Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#20551) mpierre válasza aLstaR (#20549) üzenetére


mpierre
veterán

Ha kitöltöd az adatlapod, akkor esetleg...

Amúgy meg az egekbe, csak ne lépd túl az 1,65V adható max ramfeszt, meg az 1,35V qpi feszt. :K

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#20552) pincehely


pincehely
addikt

Benéztem kicsit az apró lga1366, és proc 1366 rovatába.
Látom többen is mozgolódtok a fórumból. :DD
Lehet, hogy nekem is le kéne cserélni a C0-ás procimat.
Az a baj, hogy ha az ember nem zsákbamacskát, hanem kipróbált processzort vesz, akkor annak egész jól megkérik az árát.

http://kefetemap.deviantart.com/

(#20553) adamssss


adamssss
veterán

Nah 2. instalálásra szépen sikerült beíndítani a procit, úgyhogy mostantól én is egy boldog 920 tulaj vagyok.
Majd nézek egy kis tunningot is. :))

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#20554) aLstaR


aLstaR
tag

Sziasztok!

Alaplap: XFX X58i | Cpu: I7 930 | Cpu hűtő: Prolimatech Megahalems | Ram: Corsair 1333

Tegnap olvasgattam a topicot, s eddig jutottam:
Load - Idle

Biosban beállított értékek:
-BCLK: 186x21=3906
-Dram: 186x8=1488
-Uncore: 186x16=2976
-Qpi Link: 186x36=6696
Feszültségek:
-Cpu Voltage: 1,3V
-Dram Voltage: 1,56V
-VTT Voltage: 1,25V

A magok maximális terhelés alatt: 72-71-70-66C
Szobahőmérséklet: 25C

A kérdés az lenne, hogy ezek a beállítások megfelelőek, esetleg van közöttük, amin érdemlegesen lehetne csökkenteni? Tudom, hogy keveset futtattam a Linx-et, de ígyis 1 óránál tovább futott. Előre is köszönöm a segítő szándékú válaszokat!

(#20555) Qru válasza aLstaR (#20554) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

1,3V-nál már érdemes az LLC-t kikapcsolni (Load Line Calibration), amúgy sztem rendeben van. Ez HT-s vagy HT nélküli beállítás?

#nincsbennetarcsi

(#20556) Sárpac válasza aLstaR (#20554) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Érdekes milyen bugos a cpuz 1voltnak írja a terhelt feszt.:D

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#20557) pincehely válasza aLstaR (#20554) üzenetére


pincehely
addikt

Ekkora feszültség kéne a processzornak?
Biztosan nem stabil alacsonyabb értékkel is?

http://kefetemap.deviantart.com/

(#20558) leonaprofi


leonaprofi
tag

Sziasztok!Valami nagy gond van nálam én most Qru beállításait használom és így egyrészt a linx hibával elszáll,de amikor fut,akkor is fölmegy a hőmérséklet a Real temp szerint 80 fokig.Ez nagyon nem normális,most mit csináljak?

[ Szerkesztve ]

(#20559) aLstaR válasza Sárpac (#20556) üzenetére


aLstaR
tag

Igen ezt én is észrevettem, de nem értem miért nem ad valós értéket a Cpu-z. Valaki esetleg találkozott már ilyen buggal?

(#20560) aLstaR válasza pincehely (#20557) üzenetére


aLstaR
tag

Időhiány miatt még nem tudtam rendesen kitesztelni a minimum feszültségeket, csak egy konkrét beállítást írtam le, nehogy valamit nagyon elállítsak. Az este folyamán megnézem a minimális feszültségeket, amin még stabil a rendszer.

(#20561) aLstaR válasza Qru (#20555) üzenetére


aLstaR
tag

Ahogy néztem a biosban a HT engedélyezve van, tehát igen. :)

Az LLC-t (Load Line Calibration) nem nagyon vágom mire való, esetleg gyorsba letudnád írni a lényegét, hogy mire használható? 1,27V környékén is érdemes ezt a beállítást kikapcsolni? Előre is köszi a segítséget!

