Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#49001) kenand válasza ricsi99 (#48997) üzenetére


kenand
veterán

Alin van, de ha kicsit vársz biztosan lesz a hwapron is

(#49002) ricsi99 válasza kenand (#49001) üzenetére


ricsi99
addikt

2db l5640 en gondolkozom....
Ócó és kiderül hibátlan eszi a 6 magos procit a gép...ha nem akkor felragasztom az aljára ,nehogy lefújja a szél...
Ha igen indulhat a memóriavadászat

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#49003) lamiki válasza ricsi99 (#49000) üzenetére


lamiki
senior tag

Elméletileg az alaplap száma szerint V1, de mivel azt írtad megy benne az E6520, mivel az is Westmere EP, mint az X56xx procik, ezért elvileg azok is fognak működni benne.
Nézd meg bootoláskor mit ír ki. Bios bootblock date, 11/10/09?

Az 1Rx8 és 2Rx8-as ramok a nyerők neked, de azért ha tudod próbáld meg akár egy 1Rx4 vagy 2Rx4 ramoat is, hátha van ebben is különbség a különböző verziójú alaplapok között.

Ha a 2 ram 6-5-ben megy, akkor 6-4-ben is kellene mennie dualban

Bánj úgy másokkal, ahogy szeretnéd, hogy veled bánjanak!

(#49004) ricsi99 válasza lamiki (#49003) üzenetére


ricsi99
addikt

01/30/09

Elsőnek úgy probáltam meg a dual channelt de semmi.... aztán végigzongoroztam az összes variációt.
Mind1 lehet nem szimpi neki az a ram fajta ami nekem van
Pl ha látok ilyet
SKHynix 2Rx4 PC3-10600R-9-11-HMT31GR7CFR4C-H9
akkor "2Rx4" az nekem nem jó
Mi a különbség a x4 és az x8 ...a rajta lévő memóriamodulok száma?

[ Szerkesztve ]

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#49005) kenand válasza ricsi99 (#49002) üzenetére


kenand
veterán

HP BIOS általában védett sajnos, nagyobb X-es 56xx-esk új mikrokódot kérnek a 206C2-ből, az L-esk még meg vannak régivel is. 5620 (van nekem is) szintén "mindenevő" én is miokrokód frissítésre használtam

(#49006) ricsi99 válasza kenand (#49005) üzenetére


ricsi99
addikt

Ha jól értem akkor azt javaslod hogy az "L*****" es cpu-kat nézegessem vagy "X-5***"
az "x56**" már nem fog menni
Szórakoztam annó mikrokód frissitéssel s én is megtanultam ,hogy a brand gépek biosai nagyjából esélytelenek. (nvme boot volna az igazi :D )
Ehhez a tipuhoz sem találtam semmit.
Utolsó esélyként a softfsb-t nézegettem ... de kiolvasásnál álltalában lefagy az egész.. úgyhogy a tuning ott off lessz.
Ahci sajnos off abios szerint.... de ezt valószínű orvosolom egy sata bővítő kártyával... vagy még meg nézem a sas vezérlőt

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#49007) kenand válasza ricsi99 (#49006) üzenetére


kenand
veterán

Nem biztos, de nekem több L-es és E-s és X-es 6 magos Westmere EP Xeonom, van, és az L, E ment nem módosított BIOS-sal, az X5670-esnél viszont frissítenem kellett a mikrokódot ( visszakeresve a topikban írtam is) Egy desktop lapon viszonylag könnyű, főleg ha AMI BIOS-os, Awardon nehezebb, workstation lapnál meg lehet nem is megy, vagy csak hexedotorral. (vagy úgy sem)

E-L-sek hátránya a kisebb szorzó és az alacsonyabb órajel és Dual workstation lapnál nincs BCLK emelés...

