Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#14001) Qru válasza radi8tor (#13999) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ettől félek én is. Mert azt nehezen tudnám garoztatni. :(

#nincsbennetarcsi

(#14002) katt777 válasza Qru (#13996) üzenetére


katt777
félisten

Pont a tőkeerős cégek engedhetik meg maguknak, hogy szívassák a a felhasználókat, elég csak az ATI-ra és az nV-ra gondolni, bár különbözőképpen gyakorolják a dolgot. Mondjuk ha a legújabb Forceware-re gondolok, akkor az nV driver-téren már utolérte a konkurenciát. :DDD :(((

ASUS írta a figyelmeztetést 1.65V+-ra, és piros is bolt biosban (röhej, hogy 1.65V nincs benne), ASRocknál nincs ilyen. Talán erősebb a cucc, hiszen ennek, nagy név híján, jónak kell lennie. ;] Azért én megmaradtam a droppolt 1.669V-nál.

Az tény, hogy ma is egy E8400 a legpöpecebb cucc, esetleg Q9550, X48 v. P45 lapban.

CSorBA: Ez nem egészen OK, mert a bios 3.9GHz, az Everest meg nem. 2 lépcső az 0.0250V. Nem sürgetlek, majd csináld meg, ha lesz időd.

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#14003) Cyberpunk válasza laragirl83 (#13981) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Hát nekem állandóan be van kapcsolva a HT ugyan is ez az egyik előnye ennek a procinak.
Kikapcsolva nem nagyon gyorsabb egy Quad-nál.
Bár igaz hogy nagyon kevés dolog van ami kihasználja nálam elsősorban videó vágáshoz és konvertáláshoz jön jól.
Éppen ezért én a bekapcsolt HT és turbo funkcióval mért teszteket tartom jónak.

Upsz mit találtam. [link] Ez kissé hihetetlen ezek tényleg mennek 2000MHz-en CL7-ben? Vagy csak elírás ;]
Mindenesetre nekem nem mond sokat ez a márka hogy Apacer.

Ja meg memóriákhoz tartozik egy kérdésem. Nekem is úgye UD4P-m van de ennek sem lehet beállítani 1,65V-ot a ramoknak, csak 1,64és 1,66V-ot. De ha 1,66V-ra rakom akkor már riaszt a lap hogy ez sok. Nos az a kérdésem hogy van e V dropp memóriáknál? Mert nem vagyok biztos benne hogy annyit ad amennyit beállítok neki.

[ Szerkesztve ]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#14004) Qru válasza Cyberpunk (#14003) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ha megy is, fix hogy nem 1,65V-al. Apacer ilyen V-data, Zeppelin szintű ram.

#nincsbennetarcsi

(#14005) Cyberpunk válasza Qru (#14004) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Na ja nem írják hogy low voltage modul ;] Hát akkor a kevésbé ismertek közé tartozik.
És persze érdekes hogy ezen még egy minimális borda sincs, míg a többin ott virít gyárilag is a hűtő borda :U Pláne az ilyen órajelű példányokon.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#14006) HSM válasza Qru (#13996) üzenetére


HSM
félisten

" pusztán a gyári órajelet szeretném stabilan elérni"

Azt felejted el, hogy egy I7-es processzornak a gyárilag támogatott leggyorsabb memóriasebessége 1066Mhz. Nem 1600, 1066......

Persze attól még illene mennie.... :U De majd Zájeccel nekiestek... :D

(#14007) mpierre válasza katt777 (#13933) üzenetére


mpierre
veterán

Csináltam egy ugyanolyan táblicskut, csak az én konfigommal töltöttem ki. E-mail?

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#14008) Shkiz0 válasza Cyberpunk (#14005) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

A képre nincs mit adni.
Ha kinagyítod akkor láthatod hogy a matricán cl9-van és 1gb-os modul.
Szóval tuti nem a képen látható ramról van szó.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#14009) Savanya válasza Shkiz0 (#14008) üzenetére


Savanya
addikt

[link] : ilyennek kellene lennie ,de ez sem CL7-es .

Mobilszámom: 70-516-8068

(#14010) dtss


dtss
tag

Hali Én is beléptem a club-ba :)
Gigabyte GA-EX58-EXTREME
Intel Core i7 920
3*2 APACER GIANT II 1866
Sapphire HD5870
Corsair CMPSU-650TXEU
Eddig minden alapon. A tuning majd csak most jön.

