Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#21401) -Gabesz- válasza pincehely (#21393) üzenetére


-Gabesz-
senior tag

:Y 10 fok különbség lenne a cm690 és a haf922 között? Ez elég soknak tűnik.
Nálam a 690-ben felül 2db csendes 14cm-es venti, oldalt VGA-nál 1db 14cm-es venti és a szokásos elől 12cm+hátul12cm ventik vannak, ennél nem lehet túlzottan szellősebb a 922 sem szerintem.

(#21402) MPowerPH válasza dime27 (#21400) üzenetére


MPowerPH
félisten

Én is most olyanra pályázok. Csak fosok a megbízhatóság miatt. Nem tudom mennyivel tud többet egy SSD, mint a mostani SAS winyom. Ez a két alternatíva van. SSD, vagy SAS Raid 0... De most megint közbejött valami. :W Memóriát is régóta tervezem megvenni, egyszerűen nem jut rá. :(

Don't Tread On Me

(#21403) Qru válasza MPowerPH (#21402) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Azért nem kell annyira félni, átlagos otthoni használat mellet még az MLC-s ssd-k is elketyegnek 3-4 évet. Szóval ezt sztem kicsit túlparázzák a nípek.

#nincsbennetarcsi

(#21404) AirBooms válasza -Gabesz- (#21401) üzenetére


AirBooms
addikt

Én annak idején egy Gigabyte Aurora 570-ből költöztem a HAF 932-be, s bár mindkettőben ugyanaz a víz volt, a HAF-ban kb. 10-12 fokkal csökkent mindenféle hőmérsékletem!!! pedig ebbe házba már beraktam a tripla radit, holott korábban házon kívűl volt!

(#21405) dime27 válasza AirBooms (#21404) üzenetére


dime27
őstag

Igen nekem is HAF-932es van hál istennek és ez a ház mindenféle téren egy monster:D de kurvajo szerelni benne és nálam is 10 fokot csökkentek a maghőmérsékletek mind i7nél mind q9550nél és nálam nem is porosodik igy porszűrő nélkül sem pedig már 2 honapja volt kitakaritva persze nálam hetente van takaritás és padlőszőnyeg van és a kerekein áll a kucko!

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#21406) pincehely válasza -Gabesz- (#21401) üzenetére


pincehely
addikt

Igen 10 fok meg van minden esetben különbségként.
A 2db 20cm-es venti 500rpm-re van leszabályozva, egy felül, egy elöl.
Van még benne hátul a proci mögött egy Swif2, az meg 600-on pörög.

Ma reggel bekapcsoláskor történt is egy érdekes story.
Gép on, windows betölt(terhelés), aztén szépen idlebe került a gép, és egy pár perc múlva sipolásra lettem figyelmes...Mondom a mi a f...m ez???
aztán csak rájöttem, hogy a gép annyira kevés feszt adott a proci ventinek(Swif2, Coratoron), hogy az már nem indult el, és ezt jelezte a masina. Jelenleg is 700rpm-en megy, de csak azért mert manuálisan állítottam be az értékeit.
Így idle 37 fokos a i7 920 3,8ghz-en, a megszokott 50-hez képest.

http://kefetemap.deviantart.com/

(#21407) Qru válasza pincehely (#21406) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Az szép! Akkor ezek szerint mégis össze jött a házcsere?!

#nincsbennetarcsi

(#21408) AirBooms


AirBooms
addikt

Na, kiszedtem az alaplapot. S hát meg van a hiba. Benn hagytam a házban két olyan rögzítő távtartót, ami kellett a Gene (mikroATX) rögzítéséhez, de a sima ATX rögzítéséhez nem kell. Ezek hozzáértek az R2E-hez, ha az alsó csavarokkal is is rögzíteni akartam a házhoz, ilyenkor nem indult el. Alátétek berakását nem láttam indokoltnak, mert elvileg nem érnek a csavarok az alaplapon semmilyen fémes részhez.
Viszont továbbra is brummos a hangkari és továbbra sem indul el a lap kikapcsolás után, csak, ha teljesen áramtalanítom. Ez utóbbira valaki valami megoldást?

