Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#20901) tom_tol válasza subaruwrc (#20899) üzenetére


tom_tol
addikt

a qpi/vram 3600 uncore -z lehet kevés 1,2v
s talán kezdésnek a vcore-t is lehetne emelni

(#20902) kmisi99 válasza subaruwrc (#20899) üzenetére


kmisi99
addikt

A QPI nél csak ezeket lehet állítani [link]
Meg még van a QPI/Dram voltage. De gondolom nem arra gondoltál
Ja meg amúgy a dram bus voltaget ne állítsam? Mert azt sem állítottam

(#20903) subaruwrc válasza kmisi99 (#20902) üzenetére


subaruwrc
félisten

6800MT
ramnak az 1,65v-t állítsd
ez a mindent auton hagyok a legnagyobb hiba

gombcomp

megeshet , sajátomból indultam ki :R

(#20904) kmisi99 válasza subaruwrc (#20903) üzenetére


kmisi99
addikt

Na amikor a dram bus voltaget ba bírtam az 1.65 entert se nyomok ezt adta ki
[link]
Aztán nem tudtam hogy ez jó e vagy nem jó e ezért auton hagytam jó elmentem. Újraindul bejön a kép loading asus gate vagy mi... aztán .... majd 5 perc múlva... a biost se hozza be Gép kikapcs újra be megint ugyan az. Gép kikapcs. Telefonon kínlódok hogyfeljöjjek aztán közben megint bekapcsolom a gépet látom hogy tölt a windows. Úgy látszik resetelte magát minden a régi értéken. Most vagy a memóriát szúrtam el hogy nem írtam be vagy gyanítom hogy kevés a feszültség 1.2000 körüli. Szerintem vagy 1.3 kellett volna neki. Vagy mást szúrtam el

[ Szerkesztve ]

(#20905) subaruwrc válasza tom_tol (#20901) üzenetére


subaruwrc
félisten

hoppáre, bocs h legombcompoztalak csak az avatart néztem :DDD :U :R

(#20906) subaruwrc válasza kmisi99 (#20904) üzenetére


subaruwrc
félisten

na ezt mondtam h ez lesz belőle :))
mondom ne hagyjad auton

(#20907) kmisi99 válasza subaruwrc (#20906) üzenetére


kmisi99
addikt

De az a figyelmeztetés vagy mittom én az nem lényeges?
Ja meg még auton van még vagy 6000 beállítás azok maradhatnak. Csak azok legyenek amiket te mondtál?

(#20908) MPowerPH válasza subaruwrc (#20906) üzenetére


MPowerPH
félisten

:DDD ;]

kmisi99: Erre nagyon oda kell figyelni, mert könnyen hazavághatod a cumót az ilyen mindent auto-n hagyok hozzáállással. :U i7 elég kényes szerkezet, hiába pofon egyszerű az OC vele, pár dologra figyelni kell.

Subaru, hogy van ez a VTT/ram fesz közt tartandó feszültség különbség? Elvileg ezzel a módszerrel kis számolgatás után mehet a ramnak 1.7v is akár, nem vágja haza a cumót.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#20913) katt777 válasza AirBooms (#20856) üzenetére


katt777
félisten

Proci nélkül a kussolás normális. Nálad az a baj, hogy procival is kussol, és még CPU-hibát sem jelez. Már olvasom, hogy jól tippeltem a lapra. Ha sok a gondod, tedd máshova a gépet. Ismerősömnél sorra ment tönkre minden a gépben, a VGA-t és a házat kivéve mindent ki kellett cserélni fél éven belül (még a mobil rack-et is), aztán bemérettük földsugárzás-ügyileg, és kiderült, hogy egy vízér felett állt a gép. Átraktuk az asztal másik oldalára, most már évek óta semmi probléma vele. Persze kifoghatsz sok rossz cuccot is egyszerre, v. egymás után, de az még nálam sem jön be, pedig ha veszek valamit, az 80%-kal hibás lesz, még ha nem én választom is.
Hogy milyen régi, azt nem tudhatod, anno pl. a tönkrement HD3870-emet cserélték egy HIS-re, amely tutira min. egész nyáron állt egy legalább 50°C-os raktárban, mert szimplán leporlott a hűtő alól a paszta.