ASRock Z270 Fatal1ty Gaming K4, Intel Core i7-7700K, G.Skill DDR-4 16GB /3200 TridentZ RGB KIT, Sapphire R9 290X + Heatkiller gpu X3 blokk, Patriot Blast (SSD) 240GB, Antec Twelve Hundred, Corsair 850TXV2EU

(#14011) Shkiz0 válasza dtss (#14010) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Az a táp miért így van? Fordítva szokták berakni.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#14012) Cyberpunk válasza dtss (#14010) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Grat a géphez :C
Különösen a HD5870-esnek :K Most már csak egy 30"-os monitor kell a 2560x1200 meg sem kottyan ennek a kártyának ;]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#14013) dtss válasza Shkiz0 (#14011) üzenetére


dtss
tag

Ez direkt van így, ilyen a ház. Fordítva nem lehet mert akkor nem tud elég levegőt szívni a táp mert alul zárt a ház alja.

Cyberpunk: a Monitorcsere is tervben van ;) csak most nincs rá lé sajnos. :O

[ Szerkesztve ]

ASRock Z270 Fatal1ty Gaming K4, Intel Core i7-7700K, G.Skill DDR-4 16GB /3200 TridentZ RGB KIT, Sapphire R9 290X + Heatkiller gpu X3 blokk, Patriot Blast (SSD) 240GB, Antec Twelve Hundred, Corsair 850TXV2EU

(#14014) Cyberpunk válasza dtss (#14013) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Na ja én is monitort fogok cserélni hamarosan. Már meg is van a kinézet példány egy Dell U2410 :D

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#14015) Dare2Live válasza Cyberpunk (#14003) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

és hol, mennyivel stabil? mivel hütöd?

Nekem 1.285Vvel vveszg menne 4ghzen de HTvel lehetetlen jelenleg lehűtenem. Mondjuk ha nem csak 1000et forogna max a ventim.... :(

amúgy érdekes uez a big typhon Yorfieldet 4ghzen 90C alatt tartotta....

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#14016) Cyberpunk válasza Dare2Live (#14015) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Hát 21x190-en (4GHz) 1,264V vCore, QPI/VTT 1,335V, 3230MHz Uncore. Természetesen HT on. Ezen Prime és Linx stabil. Feljebb link-eltem is eredményeket.

Nekem egy Thermolab Baram-om van két Enermax Magma 12cm-es ventivel.
Így múltkor Linx alatt ezeken a beállításokon max 82-83 fok-os volt, de az a teszt fűtött szobában készült az is rádobott egy két fokot még pluszban. És a házam sem egy díjnyertes darab. Múltkor 4200MHz-en voltak ekkora hőmérsékleteim (1,328V-on ;] ) igaz akkor nem volt fűtve:D

[ Szerkesztve ]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#14017) Dare2Live válasza Cyberpunk (#14016) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Hát a beállításaiddal nekem 5perc prime után kékhalál...
Sanszosan kéne az 1.3V, hogy stabil legyen de azt meg nem bírja a hütőm....
Most 3900en 1.275el 15perce...., vszeg itt nagyjából stabilra lehet hozni 24/7el 3850meglesz.

ratyi hütöm leszámmítva még mindig jobb egy +100mhzvel a procid.... Mondjuk nem kötöm fel magam ezért.... :)

ami még eléggé zavar az a chipset ami szintén rohadt meleg ha nem fúj rá semmi tippre 90Cfölé megy....

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#14018) ImI87 válasza dtss (#14010) üzenetére


ImI87
őstag

Jó kis cucc! :C Főleg az Antec 1200 házikó, ami nekem is volt.
Én azóta lecseréltem egy CM ATCS 840-re, csak hiányzik a full fekete belső festés. De a héten már az is meglesz... És már úton van az 5870 is............ :))

(#14019) radi8tor válasza dtss (#14010) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Miért kell ennyi hátsó venti, ha vízzel hűtöd a CPU-t?