(#21409) subaruwrc válasza AirBooms (#21408) üzenetére


subaruwrc
félisten

akkor még mákod van h nem zárta jobban rövidre a lapot
ez a leáramtalanítós dolog nem teljesen világos. talán elem problémás a lap.

(#21410) pincehely válasza Qru (#21407) üzenetére


pincehely
addikt

Igen össze jött, és nem csalódtam, megérte a felárat.
Sokkal halkabb, hűvösebb, és tágasabb is.

http://kefetemap.deviantart.com/

(#21411) AirBooms válasza subaruwrc (#21409) üzenetére


AirBooms
addikt

Ha leállítom a win-t, akkor nem indul el legközelebb, amikor be akarom kapcsolni a ház Power gombjával. Csak akkor indul el, ha az újraindítást választom. Vagy ha leállítom, s kihúzom a tápból a tápkábelt, s megvárom, amíg teljesen áramtalanodik a gép. Ekkor újra tudom indítani. Vagy, ha bios resetet csinálok, csak ekkor ugye alapbeállítással indul. Elég idegölő most már... Amúgy az előző R2E lap is ezt csinálta...

(#21412) Qru válasza pincehely (#21410) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Banyek a perforált takarólemezed milyen jól jött vona pedig... Megvettem volna akkor a szabályozódat is. Na mind1 már.

mod:

AirBooms: Biztos nem maradt vhol rövidzár? Eléggé gyanús... Ha az elem lenne sz@r, akkor indulna simán csak def. beállításokkal. Ugye az elem csak azért kell, hogy a profilok, meg a beállítások ne vesszenek el, ha áramtalanítod a szajrét.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#21413) AirBooms válasza Qru (#21412) üzenetére


AirBooms
addikt

Nem, nem lehet sz@r az elem. Pontosan azért, amit írtál. S az előző R2E is ezt csinálta (ami szintén kapott ebből a zárlatos dologból). Én mindent végignéztem, elvileg nem lehet. Max még a hangkari vacakolhat, mert ugye azzal is gondom van, de azt hamarosan kipróbálom egy másikkal...

(#21414) AirBooms


AirBooms
addikt

Bocs, hogy itt kérdezem, de itt is sok HAF932 tulaj van. :B

Van valaki, aki nem használja a házhoz adott görgőket (kerekeket). Nekem eltört az egyik, s szívesen megvenném valakitől őket (vagy egy darabot).
Köszi! :R

(#21415) pincehely válasza Qru (#21412) üzenetére


pincehely
addikt

Lehet, hogy ez megoldható. Majd írok privit, de most tanulnom kell.
Ha esetleg elfelejteném írj rám!

http://kefetemap.deviantart.com/

(#21416) pincehely válasza AirBooms (#21413) üzenetére


pincehely
addikt

Nem lehet, hogy ezt, és az előző lapot is ez a zárlat vágta haza?
Szerintem gariztasd le ezt is(ha még megteszik), aztán szüntesd meg a lehetséges zárlatokat!

http://kefetemap.deviantart.com/

(#21417) jeni


jeni
félisten

A HAF 932 most AKCIÓS a SimonYana-nál :U
Én venném azt csak éppen a HAF 922 vettem 2 hónapja,az is jó de a 28500Ft-ért nyerőbb a HAF 932

(#21418) AirBooms válasza pincehely (#21416) üzenetére


AirBooms
addikt

Nem. Azzal a lappal teljesen más gondok voltak, de nyilvánosan nem szeretnék erről nyilatkozni - bár az eladó visszavette tőlem a lapot korrekten, s azóta megjavíttatta és használja (csak nem vagyok felhatalmazva, hogy erről írjak). Utána került hozzám egy másik R2E, annak a B1 slotja nem szerette a ramjaimat (többfélével is próbáltam). A mostaninak elvileg semmi baja - amúgy meg nincs rá gari (illetve külföldi van rá). Különben is elég már a garikból és lapcsereberékből... Már égnek áll a hajam. Szerintem valami tök egyszerű dolog lesz... Csak rá kell jönni... Én még azt is el tudom képzelni, hogy a 1802-es bios csinálja ezt.
Zárlatok meg már nincsenek. A hangkariról meg el tudom képzelni, hogy simán gagyi, s ilyen... Ma vagy holnap, kipróbálom a lapot egy másik hangkártyával.

