Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#20351) DLDKox válasza Qru (#20350) üzenetére


DLDKox
aktív tag

Nekem is a 3 ventis aktív Corsair hűtésem van és tényleg hangos azonban 1 ventiszabályzóval 3000 rpm-en már csöndbe van.

(#20352) Integra válasza Qru (#20350) üzenetére


Integra
titán

kipróbálni ki fogom, de fura lenne ha a 12 centis légcsatorna ne hűtené le rendesen.
ráadásul nem akarok venti szabályozót venni pluszban, ha egyszer az összes ventit tudja az alaplap szabályozni.
de vazz, június eleje.. mindjárt tökön szúrom magam:DDD

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#20353) MPowerPH válasza Integra (#20352) üzenetére


MPowerPH
félisten

Az még jó messze van tényleg. Én leszúrnám magam az fix. :DDD

Don't Tread On Me

(#20354) AirBooms válasza Integra (#20352) üzenetére


AirBooms
addikt

Nem akarok okoskodni, de a Corsair bordái nagyon jók, s ha egy jó házba rakjátok, aminek van egy jó és csendes oldalsó ventije, ami éppen megfújja a VGA-t és a ramokat, akkor talán felesleges is a ramokra ez a plusz aktív hűtés (venti). Pl. egy CM HAF 932 házra gondolok. Én vízzel hűtök mindent, de a ramokat nem. De HAF nagy, 22 centis ultrahalk, nagylégszállítású oldalsó ventije alaposan megmozgatja a ramok körül is a levegőt, innentől kezdve el is felejtem az egészet...

(#20355) Integra válasza AirBooms (#20354) üzenetére


Integra
titán

igen, hasonlóan gondolom, antec p180 mini-be megy a cuccos:K
kiszedem mindkét hdd keretet, csak egy ssd lesz benne, ezt még nemtom, hogy fogom felerősíteni.. :F kaptam valami adapterszerű keretet is, de hogy azt hova kéne felrakni, még nem jöttem rá, ahogy arra sem, hogy az ssd-hez jó e.:DDD
a 4db 120 centis venti útját semmi sem állhatja, low boost. :)

bmw: ma néztem meg a rendelésem és sajnos a vga-t csak jún 2án kapják meg:(, a teljes maradék cucc kiszállítását bevárják vele, ez érthető.

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#20356) Qru válasza Integra (#20355) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nekm is Dominator van, előtte OCZ Platinum volt. Corsair jóval hűvösebb, nem is kell rá aktív hűtés mert alig melegszik. Az OCZ bezzeg kb olvadt olyan forró volt. :(

#nincsbennetarcsi

(#20357) priti válasza katt777 (#20317) üzenetére


priti
addikt

Jó neked, én semmi különbséget nem látok, aközött van egy kicsi, hogy alap vagy 4GHz, de köztes beállítások között nagyon sovány a difi.
Nem a defragon múlik, hogy mennyire kerreg, gyári beállítás kérdése. Hótmindegy kerregés szempontjából hány %-on töredezett. Aki operált már Feature Tool-lal bebootolva HDD-t, annak ez teljesen egyértelmű. Persze el lehet érni olyan töredezettségi szintet, amitől már lehet észlelhető sebességcsökkenés, ezt nem vitatom, de azért rendesen meg kell küzdeni ma már így, hogy az új winekben már ütemezett feladat a default telepítésben a defragmenter. Szerintem max az lehet gond trehányságból adódóan, hogy nincs 10%-nyi szabad hely. Kazettáról digitalizálni háromszor annyi idő, mint leszedni HD-ban a netről. Ha nem valami ritkasággyűjtő vagy, akkor nagy baromságot csinálsz. Ez a 700MB-os divx szint kb. addig jó, amíg van egy crt TV-d, aztán megveszed a fullHD LCD TV-t élénkíted a képet egy picurkát és a sötét részeken, hátterekben négyzetháburú van, ritka nagy fos egy HD-hoz képest, a fullHD-ról meg a BR-ról meg ne is beszéljünk, mondjuk azokra én is sajnálom a helyet, ez a több mint 20GB egy film nálam se menő, persze ha még mindig kazettázol SCART-on gondolom pont lesajnálod az LCD-TV-t a HDMI-vel együtt. Na várjál csak, előbb-útóbb utoé a zinternet. A "veszteségmentes" kifejezést meg gyorsan felejtsd el, ha mágnesszalagról beszélsz bármilyen formában, oké hogy digitalizálod, de az veszteségmentes sose lesz. Ha nem valami olyan ritka cucc, amit képtelenség megtalálni neten, akkor felejtős, otthon ha megfeszülsz se tudsz olyan minőséget prezentálni, mint egy több millás stúdió, amit arra a célra építettek, hogy régi zenéket digitalizáljon és best of lemezeket gyártson...