⭐ Stella

(#14020) katt777 válasza Cyberpunk (#14003) üzenetére


katt777
félisten

Hát az ASRocknak meg semmi gondja vele. :P Egyébként nem feltétlenül kell rá az a hűtőborda, főleg low voltage-nek, nem csak ez van ilyen. Csupasz DDR2-es Kingmaxaim is jobban vitték a tuningot sok, akár sünihűtős tuning RAM-nál is (ha van egy jó procihűtőd, akkor úgyis viszi el a melegat a RAM-okról, akár a TX2-m, akár a Z600). Ha választhatok, a pénzemért inkább + teljesítményt kérek, semmint csicsás designt.

mpierre: Ment pü.

dtss: Az aztán a jó ház, amelyikben van alul hely a tápnak, csak lyuk nincs a levegőnek... Szépen haza tudja vágni a hűtést az ilyen beszerelési megoldás. :(

ImI87: Zóccsóé' lehet fekete festéket kapni. :P Sajna én is későn jöttem rá, mennyivel jobban nézne ki a szép, lakkozott fekete házam, ha belül is fekete lenne. Mondjuk elméletileg legkésőbb ma meg kell jönnie a 212+-nak, még lehet, hogy teljesen szétdobom, és lefújom, de sztem lusta leszek rá, mert egyrészt úgysem látom belülről, másrészt meg nem éppen ideális ez az őszi idő a festék rendes megszáradásához. Csak a szépérzékem meg valahogy mégis hajt belül...

Zájec: Én amúgy tesztelgettem a levett feszültségeket, és azt láttam, hogy minél jobban leveszem, annál hamarabb hibázik Linx és Prime, utóbbi ráadásul nem is mindig ugyanazon a szálon (ergo nem a feltétlenül RAM-ok időzítése a hunyó), szóval lehet, hogy nem véletlenül adnak akkora feszt a lapok alapból a procinak (esetleg vmi rejtett hiba van a technológiában, mint a HD48xx kariknál, amit ott is bios-szal próbálnak leplezni). Szóval max. annyit jelenthetünk ki, hogy az általunk futtatott teszt végéig stabil a rendszerünk, ha addig nem hibázott. Persze a hétköznapokban attól még teljesen stabil is lehet (nekem is volt nem Linx-stabil beállításom, amellyel semmi hiba nem fordult elő a gyakorlatban), és semmi sem menti a hardvert, ha gyári beállításokkal (pl. egyebek auto-n, RAM-ok gyári beállításon) nem működőképes.

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#14021) Qru válasza HSM (#14006) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

A ram-ra gondoltam, a ram gyártója által szavatolt órajelre. Intel ajánlás szerint megy 1,5V-al 1066 CL 7-7-7-16 1T-ben de egy ilyen kaliberű ramtól elvárható hogy hozza amit ráírnak, beígér(t) a gyártó.
Este még megpróbálom 1,7V-al hátha csak a nagy V drop miatt nem megy a lap miatt.

#nincsbennetarcsi

(#14022) katt777 válasza Qru (#14021) üzenetére


katt777
félisten

Vazze, ma már a 2. eset, hogy mire visszatérek, eltűnik egy hsz-om, eddig max. naponta csak 1 volt. Valaki követ engem, és el akarja tüntetni a nyomaimat... :U

Mielőtt valamit kinyírnál a cuccban: ha fesz. emeléssel is ugyanott hibáznak a RAM-jaid, akkor vedd vissza, és más feszekkel próbálkozz, mert nem az a gond. Nálam volt ilyen, hogy RAM-nak hittem, aztán kiderült, hogy a CPU-nak kellett egy kis plusz. Esetleg az 1.3V ellenére hagyhatnád auto-n, hátha nem véletlenül ad annyit a lap (lásd előbb). Az kevésbé árt a procinak, mint a RAM-ok túlfeszítése (legalábbis bizonyos lapokban).

