Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#20601) keIdor


keIdor
titán

Na én is most nyárra kicsit visszább veszem a tuningot, mert minek menjen ennyin... lehet télen is marad így.
Szóval:
200x19 1,16V-on (VID)
1600 CL9 1,5V-on
3200MHz uncore 1,2V

Már fut a LinX. Ennél több nem kell...

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#20602) pincehely válasza keIdor (#20601) üzenetére


pincehely
addikt

Követve a pédádat, én is visszavettem a tuningon, bár sokkal nagyobb mértékben:

CPU: 133X19
Ram: 8X133= 1066mhz
Uncore: 2128mhz

feszek:

CPU pll: 1.80V
QPI: 1.0750V
Cpu Vcore: 0.9500V
Dram Voltage: 1.3000V

Így elértem egy csekély fogyasztású, Coratorral szinte hangtalan, netezésre, filmezésre alkalmas beállítást.
Ha szükségem van erőre, mondjuk játékhoz, akkor csak a biosban betöltöm azt a profilt, és máris van Kraft!

[ Szerkesztve ]

http://kefetemap.deviantart.com/

(#20603) keIdor válasza pincehely (#20602) üzenetére


keIdor
titán

Nálam most minden alapfeszen van, már nem tudok hova menni lefele fesszel kivétel a proci, de nem látom értelmét VID alá menni... pörögjön csak folyamatosan 3800-on, az a dóga. :DDD

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#20604) MPowerPH válasza keIdor (#20603) üzenetére


MPowerPH
félisten

Én egyenlőre nem nyúltam hozzá, passzívan még game-k alatt mindig elbírja a 4.2Ghz-t HT off persze, Crysis bench alatt asszem 75C-ig melegedett az egyik mag. Sajnálom, hogy nálam nem lehet vid alá menni, így low voltage tuningról csak álmodok. Pedig de jó lenne vele szöszmötölni.

Don't Tread On Me

(#20605) pincehely válasza keIdor (#20603) üzenetére


pincehely
addikt

Nálam is minden fesz a lap által adható legkisebb érték.
Kivéve a procit, annak 0.3V-ot is lehet adni.

http://kefetemap.deviantart.com/

(#20606) katt777 válasza Sárpac (#20537) üzenetére


katt777
félisten

Ezért mondtam, hogy vsz. vmi beállítás-különbség, hogy LinX nálam sokkal gyorsabb.

HSM: Hát, ha annyi RAM-od szabadon marad, akkor többet kéne adni a tesztnek. Az biztos, hogy ahány konfigomban maxra tettem a LinX-t, jószerivel használhatatlan lett a gép, hiába volt 5% megadva neki szabadon hagyandó erőforrásoknak.
Nálam azért a 4GHz-en mérhetően (0.6X annyi idő) gyorsabban futnak a videó-kódolások, mint alapon, és más, számítás-igényes műveletek, pedig nem 2x gyorsabb a proci..

Az nem igazán mérvadó, hogy elégnek tartod-e az 1.6GHz-es i7-et egy HD4870 alá, mert én nem "tartom annak", hanem teszteltem. Te nyilvánvalóan azért nem "érzed" ezt, mert a játékaid/tesztjed nem maximális beállításokkal futottak. Futtass csak egy Vantage tesztet pl. 8XAA 16XAF Extreme Quality beállításokkal 1.6GHz-en és 2.66-on, kb. ua. lesz a GPU pontszám. ;)

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#20607) MPowerPH válasza katt777 (#20606) üzenetére


MPowerPH
félisten

A LinX által mért GFlops érték miért más és más egyes felhasználóknál? Ugye írtad, hogy 4GHz-n sikerült 56GFlops-ot kihoznod a gépből, míg nálam ez 54GFlops, ht nélkül. A 3Gb ramom miatt lehet az, hogy ennyivel lassabb?

