Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#20451) pincehely


pincehely
addikt

Érdekes dolgot vettem észre! Az alaplapon(UD5) átállítottam a processzor ventilátor szabályozást PWM-ről voltage-ra. Így auton sokkal alcsonyabb fordulatszámon hajtja az alaplap a corator ventijét, ellenben mégis pár fokkal hűvösebb.
Lehetséges ez?

http://kefetemap.deviantart.com/

(#20452) Qru válasza pincehely (#20451) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ez fizikailag nemigen lehetséges. Mérési hiba lehet (attól függ hány fok eltérés van) és/vagy: Mennyi ideje van rajta a Corator a procin? Ugyanis a paszták folyamatosan vesztenek a viszkozitásukból. Na már most kis idő elteltével - lévén, hogy veszítenek a viszkozitásukból - ami rövid távon hasznos, mert a vivőanyag/folyadék elpárolgásával javul a hőátadás. Nyilván egy idő után viszont annyira kiszárad hogy már ront a hatásfokon (ezért javasolt pár évenként újrapasztázni a procit, bár minket ez nem érint a'szem. :D).

#nincsbennetarcsi

(#20453) HSM válasza katt777 (#20450) üzenetére


HSM
félisten

"...de ha az alaplap 45°C-tól emeli a ventik fordulatszámát, akkor nyilván az a szerencsés, ha a proci hőmérséklete ez alatt van."

Ezen de jót derültem... :C Ezekszerint a legszerencsésebb, ha be se kapcsolod a gépet, akkor garantáltan nem megy 40 fok fölé semmi sem... :Y A legtöbb lapban amúgy egy egyszerű elsőfokú függvény mentén megy a fordulatszámszabályzás, amit igényesebb lapokon Te állíthatssz be, mettől meddig legyen, és milyen %-ok között....
Amúgy ha jól veszem ki az Intel doksiból, Tjmax-30 egységig semmi szüksége a procinak különösebb fordulatszámnövelésre, ami ugye ~70 fok... [link]
De Te csak hűtsd a procid 45 fok alá, mert a lapod ott már emelné a fordulatot... :C :P

[ Szerkesztve ]

(#20454) pincehely válasza Qru (#20452) üzenetére


pincehely
addikt

Persze, csak a dolog amit írtam nem idővel jött ki, hanem két újraindítás között.
Restart-->Bios:átállít a venti voltage módra-->boot--------->alacsonyabb fordulaton hűvösebb.

Fene tudja, lehet, hogy csak én szeretném ezt hinni! :D

http://kefetemap.deviantart.com/

(#20455) Qru válasza pincehely (#20454) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Jah, akkor a pasztás elmélet (most itt) megbukott ha rögtön reboot után jött a változás. A hőfok javulás/majd romlás azért lineáris és sokkal lassabb a le/felfutása mint hogy 2 restart között pár fokot javuljon.

Amúgy azt tudja vki, hogy itt is csak a Tjmax-tól való távolságot méri-e a proc mint anno a Core2 érában? Mert akkor idle hőfokokat közel sem biztos, hogy pontosan méri be. Core2-nél ez volt a szitu. Született is cikk róla...

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#20456) pincehely válasza Qru (#20455) üzenetére


pincehely
addikt

Ha a realtempre kéne hagyatkozni, akkor azt kell mondani, hogy IGEN.

http://kefetemap.deviantart.com/

(#20457) Qru válasza pincehely (#20456) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Akkor kb olyan pontatlan mérést adhat(na) mint a Core2-nél. Ott is minnél messzebb voltál a TJmax-tól annál kevésbé mért pontosan.

#nincsbennetarcsi

(#20458) Sefi84


Sefi84
senior tag

3200Mhz-hez kb mennyi fesz kell a 920-nak?
Próbálom alul feszelni, de a lapom csak 1V tud lemenni alább nem sajna!