Hardverlesen

(#20358) Integra válasza Qru (#20356) üzenetére


Integra
titán

ez már ránézésre is combos, kézbe véve pedig a súlya is stimmel, meglepődnék ha nem úgy teljesítene majd élesben, mint amit így már első ránézésre is ígér:)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#20359) Qru válasza Integra (#20358) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nem fog csalódást okozni. :K

#nincsbennetarcsi

(#20360) DigitXT válasza AirBooms (#20349) üzenetére


DigitXT
félisten

Akkor mégsem stabil a gép, amikor nem fut le.;)
(Lehet, hogy nem a proci, hanem a ramok: igaz.)

(#20361) Qru


Qru
MODERÁTOR

Laza 1,55V a QPI-nek. Fincsi, mi?! Link

#nincsbennetarcsi

(#20362) viktor82 válasza Qru (#20361) üzenetére


viktor82
őstag

Ezt már itt megvitattuk,ezért nem is használom 2ghz-en a ramokat és ezzel mindenki igy van! :K

”A történelmet mindig a győztesek írják.” ...és mindig ők a felszabadítók

(#20363) Erdei88 válasza Qru (#20359) üzenetére


Erdei88
veterán

Attól függ mit szeretne vele.
Hűtése hibátlan, nagyon minimális a melegedése, a hűtője üvölt ha használod, csak szabályozva érdemes használni.
A komolyabb tuninghoz elég magas qpi értéket kell beállítani, ami olykor már nem egészséges.

(#20364) viktor82 válasza Erdei88 (#20363) üzenetére


viktor82
őstag

Hűttésel nincs probléma és most 21x191 ami azt jelenti hogy a ramok 1928mhz-en mennek igy is 1.42V a minimum amit kell a QPI-nek adni!

[ Szerkesztve ]

”A történelmet mindig a győztesek írják.” ...és mindig ők a felszabadítók

(#20365) Qru válasza viktor82 (#20364) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Az még mindig túl magas sztem, de a te dolgod.

#nincsbennetarcsi

(#20366) viktor82 válasza Qru (#20365) üzenetére


viktor82
őstag

Igen,tudom!vissza is vettem 1600mhz-re :R

”A történelmet mindig a győztesek írják.” ...és mindig ők a felszabadítók

(#20367) katt777 válasza dime27 (#20323) üzenetére


katt777
félisten

Ebben igazad van. Reménykedj, hogy EMP bombát nem robbantanak a közelben! :DDD

BMW001: Ferrari háttér? :F Lebuktál, neked is vörös a véred! :P

LackoMester: Az attól függ, mennyi az a "végig". Még a 20 kör sem tekinthető atom biztosnak.

