Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#20801) HSM válasza katt777 (#20683) üzenetére


HSM
félisten

Metros-s témához még ennyit:
"Ja, azt még nem is emeltem ki, hogy ugye haladás közben az mosódik el, amin rajta vagy, ami amúgy még 1000km/h-val is kizárt"

Nos, utánanéztem és levideóztam: [link] (720P-be nézd)
Kérlek mutasd már meg, ez ugyan hol van alattam elmosódva? Nekem tű élesnek tűnik... :U
(Youtube ezen némileg rontott azért...) :D

[ Szerkesztve ]

(#20802) pincehely válasza Integra (#20798) üzenetére


pincehely
addikt

Nagyon kellemes az összhatás, fene gondolta, hogy ebben a kis házban ezek a nagy cuccok ilyen szépen megférnek.
Már csak a hőfokok hiányoznak. :DD

http://kefetemap.deviantart.com/

(#20803) katt777 válasza Sárpac (#20793) üzenetére


katt777
félisten

Hát nekem az ASUS és az ASRock lapomban is minden feature be volt kapcsolva, és nem volt fagyás LinX-stabil tuninggal. C-State-eket azért kapcsoltam csak ki, mert 3D-ben erősen lassult a megjelenítés tőle. Amúgy, ha lekapcsolod az energiatakarékos funkciókat, nem keveset fog fogyasztani a gép, a melegedésről már nem is beszélve.

AirBooms: És az uncore sem zavart be, ha már LinX stabil volt. Erősen lapfüggő lehet a dolog, de azon csodálkozom, hogy a P6T Dlx-ban nincs ilyen hiba, Gene-ben meg igen.

Integra: Hát, ez is van olyan ipari design, mint a HAF932. :DDD Persze kisebb. Jó mulatást a végre kész géppel!

HSM: Az én kártyámmal mosódott el Very High grafikával, konkrétan ott kapcsoltam ki, amikor a nagy metróállomásra beértem, azon nagyon durva volt. Ott egyébként másfajta "szekér" volt, csak ültem az elejében. Kb. 5 cm-es volt a korlát +9 a csengő, vagy mi volt rajta, és kb. 2X annyira mosódott el hátrafelé (a menetiránynak).

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#20804) szacsee válasza mpierre (#20702) üzenetére


szacsee
nagyúr

Kezdem szétszedni a gépet nagytakarítás céljából... bár már ráfér, de csináltam előtte egy képet a ramról. Nem tudom mennyi lehet benne, igazából azt nem tudom miképp kellene kitesztelnem? Vcore, QPI-t feltolom, hogy ne azon hasaljon el és emelem a ram órajelét a QPI, Uncore, Ram szorzókat pedig x36, x17,x8-ra állítom?
Ha kingmax szitázású az baj? Anno az elején vettem őket Zájec után pár héttel azt hiszem. 10K / darab áron. :DDD

Szerk: amikor auto-n tesztelted a ramokat, akkor a Performance Enhance turbó-n volt vagy standardon? :R

[ Szerkesztve ]

(#20805) mpierre válasza szacsee (#20804) üzenetére


mpierre
veterán

Csak azért érdekes, mert úgy tudom, hogy a kingmax nem gyárt chipeket... :F (Ezt annó Qru-val is kitárgyaltuk.)
A performance micsoda az nálam mindig turbo (ha lejebb veszed, asszem normalra, akkor lazít az időzítéseken, nálam 10-11-10-xx 2T-re).

