Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#21051) szacsee


szacsee
nagyúr

Egy kép néha többet mond 1000 szónál. :DDD

(#21052) Sefi84


Sefi84
senior tag

Azért én ez megmutatom, ezt tudja stabilan ezekkel a memókkal!
Ja csak, hogy arcoskodjak :DDD
1910Mhz 8-8-8-24-1T LinX stabil
Egyébként így használom, nálam ez a takarékos üzemmód!!!

Házi-mozi mindenek felett!!! :)

(#21053) szacsee válasza Sefi84 (#21052) üzenetére


szacsee
nagyúr

"Ja csak, hogy arcoskodjak" -ez az, mivel ez a "csak lefutott kategória".
4Ghz-es proci, ~2Ghz körüli ram lazán 55Gfops, de inkább több... 60 körül kellene kb futnia, de nem 50-en! Ott valami nem kóser. :P :DDD
Amúgy ha belegondolsz ép emberi ésszel, akkor HC OC-ken kívül nem nagyon látsz ilyen eredményeket (mondjuk ők az erőből tuning hívei, de ésszel). Na jó van 1-2... de nem azért mert balfék az egész bagázs. Ha el akarja valaki adni a prociját, akkor lehet a vevő rákeres a topikban a nevére és meglátja, hogy milyen eredményeket produkált... de azt is, hogy milyen feszen... és akkor van pl számodra cumi, ha emiatt áll el a vásárlástól egy komolyabb vevő.

(#21054) Sefi84 válasza szacsee (#21053) üzenetére


Sefi84
senior tag

hogy milyen feszen... és akkor van pl számodra cumi

Ok értem amit írsz, de semmi nem kapott sok feszt ezen a teszten tehát nem látom mi bajod van ezzel?!
HT on van a teszten és nem off akkor biztos lenne annyi, de 60 akkor sem max 56-58Gfops és így teljesen rendben van, jó lehetne 51-52, de itt a memókat kellett tesztelnem nem a procit!
Ja procim sosem kapott 1,4V nagyobbat, mert már ott kevés lenne a lég, víz kéne neki!

[ Szerkesztve ]

Házi-mozi mindenek felett!!! :)

(#21055) keIdor


keIdor
titán

Srácok, ha lehet, akkor a felnőtt módot kapcsoljátok már be... vicc hogy itt leugat mindenki mindenkit, nem? :U Maradjunk az i7-nél.

szacsee: Jaja az a proci hibázik ezért újraszámol.

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#21056) Sefi84 válasza szacsee (#21053) üzenetére


Sefi84
senior tag

Itt van HT off ugyan azok a beállításokkal, nem vártam végig csak, hogy lásd így már 56Gfops

Házi-mozi mindenek felett!!! :)

(#21057) MPowerPH válasza Sefi84 (#21042) üzenetére


MPowerPH
félisten

Ez a VCore volt, ugye? Nekem egy CPU VTT feszültség kellene, ami egyszer én is beraktam. Bios-ban beállított érték, idle-load mért érték. Mert ha a VTT pozitívat droppol óriásit terhelésre, akkor az koránt sem egészséges. Arra vagyok kíváncsi, az everestben mutatott érték reális e, mert mint azt már én is írtam, eléggé megbízhatatlan.
Ez a Te érdeket is, mert igen csak könnyedén kitudod végezni azt a jó kis procit.

AirBooms: Segíteni akarok neki, mert jó kis proci az, és nem lenne jó, ha elhalálozna. :U Mert ilyenek után itt a PH-n szerintem elég nehéz lesz jó áron eladni, kapott rendesen, és a userek többsége fél az ilyen nemű terheléstől. Más az ha van LN2, ott legalább nem sül meg. És kíváncsi vagyok arra, mit droppol a DFI VTT-ben.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#21058) Sefi84 válasza MPowerPH (#21057) üzenetére


Sefi84
senior tag

Ez a CPU VTT volt értettem mit kértél! Ez az volt!!!
Csak így nem vennék vissza gariba :F
Ezeknél a beállításoknál néztem itt épp jól mért az everest, mert itt nem terhelte ugyan annyit mért mint amit én multimeterrel!
Én értem köszönöm szépen a segítséget észre vettem!

mod: lehet én nem is állítottam semmit ez ellen, de nem is terheltem le semmivel csak everest memó teszt és kész :)
Egyébként meg 1.31V IDLE 1.34V LOAD a 3800Mhz-es uncore mellé!!!