Achill3uS: Hát ezeken már túl voltunk. ;)

subaruwrc: Hát ez szép! :C Még jó, hogy amúgy sem volt szimpi egyik Foxconn lap sem.
"atom instabil" - ez sem semmi.

kmisi99: Az 1. hsz-ban találsz beállítás-táblázatot is, amelyet irányadónak tekinthetsz, de mint más is írta, semmi nem biztos, csak az, amit a saját konfigodban kitesztelsz.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#20914) subaruwrc válasza MPowerPH (#20908) üzenetére


subaruwrc
félisten

Subaru, hogy van ez a VTT/ram fesz közt tartandó feszültség különbség?
hát ha az alap 1.1v vtt-ből és 1.65v ramfeszből kiindulok akkor 0.55v max különbség. de amúgy 1.7v nem a felső határa, csak a különbségre kell figyelni. mivel mindennapra mondjuk 1.3-1.35v vtt-ig is használod, ezért 1.8-1.85v sem káros viszont ott a low volt ramok sok fajtája már nem skálázódik.

katt777
ketté fogom vágni ezt a lapot
tegnap ugye visszahajtogattam vagy 40 lábat a kib.....ott socketba és vagy 2 óráig ment is a triple channel, délután felé a c csatorna már megint lemaradt, ma meg ott tartok hogy két rammal csontra fagy a cucc win indulás után kb 2 perccel de akár biosba is. és tegnap hiába ment a dual channel ilyen 9800-akat olvasott meg írt a rendszer ami azt hiszem eléggé messze van a szükségestől....

[ Szerkesztve ]

(#20915) MPowerPH válasza subaruwrc (#20914) üzenetére


MPowerPH
félisten

Értem. Persze, azért is írtam 1.7v-t mert ott még a skálázódás viszonylag rendben van.

Jól beszívtad ezt a lapot, hallod e. Érdekes, hogy egyszer megyeget, utána pedig kezdi beadni a kulcsot. Én már biztos kivágtam volna. Érdekes hiba, itt a fórumon még nagyon nem lehetett ilyet olvasni. Sokba van már neked a lap... :( Ajánlom flex+gyémántkorong párost. ;]
Úgy néz ki, a 14.-ei hetem az szabad lesz, majd írok privit. :R

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#20916) subaruwrc válasza MPowerPH (#20915) üzenetére


subaruwrc
félisten

Ajánlom flex+gyémántkorong párost.
remélhetőleg előtte kicserélik mielőtt előveszem ezt a kombót.
oké majd írjál mivan.

(#20917) VGYke válasza szacsee (#20874) üzenetére


VGYke
addikt

C0 csere D0
A pénzügyi veszteségen kívül, milyen egyéb nyereséget remélsz a cserétől?
Szóval nem nagyon vagyok tisztában a stepping jelentőségével azon túl, hogy "picit jobban tuningolható és picit kevesebbet fogyaszt".

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#20918) szacsee válasza VGYke (#20917) üzenetére


szacsee
nagyúr

Napi min 6-8 óra full loadban megy a gép HT-val alúlfeszelve... ezért ha ugyanezen fogyasztásra be tudnám lőni pl 6-700 mhz-el magasabb órajelre, akkor már megérte.
Jelenleg Load linX-el 170-180w, a progi amivel dolgozom 150-155W-ra terheli és a proci 1V@2,3Ghz-en megy.

[ Szerkesztve ]

(#20919) kmisi99


kmisi99
addikt

Na jó hír sikerült a tuning :D :D Csodásan megy 3.8GHz en Everest stabilitás teszet 5 percig volt türtelmem futtatni
60-70 fok közt ingáztak az értékek 70 foknál egy kicsivel nem volt több. Amit csináltam
dram frekit levettem legkisebbre kb 1100 körülire az uclk-t levettem kb 2500 körülire az proci feszt 1.35 re vettem a qpi dram feszt pedig 1.33 ra vettem asszem a memória 1.6V on van. Ezeket módosítottam a többi érték amiket korábban linkeltem képen láthatóak. Még valami ötlet hogy mit vegyek le fel hogy kicsit alacsonyabb legyen a hőm? Illetve mekkora az a hőfok ahol azonnal állítsam le a tesztet? Szívem szerint 75 fok fölött azonnal leállítom.

