Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#21701) tom_tol válasza AirBooms (#21700) üzenetére


tom_tol
addikt

na igen
most néztem az árakat hát drágább mint nálunk és ez igen ritkán fordul elő :F
ettől függetlenül valszeg megéri, én gondolkodom egy ilyenen hacsak el nem gurul és RE3 lesz :D

(#21702) LackoMester válasza Qru (#21663) üzenetére


LackoMester
addikt

Minden egyes memórián döglött részek ( szektorok ) voltak, ez állt a garancia papiron. A teszt progi is megmutatta, nem volt meglepetés. :N

ott a kisértet a ganéná.... by: Bendegúz

(#21703) csoda


csoda
csendes tag

Koszonom a valaszokat.

Nem neztem utanna mier ramot erdemes, csak ocson kaptam aztan gondoltam legyen :)

XMP-vel vagy mivel elindul 1750 en de ez a topp.
Megprobalom eg azt a masik fajta orajel emelest. Hatha ugy.

A cpu az atom durvan birja, 4 gigan elindul, 3.5 on megy stabilan 1.2 volton is ....

A ram viszont total kuka... erdekes mondom most hogy 1750 en megy, most mar az alaplapi hutoborda egekbe melegszik!

koszi megegyszer mindenkinek!

Csoda

(#21704) Erdei88 válasza AirBooms (#21698) üzenetére


Erdei88
veterán

Nem igazán értem miért kellett így letámadnia. Semmi rosszat vagy ellenszenveset nem írtam.

(#21705) AirBooms válasza Erdei88 (#21704) üzenetére


AirBooms
addikt

Ok, semmi gáz. Kicsit félre érthette. ;) :R
Alapvetően ő is jóindulatú szokott lenni - legalábbis ez az én tapasztalatom... :K

[ Szerkesztve ]

(#21706) Savanya


Savanya
addikt

ASUS Rampage II Gene -be tudtok valami jó 1600-as 3x2gb ramot ajánlani ?

Mobilszámom: 70-516-8068

(#21707) #97544192 válasza Savanya (#21706) üzenetére


#97544192
törölt tag

[link]
nem hinném, hogy gene-vel lennének valami kompatibilitási problémák a mushkin ramokkal, én ajánlanám ezt.

(#21708) HSM válasza Erdei88 (#21704) üzenetére


HSM
félisten

Nem állt szándékomban letámadni, de szerintem nem is támadtalak le, csak nem értettem, AirBooms miért lenne elölrébb azzal a lappal... Abból gondoltam, hogy jobbnak véled a WS PRO-t, hogy javaslod neki a "gyengélkedő" R2E helyett... Amúgy a kevesebb/gyengébb-et úgy értettem, hogy kevesebb fázis van rajta, emiatt gyengébb a tápköre, és emiatt elviekben a drop is nagyobb kell, hogy legyen. A WS PRO 16-2-2-es, ha nem tévedek. Arról nem is beszélve, hogy egy ROG-os lapot csak jobban belőnek tuninghoz, mint egy WS-célú lapot...
Szerintem amúgy egy Bloodrage, Classi lenne az igazi, ha valaki komolyabban gondolja, mert ezek a "mezei" lapok igazából mind egy kalap... (Marketing a köbön, műfázisok ezerrel, stb..)

[ Szerkesztve ]

(#21709) subaruwrc


subaruwrc
félisten

visszaraktam ma a léghűtést a gépre és kiderült hogy nagyon domború a procim kupakja azért ilyen forró...

(#21710) kpal válasza AirBooms (#21681) üzenetére


kpal
veterán

Ha szin számit és jó lap kell akkor : AsRock Extreme3 ;)

(#21711) Qru válasza HSM (#21685) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ööö, mekkora hsz dömpinget generáltam itt a deszkaszínekkel...

Hát én csak lakossági trance-et hallgatok arra meg bőven elég ez az ALC889A-as codec is. :D

mod:

subaruwrc: Akkor reszelj rajta egy kicsit.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#21712) AirBooms válasza Qru (#21711) üzenetére


AirBooms
addikt

Igen, szerintem ennyit a színekről... Amúgy sem hiszem, hogy ez alapján fogok dönteni - de abban már szinte biztos vagyok, hogy az Asus menni fog...

