebb, nem kell karbantartani, biztonságosabb.
-------------------------------------
Alpi eredményéhez érdekességképp, egy korabeli erős laptop (MSI GX740 - 2010-2011) [link] és egy széttuningolt korabeli erős gép eredménye közötti különbség (Alpi gépe) [link]

Csak azért futtattam le, mert most itt van előttem.
Hát ezért szeretem jobban az asztali gépeket.

[ Szerkesztve ]

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#47015) MasterDeeJay válasza lamiki (#47013) üzenetére

Na az jó! Akkor pakolhatod tonnaszám a ramokat fillérekért abba is! Általában az x58-assokkal nem szokott menni ecc reg. Nálam quad rankosak vannak, azok a legolcsóbbak, hátrányuk hogy nem lehet sokat bepakolni.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#47016) lamiki válasza MasterDeeJay (#47015) üzenetére


lamiki
senior tag

A HP Z400-asban és a Dell T3500-asban nem is megy, csak a Fujitsuban.

Remusz911 #47014
Azért azt nem olyan egyszerű összehozni, ha nem gyári hűtés. A processzor hűtő csatlakozója is 5 pines, erre kell ráműteni egy 4 pines csatlakozójú ventilátort, aminek valószínű a lábkiosztása is eltér.

Bánj úgy másokkal, ahogy szeretnéd, hogy veled bánjanak!

(#47017) Speed® válasza Remus389 (#47014) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Unlockolt procival XTUval lehet, de csak alapfeszen, azt sajnos nem engedi piszkálni. Így megy nálam a 975EE 4/4/3.9/3.9Gn, allcore 4Gt eldobja..lehelletnyi +fesz kellene csak :S

(#47018) LZs?! válasza MasterDeeJay (#47012) üzenetére


LZs?!
aktív tag

@MasterDeeJay

Köszi szépen. :)

Valószínűsíthetően havonta egy pár órát menne rendszertelenül, amikor van érdemben némi kötetlen időm ilyesmire; és ennek fényében értékelem a gépeket...

Re. R670-2

A képszerkesztgetéssel még csak ismerkedem, így szeretnék előre beruházni rá; a játékokat tekintve pedig egyedül talán a GTA tudna mit kezdeni a sok maggal, de 12/24 felállásban szerintem az hagyna kihasználatlan űrt... :)

Pont ez okozza az ambivalenciát: ha kimaxolom a 'rig' potenciálját, az kb. 80-100e magasságában áll meg, és az előnyeit érdemben nem használnám ki, cserében a számomra fontos(abb) aspektusokat tekitve nem lenne elég kraft benne - ahogy Te is írtad egyszálas vs sokmagos meglátásban.

A 'geekelődés izgalma' pedig gyorsan elmúlna...

Re. M470-2

Ez kéznél van, csere CPU van bagóért; VGA-t pedig mindkét esetben vennem kell.

Maga a gép tetszik, és meglehetősen átgondoltan van összerakva.

Ha rá tudom szánni az időt, akkor jövő hétre már itthon lesz, aztán elkezdem belakni: elsőre kifújom, kap egy SSD-t, install + BIOS frissítés...aztán meglátom mennyire életképes a koncepció, és amennyiben élhető, akkor elkezdek csere alkatrészekre vadászni. :)

Nevermind...

(#47019) MasterDeeJay válasza LZs?! (#47018) üzenetére

Gta5, igen az örül a sok magnak de nem hiszem hogy 8-12 között akár mi előny lenne, meg ugye HT is van. Talán még a Battlefield multiban sok fizikával kihasználja.
Nálam annyira elmúlt a dual utáni érdeklődés hogy 4 wayt keresek :DD na abból egy magas órejelű sandy bridge....16 csatornányi ram...hmm

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#47020) LZs?! válasza MasterDeeJay (#47019) üzenetére


LZs?!
aktív tag

4 way setup...az már korhatáros HW-Pr0n, ugye? ;)

Re. M470-2

Nos...haza hoztam a vasat. Fogásra kellemesen nehéz...a product sheet talán 18kg-ot említ?