(#20920) VGYke válasza szacsee (#20918) üzenetére


VGYke
addikt

Köszönöm. Én csak most tervezgetem az új konfigot, a Core2 Duo E6600 köré épülő "régi" PC helyett, így nagyon sok mindennel nem vagyok tisztában.
Pl. azzal sem, hogy 920 D0, vagy 930 D0 a jobb választás.
És azzal sem, hogy kezdetnek elég a gyári hűtő, vagy helyből érdemes kicserélni valami jobbra (pl. mugen2 de az meg a tervezett Corsair Dominator RAM magasított bordája miatt talán nem jó).
És azzal sem vagyok tisztában, amit eredeti kérdésedben feszegettél, hogy dobozos, vagy OEM proci.... Sokat kell még olvasgatnom, kérdeznem, tanulnom.

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#20921) anulu válasza VGYke (#20920) üzenetére


anulu
félisten

az oldalsó ventillátoros hűtőkkel érdemes vigyázni. 12 centis ventillátorral szerelt nemtommilyen Scythe van kollégámnak és az XMS3 épphogy befér alá.

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#20922) szacsee válasza VGYke (#20920) üzenetére


szacsee
nagyúr

920 bőven elég, szerintem nem éri megy a 930 a jelenlegi árát.. +133Mhz alapórajelen.
Tuningolva mindkettő tudja jó eséllyel a 4ghz-et.
Gyári hűtő alapon elég, tuningra elég sovány sajnos.
OEM vs dobozos témához visszatérve : nem tudom, hogy az oem-ek milyen csomagolással érkeznek (le van zárva, vagy nem a zacsi amiben van), illetve milyen tuningpotenciállal rendelkezik. Az viszont biztos, hogy a dobozost nem lehet felbontani sértetlenül és van egy hűtőd is vész esetére. A fórumon pedig elég pozitívak tuningolhatóságot tekintve a vélemények.. szerintem itt mindenki dobozost vett, vagy pretested használt példányt.
Gart ne nézd, mivel dobozosból is látni 1 év garost, illetve OEM-ből is láttam már 3 év garival rendelkezőt is. (Kereskedőtől függ)

(#20923) pincehely


pincehely
addikt

Tudom, hogy nem ide illik, de azért kicsit mégis, hiszen 920 mellé keresem a következő vgakat:

4890
4870x2
5770

A kérdés, hogy teljesítményben hogyan viszonyulnak egymáshoz a fenti típusok.
Ha tudnátok segíteni megköszönném!

http://kefetemap.deviantart.com/

(#20924) DigitXT válasza pincehely (#20923) üzenetére


DigitXT
félisten

Az erősorrend: 2-1-3.

(#20925) MPowerPH válasza kmisi99 (#20919) üzenetére


MPowerPH
félisten

Proci fesz kicsit magas. Na de kezdjük az elején. Írd le nekem a BCLK-t, és a CPU, Uncore, Ram szorzóját. Szerintem a QPi/VTT is kicsit magas, 3,2Ghz-s uncore-hoz elég 1.2v kö9rül adni neki.
És az Everest stabilitást tesztet felejtsed el, LinX -el kell az i7-et tesztelni, az ér valamit. Min. 20 kör, akkor már stabilnak mondható.
A hőfok mehet 85C-ig tesztek alatt teljes nyugalommal, a minden napos használattól úgyse melegszik majd ennyire. Fölötte meg úgyis közbeszól a hővédelem, de ha 90C-t üti, akkor nyomd le.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#20926) subaruwrc válasza MPowerPH (#20925) üzenetére


subaruwrc
félisten

nem a nyárnak meg a légnek való ez az i7.
tegnap néztem vantage cpu tesztet egy lazítós 4200 ht on-nal 1.4v-on ( nem kell neki annyi de biztosra akartam menni ) és 90 fok körül szóródtak a hőfokok ,a a legmelegebb mag 92 volt :Y
lassan megcsinálom a lefogatómat 1366-ra és megy rá a víz