Házi-mozi mindenek felett!!! :)

(#20459) pincehely válasza Sefi84 (#20458) üzenetére


pincehely
addikt

Ez eléggé processzorfüggő. Mindegyik más, és más.
Függ a steppingtől is.
1V-nál szerintem ne is akarj lejjebb menni.Nem véletlen, hogy nincsen kisebb feszültségérték a biosban.

[ Szerkesztve ]

http://kefetemap.deviantart.com/

(#20460) Sefi84 válasza pincehely (#20459) üzenetére


Sefi84
senior tag

Köszönöm!
Ott stabilnak látszik le ment 20 kör LinX-ből és csak 60 fokig melegszik, de üresjáratba nem hűvösebb sokkal mint 4000Mhz-en sajna, pedig arra utaztam! 5-7 fok különbség van csak közte! :(

Házi-mozi mindenek felett!!! :)

(#20461) HSM válasza Sefi84 (#20460) üzenetére


HSM
félisten

Mindenki szobahőmérséklet alá akarja hűteni a prociját üresjáratban tuningolva? :Y :C
Ez valami új őrület? :F

(#20462) mpierre válasza HSM (#20461) üzenetére


mpierre
veterán

Lehet, hogy nitrót, vagy szárazjeget párologtatnak a procihűtő ventilátora előtt... :DDD Én meg megelégszem 21×160MHz-en a 34-37°C-al, 20-21°C-os szobában.

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#20463) Sefi84 válasza HSM (#20461) üzenetére


Sefi84
senior tag

Nem csak kíváncsi voltam mennyire hűvösebb 1V mellett 3200Mhz és 40 fok körül van 1.21V mellett 4000Mhz pedig 45 fok max Idle, csak én is leírtam a tapasztalatokat! :Y

Házi-mozi mindenek felett!!! :)

(#20464) pincehely válasza Sefi84 (#20463) üzenetére


pincehely
addikt

Amennyire észrevettem a corei7 széria melegedése elsősorban az órajeltől, és nem a feszültségtül függ.
Persze ez is csak egy bizonyos szintig igaz, mert 1,3V körül valami bitang módon elszabadul a hőtermelés.

http://kefetemap.deviantart.com/

(#20465) Sefi84 válasza mpierre (#20462) üzenetére


Sefi84
senior tag

Ezt tudja 20X160-on, de 21X160-on se lenne melegebb!
Megelégszem én is ezzel, de ugye különböznek a procik van ami még hűvösebb!

Házi-mozi mindenek felett!!! :)

(#20466) pincehely válasza Sefi84 (#20465) üzenetére


pincehely
addikt

Tuti, hogy 21-es szorzóval sem melegedik jobban/kell neki több fesz?
Csak érdeklődöm!

http://kefetemap.deviantart.com/

(#20467) MPowerPH


MPowerPH
félisten

Fura, hogy idle feszekre hajtotok. :) Egy idő után nem fog lejjebb menni a hőfok, ezzel nem tudtok mit csinálni. :) Load a meghatározó, de nem LinX alatt, hanem normális körülmények között.

Don't Tread On Me

(#20468) Qru


Qru
MODERÁTOR

Keresgélek egy közepes beállítást ami kb ideális fogyasztás/teljesítmény szinten.

Most 21x160 (3,36GHz) Bios: 1,26 idle: 1,23 load 1,21V (LLC off), ram 1600MHz 8-8-8-24 1T
QPI: 1,36V Ram fesz 1,64V a többi ref érték kivéve a ram egyéb feszei azok 0,750 helyett 0,820-ra tette a lap, ezeket meg is tartottam. Uncore 3,3GHz.

Linx így (HT off) 49,3-49,4 Glops-ot dob. Ez normális érték, nem?

Hőfok: max 63fok míg idle 39/40fok.

