Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#21501) niklebi válasza AirBooms (#21411) üzenetére


niklebi
senior tag

Nekem ilyen lapom van,és kezdő tuningosként ha valamit rosszul állítok be Bios-ban akkor nem indul el a lap. Csak fekete képernyő van és Cmos rezet után kezdhetem újra. Ha elindul és mondjuk Linx alatt áll le akkor ugyan ez van. Mindig csak Bios reset után indul és kezdhetem elölről. Ha valamilyen beállítást amit lementettem és nem jó akkor sem indul el a lap addig amíg nem találom meg mi van rosszul beállítva. Legtöbbször a ramokkal van a baj,és ha az nem jó akkor az indulásnak annyi! Nem tudom a Tied milyen,de az enyém iszonyatosan droppol. Pl: QPI-nem biosban 1.384V-ot adok akkor Everestben csak 1.33-1,34 között ingadozik, sőt a CPUZ-ben is ilyeneket mutat. Én jártam már úgy is,hogy egy rossz beállítás után nem a Bios1-hanem a Bios2-vel indította újra a lapot és az még a gyártáskor telepített 903-as volt. Jó órába került mire rájöttem miért lett minden olyan zagyva :(((
Úgy hogy szerintem ez a lap ilyen érzékeny a rossz beállításokra. :W
Azt a tápkábel kihúzós dolgot még nem próbáltam ,nekem elég a bios reset is!

[ Szerkesztve ]

(#21502) MPowerPH válasza kmisi99 (#21498) üzenetére


MPowerPH
félisten

Jah, Intel paszta le, nem keverjük. :) Igen, szedd le, pasztázd újra és úgy húzd meg, hogy átlósan feszítsd meg a csavarokat, nehogy féloldalast álljon. Mert tényleg irreálisan melegszik, pont úgy, mint nekem amikor rosszul raktam fel.

Don't Tread On Me

(#21503) kmisi99 válasza MPowerPH (#21502) üzenetére


kmisi99
addikt

Na sikerült. Hátul a csavarok nagyon lazák voltak még vagy 2x körbe tudtak simán fordulni csavarhúzóval.
Na akkor laza csavarokkal 2,5V on terhelés alatt 80 fok
Meghúzott csavarokkal 3,5V!!!!! terhelés alatt 75-76 fok :D
Kösz a segítséget!

(#21504) subaruwrc válasza kmisi99 (#21503) üzenetére


subaruwrc
félisten

Na akkor laza csavarokkal 2,5V on terhelés alatt 80 fok
Meghúzott csavarokkal 3,5V!!!!! terhelés alatt 75-76 fok

ezek mik?

(#21505) kmisi99 válasza subaruwrc (#21504) üzenetére


kmisi99
addikt

Ja az volt hogy teszteltem prime al a procit 80 fokos volt 2,5 voltos proci feszen
BMW001 azt mondta hogy vagy forrófejű az i7 vagy rosszul van felrakva a S. Mugen 2 Na megnéztem és igen nagyon lazák voltak a felfogató csavarjai meghúztam őket és emeltem a feszt 3,5V ra mert 2,5 nem volt elég 4Ghz nél és még így is +1V al is 5 fokkal hűvösebb lett az i7 :D

[ Szerkesztve ]

(#21506) subaruwrc válasza kmisi99 (#21505) üzenetére


subaruwrc
félisten

szerintem nem igazán tudod miről beszélsz
1.5v vs 1.55v vagy valami ilyesmi lehet?
max 2.5v körül tudnál beállítani a procifesznek de ott azonnal meg is döglene úgyhogy végképp nemértem mivan. 1.55v-on meg hogy léggel nem tartod 80 fokon az is biztos

(#21507) pincehely válasza kmisi99 (#21505) üzenetére


pincehely
addikt

Valamit nagyon elnéztél a feszekkel.
Ilyen feszültséggel már karácsonyfa égőket meg lehet hajtani. :DD
Szerintem nézd át azt a biost alaposabban.
Vagy ha nem azt a feszültséget állítottad, akkor mit? Mert a X58-ban semminek nem lehet(lehetne) 2,5V-ot adogatni.

http://kefetemap.deviantart.com/

(#21508) kmisi99


kmisi99
addikt

JAJJJJ Elírtam :DD :D 1,25 és 1,35 lett volna ott

[ Szerkesztve ]

(#21509) subaruwrc válasza pincehely (#21507) üzenetére


subaruwrc
félisten

Mert a X58-ban semminek nem lehet(lehetne) 2,5V-ot adogatni.