1366 workstationom nem volt, ott több desktop lapom van, de dual 771-es lapjaim voltak, HP is. (nem tudtam mikrokódot buherálni rajta, vagy hiba tettem hozzá nem akart menni a 54xx-es xeon csak az 53xx)

[ Szerkesztve ]

(#49008) ricsi99 válasza kenand (#49007) üzenetére


ricsi99
addikt

értem
775-771-ös xeon mód nekem se probléma
1366 viszont új terep nekem ,főleg egyből worksation :D

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#49009) kenand válasza ricsi99 (#49008) üzenetére


kenand
veterán

Télen én is mindig keresek valami új tanulni/kipróbálni valót :) Aztán tavasztól késő őszig nem érek rá

(#49010) MasterDeeJay válasza lamiki (#48999) üzenetére

x4-es ramokkal is megy, nem is értem miért ne menne hiszen nagyrészt azzal használják.
https://www.userbenchmark.com/System/HP-Z800-Workstation/1398

Láthatod hogy ezek mennek benne, mind x4-es.
36JSZF51272PZ1G4F1
M393B5170FH0-CH9
36JSZF1G72PZ-1G4D1
HMT31GR7BFR4C-H9

Keverni nyilván nem kellene de ha az x4 olcsóbb akkor azzal érdemes telerakni annak ellenére hogy nem lesz kihasználva a plusz funkció amit az x4-esek adnak.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#49011) kenand válasza ricsi99 (#49008) üzenetére


kenand
veterán

Azt talán meg lehet nézi Intelmicrocodelist.exe-vel hogy a gépben most fenn lévő bios milyen mikrokódot és annak melyik revízióját tartalmazza. Le kell töltened a HP-tól az adott bios file-t és azt kell megnézned.

(#49012) lamiki válasza MasterDeeJay (#49010) üzenetére


lamiki
senior tag

Akkor ez úgy néz ki erősen típus, revízió és bios függő is. Fujitsu 1 processzoros M470-2-ben csak az X8-as regisztered ramok mennek, az sem mind, Fujitsu R570 2 processzoros ami nálam járt szintén csak X8-asok menetek, R670 járt még nálam, azt nem próbáltam, mert X8-as registered ramok voltak benne és nem cserélgettem. HP Z400 1 processzoros csak az UDIM és az ECC ramot rámogatja, a regisztered ramot nem. Dell T3500-as 1 processzoros is csak UDIM és az ECC ramot rámogatja,. Érdekességképpen az 1-el újabb HP Z420 is régebbi biossal csak UDIM és ECC rammal működött, és csak bios frissítés után kezelte az ECC registered ramokat, előtte kisípolta.

Bánj úgy másokkal, ahogy szeretnéd, hogy veled bánjanak!

(#49013) MasterDeeJay válasza lamiki (#49012) üzenetére

Dell T3500 volt nálam kettő is de több rev van belőle mert egyik ette a REG ramot a másik nem. Ugyanígy rohadt nagy kevercet csináltak a modernebb precisionokkal is mind proci és mind ram terén. T3600-as is de abba csak procit raktam (ment benne E5-4650-es) nem emlékszem milyen ramokkal.
HP Z800 az eszik mindent szerencsére, az alsóbb modellekre kényszerítik rá ezt a limitációt hogy nem eszik meg REG ramot ami számomra érthetetlen.
Mondjuk ez mind a gyártók hülyesége, procik eleve tudják az ECC REG ramot tehát az IMC képes lenne rá csak szoftveres a limitáció.

De mondok jobbat, bár ezt offban.
Intel x299 platformon engedte az ecc reg ramot* aztán fogta magát és egy mikrokód frissítéssel kihúzta a támogatást utólag na az mekkora szemétség. Csak úgy kiadás után egy évvel. Magyarán aki lefrissítette a biost vagy a mikrokódott annak memory errorral nem indult utána a gépe. Fail... Arról nem beszélve hogy Xeon sem megy normálisan X299-ben (x58,X79,x99 mind kezelte) csak mindenféle hack-el.
Persze engem nem tud átcseszni ilyennel, letöltöttem a laphoz tartozó legfrissebb biost majd visszaraktam az eredeti régi mikrokódot meg az ES procik kódjait és minden extra feature amit az új bios tud (pl rebar, win11 support) azt tudta úgy hogy közben ecc reg ramokkal használom. Értelem szerűen csak Xeon ES-el megy az ECC része a REG ramoknak, i7-i9 procikkal az ECC nem számol parítást de legalább működik vele a gép.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#49014) lamiki válasza MasterDeeJay (#49013) üzenetére


lamiki
senior tag

Dell T3600 az megy az ECC reg rammal, de járt nálam olyan model belőle ami kisebb táppal volt szerelve (talán 500 W-os) és az ECC reg ramnál hiba üzenetet dobott, hogy nem támogatott, F1-re ment csak tovább a bootolás, és aztán rendben működött vele. A normál tápnál meg nem csinálta.