(#21419) Qru válasza pincehely (#21415) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Wow, az jó lenne! :R Majd írok akkor hétvége körül ha addig nem írsz.

mod:

Air: Jaja, ezért írtam hogy biztos nem az elem mert az nem ilyen hibát produkál(na). Hát nekem ha ilyen "vakfolt"-om van akkor kiszed újra összerak szokott lenni. Meg egy pucolás közben term. Sűrített levegős és/vagy porszívós megoldás.

#nincsbennetarcsi

(#21420) AirBooms válasza Qru (#21419) üzenetére


AirBooms
addikt

Az elmúlt két hétben átlag napi egyszer biztosan szétszedtem teljesen és összeraktam a gépem... Azt a két csavart nagyon benéztem - rutin ide vagy oda, azt hiszem pont a megszokás áldozatává váltam. A hangkari meg kiderül. A gépindulásra is csak lesz valami... :R

(#21421) Qru válasza AirBooms (#21420) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Jah, akkor azon már túl vagy. Többször is mint szeretnéd. ;] Ha ez vigasztal időnként én is elkövetek ilyen hibákat, hiába tudnék csukot szemmel, hátrakötött kézzel is összerakni egy gépet. :D Na de, hogy ne csak az észt osszam van konkrét ötlet, amivel megint szűkülhet a kör:

Nézz rá a power switch-re/lapi csati részre. Csatlakozó, vezeték ellenőrzése (nincs-e szálszakadás, sorjásodás a kábel végén stb). Ja és a kapcsoló ellenőrzése. Egyszerűen a tüskéket rövidre zárod indul-e, ha igen a kapcsoló adta meg magát.

#nincsbennetarcsi

(#21422) joshua7 válasza pincehely (#21393) üzenetére


joshua7
veterán

Akkor elég rosszul lehetett összerakva a 690-ben.

Semper Fi

(#21423) -Gabesz- válasza pincehely (#21406) üzenetére


-Gabesz-
senior tag

A témához visszatérve kíváncsiságból kipróbáltam egy röpke teszt erejéig mennyire melegszik fel nálam Cm690-ben a cucc 3.8-on.
Jó lenne egy HAF és ha már akciós, akkor inkább 932. de azt hiszem most egyenlőre nem fog rá összejönni a "kedvem". Meg aztán a 690 sem régi. Hőfokokban szerintem még nem szégyenkezhet, ami inkább inspirálna a cserére az a tágasabb hely. Kűlcsínyt illetően, nekem tetszik a 690 is.

Szóval Cm690, i7 920 @3,8 ház tetején 2db 14cm 900rpm, ház oldalán 1db 14cm 900rpm, elől 12cm gyári, hátul 12cm ~1500körül járatva. Hűtő NDH14, szoba hőmérséklet 24 fok (tetőszint)

Szerintem ez még elmegy, talána nyári kánikulában is. A ventik szabályzón vannak, szóval ha nem Linx-et futtatok, letekerem őket 600fordulat környékére és akkor teljesen hangtalan szinte.

AirBooms: Látod nálam is mekkorát droppol felfelé a R2E? A proci elvileg 1,112V-on tudja a 3,8-at, de képtelen voltam normálisan belőni. A + dropp mértéki 0.04V :Y
A hangkártyáddal mi a gond? A feltelepítés először nálam sem ment, de aztán utánaolvastam a lap topicjában és sikerült megoldani.

