Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#21651) LackoMester válasza Qru (#21649) üzenetére


LackoMester
addikt

Ja-ja, igazából nemmerek több feszt adni neki mert annyit nemér az egész...
Ha jól emlékszem Veled beszéltem és kérdeztem is először a topic-ba, h. milyen memót is vegyek C i7 rendszerhez, ajánlottál is párat ( OCZ kihúzva alapból ) hát ez lett.
Jó is. :K

ott a kisértet a ganéná.... by: Bendegúz

(#21652) yako válasza Qru (#21649) üzenetére


yako
tag

LackoMester, Qru
Nekem is Dominatorom van.
1700on is 1.64V-vel - 170*10 - simán mentek, nem volt velük gond, még csak nem is melegedtek. :K 1750 is jártak, de a rendszer ott más miatt nem volt stabil...

[ Szerkesztve ]

By Demons Be Driven

(#21653) LackoMester válasza yako (#21652) üzenetére


LackoMester
addikt

Elhiszem én, lehetne vele tovább kisérletezni, de merem bevállalni, jó igy ahogy van. :K

ott a kisértet a ganéná.... by: Bendegúz

(#21654) pincehely


pincehely
addikt

Nekem Corsair Dominatoraim vannak, csak cl7-esek.
CL8-ban 1.600V-on meg van az 1800 mhz.

http://kefetemap.deviantart.com/

(#21655) -Gabesz-


-Gabesz-
senior tag

Tegnap nézegettem a proci fogyasztását. Szóval minimumfeszes alultuningolt beállításoknál és így néztem az everest 'érzékelők' füle alatt a proci fogyasztását, 11.5W körüli értéket adott úgy hogy a háttérben Linx futott, idle pedig 4-5W közötti értéket. Létezhet ez?

A biosban minden feszültség minimum értékre van véve a proci 2,5Ghz-en megy (19*133)

(#21656) Qru válasza LackoMester (#21651) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Jaja, jó kis szajré, és egyáltalán nem melegszik. OCZ-m tűzforró volt, ez meg alig meleg.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#21657) LackoMester válasza Qru (#21656) üzenetére


LackoMester
addikt

Még a X48TDQ6 deszkámnál 2 szett OCZ memót füstöltem el, 1 hónap alatt...azt végül is, ott is Corsair ( XMS3 ) jelentette a megoldást. :K

ott a kisértet a ganéná.... by: Bendegúz

(#21658) Qru válasza LackoMester (#21657) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nekem is elpatkolt az OCZ Platinumom, nagyon gyorsan. :(

#nincsbennetarcsi

(#21659) katt777 válasza AirBooms (#20971) üzenetére


katt777
félisten

Otthon még nincs netem, de látom, a kálváriád folytatódott. :((( Részvétem. Sajna most nicns időm mindent végigolvasni.

Én is egy érdekes jelenségre figyeltem fel. A kánikula előtt 18°C-os szobában 39-40°C-osak voltak a procimagok. 1 hétig volt a nagy meleg (magok 44-45°C körül, de nem emeltem hűtést ennyi miatt), aztán visszahűlt az idő, azóta szintén 18°C-os szobában, ua. hűtéssel 36°C-osak a magok. :DDD :C Gondolná az ember, hogy a mikrorésekbe beletágult a paszta, de miért nem tágult bele, amikor 4GHz-en, 75°C körül ment órák hosszat a LinX?
Most megint kánikula van, szoba már melegszik, CPU-magok még nem. :U

Qru: Neked ott más gondod kellett, legyen, mert az én OCZ P-jaim nem forrósodnak, igaz, a tuningot sem nagyon bírják. :DDD Be kell érnem szerény 1600MHz körül. ;]

LackoMester: Lehet, nem a memók tehettek arról, hogy kijött belőlük a hajtóanyag? :U Lásd még: GB lap ( :P ), RAM-túlhajtás. Talán az enyémek a túlhajthatatlansággal védekeznek az égés ellen? :F Mindenesetre sem ASUS-ban, sem ASRockban nem tudnak sokkal többet a gyári beállításnál.

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#21660) katt777 válasza katt777 (#21659) üzenetére


katt777
félisten

ui: CPU-magok terhelésre melegszenek, ahogy az megszokott, szóval nem ment ki a hőmérő.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#21661) Qru válasza katt777 (#21659) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Eleve nem volt életképes 1,66V alatt 1600-on CL8-al sem, szóval nem csoda, hogy melegedett szegény. :D De lehet vmi über fos darabot fogtam ki...