Bánj úgy másokkal, ahogy szeretnéd, hogy veled bánjanak!

(#49015) ricsi99 válasza kenand (#49011) üzenetére


ricsi99
addikt

Ebből meg tudod mondani?

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#49016) ricsi99 válasza lamiki (#49003) üzenetére


ricsi99
addikt

Kaptam 2 ilyen ramot

mt18jsf1g72pz-1g9e1he

ezek a 5-3 slotokban mennek

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#49017) MasterDeeJay válasza ricsi99 (#49016) üzenetére

X5675 az 206C2 tehát menne elvileg.
A ramok meg 1866-osok kissé overkill, ezek már 3-4 genhez (pl: xeon e5-26xx v2 vagy akár v3-hoz is) valók de működni fognak.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#49018) kenand válasza ricsi99 (#49015) üzenetére


kenand
veterán

Van benn 206C2 és elég új. Mikrokód tekintetében van remény a x56xx-es Xeonokhoz 1E és elviekben 13-as 0F már jó, ez még újabb

Itt írtam róla

[ Szerkesztve ]

(#49019) ricsi99 válasza MasterDeeJay (#49017) üzenetére


ricsi99
addikt

Beraktam +ban a régi memokat a 6-4 slotba
Ésss megy. 20Gb... Dual-channel 1066mhz-n... érdekes :D

Tud valaki valami montiorozo proramot igy a ramhoz... cpu-z ,aida/speccy nem látja az spd-t :D
Holnap este itt lesznek a procik... kis javítás aztán teszt
+hozok megint másfajta ramot -is

[ Szerkesztve ]

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#49020) ricsi99 válasza kenand (#49018) üzenetére


ricsi99
addikt

Reméljük :C
Ugyan az a mikrokód frissitési metódus mint a 775-ös deszkáknál?
Ha igen tudsz adni egy linket ahol fent vannak a mikrokódok?

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#49021) ricsi99 válasza ricsi99 (#49020) üzenetére


ricsi99
addikt


Alakul.... :D

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#49022) kenand válasza ricsi99 (#49020) üzenetére


kenand
veterán

Irtam, hogy a BIOS-t amit küldtél megfelelő, benn van a mikrokód. Sajnos a HP védett BIOS-t nem lehet a szokásos AMI/Phoenix bios toolokkal szerkeszteni.

CPU-Z képen rendben ven

(#49023) ricsi99 válasza kenand (#49022) üzenetére


ricsi99
addikt

És 2.0 :D

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#49024) jokeph válasza ricsi99 (#49023) üzenetére


jokeph
nagyúr

Jól néz ki, csak a core Voltage-t nem tudja kiolvasni, bár ez nem biztos hogy hiba/probléma. :U

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#49025) kenand válasza ricsi99 (#49023) üzenetére


kenand
veterán

Nyomj egy mulicore tesztet CPU-Z vel.

(#49026) ricsi99 válasza kenand (#49025) üzenetére


ricsi99
addikt

4040-4060

[ Szerkesztve ]

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#49027) ricsi99


ricsi99
addikt

Vettem pár új gagyi ramot is... hátha elindul a dual channel (tri channel nem megy)
ezek sima ecc-s ramok amiket asztaliba is be lehet pakolni

Következő projekt hogy 2R-es ramok is belemennek e :D

[ Szerkesztve ]

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#49028) kenand válasza ricsi99 (#49027) üzenetére


kenand
veterán

Köszönöm, a multi egész jó. :)

(#49029) ricsi99 válasza kenand (#49028) üzenetére


ricsi99
addikt

Köszi
Tri channel is összejöt ,de ott kicst bizonytalan a gép. Sebességben viszont nem látom ,hogy sokat dobna.
Viszont azzal bizonytlana az indítás... most vagy nem szereti a gép ,vagy hibás valamelyik modul... még mem test--et nem futtattam. 6db egyforma modult vettem.

Véleményed szerint erőltessem a tri channelt majd ha veszek nagyobb modulokat vagy a dual channel bőven elég lessz?