Sorry, hogy nem egy hsz-be írtam a dolgokat.

[ Szerkesztve ]

(#20562) pincehely válasza aLstaR (#20561) üzenetére


pincehely
addikt

A Load Line Calibration(LLC) arra hivatott, hogy csökkentse a drop-ot.
Tehát ha bekapcsolod, akkor elvben amikor a proci idle állapotból terheltbe lép, ez az opció nem engedi, hogy nagyon nagy különbség legyen a két érték között.
Illetve felügyeli azt is, hogy ha a gép hirtelen load-ból üresjáratba lép át, ne legyen hírtelen feszugrás, ami károsíthatja a cpu-t.
Saját szavaimmal írtam, le, ha valami pontatlan, vagy hibás javítani fognak.

És igen, érdemes bekapcsolni!

http://kefetemap.deviantart.com/

(#20563) aLstaR válasza pincehely (#20562) üzenetére


aLstaR
tag

Na most akkor nem értem, mert Qru kolléga azt írta, hogy érdemes kikapcsolni, te meg azt hogy érdemes bekapcsolni. Most akkor ez hogy is van? :D

(#20564) pincehely válasza aLstaR (#20563) üzenetére


pincehely
addikt

Qru azt írta, hogy 1.3V felett már érdemes kikapcsolni.
Alatta, meg érdemes bekapcsolni.
Neked kell tudnod, hogy mennyit kap most a proci, illetve ha majd megkeresed a lehető legalacsonyabb feszt-ehhez mérten bekapcsolni, vagy kikapcsolni!

http://kefetemap.deviantart.com/

(#20565) HSM válasza aLstaR (#20559) üzenetére


HSM
félisten

Igen, egy páran... Win7 alatt nem detektálja a visszavett szorzót üresjáratban, és ha a lap visszaveszi a feszt, akkor azt látod, 4Ghz 1V-on, pedig az üresben van, terhelve meg a tök tudja milyen feszt ad neki a lap....

(#20566) leonaprofi válasza leonaprofi (#20558) üzenetére


leonaprofi
tag

Valaki esetleg valamilyen tanácsot tudna adni az elöbbire?Köszönöm előre is!

(#20567) aLstaR válasza HSM (#20565) üzenetére


aLstaR
tag

HSM: Remélem hamarosan megoldják a problémát a srácok, mert jó lenne azért tudni, hogy terhelve mennyi feszt ad a lap a procinak...

Pincehely: Köszi az infót, így már értem a dolgot.

[ Szerkesztve ]

(#20568) HSM válasza aLstaR (#20567) üzenetére


HSM
félisten

Azt látod rendesen, az órajel nem pontos.... :U Tehát mikor elindítod a LINX-et, akkor ott a mért aktuális értéket fogod látni. ;) De ajánlható még az everest is ilyen célokra.

(#20566) leonaprofi:1. hsz.... :U :O

[ Szerkesztve ]

(#20569) leonaprofi válasza HSM (#20568) üzenetére


leonaprofi
tag

Bocsi,de az első hsz-ben hol kapok a kérdésemre választ?

(#20570) Lauda válasza pincehely (#20562) üzenetére


Lauda
félisten

A feszultsegugras mindig meglesz es epp a vdroop hivatott arra, hogy az ezekbol adodo veszelyeket kikuszobolje. Az llc meg pont a vdroop-ot szunteti meg, szoval elvileg llc-vel konnyebben agyon lehet b*szni a procit, de ez 1.4-1.5 voltig nem okozhat problemat.

(#20571) pincehely


pincehely
addikt

Megpróbálkoztam egy netezős, keveset fogyasztós, kevésbé melegedős beállítás elérésével.
Eddig jutottam:

http://kefetemap.deviantart.com/

(#20572) HSM válasza leonaprofi (#20569) üzenetére


HSM
félisten

A tuning útmutatóra gondoltam... A 80 fok, amennyiben 100 a Tjmax és Linx alatt készült, akkor még éppen megfelelő akár hosszútávra is. De feljebb ne nagyon menjen....