#nincsbennetarcsi

(#21662) LackoMester válasza katt777 (#21659) üzenetére


LackoMester
addikt

Az volt az egészben a legdurvább, h. szinte semmilyen túlhajtást nemkaptak, egyszerűen 1 óra gém után OFF- kékhalál . Az egyik szett 1600 Mhz Platinum a másik 1600 Mhz Pl. XMS memók ( SupList-es memók ) voltak. Találtam külföldi fórumokon ugyanilyen problémákat másnál is, tehát nem egyedi eset volt, írtam a Giganak is, visszaírtak próbáljam meg a BIOS frissítést, hát az sem segített.
Azt jött a Corsair. :K

ott a kisértet a ganéná.... by: Bendegúz

(#21663) Qru válasza LackoMester (#21662) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Egy modul döglött vagy több? Nekem csak az egyik. Egyesével végignéztem őket ugyanis.

#nincsbennetarcsi

(#21664) AirBooms válasza katt777 (#21659) üzenetére


AirBooms
addikt

Úgy néz ki, meg lesz a megoldás, hogy miért van ez az indulási probléma, de egylőre még nem vagyok benne biztos. Annyit azért elárulok már most, hogy a ramfeszültség, a qpi/vtt fesz és az uncore-ral van összefüggésben. És, hogy nem feltétlenül egészséges a túl alacsony ramfeszültség... :U

Érdekes amúgy, hogy nálam ebben a melegben az idle hőmérsékletek jobban emelkedtek a proci esetében, mint a terheltek. Persze a VGA is vagy tíz fokkal melegebb terheletlenül, mint amúgy...

(#21665) AirBooms


AirBooms
addikt

Melyik az a CPU fícsör az i7-nél, ami terheléskor növeli, terhelés megszűnésekor csökkenti a procifeszültségét (Vcore)? Kikapcsolható ez?
:R

(#21666) #97544192 válasza AirBooms (#21664) üzenetére


#97544192
törölt tag

annyira biztos nem rossz a helyzet, mint nálam! :) most kezdek rájönni, hogy mennyire is szar ez a proci... :U nem csoda, hogy mora2-vel sem volt olyan, mint amilyennek kellett volna lennie.

:(

(#21667) Qru válasza AirBooms (#21665) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Dinamic Vid-re gondolsz?

#nincsbennetarcsi

(#21668) AirBooms válasza Qru (#21667) üzenetére


AirBooms
addikt

Asus lapoknal a CPU beallitasoknal melyik pont az, ami ezt csinalja?

(#21669) mpierre válasza AirBooms (#21668) üzenetére


mpierre
veterán

Tudomásom szerint ez a Giga lapok ficsőrje... :F

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#21670) AirBooms válasza mpierre (#21669) üzenetére


AirBooms
addikt

Igen, félek, hogy ez az Asusnál együtt van a szorzóvisszavétellel (C1 EIST). Ha jól tudom...

(#21671) Qru válasza AirBooms (#21670) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ööö, ja neked Asus-od van. Passz, az utóbbi 10 évben nem volt Asusom... :D

#nincsbennetarcsi

(#21672) AirBooms válasza Qru (#21671) üzenetére


AirBooms
addikt

Hát ha nem néznének úgy ki a Gigák, mint egy karácsonyfa, akkor esküszöm lassan veszek már egyet. Kezdek ki lenne nagyon az Asus-tól...
Most van nálam egy olyan proci, ami a 3800-at 1,18 V-on tudja, de a 4 GHz-et (HT on) még 1,32V-on sem tudom LinX stabillá tenni... És nem hiszem, hogy a proci ennyire szar lenne... Az van, hogy akkorát droppol felfelé a lapom, hogy az valami állat... Terhelve megkapja az 1,32V-ot, de ha kicsit visszaesik a terhelés, vagy üresben megy a proci, akkor akár 1,26-1,27 V-ra is leesik a Vcore és ezt nagyon nem szereti a proci. Na ilyenkor szokta eldobni a LinX-et... Meg fagy le netezés közben, meg kékhalálozik... Ja és közben meg adok neki biosból 1,3000 V-ot!!! Hát azért ez röhej, miközben LLC enabled.
Olyan, mintha lenne még valami fícsör, ami terhelés nélkül visszavenné a procifeszt, terheléskor meg hozzáad. Ki fogom vágni ezt az R2E lapot a fenébe a 16+3+3 fázisával együtt!
Amúgy HT off 1,296 V-on tudja a 4 GHz-et (jó, nem egy csodaproci, de ebben is benne van a lap jókora dropja).