Don't Tread On Me

(#20608) katt777 válasza MPowerPH (#20607) üzenetére


katt777
félisten

A GFlops-szám azt (is) megmutatja, hogy mennyire stabil a tuning, azaz lehet, hogy nem fagy le, zökkenőmentesen működik a géped, viszont a sok hibajavítás miatt lassul. Anno amíg nem volt jó a 4GHz-es beállításom, 3.8GHz-en gyorsabb volt a gépem.
Itt egy jól beállított, HT OFF teszt 4GHz-en (58 GFlops) 20XBCLK=2000MHz.
És itt egy másik, 57GFlops, 21XBCLK=191MHz.
Szóval még az FSB is számít.

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#20609) MPowerPH válasza katt777 (#20608) üzenetére


MPowerPH
félisten

Azt értem. Ebből én is nagyjából látom, mikor nem stabil a gépem, de 54GFlops fölé nem nagyon tudtam menni 4GHz-n, akármit próbáltam. Ennek oka lehet a 3Gb ram?
Pedig az aztán tényleg stabil volt, és állandóban ezt az értéket adta. Ha nem stabil, akkor minden egyes indítás alkalmával más értékeket ad.
Az első az nem gyenge az biztos, szép eredmény.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#20610) katt777 válasza MPowerPH (#20609) üzenetére


katt777
félisten

Hát, tudod, ASRock alaplap! :C :D
Tréfát félretéve, holnapra futtatok egy kört 2GB-tal, hogy hány GFlops, de elméletileg a kevesebb RAM-használat gyorsabb működést kellene eredményezzen.
Addig az időzítéseket megnézheted a táblázatban, hátha ott rejlik a kulcs.
A nem stabil beállítás is adhat hasonló értékeket, pl. amikor a 8. körben fagyott ki a gépem, addig szépen nagyjából ua. eredményeket hozta.

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#20611) mpierre válasza MPowerPH (#20609) üzenetére


mpierre
veterán

A memória időzítése is számít...

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#20612) MPowerPH válasza katt777 (#20610) üzenetére


MPowerPH
félisten

Érdekes ez, lehet tényleg a memóriámban van a hiba. Nem baj, cserélem amint találok valami normálisat a helyére. Igazából annyira nem zavar, csak feltűnt nekem ez a különbség. Kíváncsi lennék, hogy mondjuk cinebench alatt is meglenne e ez a diferencia.

Don't Tread On Me

(#20613) HSM válasza katt777 (#20606) üzenetére


HSM
félisten

Ez tény, nem szoktam semmit se 8XMSAA-vaé játszani, mert nem szeretek ok nélkül jó sok FPS-t beáldozni, a különbséget én nem látom, kb. csak nagyítóval.... De 1680*1050-ben minden mást felhúzok... :U
Amúgy a Vantage kb. a legrosszabb program a cpu lassító hatásának mérésére de ne zavarjon... Ha már az is CPU-limites, azt már rég fújhatod... :DD

Amúgy a Linx-ben az az 5% a memória méretétől függ, elég-e... Nálam a 6GB-nak kb. 5%-a a 300, amit szabadon hagyok, de pl. 4GB-nak már csak 200MB, 2GB-nak meg már csak 100...

[ Szerkesztve ]

(#20614) DigitXT válasza HSM (#20613) üzenetére


DigitXT
félisten

Na igen: a Vantage GPU pontszáma meglepő módon
a VGA-ra vonatkozik... Abból az égvilágon semmilyen
következtetést nem lehet levonni akármilyen játék (! a
Vantage nem az!) CPU-limitáltságára vonatkozóan.:D
Hacsak nem a Vantage motorját használja, LOL.:R

