Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#21551) MPowerPH válasza mpierre (#21550) üzenetére


MPowerPH
félisten

:Y :Y :Y

Nem szóltam. Degradált volna a proci? :U

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#21552) kmisi99 válasza MPowerPH (#21548) üzenetére


kmisi99
addikt

Ismerek olyat aki 1,6V on járatja 4GHz en! :DDD Nah de mindegy is 4GHz től többet nem akarok kipréselni mert nem akarom megfőzni

[ Szerkesztve ]

(#21553) MPowerPH válasza kmisi99 (#21552) üzenetére


MPowerPH
félisten

i7-est? :U LOL... Ezért nem veszek használtan procit olyantól, akit nem ismerek. :)

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#21554) kmisi99 válasza MPowerPH (#21553) üzenetére


kmisi99
addikt

Mondjuk neki c0/1 es a procija ő is nagy PH-es csak nem tudom az itteni felhasználó nevét de azt tudom hogy 2db gtx 470 je van :D
Igaz a legfrissebb vantage tesztjénél már "csak" 1,58V on volt a procija :DDD

[ Szerkesztve ]

(#21555) mpierre válasza MPowerPH (#21551) üzenetére


mpierre
veterán

Nem. Zsír újonnan vettem, sajna ilyen feltételekkel tudja csak 4,0GHz+ sebességet. Valszeg a lap is ludas volt a dologban, mert ez biosban beállított érték. Meg kéne keresnem, hogy mennyire droppolt a lap a cpu-z szerint...

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#21556) MPowerPH válasza mpierre (#21555) üzenetére


MPowerPH
félisten

Ufff, hát az tényleg nem mind1. Lehet van nem kicsi drop.

Don't Tread On Me

(#21557) lorcsi4


lorcsi4
tag

sziasztok! olyan kérdésem lenne hogy van egy i7 procim és egy asus p6t lapom.1,3 v-ot adok a procinak,1,35 v-ot a qpi/dram fesznek és 1,6 v-ot a ramnak ez a gyárija 1600 mhz-en.A problémám a következő kikapcsolás után a gép pl. 8 óra után be kapcsolom és nem csinál semmit elindul de nem bootol be :(( :(( nem tudom volt e már valkinek innen asus p6t lapja és azzal van a baj vagy a tuningommal van a baj tudtok e valamit ajánlani?? tápom:corsair 850 tx :F :F Köszönöm

(#21558) MPowerPH válasza lorcsi4 (#21557) üzenetére


MPowerPH
félisten

Van pár hasonló hiba itt a fórumon, megoldás igazából nuku. :(

Don't Tread On Me

(#21559) AirBooms válasza lorcsi4 (#21557) üzenetére


AirBooms
addikt

Alapbeállításon, tehát, hogy minden AUTO-n van (minden), vagyis pl. a ramok 1066-on fognak elindulni, úgyis ezt csinálja?

(#21560) niklebi válasza AirBooms (#21545) üzenetére


niklebi
senior tag

Kipróbáltam! Küldtem privit! Ja a 238 az 228 :D elírtam bocsi :D

[ Szerkesztve ]

(#21561) mpierre válasza MPowerPH (#21556) üzenetére


mpierre
veterán

Megtaláltam: 1,396V-ra droppol a lap. Ennyi kellett neki a 21×200MHz-hez.

[ Szerkesztve ]

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#21562) MPowerPH válasza mpierre (#21561) üzenetére


MPowerPH
félisten

A 21x200-hoz? Az meg nem rossz. :) De a srác 4GHz-nél tart csak, oda még kell feszt adagolni.

Don't Tread On Me

(#21563) Qru válasza mpierre (#21561) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Örülj neki, nálam ilyet produkál a deszka:

pl: Bios: 1,26V idle: 1,23V load: 1,21V (LLC off).

Nem csoda, hogy halálba kell feszelni csóringert. Bár most csökkent a drop-om miután feldobtam az F13-ast az F8 után (ez volt rajta gyárilag).