(#21673) BR4D : mi a baj vele? Cseréljünk. Az enyémtől nem lehet bosszantóbb! :N

[ Szerkesztve ]

(#21673) #97544192 válasza AirBooms (#21672) üzenetére


#97544192
törölt tag

hmm, nekem meg az extrémemmel van tele a tököm mindig, ha gondolod cserélhetünk... :DDD

(#21674) Qru válasza AirBooms (#21672) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

UD4P-m elég sokat dropol procifesznél lefelé, de amúgy elvagyok vele, amire nekem kell bőven elég. Hát kicsit talán vásári hatású de a zártosztályon házban úgy sem nézegetem/látom. :D

Vegyél Bloodrage-et. Vagy Evga-t, az is jól néz ki!

#nincsbennetarcsi

(#21675) AirBooms válasza Qru (#21674) üzenetére


AirBooms
addikt

nem érdekel, hogy jól nézzen ki, csak ne legyen gigacsicsa, olyan vásári gagyi kinézet, mert attól elszaladok... :D De lassan becsukom a szemem, aztán elcserélem egyre ezt übersokfázisú csodát...

(#21676) #97544192 válasza AirBooms (#21675) üzenetére


#97544192
törölt tag

alapjáraton nem rondák a giga lapok, csak ezt az undorító kék nyákot kéne mellőzniük, meg a szaros kék matricájukat...

(#21677) Qru válasza AirBooms (#21675) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Én szeretem a kék színt, szóval nekem nincs gondom. Meg nekem eleve a kék-fekete színkombóra épül a konfigom. De kinek a pap, kinek a paplan. :D

#nincsbennetarcsi

(#21678) AirBooms válasza #97544192 (#21676) üzenetére


AirBooms
addikt

Nálam a kék és sárga (narancs) színek párosítása egy műszaki terméknél a nem komoly tartalom szimbolikája. Még akkor is, ha ennek nincs valóságalapja. De egy kicsit olyan hülyegyerekes... Biztosan tisztában vannak a marketingeseik, hogy kik veszik a cuccaikat, melyik korosztály, de az én számomra a komolyság, a presztízs, a magas szintű műszaki tartalom nem köthető össze ezeknek a színeknek a kombinálásával...

(#21679) Qru válasza AirBooms (#21678) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Most azért a két sárga slotért? (kép) Annyi belefér. De ezen aztán tuti nem veszünk össze. :D

mod:

Mondjuk én is szívesebben birtokolnék egy Evga deszkát pl. Persze csak a színe miatt... ;]

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#21680) HSM válasza AirBooms (#21672) üzenetére


HSM
félisten

"Most van nálam egy olyan proci, ami a 3800-at 1,18 V-on tudja, de a 4 GHz-et (HT on) még 1,32V-on sem tudom LinX stabillá tenni..."

Nálam is volt ilyen proci... Nincs ezen mit csodálkozni... Továbbmegyek, a jelenlegi procim bő 1,2V körül tudja a 4Ghz-et, 1,32V körül a 4200-at, de 4300-on viszont meg se nyikkan, 1,35V-on se... Minden procinál van egy pont, ahonnan eszement megnő a feszigénye, és utána nagyon hamar már a fesz sem segít rajta....

(#21681) AirBooms: Nekem bevált az E758-as EVGA... Okos slotkiosztás, jó megvalósítás, egyedül a gyári csipszethűtőt kell egy 12-es ventire módosítani, mert hangos, és rossz helyre fújja a meleget. És az ára sem vészes, ha hozzávesszük a 10 éves gyári garit... [link]

[ Szerkesztve ]

(#21681) AirBooms válasza Qru (#21679) üzenetére


AirBooms
addikt

Lassan már lekakilom, milyen színű lap van a gépemben (mondjuk a HAF932-ben kívűlről is elég jól látszik), csak rendesen működjön. Nos, létezik ilyen lap? Lehet ocsmány is!
Amúgy az R2E-ben azt is utálom, hogy pl. egyetlen egy PCI slotja van (ez a belinkelt képről, a Giga lapról jutott eszembe)... Elég nehezen vadásztam össze anno egy N-es wifi adaptert, ami persze PCI-os. PCI-E-st égen-földön kapni nem lehet, de ha mégis, akkor majdnem annyiért, mint egy egy alaplapot. Viszont egy jobb hangkari is általában még PCI-os, a PCI-E-s szintén jóval ritkább, s természetesen drágább (az R2E saját hangkariját ne is nevezzük hangkarinak). Szóval csupa szívás ez a lap...

