Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#7001) Zájec


Zájec
veterán

Lauda :: az nincs messze a fövárostól :)
egyébként szerintem ne sokat gondolkozz a cserén.. :N mert ha tényleg leállnak a i7 920-al , akkor itt kuriozum lesz az ilyen jó teljesitményü proci... ebböl adódoan az ára sem lesz olcsóbb...

Acor :: köszi :) akkor te is nyomjad neki , lássuk hogy üzemel nálad is az új cucc :D

HSM :: hát erre én is :D hangrobbanást vártam , de nem történt az.... ;] :D
jobbank jobb mint az elözö, valamennyivel, de ettöl függetlenül az elözö C1 is jó proci volt, attól függetlenül hogy alapfeszen +1000mhz- t ment nem pedig +1400-1500mhz-t, vagy mitudom én mennyi már... és mihez képest...

mindenesetre ami most látszik amiben jobb volt a C1:
- a szenzorok pontosabbak voltak, vagyis egyformább maghöfokok voltak
- nem annyira melegedett mint ez,, ez forrób fejü úgy látom ..

(#7002) Zájec


Zájec
veterán

egy kicsit tesztelgetem és nagyjából úgy megy mint ImI87 k-nek a D0-ja...

nemcsoda, mivel az FPO 3847 -el kezdödik mindkettönknél... :)

a maghöfokok is ugyanolyan eltérésel mutatnak nála is mint nálam.. :K
az elsö mag 2-három-4 fokkal elörébb van a 2-3maghoz,, a 4-dik pedig 1-kettö-3 fokos lemarasdában van a két középsöhöz......
a C1-s -m az csont egyforma volt hömérsékletileg..

(#7003) Lauda válasza Zájec (#7001) üzenetére


Lauda
félisten

Tenyleg nincs, sokat jartam oda az elmult 10 evben munka es egyeb okokbol, bar az utobbi idoben, osz ota egyre ritkabban, kicsit valtoztak a felallasok (nem rossz iranyba). :)
Az igazat megvallva pedig gondolkodoban vagyok, hogy kell-e nekem a D0. 3800-at ez is mehetne 24/7, igaz afelett mar nem, mert terhelve kilyukadna a lap tole. :DDD Talan a D0-al kicsit mehetne feljebb a dolog és a csere se lenne sokba. Majd meg elvalik, kivancsi vagyok a Te procidra, ImI-e eleg szepen ment 4200-on es a hofokok is babak voltak. :)

szerk: Na latom vannak mar eredmenyek, hajra, megy a jobban is, bar a hofok kezd durvulni. Azert egy 4200-ot lojj be vele. Kivancsi vagyok ra. :K

[ Szerkesztve ]

(#7004) Zájec válasza Lauda (#7003) üzenetére


Zájec
veterán

jól látod :K a höfokok durvulnak nálam.. egyenlöre nem tudom mi van... :(
a 4.2-nél belenyalt a 80 fölé... :U

fogok majd próbálni 3dmark06-t is.. :)

most a 4.4ghz 210x21-n beröffent 1.425v körül..

(#7005) Lauda válasza Zájec (#7004) üzenetére


Lauda
félisten

En nalam sincs gond a windowsal meg a tobbivel 4 gigan se, csak mikor prime-ot indítok mar haza is vag, ezert azokat nem tekintem masnak, mint probalkozasnak. ImI-nel is melegedett az elejen rendesen, de aztan belotte faxan a cuccot. Legutobb valahol 82-83 fok korul lottem le a cuccot, rossz volt nezni..... :D

[ Szerkesztve ]

(#7006) Zájec válasza Lauda (#7005) üzenetére


Zájec
veterán

ez igy van,, attól hogy még nem engedet rá a prájmot, attól még lehet 4ghz-n használni.. :K

egyenlöre a 4.4ghz -hez biosban 1.425v állitottam , win alatt 1.39v.. és beindult ez a csotrogány masinám.... :C ( a C1-né valami 1.62v kelett ha jól emlékszem:[link] )

(#7007) Lauda válasza Zájec (#7006) üzenetére


Lauda
félisten

1.62v :Y :DDD , hat ez eleg korrekt fesz neki, de legalabb beindult. :DDD

Tesztelgesd ez a fos D0-at, hatha en is bedurrantok egyet husvetra vagy mi jon most. :P

