Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2001) Ottoka válasza Senki9876 (#1999) üzenetére


Ottoka
őstag

Igen, és mennyivel gyorsabb a core i7, ez is vedd figyelembe. Gondolom nem 1 hónapra veszed, a többletköltség leveítve arra az időre míg használod már egész más színben tünteti fel a dolgot.
Másik a deneb gépen nagyot buksz, mert az amd-nek gyorsan engednie kell az árából, hogy jelentős teljesítmény különbséget valahogy ellensúlyozni tudja, szal a megjelenési ár nagyon gyorsan rohamosan esni fog.

[ Szerkesztve ]

Mezőhegyes

(#2002) tome.jr


tome.jr
addikt

Egy meghajtott 920 nem is marad le nagyon a 965-höz képest.

[link]

Multi GPU-ban is tartaná magát szerintetek a meghajtott 920?

(#2003) szki válasza Ottoka (#2001) üzenetére


szki
őstag

Bocs, de az áron akkor van bukás, ha el akarja adni pár hónap után a konfigot, és közben nem használta eleget a gépet!

2009-ben veszek egy erős új konfigot. Kíváncsian várom a nagy árversenyt, hogy nehezen tudjak dönteni Ci7 920 és Deneb PhII 940/945 között!

(#2004) sniper elite


sniper elite
senior tag

Megjött a "Fekete Démon" :)) Hűtője amúgy nagyon durva, végre nem spórolt vele az intel!

[link]
[link]
[link]

(#2005) whitehand válasza Senki9876 (#1999) üzenetére


whitehand
senior tag

+ ddr3 +~20% teljesitmény plusz + olyan alaplap amibe belemegy nvidia meg amd többkártyás rendszer....

(#2006) beteg válasza sniper elite (#2004) üzenetére


beteg
őstag

:C

Csak futni kell!

(#2007) leviske


leviske
veterán

Hehe. Az Intel marketing osztálya rákapcsolt... Vagy csak én látok a bit-tech oldalán mindenhol Nehalem reklámot? (Még ott is, ahol eddig semmilyen reklám nem volt.) :DDD

(#2008) szilva01 válasza leviske (#2007) üzenetére


szilva01
őstag

LOL This is fun! LOL :D

(#2009) Speed válasza SzlobiG (#1998) üzenetére


Speed
őstag

Sose azt nézd, hogy mi van , hanem , hogy mi lesz ez a nem mind1 :D Én bemertem válalni hogy a jólműködő gépemet lecserélem bár lehet meg fogom bánni :D :B :D

\\\--->>> HUN eXtreme OC Team <<<---///

(#2010) Speed válasza sniper elite (#2004) üzenetére


Speed
őstag

Hmm ez igen szép darab. :))
Má bocs, hogy beleszólok, de néztem multkor a képket meg a config leirásodat, rammból azért velehettél volna valami vadasabb kiadást is :B

\\\--->>> HUN eXtreme OC Team <<<---///

(#2011) sniper elite válasza Speed (#2010) üzenetére


sniper elite
senior tag

Lesz is kicsit később... most nem tudtam rendelni sajnos jobbat, de ez se rossz annyira! :) Ahogy lesz bővebb kínálat, akkor már tudok rendelni ramot is!

(#2012) Laraxior válasza Speed (#2010) üzenetére


Laraxior
titán

inkább mesélj az E0-s Q9550emről :P hogyan megy? ;]

- Konfig 1.0: Z790F, 14700KF, 32GB, RTX4090, Thor 1200W, 7000D, Odyssey G9 49" oled - Konfig 2.0: x299 Dark, 9980XE, 48GB, 1080HoF, EVGA 850W, Z906, S90C 77" oled

(#2013) Speed válasza sniper elite (#2011) üzenetére


Speed
őstag

Jaja én is kénytelen vagyok az USA-ból rendelni mert itt igencsak szegényes a kinálat sajnos pontosan ahogy mondod :(

\\\--->>> HUN eXtreme OC Team <<<---///

(#2014) Speed válasza Laraxior (#2012) üzenetére


Speed
őstag

Hmm egész jó, közel felveszi a versenyt a régi Qx9770-emmel pedig az nagy szó ám, de kb. 2nap és már másnál táncol :( , mert csak rábeszéltem magam a Core i7-re :D :B :B