(#21713) Qru válasza AirBooms (#21712) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Vegyél Asrock-ot. Komolyan. Egyszerű a szó pozitív értelemében, jól megy, olcsó. Ha nem lesz extrém tuning bőven kiszolgál.
Ja és nem Katt bérelt fel! :D

mod: Én már rájöttem, hogy túllihegtem anno a dolgot. Ha ma vennék i7-et, akkor venék egy Asrock Dölux lapot, 1600-as zöld, magasított bordás Kingmax-ot és kész. Egy 920 D0-át vagy C0 is jó, amire nekem kell legalább is bőven.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#21714) AirBooms válasza Qru (#21713) üzenetére


AirBooms
addikt

Köszönöm a tanácsokat, megfontolok mindent - az sem gond, ha Katt ügynökeként szólsz, minden ötlet, javaslat érdekel. :DDD :K :R

(#21715) Qru válasza AirBooms (#21714) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Az az igazság, hogy sokkal többet áldoztam erre mint amennyit kellet volna. Nem vagyok hardcore-tuner, ehhez képest több tízezret - kihasználatlanság okán - kidobtam az ablakon. Szóval ha nem extrémebb felhasználási területre lesz (munka, vagy kedvtelésből szénnéhúzás) szvsz bőven elég egy "egyszerűbb" kombó.

Asrock-ból is kijön 4G-4,2Hz, és hova tovább? Vagyis minek? Ha meg hobbi tuner az ember akkor vegyen csak Evga, meg Giga extrem deszkán jó drágán. Majd rájön, hogy nyert vele +2-300MHz-et. És? De lehet csak öregszem... :D

#nincsbennetarcsi

(#21716) kpal válasza Qru (#21715) üzenetére


kpal
veterán

Nem öregszel csak optimálisan gondolkozol. ;)

(#21717) HSM válasza Qru (#21715) üzenetére


HSM
félisten

"Asrock-ból is kijön 4G-4,2Hz, és hova tovább? Vagyis minek? Ha meg hobbi tuner az ember akkor vegyen csak Evga, meg Giga extrem deszkán jó drágán. Majd rájön, hogy nyert vele +2-300MHz-et. És? De lehet csak öregszem... :D"

Asrock-ot akkor se vennék, ha ingyen adnák... :P Akkor már inkább a jólbevált Giga lapok... Viszont azért ez túlzás, amit írsz, a Giga Extrem lapka igazából csak a nevében extrém, marketing a köbön... De az se jelent sokat, hogy EVGA, egy SLI LE semmivel se jobb egy mezei Gigánál.... A Mico is csak megfelelően hűtve ajánlható, de csak átlagos OC-re.
Amúgy az EVGA-val nem nyertem sokat, pont ugyanannyit megy, mint a Giga, csak épp kisebb feszen, és jóval hűvösebb ettől a proc.... És a szolgáltatási is sokkal komolyabbak, és szerintem egy ilyen rendszernél már oly mindegy, hogy 50K-t ad ki az ember egy full fapad lapra, vagy rászánja azt a +25K-t, és vesz egy jólfelszerelt komolyabbat... (75K volt az E758-am, bécsi kiskerből, üzemanyagköltségestül, élettartamgarival a gyártóhoz).
Nekem elég volt egyszer belenyúlnom egy nem tökéletesen megbízható lapba, manapság már sokkal jobban megnézem, mire adom ki a lóvém. Sokszor rá kellett jönnöm, hogy az olcsó könnyedén lehet a legdrágább....

[ Szerkesztve ]

(#21718) subaruwrc válasza Qru (#21711) üzenetére


subaruwrc
félisten

meggondolom, de így olyan forró hogy muszáj lesz
levettem a vizesblokkot és erős 40% a volt pasztás a kupaknak, pedig leszorítottam mint atom..

most léggel 68c 2800mhz 1.07v linx load igaz csak egy alacsony fordulatú venti van rajta

(#21719) kmisi99


kmisi99
addikt

Akinek Scythe mugen 2 je és i7 je van egy forró fülledt hűtés nélküli 30fokos szobában :DDD
Neki alapórajelen LinX el terhelve max hány fokos? Mert én kicsit soknak találom a 64-66 fokot!

(#21720) subaruwrc válasza kmisi99 (#21719) üzenetére


subaruwrc
félisten

nekem 68c glacialtec f101pwm-mel 24 fokos szobában, turboval 1.07v-n :))

(#21721) #97544192 válasza kmisi99 (#21719) üzenetére


#97544192
törölt tag

mindenki soknak találja, pedig nem az! nekem is rohadt meleg van a szobámba, alig lehet levegőt kapni, és a proci is fulladozik velem együtt :DDD
hiába tárom ki az ablakot, tetőtérben vagyok és így is-úgy is meleg van. :(((

(#21722) kmisi99


kmisi99
addikt

THX mindkettőtöknek akkor úgy látszik minden ok.
Nekem ez a drágaság 30 fokosra fűti fel a szobát!

[ Szerkesztve ]

(#21723) Qru válasza HSM (#21717) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Jaja, de ezt főként magamra vetítettem le (lehet nem jött át a hsz-ből mert nem fogalmaztam elég egyértelműen), arra hegyeztem(volna) ki a dolgot, hogy nekem marha felesleges volt az UD4P is, mert amire nekem kell (órajelben, szolgáltatásokban) arra elég lett volna egy kvázi belépőszintű lapocska is.

subaruwrc: Jaja, csak az meg garvesztéssel jár ugye.