PLL_-nek 2.6v-t tudok :D

ja tényleg ezt meg akartam már kérdezni, valamelyikőtöknél pll fesz emelésre sikerült több bclk-t elérni? megmondom én nem próbálkoztam még ezzel, illetve max 1.84v-ig de nem sok hatása volt a max bclk-ra.

[ Szerkesztve ]

(#21510) pincehely válasza subaruwrc (#21509) üzenetére


pincehely
addikt

Jó, de te elvetemült vagy. :DD :DD :R

http://kefetemap.deviantart.com/

(#21511) kmisi99


kmisi99
addikt

Futtattam egy LInX et. Azok amiket kiírt hibának számít? És 4GHz nél ezek a hőmérsékletek jók?
[link]

(#21512) subaruwrc válasza kmisi99 (#21511) üzenetére


subaruwrc
félisten

a hőfok jó de a gflops érték baromi kevés főleg ht on 4ghz-en. én 3460-on tartok 45gflopsnál

pincehely

hehe, csak a biosban az a max :DDD

(#21513) kmisi99 válasza subaruwrc (#21512) üzenetére


kmisi99
addikt

ÖÖÖ mi az a gflops meg miről beszélsz :D mert kb semmit nem értettem ebből :DDD

[ Szerkesztve ]

(#21514) subaruwrc válasza kmisi99 (#21513) üzenetére


subaruwrc
félisten

a linx ablakban van ilyen oszlop...

(#21515) kmisi99 válasza subaruwrc (#21514) üzenetére


kmisi99
addikt

Jaa látom és az hogy lehet nagyobb kisebb? Melyik a jobb?

(#21516) MPowerPH válasza kmisi99 (#21503) üzenetére


MPowerPH
félisten

Nah, örülök, hogy tudtam segíteni. :) Sejtettem, hogy valami ilyen van, irreálisan melegedett, Mugen 2-nél figyelni kell. GFlops a számítási teljesítmény, minél nagyobb, annál jobb. Ezt sok tényező is befolyásolja, nagyon nem mind1, hogy 32 vagy 64bit pl, de az aktuális leterheltség is bezavarhat. Viszont ha irreálisan alacsony, akkor az azt jelenti, hogy valszeg kevés a procinak a kraft, és munka közben hibázgat, aminek a javítása a GFlops csökkenéséhez vezet. Próbáltam általánosan leírni. :DDD

Mikor LinX-et tolsz, ne az Everestet rakd be mellé, hanem 2db CPU-Z ablak(cpu/mem), és használd a real temp -et hőmérséklet monitornak. :)

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#21517) kmisi99 válasza MPowerPH (#21516) üzenetére


kmisi99
addikt

Ezeket a ram befolyásolhatja mert most single channalben megy mert semmi kedvem azért órákat kínlódni hogy a második ventit új applikáljam rá hogy a memória kitolja egy kicsit.
Amúgy kösz mégegyszer a segítséget :)

(#21518) pincehely válasza kmisi99 (#21517) üzenetére


pincehely
addikt

Nálam 4ghz-es beállításon már 60gflops felett teljesít a 920-as.
Szóval ott valami nagyon nem okés.

http://kefetemap.deviantart.com/

(#21519) MPowerPH válasza kmisi99 (#21517) üzenetére


MPowerPH
félisten

Ezt a linkelt LinX-et milyen órajelen futtattad?