(#7008) Zájec válasza Lauda (#7007) üzenetére


Zájec
veterán

várjál ! hab a tortán hogy 1.62v lett beállitva és 1.65v -ra lötte túl... :Y :B
az rohadt LLC bekapcsolva maradt :W , mert elötte kispályán volt.. :U
és csak ekkor ment le a superPI.. ez ilyen C1-s volt..
de legalább ment , ahhoz képest :D

kb. ennyi ...hirtelen 4.4ghz megy 1.39v (bios 1.425v) -n , superPI(1M):09.31sec
minden más alapon, kivéve a qpi/vtt feszt....

215bclk-nál egyenlöre eltaknyolok rendszeresen :O

nincsen se 4.5ghz , se 4.6ghz... :W :))

(#7009) HSM válasza Zájec (#7008) üzenetére


HSM
félisten

"215bclk-nál egyenlöre eltaknyolok rendszeresen :O

nincsen se 4.5ghz , se 4.6ghz... :W :))"

:D

[ Szerkesztve ]

(#7010) ImI87 válasza Zájec (#7008) üzenetére


ImI87
őstag

Na, faszaság van! :C :C :C Grat az új szerzeményhez! ;)

Tényleg nagyon hasonlít minden, jó kis procit fugtunk ki! :)
Látom nálad is megvan a 7 század drop........ :U
Amit azért furcsállok, hogy a Mugen 2 tökre egyszinten van a TRUE-vel. Pedig ez 2x akkora dög.
Most nyomasd a teszteket, mert elég szar idő van, így 5-6 fokkal kevesebb a hőfokok vannak, mint a normál 25 fokos időben........

Én még 200 bclk fölé és nem is tettem a bios-ban, de nem is nagyon érdekelt a dolog. KB meddig lehet elmenni a lappal úgy, hogy full stabil legyen? :F És minek kell még feszt adni?

[ Szerkesztve ]

(#7011) HSM válasza ImI87 (#7010) üzenetére


HSM
félisten

Nálam csak QPI/VTT feszt és Vcore-t meg a Dram voltage emelésével 206mhz a vége, de ez tudtommal lap és CPU-függő is. :K

(#7012) Erdei88


Erdei88
veterán

(#7013) Lauda válasza Zájec (#7008) üzenetére


Lauda
félisten

Ott mar szerintem tok mindegy, eleg tojassutogeto fesz az így is, de hat ha kell neki, akkor tessek kerem. :DDD

Szerintem nem is fogsz fole menni, keves hozza a lap.

Erdei88: Thx a cikket! :R Derohadtjoazazevgaclassifiedlap...... :C

[ Szerkesztve ]

(#7014) sniper elite válasza Erdei88 (#7012) üzenetére


sniper elite
senior tag

köszi a cikket :R Már kivetettem rá a hálómat :DDD

(#7015) Erdei88 válasza Lauda (#7013) üzenetére


Erdei88
veterán

Az ára még milyen kellemes. Egyik kollégának ha jól tudom ilyen lap jött! 6számjegyű... Én ezzel a szolidabbal is boldog lennék.

[ Szerkesztve ]

(#7016) Lauda válasza Erdei88 (#7015) üzenetére


Lauda
félisten

Olyan 120 korul van, nem? Vagy amit most linkeltel az 120? Fene se emlekszik, annyi ar van mostanaban a fejemben. :DDD

(#7017) Erdei88 válasza Lauda (#7016) üzenetére


Erdei88
veterán

Amit én linkeltem az "csak" 250$, a Classfield ami 100 fölött van

(#7018) Lauda válasza Erdei88 (#7017) üzenetére


Lauda
félisten

Nem pez erte. :N

(#7019) #97544192 válasza Lauda (#7013) üzenetére


#97544192
törölt tag

Basszus... Ez az utolsó mondat azzal a szmájlival nagyon beütött.

(#7020) Lauda válasza #97544192 (#7019) üzenetére


Lauda
félisten

Sokkot kapta? :DDD

Geppel mizu, vagy man el is adtad?