#nincsbennetarcsi

(#21724) subaruwrc válasza Qru (#21723) üzenetére


subaruwrc
félisten

még meglátom ér e annyit nekem

(#21725) Qru válasza subaruwrc (#21724) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Meddig garos am?

#nincsbennetarcsi

(#21726) LackoMester


LackoMester
addikt

Nekem is bőven elég lett volna ASUS P6X58D-E, de hát pont még nemvolt. ( semmi info nem volt róla május elején, h. lesz egy ilyen olcsóbb verzió is ) Megvettem a Premiumot és paff, 1 hónapjára rá kint a E-s. Igazából ( még ) nem bántam meg, mert rohadtul jó deszka és elég jó árban megkaptam.

ott a kisértet a ganéná.... by: Bendegúz

(#21727) subaruwrc válasza Qru (#21725) üzenetére


subaruwrc
félisten

még 2 év

(#21728) #97544192 válasza subaruwrc (#21727) üzenetére


#97544192
törölt tag

szerintem vétek lenne bántani azt az ártatlan procit.
ha nem lenne rá garancia, vagy csak nagyon kevés, akkor megérteném..
nem ér annyit az a +5c!

(#21729) katt777 válasza LackoMester (#21662) üzenetére


katt777
félisten

Nálam mindenesetre a kerülendők listáján van az OCZ, igaz, a Corsair meg a DDR2-es szarságai miatt. :DDD

AirBooms: Ezek az összefüggések az i7 létezése óta ismertek. ;)
ASUS-ban és ASRockban is van fesz-visszavétel. ASUS-ban nem tudom, milyen néven, de tutira, azt használja az EPU is (csak jobban), ASRock-ban az Intelligent Energy Saving. CPU-feature-eknél lehet állítani.
Sztem semmi baj az ASUS lapokkal. Jól tuningolhatók és strapabíróak is.
De ha megbízható, könnyen tuningolható lapot akarsz, ott az ASRock X58 Extreme (pure X58), én csak akkor adom el ezt, ha megint tudok ASUS-t venni Érdekes, hányan szidták anno itt is az ASRock-ot, de a topicja is szinte halott, mert aki vett (főleg a cikkem után), beállított mindent (gond nélkül 4GHz-et v. 220 BCLK-t éppen), és azóta gond nélkül használja. Nem azért nem szerepel e topicban, mert senkinek nincs. :) (És most majd biztosan a fejemre koppintanak, hogy sztárolom, de amit írtam, az tény.)

Ahogy HSM is írja, a legtöbb procinál 4GB körül elfogy a szufla, hiába a fesz emelés. Végül is ne feledjük, hogy a 920 esetében ez 50% túlhajtás! A többi azon múlik, tudja-e a lap a 21X szorzót 200BCLK-val. Szükség lehet egyébként a CPU PLL fesz. emelésére is, ha a CPU-feszre nem reagál.

kmisi99: Sok is. Min ház (630RPM) és CPU hűtéssel (940RPM) max. 53°C a procim LinX alatt alap órajelen.

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#21730) kmisi99 válasza katt777 (#21729) üzenetére


kmisi99
addikt

Na és a szoba hőmérsékleted? Mert nem mindegy hogy egy fülledt 30 fokos szobában vagy egy légkondis 20 fokos szobában nézed!

(#21731) Sárpac válasza katt777 (#21729) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Nekem ennyi szoba kerek 30C true +2 low rpm-en hajtott ventivel Linx alatt!
(uncore 2400MHz a maghő a legnagyobb hőmérsékletű mag hőjét mutatja tehát átlagban ennél jóval kisebb)

[ Szerkesztve ]

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#21732) -Gabesz- válasza AirBooms (#21698) üzenetére


-Gabesz-
senior tag

Sajnálom hogy ilyen sok gondod van a lappal. Viszont hogy ellensúlyozzam a negatív véleményt, egyenlőre én maximálisan elégedett vagyok a sajátommal. Semmi negatívumot nem tudok a számlájára írni, tuningolásnál, kevés feszültségnél is intelligensen reagál ha instabil is a rendszer. Pontosabban 1 negatív dolgot csak tudnék, a nagy túldroppolást. Nemsokára befejezem a tesztelgetést és majd mutatom mire jutottam. A túldroppolás elég komoly. Emiatt talán kicsit többet kell kapnia a procinak a más lapokban kitesztelt értékeknél.Nálam pl. a 4Ghz 20x200-hez biosban állítok 1,2V-ot, és 100% terhelésnél kap 1,25v-ot! Szóval droppol 0,05V-ot!!
4Ghz, 21x190-en, úgy tűnik megy stabilan bios szerint 1,15-1,16 körül, terhelve 1,19v körül kap ilyenkor.