Miért nem megy a ram Nálad Tri Channelben? Mert pontosan nem értem az okát, de ez i7, úgy illene használni. :U Egyébként nagyon is számít.
Mugen -nél ez alap probléma, hogy magas hűtőbordás ramokkal nem lehet elé ventit rakni. Azt tudod csinálni, hogy kábelkötegelővel ráhúzod, de a memóriát szerintem a hűtés miatt ne szedd ki.

pincehely: Ez sok mindentől függ, nem kell ilyen mértékben támaszkodni a LinX által mutatott GFlops értékre. Cinebench-ben tök ugyanúgy teljesített egy linX alatt 52 és 56GFlops-ot hozó proci is. :) Inkább az a fontos, hogy ne legyen túl alacsony. 4GHz-n olyan 52GLops a minimum 32bit-en, és 54GFlops 64bit-en. De láttam már sok félét, e között mozogtak.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#21520) kmisi99 válasza MPowerPH (#21519) üzenetére


kmisi99
addikt

Nekem 4GB ddr3 mam van mert olcsón hozzájutottam de majd megcsinálom dualba mert drótall megoldhatom hogy kicsit kilógjon a venti

(#21521) MPowerPH válasza kmisi99 (#21520) üzenetére


MPowerPH
félisten

Dual? Akkor miért vettél 9xx-es szériát? :) Elég lett volna a 860-as i7-es is, az csak a dual-t tudja kezelni. A 9xx széria Tri channallel dukál, és úgyis illik használni. :U

Don't Tread On Me

(#21522) pincehely válasza MPowerPH (#21521) üzenetére


pincehely
addikt

Hát igen, "tudni illik, hogy mi illik", és ez az informatikára hatványozottan igaz.

http://kefetemap.deviantart.com/

(#21523) HSM válasza MPowerPH (#21521) üzenetére


HSM
félisten

"A 9xx széria Tri channallel dukál, és úgyis illik használni. :U"

Mi ez a hülye duma? :F Dukál, meg illik.... :W Teljesen jól elmegy az dual-channelben is, csak nem hajtod ki 100%-ra, hanem mondjuk 80-95%-ra.... Ennyi erővel kár ajánlanod a 860-at, mert az egy az egyben dual-channel 9xx memóriarendszer terén. Amúgy meg szvsz nem egy kategória egy 860 és egy 920, az X58+ICH10R egy nagyon erős, jól bővíthető, megbízható, korrektül megtervezett konstrukció. A P55-ös motyóról én ezt már nem jelenteném ki.... :U

(#21524) kmisi99 válasza MPowerPH (#21521) üzenetére


kmisi99
addikt

Mert akkor még lehet a mérnökök fejében se nagyon volt. De amúgy se vennék ma se 860 as i7 et mert ez kész ennyi nemsoká kihal szintúgy a 775 x58 ba meg még ott van az 980x most annyi hogy kerítek 10 000 ft ér még egy hasonló modult aztán tri channel.
Amúgy a dual korlátozza a proci számolását :F ? Vagyis lassabb tőle?

[ Szerkesztve ]

(#21525) szacsee válasza HSM (#21523) üzenetére


szacsee
nagyúr

Na kezdtem dörzsölni a tenyerem, hogy valami P55-ös tuninghuszár ide merészkedett... erre olvasom, hogy BMW fórumtárs próbál csak X58 szériához illő dolgok mellett kiálni... na igen a muszáj nagy úr sajnos. Anno én is úgy voltam, hogy majd a fingmaxokat lecserélem, de a procim sem űberhúdejó, no meg a ramok is mennek 1600-on úgyhogy hagyom a fenébe a projektet.
Viszont HSM hozzád lenne egy apró kérdésem. Talán a legtalálóbb az lenne, ha azt mondanám, hogy a fagyi visszanyal. :DDD
Anno nem értettem mi cicereghet nálad, PCI-os hangkarinál, amikor nálam is és pl DigitXT-nél is a táp cicergett... viszont most már értem, hogy belenyúltam én is ebbe a témába. Először azt hittem jól van majd megoldom, de kíváncsi lennék a véleményedre, hogy mit tehetnék? Tápokról alaposan mélyvíz topikban írtam egy szösszenetet némi csatolt fájl-al kiegészítve. Visszakerestem a Te problémád, de sajna a képet amit linkeltél már a jóképű image.netbank már nem tárolja... sajnos nagyon sok linkelt kép eltünt emiatt a PH-n. :((
Milyen programmal nézted meg az áthallást? Nálam hallani, mivel játék alatt pl ha skype-olok a drót túloldalán már anyáznak. ;]