\\\--->>> HUN eXtreme OC Team <<<---///

(#2015) sniper elite válasza Speed (#2014) üzenetére


sniper elite
senior tag

Core i7 965 lesz? Szerintem aki vált az ne adja alább, csak azért kérdem :K

[ Szerkesztve ]

(#2016) SzlobiG válasza sniper elite (#2015) üzenetére


SzlobiG
félisten

Persze, egyből vegyen mindenki 200+K-s procit aki vált.:D

(#2017) Szajbee


Szajbee
tag

Szép estét corei7 tulajok!

Kinek milyen ram dübörög a proci mellett? Most váltok én is, és nem találok, csak ezt:

Corsair XMS3 DDR3-RAM 6GB PC3-1333 Kit

Vélemény erről? Tuning lenne, arra megfelelő? Vagy ki milyet rendel és honnan? Már csak a memória hiányzik az üdvösséghez.

Előre is köszi a segítséget skacok :)

[ Szerkesztve ]

(#2018) sniper elite válasza SzlobiG (#2016) üzenetére


sniper elite
senior tag

Jól beszélsz... :DDD

(#2019) Speed válasza sniper elite (#2015) üzenetére


Speed
őstag

Nem most veszek egy normális lapot meg valami nagyon jó rammot, a proci egyenlőre ismerkedés képpen csak egy i920-as lesz de ez később ha megszeretem valószinű fejlesztés álldozata lesz :D

\\\--->>> HUN eXtreme OC Team <<<---///

(#2020) Speed válasza Szajbee (#2017) üzenetére


Speed
őstag

Ezt a rammot ha rám halgatsz nem veszed meg én nézelődtem az XS-en és meglestem mik a jók mostanában. Jó ram kell ami most Corsair Dominator [link] vagy G-skill TT series [link] [link] talán még az OCZ az ami valamit ér [link]

[ Szerkesztve ]

\\\--->>> HUN eXtreme OC Team <<<---///

(#2021) sniper elite válasza Speed (#2019) üzenetére


sniper elite
senior tag

Nálam is ez volt nagyából elsőre, 920ban gondolkodtam, csak jobban bele gondoltam és végülis Február felé úgyis váltanék 965-re mert nem bírnám ki, úgy hogy egyből azt vettem! Remélem napokban lesz időm összerakni a gépet, és tudok mondani tapasztalatokat játékok terén, lassulni úgyse fog alatta, bár sokan azt szeretnék itt!

(#2022) Speed válasza sniper elite (#2021) üzenetére


Speed
őstag

Jaja már én is várom, hogy összedobd és vess elénk valamit, hogy mi is a véleményed :R

\\\--->>> HUN eXtreme OC Team <<<---///

(#2023) Laraxior válasza Speed (#2022) üzenetére


Laraxior
titán

tuning terén ne várj sokat :DDD azt majd mástól ;)

- Konfig 1.0: Z790F, 14700KF, 32GB, RTX4090, Thor 1200W, 7000D, Odyssey G9 49" oled - Konfig 2.0: x299 Dark, 9980XE, 48GB, 1080HoF, EVGA 850W, Z906, S90C 77" oled

(#2024) Speed válasza Laraxior (#2023) üzenetére


Speed
őstag

Dehogynem majd meglátod tud az ha akar meg ha én akarom :D :R

\\\--->>> HUN eXtreme OC Team <<<---///

(#2025) keIdor válasza sniper elite (#2004) üzenetére


keIdor
titán

Nice! :C Megvan az új hátterem. ;]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#2026) Szajbee válasza Speed (#2020) üzenetére


Szajbee
tag

Köszi, végre valaki segített (jó sok helyen kérdeztem már). Örök hála :R

(#2027) Speed válasza Szajbee (#2026) üzenetére


Speed
őstag

Szievesen. Most ezek a legjobbak bár lesznek nagyon jó Geil rammok, És vannak A-data-k is de sajnos azok nem Low-Voltage rammok, csak triple channel kittek :( .