1066MHz-hez vehet az ember Q9550-et és DDR2-es RAM-okat CL5-tel... :U Lehet, nálad az lesz? :F Egy jó kis P5Q-ban... :U

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#14023) Cyberpunk válasza Dare2Live (#14017) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Hát igen nem mindegyik proci egyforma elég nagy szórás van tuning képességek terén.
Például az enyém sem valami tuning bajnok. CSorBa-nak van jó procija az övé 200MHz-et ver az enyémre azonos feszeken :) De az övé teljesen más FPO.
Én sem emésztem magam ez miatt bár jó lenne ha 1,3V alatt menne 4200-at mert 1,3 főlőt már még a legjobb hűtőkkel is nehéz hűteni.
Az az érdekes hogy ahhoz a plusz 200MHz-hez (4200) mennyivel több feszt kell adnom.
Még a 4GHz-et viszi 1,264V-on a 4,2GHz-hez már 1,328V kell, és itt már fűt rendesen:D
Meg az a fránya V dropp 1,4V-ot kell állítanom hozzá a BIOS-ban,a P35-ösöm is droppolt de közel sem ennyit :U
De ekkora teljesítményre nem mostanában lesz szükségem. A 24/7-es beállításom alap órajel 0.976V-on alulfeszelve. Így a fogyasztása sem durva ;] És mindenre elég.

katt777: Na igen gondoltam hogy nem sokat számít a ram süni, de most nézzem már javították CL9-re. Csak aki hiszékeny volt könnyen beszívhatta ha megvette mint 2000MHz-es CL7-es modulokat ;]

Ja és igen ASrock az lenyomja az anya vállalatot meg a Gigát is :C Szép és még olcsó is :DDD

[ Szerkesztve ]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#14024) HSM válasza Qru (#14021) üzenetére


HSM
félisten

A ram hiába tud "gyárilag" 1600-at, ha a memóriavezérlő, amiről használod, csak 1066-ot... Remélem érted, mire próbálok kilyukadni... :U (Forma1-es autó is tud 300-al menni, de nem tudnál stabilan annyival menni vele ha szar az út, pl. murvás... :U )
Azt pedig miből gondolod, hogy a ram nem hozza a gyárilag beígért eredményeket, és nem a lap vagy a proci? ;) (Persze lehet a ram a ludas, de legalább annyi esélye, hogy a proci, a lap, vagy csak egyszerűen, hogy az a beállítás, ahogy elvárnád, hogy működjön, nem jó a procinak? Az I7 elég finnyás a szorzók együttállásaira, és itt nem csak a 20X-as szorzó "furcsaságaira" gondolok....)

[ Szerkesztve ]

(#14025) Dare2Live válasza Cyberpunk (#14023) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

végül kiderült én is gözmozdony vagyok vttnek kell a fesz északa futott a 8ht a prime egyelőre stabil 1.3Vn 4ghzen.
viszont melegszik.

3.9en viszont jó lesz 24/7ben is. hát ennyi itt a vége. :) (márha ki nem derül, hogy megent elk*tam vmit és csak ezért megy ennyit....

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#14026) Qru válasza katt777 (#14022) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Csak nem egy rosszakaró modi? ;]

Az lesz, ki kell szűrni minden lehetséges zavaró tényezőt. Auto-ra belövöm és kész. 1,7V-ot megkapja, ha már kapott 1,68V-ot akkor ezen már nem múlik. Úgy is alapon használom többnyire. Csak ilyenkor az új cuccokat kitesztelem és ha kell a kraft akkor már tudom egyből mit/hova/menyire állítsak ha esetleg kell.
Q9550: még akár ez is lehet a történet vége (bár fájna a szívem ezt meglépni) de nem zárom ki. Este talán lesz időm kicsit tesztelgetni újra.

HSM: Értem én persze.. Akkor lehet mégis csak együtt kéne húznom a procit meg a ram-ot aztán egyszer csak pár napi/heti/havi próbálkozás után sikerül belőnöm pöccre?! Bakker pont ez nem hiányzik nekem. I'm a simple user. Menjen pöc-röff amennyin kell, de ez nem ilyen egyszerű itt már látom. A végén eladom a francba az egészet és veszek egy notit o'szt csuma. :D

Most komolyan elgondolkoztam a notis témán. Csak akkor mivel sírdogálnám tele az i7 topikot nektek? A végén még unatkoznátok... :D

#nincsbennetarcsi

(#14027) HSM válasza Qru (#14026) üzenetére


HSM
félisten

Már írtam, ivel kéne próbálkoznod.... ;) Egy C0-nak olyan 1,35V Vcore és LLC OFF mellett simán vinnie kéne 3800-at. Ha BIOS ig se jut, akkor viszont BCLK limites lesz, akkor máshogy kell okoskodni.... [link]