#nincsbennetarcsi

(#20469) dime27 válasza Sefi84 (#20465) üzenetére


dime27
őstag

Csúnyán melegszik télleg :K :B Ez meg az enyém pedig ez egy kaki példány:

[link]

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#20470) HSM válasza Qru (#20468) üzenetére


HSM
félisten

Idle minek küldöd meg 1,21V-al? Állítsd be a Dynamic-VID-et, az még mínusz 10W nagyjából.... Stabilitási gondokat nem hiszem, hogy okozna, UD5-el anno kipróbáltam, jól ment, az EVGA-mon ki se tudtam kapcsolni, csak a teljes energiatakarékossággal együtt, úgyhogy úgy megy már hónapo óta. (Bár annyi mindent lehet állítani, lehet én nem vágtam valamit...) Üresben ~1V, terhelve ~1,2V
Én ajánlom a saját beállításom [link], a ram nyugodtan mehet 1400 körül, ekkora prociórajelnél nincs különösebb hatása ahogy tapasztaltam viszont a proci plussz lóereje jól jön, azt inkább megérezni...
Valahogy én nem tapasztaltam nagy eltérést nagyjából 3800Mhz-ig, addig gyakorlatilag alig kell plusszfesz, és szépen az órajellel arányosan nő a fogyi. (Viszont a feladatok végrehajtási ideje csökken, tehát összességében jók vagyunk) Viszont valahol 3800-4000Mhz körül elkezd megjönni a feszéhség, és akkor hirtelen elkezd az sokkal durvábban nőni a fogyi, mint ahogy jönne a plusszteljesítmény....

[ Szerkesztve ]

(#20471) Sefi84 válasza dime27 (#20469) üzenetére


Sefi84
senior tag

Mivel hűtöd? :))
Mert én levegővel, de te ki van zárva, hogy nem vízzel tolod! :N

Házi-mozi mindenek felett!!! :)

(#20472) dime27 válasza Sefi84 (#20471) üzenetére


dime27
őstag

Noctua NH-D14-el illetve CM-HAF-932es házban van a cumó csupán ennyi...Vízhűtéstől amugy is kiráz a hideg,imádom a procihűtőket egyébként is :DDD

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#20473) pincehely válasza HSM (#20470) üzenetére


pincehely
addikt

Bővebben kifejthetnéd ezt a dynamic Vid-et.
Láttam, hogy van a biosban.
De mire való gyakorlatilag, és hogyan kell használni?

Nálam is 3800mhz után kezd el bődületesen melegedni a proci, és kéri a feszt is.
Közben 3800mhz-en 55gflops, 4ghz-en meg 57gflops.

http://kefetemap.deviantart.com/

(#20474) Qru válasza HSM (#20470) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

De az UD4P-ben nincs?! Legalábbis én nem találtam (F13-as BIOS-om van).

21x177-es beállíátsom van, most egy "moderate" beállítást kerestem. Sajnos a procimat eléggé kell feszelni, meg a lapom is elég sokat dropol. Hát nem egy Evga/DFI deszka az fix. :D

#nincsbennetarcsi

(#20475) pincehely válasza Qru (#20474) üzenetére


pincehely
addikt

Én megtaláltam, csak úgy vettem észre, hogy csak akkor használható a a proc fesz auton van hagyva. De ebben nem vagyok biztos, mindjárt utána nézek.
Nálam így alakul a drop: idle: 1.17V, Load: 1,15V
Ez rossznak mondható?

http://kefetemap.deviantart.com/

(#20476) Qru válasza pincehely (#20475) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nem az tök jó. Az én drop-om meg pl: Bios: 1,26V idle: 1,23V load 1,21V (LLC off).

Az baj, mert ha autora rakom akkor 1,3V-nál is többet ad neki. :( Akkor ez buktam marad a fix 1V alapon, 3,36GHz-n meg az 1,21V load fesz.