Kitesztelni pedig rém egyszerű, berakod fix 10×-re a ramszorzót, majd:
- 1333MHz ezt simán viszi 9-9-9-24 1T-ben 1,5V-on
- 1400MHz (21×140MHz bicikli, Uncore lehet auto-n, a qpi egyenlőre fixen ×36) természetesen, ha kell emelj feszt. (vcore, qpi, esetleg cpu pll, ez utóbbi max 1,9V-ig).
- 1500MHz (21×150MHz bicikli, ......................ua)
- 1600MHz (21×160MHz bicikli, ......................ua)
Minden lépcső után futtass egy adag memtestet, cirka 1 óra. (Indítás, ha bébútúl, akkor ráengedsz egy hci memtestet kisámfázva majd a teljes memóriamennyiséget (8× indítod, az pont eloszlik a 8 szálra, elosztva az üres memóriát. Persze az oprendszernek hagyj valamit.) Ha valahol hibázik, vagy már döcögősen indul a win, akkor nem lesz stabil. Akkor ott, annál a lépcsőnél lehet feszt emelni, de max 0,04V-ot.
Ha megvan a maximum stabil órajel, akkor jöhet az időzítés szűkítése. Ugyanaz, mint a fentiek. Lépcsőnként tesztelni, hogy bírja-e.
A tiéddel egyező típusszámú kingmaxszal, cirka olyan 1,65V-ig mentem el. Tovább nem emeltem a feszt. Nyúlbéla. :DDD

Upsz. Hosszú lett. Remélem érthető... :DDD Ha gondban vagy, akkor jöhet Pü, de most este leszek gépnél újra.

Szerk: Ja! Ha akarod kihagyod a lépcsőzést felvágod 160MHz-re a biciklit, meg a feszeket, aztán próba. Max nem indul. De akkor mehetsz visszafelé.

[ Szerkesztve ]

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#20806) HSM válasza katt777 (#20803) üzenetére


HSM
félisten

Nem lehet, hogy véletlen bekapcsolva felejtetted az Advanced Depht Of Field-et? Az csinálja azt, hogy szétmossa a nagyon közeli, és távoli dolgokat... [link]

(#20807) szacsee válasza mpierre (#20805) üzenetére


szacsee
nagyúr

Jó ez a ram... :DD
Az általad leírt módszer ment is 1550-es frekiig, ahol beadta a kulcsot, aztán átállítottam a QPI linket, Uncore-t és a ramszorzót nehogy a 2x-nél kisebb QPI zavarjon be és lám ment szépen 1600-on. Valamikor ráeresztek egy huzamosabb tesztet, de kezdetnek nem rossz.
Holnap megnézem CL8-ban mit tud, remélem viszi egy darabig.
Viszont hezitálok, hogy a proci alapfrekin járatva hogy tudom megnövelni a sávszélt, cl8, cl9-ben használjam a ramot és kb hány mhz-n? A lényeg, hogy a QPI/VTT-nek nem akarok sok feszt adni, hogy ne zabáljon annyit. :D
Köszönöm az útbaigazítást! :R

(#20808) mpierre válasza szacsee (#20807) üzenetére


mpierre
veterán

Príma! Jók ezek a Kingmaxok. Van bennük tartalék rendesen. :K
Ha alapon használod (133MHz×21), akkor a 12× ram szorzóval és 24× uncore szorzóval tudod elérni azt, hogy feszemelés nélkül, vagy minimális plusz fesszel (esetleg a qpi igényelhet egy kis pluszt) jó teljesítményed legyen. Az időzítés minimálisat hoz a konyhára (3-5% eltérés az eltérés cl8 és cl7 között, cl9 és cl7 között már lehet több is. Ezt nem fogod észrevenni valós alkalmazásokban...) Ellenben jól mutat, hogy 7-7-7-20 1T-ben mennek a ramok. :DD Az i7-nél az uncore és a ram sebessége tud nagyot dobni a teljesítményen, ha jól tudom.

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#20809) szacsee válasza mpierre (#20808) üzenetére


szacsee
nagyúr

Köszi a választ holnap megnézem még a cl8-at... a 7-et nem biztos, hogy viszi emberibb frekin, de bepróbálom :R .

