Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#20951) AirBooms válasza Sefi84 (#20950) üzenetére


AirBooms
addikt

Szerintem nem a maghők miatt vett vissza a 21-es szorzóból... Ezt valszeg csak te láttad így, de lehet, hogy tévedek.
Vízről szerintem a vízhűtés topikban érdeklődj, mert olyan nincs, hogy "na bemegyek a vízhűtés boltba, s veszek egy jó kis vízhűtést, amit hazaviszek, bekapcsolom, azt jónapot".

Egyébként továbbra sem értem,miért használsz ilyen magas uncore-t, amikor a ramjaid csupán 1600 MHz-esek (ráadásul CL9-esek), amiket így nem tudsz jól kihajtani. Csak feleslegesen tolod neki a vtt/qpi feszt, ami szintén alaposan fűti az amúgy is kazánként funkcionáló szobádban a procidat...

(#20952) Sefi84 válasza AirBooms (#20951) üzenetére


Sefi84
senior tag

Nem lehet, hogy a magas maghők miatt, már a proci visszavett?

Ezt írod aztán meg azt, hogy

Szerintem nem a maghők miatt vett vissza a 21-es szorzóból... Ezt valszeg csak te láttad így, de lehet, hogy tévedek.

Na most döntsd már el mit gondolsz!!! :F

Az úgy maradt nem néztem, de így is megy engem nem zavar, majd máskor jobban oda figyelek!
A szobám meg nem kazán, de mivel kint is 28 fok van és nyitva vannak az ablakok így nem nagyon tud hidegebb lenni, ezt már megtanultam :)

Házi-mozi mindenek felett!!! :)

(#20953) AirBooms válasza Sefi84 (#20952) üzenetére


AirBooms
addikt

Látod,megint baszogatásnak vetted, pedig csak tanácsot akartam adni a vtt/qpi fesszel és az uncore értékkel kapcsolatban. A szobád hőfokáért sem róttalak meg, ez egy adottság, éppen ezért kell okosan bánni a procival.

Ha 21-es szorzót állítasz be, akkor is visszaveszi 20-ra,ha nincs teljesen leterhelve a proci, s bizony még ilyen a LinX vagy IBT futtatás közben is előfordul.De sokszor a CPU-Z is rosszul mutatja (pl.20-at mutat 21 helyett vagy fordítva). Ha a hőkorlátozás érvénybe lép, akkor az nemfeltétlenül csak a szorzóvisszavételből áll.

(#20954) Sefi84 válasza AirBooms (#20953) üzenetére


Sefi84
senior tag

Én sem úgy válaszoltam, mint aki megsértődött!
Csak egyszer ezt aztán meg azt írtad és ez érdekes volt ennyi csak leírtam.
Az uncore miatt meg nem sértődtem meg tényleg úgy állította be a lap és én nem néztem, ennyi nem vettem baszogatásnak!

Milyen progival tudok minden feszt megnézni amit az everset nem ír ki?

Házi-mozi mindenek felett!!! :)

(#20955) AirBooms válasza Sefi84 (#20954) üzenetére


AirBooms
addikt

...én azért éreztem egy kis feszültséget, de lépjünk túl rajta végre...

Ha az Everest nem írja ki, s a lapodnak sincs olyan monitorozó programja, ami kiírná, akkor valószínűleg sehogy, mert feltehetően nincs hozzá szenzor a lapon. Minél "prémiumabb" egy lap, annál több mindent ír ki a feszekről, hőmérsékletekről - annál több a szenzor bennük.

(#20956) Sefi84 válasza AirBooms (#20955) üzenetére


Sefi84
senior tag

Akkor így jártam!
Köszi!
210X20=4200Mhz 1.3V mellett linX 90fokkal kezdett, nekem ez most meleg és levettem az uncoret ahogy mondtad, de nem lett sokkal hűvösebb :(

Házi-mozi mindenek felett!!! :)

(#20957) keIdor válasza subaruwrc (#20936) üzenetére


keIdor
titán

Hát még nálam ez a kazán X2 mennyire izzik... :o
Klímával muszáj rásegíteni, mert 2 óra játék után a szobában 30 fok körül van a hőm.
Most 17 fokon megy a klíma, így jóság van.