(#20615) MPowerPH válasza HSM (#20613) üzenetére


MPowerPH
félisten

Én néztem Crysis Warhead alatt ezt a dolgot. Alapon vs 4.2GHz-n, 4890 CF 950/1100-on, 1920x1080, maximális grafikai beállításokkal. És 5FPS többlet lett az eredménye az órajel emelésnek átlagban. El lehet dönteni, hogy megéri e vagy nem. Asszem a min. FPS annyit nem változott.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#20616) tom_tol válasza katt777 (#20610) üzenetére


tom_tol
addikt

nem biztos hogy az Asrock a legjobb :)
nekem 191x21-n adja ezt és sima cl8 a ram

BMW
nem hiszem hogy 3 vs 6 Gb ram befolyásolná, de kiprószáljuk

[ Szerkesztve ]

(#20617) MPowerPH válasza tom_tol (#20616) üzenetére


MPowerPH
félisten

Hmmm, érdekes. Akkor még az közre játszhat, hogy a telepített win7 már agyon van nyúzva, és ráférne egy reinstall.
Kíváncsi lennék cinebench alatt is megvan e a különbség, majd csinálok egy tesztet, és akkor valaki rákontrázhat.

Don't Tread On Me

(#20618) tom_tol válasza MPowerPH (#20617) üzenetére


tom_tol
addikt

elképzelhető hogy nem mindegy mennyi a ram van vagy mennyit tesztelünk
itt 3x1 Gb rammal kicsit kevesebb a Gfops és míg az előbb tizedre egyezett most kicsit ugrál is az érték

nézz egy cinebenchet s összehasonlitjuk

[ Szerkesztve ]

(#20619) MPowerPH válasza tom_tol (#20618) üzenetére


MPowerPH
félisten

Oksa, hazaérek, és nézek egy tesztet, kíváncsi leszek.

Don't Tread On Me

(#20620) adamssss válasza szacsee (#20598) üzenetére


adamssss
veterán

A performance enchace min legyen. Most turbon van.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#20621) Qru válasza adamssss (#20620) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Maradhat turbo-n. Úgy is csak a subtimeings-on állítgat.

#nincsbennetarcsi

(#20622) adamssss válasza Qru (#20621) üzenetére


adamssss
veterán

Llc-t hol lehet kiiktatni, illetve azt tudom h hol csak nem tudom hogy mire állítsam.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#20623) adamssss


adamssss
veterán

Xmp mit állít a memórián? Érdemes bekapcsolni?

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#20624) MPowerPH válasza adamssss (#20623) üzenetére


MPowerPH
félisten

Ha tuningolsz, akkor nem érdemes hozzányúlni. Előre mentett memprofilról van szó egyébként, meg tudod nézni mi változik. Órajel és az időzítések, így nagyvonalúan. :)

tom_tol: Itt a Cinebench.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#20625) adamssss válasza MPowerPH (#20624) üzenetére


adamssss
veterán

Köszi!

Na a vége mára 3.8ghz alapfeszen. Kezdek belejönni... :)

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#20626) MPowerPH válasza adamssss (#20625) üzenetére


MPowerPH
félisten

Szuper, csak így tovább. :) Nem túl bonyolult dolog ez, sajnos. :(

Don't Tread On Me

(#20627) jeni


jeni
félisten

hello
bocs,hogy ide írok,tudom ez nem a cpu hűtők topikja :R
erről mi a véleményetek?érdemes megvenni vagy inkább a Mugen 2 rev.2 a jobb?

Alpenföhn Nordwand Blue Edition
[link]

(#20628) adamssss válasza jeni (#20627) üzenetére


adamssss
veterán

Nézz teszteket! Nem tudom mennyibe kerülhet, de nem hiszem, hogy olcsóbb lenne a mugen-nél. Annál meg nem igazán van jobb ár/érték arányú.

Bmw001: kösz, elkel a bíztatás. Én azért örülök egy kicsit a könnyűségnek.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#20629) MPowerPH válasza jeni (#20627) üzenetére


MPowerPH
félisten

Szerintem akkor már Coolink Corator DS. Erősebb mint a Mugen 2, és az ára is elég kedvező.

mod: Most nézem, az Alpenföhn elég olcsó, 8k körül hozzá lehet jutni. Mugen 2 11k körül van.

