Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#21801) Qru válasza AirBooms (#21800) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Hát őszintén 930-asból olyan nagyon sz@rt nem lehet kifogni. Mert ha az is, akkor is 4GHz lazán benne van (főleg, hogy nagyobb szorzója van és tuti D0 steppinges). Attól meg minek több köznapi használatra?! Bár nem tudom mire kell, ha render 0-24-ben vagy csúcsot döntögetnél akkor meg vegyél kitesztelt példányt.
Nézz utánna rendesen, hogy a lapod bios-a támogatja-e és akkor sztem is jó vétel lesz.

#nincsbennetarcsi

(#21802) AirBooms válasza Qru (#21801) üzenetére


AirBooms
addikt

Nem, nem akarok extrém tuningot, hanem végre egy elfogadható feszen 4GHz-es procit, aztán el is tűnök egy jó időre a PH-ról... Megnézem, hogy támogatja-e a lapom, aztán veszek egyet. Amúgy szerintem támogatja, mivel úhgy látom, hogy Asus-éknál az a szokás, hogy az "utcai" prociknak megfelelő szerverprocik is mindig ugyanakkor kerülnek be a CPU supportba. Pl. most is hirdet valaki a PH-n egy P6T WS Pro-t 940-nek megfelelő Xeonnal (W3540), de a fórumukon is ezt láttam.

[ Szerkesztve ]

(#21803) Qru válasza AirBooms (#21802) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Akkor val'szeg nem lesz vele gondja. :K

Magas szorzó egy dolog, meg hogy mennyi fesz kell neki a 4G-hez, meg az is mennyire melegedős. Szóval azért vakon ne bízz a "laza 4G-s" eredményben. Nem elriasztás képpen csak nehogy csalódás legyen de ez benne van a pakliba kb ha bármit veszel.

#nincsbennetarcsi

(#21804) AirBooms válasza Qru (#21803) üzenetére


AirBooms
addikt

Ha nem lesz túl jól tuningolható a proci, akkor még mindig el tudom adni tűrhetően, mert úgy néz ki, jó áron vehetem meg.
Ugyanezekért a procikért kiskerben nem adnék ki 75-80k-t. Mert kb. most ennyibe kerülnek a dobozos 930-ak. Szóval nagyon nem mindegy, hogy mennyi pénzért veszek zsákbamacskát... De a 920-asok is 65-67k-ba - azok sem érnek annyit, hogy kínlódjon velük az ember (mármint, ha nem megy jól, akkor csak nagy bukta árán tudja eladni őket a pangó piacon).

[ Szerkesztve ]

(#21805) XoZ válasza AirBooms (#21802) üzenetére


XoZ
aktív tag

Az ASUS oldalán ellenőrizhető, hogy milyen alaplapok támogatnak egy adott processzort, illetve hogy egy alaplap milyen processzorokat támogat hivatalosan: [link]. Az általad említett W3530-at a követekző alaplapok támogatják: P6T WS Professional, P6T6 WS Revolution, P6T7 WS SuperComputer. Az alaplapod pedig hivatalosan sajnos nem támogatja a Xeonokat.

(#21806) Qru válasza AirBooms (#21804) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Jaja, én is hajaztam egy 940-esre anno de lemaradtam róla. Pedig baráti áron kaptam volna nagyon, de nem ment el a 920-asom akkor gyorsan, vaktába meg nem mertem bevállalni egy 940-et a 920-asom mellé. Mert a kettő összértéke lett volna 100k, az már sok.