#nincsbennetarcsi

(#21564) szacsee válasza pincehely (#21549) üzenetére


szacsee
nagyúr

Holnapra lecsekkolom, hogy mi a... volt.
Látni láttam a 22-es szorzót a multiplier után, de rámentem nyomtam egy minuszt és utána próbából egy +-t akkor már nem adta be... mondjuk nyomkodtam bőszen a Ctrl+F1-et főablakban is meg MIT menüben is és akkor adta be. Holnapra kiderül, ha sikerül megint "előcsiholnom" akkor csinálok róla képet. ;)

(#21565) pincehely


pincehely
addikt

Megszívatott a kis szemét UD5.
Nem tért vissza S3-ból.
Ok, nyomtam neki egy resetet.
Megjelent a POST, majd egy villanás, és már írta is, hogy megsérült a fő Bios, backup a régiről.
Siker!
Ezek után visszatoltam rá az F12-t, mert az F7, hát egész funkció szegény! :DDD

De, hogy ezt mi okozta arról elképzelésem sincsen.
Ötletek?

http://kefetemap.deviantart.com/

(#21566) Qru válasza pincehely (#21565) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Akkor a profilok is elvesztek? :(

#nincsbennetarcsi

(#21567) pincehely válasza Qru (#21566) üzenetére


pincehely
addikt

El ám, minden!
Még jó, hogy a fontosabbakat már tudom fejből.
Igazából kettőt használok, egy 160*21-es beállítást általános felhasználásra, és egy 200*20-asat ha kell a kraft.

De ilyenről még nem is hallottam.
Azóta semmi gond. Lekopogom gyorsan! :DD

http://kefetemap.deviantart.com/

(#21568) Qru válasza pincehely (#21567) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Mák, nekem is elveszett anno. Franc se tudta, hogy ilyenkor elveszik. Nem baj, de így legalább újra nekiálltam bazgurgálni és rájöttem, hogy kisebb fesszel is stabil alapon. Minden jó vmire... :D

#nincsbennetarcsi

(#21569) pincehely válasza Qru (#21568) üzenetére


pincehely
addikt

Csak nem igazán tetszik ez nekem, hogy a bios csak úgy a semmitől megsérül.
Ha most nem dual-biosos lapom lenne, akkor vagy mehetne gariba, vagy dobhatnám a kukába.
Mondom semmi előjele nem volt.
Egy reset, meg csak nem okozhatja, ha igen, akkor azt hiszem hamar kikötöm :DD

http://kefetemap.deviantart.com/

(#21570) MPowerPH válasza pincehely (#21567) üzenetére


MPowerPH
félisten

Nekem is volt mér ilyenem többször is. Bloodrage is párszor elhalt egy-egy rossz tuning beállítás után, UD3R-el is előfordult ilyen. RE2-vel volt az, hogy készenlétből nem tudott felállni, akkor is elszállt a bios.
Ez nem probléma, csak kellemetlenség. :)

Don't Tread On Me

(#21571) pincehely


pincehely
addikt

Amúgy valakinél láttam már, hogy UD5-höz F13-ad biost használ.
A honlapon nincsen fent, ez még csak beta?

BMW001: kiLINXezet :DD t beállításom volt, eddig semmi gonddal.
Mi az ami most kiakasztotta, hogy nem jött visza készenlétből?

[ Szerkesztve ]

http://kefetemap.deviantart.com/

(#21572) MPowerPH válasza pincehely (#21571) üzenetére


MPowerPH
félisten

Maga a készenlét néha bekavarhat. Azt nem tudom miért, visszaálláskor valami beadja a derekét, és lerombolja a BIOS-t. Nem függ össze a tuningal, nekem alapon csinálta meg anno. Ezért félek is készenlétet használni, inkább hibernálás...

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#21573) Qru válasza pincehely (#21571) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ha jól tudom UD5-re még csak béta F13-as van. UD4P-re már hónapok óta kint a végleges F13.

mod:

Am én ezért lőttem ki az összes energiatakarékos marhaságot. :K

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#21574) pincehely válasza MPowerPH (#21572) üzenetére


pincehely
addikt

Akkor lehet én is áttérek arra, csak az a baj, hogy ssd-nél nem ajánlott.
Nem lehet valahogy áthelyezni valahogy a hiber filet egy másik, nem rendszer partícióra?