Qru: Na, akkor ebben különböznek az OCZ-ink. Bár könnyen lehet, hogy a Z600-on trónoló venti is segít a hűtésükben.

priti: A feladatütemezőt, sok máshoz hasonlóan, szintén rögtön telepítés után kilövöm a w7-ből. ;] A sok biszbasz baromság a leglehetetlenebb időpontokban tudja besz.patni az embert (pl. játék közben).
És honnan szereznék stúdió minőségű zenét? Azért a krómos és metál kazettákon nem sok minőségromlás van, bakelitlemezeken meg még kevesebb.
Adatkorlátos, feltöltős mobilnetem van, 45 napra 5GB, bitang lassú sebességen (szar Pannon, ugyebár.) A HD minőséget elismerem, csak semmire nem megyek vele.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#20368) Qru válasza katt777 (#20367) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nálam nem sok luft kavarodott a környékükön az fix de az előző házmaban azonos körülmények között is jóval hűvösebb volt a Dominator.

#nincsbennetarcsi

(#20369) MPowerPH válasza Qru (#20361) üzenetére


MPowerPH
félisten

Micsoda? :Y Hát ez durva nagyon. :U Szvsz, és még megy. Pedig én le mertam volna fogadni, hogy ilyen után damage. Egyébként kezdenek nagyon ingatag lábakon állni ezek az i7-es kényességek egyes feszekre. Mert volt már itt a fórumon, aki tartósan 1.4v -n használta a QPI-t, LinX-is ment vele, és mai napig jó a procija. :U

Egyébként a BIOS bakija miatt elvileg nekem is 1.39v -t kapott a VTT, és semmi probléma nincs azóta se. (mondjuk ez még nem olyan extrém..)

katt777: Egy percig se titkoltam. :D

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#20370) Qru válasza MPowerPH (#20369) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Lehet túlparáztat minket az Intel. Nos ha így van ha nem ez csak idővel dől el.

mod:

Azért én a jobb félni mint megijedni metódust követve maradok a ref feszeknél. Abból baj nem lesz, extrém tuningra meg nem török, arra úgy is alkalmatlan a cuccom. :N

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#20371) priti válasza katt777 (#20367) üzenetére


priti
addikt

Ilyen peches helyen laksz? Ha kész gyűjteményed van kazikból gondolom nem a pénz miatt vettél forg. korlátos netet, amúgy régi zenékhez DC++ nem túl régi cuccokhoz, filmekhez meg torrent kiváló feltéve persze ha sikerül valami jobb kapcsolatot venned. Én úgy szoktam, hogy a régi albumokat inkább számonként szedem össze új kiadású best of kazikról, mert ezek fel vannak javítva normálisan, mert megszerzik a stúdióanyagot és csatornánként digitalizálják, zajszűrik, majd újrakeverik, így például a korabeli régi mikrofonok, pick-up-ok zaját simán kiveszik a zenéből, amit otthon, pláne szoftveresen sosem tudsz úgy megcsinálni, hogy azt a két készre kevert csatornát bactatod, ami a stereo-t adja. Régi filmeket meg vagy DC-ről szedem le (elég sokáig tart, de ez is egy megoldás lehet) vagy torrent trackerre felteszek egy kérést bónuszpontért, amiért cserébe valaki akinek megvan elfekvőben feltölti. Sok stúdió csinál olyat megrendelés hiányában, hogy megveszik a jogdíjcsökkent tekercset, tudod a mozisat és DVD-t csinálnak belőle, ma már minden szart digitalizálnak és kiadnak DVD-n, nyilván ettől még nem lesz fullHD persze, de sokkal jobb minőségű, mint egy többször lejátszott videokaziról digitalizált analóg videojel. Főleg ha a régi video-k működését is számításba veszem, gyakorlatilag pusztították a felvétel minőségét lejátszás közben.