Egyébként pedig kicsit sántít, amit mondassz, hogy "'Im a simple user. Menjen pöc-röff amennyin kell", mivel pöcc röff be lehet lőni egy olyan beállítást, amin én is használom, és nem érzem lassabbnak, mintha kihajtanám maximumra.... [link] És egy ilyen beállítást nem több összedobni 5 percnél, gyakorlatilag annyi tartalék marad így a cuccban, hogy hibád se lesz az 100%, és bőven túl lehet feszelni mindent az igényeihez képest... (Pl amit linkeltem jóval kisebb Vcore mellett is stabil, 1,2V alatt megy 4Ghz-et, ha kicentizem, 1,215V VQPI mellett sem hibázik semmi alatt és 1,275V-ot kap, és a memória is viszi ezt 1,55V alatt, és megkapja az 1,58V-ot, és így 100% lehetek benne, hogy nem lesz gáz a rendszerrel, akkor sem, ha letekerem a ventit, vagy éppen hidegfront miatt lassabban áramlanak az elektronok, és így már nem érnek át időben a procin és BSOD.... ;) ) Egy szó mint száz, kicentizett tuning nekem sose volt igazán stabil.... A kicsit is instabil rendszerrel meg aztán több gond van, mintha az ember hozzá se nyúlt volna... ;)

(#14028) Qru válasza HSM (#14027) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nem ez a gondom, a proci stabilitással nincs gondom (még ;] ), 3,8-on is szépen szalad 1,3V-al (bár nem tudtam még rendesen kitesztelni de úgy tűnik megy neki). Egyedül a ramot nem sikerül 1600-ra belőni CL7-ben stabilan. A jó öreg módszer itt nem válik be már látom, hogy először megnézzük a lap mit tud, aztán a ram és utána a proci.
Volt már integrált vezérlős procim de azokkal nem szívtam ennyit anno. :(

#nincsbennetarcsi

(#14029) keIdor válasza ImI87 (#14018) üzenetére


keIdor
titán

"És már úton van az 5870 is............"

...és bejött, amit mondtam, emlékszel? ;]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#14030) ImI87 válasza keIdor (#14029) üzenetére


ImI87
őstag

Igaz.......... :B
De mentésgemre legyen mondva, "ingyen" tudok cserélni.
És az ok a 4890CF ebben a lapban nem egészséges a hűtés miatt. Ha meg lapot cserélnék, kapásból buknék 20 rugót........ Így meg bukok 10-20% teljesítményt, de csak egy kártya lesz a kettő helyett, kapok helyette DX11-et (egyszer majd biztos lesz haszna) és fele fogyaztást. Szerintem ezek alapján jogos a váltás. :U De mondjatok vélemyént, kiváncsi vagyok ki mit gondol! 4890CF vs 5870 :F

(#14031) #97544192 válasza ImI87 (#14030) üzenetére


#97544192
törölt tag

keldor úgyis megkövezne, de 4890cf... dx11-nek nincs haszna, max. 2 játék miatt. :DDD
márpedig 4890cf erősebb mint az 5870... és ne mond, hogy nem buksz egy ezrest sem.

(#14032) laragirl83


laragirl83
őstag

Nálam elég problémás az UNCORE freq... 3200-on okés, de pl 3400on 1.3500V qpi sem elég neki... :(

gigabyte x670 aorus elite ax * 7800x3d * corsair icue h170i elite lcd * 32gb g.skill tridentz 6000 * sapphire 7900xtx nitro+ vapor x * samsung evo 980 pro 1tb * fractal design meshify 2 xl tgd * gigabyte g32qc

(#14033) keIdor válasza #97544192 (#14031) üzenetére


keIdor
titán

Nem kövezek én senkit, mindenkinek szíve joga eldönteni mit vesz. :K Az, hogy mit tartok értelmetlen döntésnek, már egy másik kérdés...

ImI, szerintem ez a jó döntés, de én (mint már írtam régebben is) nem vettem volna meg a 4890 CF-et. 1db-al húztam volna ki az 5870-ig! Én még azért nem vettem, mert már nem szeretek cserélgetni gyakran, meg driverekre is várok még. Meg megvárom, hátha egyszer az életben kijön az nV Fermi és lenyomja az ATi árát. :K GeForce az tuti nem lesz, elvből sem...