#nincsbennetarcsi

(#20477) pincehely


pincehely
addikt

Na lecsekkoltam.
Csak akkor aktív ez a funkció, ha a CPU feszt (nem autora), NORMAL-ra teszed.
Ilyenkor be lehet állítani ugyanazokat az értékeket amiket a alapból a processzor fesznél is.
Normalon a lap 1.125V-ot ad a procinak, ami kevés.
Akkor elvben terheléskor adja meg a a beállított értéket?
Mindkárt kipróbálom! :DD
Kívánj szerencsét!

http://kefetemap.deviantart.com/

(#20478) Qru válasza pincehely (#20477) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Hajrá öreg barátom! Az erő legyen veled. :))

#nincsbennetarcsi

(#20479) pincehely válasza Qru (#20478) üzenetére


pincehely
addikt

Besza-behu!
Tényleg működik!
Alapból kap 1.12V-ot idle, terhelten meg annyit amennyit beállítok plusszban. Jelen esetben 1.15V-ot.
Szóval a funkció mőködik, és egyenlőre úgy látom, hogy jól működik.

Tehát a lap ad neki 1.121V-ot. Én pedig kiszámolam, hogy az 1,5V load feszhez :+0,369V-ra kell állítani!

http://kefetemap.deviantart.com/

(#20480) AirBooms


AirBooms
addikt

Srácok!

Mi kell a magas bclk-hoz? Mondjuk ha 210 egyáltalán annak számít... A procim (920, D0)bírja a 21x200-at 1,235 V-on (LinX stabil), de a 20x210-et még 1,26 V-on sem. Ezek szerint nem a procinak kell több fesz, hanem a lap (Gene) nem bírja? Mit csináljak, mihez nyúljak? Azért a 210 még nem annyira extrém bclk, nem?

Köszi! :R

[ Szerkesztve ]

(#20481) Sárpac válasza AirBooms (#20480) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Ez a 6magos vagy a 4?:)

Jah látom megyek aludni!:DDD

20x szorzó nem nyerő a 920as prociknál 19 vagy 21 a 20x-hez néha +0.1V kell, hogy ok legyen.

[ Szerkesztve ]

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#20482) Qru válasza AirBooms (#20480) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Elősször a lapot teszteld ki, a proci kizárásával sztem. Alacsony szoró magas bclk, és kiderül tényleg a lap hasal el vagy a proci kér még egy kis kraftot.

Pincehely:

Nah az jó. Érdemes idejárni látod! :)

Elrettentés képpen a proci normal fesz értékére tessék fókuszálni: kép

#nincsbennetarcsi

(#20483) mpierre válasza Qru (#20482) üzenetére


mpierre
veterán

Az dúva... :Y Meddig megy "alapfeszen"?
Nálam az alapfesz 1,25625V, most - biosban - 1,20×××V van beállítva, ezt dobja le 1,168-ra pihi alatt (cpu-z szerint), terhelve 1,192V.
Akkor ezek alapján mehetne ez lejjebb is? Dvid-nek -0,08V körüli értéket állítsak? Vagy a terhelt fesz legyen mérvadó és akkor -0,05V körül legyen?

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#20484) pincehely válasza Qru (#20482) üzenetére


pincehely
addikt

Szép-szép! :DD
C0-os a kicsike, ha jól sejtem.
Milyen órajelen használod 1.1V-al?

http://kefetemap.deviantart.com/

(#20485) voodoo98


voodoo98
addikt

Sziasztok,

van egy core i7 920 D0, 4ghz-et szeretnék belőle kihozni. Elvileg meg is tudtam oldani:
190*21, 1.296V (CPUZ értek, tehát a már droppolt), viszont a QPI/VTT értéknek elég magasat adott a EasyTune6 program: 1.51500!
Ezt az értéket meddig lehet emelni, mert a biosban 1.35500-ra már lila, tehát az 1.51-et nagyon magasnak tartom.
Próbáltam levenni 1.33500-re, de ekkor instabil volt a rendszer.
Másik "probléma" a ramok: 3x2gb GEIL DDR3 CL7, de csak 1066mhz!