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#49030) kenand válasza ricsi99 (#49029) üzenetére


kenand
veterán

Trichannel RAM sebességben adna egy kicsit, lehet 3D mark alatt javítana valamennyit.
De nekem is van egy x58-as lapom ami csak dualban megy , teljesen rendben van úgy is.

(#49031) jokeph válasza ricsi99 (#49029) üzenetére


jokeph
nagyúr

Ha nem "pattógós" vele a rendszer, maradj a dual-nal.
Persze ha lesznek szög egyforma moduljaid, érdemes lehet még egyszer rápróbálni. :U

#49032ricsi99: kíváncsi leszek, ha megjönnek. :)

SATA2: na és ? ;]
Pattog az ahogy kell, SSD-vel, X58-as setupom nagyon jól húz, Asus P6T Deluxe+X5690+6*2 GB Corsair XMS3 DDR1600CL9 és SATA SSD 240 GB Crucial BX.
All-core OC 4 GHZ-et gyerekjáték volt belőni rajta, ment feljebb is. :))
A rendszer meghajtót ajánlott a PCH által vezérelt portra kötni, már a boot időn is lehet vele nyerni.

SATA vs nVME: én nem vettem észre az a hatalmas differenciát, úgy érzem a rendszer felállását nem igazán befolyásolja akkora hatalmas mértékben.

Ha bele tudsz varázsolni egy boot képes nVME megoldást, szobrot emeltetek neked. :D
Bővítő-vel működik simán, csak nem bootolható.
Elméletben, UEFI BIOS-nak kellene lennie hozzá.

Alapon:

AC OC 4,133 GHZ:

AC OC 4,433 GHZ:


:U

[ Szerkesztve ]

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#49032) ricsi99 válasza jokeph (#49031) üzenetére


ricsi99
addikt

6 db ugyan olyan modult vettem...

De leggagyibb 1gb-s vackot ,fillérekért teszt-nek
Ha elindul a memtest hiba nélkül lefut... csak van hogy bekapcsolásnál nem indul csak 2-3-jára
Mind1 kinéztem az utódjait... 6*4 rendes server modul...
Azok viszont 2r-esek... remélem barátai lesznek... ha igen akkor meglepem még 6db-al
Filléresek a 4gb-s modulok
Pattogós nem lessz a Sata-2 miatt... max ha belevarázsolok egy 128GB-s nvme-t bővítókártyával

[ Szerkesztve ]

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#49033) MasterDeeJay válasza ricsi99 (#49029) üzenetére

Szervereknél/Workstationoknál ha nem jó egy ram akkor is elindul a gép de nem fogja látni az OS. Nálam legalábbis legtöbb gép ilyen volt. Vagy ha ECC a ram és hibás akkor a folyamatos javítások miatt lassabb is a rendszer, beesik a sávszél.
Biosban keress memory traininget, nem tudom hogy van HP-nál milyen néven. Elvileg kilőhető hogy minden indításkor nézegesse a ramokat.
Aida64 ram írás, olvasás teszten láthatod hogy megy-e az összes csatorna. Ott procinként 3 csatornát hexának veszi mert végülis az de gyakorlatban játékok nem tudják kihasználni.
Valami ilyesmi lesz, azaz nálam ennyit ment a dual X5675 de csak 1066-on mert sok volt benne a ram.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#49034) ricsi99 válasza MasterDeeJay (#49033) üzenetére


ricsi99
addikt

"memory training"
Sajna ilyen opció sincs... 0% állítgatás lehetőség memóriánál.
Memtest is lefutott
Single-Dual-Triple Chanelnél szépen nő a sebesség.
Dual-Triple-nél nem
Ezek sima ecc-s ramok
Ennyit tudnak


Ha összejön akkor ezeket néztem ki.
SKHynix 2Rx4 PC3-10600R-9-11-HMT31GR7CFR4C-H9

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#49035) MasterDeeJay válasza ricsi99 (#49034) üzenetére

Windows energiagazdálkodást rakd teljesítménycentrikusra. Alapból a második procit alacsony órajelen használja az okozhat rosszabb eredményt.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#49036) ricsi99 válasza MasterDeeJay (#49035) üzenetére


ricsi99
addikt

Megnéztem.
1-ik cpu alapon futott a tesztnél
Átállítottam teljesítményre akkor sem változott semmi
Bios-ban átkapcsoltam
MWAIT-Aware OS -Dissabled
Idle Power Savings -Normal
EUP Compliance Mode -Dissabled