#nincsbennetarcsi

(#21807) joshua7


joshua7
veterán

Srácok, véleményt kérnék pár dologhoz. Gép adatoknál. Ha alapórajelen futtatok Prime-ot (cpu fesz 1.214V, minden más a lehetséges minimumra van állítva, nem auto!), akkor ezt kapom 20 perc után. Ha a cpufeszt 1V-ra lövöm (minden más, mint előbb), akkor ezt. -0.2V jelent -7-9 fokot, ami még rendben is van. Kipróbáltam a 4Ghz@1.3V kombót (sajnos kisebb feszen nem stabil..) és a Prime már pár perc után 77 fokot ír a legmelegebb magra. Kipróbáltam a Vantage cpu tesztjét (4.2Ghz@1.35V) és az is 76-79 fokosra írta a magokat. Na most ezek normális értékek? Azt tudom, h a fesz emelésével durván megnő a hőtermelés i7-nél, na de ennyire? Hűtő egy TRUE, megtámogatva egy 1600-on pörgő ventivel. Ma pasztáztam újra a cuccot. Ezek után meg sem merem nézni, h a Vantage cpu tesztje milyen hőfokokat eredményezne 4.4Ghz@1.48V-on... :) Normális értékek ezek?

[ Szerkesztve ]

Semper Fi

(#21808) mpierre válasza joshua7 (#21807) üzenetére


mpierre
veterán

Normálisak. Ez ennyire melegszik. A topikban bármilyen linkelt eredményt nézel 4,0 GHz felett, akkor ilyen hőmérsékleteket látsz.
Amúgy a TRUE mellé illik egy komoly légszállítású ventit rakni, ott mutatja mit tud... Pl az enyém full tempón 128m3/h levegőt tol át a bordán. És ez még nem is olyan irgalmatlanul sok.

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#21809) AirBooms válasza XoZ (#21805) üzenetére


AirBooms
addikt

Köszi, sajnos az Asus válasza is ugyanez volt, nem támogatja a lapom a Xeonokat... :(

(#21810) Erdei88 válasza AirBooms (#21809) üzenetére


Erdei88
veterán

Sz@r Ws Pro meg igen. :(

(#21811) joshua7 válasza mpierre (#21808) üzenetére


joshua7
veterán

Igen, közben visszanéztem ezt-azt... Venti mi? Pl. Ultrakaze vagy Swif2?

Semper Fi

(#21812) pincehely válasza Erdei88 (#21810) üzenetére


pincehely
addikt

WS pro: Workstation pro
Szép is lenne, ha nem támogatná :D
Persze ez csak az én elgondolásom, amely szerint ha egy lapnak egy funkcióra utaló nevet adnak, akkor az tudja is azt!

http://kefetemap.deviantart.com/

(#21813) HSM válasza Erdei88 (#21810) üzenetére


HSM
félisten

Az ütne ám szépet, ha az Asus Workstation lapja nem menne a workstation Xeonokkal... :U
Senki nem szarozta le tudtommal... :F
Amúgy ez színtiszta marketing, a Xeonok támogatásához annyi "plusszmunka" kell, hogy a BIOS-ba bele kell tenni a sima 920-ak mellett a Xeonok (lehetőleg szintén friss) mikrokódját is. Egy magára valamit is adó gyártó az összes lapjában ezt megteszi.... (Néhány gyártó pattog csak, mert ha a mezei desktop lap vinné a Xeon-t, akkor ki venné meg ugyanazt WS néven drágábban? :W ) Nem szeretem az ilyet... :(((
Mondjuk lehet hülyeséget írok, de azért utána kéne olvasni, "hivatalosan" nem támogatják csak, vagy sehogysem támogatják a sima Asus-ok a WS Xeonokat. Nem mindegy...

[ Szerkesztve ]

(#21814) pincehely válasza HSM (#21813) üzenetére


pincehely
addikt

Lecsekkoltam az Asus honlapján.
Annyi Xeon van a supportban hogy győztem görgetni.
A legutolsó a listában: Six-Core Intel Xeon X5650(2.67Hz, 12MB, 3.2GT/s)

[ Szerkesztve ]

http://kefetemap.deviantart.com/

(#21815) HSM válasza pincehely (#21814) üzenetére


HSM
félisten

Én a sima lapoknál (pl. R2E, P6T Dlx) csak sima asztali I7-eket láttam.
A WS PRO-nál tényleg ott van minden Xeon, de ebben szvsz semmi meglepő nincs... :D

(#21816) pincehely válasza HSM (#21815) üzenetére


pincehely
addikt

Szerintem sem, már nem is értem miről megy itt a diskurzus! :B

http://kefetemap.deviantart.com/

(#21817) HSM válasza pincehely (#21816) üzenetére


HSM
félisten

Dióhéjban arról, hogy a NEM WS Asus lapok, mint a sima R2E, P6T, stb. működnek-e Workstation-ös Xeonokkal. A CPU-support listában nincsenek ott, ezt mindenki láthatja, de az nem feltétlen azt jelenti, hogy nincs is hozzá támogatás a BIOS-ban.... :U
(Mert én úgy emlékszem, mennek bennük a Xeonok, hivatalos támogatás ide vagy oda...)

