Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#21351) AirBooms válasza subaruwrc (#21350) üzenetére


AirBooms
addikt

Így van, én sem barkácsolnék. A Tody féle 5k-ért szerintem király. Én is azt vettem volna, ha tudtam volna utalni a srácnak (csak éppen nem működött az a gépem, mert az volt szétszedve, amin az AXA-s iBanq programom van, s enélkül nem tudtam utalni), így meghiusult a biznisz... De persze nem akarlak rábeszélni, szabad a pálya... ;)

(#21352) szacsee válasza subaruwrc (#21348) üzenetére


szacsee
nagyúr

Meg akartam én is nézni 3,8-on, de a beállításaim elfelejtettem...
Jó öreg C0-m van, magas VID-el, de sebaj.
Adtam neki bios 1,35V-ot, QPI-nek 1,34-et
Oszt 181 biciklin 8x ramszorzó, 17x Uncore, 36x QPI és betöltés után linx indulna épp fagylalt.
No sebajj bios 1,375V linx indít, megy.. pár másodperc fagylalt BSOD-vel, de abba is belefagyott. :DDD
Most nem tudom mi lehet, mert ugye 6,5G QPI és 3,07G Uncore-nak elég kellene legyen 180-as biciklin az 1,34V QPI ... vagy C0-nál mégsem?
Esetleg nagyon tré a proci és több fesz kellene neki? :F
Biztosat is tudok, de nem akarom feleslegesen magas QPI-vel járatni, ha nem muszáj.

(#21353) subaruwrc válasza szacsee (#21352) üzenetére


subaruwrc
félisten

vcore kevés gondolom főleg ha droppol a lap

AirBooms

most biztos nem nálam fog kikötni, hoszabb tervezési idő kell.

(#21354) MPowerPH válasza jones965 (#21347) üzenetére


MPowerPH
félisten

Azért víz ide vagy oda, melegszik rendesen. :)

Don't Tread On Me

(#21355) MPowerPH válasza MPowerPH (#21354) üzenetére


MPowerPH
félisten

Nekem ezt tudja a sima léghűtés zárt házban, bár ugye több ponton is sántít az összehasonlítás. És lehet, hogy a víz ereje nagyobb tdp-n jön ki, bár nem hiszem.

Don't Tread On Me

(#21356) Qru válasza szacsee (#21352) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

UD4P + C0 kombóm van szintén, kell oda 1,36V QPI fesz. Nekem gyakorlatilag meg sem moccan a cucc ha nem 1,36V-on van. :(

#nincsbennetarcsi

(#21357) adamssss


adamssss
veterán

Sziasztok.
Ez a hőmérséklet ilyen, fesz és blck mellett átlagos? i7

Köszi

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#21358) MPowerPH válasza adamssss (#21357) üzenetére


MPowerPH
félisten

Szerintem nagyon rendben van. :) Mivel is hűtöd?

Don't Tread On Me

(#21359) Qru válasza MPowerPH (#21358) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Mugen 2 ha jól emlékszem...

#nincsbennetarcsi

(#21360) MPowerPH válasza Qru (#21359) üzenetére


MPowerPH
félisten

Akkor meg annál inkább nagyon jó eredmény. :K

Don't Tread On Me

(#21361) Qru válasza MPowerPH (#21360) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Mugen zsír hűtő. Havernak is volt a D0-án és marha jól és halkan teljesített.

#nincsbennetarcsi

(#21362) adamssss


adamssss
veterán

Megnyugodtam srácok, köszi szépen.
A paszta amúgy mx3. :R

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#21363) MPowerPH válasza Qru (#21361) üzenetére


MPowerPH
félisten

Akkor csak nekem nem jött be valamiért. :( Én szenvedtem vele rendesen.

adamssss: Igen, paszta sokat dob. Hiába szenvedés felkenni, néha legszívesebben lehúznám a wc-n. De kompenzálja a jó vezető képessége.

Don't Tread On Me

(#21364) bigdigit


bigdigit
addikt

Bocsi,hogy beleszólok de létezik olyan X58-as lap amihez jó a 775-ös felfogató?Nekem is waterchill extreme blokkom van és jó lenne ha rálehetne paszírozni...