Ez alapján mindenképpen sokkal jobb hűtő, mint a Mugen 2, és az ára is kedvezőbb.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#20630) tom_tol válasza MPowerPH (#20624) üzenetére


tom_tol
addikt

gyakorlatilag nincs különbség (ez is 3x1Gb ram)
de talán cineb.-t ht on lenne érdemes

(#20631) pincehely


pincehely
addikt

Na végre nekem is sikerült átlépni a 60Gflopsos határt!

Everest

http://kefetemap.deviantart.com/

(#20632) HSM válasza MPowerPH (#20615) üzenetére


HSM
félisten

Ez gondolom, a benchmark eredménye lett, jól gondolom?
Én DX10-ben maxon, élsimítás nélkül toltam végig 1608*1050-ben, egyetlen 4890-el, és az általad beharangozottnál érzésre jóval több volt a különbség (nem bench, játék közben)... Számszerűsíteni nem tudnám, de az egyikkel nyögvenyelősen, tuningolva meg simán ment, ami azért nagyon nem mindegy....

[ Szerkesztve ]

(#20633) HSM válasza tom_tol (#20630) üzenetére


HSM
félisten

Nekem cinebench ennyi 3671-en: [link] és ugyanígy, 64 biten: [link]
Majd valamikor lenyomok egy 21*191-et is... De azt HT ON és HT OFF is.... :K Ha gondoljátok küldhetnétek addig viszonyítási alapot... ;]

[ Szerkesztve ]

(#20634) MPowerPH válasza HSM (#20632) üzenetére


MPowerPH
félisten

Azért, mert élsimítás nélkül toltad, nagyobb volt a proci limit. Nálam az élsimítás is maxon volt. Egyébként ez most kivételesen nem benchmark, hanem maga a játék, FRAPS segítségével.

Csinálok HT on-HT off is akkor egyet.
Egyébként tényleg nem nagy a különbség.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#20635) MPowerPH


MPowerPH
félisten

Nah, itt van egy teljes Cine, láthatóak a beállítások, amivel csináltam a teszteket. Turbo-t nem használtam sehol sem.

Don't Tread On Me

(#20636) Qru válasza adamssss (#20622) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Elvileg ahol a proci feszt állítod ott lehet ki/be kapcsolni (legalábbis az UD4P-nél). Arrafelé keresgélj.

#nincsbennetarcsi

(#20637) MPowerPH válasza adamssss (#20622) üzenetére


MPowerPH
félisten

Disabled. :D

Don't Tread On Me

(#20638) HSM válasza MPowerPH (#20635) üzenetére


HSM
félisten

THX! Kíváncsi leszek az otthoni eredményre... :D Amint hazaértem, előszedem a BIOS-ban porosodó 4Ghz-es beállítást... ;]

(#20639) radi8tor válasza jeni (#20627) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Vigyázz, mert a képek róla csalókák. Nem fekete színű a hűtő, hanem króm-szerű (ezüst). Egyébként szuper hűtő, nekem is ilyen van.

⭐ Stella

(#20640) katt777 válasza MPowerPH (#20612) üzenetére


katt777
félisten

56GFlops felett ment 2GB-tal is. Gyanítom, a maradék 1GFlops-ot a lekapcsolhatatlan AVG vitte el. :DDD Szóval a RAM mérete sztem sem nagyon befolyásol.
Az a gyanúm, hogy azok a max. beállítások nem tartalmazták a PhysX-et, és mivel a játék nem tudja, az AF-et sem (ergo máris nincs kihasználva a VGA). HD4890CF mindamellett nem egy HD4870.