[ Szerkesztve ]

(#21818) pincehely válasza HSM (#21817) üzenetére


pincehely
addikt

Akkor mindent vágok most már. :DD
:R

http://kefetemap.deviantart.com/

(#21819) mpierre válasza joshua7 (#21811) üzenetére


mpierre
veterán

Csak azért írtam, hogyha böki a csőröd a hőmérséklet, akkor lőjj egy nagyobb légszállítású ventit.
Pl., vagy noiseblocker black silent xlp, cooler master excalibur, stb.De a zaj is megnő, vagy még egy ugyanolyan koptert rádobsz.

[ Szerkesztve ]

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#21820) katt777 válasza Qru (#21794) üzenetére


katt777
félisten

Nekem is turbóval megy alapon 0.96V-tal.
ASRock-kal nem kell rengeteget finomhangolni, csak beállítod ésszerűen, és megy. :C

HSM: Nem csoda, nem hivatalosan támogatott RAM-okkal is megy egy csomó lap, némelykor még jobban, mint a hivatalosan támogatottakkal. Ahogy elnéztem, RAM-oknál az a lényeg, hogy magának a gyártónak meglegyen a támogatása, és procit illetően ez nagy eséllyel megvan. :DDD

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#21821) AirBooms válasza HSM (#21817) üzenetére


AirBooms
addikt

Most akkor szerintetek merjek berendelni egy Xeon W3530-at az R2E-be? :F Az ára garival, számlával, mindennel 52 000 forint lenne... :U De már a 920-as sincs az árlistán és a 930-as nem is volt... Bezzeg az ajánlott procijaik között ott csücsül bruttó 224 ezerért a hatmagos... Amiért szintén nettó árat kellene fizetni, vagyis alapjaiban az is nagyon jó áron lenne...

(#21822) Sárpac válasza AirBooms (#21821) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Rendelj ha nem megy átveszem 52k-ért!:)

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#21823) AirBooms válasza Sárpac (#21822) üzenetére


AirBooms
addikt

Esküdj!!!
Elivleg az aktuális árlistájukat néztem, de az árak plusz-mínusz változhatnak egy-két ezressel...
Szóval?

(#21824) Sárpac válasza AirBooms (#21823) üzenetére


Sárpac
nagyúr

;)

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#21825) joshua7 válasza mpierre (#21819) üzenetére


joshua7
veterán

Azért kíváncsi lennék egy ilyen venti konkrétan mennyit jelentene. Az Excalibur elég ütős, mondjuk 3.5k a legolcsóbb helyen, ahol találtam. Hang nem zavar, másrészt úgyis csak tesztek alatt pörögne maxon.

Semper Fi

(#21826) HSM válasza AirBooms (#21821) üzenetére


HSM
félisten

Szerintem érdemes lenne postolni egyet XS-re, ott jópáran használtak W35xx Xeont még a kezdeti D0-s időkben. :K (De a mai napig is sokan inkább azt vesznek, jogosan)
Nekem nincs időm ott bogarászni, de ennyit találtam: [link] Itt az OC listán van W3520 Xeon R2E-vel. :K

(#21827) AirBooms válasza HSM (#21826) üzenetére


AirBooms
addikt

Köszönöm, mondjuk én pont R2E-vel nem találtam Xeon procit, de DFI-vel, EVGA-val igen. Elvileg meg is rendeltem már (még nem igazolták vissza). Ha meg még sem megy, lenyomom Sárpac torkán... :DDD
:R

(#21828) joshua7 válasza AirBooms (#21827) üzenetére


joshua7
veterán

Itt a 10. sor.