(#21365) MPowerPH válasza bigdigit (#21364) üzenetére


MPowerPH
félisten

Persze, van pár olyan lap. Gene, Bloodrage pl. Zotac-nak is van olyan lapja asszem

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#21366) AirBooms


AirBooms
addikt

Na, megint itt kérdezek... :Y

Ti hogy rakjátok házba az alaplapotok? A házba kis furatos csavarokat teszünk, amibe az alaplapot rögzítő csavarokat tekerjük. Eddig OK. De az alaplap és a csavarok közé kell alátét? Ti raktok? :F

Ha az R2E-t rögzítem az alaplapba, s (szemből nézve) az alsó három csavart is betekerem, akkor nem indul el az alaplap. Viszont ha ezeket kihagyom, akkor is brummot csinál a hangkártya, ha erősítőre kivezetem a hangot. Korábban ezt nem csinálta a Gene-vel, ott viszont ugye pont az alsó három csavart nem kellett használni, mert az mikroATX-es. Gyanús nekem, hogy itt valami földelés vagy rövidzár gond van...

[ Szerkesztve ]

(#21367) Vaszil76


Vaszil76
tag

Sziasztok köszi a válaszokat! Én még mindig dilemmában vagyok, mert ajánlottak procikat: 930-as 83000 ft, 960-as 135000 ft, 980x 240000 ft-ért. 2 x 5870 cf-hez, biztos elég a 930-as? Valaki nem tudna segíteni, akinek hasonló konfig van?

(#21368) Qru válasza MPowerPH (#21363) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Elég könnyű ferdén felrakni, nekünk is csak másodjára sikerült jól feltenni. MX2 vagy a Zalman pasztát használom, mikor éppen melyikből van. MX2 még egész jól kenhető/leszedhető, Zalman az etalon nálam ilyen téren de az rosszabb is pár fokkal.

AirBooms: Lehet de én nem szoktam. Mikor még lelkes voltam pakolgattam de 965P DS4-em óta nem szöszölök vele. Csak a procihűtő hátsó merevítőjénél van szigetelő alátét, máshol nem használok (meg műanyag távtartókat sem, mert azokat kiszedni eléggé macerás).

mod:

Vaszil76: Felesleges a drágábbat venned, a 930 bőven elég lesz.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#21369) jeni válasza AirBooms (#21366) üzenetére


jeni
félisten

Az alaplap és a csavarközé már biztonsági okokból nem érdemes tenni szigetelt alátétet. Ugyanis az földelés szempontból előnyős a ha felesleges kóbor elektromos jelet a ház révén elvezeti.
ha mégis kívülről a házat érné egy nagy feszültség.pl: villám akkor annak már mindegy,mert akkor sem segíthet ha teszel szigetelt alátétet a csavar és az alaplap közé.

(#21370) gombcomp válasza AirBooms (#21366) üzenetére


gombcomp
senior tag

Mivel a szélén vannak a furatok viszonylag könnyen tudsz szigetelő
gyűrűt (alátétet) rakni a ház és az alaplap közé.Ha másképpen nem akkor valamilyen
könnyen leszedhető ragasztóval (pl.Technokol) rögzíted az alaplaphoz.
Ha így van összerakva akkor a csavar+ház + föld érintkezik,és nem zár
alul rövidre semmit,
...vagy megkeresed hogy melyik zár rövidre, és oda műanyag távtartót teszel
a fém helyett.(nem kell hogy csavaros legyen,jó a "bepattintós" is)

"Ha őseink is elszaladtak volna, valahányszor nehéz idők jöttek, ma üres lenne ez az ország." - Wass Albert

(#21371) mpierre válasza AirBooms (#21366) üzenetére


mpierre
veterán

Én rakok alátéteket a csavar alá és a deszka közé. ~0,5mm puha, esetleg papír alátétet, és nem tekerem tökig a csavart. (Egy régebbi - kodegány - házhoz kaptam cirka 20 db piros színű alátétet, azok költöznek házból házba. A papírt azért írtam, mert volt olyan összeszerelésem, ahova az került.)

Szerk: Off.

Jut eszembe: Én akkor jártam, így mikor egy is furatos csavart bennhagytam a deszka közepén... :DDD Mire rájöttem, már a baltát fogtam, hogy kettéhasítom.

