Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#15001) Balupapa


Balupapa
senior tag

Hali!

Gép vásárlás előtt állok és nem tudom melyik legyen..

I.
Asus Maximus 3 P55
i5 750

II.
Asus P6T
i7 920

Melyik az időtállóbb? Mennyire jó ez a P6T? (sajna jobbra nem futja) Tunngolni is szeretném a gépet, kb 4Ghzre :)) szerk: a gépen csak játékok fognak futni.

_-=*WheelWhores*=-_

(#15002) keIdor válasza Balupapa (#15001) üzenetére


keIdor
titán

920 jobban megéri... HT miatt pl., full CF, SLi stb.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#15003) Qru válasza Balupapa (#15001) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ha belefér a i7 is akkor inkább az legyen, időt állóbb sokkal. P6T meg jó deszka, sztem nem is nagyon kell annál jobb.

#nincsbennetarcsi

(#15004) katt777 válasza Qru (#14986) üzenetére


katt777
félisten

Ja, néha megfizetjük a tanulópénzt. Képzeld, sikerül 1716MHz-es RAM-okkal elindítani a rendszert (nem semmi az OCZ-től) 21x143BCLK-val, de a biztonság kedvéért 2993-ra levettem az uncore-t, és stabilitás teszt még nem futott, csak Everest, a memory benchmark viszont olyan szar (15k-12k-16k-57,6), hogy totál értelmetlennek tűnik a RAM-tuning. Ahogy nézem egyébként, QPI/VTT fesz kell neki, lehet, hogy még próbálkozom feljebb, de stab. teszt csak akkor megy neki, ha memory benchmarkban látom valami értelmét. Zájec meg most szólt, és megint ua. hiba: RAM-ok valamiért 1428-on a bios 1718 helyett. :((

De, a W7 hibája. :P Nekem ugyanis mennek az OCZ-k ugyanúgy. Egyébként, komolyabbra fordítva a szót, ez megint lehet alaplap (bios?) hiba, mert pl. nálam az MSI K9AP-mal volt olyan hibám, hogy az XP-n stabil tuning meg sem nyekkent Vista alatt, azóta sem EP35-ben, sem P5Q-ban, sem P6T Dlx-ban, sem X58X-ben nincs ilyen gondom.

front3r: Akkor lehet, hogy az a baja. :DDD :P Főleg, ha update-eled is közben. Én már XP-nél megtanultam, hogy az első lépés a zökkenőmentes működéshez az update kikapcsolása.

BMW001: Mi a problémád vele? :F Ez a hőfok nem gond a procinak, főleg, hogy hétköznapi használatban bőven ellesz 65°C alatt.

dime27: Még jó, hogy nem úgy megy, mint egy Wolfi. Azzal a laza 4GHz 33% tuning volt, ezzel a laza 4GHz 50% tuning... Akárhogy számolom, az i7 keményebb. :U Mindkét procival csak efölött kell többet bajlódni. Hőtermelés szempontjából persze összehasonlíthatatlanok.

Zájec: 1600 volt az biosban, vazze! Most nézem, hogy megint nem azt jelenítette meg, nem tudom, miért. Előfordult már máskor is (akkor restart után jó volt). Most nézem, baszki, az 1718MHz helyett is 1428-am van, na, erre varrj gombot, mitől csinálja. Ezek szerint ezért alacsony az Everest mérés is. :W Na megyek, megnézem, mit állítgatott ez a lap magától; verés lesz! :((

Egyébként kétirányú a dolog, mert vagy feszt adsz neki, vagy uncore-t csökkentesz. :)

Balupapa: Mindenképpen időtállóbb az i7, és ha egy ASRock X58 Extreme-et veszel 37k-ért, még olcsóbban ki is jössz. Többünknek van, igazán nem rossz lap. De bármilyen lapot veszel, került az OCZ Platinum RAM-okat!

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#15005) MPowerPH válasza dime27 (#15000) üzenetére


MPowerPH
félisten

Nekem egyik ok amiért nem rakatok bele vizet, az az állandó jövés menés. Szerintem nem viselné jól a rendszeres szállítást.