Semper Fi

(#21829) AirBooms válasza joshua7 (#21828) üzenetére


AirBooms
addikt

:R
Teljesen elégedett lennék egy ilyen procival... :K

(#21830) mpierre válasza joshua7 (#21825) üzenetére


mpierre
veterán

Csak az én esetemet tudom leírni:
Egy enermax cluster ventivel kezdtem. Csendes, de nincs irgalmatlan légszállítása. 160-as bicikli mellett 40-42°C-osak voltak a magok egy 20-21°C-os szobában. Ezt lecseréltem egy noiseblocker blacksilent xlp ventire. Ugyanabban a szobában 32-34°C-osak lettek a magok. (A konkrét celsius értékre nem emlékszem, de az arány ilyen volt.) Tehát 6-8°C-t lehet vele nyerni.
Nálam az "északi híd" hőmérséklete csökkent jelentősen. 58-62°C-ról 42-45°C-re. Valszeg azért, mert a venti által tolt levegő útjába beleseik a hőcsöves, északi hidat, meg a vrm-eket hűtő passzív borda is. Az enermax meg nem tudta addig eltolni a luftot. :F

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#21831) joshua7 válasza mpierre (#21830) üzenetére


joshua7
veterán

Az marha nagy különbség csak ventik miatt. Mennyin pörög a Noiseblocker?

Semper Fi

(#21832) Qru válasza katt777 (#21820) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Na ezért bánom, hogy anno nem azt vettem. :( Enyémen is lehetne lejebb venni sztem, de most sokat már úgy sem nyernék. Jó így ahogy van. HT-nélkül, 1V-on nem kajál sokat.

#nincsbennetarcsi

(#21833) katt777 válasza Qru (#21832) üzenetére


katt777
félisten

Anno, ugyebár, én sem. :) Muszájból kellett eladni a P6T Dlx v2-t (és még pár dolgot), jó nagy anyagi buktával, de alig több mint féláron ez a napi gyakorlatban annyival "gyengébb", hogy 8+2 fázisa van 16+2 helyett, ami minimálisan alacsonyabb uncore-t enged, viszont tesztekben meg alig mérhető pár ezreléknyi lemaradás (honlapomon v. logouton ott van).
Amúgy van egy érdekes jelenség, amelyről több helyütt is hallok, ez pedig az, hogy a huzamosan 4GHz-en, v. más erős túlhajtással használt i7-esekkel a lapok elveszítik a stabilitásukat (ezért szabadulnak sokan pár hónap után a lapjaiktól). Mintha egyre kevésbé szeretné az Intel, hogy az egyszeri user olcsón megkapja egy drágább proci teljesítményét. Nem tudom, AMD-nél van-e ilyen, de amíg az i920-am alapon is erősebb a legmenőbb Phenom-nál, addig nem különösebben izgat a dolog, túlhajtani meg még HD5870-hez sem kellene. :DDD

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#21834) Qru válasza katt777 (#21833) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Jaja, nálam is alapon megy. Érted a kis csórai GTX260-amat még turbo nélkül is bőven kihajtaná. :D

#nincsbennetarcsi

(#21835) szacsee válasza katt777 (#21833) üzenetére


szacsee
nagyúr

Ezt az alaplapra vonatkozó degradálós dolgot kifejtenéd bővebben? :R

[ Szerkesztve ]

(#21836) Sárpac válasza katt777 (#21833) üzenetére


Sárpac
nagyúr

:)
Ugyebár sokan csak a feszt nézik és nem teszik mellé az Áramerősséget, pedig kéne!
Már régebben is írtam, hogy alacsony vidnél az 1.35V max nem áll fent inkább 1.25V mivel jóval nagyobb az áramfelvételük (ezért is melegszenek azonos feszen jobban).:)

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#21837) HSM válasza katt777 (#21833) üzenetére