Az alaplap egyébként C revízió, és csak Xeon CPU-t eszik a sheet szerint.

Ami biztos: tuning by default nem lesz, miután a BIOS ilyen téren teljesen zárt; még fix turbora sem lehet tenni. Ha majd úgy alakul, akkor megpróbálom SW-esen; erre Clockgenerator vagy SetFSB / SetBLCK még használható ezen a platformon?

A MB-ot nézegetve egyébként is illik csínján bánni a dolgokkal; ugyanakkor elrendezés, praktikum és anyaghasználat terén elég minőségi benyomást kelt.

OFF: Sohasem értettem, hogy miért 'köpködik' a Fujitsu professzionális vonalát, messze a leginkább kultúrált/kiforrott a Dell-el egyetemben...szerintem, ofc. Mondjuk, én pl. a HP gépekhez gyűlölök hozzányúlni, annyi proprietary fasság megoldás van bennük. Mindegy...

Amiben reménykedtem, az a SFF Fujitsu állomásokra jellemző fél-passzív hűtés megléte itt is...hát nem... Ugyan távolról sem hangos/zajos, de már elszoktam a ventik surrogásától. :)

Ma/holnap feltolok rá egy W10-et és nekiállok a tesztelgetésnek; a Fujistu oldalán csak A-B verziókra találtam letöltéseket, de úgy tűnik, már nekik is van kliensoldalról futtatható 'All-In Update Assist' alkalmazásuk, azon keresztül csak lesz vonatkozó BIOS, stb.

Közben azért elkezdtem lamentálni, hogy amikor odakerülök, akkor high-clock 4C/8T vagy low-clock 6C/12T irányba menjek el; értelemszerűen a HC 6C/12T lenne az abszolút válasz, de fajlagosan "sokér' mérik".

Nevermind...

(#47021) MasterDeeJay válasza LZs?! (#47020) üzenetére

Eléggé korhatáros, az már cpu orgia. A sok sok unalmas asztali hardver után amivel volt dolgom már csak a kemény többszereplős dolgok izgatnak fel. Szóval igen egy 4 way dög ramokkal és több quadró videokártyával, teszlákkal, pcie ssd-kell raid0-ban, de mindezt 12-14cm cpu hűtőkkel amik alig mennek csak szépen halkan menne a gép. Egy izom workstation, nem szerverből épített gép. De persze valószínű játékok alatti teljesítménye egy mai i5 szintjén lenne :DDD Viszont cinebench végezne a kattintás pillanatában :DDD Bár lehet ezekhez win10 pro nem is biztos hogy jó lenne.
Fusi gépre:
Driverből ezekhez nem szokott kelleni semmi win10-hez. Biost azért tényleg érdemes még proci update előtt.
Fusi asztalakért nem vagyok oda de volt dolgom szerverekhez és workstationokhoz azokkal nem volt problémám. [link] (fusi szerver tápja egyedi volt sajnos) De inkább Dell, IBM akarom mondani Lenovo párti vagyok.
Hozzáteszem hangos egyik sem volt eddig egy márkából sem, mindegyik workstation márkától függetlenül halk volt ahogy tapasztaltam.
Sokat filóztam a Dell precision szérián de az a plusz procikártya valahogy elborzasztott. HP Z800 volt még de nem találtam nekem megfelelőt így a Lenovo D20 lett mint középút és nem bántam meg de vannak hülyeségei.
setfsb és társai használhatóak amennyiben megtalálod a lehetőleg pontos pll chipet a lapon de pár %-ra számíts tuningnál.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#47022) lamiki válasza LZs?! (#47020) üzenetére


lamiki
senior tag

Egy X5670-es processzort már 7-8000 Ft környékén itthon is vehetsz, és a Fujitsu M470-2-ben 6x3200 Mhz-en fog működni benne. Ez bele szerintem a legköltséghatékonyabb, ennek a vége az X5690, ami legalább dupla ennyibe kerül, és csak olyan 12-13%-nyi sebességnövekedést hoz, sokkal nagyobb fogyasztással

Bánj úgy másokkal, ahogy szeretnéd, hogy veled bánjanak!