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#20958) subaruwrc válasza katt777 (#20942) üzenetére


subaruwrc
félisten

gondolkozom azon a lapon mert szép bclk-t tud aminek híján vagyok. a lap nem garis, mert versenyen nyertem, tehát papír nincs róla meg nincs is meg minden cucca. nagyon a határán vagyok hogy megsemmisítem de bízom benne hogy kicserélik.
majd ha vizesítek akkor primeolok de egyenlőre ilyen lappal nem lenne értelme stabilitást keresni,

(#20959) Ombi5


Ombi5
őstag

Udv.

Ezeket mire erdemes allitani tuningnal?
-Intel C-state Tech
-CPU TM Func.
-execute disable bit
-adjacent cache line
-c1e support
pcie spread spectrum

:R

(#20960) subaruwrc


subaruwrc
félisten

na feladta a harcot a lapom, holnap cserélik.

R.I.P X58A-UD3R

(#20961) mpierre válasza keIdor (#20957) üzenetére


mpierre
veterán

Az jó. Klímát nem kötötted be a gépbe? :))
Elkéne nálam is valami +hűtés, pedig nem 4,0 GHz körül használom, az ATT-vel meg visszaveszem a videókártya étvágyát... simán dobott 5-8°C-t a kinti hőmérséklet...

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#20962) keIdor válasza mpierre (#20961) üzenetére


keIdor
titán

Érdemes szvsz venni egy klímát, mert nem drágák. Sokan ennyiért vesznek VGA-t.
Nálunk a lakásban van kettő, de meg nem mondom mekkorák... 54m2-re.
Hűvösen tart engem is meg a gépet is.

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#20963) keIdor


keIdor
titán

Nem gyenge hűtők.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#20964) kmisi99 válasza subaruwrc (#20960) üzenetére


kmisi99
addikt

Hogy sikerült meghalnia? :)

(#20965) subaruwrc válasza kmisi99 (#20964) üzenetére


subaruwrc
félisten

két napja fagyogatott beállítás függetlenül, aztán ma az egyik fagyás után nem akart többet bekapcsolni

(#20966) kmisi99 válasza subaruwrc (#20965) üzenetére


kmisi99
addikt

Ja értem. Akkor még jó hogy kapsz újat.

Tényleg amúgy mi az a szint vagy volt illetve hőfok az i7 nél ahol már kezd csökkenni az élettartama?

(#20967) subaruwrc válasza kmisi99 (#20966) üzenetére


subaruwrc
félisten

Tényleg amúgy mi az a szint vagy volt illetve hőfok az i7 nél ahol már kezd csökkenni az élettartama?
pontosan nem tudom megmondani de 75/80c felett tartósan semmiképpen nem jó

(#20968) katt777 válasza Sefi84 (#20946) üzenetére


katt777
félisten

Procifőzésre használj LinX-et! :)
Sajnos azt pont nem érted el, amit akartál, azaz nem nézted meg, mennyire melegszik, mert előbb lekapcsoltad, ami persze értelmes döntés volt, csak a teszt értelmetlen így. ;)

AirBooms: Ki lehet kapcsolni, hogy visszavegye, persze akkor még melegebb lesz.

LinX-ben az a jó, hogy leterheli a procit, nálam még sosem vette vissza a turbót. Egyébként IBT sem, pedig az jóval kevésbé terhel.

Akkor az ASRock egy remek Premium lap, amennyi mindent kiír. :) Everest ki sem tudja olvasni a jó részüket.