(#20810) pincehely


pincehely
addikt

Nekem az 1T nem akar összejönni!
Corsair Dominator 1600mhz 7-7-7-20.
Kipróbáltam ment is egy jó darabig, aztán egyszer csak bluescreen. De 2 nap után.
Persze nem teszteltem ki rendesen, de akkor nem volt időm.
Esetleg plussz ram feszültség, vagy magasabb QPI fesz segíthetne a dolgon?
Sebességben nagyon sokat dobott a memória- olvasás, -írás, -másoláson.

http://kefetemap.deviantart.com/

(#20811) mpierre válasza pincehely (#20810) üzenetére


mpierre
veterán

A Corsairt megkínálhatod 1,65V-tal. Nálam 3200MHz uncore-hoz 1,195V kell, ez alatt néha kékül a monitorom.

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#20812) subaruwrc válasza Integra (#20798) üzenetére


subaruwrc
félisten

:C

(#20813) katt777 válasza HSM (#20806) üzenetére


katt777
félisten

Nem ez volt a hibajelenség. A korlát, stb. szépen látszott, csak a szélétől elúszott, mintha fénysebességgel mennék.

mpierre: Nálam memóriatesztben a 7-8-7-16 gyorsabb volt, mint a 7-7-7-20 v. a 7-7-7-18, persze gyakorlatban ennek sincs jelentősége, és lehet, hogy ez is vmi OCZ sajátosság, mit az, hogy csak turbo nélküli alap órajelen viszi a gyári 7-7-7-et (16).

pincehely: CPU PLL-t megkísérelheted emelni, nálam volt, hogy az stabilizálta az időzítéseket. Vagy próbáld ki te is a 7-8-7-16-ot. Amúgy ami nálam nem volt stabil 1T-vel, az 2T-vel sem volt az sehol, de ez megint lehet RAM-függő.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#20815) keIdor válasza subaruwrc (#20814) üzenetére


keIdor
titán

VTT meg DRAM mennyit kért ehhez?

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#20816) subaruwrc válasza keIdor (#20815) üzenetére


subaruwrc
félisten

1.435-1.7

(#20817) HSM válasza subaruwrc (#20814) üzenetére


HSM
félisten

Nem leszólni szeretném az eredményed, de egy csatornával ez így még szvsz nem mutat semmit... :N Ha majd 3 csatornával is müxik kb. ugyanez, na az már szép teljesítmény lessz! :K

(#20818) subaruwrc: Hogyhogy nem müxik rajta a 3 csatorna? Megdöglött a lap? :F Amúgy ha túl van lőve a ramok beállítása, akkor is csinál olyat, hogy csak 2 csatornával (és ennek megfelelő rammennyiséggel) indul. Ja, és X58-nál az se mindegy, melyik slotokat töltöd fel modullal. :K A kézikönyvből lesd ki, jó helyen vannak-e a modulok. Hirtelen más ötletem nincs... :D

[ Szerkesztve ]

(#20818) subaruwrc válasza HSM (#20817) üzenetére


subaruwrc
félisten

ha majd működik mind a három csatorna a lapon akkor lesz olyan is.

(#20819) subaruwrc válasza HSM (#20817) üzenetére


subaruwrc
félisten

elég sokmindent kipróbáltam a kék slotok közül egyikben sem indul egyik ram sem, egyelőre a bal szélső fehérrel postol összesen. alapon tuningolva akárhogy.

(#20820) dime27 válasza subaruwrc (#20819) üzenetére


dime27
őstag

Nálam ilyen akkor volt a Gskill memóimmal ha vminek hiányzott a fesz asszem a vttnek de nem bittos már nem emlékszem pontosan :B :K Ja meg ha az időzítés nem smakkolt az ziher! :K

[ Szerkesztve ]

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#20821) csdm


csdm
senior tag

Hali!
Kérdezhetnélek titeket egyesetleges cseréről?
Nekem van Giga GA770TA-UD3 (USB3) lapom, egy X4 B55 tuningos procim, CM TX3-al, és 2 gb kingmax ram. Megérné-e az itteni konfigra cserélni némi ráfizetéssel (összegét pontosan még nem tudom). Mellette egy FSP ATX 400pnf és HD 4870 1 GB Vapor-x em van (ezeket nem cserélném). Egyáltalán elbírná a táp?
A cserélendő termékekkel kapcsolatban:
a D0 Stepping az jónak számít? A Foxconn Flamingblade x58 lapról összesen egy ipon hírbejegyzést találtam magyar oldalakon, ott azt írták ez az egyik legolcsóbb X58 lap. Milyen lap ez óvakodnom kéne tőle?
A Ram szerintem nem rossz.
bocsi hogy a hozzászólás fele nem kötődik a i7 témához, de nem szerettem volna felkeresni még 2 témát a bajommal
Köszönöm! :D