[ Szerkesztve ]

Házi-mozi mindenek felett!!! :)

(#21059) MPowerPH válasza Sefi84 (#21058) üzenetére


MPowerPH
félisten

És Everest eközben mennyit ír? Az idle értéket, nem? Legalábbis nálam így van, csak itt a Bloodrage esetében durva negatív drop van, ami nem veszélyes.

Egyébként ok, én nem leugatni akarlak, csak segíteni, meg tisztázni a dolgokat. :)

mod: Akkor megeshet, hogy az az 1.39v az egy kemény 1.42v volt legalább. :U Szerintem ne kísértsd az ördögöt, vigyázz erre a procira, mert jól megy.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#21060) Sefi84 válasza MPowerPH (#21059) üzenetére


Sefi84
senior tag

Nem nagyon akarom többet hergelni látszik rajta, hogy 3800-3900Mhz-es uncore mellett 1.34-1.35V kell neki (bios 1.31-1.32V) ezt még bevállalom hosszabb időre is, de többet én sem akarok adni neki hosszú távon!
Modjuk ezek LOAD ennyi, mert ugye IDLE annyi amennyit beállítok biosba!

Ja köszi még egyszer, érdekes veled lehet normálisan beszélgetni, na mind1 ezek a hangok nem hagynak nyugodni a fejemben :)

[ Szerkesztve ]

Házi-mozi mindenek felett!!! :)

(#21061) MPowerPH válasza Sefi84 (#21058) üzenetére


MPowerPH
félisten

Lejárt a szerkesztés. Akkor valszeg meg volt az az 1.42v legalább, hmm...érdekes ez a DFI lap. :F Tudom, menne az még feljebb is, 1.34v mellett tudja a 3900-at is, legalábbis az enyém ment annyit, és ahogy nézem Uncore terén kb. egálban vagyunk. Csak én fostam neki 1.36v-nál többet adni, ennyi kellett a 4Ghz-s LinX stabil eredményhez. Viszont jó lenne már egy másik lapban megnézni az én procimat is, 21-es szorzója nagyon erős és stabil, de a lapomon a legkisebb adható fesz az 1.264v asszem ezen a szorzón. :W

1.35v nyugodtan mehet neki, az még az Intel által 'tanácsolt' határokon belül van. Vagyis pont ott van. :)

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#21062) DigitXT válasza szacsee (#21048) üzenetére


DigitXT
félisten

Simán megkajál annyit, de hát mit csináljak.:DDD
Nem megy egész nap a gép, hogy olyan sokat
számítson, játéknál meg kell a kakaó, ez van...
Most telepítem amúgy a POP: TFS-t, ami ha jól
tudom AC2 motoros, szóval ajánlom neki, hogy
nagyon hasítson (fix 60 FPS rulez felkiáltással)!

Jah, amúgy ha már undervoltage/underclock s
fogyasztásminimalizálás, akkor a (ma eladott)
Q9550 1,83GHz-en 0,8V-on 23W!!!-ot kért IBT
közben. Szerintem elég baráti. Habár 2,83-on
sem volt túl kajás, de azért 4,5-ön "éhezett"...

Ez van: lehet több mindenre optimalizálni, én
most a játékos teljesítményre gyúrok, ahhoz
képest nem volt bonyolult, hogy csak a Vcore
emelés volt szükséges. Majd még nézegetem,
mit lehet kihozni belőle, elvileg sok van benne.

(#21063) szacsee válasza Sefi84 (#21054) üzenetére


szacsee
nagyúr

Bocs, lehet nem jött le teljesen, de nem lehordani akartalak, csupán figyelmeztetni pár dologra.
Keldor Papa ahogy írta, azért van "csak" 50 Gflops-od, mivel a proci újraszámol, vagy hibajavítása dolgozik ahogy tetszik.
Látom, hogy nem kap sok feszt, de nekem az 1,39V-os VTT tünt fel. Ez a feszültség Vdimm külömbség ide vagy oda szerintem nem ajánlott hosszú távon és a fene tudja, hogy a "csak egy teszt erejéig ment" dolog mit csinál a prociban. Azt is tegyük hozzá, hogy másféleképp viselkedik pl LN2 alatt egy proci ilyen feszen, és másképp léghűtéssel.
Míg LN2 alatt az intel által adható max értékek felett sem lesz nagy eséllyel baja a procinak, addig léggel nincs semmi garancia, hogy valami ne degradálódjon benne.
Memóriáról pedig tudod mit írosgatnak itt 1600 felett csak trémárk és pi huszároknak és HC OC-nek éri meg. A magas uncore-ra való kényszer miatt 1866 feletti szerintem nem éri meg... de majd Subaru, Over, Zé, Achill3uS megcáfol ha nem így van.
Lehet hogy a stílusod nálam nem jön be, de én úgy látom, hogy bevillantasz egy szép eredményt és várod a gratulációt. Viszont közben nem ártana olvasgatni a topikot, vagy megkérdezni, hogy mi merre meddig, mivel ahogy a fenti feszt elnézem az alapok nem ragadtak rád. (lehet, hogy a tuning hevében lex@rtad, viszont akkor írhatnád utána, hogy ez meg az tudod, hogy sok... nem pedig, hogy "jónak számít?").
Jó az a proci vigyázz rá! :K