Qru : Valami érdemleges újítás, változás?

[ Szerkesztve ]

http://kefetemap.deviantart.com/

(#21575) Qru válasza pincehely (#21574) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

De átlehet sztem. Nézz utánna az SSD topikban.

Jah, csökkent a drop de ezt már írtam korábban. Pár menüt átvariáltak, főleg a ramnál. Jobb lett a menü elrendezés, meg egyszerűbb az időzítést beállítani.

#nincsbennetarcsi

(#21576) MPowerPH válasza pincehely (#21574) üzenetére


MPowerPH
félisten

Én úgy tudom, azt a file-t nem lehet áthelyezni.(mintha olvastam volna, de nem 100%) SSD-nél miért nem ajánlott? Fontos, mert SSD vétel előtt állok, és nézem az előnyöket és hátrányokat.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#21577) pincehely válasza MPowerPH (#21576) üzenetére


pincehely
addikt

(Ha jól tudom!) Ugye a hibernációs file elég sokat van használva, írásnál, olvasásánál, ami az ssd gyorsabb elhasználódásához vezet.
Illetve azért 6gb-ot fenntartani hibernálásra a 60-ból...Hát luxus lenne.

http://kefetemap.deviantart.com/

(#21578) Qru válasza MPowerPH (#21576) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Kerülni kell a felesleges "lemezre" írást, mert ettől csökken az élettartama (főleg ha MLC-set veszel). Hibernáláskor a rendszer lemezre ír ki minden adatot ami kvázi felesleges írás-al jár. Ezért ssd esetén nem árt ha az indexelés kikapcsolás mellett (bár én ezt nem kapcsoltam ki, napi 1-2x-er frissíti annyi belefér és gyorsabb lesz a dolog) a hibernálás is ki van kapcsolva / nem használod.
Gondolom a többit tudod, hogy vitruális memória off, meg a temp/letöltő könyvtárakat is át kell pakolni hdd-re (noha előbbi én szintén nem pakoltam át). Töredezetségmentesíteni sem kell, mert szintén feleslegesen irkál.

SSD topik 1-es hsz, ott van minden okosság erről a témáról.

#nincsbennetarcsi

(#21579) MPowerPH válasza Qru (#21578) üzenetére


MPowerPH
félisten

Jah, végülis logikus a dolog, hibernálás is írkál nem is keveset. Persze, ezeket tudom, anno elolvastam, aztán kicsit elriadtam, hogy esetleg gond lehet, és gyorsan elhalálozik. Azért vettem még egy SAS winyo-t. Annyira friss technika még ez, hogy nincsenek tapasztalatok, mit is bírnak valójában. Lehet fölösleges ez az egész riadalom, de lehet nem. Sokan csak a win-t telepítik az SSD-re. Viszont ha én beruháznék SSD-be, akkor 2db -ot vennék a raid miatt, úgy összben elég lenne 128GB, mert a játékokat és más alkalmazásokat is arra telepíteném. Legalábbis én csak így látom értelmét. :U

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#21580) pincehely válasza MPowerPH (#21579) üzenetére


pincehely
addikt

Nekem a játékok, és a programok is az SSD-re vannak telepítve.
Csak az ISO-k, filmek, zenék vannak HDD-n, ezeknek úgyis mindegy, hogy milyen gyorsan fér hozzájuk az OS.

RAID-el az a gond, hogy ha jól tudom ebben a módban nem tudod használni a TRIM-et, amitől az SSD rövid időn belül belassul.
Karban lehet tartani, vannak jó kis progik hozzá.
Én is használok 2 ilyet is, és hasznosak.

[ Szerkesztve ]

http://kefetemap.deviantart.com/

(#21581) Qru válasza MPowerPH (#21579) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

2 SSD Raid-ben? Ott már a Sata2 lesz a szűk keresztmetszet. :( Szvsz felesleges.
Átlagos használat mellett 3-4 évet biztos kibír, még egy MLC-s is. Most néztem, hogy 5TB-os adatforgalmat generált az egy fórumtárs már az SSD-jén és 99% a helath státusza (nem a gyereknek :D).Szóval túl van ez spirázva szvsz de persze biztosat nem tudunk csak majd 2-3 év múlva. Vagy beszélsz a Amcsi sereggel, ők már jó ideje ilyet használnak.

mod:

pincehely: Mivel tartod karban? Ez érdekel!