(#20822) subaruwrc válasza dime27 (#20820) üzenetére


subaruwrc
félisten

értem én de 1.45v-vtt-vel se kezdi el látni, és 1333 c8-ban sem, ennél tovább már hova lazítsam? a versenyen csak bepattintottuk és ment minden simán, ezért állok hülyén.

(#20824) Integra


Integra
titán

na, win7 64 bit enterprise fent van, ati catalyst fent van.
7.4-es átlagot adott a gépre, 7.4-7.7 közötti értékekkel.
minden alapfrekin, sehol tekergetve még. mindent azonnal felismert. még bekell szereznem egy eset kódot, holnap megküldik emailben, aztán lehet neten garázdálkodni.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#20825) Integra válasza pincehely (#20802) üzenetére


Integra
titán

köszi mindnekinek:)

nem az volt a baj, hogy nem fér be, mert tudtam, hogy befog, sokat olvastam utána a dolgoknak, az volt a szopoda, hogy sorrendben berakni, kilegózni mit mikor és hova tegyek, hogy a végén a helyé legyen törésmentesen a kábel, semmi se feszüljön és a levegő is meglegyen.. de asszem egész jó lett. szörnyen gyors. :D

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#20826) subaruwrc válasza Integra (#20825) üzenetére


subaruwrc
félisten

szörnyen gyors. :K :K

(#20827) AirBooms


AirBooms
addikt

Sziasztok!

Lehet, hogy az R2E toikba kéne írnom, de ott nincs élet...
Szóval, vettem egy ilyen lapot, s beleköltöztem. Mindent szépen összeraktam, ezerszer leellenőrizve minden. Első indítás. Lapon világít minden, felpörögnek a cuccok, az nVidia VGA-n a LED zöldre vált, azonban a képernyőn nem jelenik meg semmi, fekete marad, s az induláskori csipogás is elmarad. Sőt, semmilyen hibaüzenet nem jön. Ugyanez többször megismételve, de mindig ugyanez. Nem jutok el a biosig. Nincs csipogás, nincs hibaüzenet, csak fekete képernyő. Ha lehúzom a VGA-ról a tápkábeleket, akkor sincs hibaüzenet, csak a VGA LED-je ekkor már pirosan világít. Ha kiveszem az összes ramot, szintén nincs hibaüzi. Szerintem a procit is kivehetném, tuti akkor sem lenne semmi...
Szóval mi a búbánat lehet. Százas, hogy minden jól van összerakva. Viszont lehet, hogy ezzel a lappal is az van, ami sok korai Genevel és R2E-vel, hogy nem indultak el a régi biosuk miatt a D0 i7 920-al??? Ez nagyon hihetetlen. Mondjuk a lapon ugye két bioschip van, s egy jumperrel lehet váltani, melyik töltsön be. Kipróbáltam mindkettőt, de egyikkel sem indult el.
Szerintetek???

Köszi! :R

(#20828) subaruwrc válasza AirBooms (#20827) üzenetére


subaruwrc
félisten

milyen bios van a lapon? resetelted már?
eléggé sötétben tapogatózós a történet. próbáld egy rammal.