(#20571) pincehely:15*200??? Ennek ugyan mi értelme? :D Ha jó energiatakarékosságot akarsz, akkor minél kisebb BCLK, minél magasabb szorzó, és feszvisszarakós okosság.... Ja, és úgy érdemes a BCLK-t belőni, hogy ne kelljen nagyon a gyári fesz fölé menni.

[ Szerkesztve ]

(#20573) leonaprofi válasza HSM (#20572) üzenetére


leonaprofi
tag

Amikor futtatom a Linx-et és emelkedik a hőfok,akkor a Tjmax csökken,vagyis,ha a hőfok 80 a Tjmax 25 kb.Tehát akkor ez nem normális.Hol lehet a hiba?

(#20574) HSM válasza leonaprofi (#20573) üzenetére


HSM
félisten

Ez így jó. Bár tudtommal 100 a Tjmax.... (A distance to Tjmax 20, hőfok 80)

(#20575) Qru válasza aLstaR (#20563) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

LLC arra jó, hogy csökkenti a lap drop-ját, vagyis a terhelt és az üresjárati fesz közti különbséget. A hátránya, hogy magas procifesznél lehetnek olyan feszbéli kilengései az LLC-s kompenzációnak amik károsak, mert túl nagy úm fesztüskéket kap a proci. Nagyon rövid időre csak de akkor is káros és feleslegesen gyorsítja a proci degradációját/elektronmigrációját.

"Jól látható, hogy a szóban forgó feszültségugrás értéke jelentősen megnőtt a beállított alapfeszültséghez képest. Ennek a mértéke erősen PWM típus ill. alaplapfüggő akár több tized voltot is elérhet kedvezőtlen esetben.(Quad processzornál 1.4 V load beállított fesz. Mellet 1.7v os impulzust is sikerült mérni gyengébb lapnál, saját mérés)
Mi történhet ilyenkor, ha pl. a megadott specifikáció határértékére vagy netán egy kicsivel fölé (amit mások tapasztalatai beszámolói alapján még biztonságosnak tartunk) állítjuk a processzor feszültségét. A terhelés megszűnésekor illetve csökkenésekor ez a feszültségcsúcs jelentősen túllépi mind a specifikációt mind az általunk még biztonságosnak tartott értéket.
Ilyenkor fordulhat elő, azaz eset, hogy (az user TUDTA nélkül jelentős túlfeszt. kap a proci ) és látszólag értehetetlen módon bekövetkezik egy rejtélyes procihalál vagy degradáció.
Természetesen ez nem következik be mindig, sőt szerencsére igen ritkán, de néha szerencsétlen esetben bekövetkezhet.
Egyes újabb típusú lapoknál beépítettek egy load line calibration nevű funkciót ami kikapcsolja a vdroopot azonban ez előhozza a fentebb említett jelenséget."

[link]

#nincsbennetarcsi

(#20576) leonaprofi válasza HSM (#20574) üzenetére


leonaprofi
tag

Viszont,ha ez jó,akkor hogy lehet,hogy Qru-nál ugyanezzel a beállítással maxon terhelésnél 62 a max hőfok?Úgy hogy ugyanaz az alaplap és a proci?

(#20577) Воланд válasza leonaprofi (#20576) üzenetére


Воланд
titán

Olyan, hogy ugyanolyan alaplap és proci (memória, videokártya, stb.) nincs. Egyik alaplap-proci sem fog ugyan olyan beállításokkal menni, mint ugyan attól a gyártótól származó alaplap-proci kombó. Ezek tömegtermelés által gyártott eszközök, nem ugyan olyanok. Más fesz kell neki, máshogy reagál a tuningra, ennyi.

Szerk.: hoppá, tag lettem :D

[ Szerkesztve ]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#20578) leonaprofi


leonaprofi
tag

Bocsi,hogy így akadékoskodok,de nem hiszem el,hogy nem tudom 3GHZ fölé húzni a procit úgy,hogy stabilan menjen.Most már ott tartok,hogy minden auto-n van a biosban a memoria XMP profile1-ben vagyis 1600MHZ CL8-ban és Linx alatt újraindul a gép.Valamivel biztos gond van.Amúgy egy éve raktam össze a gépet.Köszönöm a segítséget.