(#7021) Zájec válasza ImI87 (#7010) üzenetére


Zájec
veterán

köszi :) ez egy darabig marad.. pont 5 hónapot ment nálam a C1-s :R

"Látom nálad is megvan a 7 század drop........"
igen , de az a max. amit benyal... mert 0.05v és 0.07v között ingadozik..
nálad meg 0.07v és 0.09v között... lehet hogy van egy 0.02v -s külömség.. :F

a mugen2 a TRUE-hoz képest azért nem 2x akkora... :N egy kicsit hüsosabb oldald a mugen2 az annyi... mindakettö egy batár nagy hütö.. ;)

"KB meddig lehet elmenni a lappal úgy, hogy full stabil legyen?"

ezt kéne most megnézni neked is , meddig birja...

(#7022) Zájec válasza Lauda (#7013) üzenetére


Zájec
veterán

az még belefér az elöirt alá... csak egy mark erejéig... az nem sok.. :D

eddig úgy néz ki.... sajna :P pedig nem is kérek sokat :D csak egy 220-at ;]

(#7023) ImI87 válasza Zájec (#7021) üzenetére


ImI87
őstag

bazzzz, én már komolyan annyira meguntam ezt a tesztelgetést..........
élvezetes, meg lehet örülni egy jó eredménynek, de egy idő után már nagyon unalmas a dolog. :(( de majd hétévégén megnézem......
ramjaimat is ki kéne tesztelni, alapon mennek 1600-on, és fogalmam sincs, hogy mennyit mennének még alapfeszen. :F

(#7024) Lauda válasza Zájec (#7022) üzenetére


Lauda
félisten

Hat az mar messze nem fer bele, de ha egyszer mashogy nem akar menni, akkor szakadjon meg. Amugy tesztre biztos nem lesz baja annyitol. :D

Akkor cserelj egy evga-ra mondjuk, ha mar D0 van, ne egy ilyen fos lapban akard szethajtani. :DDD

Imi87: En 1 ora utan mar unom, lassan 5 honapja megvan nekem is a cucc, de meg mindig nincs kitesztelve szinte semmi normalisan. :O :DD

[ Szerkesztve ]

(#7025) Zájec válasza ImI87 (#7023) üzenetére


Zájec
veterán

assziszed én tesztelgetek... most jöttem haza egy 12órás müszak után.. ;]

saccra tudom nagyjából ,, mere hányméter... egyenlöre ez van :)

miért mennek 1.5v 1600-t a ramjaid ?

Lauda:: megszakad mégse megy... ebböl könnyen lapcsere lesz (részemröl)... :U

az EVGA túl drága :N ,, más lesz ha lesz... az ázusszz új "törpe-boszorkánya" :D
azt nézegetem... lehet hogy elcsábulok.... :B teszik az fekete lap :D

most próbáltam de semmi,, pedig bevetettem egy-két dolgot..... :DDD mindenféla xart, de semmi... 220-bclk-nál már :(

(#7026) sniper elite


sniper elite
senior tag

Core i7 975 érkezőbben jelentem... :) Remélem számíthatok rátok mint eddig is ha majd tuningolni kell!

(#7027) Lauda válasza Zájec (#7025) üzenetére


Lauda
félisten

En mondtam! :C

Nem draga az, persze a classifield mar huzos, de szvsz ez a lap is megtenne a magaet es 300 dolcsit írnak ra, itthon talan 80-100 korul meg lehetne hozatni, vagy netto meg olcsobban. No meg relative a dragasag, gondolom a gene-t nezegeted. Biztos jo az is, de egy evga-val biztos nem fogsz melle, azert erdeklodj utana szerintem az mennyi lenne.

(#7028) Zájec válasza Lauda (#7027) üzenetére


Zájec
veterán

mit mondtál ? :)

hát igen az már hózosabb ár...

mondjuk itthon is van... itt néztem az 1366-s lapokat .. 86k azz evga és 60k a gene... csak az utübbi fér bele a költségvetésbe... igy is 13k kéne rádobnom kb. a lapcserére... ez is megondolandó...

vagy kérek valakitöl egy x22 szorzót... vagy tiz bclk-ot.. :D

(#7029) Erdei88 válasza Lauda (#7027) üzenetére


Erdei88
veterán

Vicces hogy az itt feltüntetett árakhoz képest, mennyi lesz belőle mire ideér. Lehet nekem is X58ra kellett volna beruháznom vízhűtés helyett? :U

(#7030) Lauda válasza Zájec (#7028) üzenetére


Lauda
félisten

Hat hogy lap csere van kilatasban, valahogy meg is ereztem, mikor panaszkodtal a bclk korlatra. (lehet josolnom kene :U ) :DDD

Huzosabb ja, de mit kapsz erte, azt is nezd.