Balupapa: Hosszútávra i7. Én is azért fektettem be kicsit több tőkét, megérte. :)

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#15006) front3r válasza katt777 (#15004) üzenetére


front3r
őstag

Valószínű nem is a LinX-el van baj, hanem van egy Gmail Notifier Plus alkalmazásom ami mindig fut, és valószínűleg ez egy .NET-es program. Mikor nagy a terhelés és végig megy egy kör a LinX-ben, akkor megszűnik a nagy terhelés a procin, ekkor ugrik fel ez az ablak. Ugye terhelés alatt szegény Windows bármilyen ablakot is nagyon nehezen tud kirajzolni, tehát innen veszem hogy ez a kis alkalmazás timeout-ol el a .NET-en keresztül. :)

PS5, PSVR2 -  iPhone 14 Plus, Watch S7, iPad Pro(2021)

(#15007) katt777 válasza front3r (#15006) üzenetére


katt777
félisten

Hát így már esélyes. Célszerű az ilyen kis szarságokat kilőni, főleg, hogy több RAM-mal tudsz tesztelni nélkülük. Nekem egyébként W7 szokta kiírni, hogy túl sok RAM-ot foglal a Linx, állítsam le, ilyenkor leállítok vmi mást.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#15008) Shkiz0 válasza MPowerPH (#15005) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Ha normálisan össze van rakva akkor nem lehte gond a szállítás.
Én is elég sokat hurcolászom, és eddig a radi is kint volt a ház tetején illetve a noise iso tartály is a ház hátuljára kivülre volt felfogatva a ventinél.
Eddig sose volt semmi gond. Az új házban meg ezután se lesz. :)

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#15009) Qru válasza katt777 (#15004) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Hoppá, az már nagyon jó, ezektől a kiélezett OCZ-ktől. :K

#nincsbennetarcsi

(#15010) kpal


kpal
veterán

egy kis hir friss giga lap[link]

(#15011) katt777 válasza Qru (#15009) üzenetére


katt777
félisten

(+Zájec): Rájöttem a hiba okára: Ha nagyon leveszem az uncore-t, akkor lassabban mennek a RAM-ok a biosban beállítottnál. Ez másnál is így van? :F Feltettem most uclk-t 3400-ra, szépen felállt a rendszer 1714MHz-es RAM sebességgel, most ráeresztek egy stabilitás tesztet. Amúgy Everest benchmark most sem sokkal gyorsabb, hiába az 1714MHz, nem értem. :(((

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#15012) XoZ válasza katt777 (#15011) üzenetére


XoZ
aktív tag

Az uncore órajelnek mindig legalább a RAM órajel duplájának kell lennie, ezért ha leveszed az uncore-t, akkor a BIOS automatikusan visszaveszi a RAM szorzót (a te beállításaidnál 12-ről 10-re), hogy teljesüljön a fenti megkötés.

[ Szerkesztve ]

(#15013) Balupapa


Balupapa
senior tag

Köszönöm mindenkinek a hozzászólását. :R
Ha már i7 akkor D0 vagy C0 (megéri-e ezt a plusz 5-8k-t az ujabb stepping? sztem nem )
Asus P6T vagy Gigabyte hasonló árban? :) :R

_-=*WheelWhores*=-_

(#15014) keIdor válasza Balupapa (#15013) üzenetére


keIdor
titán

Szerintem nem. 3800MHz mindenre elég, azt meg mindkettő viszi.
D0 jobban melegszik.

Én újabban picit már inkább a Gigabyte felé húzódom, de a mind a kettő jó gyártó... amelyik olcsóbb meg szimpatikusabb azt vedd...

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#15015) Lauda


Lauda
félisten

(#14998) Erdei88, (#14999) Shkiz0, (#15000) dime27

Egy normalis vizhutes kb 150k-alatt nem uszod meg. Nekem leggel a 21x200 load 1.28v-al 2 ora prime alatt a legmagasabb maghok 75-77 fokok voltak. Innentol fogva az extrem korulmenyeket leszamitva szvsz teljesen felesleges a vizezes. :) Nyilvan csendesebb, de passzivan azt a 60 fokot se lehet tartani prime alatt.

[ Szerkesztve ]

(#15016) Erdei88 válasza Lauda (#15015) üzenetére


Erdei88
veterán

Az enyém kb 85k, de ebből 15k a cső és a csatik. 150k-ért kompresszort veszel :)
Játék alatt max 53fokos a legmelegebb mag.
Nem kell passzívnak lennie. Pl 3db S-Flex venti a radin és nyugodtan lehet még aludni is mellette.
De az is relatív hogy kinek mi a felesleges.