[ Szerkesztve ]

(#21424) pincehely válasza joshua7 (#21422) üzenetére


pincehely
addikt

Mi volt rosszul összerakva a 690-ben?
Magára a gépre/kábelmenedzsmentre gondolsz?
Mert ha igen, akkor ez egy rossz kérdés volt :DD

http://kefetemap.deviantart.com/

(#21425) Vaszil76


Vaszil76
tag

Hali mindenkinek! i7-930-ast rendeltem 84000 ft-ért. ASUS X58D-premium alaplap, 2x 5870 cf, enermax 600w modu 87+ táp, 3x2 gb corsair dominátor 1600MHz, plextor DVD-R, Cooler master V8 hűtő, wd 1000gb 64 MB SATA 3 háttértárolónak, Aerocool RS9 ház, Samsung P2470 HD monitor. Ennyi van meg! Még a rendszernek kellene valami jó SSD! OCZ vertex 2 pro-t ismeri valaki? Ez állítólag egy-két generációval újjabb és modernebb, mint a Kingston meg intel! 285/275 olvasás- írás! Hát nem tudom!

(#21426) AirBooms válasza -Gabesz- (#21423) üzenetére


AirBooms
addikt

Most én is egy hasonló (csak én 180x20-as) beállítással próbálkozom, amolyan takarékos üzemmódnak, filmnézéshez, meg ilyenekhez. Ugyanez a problémám. A proci valami eszméletlen kis feszültséggel tudja a 3600-at, de a túlfeszelés miatt képtelenség belőni rendesen, s bizony van, hogy még ilyenkor is kap 1,18-1,2 V-ot.

A hangkártyám látszólag tökéletes, minden rendesen feltelepült, ezzel nincs is gond. Csak ha kivezetem a hangját erősítőre, akkor elég rendes brummot csinál. Na most ez a Gene-nél ugyanezzel az erősítővel és kábellel, sőt egy másik R2E lappal sem volt. Kaptam kölcsön egy komoly hangkarit, holnap kipróbálom ezzel. ha jó, akkor lecserélem az amúgy sem szimpi SupremeFX-et (a gond csak, hogy a kölcsön kari PCI-os, s az egyetlen PCI slotban már az N-es wifi kártya csücsül...). Szóval nekem PCI-E-s kari kell majd...

(#21421) Qru: köszi, holnap ezt is megnézem.
Amúgy egy kicsit rosszul fogalmaztam. Bekapcsolásnál elindul a táp, fel is pörget mindent, de a lap nem kezd bele a tesztbe, s nem kezdi el a bootolást. Csak ha áramtalanítok előtte. Szóval szerintem ez nem tápellátási gond lesz, hanem inkább valami alaplapi, vagy bios gond. De csak ez találgatás... Minden esetre tényleg köszi! :R

[ Szerkesztve ]

(#21427) joshua7 válasza pincehely (#21424) üzenetére


joshua7
veterán

Semmilyen kérdést nem tettem föl. Egyébként meg nyilván hazabeszélsz most, mert nem tudjuk, azonosak voltak-e a körülmények, meg hogy konkrétan minél is volt az a -10 fok.

Vaszil76: 930 84 ezerért? Jézus atyaúristen...

[ Szerkesztve ]

Semper Fi

(#21428) MPowerPH válasza Vaszil76 (#21425) üzenetére


MPowerPH
félisten

"i7-930-ast rendeltem 84000 ft-ért."
:W :W :W

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#21429) jeni válasza Vaszil76 (#21425) üzenetére


jeni
félisten

igazat megvallva 59e.Ft-ért is sokk a i7-920 BOX :U
és a i7-930 nem tud többet mint a i7-920 legalábbis az árát tekintve

[ Szerkesztve ]

(#21430) kpal válasza Vaszil76 (#21425) üzenetére


kpal
veterán

Ugylátom az ár nem számit "84000"... :Y

(#21431) pincehely válasza joshua7 (#21427) üzenetére


pincehely
addikt

Persze, azonosak voltak, kivéve a ventiket.
De a ventik a ház tartozékai.
Vagy milyen körülményre gondolsz: Órajel ugyanaz. nem szedtem le a hűtőt átépítésnél.

http://kefetemap.deviantart.com/

(#21432) MPowerPH válasza jeni (#21429) üzenetére


MPowerPH
félisten

Átlag felhasználónak nem tud többet, az biztos. :) Esetleg ha számít az, hogy azonos órajelhez magasabb BCLK kell a 920-as esetében, akkor hátrány lehet.