kmisi99: No para a proci nem lesz lassabb tőle, sőt elvileg kevesebb QPI fesz is elég lehet ugyanazon biciklihez, ramfrekihez dualnal, mint trécsenelben.... csak a memóriasávszél lesz kisebb, de így is erősebb egy tuningolt 775-ös rendszerhez képest.

[ Szerkesztve ]

(#21526) kmisi99 válasza szacsee (#21525) üzenetére


kmisi99
addikt

Aham szóval csak a ramok teljesítménye lesz kevesebb? Vagyis kb miben lesz lasabb a rendszer a dual miatt?

(#21527) pincehely válasza kmisi99 (#21526) üzenetére


pincehely
addikt

Mindenben, ahol a ram sebessége, sávszélessége domináns.

http://kefetemap.deviantart.com/

(#21528) MPowerPH válasza HSM (#21523) üzenetére


MPowerPH
félisten

Azért én a helyedben nézegetnék pár tesztet a 860 vs. 920 esetében. Ezek után rájöhetsz arra, hogy vajnyi kevés a különbség a kettő proci/rendszer között, van ahol a 860 még erősebb is, Tri channel előnye nem mindenhol jön ki. Akinek nem kell CF/SLI, annak egy P55 is bőven elég mindenre. Semmi hátrányát nem látom.
Igen, azért ajánlottam a 860-at, mivel az pont dual channel, ha már úgyis olyan memóriákkal tervezett.
"az X58+ICH10R egy nagyon erős, jól bővíthető, megbízható, korrektül megtervezett konstrukció. A P55-ös motyóról én ezt már nem jelenteném ki.... "

Ezt fejtsd ki bővebben kérlek, mármint a miértjét. Mert én nem ezt láttam eddig sehol sem. ;)
Mielőtt olyat írnál, aminek nincs kézzel fogható alapja, olvasd el ezt. Én ha tehetném, egy az egyben cserélnék 8-as szériára, még talán jobban is járnék. Teljesítményben ugyan az, pénzügyileg nyernék, CF-et kellene csak cserélnem...

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#21529) szacsee válasza kmisi99 (#21526) üzenetére


szacsee
nagyúr

Észrevehetően van aki biztos érzi dual és tri között a különbséget, de attól függ mire használod a gépet.
Ha pl A1-es méretben photoshoppolsz, vagy HD rippelsz ramdrive-ra, akkor biztos éreznéd Te is. Ha viszont hétköznapi alkalmazásokat használsz pl játék, ez-az, akkor jódarabig nem érzed a hátrányát.
Egyszerű az eset.. winrar kicsomagolásnál lehet hogy Nálad 200 Kb/sec-el kevesebb lesz, ez ott mutatkozik meg, ha pl egy nagyobb fájlt archiválsz és Nálad pl 10 másodpercel később végez 10 perces műveletnél pl... vagy játékban nem 85, hanem 82 FPS-ed lesz.
Szerintem sehol nem fogod érezni, ahol kevés lenne a vasad, ott a mienk is megfeküdne.... :K

BMW001: P55-nek 1VGA-s kiépítésnél van 1 előnye ami nagyon nagy... :K
Az pedig az IDLE fogyasztás... húzva pedig tudjuk, hogy közel i7 szint egy jó procival, rammal. Azon estem hanyatt, amikor H55, vagy 57-es tesztnél üresben init VGA-val 20-30W-ot evett a komplett gép a táp hatásfokával is számolva... na ez a nem mind1. :W