HSM: Hát nekem meg piszkosul bántja a szememet 2010-ben a sok kockás él 4XAA mellett is (DX10-11 AA nem játszik, az úgy szar, ahogy van). 30FPS fölött értelmetlen grafikát butítani, ha nem kell a minőség, vegyél gagyi VGA-t. :P

DigitXT: Nem is a játékokról volt szó, hanem a VGA-ról. Lehet tesztelni más programokkal, benchmarkokkal is (Unigine, game-benchmarkok, stb). A lényeg, hogy ha maximálisan kihasználjuk a VGA hardveres képességeit (és az a játék sara, ha ezt nem engedi), akkor 1.6GHz-en már nagyjából elég az i7. De hogy a gagyibb (ósdi) 3D megoldásokról is szóljak, ott van a 3D06, amely csak 2X0.5CPU-magot használ HDR tesztben, és abban is 98% a kihajtási szint. SM2-ben 1 CPU mag dolgozik, és 92%. Az, hogy minden áron 4 mag, meg brutál órajelek kellenek (jó, AMD-nél nem árt :DDD ), egyelőre merő marketing. Ha egy játék rendesen kihasználja a VGA képességeit (pl. van AA + AF), akkor az alá is elég egy kvázi lassabb proci, ez a VGA hardveres tudásából következik. Ha nincs meg a kihajtás egy alacsonyabb CPU-órajellel, akkor egyszerűen nincs maximálisan kihasználva a VGA. Azzal is vigyázni kell, hogy ATI esetében a CCC, nV esetében az nV kezelőprogramja gyakran csal, azaz lekapcsol játékban vagy driverben bekapcsoltnak látszó beállításokat, hogy leplezze a meghajtó hibáit.

tom_tol: Látom, a smiley-k számodra nem bírnak jelentőséggel. :P
CL8 mellett nyilván nem futott annyi háttérprogram nálad, mint az én rendszeremen, de nem szeretem ezeket tesztekre kilőni, mert nem valós rendszerteljesítményt mutatnak.

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#20641) DigitXT válasza katt777 (#20640) üzenetére


DigitXT
félisten

Sajnos több játék is van, ami nem használja ki teljesen a VGA-t,
ráadásul a CPU-, vagy "platform"-limittel képes röcögni, ilyenkor
hiába az "ő saruk" (mert az, ebben egyetértünk), tuningolni kell;
a magok száma persze nem segít, ha egy szálon fogy el a kraft.

Természetesen ha VGA-limit állt elő (mert ilyen játék is van:D),
akkor elég egy lassabb CPU is.:R Mérni kell, és mérlegelni...
L'art pour l'art nyilván nem érdemes tuningolni, feszelni/minden.

(#20642) katt777 válasza DigitXT (#20641) üzenetére


katt777
félisten

Igen, erre próbáltam rávilágítani. :K Pl. Semmilyen játékot nem láttam, amelyhez 2.66GHz-en, totál alapon ne lenne elég az i920, mert ahol ez CPU limitet jelentene, ott már amúgy is több 100FPS van, ergo ugyanolyan fölösleges a tuning, mint +1FPS-ért széthajtani a VGA-t egy mai játékban. A legjobb sztem alapon (2.66 v. 2.8GHz), úgy 0.96V-tal hajtani az i7-et, a tartalék ráér a későbbiekre (v. pl. én a 4GHz-et video-szerkesztéshez és -kódoláshoz szoktam aktiválni).
Persze, a mai DX11-es játékok mind durván VGA-limitesek (még úgy is, hogy alig néhány képes 4 magot használni, és azok sem használják ki jobban azokat, mintha csak egy 2 magos lenne a gépben), legalábbis egy gyönge, elavult HD4870-nel. :((( Szerencsére a jelenlegi konfigom bőven kitart még néhány VGA-generációig (ha csak nem kell anyagi okokból eladnom, de akkor meg a VGA is hidegen fog hagyni).