(#47023) LZs?! válasza MasterDeeJay (#47021) üzenetére


LZs?!
aktív tag

Oh... Ősszel HP Z800-ból egy pedáns darabbal szemeztem sokáig innen, az apróról.

2x 6C/12T (nem emlékszem melyik model)

24GB vagy 48GB RAM (erre sem emlékszem)

Gyári vízhűtés

...csak 130e JMF-ot kértek érte, amivel kuriózumként még (talán?) megállná a helyét, de mint használati cikk nem feltétlenül.

Nevermind...

(#47024) LZs?! válasza lamiki (#47022) üzenetére


LZs?!
aktív tag

Ezt a hirdetést még azelőtt elmentettem, hogy erre a topikra rátaláltam volna... ;)

[link]

Nevermind...

(#47025) kenand válasza LZs?! (#47024) üzenetére


kenand
veterán

Nár nincs értékük, pedig jók még most is X5670 kimondottan,
Egy széria csúcsai mindig relatív drágák maradnak, pedig alig jobbak, desktop lapban nincs értelmük, ott lehet BCLK-t emelni, max workstationban...mert ott nincs BCLK emelés. (pedig ugye amiatt is szeretjük az X58-as lapokat) Utána az Intel annyira nyeregbe került, hogy kiiktatta a tuningot.

[ Szerkesztve ]

(#47026) HSM válasza kenand (#47025) üzenetére


HSM
félisten

Nem iktatta ki a tuningot, hanem külön fizetőssé tette. :K

(#47027) razor03


razor03
aktív tag

Nem is nagyon van most aprón 6/12 core Xeon. Tavaly még Dunát lehetett velük rekeszteni. Gondolom mindenki betárazott aki nem akart 70-80k-t adni egy i5-ért :)

GTX 1070-re cseréltem a 970-em, és nem a procit érzem továbbra sem kevésnek. Nem 4K a cél...

[ Szerkesztve ]

Power and performance, the two elements every gamer craves, are the heart and soul of the GeForce

(#47028) Alpi. válasza razor03 (#47027) üzenetére


Alpi.
addikt

Ebben szerepe lehet annak is, hogy nagyon olcsón kapni pl. Ebayen. Szvsz nincs már igazán üzlet honi szinten betárazni, árulgatni ezeket.

https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

(#47029) kenand válasza HSM (#47026) üzenetére


kenand
veterán

Igaz :) Aki tuningolni akart, annak szorzózár mentes procit kellett venni drágán... de én megmaradtam a 775/771 és 1366 vonalon...

(#47030) HSM válasza kenand (#47029) üzenetére


HSM
félisten

Azért nem voltak azok sem megfizethetetlenek. Nekem egy i5-4690K-m volt két X58 rendszer között, 4,4Ghz-en elég szépen szaladt. :)

[ Szerkesztve ]

(#47031) kenand válasza HSM (#47030) üzenetére


kenand
veterán

Általában érik meg az árukat egy sorozatcsúcs CPU-i, persze minél régebbiek annál olcsóbbak...és az árkülönbség is zsugorodik.

(#47032) HSM válasza kenand (#47031) üzenetére


HSM
félisten

A csúcs nem... De nyilván nem ok nélkül akad mindig egy OC-s i5, egy i7, és újabban i9 is, jelentős árkülönbségekkel. Néha még OC-s i3/Pentium is akad az alsó kategóriákban. Nekem ez annyiból valahol tetszik is, hogy pl. ha veszek egy nem OC-s használt CPU-t, akkor gyakorlatilag biztos lehetek benne, hogy nem volt az előző tulaj által eszetlenül széttuningolva.
Nyilván, az annyira nem tetszik, hogy így az olcsó, szerverekből bontott CPU-k esetén viszont bukta a tuning. Valamit valamiért.