[ Szerkesztve ]

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#21372) AirBooms válasza mpierre (#21371) üzenetére


AirBooms
addikt

Köszönöm mind a négyetek válaszát! :R
Viszont ketten raktok, ketten nem. Ketten ajánljátok, ketten nem! Most mit tegyek? :B :F
Az biztos, hogy valamiért nem tetszik a lapnak, ha csak úgy betekerem a csavarokat.
Amúgy egy ideje már én sem rakok, de ahogy mpierre is írta, régen én is használtam azokat a piros színű alátéteket, amiket valamelyik codegen házhoz adtak...
Szóval jó lenne tudni, mi a helyes... :U

(#21373) Vaszil76


Vaszil76
tag

Akkor megveszem a 930-ast, a megmaradt pénzből veszek egy ssd-t! Most egy 300 gb velociraptor van, majd ez jó lesz háttértárolónak. Ha veszek egy 64 gb-os ssd-t, a rendszer lefoglalja a felét! A rendszeren kívűl mit szükséges még rátenni? Vírusírtót? Minden mást a háttértárolóra?

(#21374) AirBooms válasza Vaszil76 (#21373) üzenetére


AirBooms
addikt

Én nem raknám a vírusírtót sem az SSD-re. Sőt, ha win7-et raksz fel, akkor vírusírtót sem raknék fel - a win7 vírusirtója a legjobb nyolc írtó motorját használja (igaz, egyszerre csak négyet)... ;)

(#21375) keIdor válasza AirBooms (#21374) üzenetére


keIdor
titán

Van a Win7-nek saját virusírtója? Ez nekem új...
Hol tudom aktiválni?

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#21376) jeni


jeni
félisten

hello
a gépemet tesztelve 1,65V beállítások mellett ( a többin autó üzemmódban) 1333MHz-n a OCZ i7 extreme memóri Tri kit nem fagy le a gép játék és netezés alatt sem.
A 1600Mhz állítva oda mehet az 1,65V és többi maradhat autón vagy mást is kell állítani a a memória 1600Mhz eléréshez,és stabil működéséhez?

(#21377) Vaszil76


Vaszil76
tag

Win 7 64 bit ultimate megy fel! Defenderre gondolsz?

(#21378) jeni válasza keIdor (#21375) üzenetére


jeni
félisten

ha nem tévedek a win 7 ultimate tartalmazza a Defender programot,ha AirBooms erre gondolt

(#21379) MPowerPH válasza AirBooms (#21374) üzenetére


MPowerPH
félisten

Jah, de azért az enyémet jól teleengedte trójaival. :((( Vipre egyből leszedte....

Vaszil76: Elég drágán veszed azt a 930-ast. :U Box-os verziót 3 év garival lehet kapni 64k körül... :U

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#21380) keIdor válasza jeni (#21378) üzenetére


keIdor
titán

Az nem vírusírtó, hanem spyware ellen van.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#21381) AirBooms válasza keIdor (#21375) üzenetére


AirBooms
addikt

Security Essentials 2010 és ingyen letölthető! Érdemes kipróbálni! A nyolc legjobb vírusírtót vették meg (persze erről akkor egyik cég sem tudott), mindegyikről leszedték a csili-vilit, mindegyikből azt hagyták meg, ami az előnye. Kaspersky, Nod, Norton, stb vannak benne. Egyszerre négy motorja működik (hogy éppen melyik négy, azt a ő dönti el). S az a vicces, hogy ez a négy egyszerre gyorsabb és kevésbé terheli a procit, mint mondjuk a NOD32 önmagában. :K Már bánom, hogy pont a win7 megvásárlása előtt hosszabítottam meg a NOD32 licenszem... :U

(#21382) niklebi válasza AirBooms (#21372) üzenetére


niklebi
senior tag

Hali!
Azt nem tudom,hogy mi lenne a helyes megoldás,de én tettem alátétet az alaplap alá. Sőt még a ház csavarja alá is,igaz más okból mert elég rendesen elvolt csúszva a hátlapi kivezetés. Ilyen megoldással: A leszorító csavar alá is tettem műanyag alátétet.
Az előző hsz-ben feltett kérdésedre nem tudom mi okozza hogy nem tudod indítani a gépet.
Szerintem a lefogatásnál keresd a hibát. Nekem 1 év alatt egyszer sem volt az R2E-vel ilyen gondom, pedig minden lefogató csavar a helyén van és jól meg is van húzva.
Remélem sikerül megoldani :)