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#20643) HSM válasza katt777 (#20640) üzenetére


HSM
félisten

30FPS-el csak akkor játszok, ha nagyon muszáj.... Inkább kapcsolok vissza az AA-ból, pláne a Crysis-ben alig látszott, mert ahol kellett, kikapcsolt AA-val is simogatta az éleket...
Amúgy jól megmagyaráztad, hogyha VGA-limitig húzzuk felfelé a beállításokat, akkor egyre gyengébb proci fog kelleni. :C

"Semmilyen játékot nem láttam, amelyhez 2.66GHz-en, totál alapon ne lenne elég az i920, mert ahol ez CPU limitet jelentene, ott már amúgy is több 100FPS van"

Csak amikkel jelenleg is játszom és próbáltam is: GTA4 +EFLC, Crysis Warhead. Mindkettő látványosan rosszabbul fut alapon. Hangsúlyozom, látványosan. És egyik sem 100+ FPS, hanem 25-50. :U És a downclock-olt 4890-emen (775/925 1,18V) is így volt....

"...ha nem kell a minőség, vegyél gagyi VGA-t. :P"
Igényes játékosnak tartom magam, viszonylag keveset játszom, de azt szeretem élvezni, és a lehető legszebb grafikával. Nem véletlen cseréltem le a 4890-em 5850-re... De ha a játékban élvezhető FPS elérésére van szükség, az első, amit kikapcsolok, az az FSAA. Nagyon sok erőforrást eszik, és sokkal szebb marad a kép picit recésen is, mintha jobban belenyúlnék egyéb grafikai paraméterekbe.... Nekem sokkal feltűnőbb/zavaróbb a gagyibb fény/árnyék, butított shader vagy textúra, vagy geometria...
A metro2033-at is inkább végignyomtam very high-on, ( advanced DOF nélkül, AAA-val tess. on) esetenként akár 15-20 FPS-re visszaeső sebességgel, minthogy csak high-on legrosszabb esetben is több, mint 25-30 FPS-el.... :U

[ Szerkesztve ]

(#20644) katt777 válasza HSM (#20643) üzenetére


katt777
félisten

Minél erősebben terhelt egy VGA, annál gyengébb CPU elég alá, ugyanis a procinak annál többet kell várnia az újabb adatküldésre a GPU felé (azaz kvázi alacsonyabb órajelen üzemel a névlegesnél), ezt már alapfokon is tudni illik. :U Azért is nevezik VGA-limitnek, mert az korlátozza a rendszer teljesítményét, ellentétben azzal, amikor gagyi grafikus beállítások mellett a CPU nem tud elegendő adatot biztosítani a GPU számára, azaz CPU-limites a rendszer, aztán lehet procit tuningolni.
Hát, mint mondtam, az már kinek-kinek szeme kérdése, hogy mit tart elfogadható élelsimításnak.
Sikerült két, szarul (illetve nem) optimalizált játékot kiválasztanod. Amúgy mintha még nem érzékelnéd, hogy egy szövegben több mondat összefügg egy szakaszban. :U Pl. az említett idézet a régebbi játékokra vonatkozott, mint az az FPS-számból is következne. Mindamellett, ha CPU-limites beállításokkal (pl. AA és egyéb finomságok nélkül) játszol, nyilván tapasztalni fogod ennek hatását, azaz hogy erősebb CPU-val gyorsulni fog a megjelenítés De hát még az sem tűnt fel neked, hogy a HD4870-ről beszéltem, nem HD5850-ről. :B Teszteltem Crysis-t, és nem gyorsult CPU-tuninggal maximális grafikai beállítások mellett, a GTA4 eleve egy fos kódhalmaz, az EFLC-ről meg nem is tudom, mi.
Metro2033-at illetően én inkább high-ban játszottam (már ha azt a vackot játéknak lehet tekinteni), mert egyenesen nevetséges volt, hogy a 10km/h-val döcögő kullón pl. úgy elmosódott minden (éljen a motion blur! :C :( ), mintha 200-zal menne, egyéb nyalánkságokról nem is szólva. :N Ha te ilyesmire gerjedsz, lelked rajta. :DDD Az AMD meghajtójának köszönhetően ez a játék AA bekapcsolásával HD4870-en egyszerűen kifagy, szóval azt meg sem próbálhattam.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#20645) Integra


Integra
titán

nah, szerelés van végre:K
melyik irányba nézzen a hűtőben a V vágásnak a hegye? ház vége felé vagy előre?