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#14034) laragirl83 válasza laragirl83 (#14032) üzenetére


laragirl83
őstag

3200hoz elég ez is, de felette már nem, sőt ha AUTOra rakom akkor alapórajelen is (2.66GHz) 1.3750Vot ad QPInak....!!

gigabyte x670 aorus elite ax * 7800x3d * corsair icue h170i elite lcd * 32gb g.skill tridentz 6000 * sapphire 7900xtx nitro+ vapor x * samsung evo 980 pro 1tb * fractal design meshify 2 xl tgd * gigabyte g32qc

(#14035) keIdor válasza laragirl83 (#14034) üzenetére


keIdor
titán

Ennyit tud. Ez változik procinként... nekem 3600MHz-hez kell 1,30V QPI

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#14036) laragirl83 válasza keIdor (#14035) üzenetére


laragirl83
őstag

Bahh :O

gigabyte x670 aorus elite ax * 7800x3d * corsair icue h170i elite lcd * 32gb g.skill tridentz 6000 * sapphire 7900xtx nitro+ vapor x * samsung evo 980 pro 1tb * fractal design meshify 2 xl tgd * gigabyte g32qc

(#14037) HSM válasza laragirl83 (#14036) üzenetére


HSM
félisten

Na most figyeljetek: nekem 1,375V kell a STABIL 3200 hoz is. :U A legtöbb teszt lefut akár 1,35V 3600Mhz-en is, de a hyperpi lefekteti a masinát.... Ami még érdekes, hogy 2800Mhz-es uncore meg röhögve megy 1,215V VQPI-vel is..... Na erre varrjatok gombot, ha tudtok! ;]

(#14038) mpierre válasza keIdor (#14033) üzenetére


mpierre
veterán

Nos igen, ezt az elvet követve van most egy 4850-em, majd tavasszal jön az 5870. Csak előtte még becsúszik egy vertex a gépbe, hamár.... Már vágom a centit, 2 hét.

HSM: Nekem 1,335V elegendő a 3400 Uncore-hoz, az érdekes csak az, hogy proci sebesség függő, hogy mennyi kell neki.

Pl: 160×21 proc (3360MHz), 10×160 (1600MHz) RAM, 20×160 (3200MHz) Uncore megy 1,2125V Vcore, 1,5V RAM, 1,195V Uncore mellett.

Pl: 200×21 proc (4200MHz), 8×200 (1600 MHz) RAM, 17×200 (3400MHz) Uncore megy 1,4375V Vcore, 1,5V RAM, 1,335V Uncore melett.

[ Szerkesztve ]

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#14039) laragirl83 válasza HSM (#14037) üzenetére


laragirl83
őstag

Intel spec szerint mennyi az alap QPI fesz és mennyi a max? 1.4V?
3400on nekem is elmegy gép, játékok órákig, de LinX-el rögtön reset...

gigabyte x670 aorus elite ax * 7800x3d * corsair icue h170i elite lcd * 32gb g.skill tridentz 6000 * sapphire 7900xtx nitro+ vapor x * samsung evo 980 pro 1tb * fractal design meshify 2 xl tgd * gigabyte g32qc

(#14040) HSM válasza laragirl83 (#14039) üzenetére


HSM
félisten

Intel szerint 1,35V a maximum, az én lapomban, az én procimmal 1,175V az alap. (Nem tudom, ez standard-e, de a másik D0 920-amnak is ennyi volt, a C0-nál nem néztem)
Néhányan használták hónapokig 1,4V-on, sőt, sokszor olvasni 1,45V-ról is. Én azért inkább nem megyek 1,35V fölé, inkább visszavettem 2800Mhz-re és 1,275V-ra, elég nekem úgy, 3675Mhz-es proci mellett. Így sem kicsit gyors... ;] És így kicentizve sincs a rendszer, tuti stabil, és nyugodtan is alhatok. :D

[ Szerkesztve ]

(#14041) katt777 válasza Cyberpunk (#14023) üzenetére


katt777
félisten

Én meg, így próbálgatva a beállításokat, úgy látom, hogy a CL7-nek az Enhanced Halt State tesz be; ha ez be van kapcsolva, akkor felugrál az órajel (legalábbis monitorozó progik szerint) 2.9GHz-re, hiába 2.8 lenne a max turbóval. Esetleg még a turbó is becseszhet, azt még nem néztem, nem tudom Qru eljutott-e addig.