(#20579) Воланд válasza leonaprofi (#20578) üzenetére


Воланд
titán

Tuningnál az az első, hogy semmit nem szabad auton hagyni, mert az csak gondokat tud okozni. Úgyhogy legyen az, hogy mindent állíts normálra, vagy gyári értékre és úgy teszteld a gépet alapon.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#20580) HSM válasza leonaprofi (#20578) üzenetére


HSM
félisten

Hát igen, pl. a memóriád beállításával. meg kéne már jegyezni, hogy az i7-es rendszerek hivatalosan 1066Mhz-es ramokat kezelnek csak. Tehát csak akkor beszélhetünk alapbeállításról, ha a ramok 1066-on vagy 800-on mentek. Addig nincs is miről beszélni... :U

(#20581) Lauda válasza leonaprofi (#20578) üzenetére


Lauda
félisten

Eleg jo fajta a procid, siman mennie kellene 4ghz folott is. Gyari hutovel hutod? Jol van fent?

[ Szerkesztve ]

(#20582) Qru válasza leonaprofi (#20578) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ezeket a beállításokat is sasold meg: [link] Támpontnak jók. :K

#nincsbennetarcsi

(#20583) MPowerPH válasza leonaprofi (#20578) üzenetére


MPowerPH
félisten

Gyári hűtő van rajta? Úgy látom Mugen 2, valszeg rosszul lehet felrakva. Ha rosszul húzod meg a csavarokat, akkor egyik oldalra nagyon megfeszülhet, és elképzelhető, hogy csak felesben érintkezik a kupakkal, nem fekszik fel rendesen. Nálam is ez volt, csavard ki, és keresztben húzd meg a csavarokat, ugyan olyan mértékkel. Sajnos ilyen hulladék a Mugen felfogatása. :( Semmit ne hagyj auto-n, az nem jó. Milyen frekin ilyen magas a hőfok, és mennyi fesz mellett? Milyen beállításokat használsz? Írd le pontosan a memória, uncore, cpu, qpi szorzót, és a cpu, qpi/vtt, ram feszültséget.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#20584) pincehely válasza HSM (#20572) üzenetére


pincehely
addikt

A 15X200 azért jó, mert így tudom 1600-on járatni a ramokat.
Ha szükségem van a kraftra, akkor csak a szorzót emelem.

http://kefetemap.deviantart.com/

(#20585) HSM válasza pincehely (#20584) üzenetére


HSM
félisten

Ez így szerintem értelmetlen.... 3Ghz-es procihoz semmi szükség 1600-as ramokra, feleslegesen eszi az áramot az uncore-al együtt, tehát alapjaiban borítja az energiatakarékossági törekvést....
Én inkább valami 21*150-et ajánlanék, 1200-as CL6 ramokkal. 2400-as uncore-al. :K
Szerintem energiatakarékosabb és még gyorsabb is lenne, kivéve everest bencs és winrar... :D
A szorzóállítást meg ki lehet váltani BIOS-profilokkal tökéletesen. Még kevesebb kattintással, gyorsabban is müxik. ;)

[ Szerkesztve ]

(#20586) pincehely


pincehely
addikt

Gyerekek olyan jó pincebuliban voltunk, hogy.....
Folyt a sör, meg elsősorban a boroskóla.
Legközeleb ti is a vendégeim vagytok Pincehelyre egy jó kis pincebuliba.!!!!!! :DD :DD :DD :DD
:C

HSM : Ígérem holnap eleget teszek az intelmeidnek! :R hopp, vagyis ma:D

[ Szerkesztve ]

http://kefetemap.deviantart.com/

(#20587) gV válasza pincehely (#20571) üzenetére


gV
őstag

sztem ehez felesleges bclk/szorzóhoz nyúlni, elég kikapcsolni a htt/turbot, bekapcsolni az összes takarékos cuccott (c1e, eist, c6) és amennyire lehet alulfeszelni a procit, többi feszt meg a legalacsonyabbra álítani