(#20829) AirBooms válasza subaruwrc (#20828) üzenetére


AirBooms
addikt

Ööö, honnan tudhatnám, milyen bios van a lapon, ha egyszer el sem jutok a bios-ig... Megvettem, hazavittem, kibontottam, összeraktam. Bekapcsoltam, s ez van. Resetetem ezerszer. Mondom, bioschipet is váltottam.
Próbáltam egy rammal. De ez sem segített. Próbáltam nulla darab rammal is - hátha kicsikarok valami hibaüzenetet - de semmi. Tök ugyanaz minden. :U
:R

(#20830) subaruwrc válasza AirBooms (#20829) üzenetére


subaruwrc
félisten

őőőő :U :F

(#20831) AirBooms válasza subaruwrc (#20830) üzenetére


AirBooms
addikt

Még 2009 első felében voltak olyan R2G-k és R2E-k, amik csak C0 procival indultak el. Ez a lap sem friss példány, van vagy 4-5 hónapos szerintem, de már rev 2.01-es, tehát nem hiszem, hogy olyan régi biosa lenne...
Vagy ha egy lapban régi a bios, s nem ismeri fel a procit, kkor az így jelentkezik? Hogy fekete képernyő, semmi csipogás, s még a biosba sem tudunk belépni? :U :F

(#20832) AirBooms


AirBooms
addikt

Urak!

Akinek van egy C0-ás i7-e és budapesti, kölcsönadná-e a prociját nekem egy biosfrissítés erejéig? Nagyon hálás lennék, adott esetben konkrét összeget is fizetnék a segítségért!
Minden megoldás érdekel!

Köszönöm! :R

(#20833) gV válasza AirBooms (#20832) üzenetére


gV
őstag

sztem nem ez a gond, hanem az h rossz a lap, nekem az első RIIG csinált ilyet h se kép se hang, főleg h csak pár hónapos, biztosan olyan bios van ami már ismeri a D0-ás Bloomfieldeket is

(#20834) mpierre válasza AirBooms (#20832) üzenetére


mpierre
veterán

Nekem is volt ilyenem, de az foxconn-nal. Ott tápcsere oldotta meg a gondokat.

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#20835) AirBooms válasza gV (#20833) üzenetére


AirBooms
addikt

Én nem tudom. Mielőtt kukáznám a lapot, megpróbálnám a C0 procival. Ez nem kerül semmibe.
A lap különben is garis. Szóval ugyanezt csinálta? Fekete képernyő? Még csak a bios sem jött be? Semmi hiba üzenet, semmi csipogás?

mpierre: a táppal miért lenne gond? lapcsere előtt tökéletes volt, azonkívűl egy 1200 wattos nem épen hétköznapi tápról van szó.

(#20836) mpierre válasza AirBooms (#20835) üzenetére


mpierre
veterán

Ok. Nem néztem millen tápod van. Ez csak egy tapasztalat.

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#20837) katt777 válasza csdm (#20821) üzenetére


katt777
félisten

Ha olcsó és jó lapot akarsz, nézz át ide. ASRock-ról még nem nagyon olvastam problémákat (már a tuning-kísérletezést leszámítva).

AirBooms: A boltban meg kéne csinálni a bios-frissítést, azért van a gar. Be kell tesztelniük, és megmondani, mi a baja, nem neked kell mindenhonnan alkatrészeket szerezgetni.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#20838) AirBooms válasza katt777 (#20837) üzenetére


AirBooms
addikt

Nem boltból lett véve - bár kisker garija van. Kösz. :R

Mellesleg, őszintén, mennyire életszerű manapság, hogy a minden sarkon nyíló számtek kiskernek komoly, Asus R2E szintű alaplapok tesztelésére alkalmas szervize van? Mert 99,9 százalékban nincs. Küldik tovább a nagykerbe. Majd ott megnézik, mi a baja. Még egy biosfrissítés miatt is. Így akár egy hónapot is várhatnék egy ilyen egyzerű műveletre. Vágják le a füleimet, ha nem szerzek elöbb egy C0-át és nézem meg ugyanezt, mint az adott kisker nem létező "bevizsgáló és biosfrissítő" komoly szaktudású szakszervize...