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#21582) MPowerPH válasza pincehely (#21580) üzenetére


MPowerPH
félisten

Na látod, ez a problémám ezzel. Túl komplikált, elég kicsik a határok. Míg 2db SAS HDD RAID 0, azt csókolom. Piszok gyors, csak hangos a 15k miatt, meg a SAS winyokra szintén vigyázni kell. Nem szabad gyakran újraindítani, és figyelni kell a hőmérséklet különbségekre is.
Egyébként a belassulás mitől következik be? :U

Qru: Azt mondod nem bírná? Mondjuk jah, 300Mb/sec ugye a limit. De még így is gyorsabb lenne, mint a single elrendezés. Árban megint nem tudom megéri e. Max. lapot cserélek majd, RE III nagyon megfogott. :B
Majd felhívom Obamat, hoyg ugyan kérdezze már meg nekem ezt. :DDD

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#21583) pincehely


pincehely
addikt

qru: FreeSpace Cleaner FF, illetve Perfectdisk 11.

BMW001: Nyugi nem mennek ezek olyan gyorsan gallyra. Illetve feledleges ezeket Raidbe tenni, mert az úgyis csak villogásra jó. 1 teljesítménye is akkora, hogy több, mint elég. Nekem az aláírásomban szereplő van, ami manapság már lassabb fajtának számít. de nem is tudom elképzelni, hogy mitől lehet gyorsabb. Mire a kis agyam felfogja, hogy kattintottam az egérrel, már ott is van a megnyílt ablak.
Az új POP betöltési ideje 5sec.

Itt az enyém eredménye:

[ Szerkesztve ]

http://kefetemap.deviantart.com/

(#21584) mpierre válasza MPowerPH (#21582) üzenetére


mpierre
veterán

Egy szimpla mushkin callisto, vagy Ocz vertex 2 és pont a sata 2 határán vagy 285/275. ;)

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#21585) Qru válasza pincehely (#21583) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Az első hely felszabadítós arra én a Cclenert használom, a második progi mire jó?

#nincsbennetarcsi

(#21586) pincehely válasza Qru (#21585) üzenetére


pincehely
addikt

A-A!
Nem felszabadítós.
Én is nehezen találtam meg neten.
Igazából az SSD használaton kívüli celláit üríti ki.
Mindjárt feltöltöm valahova neked.

Itt is van!
Az FF legyen bejelölve, és készülj fel, hogy meg fogja fognia gépet.

[ Szerkesztve ]

http://kefetemap.deviantart.com/

(#21587) Qru válasza pincehely (#21586) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ok, most teper a zöld csík. Mjd kiderül mi történik. Amúgy mire is jó ez tulajdon képpen? És a másik progi amit írtál?

mod:

Na utánna néztem, UD5-re F13 béta UD4P-re F14 béta a legfrissebb bios.

Ha érdekel itt megtalálod.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#21588) pincehely válasza Qru (#21587) üzenetére


pincehely
addikt

Igazából az SSD használaton kívüli celláit üríti ki.
Ezzel jelentős gyorsulást eredményez, legalábbis szintetikus tesztekben nálam kijött.
A másik progi egy mindenes töredezettségmentesítő, ami tudja, hogyan kell bánni az ssd-vel.

http://kefetemap.deviantart.com/

(#21589) lorcsi4 válasza AirBooms (#21559) üzenetére


lorcsi4
tag

Szia! auton nem,szóval a tuningot enm bírja de egyébként most volt itt attis80-an hd 5970-et vettem tőle és ő is azt mondta hoyg ez érdekes mindent beállított. Szerintetek is lap hiba leeht? vigyem vissza?