HSM: Rossz hasonlat, tud az menni murván is 300-zal, csak úgy kell beállítani a felfüggesztéseket, no és a szárnyakat. Kanyar mondjuk inkább ne legyen... :DDD

Azt azért megnézném, hogy pöcc-röff hogyan futtatsz akár csak egy 2GB-os Linx tesztet 5 p alatt; ahhoz nagyon komoly tuningot kéne pöcc-röffentened hirtelen. :N

Az az 1.375V szörnyű! Nem lehet, hogy másnak kéne ott feszt adni, nem feltétlenül a procinak? :F Viszont nálam alapból 6400 a QPI, és 3200 az uncore. Ha magas az 1.4V+, akkor miért annyit ad az ASRock? És amúgy is, ez a lap valamiért nem kényeskedik, azaz nem vörösödik el egy kis extra fesz láttán. :U (Mondjuk azért nem adok 1.7-1.8V-ot a RAM-oknak, inkább 1.654 legyen. Asszem a turbós alap órajel is inkább 1.654V lesz és CL8, mint 1.669 és CL7. De a lap szerint nem gázos ez a fesz, ASUS más bevörösödött volna.

Dare2Live: Mondtam én, hogy kell oda kakaó.

Qru: Úgyis beírom +1x, egyébként meg teljesen szakmai jellegű hsz-ok, és véletlenszerűnek tűnik a törlődés. Talán RIOS bug.

Vegyél i7-es notit. :P Ha már a 33k-s RAM-ra nem sajnáltál 52k-t... :U Q9-esek 600k körül már elérhetőek, szóval sokkal talán nem is kerül majd többe... :P

ASRock pont jó pöccre belőtt beállításokhoz. Fentebb írtam, nézted turbó és EHS nélkül?

BR4D: ATI-nál azért érdemes fejleszteni, ha megteheted, mert az új szériákkal párhuzamosan szarják el a régiek támogatását, ergo 48xx karikkal előbb-utóbb azt fogjuk észrevenni, hogy vagy egy új játék nem megy, amelyhez új driver kéne, vagy a régiek halnak be az új driverrel.

laragirl83: Mit aggódsz, az ASRock alapból 1.480V-ot ad neki, és tuninghoz nem is árt, ha azon hagyjuk. (Alapból elvan 1.2V-on.)

Megvan a 212+. Hát, alapból jó (55°C-os Linx alatt, mint a Z600), 3.4GHz-en viszont Linx már az egyik magot 68°C-ra küldi, ami mondjuk még elmegy a stock cooler 85°C-ával szemben, de a Z600 63°C-os volt ugyanitt. Asszem, 4GHz-hez kelleni fog a 2. venti rá. Majd szülök egy újabb cikket logoutra a 3 hűtőről.

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#14042) Zájec válasza katt777 (#14041) üzenetére


Zájec
veterán

"Mit aggódsz, az ASRock alapból 1.480V-ot ad neki, és tuninghoz nem is árt, ha azon hagyjuk." :Y az jó sok..

tényleg 1.48v-t ad alapból az Asrock lap a qpi/vtt-nek :F nemá...

és milyen tuningoz kell ennyi ?, erre kiváncsi lennék...

(#14043) HSM válasza katt777 (#14041) üzenetére


HSM
félisten

De, meglehet, hogy másnak kéne fesz.... :U De amivel próbálkoztam, nem vált be... :( Annyira meg nem izgatott, hogy szenvedjek vele.... :U
Az az érdekes, hogy csak a BCLK-t növelem a jelenlegi beállításokhoz képest, és nem jó, hiába adok Vcore-t, nem segít, viszont ha felviszem 1,335V-ról a QPI-t 1,375V-ra, egyből lefut a Hyperpi.... Ebből gondoltam, hogy ez kell neki.... Az IOH fesz nem segített (+0,05V, első körben), PLL fesz se fel, se le (-0,1V, +0.04V) nem változtatott...