Persze ha anyegin korlat van, akkor mas a gyerek fekvese, ez van, ezt ko szeretni.... :DD

Erdei88: Vicces ja, ez a balkan, a hulyek es szegenyek, de megis tehetosek orszaga. Vízhutest Neked kell tudni, talan vga extreme tuning eseten (persze Laraxior) :D segíthet, de amugy en nem sok ertelmet latom. Inkabb egy jobb lap vagy vga.

[ Szerkesztve ]

(#7031) Zájec válasza Lauda (#7030) üzenetére


Zájec
veterán

lehet hogy tényleg jósoldnod kéne... :D na,, és mit jósolsz , a te lapodban asus P6Tdeluxe -ba mennyit megy a BCLK ? :F

mod::
mondjuk nem lenne rossz a gene, mATX ;) ,vennék hozzá egy ilyen TT lanbox-t és bele egy ilyen cpuhütöt:scythe big_shuriken :D

[ Szerkesztve ]

(#7032) ImI87 válasza Zájec (#7025) üzenetére


ImI87
őstag

jaaa, én az alapfeszt 1,65V-ra értettem :)
amúgy teszteltem már, és 1600 CL8 stabilak voltak 1,58V-tal

őszintén mi a f@szért akarsz lapot cserélni? :F mire nem elég 200 vagy 210 bclk? az már min 4,2-4,4 GHz, ráadásul full stabilan használható akár 24/7-re

te szoktál kampányolni olyan cuccok mellett, amik nem fölöslegesen drágák. hát egy olyan evga lap aztán tényleg fölösleges! persze qrva jó, meg minden, de annyi pénzért........ :W

(#7033) Lauda válasza Zájec (#7031) üzenetére


Lauda
félisten

Szvsz ugyanannyit, mint a Te lapodban. ;)

ImI87: Azert egy alaplap nagyon sokat szamít, ha a bclk es a tuning fontos. 200 vagy 210, miert nem eleg a 180, vagy a 160? Hogy felesleges-e: talan nezz utana az eredmenyeknek. :)

(#7034) Zájec válasza ImI87 (#7032) üzenetére


Zájec
veterán

elégnek elég a 4.2-4.4ghz is :D mondtam mire kellene , csak egy körre a mark körül .. :D

hát annyira nem vészes az evga lap... az M3 BMW is drága.. mégis megveszik..

de a gene jó lenne.. fetebb irtam miért is... :D

(#7033) Lauda :: akkor ezek az elsö szériás X58-ak ennyit mennek...

de mondom , semmi gond ha ad valaki egy x22 szorzot.... :DD

[ Szerkesztve ]

(#7035) HSM válasza Zájec (#7034) üzenetére


HSM
félisten

Vedd meg inkább sniper prociját! Azt akko lesz 22-es szorzód, meg Extreme feelinged! ;]

(#7036) Zsozsooooo


Zsozsooooo
tag

Hali ! Lehet belépek a klubba ! Segítségetek kéne, amit itt összetettem az jó választás lehet vagy nézek mást :

Core i7 Quad I7-920 BOX D0 stepping

Gigabyte s1366 GA-EX58-UD5 ??
OCZ 6144Mb DDR3 1866Mhz Platinum TRIKIT ??

:R

[ Szerkesztve ]

(#7037) sniper elite válasza HSM (#7035) üzenetére


sniper elite
senior tag

Már elvan adva a procim, legalább is nagy valószínűséggel :) Szerintetek 975-re hagyjam meg a mostani Triton 81 coolerem? Vagy azt is váltsam le? a hely szűke miatt eléggé korlátozottak a lehetőségeim!