(#20927) kmisi99


kmisi99
addikt

Ezeken volt
[link]
Majd még le akarom tesztelni 1.2v al. Az a lényeg hogy stabil legyen és a leg hűvösebb. Jelenleg nem akartam sokat kínlódni ezért most "csak" 3.6GHz en van 1.2 voltal. Majd nyáron még tökéletesítem most csak az a lényeg hogy menjen kb stabilan míg vantage teszet nem csinálok. Azt meg 3.8GHz en is bírta. Amúgy így tuningal úgy hogy max 80 fokig engedem mennyire csökken az élettartam mert azért úgy min 4 évig szeretném ha működne

(#20928) VGYke válasza szacsee (#20922) üzenetére


VGYke
addikt

Gyári hűtő alapon elég, tuningra elég sovány
Nem kellene nekem több tuning, mint hogy pl. 920-ból 975 legyen, 1866 RAM mellett (na most lehet hogy hülyeséget írtam mert a 3,33Ghz, 1866Mhz pont nem megvalósítható; sajnos még nem tartok ott hogy értsek hozzá, Core2Duoban vagyok úgy ahogy otthon)
Hűtő: Fontos lenne a minimális zaj! Nem is nekem, hanem a PC épségének. Ha éjszaka az asszony felébred a süvítésre, állandóan ki akarja hajítani az ablakon. Mit javasoltok, figyelembe véve hogy a RAM "emelt hűtőbordás" lenne?
És a nem gyári hűtőkkel sem igazán vagyok tisztában. Core2+gyári 4-tűs hűtő esetén a lapom teljesen korrektül szabályozza a cpu és ház venti fordulatokat, van olyan, hogy a cpu hűtő le is áll. Olvastam valahol hogy a nem gyári hűtőknél a szabályozás nem igazából szempont :F

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#20929) tom_tol válasza VGYke (#20928) üzenetére


tom_tol
addikt

milyen lap lenne ?

Subaru :D

(#20930) szacsee válasza subaruwrc (#20926) üzenetére


szacsee
nagyúr

(#20931) Sefi84 válasza subaruwrc (#20926) üzenetére


Sefi84
senior tag

Az rengeteg az az 1.4V, vinné azt 1.3V vagy alatta is és akkor már nem melegedne annyira!
Nekem 1.4V már 4500Mhz-en zötyög :)
Tényleg jobb az I7 mellé a víz mint a lég a tuningra az tuti!

szacsee: most éppen 1V mellett 24/7-re belőttem 3200Mhz-re a D0-ásat és atom stabil vagy viszi 1.04V mellett a 3400Mhz-et is stabilan, tehát érdemes lecserélni, de ezekből sem mindegyik megy ilyen alacsony feszen és magas órajelen ki kell fogni egy jó példányt!

VGYke: Gyári venti felejtős, de egy jó D0 alá elég lehet 3330Mhz elérésére!
Vagy veszel egy Mugen 2 vagy Coratort vagy Truet és azokkal menne passzívan is egy jól szellőző házban, ha csak kicsit kéne tuningolni!

Házi-mozi mindenek felett!!! :)

(#20932) subaruwrc válasza Sefi84 (#20931) üzenetére


subaruwrc
félisten

tudom hogy baromi sok de a max valid kísérletből maradt úgy ;)
nemsokára vóterkúling

(#20933) viktor82 válasza subaruwrc (#20926) üzenetére


viktor82
őstag

Én már régen bizonygattam itt a topikban,hogy nehéz hűteni az i7-t léggel 1,3v felett csak hát tél volt és senki nem vett komolyan,úgy látszik nem mindenki szeret fűteni télen! :DDD

”A történelmet mindig a győztesek írják.” ...és mindig ők a felszabadítók

(#20934) subaruwrc válasza viktor82 (#20933) üzenetére


subaruwrc
félisten

:DDD

(#20935) MPowerPH válasza subaruwrc (#20926) üzenetére


MPowerPH
félisten

Hát kemény az biztos. Bár én még mindig nem kapcsoltam be a ventit a True-n, pedig 4,2Ghz 24/7, igaz HT off.
Azok nem semmi hőfokok, kíváncsi vagyok mennyire vette magát vissza a proci.