\\\--->>> HUN eXtreme OC Team <<<---///

(#2028) Achill3uS válasza Speed (#2027) üzenetére


Achill3uS
veterán

hogy ne lenne, rakás low voltage tri-ch kitje van A-Data-nak, Kingston, GSkill, Buffalo mostanában hozza ki őket (hogy a jobbakrol essen szo)... tessék egy lista: Core i7 X58 Triple channel DDR3 memory kit list

[ Szerkesztve ]

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#2029) Speed válasza Achill3uS (#2028) üzenetére


Speed
őstag

A-data-ban és a nagy gyári mhz-s rammokra érttettem, hogy nem low-voltage rammok, én is mindig azt nézem amim ugyse lesz :D

Most nézem XS-en, hogy 1600cl8-as Adata tri ramokkal hozzák az 1700MHZ-t cl8-ban, de találtam efélét is [link] :D és ezek is 1600-as Adata rammok, bár a körülményeket itt már nem tudom :(

Ejha az a lista mán igen ez kell itt a népnek :D :R :R :R

[ Szerkesztve ]

\\\--->>> HUN eXtreme OC Team <<<---///

(#2030) CocooN-z válasza Speed (#2029) üzenetére


CocooN-z
őstag

Annyira nem jön be ez az IMC. Az a bajom, hogy az egyedüli viszonyítási alapom, az első integrált memória vezérlős procimhoz vezethető vissza,mely egy A642800+ volt S754 en, Single DDR1 el, stabilan 95% os hatásfokkal működött 64 biten 3100MB/s alá nem is nagyon adta mindig. Kövi egy X2 3800+ volt ahol -a dupla mag maitt valszeg- ez az érték 90% fölött stagnált kb 6200MB/S volt az olvasásirásmásolás. jött az intel a DDR2 es rendszerekkel, amd meg utol akarta érni, és sztem elcseszte a ddr2 es imc t, mert alaporajelen nem tunt annyira nagy áttörésnek hatásfok terén mint anno az első K8 asok. És most itt állunk a nagy váltások előtt, INTEL, meg DDR3 as IMC, erre az elméleti sávszég valami 32GB/S lehetne ALAP órajelen, erre kapunk esetenként 15 öt? a Sebesség Kollega által linkelt oldalon is 20 at ultra tuninggal?

Lehet egy kicsit a szarkazmus beszél belőlem mert minden tekintetben lenyűgözött a proci, tervezem énis a Yorkfieldemet lecserélni, de ez nem jött be i7 től...

csak fecsegek ne is figyeljetek rám :)

BRSZK 9.0 - 2024.06.29-30

(#2031) Thrawn válasza Speed (#2029) üzenetére


Thrawn
félisten

Az A-Data 1800 MHz-es (CL 8-8-8-24) háromcsatornás ramokat kínál jelenleg 1,65 V-on, de gondolom nekik is lesz nemsokára 2 GHz-es is.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#2032) nixx-21 válasza Laraxior (#2023) üzenetére


nixx-21
senior tag

 :DDD

:DDD ne oltsd már szegény gyermeteget :DDD

[ Szerkesztve ]

Ati VGA tulajok baráti klubja topik.  Dєsιɢnєd ву Λρρʟє ιn Cαʟιғoяnια.(*) powered by: Nvidia

(#2033) Speed válasza CocooN-z (#2030) üzenetére


Speed
őstag

Hát sajnos igen az elmélet még nem gyakorlat, szal az a 32GB/S nem lenne gyenge. Szerintem ezek a jelnelegi eredmények is elég jók de ez még valószinű fejlődni fog. Sajnos nekem nem ez az eggyetlen bajom az integrált memória vezérlővel :(

\\\--->>> HUN eXtreme OC Team <<<---///

(#2034) Speed válasza Thrawn (#2031) üzenetére


Speed
őstag

Jah van már 2133-as rammjuk is de nem tudták vele tartani a 1,65v-t, de reméljük ami késik ne múlik :D

\\\--->>> HUN eXtreme OC Team <<<---///

(#2035) Raymond


Raymond
félisten

Exploring the impact of memory speed on Core i7 performance

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#2036) Tody56


Tody56
aktív tag

Holnap holnapután én is csatlakozom a topikba vizes segítséggel. (asus p6t Deluxe, i7 920 és 6giga kingmax 1333)

A hét második felétől lesz raktáron i7 extrem blokk 2 változatban is.

koforg.hu - Forgácsolás, esztergálás, marás, CNC megmunkálás

(#2038) Bluegene válasza jugeen (#2037) üzenetére


Bluegene
addikt

szivacs, pláne aki megvette az Extreme Editiont

hejh...