Hardverlesen

(#20372) Sárpac válasza MPowerPH (#20369) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Ugyan már proci dobozra is rá van írva, hogy max 1.35V aztán hányan nyomták 1.45-1.5V-al?:)

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#20373) viktor82 válasza Sárpac (#20372) üzenetére


viktor82
őstag

Nekem nincs doboz,OEM a procim :DDD
Akkor a ram gyártók mért adnak meg 1,6v-ot és ezt letornáztam 1,45-re ez alatt már instabil lett a rendszer! :K

”A történelmet mindig a győztesek írják.” ...és mindig ők a felszabadítók

(#20374) HSM válasza viktor82 (#20373) üzenetére


HSM
félisten

Azért mert a ramgyártókat rohadtul nem érdekli, ha kimúlik a procid idő előtt.... :U A garis probléma sem hozzájuk fut a döglött procival, mossák kezeiket....

(#20375) viktor82 válasza HSM (#20374) üzenetére


viktor82
őstag

Hát igen!biztonság kedvéért 1600mhz-en járatom a ramokat 1,32v-n nem szeretném ,ha a rendszer kipurcanna időnap előtt,amúgy az előző procimat úgy használtam fél évig és nem volt probléma vele,csak hát váltottam D0-ra! :R

”A történelmet mindig a győztesek írják.” ...és mindig ők a felszabadítók

(#20376) DigitXT válasza viktor82 (#20375) üzenetére


DigitXT
félisten

Akkor felteszem a kérdést itt: ajánlat proci + lap + ramra,
úgy, hogy cél a jó RAM sebesség is, és legalább 4GHz?
(Látok procikat a PH-n, ahol írják, hogy 1,2x volttal viszik
a 4GHz-et: ezeket érdemes megvenni, az jónak számít?)

(#20377) viktor82 válasza DigitXT (#20376) üzenetére


viktor82
őstag

Igen,egy jó FPo aranyat ér ramokat meg te döntöd el,de 1600mhz-es szerintem jó áron kapható gyorsabnak nem nagy értelme van a magas QPI fesz végett,de olvass csak vissza!

”A történelmet mindig a győztesek írják.” ...és mindig ők a felszabadítók

(#20378) AirBooms válasza DigitXT (#20376) üzenetére


AirBooms
addikt

Igen, az ilyen 1,2 V-tal 4 GHz-es 920-asok jónak számítanak. De! Én ilyenkor mindig arra volnék kíváncsi - és erről valljuk be - a legtöbbször nem nyilatkoznak elsőre a hirdetők, hogy az ilyan 4 GHz-es eredményeket általában 3200-as uncore sebességgel érik el. Nekem az a tapasztalatom (ha ez hülyeség, cáfoljatok!), hogy minél kisebb az uncore sebesség és fesz, annál könnyebb elérni a 4 GHz-et kis feszültséggel.

(#20379) pincehely válasza AirBooms (#20378) üzenetére


pincehely
addikt

Ugyanezt tapasztaltam a saját rendszeremnél is!

http://kefetemap.deviantart.com/

(#20380) MPowerPH válasza AirBooms (#20378) üzenetére


MPowerPH
félisten

Én ezt nem tapasztaltam. Legalábbis max. OC-re tuti nem.

DigitXT: Azok közül mind jó, 4GHz-nél magasabb frekin úgyse fontos használni, szvsz már alapon se gyengék. Nem csak az számít, mennyi feszel viszi. Számít a melegedés, az Uncore. Ha magas ramsebességet akarsz elérni, akkor az maximum 1900MHz, fölé egészséges keretek között majdnem lehetetlen menni. Ez 3800 Uncore-t igényel, az még kivitelezhető.

AirBooms: Hát ha 24/7 úgy használja, hogy 4GHz, 1600Mhz-s memória és hozzá a 3200MHz-s Uncore, akkor az egy reális teszt. Igazából az 1:2 nek van értelme. :)

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#20381) viktor82 válasza AirBooms (#20378) üzenetére


viktor82
őstag

Az uncore-t emelem akkor a qpi kér több feszt a proci nem! :K

”A történelmet mindig a győztesek írják.” ...és mindig ők a felszabadítók

(#20382) AirBooms válasza viktor82 (#20381) üzenetére


AirBooms
addikt

Ez igaz! Csak, ha mindkét feszt emeled, akkor a proci jobban melegszik, s nehezebb lesz tuningolni - más egyébb összefüggeskről nem beszélve. Szerintem.