(#21682) AirBooms válasza HSM (#21680) üzenetére


AirBooms
addikt

Hehe, nem adod el a procidat? ;] :B Éppen egy tűrhető (de nem extrém tuningos) procit keresek... :K
Persze, van igazság abban amit mondasz, ezt tudom én is. De azért az alaplapom is ludas ebben, én úgy érzem. Minél feljebb megyek a Vcore-ral, annál jobban szétnyílik a drop miatti olló, vagyis távoldik egymástól a Vcore alsó és felső értéke (terheletlen és terhelt). Ez nem egészséges, így nagyon nehéz beállítani.

(#21683) mpierre válasza AirBooms (#21681) üzenetére


mpierre
veterán

Az R2E nem mATX deszka? Egy HAF 932-ben elvész. Simán több slotod lenne, egy ATX-es deszkával. Ehhez mit szólsz?

Szerk: Elnéztem. A két alsó nem PCI, csak az egyik. Ezen már kettő van. Ugyan kicsit szűken...

[ Szerkesztve ]

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#21684) Qru válasza AirBooms (#21681) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nekem semmi pci-os szajrém nincs már, usb-ről tolok mindent.
A Giga hangkarijával elégedett vok, igaz nem vok white fülű és csak egy Genius 5.1-es szajrém van, az se high-end... nekem elég.

mod: off

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#21685) HSM válasza AirBooms (#21682) üzenetére


HSM
félisten

Ja, és ami ugyanazt csinálta, mint nálad, az D0-ás volt. Amúgy a 24/7-emet az EVGA lapom nagyon szépen viszi, 1,2V-on megy 3675, de üresben 1V-ra visszaveszi, és a szükséges szorzónak megfelelően adagolja a feszt is. Nekem nagyon szimpi megoldás, és valóban jól működik. :K A procim semmi pénzért nem adom el, 100%-os stabilitással tudja, amire szükségem van. Esetleg majd ha olcsóért lesz 960-as vagy 970-es, akkor elgondolkozom rajta. Addig tuti marad... ;)
Persze, amúgy az EVGA lapom se hibátlan, de meg vagyok vele összességében elégedve. Asus-t én soha többet, elég volt nekem egyszer... (P5K3 Deluxe, elég nyűgös darab volt, hiába ment jobban benne a procim, mint előtte a Giga P35 DS3-omban, ha nem volt fele olyan megbízható sem....)

(#21684) Qru: Egyszer hallgatnál meg valami jól összerakott zenét lossless FLAC-ban egy ilyenen, normális fejhallgatóval: [link]
Asszem megváltozna a véleményed... ;]

[ Szerkesztve ]

(#21686) AirBooms válasza mpierre (#21683) üzenetére


AirBooms
addikt

Nem, ez ATX! Szerintem a R2G-vel kevered. Az R3E megjeleneseig ez volt az Asus legkomolyabb ROG lapja. Ezert is keves ez az egy sin.

(#21687) Erdei88 válasza AirBooms (#21681) üzenetére


Erdei88
veterán

P6T wS Pro a Te lapod. Egyszerű és szvsz jól nézki, meg van rajta minden amire szükségem/ged lehet. Kivétel a 3/4way SLi/CF
Nekem 4300ig nem okozott gondot a tuning, utána már nagyon magas fesz kellett volna. Viszont az alulfeszelést nem néztem.