Kérdésem az lenne:
QPI/VTT-nek mekkora értéket lehet adni max?
Ez a memória elég a 4ghz-nek, mert akkor nem cserélném le? (nem szivesen tenném)
Vagy jobb lenne egy 1600mhz-es CL9-es ugyanebből?
Köszi!

vd98

Gangsters on the Boardwalk http://play.google.com/store/apps/details?id=com.hattedskull.gangsters

(#20486) HSM válasza Qru (#20474) üzenetére


HSM
félisten

Pedig lennie kell... "Beta Version F10k vom 15.12.09
Info: Neues Features "Dynamic Vcore (DVID)"
" [link]

(#20474) Qru: Igen ez a lapkérdés elég érdekes... Az EVGA lapomban csak kicsivel kér kevesebb Vcore-t a procim azonos órajelhez, de gyakorlatilag még azonos feszen is hűvösebb, és a drop is jóval kisebb.

(#20479) pincehely:Nálam az EVGA, mivel alacsony nagyon a procim üresjárti VID-je, 1V és 1,2V között kapcsolgat... :K És ráadásul a köztes feszeket is kapcsolja, mint alapbeállításon.... Nem rossz opció ez.

(#20480) AirBooms: Hasznos infó lenne, mit jelent a "nem megy". Ha 4-5 Mhz-el 210 előtt már bizonytalankodik, akkor lap, ha 209-en jó, 210-en már döglik, akkor procilimit. Nálam legalábbis így volt. Ja, és 19-en vagy 17-en teszteld (szorzó)....
A 210-et nekem a Giga UD5 és az EVGA is lazán hozta így:[link]... Az UD5 222-n is stabil volt... [link] Semmit nem kellett hozzá trükközni... Sőt, belőttem a szorzókat, összesen 3 feszhez kellett hozzányúlni, QPI/VTT, VCORE, és VDRAM.... De lehet a GENE-nek más is kell, azt nem tudom.... UD5-nek és E758-nak nem kell a stabil 210-hez az én procimmal. Annyi volt, hogy az UD5 222-n 5-ből 1-szer nem indult, de ki-bekapcs, és utána hibátlanul ment.

(#20483) mpierre: Hű, akkor nekem jó kis ULV 920-am van... Üresben alapon 0,95V, terhelve 1,15V-1,2V körül kap a proci turbo-val, ha jól emlékszem (az üres az 100%).... Pontos VID-re nem emlékszem.... :B

[ Szerkesztve ]

(#20487) HSM válasza voodoo98 (#20485) üzenetére


HSM
félisten

(#20488) voodoo98 válasza HSM (#20487) üzenetére


voodoo98
addikt

thx :)

Gangsters on the Boardwalk http://play.google.com/store/apps/details?id=com.hattedskull.gangsters

(#20489) MPowerPH válasza voodoo98 (#20485) üzenetére


MPowerPH
félisten

Az azért durva. Akkora feszültségnél elegendő hűtés nélkül még a proci is veszélybe kerül. :U 1.35v -nél soha ne menj följebb.

A memóriát próbáltad CL9-en 1600MHz-n? Mert ha bírja, akkor elég, de nem kötelező magas frekin futtatni, le lehet venni a szorzot. :)

Don't Tread On Me

(#20490) AirBooms válasza HSM (#20486) üzenetére


AirBooms
addikt

Hát bevallom őszintén, ez a proci most került hozzám, de az előélete eléggé kalandos és tuningos volt, így többször láttam már 210-es és 220-as bclk-val is. A 4,5 GHz-et is emberei feszültséggel tudja (elvileg), csak ezek szerint nem az én lapomban, bár nekem nem is ez a célom. A Gene-t még a büdös életben nem próbáltam 200-as bclk felett, tegnap gondoltam, kipróbálom. Be is bootol 210-en, Everest teszt is lefut, de egy LinX-et már az első körben eldob. Kezdem nem szeretni ezt a lapot... Ha lenne több időm, akkor is sajnálnám, hogy napokig csak állítgassak, aztán órákig teszteteket futtassak, de így, hogy dolgoznom kéne, hát mit mondjak... Na jó, lehet, hogy megpróbálom egy 18x210-zel...
Köszi! :R