(#20383) viktor82 válasza AirBooms (#20382) üzenetére


viktor82
őstag

ja,igen a melegedés,volt benne részem,ezért vigyázni kell a fesszel mert hamar meglehet sütni! :K

[ Szerkesztve ]

”A történelmet mindig a győztesek írják.” ...és mindig ők a felszabadítók

(#20384) DigitXT válasza AirBooms (#20378) üzenetére


DigitXT
félisten

Egy ilyen konfig esetleg ajánlott kategória?:R
(Egyelőre nem kell 6G ram, úgysem látja az XP 3,5 fölött.:DDD)

(#20385) Qru válasza DigitXT (#20384) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Elég korrekt masina.

#nincsbennetarcsi

(#20386) AirBooms válasza DigitXT (#20384) üzenetére


AirBooms
addikt

Hmm, a fene tudja... A proci teljesen átlagosnak tűnik (ez nem fikázás), a Mushkinokról pedig egy szó nem esik. A sima PT6 eléggé az alsó kategória. Megy egy pü neked! ;) :R

(#20387) kpal válasza HSM (#20347) üzenetére


kpal
veterán

Ha már biconáltartunk milyen bicóba raktad a telot milyen stilusu ? ;)

[ Szerkesztve ]

(#20388) LackoMester válasza DigitXT (#20384) üzenetére


LackoMester
addikt

Nem volna hülyeség 64 b. OR-re ( van XP is, igaz csak angol ) ;) váltani, érezhetően gyorsabb lenne a cucc...

ott a kisértet a ganéná.... by: Bendegúz

(#20389) HSM válasza AirBooms (#20378) üzenetére


HSM
félisten

Ez teljesen logikus is.... Ha a memóriából lassabban érkeznek az adatok, akkor a proci nagyobb eséllyel fog adatokra várni, ahelyett hogy számolna... HT-on-hoz is azért kell nagyobb fesz, mert a proci hatékonysága nő azáltal, hogy a memória várakozások átlapolódnak a két programszál között. (Amíg az egyik szál számol, addig a másiknak van ideje adatokra várni és fordítva.)
És amit írtál, az is igaz, hogy a magasabb uncore melegíti is picit a procit, ami pedig ha melegebb, nagyobb áramfelvételű lesz, ezért maga a proci rész is jobban fog fűteni, tehát plusszba kapsz pár fokot, az tuti...

(#20387) kpal: Egyedileg épített XC-s bicó, jó kis merevfarú merida TFS váz, sram meghajtás shimano STX hajtókarral, manitou axel super 05 villa, avid 185mm-es hidrós tárcsa elöl hátul.... Imádom amúgy, csakhát nem olcsó móka egy ilyen, a teló meg akciós volt féláron, nem bírtam otthagyni... :D Te is bicózol? Ha igen, milyen stílusban?

[ Szerkesztve ]

(#20390) katt777 válasza priti (#20371) üzenetére


katt777
félisten

Más net a környéken nincs, az "ingyen" bekötés UPC-nél 100k lenne. :Y (Nem hozzák le kábelről, ami itt van a ház mellett a szomszédban), végig kéne ásni az egész kertet. Sajnos ami nekem kéne, azt max. Olaszországban v. Japánban lehetne beszerezni. Amúgy BP-n járva sikerült egyszer egy "digitálisan javított" CD-t beszereznem régi számokkal, hát, köze nem volt az eredetihez, teljesen torz volt a hangzása. Szóval ez marketingnek jó lehet azok számára, akik nem hallották az eredetit pl. bakelitről, de valójában gagyi. Zajszűrést és egyebeket hangszerkesztővel én is meg tudom csinálni.
Errefelé filmeket sem nagyon lehet beszerezni DVD-n (csak az újabb szarokat), HD minőségben meg még egy jó filmet sem láttam, mert csak a mai vackokat adják ki azon. Mint a játékoknál: hiper-szuper tech, élvezeti érték meg kb. 0, ahogy pl. az Avatar-ban is mindent előre lehetett tudni, ergo dögunalmas volt az egész film. Tény, hogy a videokazi nem a legjobb minőség, de a nincsnél még mindig jobb. :)