[ Szerkesztve ]

(#47033) LZs?! válasza LZs?! (#47020) üzenetére


LZs?!
aktív tag

Re. M470-2

Ma feltelepítettem a W10Pro-t, minden driver-t és egyéb csingilingit szépen megtalált magának.

Ez szerencsés is volt, miután a Fujitsu support site-ja...hát, ha nem is botrányos, de legalábbis kalandos.

Egyedül a BIOS-szal sz0ptam egy markánsat, mivel alapvetően 4 lehetőség van:

1) Flash via Windows BIOS Update Utility (standalone) - elindul, csekkol, figyelmeztet, hogy levegőt se vegyek, majd nekiáll flash-elni...oszt közli, ilyen model márpedig nem létezik és kilép

2) A DeskView, illetve DeskUpdate nevű menedzsment csoda-alkalmazásokon keresztül - az első elindul, majd hivatkozik pont a BIOS buzgeráló illesztő hiányára és kilép; a második elindul, majd ez is közli, hogy ez egy 'nem eleme R-nek model' és kilép

3) USB Stick Creator - egyszer lefutott és közölte, hogy minden kész...csak magát a pendrive-ot nem írta meg. Utána nem volt hajlandó többet lefutni, mivel nem tudott hozzáférni a pendrive-hoz: 'device is physically locked'...WTF?! Egyébként én simán formáztam/írtam a stick-et, sz'al valamit nagyon betrippelt.

4) Floppy Disk Creator - előljáróban: LOL; másodszor: na, kinek van itthon elrakva a 2000-es évek elejéről egy USB csatolós Floppy Drive és egy csomag 3M / Verbatim floppy vegyesen. This guy!

Szóval már kezdtem beleélni magam, hogy közel húsz év után aktívan használhatok majd floppy-t...de aztán a jobbik énem felülkerekedett, és gyorsan letöltöttem a 7-Zip-et, hátha! Megnéztem vele mi van a USB Creator-ban: valami proprietary pendrive író progi és a felírandó IMG file. Oh, mondom: sínen vagyunk! Letöltöttem a Rufus-t is, és 5 perc múlva a megírt pendrive-ról bootolva flash-elte a cuccost.

Nevermind...

(#47034) LZs?! válasza kenand (#47025) üzenetére


LZs?!
aktív tag

Valószínűleg X5650-X5680 modelsorozat valamelyike lesz a befutó. A Wx6xx drága, ha van, a 4C/8T W/X típusok pedig annyira nincsenek előrébb órajelben, még a kevesebb mag dacára sem.

[ Szerkesztve ]

Nevermind...

(#47035) MasterDeeJay válasza LZs?! (#47034) üzenetére

X5687-es 6eft alatt ebayen. 7-8e ft az x5675. Órajelben jobb az x5687 mint a túlárazott x5690. De egymagába nem kellene, dualban érdekes lesz.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#47036) qdak válasza LZs?! (#47033) üzenetére


qdak
addikt

Általába Rufus megteszi, de ha az sem ment volna még PowerISO-t ajánlottam volna még, hátha.

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#47037) LZs?! válasza LZs?! (#47033) üzenetére


LZs?!
aktív tag

Ma megint foglalkoztam a géppel egy kicsit, és a BIOS-os mizéria után belefutottam a második zavarbaejtő szituba...

Memóriakezelés

Előkotortam pár 4GB 1333 modult (non-ECC) és nekiálltam lecserélni a 2GB-os darabokat.

Ugye van 6 db DIMM slot: 3 x Kék és 3 x Fekete, K-F-K-F-K-F kiosztásban (eddig classic)...

Én úgy értelmezem / értelmeztem, hogy 2 x Triple CH, ergo szétosztok 1-2-3 darab modult a slotok között és boldogság.