DigitXT: Sok sikert a Tuninghoz, de figyelj az ősz hajszálaidra. :D

(#21064) subaruwrc


subaruwrc
félisten

de nagy a csend ;]
jövőhéten kifaragom a lefogatót a procira és felapplikálom a vízhűtést. aztán nekiállok a kedvenc játékomnak ( superpi 32m ) és meglátjuk mit is tud a proci.
cl7-ben az uncore limitálja a rendszert a ramok vígan szaladnak 2000 7 7 7 20 1.648v-tal :DDD

ki versenyzik velem superpiben ? ;]

(#21065) tom_tol válasza subaruwrc (#21064) üzenetére


tom_tol
addikt

na de csak akkor ha linx stabil ?
csak egy sima bench eredmény, elég snassz lenne

[ Szerkesztve ]

(#21066) subaruwrc válasza tom_tol (#21065) üzenetére


subaruwrc
félisten

hogy akkor futtatok 32m-et ha linx stabil is?
hát nemtudom , lehet a topikban ez a séma de azért a linx-en kívül van más is a világon. nem fogom azért szétégetni a lapomat hogy linx stabil is legyen főleg hogy 32m stabil és linx stabil között hatalmas különbség van.

(#21067) tom_tol válasza subaruwrc (#21066) üzenetére


tom_tol
addikt

na ne mond :D
mi számít jó eredménynek léggel ?

[ Szerkesztve ]

(#21068) subaruwrc válasza tom_tol (#21067) üzenetére


subaruwrc
félisten

4ghz körül 9 perces eredmény már nem rossz.
mondjuk nem 9.59 :DDD

(#21069) tom_tol válasza subaruwrc (#21068) üzenetére


tom_tol
addikt


majd holnap lefaragom 9-re

(#21070) subaruwrc válasza tom_tol (#21069) üzenetére


subaruwrc
félisten

magasabb ram órajellel.

(#21071) ImI87 válasza subaruwrc (#21068) üzenetére


ImI87
őstag

Rég jártam erre.... :B
Üdv az i7 topikban! :C

(#21072) subaruwrc válasza ImI87 (#21071) üzenetére


subaruwrc
félisten

:R

(#21073) pincehely


pincehely
addikt

A hőségriadóra való tekintettel hadrendbe állítottam a legújabb házventilátoromat.
Egész jól teljesít. Alkalmazása 10 fokot csökketett az maghőfokokon.
Tehát kiérdemelte az ajánlott minősítést :DD :D
Nem mondom, nem egy halk kategória, meg nem is designe bajnok, de a teljesítménye verhetetlen :D

http://kefetemap.deviantart.com/

(#21074) mpierre válasza pincehely (#21073) üzenetére


mpierre
veterán

:DDD :C

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#21075) pincehely válasza mpierre (#21074) üzenetére


pincehely
addikt

A DES-t működésre tudtad már bírni?

http://kefetemap.deviantart.com/

(#21076) MPowerPH válasza pincehely (#21073) üzenetére


MPowerPH
félisten

Ejj, most csináljak én is fotót az enyémről? ;] Olyan csini kis ventit raktam össze, van is légáram, de hang is. :DDD

Don't Tread On Me

(#21077) pincehely válasza MPowerPH (#21076) üzenetére


pincehely
addikt

Na jó, hogy!
Én várom a képet! :DD

http://kefetemap.deviantart.com/

(#21078) keIdor


keIdor
titán

Drágábból érkezik a még drágább. :)
Szerintem:
i7 970: 540$ lesz.
i7 980: 840$ lesz.
i7 990X: 999$ lesz.

Én maximum 300$-ért gondolkoznék el a váltáson, de még azt is kicsit sokallom. :U

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#21079) subaruwrc válasza keIdor (#21078) üzenetére


subaruwrc
félisten

sok értelme lesz ...