(#21590) kris75


kris75
aktív tag

Hello! Ha lecserélem a ci7 920 ci7 860 ra mivel lezsek előrébb vagy hátrébb,bocs a láma kérdésért? :R

Asus Maximus IX Formula - i6700k - Asus 2070 Strix - Asus mx25aq - Asus Strix Tactic Pro - Claw Dark -Asus Strix Dsp - PS4 Pro - G29 - Zenfone 3 - Zenwatch 2 -

(#21591) AirBooms válasza lorcsi4 (#21589) üzenetére


AirBooms
addikt

Nem tudom, hogy laphiba-e, de én most hasonló cipőben járok. A ramokat már leellenőriztem. Most következik a proci és a táp. Esetleg még nézd meg egy másik bios-szal. (én megnéztem, nekem egy korábbival is ezt csinálja). Nálam azért nem lehet laphiba, mert több R2E-vel is csinálta ezt, sőt, egy másik lappal is. Amúgy tök stabil minden beállításon, csak éppen leállítás után nem indul el, csak ha teljesen áramtalanítom, vagy resetelek...

(#21592) Qru válasza pincehely (#21588) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Töredezettségmentesítés nem kell, felesleges írással jár és értelmetlen is mivel az elérési idő SSD-nél 0. Tehát tökmindegy hol vannak az adatok fizikailag. Lenyomtam a pucolást, majd ránézek mit gyorsult.

#nincsbennetarcsi

(#21593) Sárpac válasza Qru (#21592) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Írásnál azért jócskán lehet jelentősége!:)

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#21594) Qru válasza kris75 (#21590) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Hát nem egyforma foglalatba mennek, más lap kell hozzá, más lefogatójú hűtés is. Tehát lap csere és az i7 800 csak dualchanel tud a i7 900 meg tri-t, tehát vagy felesleges lesz egy modul, vagy az i7 900 is csak DC-ben megy ami értelemszerűen lassítja az egész rendszert.

Sárpac: Jaj, ezt fejtsd ki bővebben, hadd tanuljak. :K

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#21595) kris75 válasza Qru (#21594) üzenetére


kris75
aktív tag

köszönöm,akkor maradt minden :R

Asus Maximus IX Formula - i6700k - Asus 2070 Strix - Asus mx25aq - Asus Strix Tactic Pro - Claw Dark -Asus Strix Dsp - PS4 Pro - G29 - Zenfone 3 - Zenwatch 2 -

(#21596) Qru válasza kris75 (#21595) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Helyes, nem éri meg lecserélni ha már van 900-asod.
Elég drága visszalépés lenne.

#nincsbennetarcsi

(#21597) pincehely válasza Qru (#21596) üzenetére


pincehely
addikt

Azért jó az ssd-nek, mert a perfectdisknél több methódus is van.
SSD-nél a CONSOLIDATE FREE SPACE menüpont az alaértelemezett.
Ha nem ezt állítod be, akkor jelez is, hogy: hé haver a töredezettségmentesítés nem ennek az eszköznek való! :DD

http://kefetemap.deviantart.com/

(#21598) subaruwrc


subaruwrc
félisten

tegnap lecseréltem a biost a lapomon a versenyesről a hivatalos f5-re de ugyanúgy 218-nál van vége a mókának mint előtte. az a vicc hogy a másik versenyes lapban ugyanez a proci 225-t ment hivatalos f5 biossal, itt meg nem tudom odáig elrugdalni :))

(#21599) yako


yako
tag

Szevasztok!

Csiszoltam egy kicsit a beállításokon, de még így is eltérőek a GFlops eredmények!
Még mindig egy kis fesz kellene a cuccnak?
VCore BIOS 1.39375; Idle 1.36; Load 1,312
DRAM 1.56
QPI 1.335

By Demons Be Driven

(#21600) MPowerPH válasza yako (#21599) üzenetére


MPowerPH
félisten

Szerintem ez az eredmény nagyon rendben van. Mi a problémád vele?

kris75: Több pénz marad a zsebedben, mindennapokban észre se fogod venni a változást, csak a memóriaigényes alkalmazásokban lesz lassabb a rendszered. És persze sokkal alacsonyabb lesz a rendszered fogyasztása. :)

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.