[ Szerkesztve ]

(#20839) gV válasza AirBooms (#20835) üzenetére


gV
őstag

A lap különben is garis.

sztem akkor vidd be gariztatni

Szóval ugyanezt csinálta? Fekete képernyő? Még csak a bios sem jött be? Semmi hiba üzenet, semmi csipogás?

pontosan, ugye Genenek van lcd postere, az is csak annyit csinált h mutatta a gép bekapcsolástól eltelt időt

(#20840) katt777 válasza AirBooms (#20838) üzenetére


katt777
félisten

A procid tutira jó, és jól van berakva? Mert ha semmi csippanás, az lapra/procira mint hardveres hibára is utalhat, nem feltétlenül bios-problémára.
Normális helyen a nagykeres forduló sem több 1-2 hétnél. (Azt már a 3 hónapos VGA-garom idején megtanultam, hogy az a legbiztosabb, ha az embernek 2 gépe van. :((( ) Az már más kérdés, hogy kevés a normális hely. Mindenesetre ha csak a proci a gond, a boltban azért akadhat egy C0 tesztelésre (vagy megnézhetik D0-val is), ami persze megint csak nem biztos. Az alkalmazottak hozzáértése más kérdés, az bizony veszélyes is lehet az ember hardverére nézve, de akkor meg kapsz új cuccot. Megértem, hogy magad akarod kitesztelni, csak normális világban nem ez lenne a normális.
Felénk nem nagyon nyílnak új boltok, a többi is jobb lenne, ha bezárna, amilyenek az árak, és a "szakértelem", az átverési próbálkozásokról nem is szólva.

gV: Írta, miért nem akarja gariztatni.
Az ASRock szépen kijelez mindent a lapon hexa kódokkal, minden folyamat követhető.

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#20841) subaruwrc válasza AirBooms (#20838) üzenetére


subaruwrc
félisten

szívesen odaadnám a procimat kipróbálni a lapodat csak az enyém is D0 :))

(#20842) keIdor válasza AirBooms (#20838) üzenetére


keIdor
titán

Szerintem el kéne indulnia a procival, csak azt írná Unknown CPU vagy valami...
Azért is gondolom ezt, mivel már nem gyártanak C0-t, erre a lapgyártók meg biztos figyeltek.
Ha bennragad a raktárban valami, akkor azt fél év után is el lehessen indítani mindenféle nehézség nélkül.
Szerintem egyébként ram gondod van, nem proci. Milyen ram (vagy inkább IC) -od van?
Másikkal kéne megnézni.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#20843) katt777 válasza keIdor (#20842) üzenetére


katt777
félisten

Igaz, a QVL-t nem árt megnézni, de csak nem vaktában vette a RAM-okat! :U Másrészt RAM-hibánál van csipogás.

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#20844) pincehely válasza AirBooms (#20838) üzenetére


pincehely
addikt

Tuti, hogy jól van benne a processzor?
Én már jártam úgy, hogy olyan processzort tettem a lapomba, amit nem támogatott a rajta lévő bios.

Ettől a gép másodszorra elindult, csak rosszul detektálta az órajelet, és a magok számát.
Tudtam biost is frissíteni, majd utána ment minden rendesen.
Tehát nem csak stepping különbség volt, hanem athlon 64 3000+-ról athlon x2 4200+-ra csere.
Persze ez AMD volt, de hátha tudtam segíteni.

http://kefetemap.deviantart.com/

(#20845) katt777 válasza pincehely (#20844) üzenetére


katt777
félisten

Ez nem gyártó specifikus, a P6T Deluxe-omnál ue. volt. A procit is másnak ismerte fel (akkor még ált. C0 volt kapható, de az enyém már D0 lett), ha jól rémlik, a RAM-okat meg kb. 8000MHz-esnek (de király lett volna :DDD ). De attól a rendszer még elindult, és stabilitási gondja sem volt, másképp fel sem tudtam volna tenni az OS-t, hogy letöltsem a friss bios-t.