Don't Tread On Me

(#21433) pincehely válasza MPowerPH (#21432) üzenetére


pincehely
addikt

És van rá garancia, hogy azonos bclk mellett az egyel nagyobb szorzó eredményezte órajelet bírják a 930-sok?
Szóval, lehet, hogy egy 920, és egy 930-as ugyanazt a maximális órajelet tudja produkálni, csak a 920-asnak magasabb bclk kell ehhez.
Ha így van, akkor az extrém tuningot kivéve nem nagy előny.
Remélem érted mire gondolok :DD

[ Szerkesztve ]

http://kefetemap.deviantart.com/

(#21434) MPowerPH válasza pincehely (#21433) üzenetére


MPowerPH
félisten

Nálam bebizonyosodott, hogy van előnye, mivel a 930-as-t 24/7 tudnám 4,4Ghz-n használni(mondjuk fölösleges, de anno az E8400-asomat is 4,7GHz-n nyúztam, akkor ezt miért ne használnám ki :) ), míg az előző 920-asnak már a 4,2GHz is nehézkes volt, valszeg a BCLK miatt. És nem az alaplap tehetett róla, hanem a proci sajnos. Pedig jó kis darab volt a 920-asom is, de valamiért 4,2Ghz fölött nem vitézkedett. Nah, és nem beszélve az Uncore részről, ami sokkal jobb a 930-asoknál. Ide jöhet a 2Ghz-s ram is akár, és még csak az ajánlott VTT feszt túl se léptem. Melegedés szempontjából is ez a helyzet.
Szóval az én tapasztalataim alapján jobb választás egy 930, mint egy 920, árban már nem biztos, 16k van a kettő között asszem. Ezeket úgy mondom, hogy volt 2db 920-asom, és 4db 930-asom. :)
Nekem megérte a csere anno, 14k-t dobtam rá, és kaptam dobozt hűtővel, és 3 év garit. Meg kellemesen átlagos procit. :)

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#21435) pincehely válasza MPowerPH (#21434) üzenetére


pincehely
addikt

Jó lenne akkor beújítani egy 930-ast, de azt hiszem az apró nem bővelkedik belőle.
Újonnan, meg kizárt!

http://kefetemap.deviantart.com/

(#21436) MPowerPH válasza pincehely (#21435) üzenetére


MPowerPH
félisten

Én még az elején vettem, akkor jóval olcsóbb volt. Most nagyobb a difi a két proci között.

Don't Tread On Me

(#21437) pincehely válasza MPowerPH (#21436) üzenetére


pincehely
addikt

Értem, köszi az infót.

http://kefetemap.deviantart.com/

(#21438) HSM válasza Vaszil76 (#21425) üzenetére


HSM
félisten

Köszönjük, hogy a Core I7 topicban megosztotta velünk milyen gépet épít, illetve az SSD-s kérdését. Legközelebb vándoroljon el a megfelelő gépösszerakós, vagy SSD-s topicba, de ha erre képtelen, legalább tegye OFF-ba a hozzászólást, nem olyan nehéz... :W :W :W

(#21439) MPowerPH válasza pincehely (#21437) üzenetére


MPowerPH
félisten

Viszont ha jól emléxem, akkor Neked egy jóféle 920-asod van. Azt pl. annyira nem érdemes cserélni, nem tudom Uncore-ban mit bír, és milyen memókat használsz. De ha nem 2GHz-seket, akkor fölös lehet a csere.

Don't Tread On Me

(#21440) jeni válasza MPowerPH (#21432) üzenetére


jeni
félisten

ha váltani kellene innen az i7-ről akkor semmikép nem venném a 930-940-t, a többi négy magosat meg árban nem érné meg.
Ha meg venni kell egy ilyen platformot,akkor talán megvenném a 930-t,ha nincs i7-920 de váltás esetén csak a hatmagosra mennék majd idő után. Gondolom annak az ára csak akkor megy le ha a 1366 slotos lapok helyet ki jön az újabb paltform megjelenés követően kb.2 év után

ezen a téren a AMD platform előnyőseb hiszen a Thuban 1090T az ár/teljesítmény arányát tekintve közelebb van egymáshoz a 955/965 procikhoz AM3 tokozással. Az is igaz,hogy azokat inkább toldozzák-foltozzák. Bocs,hogy ilyet írtam ide.