(#20491) voodoo98 válasza MPowerPH (#20489) üzenetére


voodoo98
addikt

Igen, nagyon durva! Melegedett is nagyon. :S Nem fogom használni ez easytune-t, csak monitorozásra. 1.35500 fölé pedig nem megyek. Mugen2-vel hűtök, egyébként.
Memóriát még nem próbáltam állítgatni, csak a feszültségnek adtam 1.6v-ot.
Egyébként ha primeozok mekkore hőfok elfogadható még? 75-77?
(játék alatt még 10-zel kevesebb szokott lenni kb.)
Köszi!

Gangsters on the Boardwalk http://play.google.com/store/apps/details?id=com.hattedskull.gangsters

(#20492) HSM válasza AirBooms (#20490) üzenetére


HSM
félisten

Én pont ezért lőttem be 21*175-re, HT OFF.... A kicentizett beállításokkal való szívást meg meghagyom másoknak, pedig az enyém is emberi feszen megy akár 4,2Ghz-et is [link].... :P
De így is ha utánaszámolsz, megkapom a 4200Mhz sebességének 87,5%-át, és kényelmesen, hűvösen, halkan elvagyok, és nem gyilkolok semmit halálra....

(#20493) katt777 válasza HSM (#20453) üzenetére


katt777
félisten

Tényleg ennyire nem érthető? :N :B
Természetesen az ASRockban is állítható a hűtés-szabályozás, egy 10-fokú skálán (hogy hőhatár fölött mekkora lépcsőkben emeljen), valamint az is, hogy mikortól kezdje pörgetni a hűtést. A minimum a 45°C-os határ, én meg nem teszem magasabbra, mert így is csöndes a gép 4GHz-en is, efölött viszont hangosodik.
Bolond, aki azt hiszi, hogy a CPU-hő az elsődleges szempont, és inkább be sem kapcsolom a gépet, hogy 45°C alatt maradjon. Persze annak rossz érzés lehet, akinek egy drága hűtő alatt is forróbb a procija (már ha az). :P

Qru: Általában a pasztázás is min. 1 reboot-ot jelent. :U Anélkül elég káros tud lenni a hardverre. :DDD

pincehely: Az ASRock-ban van. A 2.8GHz 0.96V-on megy, de ha IES-t használok, a lap leszabályoz akár 0.82V-ra is, csak akkor terhelés alatt elengedi a cuccot 1.1V fölé, ami meg 3.4GHz-hez sem kell. Amúgy kevesebb fesszel is (-0.02V) ellenne mindegyik tuning v. alap, de azokon csak W7 stabil, XP nem.

Sefi84: A hűtők hatásfoka terhelés alatt jön ki, idle a 40°C körüli hőmérséklettel semmi probléma, nem E8400 az i7, hogy 20°C-on ellegyen.

BMW001: Nem annyira a melegedés, inkább a fogyasztás miatt érdemes megnézni egy rendszer negatív tuningképességeit.

dime27: Ha még téged is kiráz a hideg a vízhűtéstől, nem az kéne a gépedbe is? :F Amúgy desztillált vizet (asszem) kell használni, és no problemo. Havernál is kiszivárgott elsőre, semmi baja nem lett a cuccának.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#20494) AirBooms válasza HSM (#20492) üzenetére


AirBooms
addikt

Ööö, most ez a válasz - anélkül, hogy kötözködésnek vedd - hogy jön ide a kérdésemre? Tehát, együttélek a Gene-vel immár egy éve, meg akartam tudni, megy-e benne ez a proci 210 bclk-t. Stabilan. Más lapban ment. Ennyi.

Szerk: nálam a stabil 4,2 GHz-hez 1,24V kell (21x200).