Siemens S65-re való adatkábelt keresek! egyszeri Szoftverfrissítésre! Írj megbeszéljük ha van elfekvőbe/kölcsön neked!

(#2039) jugeen válasza Bluegene (#2038) üzenetére


jugeen
addikt

miért is? :U

(#2040) Gorneck válasza jugeen (#2039) üzenetére


Gorneck
titán

Mert nem tud olvasni... :D

Gorneck#1239

(#2041) Bluegene válasza jugeen (#2039) üzenetére


Bluegene
addikt

[link]

jó túlzás hogy szivacs, de BIOS frissítéssel oldható meg, vagyis elképzelhető h mint az első phenomok esetében némi teljesítményvesztéssel jár, ha -5% akkor már beelőzik a quadok(jó csak vicc), mindenesetre a németek szerint rosszabb ez a TLB bug mint a phenomoknál volt, azért ez szivacs, meg a tudat

Gorneck: Te nem tudsz olvasni:
In rare instances, improper TLB invalidation may result in unpredictable system behavior, such as system hangs or incorrect data. Developers of operating systems should take this documentation into account when designing TLB invalidation algorithms. For the processors affected, Intel has provided a recommended update to system and BIOS vendors to incorporate into their BIOS to resolve this issue.

[ Szerkesztve ]

Siemens S65-re való adatkábelt keresek! egyszeri Szoftverfrissítésre! Írj megbeszéljük ha van elfekvőbe/kölcsön neked!

(#2042) Bluegene válasza Bluegene (#2041) üzenetére


Bluegene
addikt

mind1 ettől függetlenül elfogadnék egy ilyen processort(ki nem?), nem azt mondom h rossz, csak ez sem tökéletes(illetve kiderül majd) ;)

Peace Bro! :R

végülis elcserélném az E5200-amat egy Core i7-re bármikor :B , szerintem biztosan megoldják, kérdés hatással lesz-e a teljesítményre?

[ Szerkesztve ]

Siemens S65-re való adatkábelt keresek! egyszeri Szoftverfrissítésre! Írj megbeszéljük ha van elfekvőbe/kölcsön neked!

(#2043) Laraxior válasza Bluegene (#2042) üzenetére


Laraxior
titán

és hova tennéd ennek kicsit több lábra van szüksége ;)

- Konfig 1.0: Z790F, 14700KF, 32GB, RTX4090, Thor 1200W, 7000D, Odyssey G9 49" oled - Konfig 2.0: x299 Dark, 9980XE, 48GB, 1080HoF, EVGA 850W, Z906, S90C 77" oled

(#2044) Bluegene válasza Laraxior (#2043) üzenetére


Bluegene
addikt

lecsippentem a fölösleget emiatt ne aggódj :P

vgy lelakkozom, mind1, persze h akkor má vennék hozzá lapot :U

ez a TLB bug olyan mint derült égből a villámcsapás, ilyen jó, olyan jó, ilyen tökéletes, olyan tökéletes, oszt erre tessék, ugyanabba a hibába estek mint az AMD, biztos tudtak róla csak mire felfedezték már nem tudták orvosolni annyira előrehaladtak a fejlesztésben, majd kijavítják

[ Szerkesztve ]

Siemens S65-re való adatkábelt keresek! egyszeri Szoftverfrissítésre! Írj megbeszéljük ha van elfekvőbe/kölcsön neked!

(#2045) Gorneck válasza Bluegene (#2041) üzenetére


Gorneck
titán

Remeg a számszéle a tudattól... :D

There are errata on the Intel® Core i7 processor that relate to the TLB. These all relate to improper translations or error reporting, and all of those that impact functionality have been fixed via BIOS updates prior to Core i7 launch.