(#21441) troly válasza AirBooms (#21399) üzenetére


troly
tag

Bocsánat a fogalmazásért ha úgy értetted hogy mindent rakjon de mivel az a leggyorsabb ezért értelemszerű.Másrészt ahogy mondod marhára nem éri meg 64 GB-ot venni?
ennyi erővel maradhatna a raptor is.De ez nem ez a fórum.
Másrészt ha miért nem tanácsos megtölteni 70%-nál jobban.
Ha így nézzük nem éppen gazdaságos a dolog.

"Ha poros a PC, ne mosd ki slaggal !"

(#21442) AirBooms válasza troly (#21441) üzenetére


AirBooms
addikt

Ahogy HSM teljesen jogosan ajánlotta, ezeket a dolgokat inkább már a Flash SSD topikban tárgyaljátok ki - és használjátok az "off" gombot!

(#21443) Qru válasza AirBooms (#21426) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Akkor nem valószínű, de azért nem árt ha ránézel. Lehet nem ártana újra flash-elned a bios-t. Ártani nem árt viszont lehet hogy hasnyál. :D
Igazából kb én is vaktában lövöldözöm de hátha...

#nincsbennetarcsi

(#21444) pincehely válasza MPowerPH (#21439) üzenetére


pincehely
addikt

Hogy jóféle azt nem mondanám.
Alapórajelen(21X) 0.95V; 3,8ghz-en 1.1875V, de e fölött már nagyon kéri a feszt.
4ghz-hez nem is emlékszem mennyi kell. 21X200-at még bírja, de nagyon melegszik, kevés neki a Corator.

Uncore-ban 3800 a határ, vagyis azt még nem sikerült elérni vele, csak pár mhz-el alatta.
A 3600-hoz 1,215V kell.

Corsair Dominator ramjaim vannak(1600,cl7), ezeknek 1,540V kell az 1600mhz-hez, de 1,640V-al, és 1,35VTT-vel 1800-on még stabil.
Csak felesleges, sokat nem hozott a konyhára.

http://kefetemap.deviantart.com/

(#21445) Qru válasza pincehely (#21444) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Jó az, ne tudd meg milyen feszeket kér tuningban a C0-om. :D

#nincsbennetarcsi

(#21446) pincehely válasza Qru (#21445) üzenetére


pincehely
addikt

Ez is C0!

http://kefetemap.deviantart.com/

(#21447) MPowerPH válasza pincehely (#21444) üzenetére


MPowerPH
félisten

Akkor ez egy igen jó C0. De igen, pl. C0-ást érdemes 930-asra cserélni. :)

jeni: 6 mag mi a frászkarikának? :) Ha napi 2 órát full loadban megy mind a 6, akkor megéri a plusz 130k. Egyéb esetben csak pénzkidobás... Egy időben én is gobndolkoztam, hogy talán kipróbálom. Most, hogy a szervóm megint elszállt az ilyen gondolatokat el kellett hesegetnem. :W

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#21448) Qru válasza pincehely (#21446) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Sztem C1-ed van. Vagy nekem tényleg vmi nagyon gyatra C0-om van.

#nincsbennetarcsi

(#21449) MPowerPH válasza Qru (#21448) üzenetére


MPowerPH
félisten

Szerintem ne panaszkodj, tudtommal volt olyan C0 ami a 4GHz-t se tudta emberi feszekkel. :) Így nézve a Tiéd erős közepes.

Don't Tread On Me

(#21450) Qru válasza MPowerPH (#21449) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nem, enyém se tudja a 4GHz-et. Igaz, nem is nagyon erőltettem. De legalább olcsón vettem. :D

#nincsbennetarcsi

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.