HSM
félisten

Ez a 4Ghz-es dolog szerintem egyetlen okra vezethető vissza. Nem megfelelő hűtés az alaplapnak (Sokaknál látok olyan feszeket, olyan házakban, hogy bizonyos alkatrészek a fejem teszem rá, hogy tűrőképességük határán dolgoznak, garantáltan 80-90 fok környékén, vagy afölött) Ilyen körülmények között hamar megpusztulnak a kondik is, meg más dolgok is.... 105 fokon pedig a legtöbb jóminőségű szillárdelkós kondinak is csak 2000 óra az élettartama, ami kb 83 nap folyamatos üzem.... A legtartósabbak is csak 5000 órásak.
Nekem az UD5-öm is kiszolgált egy évet, elég sokáig 3675-ön ment benne a proci, és mikor eladtam is hozta a tuningokat, amiket újkorában. Az EVGA E758-am is már 7 hónapos, újkora óta 3675-ön hajtom benne a procim, 2800 uncore, 1400@Cl7 ramok, és az is 100%-os, pedig elég sokat megy.... 4Ghz-en és komolyabb uncore mellett már az én lapom is komolybban melegedni kezd.... (És az UD5-n is az én procimmal ha nagyon húztam az uncore-t, akkor igencsak hűteni kellett VTT tápkörét, a fő tápkör viszont eszméletlen jól bírta, 4,2Ghz és 160-170W-os folyamatos teljesítményt is szó nélkül bírta hosszútávon is közepes hűtéssel is, igaz, elég tekintélyes drop-mellett....) Ja, és durva tuning és 80-85 fokos proci mellett már a foglalt környéke is igencsak átmelegszik, ami nem biztos, hogy hosszútávú ilyen használat mellett jót tesz....
Sokan úgy gondolják, a tuning "jár" nekik, minden kompromisszum nélkül, ingyen, és elfelejtik, hogyha a gyári értékek fölött akarják a procijukat kergetni, akkor a gyárilag előírtnál jóval optimálisabb üzemi körülményeket kell teremteni, hogy az alkatrészek hosszútávú épsége biztosított legyen.

Viszont azzal továbbra sem értek veled egyet, hogy alapon is elég úgy általánosságban, bár ha te szeretsz feleslegesen többet várni töltéseknél, meg kisebb minimum-fps-t látni, akkor hajrá.... ;] Ésszel kell tuningolni, ennyi a titok.... (Mert azt is sokan elfelejtik, hogy a tuning nemcsak a rekordok döntögetéséről szól, hanem sokkal inkább arról, hogy az ember a saját igényihez finomhangolja a gépét.... ;) )

[ Szerkesztve ]

(#21838) -Gabesz-


-Gabesz-
senior tag

Pár hete neki fogtam tesztelgetni, hogy milyen beállításokat érdemes rögzíteni a BIOS-ban, mit milyen fesszel bír a proci. Meg vannak vannak az eredmények. A BIOS-ban beállítottt feszültségeket adom meg, annak ellenére, hogy a lap a feszültség növelésével arányosan túlfeszel, így tehát igazándiból többet kér és kap is a proci 100% terhelés alatt. Ezt most nézzétek el nekem. Erre majd még visszatérek.
Túl sok türelmem nem volt, ezért nem futtattam még tovább a Linxet Majd a hétköznapi használat során kiderül melyik beállítás mennyire stabil is igazán.

Minimumfesz: 19x133, 2,53Ghz Minden lehetséges feszültség bios minimumon. Hasznos beállítás ha nem kell nagy teljesítmény és fogyasztásminimumra törekszünk. Bár még így is elég szinte mindenhez a teljesítménye.
19x133, 0,85v

A következő 21x133, 2,8Ghz, na ezt nem sűrűn fogom használni.
21x133, 0,893v

21x162 3,4Ghz ez is egy jó beállítás, itt már a ram is xms-ben fut 1600-on cl8-ban, csakúgy mint, az összes többi következő beállításnál.
21x162, 1,00v

Kipróbáltam Ht nélkül is, az eredmény kb-8 fok és 60Gflops teljesítmény.

19x190 3,8Ghz. Ez az egyik legjobb beállítás, nagy teljesítmény, viszonylag alacsony fesszel.
19x200, 1,1v

A következő beállításokat az elmúlt 1-2 napban teszteltem 26-27 fokos szobában, egy legfelső szinti lapos tetős lakásban.