(#21080) mpierre válasza pincehely (#21075) üzenetére


mpierre
veterán

Á be se mertem kapcsolni még a saját gépem... :( Megfő. Most az asszony gépe megy, ez csak integrált vga-s amd, semmi extrával és jelentősen hűvösebb, mint az enyém. 29°C van a lakásban. :Y

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#21081) keIdor válasza subaruwrc (#21079) üzenetére


keIdor
titán

Ez olyan, mint a Ferrari 458 Italia. Az se sok embert érint, és mégis kijött.:D

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#21082) pincehely válasza mpierre (#21080) üzenetére


pincehely
addikt

Én szépen visszavettem az órajeleket a gyári értékek alá, a ram is csak 1066mhz-en megy.
Játszani most úgysem fogok, mert tanulnom kell.
Így meg 700-as ventifordulaton is tartja a Corator a 45fokot.
Hozzáteszem, hogy a proci csak 0,9V-ot kap.

http://kefetemap.deviantart.com/

(#21083) Sárpac válasza subaruwrc (#21079) üzenetére


Sárpac
nagyúr

i7 970: 540$ lesz.

Ennek azért lesz apróban 100k körül fog menni..:)

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#21084) keIdor válasza Sárpac (#21083) üzenetére


keIdor
titán

Áhh... 140k lesz az is. Használt példányok 2011-ben már lehet lesznek 100k-ért is.

más: 133x21-re levettem a gépet, most ez megy 0,95V-on LinX-elem épp.:DDD Szerintetek van értelme a rammal is lemenni gyári fesz alá? Egyrészt azért vettem le, mert nem megy mindig a klíma. (2 klíma+mosógép ha egyszerre megy levágja a biztosítékot, nem erőltetjük...)
Másrészt meg nem használom ki a gépet, csak játszom...

Ja... uncore most 3200-n megy, 1,19V QPI-n, ez se rossz.
Marad így télen is, nincs kihasználva.
Öcsém is rájött erre, ő is levette a Q9550-et valami nevetséges 0,9V-ra és 3GHz-en megy...

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#21085) subaruwrc válasza Sárpac (#21083) üzenetére


subaruwrc
félisten

540 eur :DDD

Keldor Papa

naja kb annyi.
ramoknak feszt csökkenteni hát van értelme de mondjuk egy 6gigás kit széttépve fogyaszt full load 30w-ot akkor elképzelheted normál használat mellett mennyi fogyasztáscsökkenés lesz abból.
~0

(#21086) keIdor válasza subaruwrc (#21085) üzenetére


keIdor
titán

A fogyasztás nem érdekes, a 2 klíma ígyis széjjelvágja a villanyszámlát.:(
Megfogtam kézzel őket az előbb, melegek voltak, most levettem 1333MHz CL7-re, 1,5V-on megy 1T-n. Eddig stabil.
QPI meg 1,17V (ez az alapfesz Giga szerint) 2800MHz uncore.

Úgy vagyok vele minek forrjon a gép, ha ki sincs használva... Ez a takarékos üzemmód most, marad is így jódarabig. Csak játékra használom, ott meg úgyis a VGA a lényeg, megkockáztatom, hogy így is kurva gyors lesz az egész és észre se lehet venni, hogy 1GHz-el lassabb a proci, meg 500MHz-el a ram, így is szárnyalni fog...

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#21087) subaruwrc válasza keIdor (#21086) üzenetére


subaruwrc
félisten

nálam detto ugyanez van, annyi a különbség hogy lusta vagyok linx-elni és ezért 1.215v-n van a qpi, de amúgy 2800 cpu ht on 1333 c7 1.62v

(#21088) MPowerPH


MPowerPH
félisten

Valaki tud linkelni nekem egy 930-as alapórajeles+turbo, HT on -os LinX gigaflops eredményt? 1 kör, semmi több.
Nálam jó a helyzet, i7 az órajelemelésre melegszik piszkosul, a feszültségcsökkentésre alig reagál, most megnéztem alacsony szorzón. Én alapon hagyom most, ez turboval majd 3Ghz, 1.264v-n, ez a proci vid-je. Ramok is alapon szaladnak. És így 30 fokos szoba ide vagy oda, LinX alatt a True passzívan 80C körül tartja a legmelegebb magot.
Viszont a 4890-ekre rá kellett engedjem a hűtést, 3k-s UltraK nyomja rájuk a levegőt, mert idle-ben is érintésre azonnal égettek. Nem kísértem az ördögöt. :N
Délután 26C volt a szobában. Megnéztem a két meccset, nyomtam egy kis game-et, egyből 30,8C lett. Jövő héten jön a klímás, féltem a gépet. SAS HDD-nek szerintem nem tesz jót ez a magas hőmérséklet...azon is filózok, hogy egyszerűen kikötöm, és feltelepítem egy mezei HDD-re a rendszert, mert ez lehet sok lesz neki.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#21089) keIdor válasza MPowerPH (#21088) üzenetére