(#7038) HSM válasza sniper elite (#7037) üzenetére


HSM
félisten

Attól függ, mit akarsz kezdeni a 975-öddel! 3500-3800Mhz-re szerintem még elég a Triton akár 24/7, de efölött már nem tenném rá a fejem... Én leginkább egy valamilyen Thermalright extreme-t (kivéve a Cu-t) tennék rá 2 ventivel (Push-Pull), ha az ár nem számít, de levegős legyen.

[ Szerkesztve ]

(#7039) sniper elite válasza HSM (#7038) üzenetére


sniper elite
senior tag

Hát 4gigán szeretném járatni napi 12-14 órában! Most veszek is egy különleges pasztát, de úgy érzem a Triton is megtudja oldani a dolgot! Sajnos félek hogy nagyobb cooler a ramokon lévő cooler miatt se férne el! Na mindegy, megnézem először ezzel aztán ha nagyon túlmelegszik majd akkor leváltom!

(#7040) HSM válasza sniper elite (#7039) üzenetére


HSM
félisten

Igen, ez tűnik a legjobb megoldásnak. :D (Csak mondjuk plussz 1 kör szerelés, ha nem jön be.... ;] )

[ Szerkesztve ]

(#7041) ImI87 válasza sniper elite (#7039) üzenetére


ImI87
őstag

Miért van nálad hely szűke? :F Ha jól látom a házad Cosmos S, az elég nagy kuckó, el kell hogy férjen benne bármilyen batár hűtő. :)
Egy ilyen procihoz alapból dukálna egy komoly hűtő. Szerintem vegyél egy TRUE-t (esetleg ha jobban tetszik akkor a Black verziót) ! Nagyon jó hűtő, két halka ventivel is alázza az ASUS-t, és nem olyan hatalmas. Elfér tőle a ramhűtő is, de armhűtő amúgy is kicsit mozgatható az alaplap síkjával párhuzamosan. Nálam is ugyanez a felállás, és simán megférnek egymás mellett. ;)

(#7042) Zájec válasza HSM (#7035) üzenetére


Zájec
veterán

feeling nem kell , csak a szorzó ;]
az meg a fesz miatt nem lenne jó, c1-s többet kérne,, akkor meg azé buknék el...

"Attól függ, mit akarsz kezdeni a 975-öddel! 3500-3800Mhz-re szerintem még elég a Triton akár 24/7," gondolom az megy 4ghz-t alapfeszen...
ezt a 3.5-3.8-at hogy állapitottad meg ?? esetleg alulfeszelve ? akkor azt megint állitgatni kell , nemcsak belöni normal feszre..
szerintem egy 4ghz-t is belehet löni egy D0-val ha még gyári kúler is van rajta, csak prájmot ne engedje rá az ember...

[ Szerkesztve ]

(#7043) Bagira01 válasza sniper elite (#7039) üzenetére


Bagira01
veterán

Vegyél rá egy ilyen hűtőt :DDD Ha csak annyit gondolkodnál mint amennyi cucc az adatlapodon van már előrébb lennél ;)

Hirdetéseim: http://goo.gl/TfNH1d

(#7044) HSM válasza Bagira01 (#7043) üzenetére


HSM
félisten

Hűh, de szépen lement az ára! :Y Mikor néztem pár hete, még bőven 20K felett volt... Ez a kis csoda ki is ment a fejemből... Ennyiért meg aztán! :Y (Csak mondjuk nem tudom ez mekkora, elvileg több helyet foglal, mint a TRUE...)

(#7042) Zájec: Igazad lehet, ha jobban átgondolom, még a 4ghz is benne lehet a triton-ban... De több nemigazán... :N Amit ImI87 linkelt, 4200-as D0 eredményt, azt már szerintem nem hűtené meg rendesen, akármilyen körülmények között.... A gyári meg aztán... :D Amúgy szerintem amit prime alatt nem bír el a hűtés az nem lesz egy egészséges dolog... Akármiért felmegy 2-3 percre 100-ra a prociterhelésed, és már 90 fok a procid... Nem jó móka sztem.... Arról nem is beszélve, hogy ha hűvösebb, akkor kevesebbet fogyaszt, és tovább húzható picit... :U És ha belegondolok, hogy ami prime 83 fok, az dupla IBT-vel 87-88, viszont napi használatban max 60-70, akkor asszem ez mégis az ideális... :U