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#20646) katt777 válasza Integra (#20645) üzenetére


katt777
félisten

A franc ezekbe a bonyolult hűtőkbe! :DDD

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#20647) szacsee válasza Integra (#20645) üzenetére


szacsee
nagyúr

Milyen hűtőnek van dekoltázsa?

(#20648) Integra válasza katt777 (#20646) üzenetére


Integra
titán

de komolyan..
és van még egy gebasz sajnos. ha felerősítem a backplatet, és a két fém rögzítő elemet, akkor az egyik oldalon nagyon necces.. mert a fém éppenhogy hozzáér-nem ér hozzá ezekhez a műanyag kis szarokhoz.. és ha 90 fokkal elfordítom akkor meg nem jól állnak a ventik..

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#20649) Integra válasza szacsee (#20647) üzenetére


Integra
titán

true 120 rev.c
meg milyen erővel feszítsem rá? ugye a fém hátlap picit eláll, úgy van meghajlítva, hogy a csavarokkal megfeszítsem. addíg amíg az a keskeny pereme a csavarhüvelynek hozzáér az alaplaphoz?

és ez érdekes, mert itt nem az 1366-os lefogatóval szorítják oda a képeken, hanem az am2+-szal..

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#20650) HSM válasza katt777 (#20644) üzenetére


HSM
félisten

"Amúgy mintha még nem érzékelnéd, hogy egy szövegben több mondat összefügg egy szakaszban. :U Pl. az említett idézet a régebbi játékokra vonatkozott, mint az az FPS-számból is következne."

De, érzékeltem. (Vagyis inkább olvastam...) Semmi utalás nem volt arra, milyen korú játékról beszélsz. Amúgy meg szerintem semmi összefüggés nincs az FPS szám és a játék kora között... A Dirt2 pl. gyönyörű és 80-90 FPS-el futottt nálam, pedig nem mondhatod, hogy régi, a sima Crysis jó, ha 40-el, pedig jócskán öregebb (viszont szintén nagyon szép)...

"Mindamellett, ha CPU-limites beállításokkal (pl. AA és egyéb finomságok nélkül) játszol..."

Az AA-n kívül miről beszélünk? :F Minden mást rá szoktam kapcsolni, amit csak lehet, de ezt le is írtam az előbb... :F Ha a metro-s ADOF-ra gondolsz, nem nagy élmény, hogy összemossa a távoli dolgokat...

"De hát még az sem tűnt fel neked, hogy a HD4870-ről beszéltem, nem HD5850-ről. :B"

Szerintem meg neked nem tűnt fel, hogy visszafojtott 4890-esem volt az 5850 előtt, és arról beszéltem. :W (az a +25Mhz memória és GPU órajel, amennyivel többön járattam a refi 4870-nél, az nem oszt, nem szoroz)

"GTA4 eleve egy fos kódhalmaz"
Attól még szeretek vele játszani, lehetőleg akadások nélkül, magas minőségen.
Az EFLC az a két kiegészítője (Episodes from Liberty City= EFLC).

Metro2033-nál nem lehet, hogy az a gond, hogy nálad nem DX11-ben ment? Nálam semmi zavaró hatása nem volt a motion blur-nek, nem kent agyon semmit. :N Pedig volt már pár játék, ahol kikapcsoltam azonnal... :D (Főleg "régi" NFS-ek) Pedig már mentem kocsival 220-at is, tudom, milyen látvány, nem volt olyan, közelse... ;] Nálam nem volt gond az élsimítással, igaz, én VH+AAA-val játszottam... Amúgy nem volt túl nagy szám, mint játék, de azért engem elszórakoztatott arra a néhány órára, amíg végigjátszottam... :D Volt benne néhány ötlet/megvalósítás ami nagyon tetszett, jó volt nagyon a vizuális megjelenítés is, és egy sajátos hangulata is volt, ezek mind mind nagy pozitívumok nálam.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.