DigitXT: 90°C tudtommal nem gáz még a procinak, az már más kérdés, hogy max. tesztre vállalja be az ember; szerencsére jó léghűtéssel (és persze a már említett határokon belül) ennyire nem megy föl. Mondjuk az már más kérdés, hogy egy-egy alaplap hogyan reagál az "izzó" procira, ahogy egy túl forró VGA is meg tudja dobni a környezete hőmérsékletét.

subaruwrc: Akkor is kell, hogy kapj rá gart, ha nyerted! :Y Én anno nyertem az OKI nyomtatómat, ahhoz is kaptam gart. Számla persze nem volt, de az nem is kell a garhoz. Mondjuk jó kis nyeremény, amellyel ennyit szívsz... :U
Végül is akkor mit cserélnek? :F

Keldor papa: Kötve hiszek a "silent solution"-ben 9 ventivel... Maga a TY-140 jónak tűnik, és a "süni-lap" sem semmi.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#20969) subaruwrc válasza katt777 (#20968) üzenetére


subaruwrc
félisten

léghűtéssel simán verem a 90 fokot, de szerintemis a lapnak nagyobb megterhelés mint a procinak.
ma cserélik a lapomat egy ugyanolyanra. ilyen módon van rá gari.

(#20970) pincehely


pincehely
addikt

Tudom, hogy nem ide illik, de sehol nem méltattak válaszra.
Hát ha valaki már találkozott ezzel a problémával, vagy ismeri a programot:

Van egy Antec előlapi kijelzőm a hozzá tartozó távirányítóval. Eddig ez rendben van.
Ehhez jár az imon szoftvere, ezen belül a lejátszáshoz az iMEDIAN Hd nevű program.
Meg lehet adni benne, az indexelt helyeket, épp úgy, mint a media centerben, és onnan játssza a filmeket.
Illetve csak játszotta, mert egyik napról a másikra akűrmit szeretnék megnyitni, azt írja, hogy a hiba a file megnyitásakor. Látja a filmeket, csak valamiért nem játssza le. Illetve le tudná, mert mikor megpróbálkozom egy másik megnyitásával, akkor egy 2 másodpercre elindul az előzőleg indított média.
Tanácstalan vagyok.
Coolermaster LGA 136

http://kefetemap.deviantart.com/

(#20971) AirBooms


AirBooms
addikt

Na srácok, újabb rejtély! :C :Y

Kicseréltem az R2E lapot egy másikra! Ebben minden frankón működik. Látszólag.
A bios pl. sem alapbeállításokon, sem tuning során nem lát egy memóriamodult. Nem a slotokkal van gond, hanem az egyik Tridentet nem látja, mindig ugyanazt (csereberéléssel kiszűrtem). De az az érdekes, hogy mégis meg van! Pontosabban, a Win7 rendszerinformációja is csak 4 GB-t lát a 6-ból, sőt, az Everest is (az Everest látja a 3x2 GB-t, csak a sidebar-on látszik, hogy összesen 4 GB van), de a CPU-Z 6 GB-t, s mind három slot-ban lát egy-egy Tridentet. Sőt, az Everest a mérések szerint is trichannel-ben mér. Sőt, ki is írja, hogy a ramok triple channelben vannak... Most akkor van 6 GB ramom, vagy nincs? :F
Találkozott már valaki ilyen hibával? A lapon a legújabb bios van. És tökéletesen működik.
Mi a búbánat van? :F :F

[ Szerkesztve ]

(#20972) Sárpac válasza AirBooms (#20971) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Nálam akkor csinált ilyet amikor új biost tettem fel az volt gázos nézd meg egy másik biosszal ami rajta van lassan egy fél éves már ahogy látom!:)

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#20973) AirBooms válasza Sárpac (#20972) üzenetére


AirBooms
addikt

Ez az elérhető legfrissebb bios.
Amúgy újabb érdekesség. Ha bekapcsolom a HT-t, akkor csak kétmagosnak látja a procim... :U :F

Ja, ugye ez a lap dupla bios-os. Van rajta egy kövület bios is, 0503, vagy micsoda. Nos, azzal nem igazán akar elindulni a D0 proci, de az is csak 4 GB ramot lát...

[ Szerkesztve ]

(#20974) Sárpac válasza AirBooms (#20973) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Ez meg windows hiba!
Dobd ki ezt majd indítsd újra!

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#20975) AirBooms válasza Sárpac (#20974) üzenetére


AirBooms
addikt

Ez most vicc?