(#21733) #97544192 válasza -Gabesz- (#21732) üzenetére


#97544192
törölt tag

értsétek már meg, hogy fel fele nem dropol semmi! olyan nincs, hogy fel fele dropol valami! :U akkor az nem drop, ugyanis a drop magyar megfelelője az esés...

[ Szerkesztve ]

(#21734) -Gabesz- válasza #97544192 (#21733) üzenetére


-Gabesz-
senior tag

Felőlem nevezhető akárhogyan, a lényeget szerintem mindenki érti.
Terheletlenül a proci a biosban beállított értéket kapja, terhelve pedig többet.

(#21735) Sárpac válasza -Gabesz- (#21734) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Akkor az LLC lesz ami felnyomja.:)

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#21736) jones965 válasza subaruwrc (#21709) üzenetére


jones965
Modder

Már 2x írtam ezzel kapcsolatban, hogy mikor a rendszeremet építettem össze, leellenőriztem, hogy a cpu kupak, és a blokk között milyen az illesztési felület. Eredmény: sz@r.
Ezért políroztam a vizesblokk alját a procihoz. Extrém tuning mellett sem megy a vízhőfokom 36'C fölé.
Viszont most ennek kapcsán elgondolkodtam, hogy lehet hogy mégis síkba polírozom a cpu kupakját. :U

(#21737) AirBooms válasza Sárpac (#21735) üzenetére


AirBooms
addikt

Nem az LLC nyomja fel. LLC nélkül össze-vissza ingadozik, teljesen kiszámíthatatlan. Úgy még inkább használhatatlan. Kell az LLC. Teljesen egyetértek Gabesszal. :K

#21733) BR4D: Igazad van, de te meg azt értsd meg, hogy a felfele az egy szó és nem kettő, nem fel fele... :D :R

[ Szerkesztve ]

(#21738) #97544192 válasza AirBooms (#21737) üzenetére


#97544192
törölt tag

áááh, pedig először úgy írtam, csak nem volt szimpi. :(

(#21739) pincehely válasza #97544192 (#21738) üzenetére


pincehely
addikt

Elsőre is megértettük. :DD

http://kefetemap.deviantart.com/

(#21740) #97544192 válasza pincehely (#21739) üzenetére


#97544192
törölt tag

nem is vitatom, hogy megértettétek, de legyünk már pontosak... :P

(#21741) pincehely válasza #97544192 (#21740) üzenetére


pincehely
addikt

Csak kötekedtem, na... :DD Tudod te az okát. ;]

http://kefetemap.deviantart.com/

(#21742) LackoMester válasza katt777 (#21729) üzenetére


LackoMester
addikt

Egyébként anno a DDR2 korszakban nekem is elszállt 1-2 db. XMS 2 800 Mhz-s Corsair :K .

[ Szerkesztve ]

ott a kisértet a ganéná.... by: Bendegúz

(#21743) subaruwrc válasza jones965 (#21736) üzenetére


subaruwrc
félisten

kifejtetted valóban, de a cpu blokk sík, a proci kupakja a szar vagy maga az érintkezés de inkább a kupak mert léghűtéssel is indokolatlanul meleg

(#21744) AirBooms


AirBooms
addikt

Hali!

Tud valaki egy elfogadható tuningos D0 920/930 eladó procit? :F
Ha igen, ne kíméljen! :B

(#21745) subaruwrc válasza AirBooms (#21744) üzenetére


subaruwrc
félisten

az enyémről még nem derült ki, de elvileg az, csak melegszik mint a barom ...
1.456v 4685 a vége léggel, bclk limit mellett,.

(#21746) tom_tol válasza AirBooms (#21744) üzenetére


tom_tol
addikt

mit jelent az elfogadható tuning :D

(#21747) AirBooms válasza tom_tol (#21746) üzenetére


AirBooms
addikt

Hogy a 4 GHz-et azért bőven 1,3 V alatt tudja, s esetleg a 4,2 GHz-et is megfoghatom vele vízzel... Szóval nem nagy igények, nem vágyom extrémtuningra. :K
Tudtok ilyen procit? Van valakinek eladó? :B
:R

(#21745) subaruwrc: S eladó lenne? ;)

[ Szerkesztve ]

(#21748) joshua7 válasza subaruwrc (#21745) üzenetére


joshua7
veterán

Milyen lég?

Semper Fi

(#21749) Erdei88 válasza AirBooms (#21747) üzenetére


Erdei88
veterán

Amit árultál procit az elkelt?

(#21750) AirBooms válasza Erdei88 (#21749) üzenetére


AirBooms
addikt

El, de azt nem véletlenül adtam el...
Másik procira van szükségem.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.