[ Szerkesztve ]

(#20495) HSM válasza AirBooms (#20494) üzenetére


HSM
félisten

Ja, kicsit félreértettelek... :B Azthittem, valami kényelmes tuningot keresel, amivel nem kell napokat szórakázni teszteléssel... :B

(#20496) katt777 válasza HSM (#20492) üzenetére


katt777
félisten

10 kör LinX távolról sem jelent stabilitást. Még 20 sem. Amúgy nálam 52-53GFlops 4GHz-en megvan HT ON (HT OFF 57-58). Tehát ez is amellett szól, hogy végez ott némi hibajavítást a proci, azaz kvázi 4GHz-en dolgozik a rendszered. Javíts ki, ha helytelenül következtettem. :R

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#20497) HSM válasza katt777 (#20496) üzenetére


HSM
félisten

A 10 kör tényleg nem sok, ezt aláírom. Nem volt se kedvem, se időm jobban kitesztelni. De nem is írtam, hogy ennyire vagy annyira stabil.... :U De azért ami 10 kör Linx-et elvisz 4GB rammal 8 szálon, az már azért mutat valamit...
Az eredményről... Nekem ugyanebben a lapban 4Ghz-en ~51Gflops: [link]
Ehhez képest szvsz teljesen rendben van a +5% órajel 3-4%-al nagyobb sebesség, ott túl sok hibát nem javít.... (Ramidőzítésekben inkább keresném a megoldást) Arról nem is beszélve, hogy általában netezek Linx közben, az is belezavar 1-2 Gflops-ot általában, azért is van szórás a sebességben. Pláne, ha még zenét is hallgatok esetleg....
De ha megnézed a beton stabil 24/7-em, ahhoz képest %-osítva is rendben van a 4,2Ghz-em: [link]

[ Szerkesztve ]

(#20498) Qru válasza mpierre (#20483) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nem néztem még meg. Bár lehet igen csak elöl szerepelnék egy alapfeszes tuning versenyen. :D

pincehely: 21x133 vagyis alapon turbo-val. Elég droppol a lapom ez load-ban becsúszik 1V alá. HT off persze, ez az eco profilom. Van egy moderate, azt csak lan pratykon használom, teker is a gép de nem is kap a T. házigazda sok-sok ezres villanyszámlát (HT itt is off), meg van egy high, ott HT-vel ami a csövön kifér. Bár azt még kicsit csiszolgatnom kell, mert még nincs meg a vége a vasnak.

HSM: Aztán megtaláltam én is reggel, este már nem nagyon láttam a fáradtságtól. Nálam ez hasztalan, mert túl magas a vid. Na majd ha vmi alacsony vid-es Gulfom lesz akkor talán hasznát veszem.

katt777: De ő nem pasztázta újra csak a venti vezérlést változtatta meg. Pasztázás on air... az a laza. :D

#nincsbennetarcsi

(#20499) HSM válasza Qru (#20498) üzenetére


HSM
félisten

Mínuszba nem lehet menni? Én úgy emlékszem igen... :F Vagy akkor már nem stabil?

Amúgy ha a "csövön kifér" típusú beállítást akarsz, oda se feltétlen kell a HT, pl. játékok többségéhez.... Ennek utána kell nézni, mihez jó, mihez nem...

(#20500) Qru válasza HSM (#20499) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nem, ha játszom akkor is eco módban van HT nélkül, csak lan-on kapcsolom át a moderate módba (ht ott is off), mert ha megtudják, hogy alapon megy az i7 körberöhögnek, meg szekálnak. :D Meg nehogy már egy Phenom X4-el lenyomják az én 2x annyiba kerülő procimat. :DDD Meg amikkel nyomulunk (DOD, CS, stb) nem nagyon szeretik a HT-t.
A high beállítás az csak kódolásra/tömörítésre megy, ha van vmi sürgősebb dolog. Azt kb az esetek 0,5%-ban használom.

#nincsbennetarcsi

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.