(#21383) AirBooms válasza niklebi (#21382) üzenetére


AirBooms
addikt

Megkérdezhetem, honnan szereztél ilyen műanyag "akármit"?
:R

(amúgy elképzelhetőnek tartom, hogy ez a hidegindítási probléma is összefüggésben van azzal, hogy a lap rögzítésénél valahol zárlat vagy földelési gond van). Tegnap pl. villanykapcsolót szereltem, ezért lekapcsoltam a villanyóránál a főbiztosítékot. Majd mikor végeztem, visszakapcsoltam. Erre bekapcsolt a számítógép... :B :U

(#21384) DLDKox válasza AirBooms (#21383) üzenetére


DLDKox
aktív tag

Azért kapcsolt be a géped mert a BIOS-ban be van állítva hogy áramszünet esetén kapcsoljon vissza a gép ;)

(#21385) gombcomp válasza AirBooms (#21381) üzenetére


gombcomp
senior tag

A Security Essentials csak tuti jogtiszta licensszel működik.
Telepítés előtt telepíti az ellenörző ActivX-et,ha nem tuti akkor
jön az "Ön szoftver hamisítás áldozatává vált" üzenet.
Amúgy tökéletesen működik,frissíti magát,real time véd stb.De csak
otthoni,privát (1db) gépre szól a licensze.
Nagyvállalati környezetben A Microsoft Forefront Client Securty nevű
programot ajánlják a managelhetőség miatt.

"Ha őseink is elszaladtak volna, valahányszor nehéz idők jöttek, ma üres lenne ez az ország." - Wass Albert

(#21386) niklebi válasza AirBooms (#21383) üzenetére


niklebi
senior tag

A műanyag "akármit" a melóhelyen csinálták nekem a kollégák. :D De Neked jó lesz szerintem bármilyen műanyag alátét ami méretben megfelelő. Nekem csak azért kellett ilyeneket csinálni mert meg kellett emelni a lapot,hogy a hátsó kivezetések jó helyen legyenek.
Tegnap pl. villanykapcsolót szereltem, ezért lekapcsoltam a villanyóránál a főbiztosítékot. Majd mikor végeztem, visszakapcsoltam. Erre bekapcsolt a számítógép...
Hát szerintem is ez arra utal,hogy valami van a rögzítéssel. Azt,hogy a Bios-ban lehet ilyeneket beállítani én még nem hallottam. :U
Amit linkeltél vírusirtót arról ezt találtam :F Szerintem csak az eredeti a jó amit a Microsoft oldaláról lehet tölteni. A szöveg ami a linkre mutat az a hamis vírusirtó neve.

[ Szerkesztve ]

(#21387) gombcomp válasza niklebi (#21386) üzenetére


gombcomp
senior tag

BIOS-ban a power-managementben van ez a lehetőség.
Valami ilyesmi : ....when AC power lost, turn on computer, vagy last state
vagy nothing stb.
Az eredeti vírusirtó X86-ra és XP alá tőlem letölthető,mivel ingyenes. :K

[ Szerkesztve ]

"Ha őseink is elszaladtak volna, valahányszor nehéz idők jöttek, ma üres lenne ez az ország." - Wass Albert

(#21388) AirBooms válasza gombcomp (#21385) üzenetére


AirBooms
addikt

Természetesen jogtiszta lisensszel működik, nem értem, mi ezzel a gond? Így is ingyen van egy "legjobb" vírusírtó... Azt sem értem, hogy azzal mi a gond, hogy otthoni, egy gépre szóló a licensze. Vagy aki itt érdeklődött, hogy egy gépet rakna össze, valójában egy vállalati környezetre gondolt? A ForeFront jelenti a vállalati megoldást, ami már akár egyszerre mind a nyolc vírusírtó motort is képes kezelni - de ezt nem éreztem fontosnak megemlíteni. ;) :F

[ Szerkesztve ]

(#21389) gombcomp válasza AirBooms (#21388) üzenetére


gombcomp
senior tag

OK! :R
Csak azért említettem meg,nehogy pofára essen az akinek
valamilyen jóféle tört verziója van.
Nekem jó ideje minden oprendszerből eredeti van,már kicst untam a
sok újratelepítést. :K
Az otthoni licenszet üzleti célra pl. vállalkozás elvileg nem használhatod.