Multi Thred az feljebb ment a memória sebesség nem

Majd kitotózom melyik beállítás-tól kapott a pár + pontot

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#49037) MasterDeeJay válasza ricsi99 (#49036) üzenetére

Na akkor várjuk meg a rendes ramokat.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#49038) ricsi99 válasza MasterDeeJay (#49037) üzenetére


ricsi99
addikt

Okés... van még mit tanulnom :R
Memory node interleave -Disabled
Numa split mode -Disabled

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#49039) MasterDeeJay válasza ricsi99 (#49038) üzenetére

Máris szebben néz ki. Látom setfsb-vel is próbálkozol :DDD helyes!

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#49040) ricsi99 válasza MasterDeeJay (#49039) üzenetére


ricsi99
addikt

Sajna a setfsb már akkor kifagy ha csak ráprobálnám olvasatni
tudsz esetleg egy pll számot?
Megvan a ram is... nekiesek még hdd fiókot vadászni :D

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#49041) tothd1989


tothd1989
csendes tag

Sziasztok!
Látom szép eredményeket értek el :)
Kérdéssel jöttem hozzátok: én meghirdettem a saját ml350-em és ezzel kapcsolatban szorulok segítségre. Egyrészt, nem tudom jól lőttem-e be az árakat, másrészt pedig gondolkodom, nem-e lenne érdemes egy normális dual 1366 lapra (aminek nincs helikopter jellegű hangja) átnyergelni és azt kimaxolni - mert tulajdonképp szükségem lenne egy otthoni szerverre.

Pc: Ryzen 9 5900x, Gigabyte b450 AORUS ELITE v2, Corsair Vengeance RGB 4x16GB 3600mhz CL16, THERMALTAKE TH360 ARGB Sync Snow Edition, Gainward RTX3070TI, Corsair RM1000X, Kingston 500GB M.2 NVMe, Crucial 1TB M.2 NVMe, 2x AKASA VEGAS AR7 Kit, Lian Li O11D EVO. Mobil: Iphone 14, Redmi Note 9 pro.

(#49042) ricsi99 válasza tothd1989 (#49041) üzenetére


ricsi99
addikt

Nem lenne érdemesebb 2 cpu hűtőt venni aztán külső venti szabályzókkal megoldani a csendesítést? Azért kérdezem mert nálam is lassan sorra kerül ez a rész....
Ezen felül ez nálam csak hobby projekt... ha munkára kellene építeni hát biztos nem erre a platformra építkeznék... egy x99-es lap ugyan ezt röhögve tudja+ elérhető hozzá minden és akár egy standard házba is belerakható
Max egy sas vezérlő kelhet rá ha van igény

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#49043) tothd1989


tothd1989
csendes tag

Sasra nincs feltétlen igény, illetve nem is munkára kellene, alapvetően fájlszerverre van szükség, de ha lúd akkor legyen már kövér - mehetne róla mc szerver a srácoknak stb...
A csendesítés meg kb kerülne annyiba mint egy új/másik konfig :F

Pc: Ryzen 9 5900x, Gigabyte b450 AORUS ELITE v2, Corsair Vengeance RGB 4x16GB 3600mhz CL16, THERMALTAKE TH360 ARGB Sync Snow Edition, Gainward RTX3070TI, Corsair RM1000X, Kingston 500GB M.2 NVMe, Crucial 1TB M.2 NVMe, 2x AKASA VEGAS AR7 Kit, Lian Li O11D EVO. Mobil: Iphone 14, Redmi Note 9 pro.

(#49044) kenand


kenand
veterán

Ha sok mag és sok olcsó RÁM kell egy 2011 v3 jó választás. De a jó x99-és lapra vadászni kell, mint korábban a jó x58-rá. Vagy kicsit kompromisszumos kínait venni, bár a gyenge forint miatt már nem annyira megérős, mint korábban. Fiam egyik gépe is egy kínai x99 + E5 v3 2666 +64 GB Ecc DDR4

(#49045) Remus389 válasza tothd1989 (#49043) üzenetére


Remus389
veterán

Ha veszel, olyan lapot vegyél, amin van lehetőség alulfeszelni a procikat.
Akkor viszonylag csendes lesz szerintem.