Hát nem...

Beraktam 3 modult a kék sorba, bekapcsolom...és BIOS error beep: 1-3-3-1. Ehm, OK. Na, innen kezdődött a kálvária: más modulokkal próba, keresztbepakolgatás, BIOS mem-settings buzgerálás, stb. Majd gondoltam, lehet mégiscsak ECC-t eszik egyedül, így a 2GB-os modulok vissza... Ugyanúgy folyamatos hiba.

Aztán feltűnt, hogy 'egy sima, egy fordított' felállásban remekül működik, t.i. egy a kékbe, egy a feketébe, és ugyanebben a mintában pakolható a többi, de csak párosával; akár méretben és típusban össze-vissza keverve is (4GB, 2 GB, ECC, n-ECC).

Pl.

(K - kék, F - fekete, 0 - n/a)

K-F-0-0-0-0 --> OK

K-F-K-F-0-0 --> OK

K-F-K-F-K-F --> OK

De!

K-0-0-0-0-0 --> E!

K-0-K-0-0-0 --> E!

K-0-K-0-K-0 --> E!

K-F-K-0-0-0 --> Az első K-F párt látja

K-F-K-0-K-0 --> Az első K-F párt látja

K-F-0-0-K-F --> Az első K-F párt látja (bár lehet, hogy ez mégiscsak működött, passz)

Olybá tűnik, mint ha nem 2 x Tri-CH lenne, hanem 1 x Tri-CH, és 1 CH / modul pár...csak a működési logika alapján...

Ennek így kell működnie? Vagy én értelmezem félre a dolgokat?

Mindenesetre most benne hagytam 2 db 4GB-os modult (K+F) és faszán megy; persze a post során vinnyog, hogy nem manufacturer provided part, de ez van...

Köszi.

[ Szerkesztve ]

Nevermind...

(#47038) MasterDeeJay válasza LZs?! (#47037) üzenetére

Ramkezelést úgy kell számolni hogy ugye van 3 csatornád.
Elméletileg csatornánként lehet két modulod. De normális esetben csatornánként 4 rankod lehet maximum, ez felett lassul a kezelés vagy nem is fog menni.
A ramokból van single dual és quad rank is (bár utóbbi lehet csak reg-ben), meg bank szám is lehet 4,8. (pl:1Rx8, 2Rx8, 4Rx4) Méret totálisan mindegy csak a rank/bank számít.
Ezek miatt elég nehéz különböző elrendezésű ramokkal normálisan összehozni a rendszert.
Otpimális az lenne hogy maximum 2db dual rankos rammal töltsd fel a csatornákat (6db dual rank-al) vagy csak simán csatornánként 1db dual rankossal.
A lap leírásában kellene megkeresned melyik slot milyen számú és az alapján feltölteni, mert elképzelhető hogy a színek csak megkevernek azaz a proci felől eső ramok az 1-2-3 és az attól távolabbikat csak a csatornák másodlagos ramslotjai. Helyedben vennék 3db egyforma dual rank 8gb-os 1333-as reget párezerért vagy olcsóbban 6db 4gb-osat összehozni valahogy.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#47039) LZs?! válasza MasterDeeJay (#47038) üzenetére


LZs?!
aktív tag

Csak hogy dekódoljam:

A gépben eddig volt modulok: 2Rx8-as, és ebből 6 darab.

Ez oldalanként 8+1 chip (a +1 gondolom az ECC miatt van).

Ez akkor 8 chip per bank, és 1 bank per rank, és 2 rank per modul (t.i. a egyik oldala, másik oldala)...korrekt?

Köszi.

[ Szerkesztve ]

Nevermind...

(#47040) MasterDeeJay válasza LZs?! (#47039) üzenetére

Igen.
Elméletben 2rx8-al mennie kellene minden formában és elrendezésben, tele pakolva is optimálisan!