21x190 4Ghz, ezzel a beállítással 0,05v-al kevesebbet kér, mint a következő 20x200-asnál. A túlfeszelés mértéke már szembetűnő.
21x190, 1,168v

20x200 4ghz kicsit másképpen, több fesszel és nagyobb hőmérséklettel. ezt a beállítást sem fogom szerintem használni. Mint látható 100% terhelésnél 1,25v-ot kap a proci, tehát kereken 0,05v-al feszel túl a lap.
20x200, 1,2v

21x200 4,2Ghz, ez a maximum amin próbáltam, szerintem ennél magasabb órajelen már egészségtelen a gépre nézve is. Ez az első kép 2 linx kör között készült, hogy bemutassam, mennyi feszt kér a proci alacsonyabb kihasználtság mellett. A képen 13%-os terhelés látható, tehát netezés és kis proci terhelés mellett el van viszonylag kis feszültséggel is, csak hát akkor meg minek a tuning?
21x200, 1,25v

következzék a 4,2Ghz 21x200 Linx alatt 100%-os processzor terhelésnél készült képe. Látható hogy a proci 0,06v-al kap többet, mint kis terhelésnél.
21x200,1,25v

Összességében elégedett vagyok főleg a processzorral, talán egy kevésbé feszültségingadozó lapban, kevesebbel is beérné. A lappal is meg vagyok elégedve, csak egyedül ez a túlfeszelés nem tetszik, ami pl. egy 20 körös Linx-nél az jelenti, hogy a feszültség 20x fog elég drasztikusan felugrani.

Végezetül a rendszerről: A proci ismert, R2E lap, noctua D14, Cm690 zárt ház, zalman venti szabályzóval. A gépház az íróasztal alatt, utóbbi tesztek 26-27 fokos környezetben.

Bocs ha hosszú voltam :)

[ Szerkesztve ]

(#21839) katt777 válasza HSM (#21837) üzenetére


katt777
félisten

Hát, 3.6GHz-en még nem nagyon melegszik a cucc. Sajna szerintem is sokan abból indulnak ki, hogy az alaplap jelez egy hőmérsékletet, és azt gondolják, hogy akkor a lapon semmi nem melegebb annál. Mindamellett a core i-s cuccok jóval érzékenyebbek és összetettebbek egy wolfinál pl.
Az Intel áraiból sokaknak az jön le, hogy benne kell legyen a tuning is, pedig alapból is igen jó teljesítményt kapnak.
Miért nem elég alapon egy i7 ma bármely VGA alá? Feltoltam a HD4870-en minden graf. beállítást maxra, és min. szorzóval (azaz 1.6GHz-en) 99%-ban megvolt a kihajtás DX9 HDR-ben és DX10+ is. DX9 SM2 csak 92%, de azok a progik amúgy is brutál FPS-ekkel mennek, és még csak 1680-as felbontásról van szó). Ha azt veszem, hogy a HD5870 mennyivel gyorsabb a mostani VGA-mnál, tutira elég kell legyen hozzá a 2.66-2.8GHz. Ha valaki ilyen kártyával nem max. grafikát használ, az magára vessen, gagyi programokkal meg könnyen lehet persze CPU limites, de ez nem azt jelenti, hogy az i7 kevés. ;)
Betöltésnél a vinyó sebessége a szűk keresztmetszet, videókódolásnál meg továbbra sem érdekel, hogy 9 perc, vagy 7. ;) Csak az érdekelne bármilyen esetben, ha egyáltalán nem kellene várnom semmire. Tartok tőle, hogy ilyen hardver nem mostanában fog kijönni. :DDD

-Gabesz-: Alacsonynak tűnnek a feszek, és a 10 kör LinX sem fogadható el a stabilitás bizonyítékának. Pont a kicsit alacsony CPU-feszeknél fordul elő, hogy csak valahol 10 kör fölött hibázik a rendszer. Az sem mindegy, mit használ az ember, mert a W7 alatt stabil beállításokra XP alatt rá kell tenni egy kicsit, legalábbis nálam, pedig elméletileg az XP az igénytelenebb (de ezek szerint instabilabb is). Ha meg muszáj pár játék, és régebbi hardverek miatt XP-t használni, meg vagyok lőve azzal, hogy 0.0125V-tal alacsonyabban stabil a W7. :(((