Tuning nélkül is csak kétmagosnak látja a procimat... Ha a HT-t kikapcsolom, akkor már négymagos lesz... Mi van??? :F :Y

[ Szerkesztve ]

(#20976) Sárpac válasza AirBooms (#20975) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Össze van kavarodva a windowsod, HT nélkül indítottál windowst új lappal ezé van gáz újrakonfigolta magát csak szarul!

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#20977) AirBooms válasza Sárpac (#20976) üzenetére


AirBooms
addikt

És ilyenkor mit lehet csinálni???

Amúgy egészen biztosan nem HT nélkül indítottam wint. Miután végre sikeresen összeraktam, alapbeállításon indult el a rendszer, s tudtommal minden lap alapból HT on indul el. Nem?

(#20978) subaruwrc válasza AirBooms (#20975) üzenetére


subaruwrc
félisten

látom te is szívsz mint a torkos.
most rakom össze a másik lappal a gépet meglátjuk ez mit alkot :))

(#20979) AirBooms válasza AirBooms (#20977) üzenetére


AirBooms
addikt

Ok, arra rájöttem, hogy miért csak két magot látott HT on-nál.
Be volt állítva, hogy a Win7 maximum 4 magot használhat... :W

De hogy miért nem látja az egyik memóriamodulomat a bios??? S ugyanazt nem látja. Mint ha bent sem lenne... Csak azzal az egy modullal el sem indul a gép, de CPU-Z szerint ott van, s rendesen ki is olvassa az SPD infót... Akárcsak az Everest. És a tesztekben is dolgozik vele, vagy trichannelben megy a gép... Mi a bánat van???

(#20980) pincehely válasza AirBooms (#20979) üzenetére


pincehely
addikt

HCI memtestben le tudod foglalni a közel 6gb-ot?
Ha igen, akkor szerintem semmi gond.
Nálam ezeket a jelenségeket amúgy egy win reinstall helyre hozta.
Szintúgy nem volt rendben a magok száma etc..
Ha semmi más nem marad, akkor ez is kipróbálható alternatíva.
Vagy ha sajnálod a belakott rendszert, akkor esetleg egy másik partícióra is feldobhatnál egy win7-et tesztüzemre.

http://kefetemap.deviantart.com/

(#20981) ATtIs_80 válasza AirBooms (#20979) üzenetére


ATtIs_80
tag

A LinX-el is ellenőrizheted a szabad memóriát. Ha 4,5 és 5 GB között van, akkor meg kell lennie annak a 6 GB memóriának.
Megkérdezhetem, hogy milyen verziós az R2E lapod?

(#20982) AirBooms válasza ATtIs_80 (#20981) üzenetére


AirBooms
addikt

Nem, a LinX sem lát annyit. Akárcsak az Everest. Szerintem mindkét progi a windowsból nyeri az infót, mert pl az Everest a túlhajtásnál látja a harmadik modult is... Akárcsak a CPU-Z
Amúgy 2.01 rev-es a lap.

Amúgy a magok számával kapcsolatos probléma megoldódott... Mint írtam, az más jellegű volt.
Sezrintem a rammal kapcsolatos problémám nem windows eredetű, hanem bios szintű. Az is lehet, hogy az előző, döglött R2E lap csinált vele valamit...

(#20983) subaruwrc válasza AirBooms (#20982) üzenetére


subaruwrc
félisten

ha mindig ugyanazt a modult nem látja a lap, lehet hogy kapott az előző laptól és elhalálozott. cpuz meg everest látja az összes ramot de ha nem tudod kihasználni, cseszheted

nézd meg azt az egy hibás ramot esetleg magasabb feszen elindul e

mod:
úgynézki az új lappal barátok leszünk, mindjárt beépítem a házba és kicsit megnyúzom

(#20984) AirBooms válasza subaruwrc (#20983) üzenetére


AirBooms
addikt

Igen, én is ezt hiszem.
Vagyis maga a trichannel architektúra működik, de kezelni csak 4 GB-t tud. A feszültség Nem érdekes a számára, minden feszen ugyanez a helyzet vele... :U :O

(#20985) Sárpac válasza AirBooms (#20984) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Hmm.. mielőtt kétségbeesel dosos memtestet indíts és ha ott megvan a 6gb akkor nincs ok pánikra windows gebasz az egész!
Jah igen a biost is tedd újra ugyan is a dpmi adatok is bekavarhatnak!!