[ Szerkesztve ]

(#21530) kmisi99 válasza szacsee (#21529) üzenetére


kmisi99
addikt

Ja jó rendben köszönöm a kielégítő választ :) De azért ha lejjebb mennek az árak igyekszek még egy ilyen modult beszerezni

(#21531) MPowerPH válasza szacsee (#21529) üzenetére


MPowerPH
félisten

Nah ez a másik, a fogyasztás. Rátapintottál az egyik lényegre. :)
De mióta haver megvette a 860-asát, ami alapon pont ugyan annyit tud mint az én 930-asom, azóta kicsit meginogtam. És egy kicsit olcsóbb is volt a művelet, kijött volna egy SSD ára még ráadásnak. És igen, tuningolva megy úgy, mint a 930-asom szintén húzva. Szóval én nem húznám le azt a P55-öt... Ez olyan mint az X48 vs. P45. Mindenki oda volt, hogy X48, de a P45 sokkal életképesebb chipsetnek bizonyult. Én kezdem itt is azt látni, annyi különbséggel, hogy az X58 megállja a helyét minden téren, csak a rá épülő rendszer semmivel sem tud többet(kivétel a memóriaigényes alkalmazások), mint egy csúcs P55-ös konfig, csak sokkal jobban terheli a pénztárcát.
És mindegyik megy a felejtésbe, az is biztos. X58 -ra mehet Gulfi, de ez nem sok embert érint, 1 év múlva már kukázni való lesz mindegyik, ha érted mire célzok.

Szóval várom, miért is nem egy kategória a kettő csak a procik számítási teljesítményét nézve, és a rendszer egyéb funkcióit is beszámítva. :) Mert azon kívül, hogy jól kezeli a CF-t, semmi előnyét még nem tapasztaltam...

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#21532) HSM válasza szacsee (#21525) üzenetére


HSM
félisten

A kép a Rightmark Audio Analyzer-el készült, az akkori X-fi Extreme Music-ommal (4 hónapos volt akkor). Eredeti formájában nincs meg, de összeraktam újra, mivel az eredmények megvannak. A mérés a kari line out és line in kimeneteinek/bemeneteinek jack-jack kábellel való összekötésével készülnek, így a kari a saját hangját veszi fel. Sajnos így se teljesen pontos a mérés, mivel a legtöbb karinak jóval gyengébb a line in-je mint a line out...

Nálam a ciripelés csak üresben volt, és a feszültségcsökkentéssel volt összefüggésben, és nemcsak a hangkariban hallatszott, hanem kívülről is a házból lehetett hallani. Ez a dinamikus-feszes dolog akkor derült ki, mikor az addig kussoló tuning beállításom a Dynamyc-VID tesztelésekor visszaadta a cicergést. Ja, és az alaplapi hangkariból nem hallatszott, csak az X-fiből. Most kipróbáltam az EVGA lapom, ami szintén cicereg, tuningolva is, mivel visszaveszi a feszt, lehet hallani a házból ha nagyon fülelek, viszont itt a hangkariban a legkisebb zajt se hallom, csekkoltam fülessel is. A dolgot némileg ferdíti, hogy ez már nem a régi Creative X-fi, amit már rég eladtam, hanem az Auzen-féle, nem kicsit komolyabb.... :B Viszont, ezzel a karival is megvan a cicergés, ha az előlapi, gagyi kábeles kivezetést használom! Nem tudom, mitől lehet, de a kábel ráncigálására nem változik a hang. Amúgy feltöltöttem a komplett mérést, találsz benne 2 wav-ot, amik a felvett, nyers hangok. Van az elején egy csöndes rész, ott tisztán hallani a dolgot, csak vigyázz, nagyon fel kell tekerni a hangerőt, és ha nem stoppolsz időben, kb. meg fogsz süketülni.... :DDD [link]

Nálam amúgy a fix feszes tuning és 160+ BCLK kombója orvosolta a dolgot az UD5-ben. Az EVGA cicereg mindig, mivel ott nem jöttem rá, hogyan lehet fix feszesre beállítani a tuningot, mindig "Dynamic-VID"-ezik... :D Viszont itt túlzottan nem zavar, mivel a hangkarimból nem igazán hallatszik. (Hátulról, ami gyakrabban megy egyáltalán, és elölről is halkabban, mint az UD5-ben X-fivel anno.)