(#14044) katt777 válasza Zájec (#14042) üzenetére


katt777
félisten

Zájec: Pedig de! :K És nem is piros, és nem is melegszik a lap (bírja ez, fapados :DDD - ráadásul van 2 év gar rá). 3.4GHz most annyival megy, de lehet, megpróbálom még lejjebb venni, csak akkor mintha nem futott volna le rendben a Lynx. Bár mondjuk gyári hűtővel melege is lehetett.

HSM: Akkor nem túl jó procit fogtál ki... :(((

Megyek, megnézem azt a 4GHz-et végre...

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#14045) HSM válasza katt777 (#14044) üzenetére


HSM
félisten

Azért megteszi... ;]

Hyperpi-t futtass... Nekem minden ment 3600-as Uncore-al is, csak a hypepi nyírja ki az uncore-om 3200-on 1,375V alatt.... ;] ;]

[ Szerkesztve ]

(#14046) ADAM1337 válasza Zájec (#14042) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

lehet kicsit sok a qpi/vtt drop. :U

(#14047) Qru válasza laragirl83 (#14039) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Max-ra 1,35V-ot ha jól tudom. Nekem alapból 1,15V-ot ad a lapom.

ImI87: Jobban jártál, hogy kiszálltál a CF-ből sztem.

katt777: Van RIOS bug topik, írj be oda. Érdekes nekem 1 hsz-em se tűnt el, legalábbis nem tűnt fel még. :D

Rögtön 2-t is veszek. :D Am ne fájjon már, hogy mire b@aszom el a pénzem. ;)

#nincsbennetarcsi

(#14048) Zájec


Zájec
veterán

(#14044) katt777 :: ne viccelj már , 1.35v az adható max. az Intel szerint...

ennél több nem javasolt és elég is egy 24/7 tuninghoz...

erre az a fapados asrock lap 1.46v-t ad alapból,,, hát ez elég gáz, én ezzel nem büszkélkednék egy picit sem.... :B

ja és nem a lapodat teszi tönkre és nem is az melegszik a qpi/vtt fesztöl, hanem a procid !! és a procidat fogja tönkretenni, azt pedig nem fogod tudni gariztatni... :(

(#14046) ADAM1337 :: vagy az Asrock nem kapta meg az intel specifikáciokat :U

(#14049) keIdor válasza Zájec (#14048) üzenetére


keIdor
titán

Vagy AsRock szimplán leszarja. :DDD :N

Más: PLL fesz a proci melyik része? Mármint a PLL... érdekes a Penryn generációnál 1,5V volt az alap, itt a Nehalem-nél 1,8V. :F Próbálok rágyünni mi lehet ez a procin belül... melyik rész...

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#14050) katt777 válasza HSM (#14045) üzenetére


katt777
félisten

Nyírja azt a Linx is. Most szívok, mert ez a 212+ olyan, mint anno a CF volt: tesztekben kurva jól mutat (állítólag 85°C-ra hűtött egy 1.4V-on hajtott i920-at), gyakorlatban meg egy kalap szar. 4GHz-en elindítok egy Linx-et, aztán 1 p alatt 90°C-osak a magok. Hát, ennyit a gyári hűtő is tudott. :( :((( :W

Zájec: 1.48-at, legyünk pontosak. Azért igyexem visszavenni, ahol lehet (alapon 1.2V, 3.4-re is visszavettem 1.34V-ra), ahogy a RAM-oknak sem adok + feszt csak azért, mert még nem piros. A proci is garos. Amúgy nem lehet, hogy éppen, mivel 1szerűbb user-ek veszik az ASRock-ot, van benne védelem ilyen túlfeszelés ellen (tudod, japanese made capacitors :DDD ), és azért nem pirosodik ott, ahol érzékenyebb lapok már igen?
Amúgy vajon miért ad 1.48-at VTT-re, ha minden más specifikációt (kivéve /sze RAM fesz) ugyanúgy ad be, mint az ASUS és a többiek?

Keldor papa: 1.86V ASUS-nál és ASRocknál is. Amúgy én is leszarom: ha a lap gyártója szerint nem gond, és auto annyit ad (hagyhatnám az auto 1.8V RAM-ot is), ki vagyok én, hogy ezt állítgassam? Nem tehetnek felelőssé, ha bárminek baja esik; a userek 90%-a összerakja a cuccot, beállítja auto-ra, és használja (csak Qru keresi mindig a csomót a kákán :U ). Ilyenkor mi van?

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.