[ Szerkesztve ]

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#20986) Integra


Integra
titán

milyen monitor toolt érdemes használnom a cpu magok hőmérsékletének felügyeletére és kihasználtságára? most már megvannak a licenszeim is, tudom neten is használni a gépet végre normálisan:)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#20987) subaruwrc válasza Integra (#20986) üzenetére


subaruwrc
félisten

coretemp 0.99.6

(#20988) Integra válasza subaruwrc (#20987) üzenetére


Integra
titán

thx:)
ügyes kis tool.
33-36 fok között megy a 4 mag.
kell még valami?

ja igen, ami tutira kell, az egy tool a ventillátor szabályozáshoz. asszem megkéne néznem ezt az asus cd-t, amit a deszkához adtak:DDD csak az a bajom ezekkel, hogy annyi szar van rajtuk, hogy nem szeretem őket.

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#20989) subaruwrc válasza Integra (#20988) üzenetére


subaruwrc
félisten

nekem idle 41/45 2800 ht on léggel. nem valami hűvös prockó ez mondjuk a videt egyik prorgam se látja, a bios meg alapból 1.0375v-t ad neki :))

(#20990) Integra válasza subaruwrc (#20989) üzenetére


Integra
titán

ahogy látom, a tied elég rendesen van húzva:DDD

baszki, nincsen hangkábelem, ááááá, de hülye vagyok, nem értem miért nincsen a source-hoz hang, most esik le.. :(
ajaj, 4 méter kéne..

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#20991) subaruwrc válasza Integra (#20990) üzenetére


subaruwrc
félisten

az csak max valid, léggel a 3600 ht on load is rohadtmagas hőfokokat csinál úgyh most turbo on ht on 2800 uncore 1333 c7 ramot nézem a lehető legminimálisabb feszekkel.

(#20992) Integra válasza subaruwrc (#20991) üzenetére


Integra
titán

aha, értem. (semmit sem értek ebből)
:DDD még kezdő vagyok ebben a kérdésben

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#20993) #97544192


#97544192
törölt tag

a nyár és a 30c-os szoba bosszúja lecsap! ;]

(#20994) subaruwrc válasza Integra (#20992) üzenetére


subaruwrc
félisten

az adatlapomon nem az az órajel szerepel amin most megy a gép
most alap órajelen turboval és ht val bekapcsolva megy 2800mhz 8 thread, 2800 uncore és 1333 cl7-7-7-es ram társaságában 1.05v vcore 1.215v vtt és 1.63v ram kíséretében

(#20995) Sárpac válasza subaruwrc (#20994) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Magas a szivárgási áram azért sok a hőfoka a procidnak, cserébe a vidje alacsony!:)

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#20996) subaruwrc válasza Sárpac (#20995) üzenetére


subaruwrc
félisten

ja énis valami ilyen következtetésre jutottam. ha egy napnál tovább stabil marad az új lap akkor bevizezem a procit.

(#20997) Sárpac válasza subaruwrc (#20996) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Arra ügyelj, hogy túl nagy oct ne kapjon vízzel sem, mert hiába bírja a cpu a lap kinyúlik alatta, rohadt nagy áramokat vesz fel a cpu, az érintkezőtüske meg elég alatta!
Foxconos giga ud5 lapom az ami gariztatva lett ott is lehetett látni, hogy tüskék állapota nem volt százas pedig 4ghz-nél többet nem kapott!

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#20998) subaruwrc válasza Sárpac (#20997) üzenetére


subaruwrc
félisten

tisztában vagyok vele hogy mire képes a cpu áramfelvétel terén úgyhogy mindennapra csak a hőmérséklet csökkentés céljából kap vizet illetve rövid idejű tesztek miatt, hogy jobban ki tudjam maxolni.

(#20999) keIdor válasza AirBooms (#20984) üzenetére


keIdor
titán

A BIOS látja a 6 gigát?

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#21000) subaruwrc válasza keIdor (#20999) üzenetére


subaruwrc
félisten

asszem nem

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.