(#15017) Shkiz0 válasza Lauda (#15015) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

150K :F
Dehogy kerül annyiba.
1 éve vettem, akkor szinte minden új volt, és mondom mi mennyi volt.
CPU: Enzo 14.000
Radi: Nexxxos triple 12.400
Raditartó: nexxxoshoz 860
Pumpa: D5 18.900
Tartály: Noise Isolator 5.000
Csövek: 1.000 (ezt mondjuk nagyon jó áron vettem, de mondhatni hogy ajándék volt)
Csatik: 6x450 azaz 2.700
Lötyi: higítattlan 2.500
Backplate: EK 1.100
Ventik: 4db pwm-es AC 3x990 ~ 3.000
Thermoszenzor: Kék 2.500
Paszta: Mx2 1.600
Komplett alaplapi szett 15000
------------------------
Ez így 66574

A mostani konfigom is ezzel megy, leszámítva azt hogy beteg kollégától vettem alaplapi szettet, 30K-ért ami elég jó ár volt ahhoz képest amennyibe a boltba kerül, illetve az enzohoz kellett egy 2K-s átalakító.
Szóval nem kell itt riogatni az embereket. Tudom ez is sok pénz, más ebből konfigot vesz, de azért nem vészes.
Lapra nem lett volna muszáj venni blokkokat, és lehet a régi 775-re valók is rajtam fognak rohadni mert a kutyának nem kell pedig jó áron adom, de úgy vagyok vele hogy ha lúd akkor legyen kövér :)

[ Szerkesztve ]

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#15018) Zájec


Zájec
veterán

(#14998) Erdei88 :: 80-100k-ból már veszel egy i7 920 + x58 lap + ramok konfigot , arról nem is beszélve ha csak p45-röl up-olsz ,akkor 20k körül megúszhatod a váltást.. a viz meg újberuházás lenne... ja és *8 *10 -szer annyiba kerül mint egy jó léghütés.

hiába a játék alatt nálad 52 fok... nálam legyen 65-70 fok..mondjuk..
mennyivel vagyok elöréb vagy hátréb ?
menni ugyanúgy megy ..

(#15011) katt777::"Ez másnál is így van?" igen :K nálam visszaveszi ha olyan a beállitás....

(#15004) katt777 :: "De bármilyen lapot veszel, került az OCZ Platinum RAM-okat!"
ezt most miért :F :F

(#15015) Lauda :: ez igy van.. :K egy jó lég böven elég a 4-4.2ghz -hez..

(#15019) Qru válasza Zájec (#15018) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Én sem vok elájulva az OCZ-től, amennyire istenítették. Persze van, hogy az ember egy rossz darabot fog ki nem mondom.

#nincsbennetarcsi

(#15020) Lauda


Lauda
félisten

(#15016) Erdei88, (#15017) Shkiz0

Erdekes, pedig meg innen irta valaki, h kb 100k+egy jo radi, mondjuk vga-t egyikotok sem irta. :)
Ettol fuggetlenul szerintem a viznek normal korulmenyek kozott inkabb csak az exkluzivitasa adja az erteket, de persze kinek mi. :)

(#15018) Zájec :R

[ Szerkesztve ]