(#20588) HSM válasza gV (#20587) üzenetére


HSM
félisten

A BCLK/szorzó azért nagyon nem mindegy, mert az üres szorzó energiatakarékossággal 12-es. Namost nagyon nem mindegy, hogy üresben 12*200=2400-on vagy 12*150=1800-on megy.... Előbbi nagyjából 33%-al több áramot fogyaszt azonos feszültség mellett.... Viszont terhelve meg ugyanott vagy a 15*200-al, mint a 20*150-el.... A memória pedig gyakorlatilag itt mindegy, rengeteg teszt bizonyította, hogy az 1600-as memória gyakorlatilag 4Ghz-ig untig elég I7 mellé. Namost egy jobban meghajtott 1200 untig elég lessz 3Ghz-hez... :U És így az uncore is mehet kisebb feszen, órajelen.

[ Szerkesztve ]

(#20589) alientwo


alientwo
csendes tag

Sziasztok!

920as (D steppinges) procival és Mugen2 hűtővel 2.8-on hajtva, normális így melegben (szobában 26-27 fok), hogy alapból 40fokos a cpu? (Igaz játékkal izzasztás után sem igen mászkál 50fok felé)
Ennyit számít, hogy nem 22-23 fok van a szobában? (télen 33-34 fok volt a proc, játékkal hajtva pedig max. 40pár fok volt)
Egy naív kérdés pedig.. ahogy elnézegettem elég kevés dolog hajtotta meg maxra ezt a procit (konkrétan csak tesztprogokkal tudtam csutkára hajtani). Mi értelme van felhúzni 4Ghz-ra?

A2

(#20590) tom_tol válasza alientwo (#20589) üzenetére


tom_tol
addikt

kicsit használd 3,8-4 Ghz-n és ha nem veszel észre semmi különbséget akkor ne emeld az órajelet (én lassúnak érzem alapon az enyémet)

(#20591) HSM válasza alientwo (#20589) üzenetére


HSM
félisten

Mert rengeteg progi csak 1 magot használ. Ott te annyit látsz, hogy a proci jég hideg, és kb. 25%-on teker. (HT-on ugyanez 12%.) Namost ettől függetlenül ha felhúzod 4ghz-re, akkor ugyanekkora terhelést fogsz látni, de a programod jval-jóval gyorsabb lessz. És ugyanez a jelenség a maximum 2-3 (HT ON 2-7) szálat támogató progik esetében is, csak a %-ok mások. Ezért. ;)

(#20590) tom_tol: A lassú nem erős kifejezés picit? Nem inkább lassabb? Vagy méginkább kevésbé nagyongyors? :DD

[ Szerkesztve ]

(#20592) gV válasza HSM (#20588) üzenetére


gV
őstag

félreérthető voltam, tehát én az alap 20x szorzó és 133mhz-es bclk-ra gondoltam :B (h azokhoz ne nyúljon)
hamár fogyi és hőtakarékos (és én idevenném a hangtalan) mükődés a cél, 2.66ghz-es alapórajelel 1066-os memoriával sem szenved csorbát a telljesítmény :K

(#20593) alientwo


alientwo
csendes tag

Hmm, értem, köszönöm a válaszokat :)
Akkor majd ha lassúnak érzek valamit emelem.. :)
(ha játékot érzek lassúnak inkább majd vidkari csere.. :) )
Bár a 4890es még derekasan dolgozik :) Azért már várom mikor esnek az 58as szériák árai.. :)

A2

(#20594) HSM válasza gV (#20592) üzenetére


HSM
félisten

Ez mondjuk igaz... Bár ahogy tapasztaltam, olyan 3600-3800-ig majdnem ingyen van a plusszsebesség, azazhogy minimálisan fogyaszt csak többet, és azért érezhetően gyorsabb... Gondoltam, azért hajtja kicsit gyorsabban, mint alapon, mert nem veti meg a sebességet sem... :D