Ui.: Most nézem 28C van a szobában, gép biztos megérzi. Két VGA izzik a gépben. :D

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#20936) subaruwrc válasza MPowerPH (#20935) üzenetére


subaruwrc
félisten

kíváncsi vagyok mennyire vette magát vissza a proci.

semennyire :DDD
viszont a vga nálam is izzik idle is.

[ Szerkesztve ]

(#20937) MPowerPH válasza subaruwrc (#20936) üzenetére


MPowerPH
félisten

Jah, én is idle néztem. Furmark elég kamikaze lenne. Ide is kellene valami klíma, ez így nem állapot.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#20938) DigitXT válasza subaruwrc (#20936) üzenetére


DigitXT
félisten

Vizet mindenre, azt kalap... Bár igaz, a 30 fokos víz sem hűt túl jól.:DDD

(#20939) subaruwrc válasza DigitXT (#20938) üzenetére


subaruwrc
félisten

aggyárá zsetont oszt lesz mindenre kalap. v víz :DDD

(#20940) VGYke válasza tom_tol (#20929) üzenetére


VGYke
addikt

Ez nincs kőbe vésve, mert ugye a terv csak papíron létezik, de: GIGABYTE GA-X58A-UD5, vagy UD7-re gondoltam.

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#20941) Shkiz0


Shkiz0
nagyúr

Kicsit OFF.
Ma megjött a 3x2GB Mushkin ramom, és eddig semmilyen marhaságot nem tapasztaltam, látja mindig induláskor a 6gb-ot. Csak gondoltam szólok mert utóbbi időben egyre jobban terjed hogy az ASUS lapok "ratyik" mert nem szeretnek sok ramot.
Igaz Achill3uS-al beszélgettem kicsit erről, (tőle van a ram is) mert én is fostam hogy nem fog menni a lapomban, és mondta hogy szerinte akinél induláskor nem lát minden ramot, ott nem instabilitás van, hanem szimplán nem stabíl a tuning.
OFF vége :)

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#20942) katt777 válasza subaruwrc (#20914) üzenetére


katt777
félisten

Hát, BMW001 ajánlgatta nagyon anno a Foxconn-t. Gar nincs rá? :F Csak mert félbevágott lapot tutira nem cserélnek...
Tavaly nyáron 4GHz LinX-eltem, és 80°C alatt maradt a proci (sőt, 2 ventivel 75°C alatt). Majd nekem esnek páran, hogy sztárolom a Z600-at, de egyszerűen csak ezt tudja. Vízzel jobbnak kell lennie.

kmisi99: Ez az egész úgy gáz, ahogy van. Miért nem olvasgatsz legalább egy kicsit bele a topicba? :F Everest teszt 5 p-ig... :( 75°C-tól ne parázz, stress-tesztben bírják ezek a 90°C-ot is (anno 94°C max-szal futott le H212+ alatt a LinX 4GHz-en).

VGYke: Annyi kijön a gyári hűtővel is, max. stress-teszt alatt lesz zajos. Hűtőből most a legjobb választás ár/teljesítményben a Coolink Corator, az, ha jól emléxem, elfér emelt RAM-ok mellett is.
ASRock-ot nem? :F

viktor82: Szerintem többször is volt szó róla, hogy a léghűtés határa 1.3V és 4.2GHz körül van. :U

Shkiz0: Egy rakás lap nem szeret egy rakás RAM-ot, arra van a QVL, hogy az ember ne inkompatibilis cuccokat szereljen össze, még ha elméletileg komp.-nak is kellene lenniük.
Vagy szimplán hibás egy-egy RAM, csak mert alapon is előfordult, hogy RAM-ok "eltűntek". A tuning-hibát észrevenni CPU-Z-vel, mert akkor az látja a teljes RAM-ot, a Win és Everest (stb.) meg nem.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#20943) viktor82 válasza katt777 (#20942) üzenetére


viktor82
őstag

Aha,volt szó ,de 15fokos szobahőmérsékleten mértek szerintem,majd a nyár megsüti pár ember prociát! :))