viktor82: Sajna az OCZ Platinumok 1600-on már megkövetelik az 1.65V-ot. Ha csak QPI-t emel az ember, akkor meg könnyedén "visszaosztódhatnak" a RAM-ok, pl. nálam volt, hogy csak 1333-on mentek.

DigitXT: Az én procimnak 1.28V kell a 4GHz-hez HT ON, Off elég 1.265V is.

AirBooms: Nem jellemző. Nézd meg az 1. hsz-ban a táblázatomat, van ott magasabb uncore-ral is 4GHz, főleg ASUS-ban, ASRock BCLK-tól függően 3400-3600MHz. De 3200MHz-cel sem lesz sokkal lassabb a rendszer.

BMW001: 3800-3900MHz uncore ASUS-ban sztem biztosított.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#20391) MPowerPH válasza katt777 (#20390) üzenetére


MPowerPH
félisten

Az Uncore procifüggő is. ;)

Don't Tread On Me

(#20392) AirBooms válasza MPowerPH (#20391) üzenetére


AirBooms
addikt

Öléggé az... :K

(#20393) MPowerPH válasza AirBooms (#20392) üzenetére


MPowerPH
félisten

Persze lap is meghatározó, de én szerintem nem az a szűk keresztmetszet sehol sem.

Don't Tread On Me

(#20394) ImI87


ImI87
őstag

Használ valaki "értelmes" tuningra ASUS P6X58D Premium lapot?
Ha valaki tud írjon néhány tapasztalatot! köszi! :R

(Azért itt kérdezem, mert a topikja eléggé kihalt, és tuningról nem nagyon esik szó. :( )

[ Szerkesztve ]

(#20395) keIdor válasza ImI87 (#20394) üzenetére


keIdor
titán

Mi az az "értelmes" tuning?:) :F

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#20396) ImI87 válasza keIdor (#20395) üzenetére


ImI87
őstag

Ezt úgy értettem, hogy tud normálisan tuningolni, nem ilyen gyári OC programmal meg szarráfeszelve. 4-4,2 giga körül, ami normális határ.

(#20397) pincehely


pincehely
addikt

Normális dolog az, hogy egy c0-os 920-nál a következő a helyzet?

200X19=3800 mhz 1.18375V
200X20=4000 mhz 1.32000V.

Létezik, hogy a két szorzó között, a stabilításhoz ekkora feszemelésre van szükség?

http://kefetemap.deviantart.com/

(#20398) viktor82 válasza pincehely (#20397) üzenetére


viktor82
őstag

Igen létezik,és,ha ez stabil eredmény akkor nem is olyan rossz! :K

”A történelmet mindig a győztesek írják.” ...és mindig ők a felszabadítók

(#20399) szacsee válasza pincehely (#20397) üzenetére


szacsee
nagyúr

Lehet a 20-as szorzót nem szeresse nézd meg 21-el... esetleg ha nem indul, vagy nem bírja a hűtő, akkor 190x21?

(#20400) kpal válasza HSM (#20389) üzenetére


kpal
veterán

Nekem most UMF Hardy 3 van Terepen és városban használom és lassan lecserélek rola pár gyári alkatrészt picit ujitom/tunigolom .Most nagyon alap Suntur teló van benne de venni akarok Marzocchi 55R telot + uj kerek Sunrims S-type Novatech agyak +uj hajtókarok.Az álom DH bicó az a Trek session 88 vagy a Yeti Dh 303 de ezek kb 1.5-2 milló között vannak. :B

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.