(#15021) Shkiz0 válasza Lauda (#15020) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Nekem főleg a csend volt a fő szempont.
Ti lehet nem vennétek vizet, de én meg nem lennék hajlandó 15-20K-t adni egy léghűtőért.
Ízlések és pofonok :)
Mellesleg nálam a halkság volt a fő szempont.
Vga blokk kb 25K, de nem feltétlen kell.
Én pl a gépemben csak 1 alkatrészt nem szoktam húzni az pedig a vga.
Mindig amikor újat veszek akkor megnézem mi a max, de aztán megy vissza a gyári órajelére. A mostani 9600 GT-m 35%-on járatja a ventit így idle 36-39C szokott lenni, attól függően milyen a szoba hőmérséklete. Viszont amiért nincs rajta blokk, az amiatt van hogy játékok alatt se megy feljebb 35%-tól. Eddig ez a legcsendesebb vga-m ami eddig volt. (kivéve a passzív TNT2-es karimat :D )
A másik ok pedig hogy a vga blokkon és az alaplapi blokkokon lehet a legtőbbet bukni, de főleg a vga-n.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#15022) Shkiz0 válasza Zájec (#15018) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Még a 100K is elég necces, és ha ki is jön akkor is inkább csak a használt jöhet szóba.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#15023) Cyberpunk válasza Shkiz0 (#15021) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Hát nekem két 12cm-es Enermax Magma van a Baram-on abszolút nem hangos, na jó ha 4,2GHz-en prime-olok akkor meg jön a hangjuk rendesen:D De ez meg elég ritka eset nálam.
Jelenleg ami a leghangosabb a gépben a ház elején lévő turbina na annak szó szerint olyan hangja van ;] És a HDD a kis raptor szintén jelentős zaj forrás. Bár mióta Win7-et használok nem sokat tekeri feleslegesen így már nem gáz. No de majd nem sokára jön egy Intel X25M SSD és nyugdíjazzuk ezt a zaj forrást is.
A víz az sajnos nálam az ára miatt nem játszik Inkább veszek egy jobb VGA-t vagy hasonló dolgot, persze tuning miatt jó lenne :U

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#15024) front3r válasza katt777 (#15007) üzenetére


front3r
őstag

Kiderült hogy tényleg a Gmail Notifier Plus a ludas... Nem a tuning hibája. Amúgy a Win7-ben meg szeretem ha minden update fent van, ebből még sosem volt gondom egyik rendszeren sem, fő a biztonság. Meg ugye nem csak biztonsági frissítéseket telepít, hanem mást is, ami hasznos. pl. kompatibilitási gondokat javít.

Sikerült a táblázatod alapján a beállítás nálam is, viszont a memória az CL9-ben hajlandó elindulni csak. Mert ugye a memóriát is így vettem, bár nem hiszem hogy ez fog számítani tuningban hogy mekkora a latency a memórián. Szóval a tuning gondjaimat eddig a memória okozta, most 1,639 V-on üzemel, elvileg stabil, de nincs sok időm teszteket futtatni csak néhány percre, meg tegnap este toltam több játékot is. (GTA 4, MW2, kis Crysis)

Amúgy annyira tudok örülni az i7-nek, annyira rohadt gyors minden a régihez képest, lehet nem használom még ki a CPU-t, de már az is sokat számít hogy mennyi idő alatt jön be a FF, vagy hogy kényelmesen tudok HD filmeket is nézni DXVA nélkül. A játékokról nem is beszélve. Lehet titeket is elkapott először az i7 láz, de aki sokat ül a gép előtt annak fontosak ezek a dolgok. Nem igaz az hogy az i7-et csak annak érdemes venni aki renderelni, tömöríteni szeretne, mert az egész X58-as architektúrának sok egyéb előnye is akad. Jöhettek letámadni! :D

[ Szerkesztve ]

PS5, PSVR2 -  iPhone 14 Plus, Watch S7, iPad Pro(2021)

(#15025) Cyberpunk válasza front3r (#15024) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Igen az erős proci az tényleg sokat számít, ebben a prociban még jelentős tartalék van szóval aki ma i7-et vesz az biztos lehet benne hogy nem kell kukáznia egy év múlva.
De azt ne feledd hogy a Win7 is rátesz a komfort érzésre. Mondjuk én nem tudok viszonyítani mert amióta megvan a gépem Win7 RTM-et használok. Nem tudom hogy menne rajta például egy Vista. Bár szerintem azzal sem lenne gond a C2D-mel probléma nélkül ment az is :U

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#15026) radi8tor válasza front3r (#15024) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Én is nagyon várom már az alaplapomat, de úgy néz ki csak 20-án érkezik meg pedig 2-án rendeltem. Az összes többi alkatrész meg van már.

Sokan azt mondják nem lesz tartós az i7 (LGA1366), de szerintem pont ez lesz hosszú életű...

⭐ Stella

(#15027) katt777 válasza XoZ (#15012) üzenetére


katt777
félisten

Erről megfeledkeztem, kösztem! :R

Erdei88: Ez erősen függ attól, milyen VGA-val, és milyen beállításokkal játszol, mert pl. egy HD4870 alatt lazán elvan az i7 alap órajelen, és még csak nem is liheg, de erős a gyanúm, hogy 5870, netán CF alatt sokkal jobban kéne dolgoznia.