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#47041) lamiki válasza LZs?! (#47037) üzenetére


lamiki
senior tag

Úgy csak 1 csatornás módban, lassabban kezeli a ramokat K+F. A processzor felőli fekete az 1. foglalat, onnantól kezd el feltölteni a fekete slotokat. Amúgy Fujitsunál előfordul, hogy 5-6 db többfajta típusú ramnál egyesével kell bepakolni a ramokat, mert ha valamelyik nem tetszik neki, az általában kiüti a mellette lévőt is és azt sem látja azután a gép, míg a másik slotba betéve gond nélkül működik.

Bánj úgy másokkal, ahogy szeretnéd, hogy veled bánjanak!

(#47042) Geri Bátyó válasza LZs?! (#47033) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

4) Nekem még a belső Floppy meghajtó is meg van, mert sosem lehet tudni! :DDD

Én USB-ről nem tudtam még Wint telepíteni, mert nincs ilyen lehetőség a BIOS-ban. Hiába van legyártva a telepítő a Media Creation Tool-al, meg bootolható, meg minden, nem látja a lap.

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#47043) LZs?! válasza MasterDeeJay (#47040) üzenetére


LZs?!
aktív tag

Köszi szépen! Itt folyamatosan tanulok valami újat... :R

Nevermind...

(#47044) LZs?! válasza lamiki (#47041) üzenetére


LZs?!
aktív tag

Huh...ez mennyire anti-intuitív...

Eddig a 'CPU-tól kifelé haladni' és 'az élénk szín jelzi az elsődleges sort' elvek mentén sehol nem futottam lyukra...oszt egyszer valaki, valahol csakazértis fordítva csinálja meg. Mintha balra húznánk meg a csavart...

Nagyon köszönöm, hogy utánanéztél! :R

Végigraktam a fekete sort és lőn világosság + 12GB RAM.

PS: Egyébként a BIOS-ban a Memory Settings teljesen inaktív lett; eddig lehetett forszírozni a 1333-as tempót 'Performance Mode'-ban, most viszont sunyin a default 1066-ba konfigolta magát, de legalább az időzítéseket is hozzáállította (7/7/7/20/27). Gondolom CPU csere után engedni fogja az 1333-at... Nem mintha érdemben számítana, csakhátna!

[ Szerkesztve ]

Nevermind...

(#47045) LZs?! válasza Geri Bátyó (#47042) üzenetére


LZs?!
aktív tag

Az fura... Emlékszem, anno már AM2/775 vonalon is működött (ofc, file format függvényében...).

Nevermind...

(#47046) jokeph válasza Geri Bátyó (#47042) üzenetére


jokeph
nagyúr

Az aláírásodban lévő Giga lapon nem ment ? :F
Ahogy LZS is írja, már a korai s775/AM2-es cuccaimon is ment fel a W7 pendrive-ról. :U
Meg a P6T Deluxe-on sem volt gond.

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#47047) csako válasza Geri Bátyó (#47042) üzenetére


csako
veterán

Érdekes, nekem is UD5, simán bootolok pendrive-ról Linux rendszereket (Windowst szerencsére nem kellett újratelepítenem Win8 óta), csak a HDD-k között találhatom meg :D

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#47048) lamiki válasza LZs?! (#47044) üzenetére


lamiki
senior tag

Az újabb 6 magos X56xx processzorok 1333 Mhz-en kezelik a Fujitsuba a ramot, a W35xx processzorok csak 1066Mhz-en

Bánj úgy másokkal, ahogy szeretnéd, hogy veled bánjanak!

(#47049) LZs?! válasza Geri Bátyó (#47042) üzenetére


LZs?!
aktív tag

Egyébként alternatív creator-ral próbáltad?

Nevermind...

(#47050) LZs?! válasza lamiki (#47048) üzenetére


LZs?!
aktív tag

Igen, annak már utánajártam...csak jobb lett volna, ha... :)

A magasabb QPI sebességnek lesz valami praktikus haszna?

4,8 vs 6,4 talán?

Nevermind...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.