[ Szerkesztve ]

"Ha őseink is elszaladtak volna, valahányszor nehéz idők jöttek, ma üres lenne ez az ország." - Wass Albert

(#21390) AirBooms válasza gombcomp (#21387) üzenetére


AirBooms
addikt

Igen, ebben a bekapcsolós dologban igazad van (BIOS), közben rájöttem... Viszont azt még mindig nem értem, hogy miért nem indul el a bekapcsológombra leállítás után. Ez azóta van, amióta lapot cseréltem, vagyis az R2G-t R2E-re cseréltem - nekem gyanús, hogy összefügg a zárlattal, vagyis a lap lecsavarozásával.

niklebi: nem tudom, amit én linkeltem a vírusírtóról, nálam jól jelenik meg, az a microsoft eredeti oldala. S ahogy gombcomp is írta, ingyenes. Csak jogtiszta legyen az oprendszer

(#21391) niklebi válasza AirBooms (#21390) üzenetére


niklebi
senior tag

Nem is azt írtam,hogy a link rossz,hanem a szöveg amivel a linkre utalsz.
Erre gondoltam "Security Essentials 2010" ez konkrétan a hamis szoftver neve!
Ha valaki csak beírja a keresőbe akkor az lehet,hogy nem az eredetit fogja letölteni.
Én erre gondoltam.
Amúgy én már le is töltöttem a hivatalosat,igaz kipróbálni nem mostanában fogom.

[ Szerkesztve ]

(#21392) keIdor válasza gombcomp (#21389) üzenetére


keIdor
titán

Én mindig újraindítom a számlálót, 1 évig legálisan is használom így. :DDD Így is jó neki?

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#21393) pincehely


pincehely
addikt

Lecseréltem a Cm 690-et, egy HAF 922-re.
10 fokot csökkentek a hőfokok, miközben jóval halkabb is gép sokkal.
Mint egy vízhűtés :DD , csak hangosabb. :((

http://kefetemap.deviantart.com/

(#21394) AirBooms válasza niklebi (#21391) üzenetére


AirBooms
addikt

Látod, ebben lehet, hogy igazad van, bár vagy két hete csücsültem végig egy Windows7 tanfolyamot, s ott bennem úgy maradt meg, hogy "Security Essentials 2010". Ezek szerint rosszul. Akkor csak simán Security Essentials.
Köszi! :R

(#21395) Qru válasza gombcomp (#21385) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nem csak azzal működik. ;)

#nincsbennetarcsi

(#21396) kpal válasza Vaszil76 (#21367) üzenetére


kpal
veterán

Nehogy már játékra 980x-et 240000 ft-ért megvegyél :Y semmi értelme.

(#21397) laragirl83 válasza pincehely (#21393) üzenetére


laragirl83
őstag

Nálam is ez volt a sorrend, CM690-->HAF922, sokal jobb! És szebb! :K :B

gigabyte x670 aorus elite ax * 7800x3d * corsair icue h170i elite lcd * 32gb g.skill tridentz 6000 * sapphire 7900xtx nitro+ vapor x * samsung evo 980 pro 1tb * fractal design meshify 2 xl tgd * gigabyte g32qc

(#21398) troly válasza Vaszil76 (#21373) üzenetére


troly
tag

a 930-as az elég.Bár itt a PH-n találsz 920-asokat. Az is megteszi és olcsóbban is kijössz. A sebesség kedvéért mindent érdemes SSD-re rakni. csak azt nem tudom hogy mennyire csökken az élettartama ha minden arról fut, mert ugye ez még nem tisztázott ha jól tudom. Bár nálad a raptorral se lesz gond.

"Ha poros a PC, ne mosd ki slaggal !"

(#21399) AirBooms válasza troly (#21398) üzenetére


AirBooms
addikt

Rohadtul nem érdemes mindent az SSD-re rakni. Ha jól emlékszem, 64 GB-set akart venni, s ha azzal számolunk, hogy jó esetben lát belőle 60 GB-t, s az SSD-t a gyors működés miatt nem tanácsos 70 százaléknál jobban megtölteni, akkor könnyen kiszámolható, hogy lényegében az oprendszert, s legfeljebb még a gyors rendszerindulást befolyásoló programokat érdemes csak rátelepíteni.

(#21400) dime27 válasza AirBooms (#21399) üzenetére


dime27
őstag

Nekem Intel X-25M van igaz az 80Gb-os viszont szerintem nagyon jo és télleg állatgyors igy a rendszer nálam fentn van rajta minden lényeges progim igy még van 51Gb szabad helyem honapok ota megy rajta a win7 semmilyen lassulást nem tapasztaltam idáig mindenkinek csak ajánlani tudom! :K :U

Google Pixel 6a+iPad 2021

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.