(#21528) BMW001: "...van ahol a 860 még erősebb is."
Ez nem meglepő, jóval magasabb az alap-órajele, és még a Turbo-ja is többet ad rá.

"Semmi hátrányát nem látom."
Papíron nincs is. ;)

"Ezt fejtsd ki bővebben kérlek, mármint a miértjét."
Nézz utána a mechanikai és elektronikai specifikációknak, ha érdekel. Az egész a foglalattal kezdődik, a s1156 alapból egy igénytelen konstrukció. Jóval kevesebb tápvezetékből kap szuflát, a rögzítő mechanizmus is egy kalap ****. Nem véletlen égtek le az első lapok akár alapon is. Ez azért elég ciki, no comment.... :U
A másik komoly pont, hogy X58-nál a rendszerben 36 PCI-E bővítősávod van a prociba egy bazigyors QPI-linken bekötve, P55-nél van 16, ami elmegy a VGA-nak, egyéb nagysebességű eszközök meg kapálózhatnak egy "vacak" max 2GB/sec-es elméleti csúcssebsségű DMI buszon.... Erre van kötve a hálózat, sata, audio, USB, minden... [link]. Elég fos megoldás ez is, nagyon be van szűkítve minden bővítési lehetőség.
Arra is nyugodtan kereshetsz teszteket, hogy az ICH10R winyókezelő teljesítménye bizony magasabb, mint a P55-é. Azért ez is kicsit komikus számomra, de igaz. A slusszpoén pedig, hogy X58-ba ott vannak már a 6 magos, AES gyorsított Gulfok, míg 1156-ba nincs tervezve ilyen proci. 1366-ba is jön majd a 950 a jelenlegi 920/930 árszintjére, és a 970-es hatmagos 500 dolcsi körülre, mint a 950/960 régi ára. És majd 1-2 év múlva, mikor már jól lement a Gulfok ára, jó móka lesz egy mozdulattal cserélni, míg az 1156 tulajok cserélhetnek hozzá lapot is kapásból. És addig is élvezhetem a sokkal fullosabb lapom, nem kell CF-en aggódnom, vagy ha beújítok valami frankóbb RAID kártyát valami brutál SSD-raid-el, hogy hova dugjam.... Mert én legalább még 1-2 évre terveztem ezt a konfigot... (Max VGA és Gulfi upgrade-el..)

(#21529) szacsee: Jajj már, ne gyere az üresjárati fogyival... :DD Az a 20-25W, amivel az X58 többet fogyaszt, szvsz nem oszt, nem szoroz, hosszútávon se.
Az a 20-30W int VGA-val már más kalap, de az nem P55-Lynnfield kombó. ;) Mondjuk szerintem kamu adat, de mindegy, 50W alatt nem igazán tartom reálisnak, persze attól még lehet az. Akit meg amúgy annyira érdekel az üres fogyi, attól fura húzás lenne, ha tuningolna, hogy bukja az egészet, nem? :U

[ Szerkesztve ]

(#21533) HSM válasza HSM (#21532) üzenetére


HSM
félisten

Hopp, rossz a link.... Itt a működő: [link]
És a legszebb az X58 mókában, hogy már másfél éve megvan, kisebb-nagyobb módosításokkal, és még ma is pokoli gyors 3675-ön... ;] Akik 1156-ba fektettek, azok kapásból egy év hátrányból indultak, és kapni fognak mégegy évet a Gulf-al, ha tényleg nem lesz 1156-os variánsa... Pedig igen valószínű, hogy nem lesz... És így lesz az olcsó nagyon drága. Az NF200-as kókány P55 lapokról nem is beszélve...