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#21840) tom_tol válasza katt777 (#21839) üzenetére


tom_tol
addikt

bocsi

[B]Sárpac közben meggondoltam magam

[ Szerkesztve ]

(#21841) Sárpac válasza tom_tol (#21840) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Ha jól látom 80körösek a komolyabb tesztek az alacsony órajelesek 20körösek!:DDD

[ Szerkesztve ]

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#21842) pincehely válasza katt777 (#21839) üzenetére


pincehely
addikt

Eddig még mindenkitől úgy hallottam, hogy a win7 igényesebb a stabil tuningra, mint az XP.
Bár saját tapasztalatom nincs ezzel kapcsolatosan.

http://kefetemap.deviantart.com/

(#21843) El_Gringo válasza -Gabesz- (#21838) üzenetére


El_Gringo
csendes tag

Szép eredmények grat :R
Kíváncsi lennék HyperPI alatt is mennek ezek a feszek?

(#21844) mpierre válasza joshua7 (#21831) üzenetére


mpierre
veterán

Sajna a Giga lap nem tudja a minimum 1000rpm-et - a mai napig nem értem miért, pedig pwm-en van - így 1100-1200rpm körül ingadozik alapon. Amennyiben a proci izzadni (Linx) kezd, akkor felugrik 2000rpm-ig (ez a max.). Na ilyenkor fütyül a borda, ahogy a levegőt áttolja rajta a kopter.

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#21845) HSM válasza katt777 (#21839) üzenetére


HSM
félisten

"Hát, 3.6GHz-en még nem nagyon melegszik a cucc."
Fején találtad a szöget, pont azért használom úgy.... a 3675-höz képest a 4ghz 9%-al lenne gyorsabb, de sokkal-sokkal melegebb, és a lapom is jobban izzadna, sokkal. Így meg kényelmes, de mégis bőven elég gyors az uncore/ram is.

"...hogy az alaplap jelez egy hőmérsékletet..."
Igen, azt sok lapon az egyik perifériavezérlő csip a hőmérője produkálja, messze-messze minden melegedő alkatrésztől... :D Kevés olyan lap van, ami külön méri a VREG vagy PWM (tápkör) hőfokát.... A csipszet hőfok se mond szinte semmit. :D
Sokan nem jöttek rá, hogy miért olyan horror meleg az EVGA E758-ak tápköre... Egy gyengén szellőző házban az általad említett 4Ghz-es beállítással csont nélkül megugorja a 100 fokot... :K Ha teszel valami ventit a core VRM bazinagy bordájára, akkor ez lehuppan olyan max 80-ra, de most jön a poén, mert nem is az melegszik igazán, hanem a VTT tápkör! És a lap azt is hozzákalkulálja a VREG hőfokba! És azt sokkal nehezebb hűteni, mert a mosfetek a csipszethűtő nyúlványa hűti gyárilag, sőt, a gyári ventije is pont oda fújná rá a meleget, ezért is moddoltam.... (Képek a lapról: [link])

A VGA-s kérdést ne kezdjük már elölről, uncsi már nagyon.... Legalább mellékelnéd, mégis milyen mérésekre alapozod, amit írtál ("99%-ban megvolt a kihajtás")... :U Ha valaki kevésbé hozzáértőt teljesen megkeverhetsz ezekkel a felelőtlen kijelentéseiddel...
Amúgy az meg a Te problémád, hogy nincs egy normális, gyors winyód, és különben is szeretsz többet load-képet nézni, attól még nem mindenkinél ez a helyzet....
Fél éve vettem 2db WD BLACK 500GB winyót RAID0-ba, 26K volt a kettő együtt (nem megfizethetetlen szvsz) és ilyet megy:[link] (Viszonyítási alapnak betettem a két screen alá egy képet XS-ről, ami egy RAID0-ba kötött Velociraptor-pár)
Aki egy I7-es gépet vesz, de gagyi winyóval használja, az szvsz meg is érdemli....