Az én gépemet is alulfeszeltem és így lehetőség volt, a legkisebb fordulaton járatni a hűtőt, nem melegszik túl. Amúgy gyári órajeleken hagytam, csak a RAM-ok időzítéseit vettem lejjebb. Így jó a teljesítménye, csendes és kevesebb áramot fogyaszt, ha jól emlékszem 80 watt-ot fogyaszt alapjáraton, monitor nélkül.

Amúgy meg még cserélem le 1-2 évig, amíg a Windows 10 támogatva lesz, jó ez.
Most tervezek bele venni (ismét) egy használt Vega videokártyát, most hogy lementek az árak. A Mass Effect Andromeda-t fogom kijátszani vele, meg az új COD-ot.

[ Szerkesztve ]

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#49046) Jégtörő


Jégtörő
aktív tag

Sziasztok,
Van egy P6t Deluxe lapom, és hozzá egy I7-920, évek óta gyári órajelen alulfeszelve megy(2008 óta).
Utóbbi 2 évben elkezdett kékhalálozni, vagy 124 hiba vagy Whea 18, de inkább az utóbbi.
Ha gyakran csinálja megemelem egy picit a proci feszültségét, ilyenkor 3-4 hónapig stabil majd kezdődik újra. Még mindig a gyári érték alatt van, ezért nem aggódom annyira, de azért már egyre jobban izgat mi baja lehet. Alaplap, vagy processzor kezdhetett el öregedni?
Tápot kizárom, tavaly kellett cserélnem, és a tendencia maradt ugyan az. Corsair TX 750W-t váltott Seasonic focus gold 850W.

(#49047) rgqjx válasza Jégtörő (#49046) üzenetére


rgqjx
aktív tag

Ez így még sokismeretlenes.
Az északi híd milyen meleg? Ha még nem tetted, akkor érdemes lehet azt (is) újrapasztázni. Nem baj ha kap egy kisebb levegő áramlatot is a hűtésből. Memória is lehet, valószínűleg szétszedném alaposabban a gépet és valamivel kifújnám a port a memória foglalatból.

Nem gondolom, hogy a proci haldoklik, de érdemes lehet adni neki egy kis feszültséget, de még a gyári alatt marad. Ha jól emlékszem, akkor a 920-al azért éhesebb volt. Ha szánsz rá egy kis aprót, akkor lehet érdemes lenne egy 6 magoson elgondolkodni. Pl. X5650, vagy felette. Újabb mag, így kevesebb feszültséggel beéri. A +2 mag miatt pedig erősebb is. Talán általánosíthatok, ha azt mondom, hogy általában a 4GHz szintem mindbőlkijön megfelelő hűtéssel.

(#49048) Jégtörő válasza rgqjx (#49047) üzenetére


Jégtörő
aktív tag

rendszeresen újra van pasztázva hőfokokkal semmi gond, se kiolvasott értékkel, se hőkamera által nézett értékekkel. Ennél a lapnál az északi híd légterelője leszedhető, és került rá egy hőcsöves torony, procin meg Noctua van 12 centis. Gépház meg egy CM HAF X, szellőzik rendesen. 1,19V-ról indultunk most 1,21V.
Memóriát is néztem már, nem találtam hibát.
Alaplapi kondenzátorok száradására tudok még gondolni, szemmel látható púposodás stb nincs.
Illetve érdekesség szinte sosem nagyobb terhelésnél, játék vagy bármilyen teszt esetén jön elő.

(#49049) ricsi99 válasza Jégtörő (#49048) üzenetére


ricsi99
addikt

"whea" az nem jó... valami kezd meghalni a lapodon... vagy már a proci kezd elöregedni ezért nem birja a alulfeszelt működést... valószínű "idle" állapotban kevés a fesz

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#49050) jokeph válasza Jégtörő (#49048) üzenetére


jokeph
nagyúr

Dobd vissza nyugodtan alapértelmezett feszre a 920-at (45nm-es első szériás technika). Ha így is hibázik, az már gyanús.
Ahogy írták, jobban járnál (előtte BIOS frissítés az utolsó gyárira) egy Xeon X5650-nel, de legjobban egy X5675-el. :U
Ramokból milyen és mennyi van benne, illetve mennyin mennek ?

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.