(#21534) szacsee válasza HSM (#21532) üzenetére


szacsee
nagyúr

Köszi a kimerítő összefoglalót. :R
Nálam miki bemeneten hallani nagyon... fülessel még feltekerve sem (persze a C1E van letiltva, de idáig nem csinálta 4670-el). Átdugtam már a másik PCI-E kábelcsatira a tápon, de semmi. Azon agyaltam már, hogy esetleg tápcsere... Xonar D1 csere DX-re, amikor eszembe jutott, hogy van logitechnek usb-s mikrofonja.. igaz drága, mert 5K, de azon tuti megszünne és olcsóbban is jönnék ki mint egy tápcsere szerintem... no meg az lutri, mert utána is csinálhatja, ha interferencia miatt van.
Ma megnézem mit tudok vele csinálni... még azon agyalok, hogy az interferenciát elvileg a Clock Skew-okkal el lehetne tolni nem?... már ha gépházon belüli a dolog.. :F

Szerk: Ómájgáád most nézem 64Mb-os a hangfájl... ;]
Legalább kihallom a részleteket. :D

[ Szerkesztve ]

(#21535) HSM válasza szacsee (#21534) üzenetére


HSM
félisten

Az a nyers teszteredmény, színtiszta WAV. ;) Tegnap hogy ottvolt a fülesem, beraktam kis zenét, és valahogy nem tetszett a hangzása. (Lame new VBR V0, joint stereo, 250kbps körül) Az az album "véletlen" megvolt FLAC lossless-ben is, megkerestem, beraktam. Kicserélték a zenét, de tényleg. :Y
A Clock Skew az elvileg valami késleltetés a buszon, tudtommal nem erre való, szerintem összekevered a "spread spektrum" opcióval. Utóbb van az interferenciák ellen. :K

(#21536) kmisi99


kmisi99
addikt

Szerintetek úgy hogy 75 fokos 4Ghzen az i7 linx alatt így el tudnék 4,4Ghz ig jutni? Vagy valami más is meggátolhat ebben engem? Asus p6t se lapom van!

[ Szerkesztve ]

(#21537) pincehely válasza kmisi99 (#21536) üzenetére


pincehely
addikt

Sok minden meggátolhat.
Ha nem sajnálod a procidat, hogy 80 fok felett fog üzemelni terhelve, akkor vágj neki.
De semmi biztosíték nincsen rá, hogy ez össze fog jönni
210-es bclk kellene hozzá, és az nem mindegyik lap rázza ki olyan egyszerűen magából.

http://kefetemap.deviantart.com/

(#21538) kmisi99


kmisi99
addikt

Szerinted turbo onal vagy offal csináljam? Amúgy az a 75 fok nem az össz hűtésteljesítményem volt ;] Van még itt pár venti ami még simán befér a házba ;]

(#21539) MPowerPH válasza kmisi99 (#21536) üzenetére


MPowerPH
félisten

Attól függ mennyi feszt kér hozzá. :U De valszeg a hűtés kevés lenne neki, i7 a plusz MHz-re melegszik piszkosul, és az a 400MHz többlet nagyon fűt. Először próbáld meg 4.2GHz-n, turbo on -al, 21-es szorzo ált. jobb mint a 20-as. Tehát 21x200-on lődd be, és linkeld már be plz ide az eredményt, kíváncsi vagyok. Ha ezt bírja, akkor mehet szépen lassan följebb. De a hűtés nem lesz elég neki. :( 4GHz-n olyan 62C -vel lenne még esély rá, így nem sok tartalékod van. 85C fölé ne engedd.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#21540) kmisi99 válasza MPowerPH (#21539) üzenetére


kmisi99
addikt

Na úgylátszik tényleg nem nagyon bírja 200x21 volt linkel ment pár másodpercet de leállítottam mert már 88 fokra is felugrott. Azért tényleg durva hogy +200mhz aztán +10-15 fok
De talán megint lazulhatott a mugen mert most sokat pakolásztam a gépet