[ Szerkesztve ]

(#21846) -Gabesz- válasza El_Gringo (#21843) üzenetére


-Gabesz-
senior tag

Köszi, a hardver érdeme :R
Még majd a hyperPI-t kipróbálom a közeljövőben.

(#21847) pincehely válasza mpierre (#21844) üzenetére


pincehely
addikt

Tedd Voltage módra.
Nekem agy a coolink ventit 600rpm-en hajtja.

http://kefetemap.deviantart.com/

(#21848) mpierre válasza pincehely (#21847) üzenetére


mpierre
veterán

Kipróbálom.
Az mondjuk nem baj, hogy jobban hűti procit. 1000rpm alatt, szerintem, meg se mozdulna...

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#21849) katt777 válasza pincehely (#21842) üzenetére


katt777
félisten

Én AMD-nél és Vistánál tapasztaltam ezt. i7-nél 20 körös LinX simán lefutott alap v. tuning beállításon, XP-nél ua, ráadásul kevesebb memóriával, már 10 körön belül elszáll. Lehet, hogy hardvertől is függ, de nálam ez a jelenség volt. E8400-nál meg totál ua. beállítás pontosan jó volt XP és Vista alá is; hiába, az talán a legjobb minőségű cucc az elmúlt 20 évben.

HSM: VGA-t illetően már réges-rég mellékeltem HD4870 teszteket, nem a levegőbe beszélek (nem nehéz kiszámolni, hogy mennyivel gyorsabb a HD5870, és ehhez mennyivel gyorsabb proci kell). Már mondtam, teszteld le vmi igényesebb játékkal (esetleg benchmarkkal), maximális graf. beállítások mellett. Ahogy szintén többször írtam, ha a VGA nincs max. kihasználva (akár mert a játék nem tudja, ennyiből jobb a benchmark), akkor nyilvánvalóan kevés lehet egy i7 alapon is, de ettől még továbbra sem az i7 kevés. Aztán jönnek a CoD-ozók meg CS-ozók, hogy hány GHz-re kell tuningolniuk a procijukat a kihajtáshoz, meg hogy 1000 FPS legyen, aminek semmi értelme... :)
RAID-et eszembe sem jut megkockáztatni, hogy egy esetleges hiba miatt elszálljon mindenem a vinyóról. Ennyit nem ér a sebessége nekem. Mellesleg roppant mód csodálkoznék, ha a vinyóid gyorsabbak lennének a CPU-nál, így nem azokra kellene várni bármiféle betöltésnél... :P :U

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#21850) HSM válasza katt777 (#21849) üzenetére


HSM
félisten

Anno szépen leírtam, hova kellett sok powa, de megkaptam. hogy a játék volt a szar... :P
Sajnos nincs időm félnapokat hülye tesztekre szánni...

"Mellesleg roppant mód csodálkoznék, ha a vinyóid gyorsabbak lennének a CPU-nál, így nem azokra kellene várni bármiféle betöltésnél... :P :U"
Érezhetően hamarabb betölt minden tuningolt CPU-val, lassabb winyóval is, persze ha nagyon csiga a winyó, akkor a tuninggal nyerhető időt észre se venni... :D

"RAID-et eszembe sem jut megkockáztatni, hogy egy esetleges hiba miatt elszálljon mindenem a vinyóról."
Ha ennyire fontos adataid vannak a winyón, akkor jobban tennéd, ha külső winyóra mentenéd őket... Az adatvesztések okai között igen gyakran előfordul szoftveres gond is, nemcsak hardveres... Arról nem beszélve, hogy egyetlen winyó is bármikor megdögölhet, nemcsak kettő... A RAID5-öt is ezért nem ajánlják önmagában, mert az adatbiztonság hamis illúzióját kelti.... Nekem van egy 500-as winyóm a RAID-eseken kívül, a fontosabb dolgokat rendszeresen rámentem, és kb. havonta mentem róla az adatokat mobilwinyóra is, amit amúgy igyekszem fizikailag is máshol tárolni (betörés, lakástűz, hasonlók miatt).... Így már nagyjából biztonságban tudom az adataim...

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.