Zájec: Mert nagyon úgy fest, hogy nem igazán támogatják a tuningot.

Shkiz0: 4db ventivel léghűtéssel is elvan egy i7, ezért volt pl. halkabb a cuccom Z600-zal és HAF-932-ben, mint a haverom vízhűtése, mert ugye az sem megy ventik nélkül jó hatásfokkal (ennyit a csöndről :P ), és a Z600 HAF32-vel jóval olcsóbb. Persze jobban hűt, ez tény, és ha azt nézem, hogy egy V10 30k, hát, kompletten tényleg nem drága 70k alatt összehozni. Én is gondolkodtam már rajta soxor, de amikor van pénz, abból valahogy mindig hardver-fejlesztés lesz. :B Mondjuk egy 9600GT alá aztán totál fölösleges izomkonfigot építeni, persze játékok tekintetében.

Persze most jó darabig elleszek az i7-tel, szóval még lehet, hogy lesz vízhűtésem, ha csak nem hoznak ki valami játszható kódhalmazt, amihez esetleg VGA-t kéne cserélni, persze csak ésszerű áron. De most /pill a Borderlands-et (menthetetlen, hibás visszatöltős, FC2-t alázóan visszarespawnolós, szinte sebezhetetlen ellenfeles, stb.), és a többi játékot elnézve nem látok rá nagy esélyt, hogy kapon még valaha élvezhető gamát. :((( (Már az AvP-ben sem bízom, tuti az is valami konzolidiotizmus lesz.)

Qru: Vagy hármat... :U Mindegy, én elvagyok azzal, hogy CL8-ban még Linx-ben is stabil minden tuninggal, 1680-ban is sikerült ezt összehozni, a többi meg nem érdekel. Úgyis azért vettem 1600-asakat, hogy ennyi biztosan meglegyen.

front3r: Hát nálam XP-t többször is elcseszte az update, úgyhogy azóta nekem semmi, W7-ről is rosszakat írtak. Nem komálom, ha elb.ssza a rendszeremet egy hibás frissítés (anno akik XP-n még update-eltek, az egyikkel elvesztették a netet, így a javítást már le sem tudták szedni). Amúgy leegyszerűsítve az összes javítás lényege, hogy a rendszerben titkosszolgálatok számára meghagyott (nem véletlen a MS kormányzati támogatása az egész világon), de mások által felfedezett réseket átteszik máshová, ergo a biztonság 1%-ot sem fog javulni. :P

Örülök, hogy hasznos a táblázat! lehet, hogy QPI/VTT fesz. emelésével elindulnak a RAM-ok CL8-ban is, ha próbáltad, akkor nem szóltam. Erre mondtam, hogy csak irányadóak az adatok, de szerintem az is segítség, hogy nem nulláról kell indulni.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#15028) Motion_Blur válasza front3r (#15024) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Milyen géped volt előtte?

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#15029) radi8tor válasza katt777 (#15027) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Hol található ez a táblázatod?

⭐ Stella

(#15030) Motion_Blur válasza radi8tor (#15029) üzenetére


Motion_Blur
félisten

katt ;)

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#15031) radi8tor válasza Motion_Blur (#15030) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Köszöntem! :C

⭐ Stella

(#15032) front3r válasza Motion_Blur (#15028) üzenetére


front3r
őstag

AMD Athlon X2 5200+, 4GB 800Mhz RAM, MSI K9NU Neo-V alaplap

PS5, PSVR2 -  iPhone 14 Plus, Watch S7, iPad Pro(2021)

(#15033) Cyberpunk válasza front3r (#15032) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Hát arról váltva elhisszük hogy lényegesen gyorsabbnak találod:D
Ámbár aki négymagosról váltott mondjuk egy jó kis faja Q6600-ról ott már nincs ekkora eget rengető különbség. De tény hogy jó nagy ugrás volt teljesítményben.
Én egy C2D E6750-ről váltottam és nálam is hasonló a szitu mondjuk én használom munkához is a gépet videó vágás konvertálgatás stb..