[ Szerkesztve ]

(#7045) sniper elite válasza Zájec (#7042) üzenetére


sniper elite
senior tag

Szerintem is 4 GHz-et alapból kell vennie egy ilyen procinak akár gyári coolerrel is, pláne hogy ezen a Triton hűtőn kettő venti van, szóval nagyon szépen dolgozik és halk is! Csak majd esetleg egy komolyabb Vantage teszt elejéig lehetek vele bajban, szeretném 4.6-4.8GHz-re húzni egy tesztre! Köszi mindenkinek az ötleteket, felírtam és ha nem válna be akkor tudok már válogatni! :)

[ Szerkesztve ]

(#7046) Erdei88 válasza sniper elite (#7045) üzenetére


Erdei88
veterán

Kicsit bátrabb vagy egy ilyet is megpróbálhatsz. (csak cpu órajelet nézd)

(#7047) Szuperboci válasza Zájec (#7031) üzenetére


Szuperboci
senior tag

Ugyanez van nekem,de elkell mondanom a lap alapból forrofejü ,mindenképpen pasztázd újra mielött összeszereled.A prochütő nemtudom hogy beférne, magasságilag biztos de szélességbe kétséges eléggé összevan zsúfolva minden.Látom GTX 260 ad van,nekem is, pont nem fog beférni ki kellett vennem a vinyotartó keretet.A vinyo befér DVD iró alá,már ha csak egy vinyod van.Van még egy vinyo hely de az csak oldalt tudod becsusztatni egy rekeszbe,gondolom oda a raptorx mehet ha lenne :N A Hátuljába 2x6cm es kis hütők vannak,de rakhatsz még egyet mellé,erősen ajánlott.Bár nemtudom mennyit számit ez a kis venti de mindent meg kell tenni hogy hüvösebb legyen,mert egy mikroval álsz szembe :DDD

Én most rendeltem rá hütőt remélem holnap meg is érkezik.Ez az egy van ami normálisabb és be is fog férni.Rem jobb lesz mint a gyári.

Music!!!

(#7048) keIdor válasza ImI87 (#7032) üzenetére


keIdor
titán

24/7-re elég egy Gigabyte, de ő nem mindig 24/7-ez, szóval neki akár meg is érheti...

Zájec: Én annyira nem követem az X58 alaplapokat, de az új EVGA butított lapjain még nem gondolkoztál? Van azaz LE... nem tűnik az se rossznak. Vagy ott van a DFi, Te azzal a sok beállítással jól ellenél. ;) Nem a T8 akármire gondolok, hanem a T6-ra.

sniper elite: Azon csodálkozom, hogy annyi pénz mellett még mindig léggel hűtesz! Tessék vizezni! :K Egy minőségi víz, egy hozzáértő ember összerakásával a büdös életben nem fog ereszteni... Budapesten nagyon sok "vízszakértő" van kérd a segítségüket...

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#7049) ImI87 válasza HSM (#7044) üzenetére


ImI87
őstag

Csak 100% és 100% között elég nagy különbség lehet. PL egy HCI memtest során 60 fokos a proci, prime alatt meg 70 fokos, linx alatt meg már 75 fok is van, és minden esetben mind a 4 mag 100%-on dolgozik.

(#7050) HSM válasza Erdei88 (#7046) üzenetére


HSM
félisten

Jah, persze, LN2 nélkül sok esélye lesz rá... LOL...

(#7049) ImI87: Persze, ez azért van, mert gyakorlatilag a proci HCI alatt gyakorlatilag annyit csinál, hogy behívja az adatot, összehasonlítja, mi kéne hogy legyen, és megy is tovább... Minimális számolás, és folyamatos adatforgalmazás, hiába 100% ránézésre, alig van kihasználva. A prime meg a Linx viszont viszonylag kevés adattal, de jó sok számolással kedveskedik a CPU-nak. :K Ezt lehet színezni SSE gyilkoló FPU kínzó, meg csak sima CPU-tornáztató progikkal. :D A valóság meg valahol odaát van, minden progi más. :K

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.