[ Szerkesztve ]

(#21541) kmisi99


kmisi99
addikt

Na úgylátszik 4Ghz a határ többet nem bántom mert már így is felment 1-2x 89 fokra egy mag jó a 4Ghz nekem 75 fokon is. Hisz mondjuk amúgyse érne sokat az a +2-400Mhz amikor már a 8 magosak lesznek az urak

(#21542) pincehely válasza kmisi99 (#21541) üzenetére


pincehely
addikt

HT be van kapcsolva?

http://kefetemap.deviantart.com/

(#21543) kmisi99 válasza pincehely (#21542) üzenetére


kmisi99
addikt

Igen be!

(#21544) MPowerPH válasza kmisi99 (#21541) üzenetére


MPowerPH
félisten

Mennyi v-t adsz neki 4GHz-hez? :U HT-t akár ki is lőheted, ha nem használod ki a 8 szálat. Akkor hűvösebb lesz a proci, de a 4.2GHz akkor se lehetséges.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#21545) AirBooms válasza niklebi (#21501) üzenetére


AirBooms
addikt

Az enyém is droppol, de a legkisebb tuningra is elkezdi ezt a nem indulok el dolgot... Elvileg a ramokkal rendben kéne lennie mindennek, memtesttel is néztem. Viszont megnéznéd nekem, hogy akkor is el tudod indítani a lapod egy rossz beállítás után, ha áramtalanítod a géped?
Amúgy nagyon elgondolkoztatott amit írtál, szerintem ez a logika, gondolatmenet áll a legközelebb a megoldás... A tápos dolgoban kevésbé hiszek (amúgy a tápot megnéztem, s az jónak tűnik)...

(#21546) kmisi99 válasza MPowerPH (#21544) üzenetére


kmisi99
addikt

1,35V ot adtam neki

(#21547) szacsee válasza HSM (#21535) üzenetére


szacsee
nagyúr

Igazad van spread spektrum való erre, de sajnos nem segít... kiveszem majd a tápot és meghallgatom, mert vagy a VGA, vagy a táp búg/ciripel ha a videókártya 3D-ben terhelést kap. Utána rádobok egy kis biciklit de gyanús, hogy VGA idézi elő... de remélem segít.

Jut eszembe amikor a Spread Spektrum-ot varázsoltam elő Ctrl+F1-el Mit menüben beadta a 22-es szorzót, amikor rámentem és levettem, akkor már nem engedte visszaállítani, lehet újból be kellene mennem biosba, de az is lehet, hogy hiába 22-es el sem indulna vele a lap.
Ha kíváncsiak vagytok rá lessétek meg, hátha működik.
Jelenleg nálam nem sok vizet zavar, mivel eléggé alúl van feszelve a proci, hogy keveset fogyasszon.

(#21548) MPowerPH válasza kmisi99 (#21546) üzenetére


MPowerPH
félisten

Uh, az egy kicsit sok am. :U 4Ghz-hez ennyit kér? Alatta nem volt stabil? Ebben az esetben a 4.4GHz elérhetetlen, irdatlan mennyiségű feszt kellene neki tolni. 24/7 a biztonságos határ olyan 1.35v körül van, de javítsatok ki ha tévedek. :R

Don't Tread On Me

(#21549) pincehely válasza szacsee (#21547) üzenetére


pincehely
addikt

Nálam nem ugrott be a 22-es szorzó.
Lehetséges ez egyáltalán?

http://kefetemap.deviantart.com/

(#21550) mpierre válasza MPowerPH (#21548) üzenetére


mpierre
veterán

Az sok? A túrókat. Az enyém 1,4375V-ot kér 4,0GHz + tempóhoz. Pedig ez D0-ás 920-as, nem C0/C1-es 920-as.

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.