”A történelmet mindig a győztesek írják.” ...és mindig ők a felszabadítók

(#20944) Sefi84 válasza viktor82 (#20943) üzenetére


Sefi84
senior tag

Most sincs nagyon hideg a szobában, konkrétan izzadok és ez egy kifejezetten melegedős proci, de nem nyomnám tovább a cuccot neki csak megnéztem mennyire melegszik alig vártam, hogy lefusson 1 kör :)
1.36V 21X210=4410Mhz LinX léggel!!! :Y HÁT MELEG
Vízzel ez is elfogadható lenne és a mindennapokra is mehetne!

[ Szerkesztve ]

Házi-mozi mindenek felett!!! :)

(#20945) katt777 válasza viktor82 (#20943) üzenetére


katt777
félisten

Hát én a saját eredményeimről írtam, milyen körülmények között születtek, és ha valaki abból indul ki, hogy saját maga mit mért 15°C-os szobában, az süsse is meg. ;] Én ismerek olyan embert, aki a -20°C-ba is kivitte tuningolni a gépét, de nyáron eszébe sem jut olyan beállításokat alkalmazni.
Amúgy szerintem annyira nem nagy gáz a kánikula, csak stress-tesztelni nem kell, mert pl. az én gépem is elvan 4GHz-en 24°C-os szobában HT ON 70°C alatti (65-68°C) hőmérsékleten max. terheléssel (nem LinX), és le vannak szabályozva a ventik.
Én annyit mondok, hogy a HAF-932 + Z600 + 2XSWiF2120p 30°C-os szobáig túlhevülés nélkül el kell, vigye a 4GHz-et 1.3V alatt (nálam 1.28V kell), bár könnyen lehet már zajos a hűtés. :) (Tavaly csak 1100RPM-es CM ventik voltak rajta 28°C-os szobában, amikor Linxeltem.) A saját konfigjáról nyilatkozzon ki-ki saját maga. :R (Ja, persze i920 még mindig.)

Sefi84: Ez nem jelent semmit, mert rögtön lelőtted. Nem állt volna meg 96°C-nál.

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#20946) Sefi84 válasza katt777 (#20945) üzenetére


Sefi84
senior tag

Az tuti, de nem megfőzni akartam csak megnézni mit melegszik!!! :DD
Vantage alatt sem melegedett 86 fok fölé és ezzel azt akartam elérni, hogy simán mehetne léggel mindenre, mert a játékok sem fűtenék fel jobban a kicsikét!
Na nem mintha így akarnám használni, mert 4000Mhz-en jóval hűvösebb ugye bár és az mindenre elég még egy ideig!
Ja 26 fok van a szobában!!!

Házi-mozi mindenek felett!!! :)

(#20947) DigitXT válasza Sefi84 (#20944) üzenetére


DigitXT
félisten

Azért én ilyen 90 fokokkal nem szívesen terhelném a cuccot.:N

(#20948) viktor82 válasza Sefi84 (#20944) üzenetére


viktor82
őstag

Nekem viz van rajta és 70körül mozok a hőfok linx alatt 4ghz-en 1,296v-vel!

”A történelmet mindig a győztesek írják.” ...és mindig ők a felszabadítók

(#20949) AirBooms válasza DigitXT (#20947) üzenetére


AirBooms
addikt

Pláne, hogy ez a GFlop értékekben meg sem mutatkozik... Nekem 4,2 GHz-en szebb GFlop értékeket csinált a LinX. Nem lehet, hogy a magas maghők miatt, már a proci visszavett?

(#20950) Sefi84 válasza AirBooms (#20949) üzenetére


Sefi84
senior tag

De vissza vette 4200Mhz-re a teszt alatt jól érzékeled! :C

Milyen vizet tudtok mellé ajánlani? Azon kívül, hogy hideget :)

Házi-mozi mindenek felett!!! :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.