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#20846) keIdor válasza keIdor (#20842) üzenetére


keIdor
titán

Hülye vagyok, mert látom milyen ramja van... adatlap. :DDD
Nem tudom, annak idején én is futottam bele ilyenbe de az még P45+DDR2 volt a megoldás: 1 rammal feszültség emelés, mert egyik ram nem indult 1,8V-on, csak 1,9 felett.
De ugyanígy nem csinált semmit, csak pörögtek a ventik azt ennyi.

Még egy tanács: Gép bekapcs, majd hátul, vagy a lapon (ahol van) CMOS Clear-t nyomod addig, amíg nem hallod, vagy látod, hogy a gép resetelt. Nálam ez is segített ennél a Gigabyte lapnál, amikor C1-et kaptam.
Esetleg elem kivétellel is próbálkozhatsz, nálam a fenti módszer segített csak.
A probléma egyébként az volt, hogy HSM egyik mentett tuning profiljával akart indulni a lap (tőle vettem) de nem segített az elem kivétel sem, csak a fenti módszer. Csak úgy akart resetelni, érdekes...

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#20847) katt777 válasza keIdor (#20846) üzenetére


katt777
félisten

CMOS clear-nél tudtommal célszerű lekapcsolni a lapot. Akkor viszont hogyan resetel? :F Vagy ez valami GB-fícsör?

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#20848) gV válasza katt777 (#20840) üzenetére


gV
őstag

ok megvan :B , csak offba irta és nem a nekem írt hsz részbe, ezért eddig nem olvastam

[ Szerkesztve ]

(#20849) AirBooms válasza gV (#20839) üzenetére


AirBooms
addikt

Ööö, köszönöm szépen, de egyelőre vagy egy C0 procira, vagy szakmai hozzáértésre lenne szükségem. A butaságokat ezen a topikon szerintem eddig sem díjazták...
Amikor neked biosfrissítésre volt szükséged (emlékszem a prolémázásodra a lap topikjában), szerintem te sem vitted vissza gariztatni - és ezt a butaságot neked sem ajánlotta senki. Mellesleg képzeld, ha már ennyire képben vagy Asus ROG lapok terén, az R2E-nek is van LCD Postere, s mintha írtam is vona, hogy a kezdeti Welcome-on kívűl csak az időt mutatja... Ez mellesleg épp ugyanaz a jelenség, mint nálad biosfrissítés előtt, nem??? Okoska! :U
Tényleg ennyire nehéz felfogni, hogy egy ki- és beszereléssel maximum egyórás procicserés biosfrissítést (ami nem kerül semmibe) miért hagynék ki azelőtt, mielőtt a lapot gariztatnám? Te tényleg ennyire nem gondolkodsz? :((( :W

Katt: köszi a tanácsot, gondoltam erre, meg is próbáltam. A proci nagy valószínűségel jó (lapcsere előtt még működött), de ennek kiderítésére is jó lenne egy másik proci (ami ugye lehet C0 is). Mire kiszerelem a lapot (vízhűtés van rajta), vagy beviszem a félmázsázs házzal egy szervizbe, szerintem addigra csak összekaparok egy C0-át. Amúgy nekem a garikról, szervizek munkájáról az elmúlt másfél évben sokkal rosszab véleményem alakult ki. Csak egy hülye Corsair HX620-as tápon több mint másfél hónapot ültek, de akkor is javítani akarták (pedig ugye öt év gari volt rá), miközben a táp addigra már kinyírt két alaplapot és két VGA-t. Én ezt a procicserét megcsinálnám saját magam...

Subaru: nagyon köszi! :R

(#20850) keIdor válasza katt777 (#20847) üzenetére


keIdor
titán

Csak egy ötlet futott át az agyamon, de ennek szerintem is mennie kéne 1,5V@1066MHz mellett...
Azóta frissítettem, más is eszembe jutott.:)

MOD: Pont ezaz, hogy az elem kivétellel sem indult el, sem úgy, hogy kikapcsolt, de áram alatt lévő gépen nyomkodtam. Semmi... csak úgy ment, hogy ment a gép és hosszan nyomtam a gombot.

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.