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#15034) katt777 válasza Cyberpunk (#15033) üzenetére


katt777
félisten

E8400-ról sem. OK, ami használ 4 magot rendesen, ill. persze CPU és RAM tesztekben, ott van előny, de pl. játékokban az egész X58 hóbelevanc 3-4% gyorsulásra volt képes a P45-höz képest (4GHz-ig néztem).

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#15036) Qru válasza katt777 (#15034) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Azért tedd hozzá, hogy jelenleg. Megnézed 1-1,5 év múlva nem ez lesz a kép. Nem kicsit... ;)

#nincsbennetarcsi

(#15037) katt777 válasza Qru (#15036) üzenetére


katt777
félisten

Akkor is ezt mondták, amikor megjelentek a 4 magos procik. :P :))

Viszont valami bölcs i7 tuningguru megmagyarázhatná nekem az alábbiakat:
Csak próbálgatom a CL7-et, hogy Linx-nek is megfeleljen, és a következőt vettem észre, auto-n hagyva a CPU feszt: Hülye lap feltolja 1.24V-ig a procit és így csak az 5. tesztben hibázik. Ha leveszem a CL8-ban Linx-stabil 0.96V-ra, akkor kapásból kidob a CL7. 0.974V-nál eljut a 3. tesztig, ott hibázik. Hangsúlyozom, ez a CPU-fesz! :Y Ha a QPI-nek adok kicsit (1.34V helyett 1.410), akkor restartol a gép kb. az első teszt végén, vagy előbb, kevesebbel nem. Ha a RAM-nak adok 1.654V helyett 1.669-et, akkor a 2-3. tesztben száll el. Akkor most mi a ménkű kell ezeknek a kurva OCZ RAM-oknak, hogy rendben menjenek CL7-ben Linx alatt is? :F :W Verés? :U Vagy adjak a CPU-nak 1.3V-ot alap órajelhez? :Y
(Alapon van minden: CPU 2.8GHz, RAM-ok 1600MHz CL7, QPI 6400GT, uncore 3200MHz.)

Sárpac: Egyszerű: Az Intel már a merevlemezeket is beépíti a processzoraiba, és ez az AMD-nek nem tetszik. :P

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#15038) calvin.ck


calvin.ck
csendes tag

Sziasztok!

Egy egészen... különleges problémám lenne. Van egy core i7 965-ös procim, augusztusban vettem, rendben is van vele minden. Vagyis volt az elmúlt ideig... Nem tudom pontosan mióta, de egy ideje a procit a windows 7, a CPU-Z és az Everest is core i7 960-asnak látja! :F Nem tudom miért és hogyan, de baromi idegesítő, nem is beszélve arról, hogy a 965-ös QPI-je 6,4, a 960-asé pedig 4,8. A cpu nálam főkép kvantumkémiai számításokhoz kell és ez egy olyan probléma amiről soha eddig nem hallott senki, se itt, se külhonba... :O Nem tudom mi lehet ez. Már vissza butítottam az alaplapom bios-át, mert láttam a Gigabyte honlapján, hogy a 965-ös az F3-as bios-szal ment jól, de ez sem változtatott a helyzeten! Kérlek titeket, ha bármi ötletek van mondjátok, mert ez már hihetetlen. Ráadásul engineering sample, de még ezt se ismeri fel az everest... A konfigurációm ott van az aláírásomban, az op. rendszerem windows 7 professional 64bit.

Ha bárki tud, szívesen vennék egy kis segítséget!

Üdv!

(#15039) Sárpac válasza calvin.ck (#15038) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Valszin az ES miatt nem ismeri fel rendesen, vagy az új 960as mikrokódja azonos a te ES példányodéval és e miatt látja annak.
Amúgy meg CPU-Tweaker az szerintem jól fogja mutatni neked!:)
[link]

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#15040) calvin.ck válasza Sárpac (#15039) üzenetére


calvin.ck
csendes tag

De ezek szerint, ha a 2 mikrokód megegyezik, akkor 960-asként kell használnom a procimat? Csak mert a bios-ban is azt mondja, hogy 4,8-as a QPI és nem állíthatom, holott az alaplap támogatja azt...