(#21688) AirBooms válasza Erdei88 (#21687) üzenetére


AirBooms
addikt

Nem érdekel az SLI és CF. Hol lehet ilyet jó áron venni? :B :R

Egyébként korábban néztem ezt a lapot, s tényleg tetszett is, csak akkor meggyőztek, hogy nekem kiváló lesz a Gene... :U

[ Szerkesztve ]

(#21689) SzlobiG válasza #97544192 (#21666) üzenetére


SzlobiG
félisten

Ez milyen blokkal van? Mer nálam is hasonló a helyzet vízzel 3.8-on ilyen 80 fok felett van.:(

#21690: Nem vized volt neked régebben?:D

[ Szerkesztve ]

(#21690) #97544192 válasza SzlobiG (#21689) üzenetére


#97544192
törölt tag

ez lég.

de vízem volt, t56 blokkal és mora2 proval. azzal sem voltak olyan hőfokjaim mint más mora2-es emberkéknek. szatesznak kurva jó hőfokjai voltak, nekem meg melegebb volt a procim sokkal..

[ Szerkesztve ]

(#21691) Erdei88 válasza AirBooms (#21688) üzenetére


Erdei88
veterán

Jó áron jelenleg sehol.

A Gene jó lett volna ha annyira kell Neked, hogy összerakod és menjen :)
Most nem Extremed van?

[ Szerkesztve ]

(#21692) HSM válasza Erdei88 (#21687) üzenetére


HSM
félisten

Ugyan mitől lenne jobb ugyanaz a konstrukció kevesebb/gyengébb cuccból összerakva és kiegészítve egy PCI-X vezérlővel, és kevesebb "hétköznapi" bővítőhellyel??? :F

[ Szerkesztve ]

(#21693) AirBooms válasza Erdei88 (#21691) üzenetére


AirBooms
addikt

De, Extreme-m van, de ha pár hsz-t visszaolvasol, akkor látod, hogy pár nap és kitépem tőle az összes hajam!

(#21694) #97544192 válasza AirBooms (#21693) üzenetére


#97544192
törölt tag

előbb utóbb odaérsz, mint én: lesz egy stabil beállításod, pl. 3.6ghz, aztán hozzá sem fogsz nyúlni a bios-hoz... :) régebben tök sokat teszteltem én is, de már kurvára nem érdekel hogy mennyi kell a 3.4, 3.6ghz uncore-hoz, vagy ilyesmi. ezt talán elérheted az extreme-l is, mert nem hinném hogy normális hogy ennyit dropol és emiatt kékhalál. :U

(#21695) SzlobiG válasza #97544192 (#21690) üzenetére


SzlobiG
félisten

Tudsz mutatni valamit screent prime alatt, vagy ha emlékszel a fokokra az is jó.:) Mer nekem is t56 blokk van.

(#21696) #97544192 válasza SzlobiG (#21695) üzenetére


#97544192
törölt tag

hát most szerintem 4ghz 1.3v-n kb. annyi lenne, mint az előbbi screenen.
van amúgy hyperpi meg linx kép, de az télen készült. most vagy 15fokkal több lenne...
prime-t amúgy felejtsd el, linx a minimum. :) prime már nem jó ezekhez a procikhoz.

[ Szerkesztve ]

(#21697) Erdei88 válasza HSM (#21692) üzenetére


Erdei88
veterán

Hol írtam hogy jobb?
Csak javasoltam egy alaplapot, ami szerintem Neki megfelelő.
Hol olvastad hogy gyengébb cuccból van összerakva?

(#21698) AirBooms válasza HSM (#21692) üzenetére


AirBooms
addikt

Kérlek benneteket, ezen ne veszekedjetek! Elvileg az R2E egy komoly, minőségi lap, 16+3+3 fázissal. Ehhez képest még ilyen hatalmasat egyik alaplapom sem droppolt és túlfeszelt az elmúlt tíz évben. A mindössze 8+2+2 fázisú Gene is sokkal jobb volt ebből a szempontból... Így tehát bőven megvan a lehetősége, hogy az ajánlott Asus deszka is megveri az én gyengélkedő Extremem. Valszeg egy gyenge példányt fogtam ki... :U

(#21699) tom_tol válasza AirBooms (#21681) üzenetére


tom_tol
addikt

talán ezzel kevesebb bajod lenne

(#21700) AirBooms válasza tom_tol (#21699) üzenetére


AirBooms
addikt

Igen, csak amikor lapot kerestem, nem lehetett kapni. Majd mikor mégis, akkor a korábbi 53-55k-val szemben 66k körül árulták... De addigra már megvolt a R2E... Amúgy szerintem most sem nagyon kapni... ha igen, akkor túl drágán

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.