Gorneck#1239

(#2046) Bluegene válasza Gorneck (#2045) üzenetére


Bluegene
addikt

[link] félre az indogermán nyelvekkel! itt van ízes magor-ban! mondjuk a végén az a magyarázkodás... nem hinném hogy komoly a dolog, majd elválik

[ Szerkesztve ]

Siemens S65-re való adatkábelt keresek! egyszeri Szoftverfrissítésre! Írj megbeszéljük ha van elfekvőbe/kölcsön neked!

(#2047) Gorneck válasza Bluegene (#2046) üzenetére


Gorneck
titán

"Az adott Core i7-ről szól dokumentumban szereplő specifikáció tisztázás egyszerűen csak egy 2007 áprilisában készült dokumentumra utal mely bizonyos programozási technikákat javasol.
Az AAJ1 jelű specifikáció tisztázás nem érinti a Core i7 processzorokat, eredetileg a Core 2 Duo processzorok kapcsán napvilágra került probléma megoldására került a dokumentációba mely probléma egy BIOS frissítéssel korrigálva lett.
Az AAJ1 specifikáció tisztázás nem a Core i7 processzorokkal kapcsolatos hibalista, hanem egyszerűen arról van szó, hogy a specifikáció frissítés tartalmaz minden olyan változást, ami a Szoftver Fejlesztői Kézikönyvben is szerepel, függetlenül attól, hogy milyen processzorokat érint.
Összesen öt hiba szerepel a Core i7 processzorok hibalistájában, mely a TLB-vel kapcsolatos. Ezek mindegyike nem megfelelő fordításokkal, vagy hibajelentésekkel kapcsolatos és közülük minden olyat, melynek hatása lehet a működésre már BIOS-frissítésekkel javítottunk még a Core i7 piacra dobása előtt."

Akkor itt is van madzsrul...azért mondtam, hogy nem értem a hsz-ed, de sehol se ahova linkelted...de még ha ez csak blabla és még mindig valós a hiba se hat meg... ;)

Gorneck#1239

(#2048) Laraxior válasza Gorneck (#2047) üzenetére


Laraxior
titán

775el engem sem :D :C

- Konfig 1.0: Z790F, 14700KF, 32GB, RTX4090, Thor 1200W, 7000D, Odyssey G9 49" oled - Konfig 2.0: x299 Dark, 9980XE, 48GB, 1080HoF, EVGA 850W, Z906, S90C 77" oled

(#2049) Bluegene válasza Laraxior (#2048) üzenetére


Bluegene
addikt

jah nem irigylem akik sebtében váltottak, kérdés az Intel hogy dönt, lehet ahhoz h kikapcsoljuk a hibát teljesítménycsökkenés az ára(mint AMD-nél), szerintem inkább kikapcsolja a hibát minthogy megkockáztassa h esetleg valaki adatot veszítsen ez perekhez is vezethet és sokkal jobban megtépázza a hírnevét mintha csak csökken az amúgy is bivaly teljesítmény(AMD is így lépett)

valószínűleg a későbbi i7-ek mentesülnek ettől a hibától(mint phenom 9500--->9550 már jó volt)

TLB hibája komolyan visszavetette az AMD értékesítéseit, a kezdeti darabok hibáját kikerülő BIOS-frissítések, melyek gyakorlatilag kikapcsolták ezt az egységet jelentősen, úgy tíz százalékkal visszafogták a processzorok teljesítményét

Computerbase: Dabei ist unter anderem die Rede von einem TLB-Bug, der noch schlimmere Züge annehmen soll, als dies beim ersten Phenom-Prozessor der Fall war. Wir haben bei Intel nachgefragt. azt mondja hogy rosszabb mint a Phenom TLB bug, de lehet csak vészmadárkodnak

hmm... lehetséges h a mostani i7-ek teljesítménye csökkenni fog akár tíz százalékkal? persze a gamerek úgyis kikapcsolják ezt a funkciót a BIOS-ban, nem egyszerűbb egy yorkfield? :U

[ Szerkesztve ]

Siemens S65-re való adatkábelt keresek! egyszeri Szoftverfrissítésre! Írj megbeszéljük ha van elfekvőbe/kölcsön neked!

(#2050) Thrawn válasza Bluegene (#2049) üzenetére


Thrawn
félisten

Az a teljesítménycsökkenés már megvan :U

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.