keIdor
titán

Miért nem feszeled alul? Én azt csinálnám, hogy belőném 133x22-re, de C1E, EIST off, hogy ne ciceregjen, majd mehet neki a 0,9V, tuti elmenne 3GHz-et. Nekem most így megy 2,8GHz-et. (133x21) Így sztem még kevesebbet is eszik, mintha full alapon menne...
És még nem is melegszik.:)

Szegény angol kapus.:(

Mod: Eszembe jutott, hogy nincs alulfesz a Foxconnban, sry, így tárgytalan a kérdés.

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#21090) MPowerPH válasza keIdor (#21089) üzenetére


MPowerPH
félisten

Ahogy mondod. :( De megnéztem, fogyiban talán 2W, celsiusban meg talán 1 egység. :) i7 nem a feszre érzékeny. Már alapból a turbo sokat dob a maghőn.

Ne is mond, pedig azt hittem helyreteszik az USA-t, de sajnos csalódnom kellett. :(

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#21091) Sefi84 válasza subaruwrc (#21070) üzenetére


Sefi84
senior tag

Super PI 32M 4000Mhz/2000Mhz
Egyébként i7-nél már a Hyper PI az ami érdekes lehet, mert az terheli le az összes magot és nem a Super, mert az csak kb.20%-ban terheli le a procit!
Nem okoskodni akartam csak így van!
Az már nem futott le azt nem bírja ezeken a beállításokon sajna :F
Ja és LinX se stabil ezek mellett!!!

Házi-mozi mindenek felett!!! :)

(#21092) dime27 válasza MPowerPH (#21088) üzenetére


dime27
őstag

Még jo hogy megmaradt a q9550en+ud3p kombo 3.6ghzen passzivan 60 fokra melegedett fel tegnap x264s kódolás mellett szobámban 28 fok volt:DJah és haf-932ben nem megy csak az első 23as meg a hátó 14es venti :B ;) :K :U

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#21093) subaruwrc válasza Sefi84 (#21091) üzenetére


subaruwrc
félisten

pontosan tudom mi mennyire terhel, de engem nem a stabilitás érdekel

ha a hyper pi nem fut le akkor cseszheted h linx stabil a rendszered.

(#21094) MPowerPH válasza Sefi84 (#21091) üzenetére


MPowerPH
félisten

Melyik része nem stabil? Uncore?

mod: pedig megkapja az 1.36v-t, és elvileg azt bírnia kellene. Lehet sok volt az a 1.42v LinX neki?!

dime27: Végül még is maradt az S775? Nekem is csak a CF miatt kellenek a plusz ventik, mert szörnyen tud melegedni ilyenkor. Egyébként nekem is a hűtővel vonalban helyezkedik el a két házventi, azért bírja passzívan.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#21095) subaruwrc válasza MPowerPH (#21094) üzenetére


subaruwrc
félisten

:K

(#21096) Qru válasza keIdor (#21089) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nekem boot alatt akkor is cicereg ha EIST és tsa-i off-on vannak. :( De csak boot alatt utánna tök kussban van, akármit csinálok vele.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#21097) MPowerPH válasza Qru (#21096) üzenetére


MPowerPH
félisten

Én nem hallok ilyen cicergést, néha a két VGA szokta, pl. game betöltésekor, de menüben elhallgat. Alaplap tápkörétől még nem tapasztaltam. Szóval nálam az eist is be van lőve, a semminél azért jobb az is. Na persze ha lenne undervoltage...

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#21098) Qru válasza MPowerPH (#21097) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

VGA-m nekem is ciripel. Minden 2D-ből 3D-be váltásnál kb 3 sec-ig aztán csöndben van. Kibírható. :K

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#21099) MPowerPH válasza Qru (#21098) üzenetére


MPowerPH
félisten

Jah, ahogy mondod. Az nem zavar, annyira nem gáz. :N

Don't Tread On Me

(#21100) keIdor válasza Qru (#21098) üzenetére


keIdor
titán

Jah nekem is pl. a Crysis menüben cicereg az X2.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.