Update: A CPU-Tweaker sem annak látja... :O

[ Szerkesztve ]

(#15041) syC


syC
addikt

Új víz, új ventik = -7fok :) [link]

(#15042) HSM válasza katt777 (#15037) üzenetére


HSM
félisten

Azt azért ne feletsd el, hogy ha gyorsabb a ram, akkor a CPU terhelése is nő... (Több feldolgozandó adatot kap azonos idő alatt)
A másik, hogy sok I7 "nem szereti" ha nagyon távol van egymástól a QPI/VTT - CPU fesz, ami a Te esetedben igencsak adott...

Szerintem amúgy nem az OCZ ramokban kéne keresni a hibát, hanem a proci/beállítás/lap nem megfelelő hozzá.... Az én UD5-öm is izzad 1600@Cl7 alatt (a procival együtt).... :U

És arról sem szabadna megfeledkezni, hogy ez az integrált memóriavezérlő/Northbridge már nem olyan, mint a régi rendszer.... Itt már minden össze van kötve mindennel, ezért nagyon nem mindegy, milyen szorzókon, egymáshoz képest milyen feszeken hajtja az ember.... :U
Gondolj csak az uncore/ram, vagy QPI/VTT-DRAM fesz megkötésekre.... :U Meg az egyéb szorzós, feszültséges tapasztalatokra.... :U

(#15043) Shkiz0 válasza katt777 (#15027) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Játszani 95%-ba csak a CSS-el szoktam, de bármelyik nfs, grid, cod, FC2 megy 1680x1050-be fullon. Talán a crysis és a stalker kivétel ezalól.
Másik meg hogy quad alatt akár passzívan is mehetett volna a rendszer ilyenkor a téli időszakban, még prime alatt se volt 80foktól több. I7 kicsit már más tészta, ezzel már nem hiszem hogy passzívba elbírna, de mint írtam leszabályzott ventikkel is tökéletesen elég, semmi hangja nincs.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#15044) keIdor válasza Cyberpunk (#15023) üzenetére


keIdor
titán

Én úgy vagyok a vízzel, hogy akinek a csend kell, annak megérheti, de aki a tuning miatt veszi... az a +100-200MHz, amivel többet fog menni hát egészségére, aki amiatt kidobott 100k-t az ablakon... ahova egy i7 4GHz-en nem elég, ott nagyon a 5GHz sem segítene, mert nem lenne sokkal jobb... az a 4,2GHz meg vicc lenne...

Emiatt sincs értelme az átlag VGA-t se húzni, egyetértek Shkiz0-val.
Ahova nem elég már az alap, ott +10-20% semmit se fog érni.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#15045) AirBooms válasza keIdor (#15044) üzenetére


AirBooms
addikt

Ezzel én is egyet értek... ;) :K

(#15046) keIdor válasza HSM (#15042) üzenetére


keIdor
titán

Na hazamegyek és ezt kipróbálom amit mondtál... 1,16V CPU fesz, 1,3V QPI-t kicsit megpróbálom közelebb hozni egymáshoz.
Mondjuk 1,2V CPU és 1,25 QPI első körben, hátha megjavul, max egyelőre lemondok a 3600MHz Uncore-omról...

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#15047) Qru válasza keIdor (#15044) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Azért egy két kiélezett játékban ha azzal a +10-20%-al van meg az élvezhető 30fps akkor nagyon is sokat tud számítani. ;)

Katt: Hát jah, a programozók nem állnak a helyzet magaslatán ezen a téren (sem). Noha akadt már dolgom olyan új játékkal ami 8-ból 6 magot használt. Szóval alakul ez még ha lassabban is mint szerettük/vártuk volna.

#nincsbennetarcsi

(#15048) Oszkár26


Oszkár26
tag

Hali szerintetek tuningra melyik core i7 920-as jobb a C0-vagy-D0 stepping-es??????(azt hallottam hogy nem mindegy)

(#15049) front3r válasza Oszkár26 (#15048) üzenetére


front3r
őstag

Szia!

D0, de inkább ezt olvasd át, sok hasznos infó van benne.

PS5, PSVR2 -  iPhone 14 Plus, Watch S7, iPad Pro(2021)

(#15050) gYaLo válasza Oszkár26 (#15048) üzenetére


gYaLo
őstag

D0-át vegyél, milyen lap/hűtő lesz hozzá ? :R

iPhone 4S White 6.0.0 ☆ Logitech G500 zjeeeeee!!!!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.