(#20593) alientwo: Azért a vidkari csere előtt próbálj meg egy tuningot.. Olcsóbb. Pláne a jelenlegi játékok jelentős része szeret 1-2 szálon futni, és a legtöbb esetben nagyon meghálálják a magas órajeleket. Még egy 4890 mellett is, sőt...(Volt olyanom, kb. 2 hónapja cseréltem 5850-re)

[ Szerkesztve ]

(#20595) alientwo válasza HSM (#20594) üzenetére


alientwo
csendes tag

Rendben! Szót fogadok! :) Kipróbálom majd emelve, pl. a Metro 2033 betud dadogni 1920x1080, full beállítással, (élsimítás nélkül persze, mert azzal diakép :D de ilyen felbontásnál nem hiányzik az élsimogatás), meglátom majd jobban szalad-e :)

A2

(#20596) HSM válasza alientwo (#20595) üzenetére


HSM
félisten

Húh, én most toltam végig a metro-t, 5850-et is le tudta fektetni egy-két rész maxon, pedig csak AAA-volt rajta, 1680*1050... Igaz, elvileg csak DX11-ben megy minden, levéve High-ra már bírta az is de nekem fullon jobban bejött picit dadogva is... :D Ott nem tudom, mennyit számít a proci, mert a játék nagyon-nagyon gyilkolja a VGA-t, és nekem állandóan 21*175Mhz-en megy, 1400@CL7-es ramokkal, HT OFF... Bár anno a Crysis-re is azt hittem, nem fog gyorsulni a tuingtól, mert az is a VGA-t nyírta inkább, de mégis szépen meglódult tőle. Ki kell próbálni. :K

[ Szerkesztve ]

(#20597) adamssss


adamssss
veterán

Én ezt nem értem. A memo órajele 1500 mhz azt írta az a tag hogy az ucore legyen a duplája tehát jelen esetben 3000mhz. De a qpi link legyen az uncore duplája azt hogy hisz az 36-os szorzóval 5.4ghz?

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#20598) szacsee válasza adamssss (#20597) üzenetére


szacsee
nagyúr

Tuningal jóember! :D
166-os Bclk-nál már 36-os szorzóval megvan a 6G. :K
Ramot meg visszaosztod, mert 10-es szorzón ha jól sejtem 1666-on menne..

Írd le mid van mit szeretnél oszt leírjuk hogyan... az i7 tulajok nagy ritkán járnak csak a kezdős topikban. :B

1600-as ramnál pl:
uncore 3200-on legyen minimum, QPI pedig 6400-on
6400/36=177,7777 MHz
Viszont a ram vagy 1700 felett megy, vagy 1400-on, mivel 8-as és 10-es szorzó van ha jól sejtem 9 nincs... ergo más órajelet kell keresni.

1600 a ram órajel, ezt elosztod 10-el, így 160-as bclk-t kapsz, az uncore minimum 3200-on legyen, a qpi pedig 6400-on, asszem HSM vagy Zájec írta, hogy 160-ig megy a 44-es szorzó is a QPI-nál felette már csak 36.
Így a QPI 7G-n fog menni (x44-el)
Uncore-t pedig belövöd 3200 fölé.

Vagy 8-as szorzóval 200-as bclk-ot becélzod, viszont akkor ha teheted kerüld a 20-as szorzót 920-ak nem mindig kedvelik...
8x200=1600 (Ram)
200x36= 7200 ( QPI)
200x17 (18)= 3400 ( 3600) Uncore
Proci pedig egy kellemes 19-es szorzóval 3,8Ghz-en ketyereg. :K

[ Szerkesztve ]

(#20599) adamssss válasza szacsee (#20598) üzenetére


adamssss
veterán

köszi próbálom. Ugye itt is lépésekben érdemes emelni?

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#20600) mpierre válasza szacsee (#20598) üzenetére


mpierre
veterán

Hoppá! Ez az infó kimaradt...

Na ezt ki fogom próbálni, mármint a 44 szorzóval.

[ Szerkesztve ]

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.