Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#20752) Integra válasza katt777 (#20751) üzenetére


Integra
titán

elhiszem, de ez egy olyan bűnronda ház (nekem), hogy én ezt be nem állítom a lakásomba. :)

lehet, hogy velem van a baj, de rendkívül zavar, hogy a házak orrában még mindig fixen meghatározzák, hogy mi és hogy néz ki. mér nem lehet modulárian beépíteni csak annyit amennyit akarsz? miért kell nekem 8 hdd tároló a gép orrába vaskerettel ráadásul keresztben beépítve(!!!!), ami csak a légáramlást teszi tönkre, mikor egy ssd, egy sata hotswap hdd keret és egy dvd író van??

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#20753) katt777 válasza Integra (#20752) üzenetére


katt777
félisten

Ronda, de finom! :DDD
Simán bele lehet építeni bármit, és semmi gond a HDD-k hűtésével sem. Leszabályozott ventivel sem láttam őket 30°C fölött. Amiket írtál, a jelenlegi házaddal sokkal többet szívtál, amíg összeraktad, ha egyáltalán már össze van rakva. :U 12cm ventik ráadásul összehasonlíthatatlanok a 23cm-esekkel, annyival zajosabbak, és kisebb a légszállításuk. Persze olyan házat választasz, amilyet akarsz, de i7-et szerencsés jól szellőző cuccba rakni.
Nem Lego-ból kellene neked házat építeni? :F :D

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#20754) pincehely válasza katt777 (#20753) üzenetére


pincehely
addikt

Most miért, mi a bajod a legó házakkal? :DD

Itt egy video, hogy hogyan készül!

[ Szerkesztve ]

http://kefetemap.deviantart.com/

(#20756) Integra válasza katt777 (#20753) üzenetére


Integra
titán

hidd el, ezt tudtam már akkor is.
de egyszerűen nem akarok szobát elrondító hatalmas szörnyeteget és ez volt az alapfelállás. kicsi a bors, de erős. ha nem válik be, akkor veszek egy másik házat és kész.
egyébként meg nem hinném, hogy az igényeim túl nagyok lennének, az a furcsa, hogy ez 2010-ben még mindig gyerekcipőben járó történet..

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#20758) Qru válasza HSM (#20749) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Sajnos nem mindegyik SSD támogatja a trimet. Ennek ugye az a lényege, hogy az írási műveleteket "szétszeparálja". Így a chipek arányosan lesznek terhelve írással. Mivel véges számú írási ciklust bírnak ki ezek a chippek, ezért nő az élettartam összességébe véve ha nem csak egy adott részre ír folyton. Ezért a trim-es SSD-k esetén nem is ideális ha 70% fölött van a telítettsége mert különben nincs hova sakkozza az írási műveleteket. No igen a nonTrimmes MLC-k döglenek majd a leggyorsabban. Az meg, hogy szét vannak szeparálva nem lassítja mert ugye az SSD-k elérési ideje gyakorlatilag 0, tehát mindegy honnan olvassa ki a kért adatot. Bezzeg HDD-nél...
Jah, ez nem az SSD topik?! Bocsi. :D

Integra: Azért nem árt ha beteszel mellé egy HDD-t is. Növeli az SSD élethosszát. Nekem is van, arra megy a letöltés meg a temp file-ok amik áthelyezhetőek, meg minden olyan ami(k) gyakorta ír(nak) a "lemezre".

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#20759) HSM válasza Qru (#20758) üzenetére


HSM
félisten

Nem-nem... A trim az másra való. Minden normális drive szórja szét az adatokat, a trim az a törléskor képező "maradékokat" takarítja ki és az írási sebességet javítja ezáltal. Itt van róla egy nagyszerű kis cikk, érdemes elolvasni: [link] (és a következő 2 oldal)

(#20761) yako


yako
tag

Hi!
Mi a véleményetek erről a lapról: ASUS P6T WS PRO
Klassz kis lapnak tűnik, annak ellenére, hogy munkaállomásokba való.
Ráadásul elméletileg a memóriáimat sem támogatja...
:R

[ Szerkesztve ]

By Demons Be Driven

(#20762) Qru válasza HSM (#20759) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

"A hír igaz csak nem osztogatnak, hanem..." :D Thx, elolvasom ha hazaértem.

#nincsbennetarcsi

(#20763) Integra válasza Qru (#20758) üzenetére


Integra
titán

laptopon töltök le, aztán azt usb-n áthúzom hdd-re:)
ilyenekért soha nem járatok nagy gépet, csak az áramot zabálja.
az meg nagyon gáz, hogy ha egy intel ssd azért mert használom, beszarik 3-4 éven belül..

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#20764) Qru válasza Integra (#20763) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Helyes! Nálunk is van egy kisfogyasztású gép. Asrock G31-es lap, 775-ös 1,8-as Cerkával 1G 800-as rammal. Majdhogy nem termeli az áramot Omae. :D

#nincsbennetarcsi

(#20767) keIdor válasza Integra (#20763) üzenetére


keIdor
titán

Én is erősen agyalok egy kis gép építésén. Nem érdemes ezt használnom letöltésre, filmezésre meg netezésre... ION-on agyalok.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#20768) Integra válasza keIdor (#20767) üzenetére


Integra
titán

bagóért építesz egyet, de akár vehetsz te is egy használt profi notebook-ot, jobban megéri, a thinkpademben is csak 40 giga hely van, de elég és még a budin is van gépem. :DDD

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#20770) pincehely válasza Integra (#20768) üzenetére


pincehely
addikt

Összeállt már a gép?
Kíváncsi lennék a hőfokokra.
Ha jók, akkor meghajlok az Antec mérnökei előtt.
Képekekkel is megajándákozhatnád a nagyérdemű forumtársakat! :DD :R

http://kefetemap.deviantart.com/

(#20771) Uzmany válasza Integra (#20756) üzenetére


Uzmany
őstag

Jó lesz az a ház :K Nekem is volt, EVGA X58 Micro-val. Hűvösen tartotta a cuccokat.
Előre tettem egy 12cm-es ventit, és a hátsóra már nem is volt szükség, csak a felsőre.
A gyári hátsó venti nekem hangosnak tűnt.
Nálam most a befutó az új Corsair 600T ;)

[ Szerkesztve ]

® visions created with passion

(#20774) Uzmany válasza Uzmany (#20771) üzenetére


Uzmany
őstag

Igy fértem el benne:
[link]

® visions created with passion

(#20775) HSM válasza Uzmany (#20774) üzenetére


HSM
félisten

Gyönyörű volt az a konfigod belülről. :B

(#20776) Integra válasza pincehely (#20770) üzenetére


Integra
titán

fogok készíteni, csak nem nagyon van időm rá, lakásnagytakarítás van most ezerrel, lassan megszűnik a csatatér:DDD és még a win-t se raktam fel. de igyekszem még ma pár fotót lőni:)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#20777) Integra válasza Uzmany (#20771) üzenetére


Integra
titán

szép ez a ház. de jóval nagyobb is.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#20788) #65675776


#65675776
törölt tag

OFF-okat (egy pár szakmai azért maradt) és személyeskedő hsz-okat töröltem az utóbbi egy-két napról. A továbbiakban maradjon mindenki a topic témájánál. A személyeskedést pedig mindenki mellőzze! (Mivel nagyon nem fajult el a dolog, ezért ban-okat nem osztok ki. Azért katt777 (főleg Ő, mivel többszörös visszaeső) és DigitXT érezze magát figyelmeztetve.

(#20789) DigitXT


DigitXT
félisten

Ha egy hűtés elvisz egy Q9550-et simán 4GHz-en (120W fogyinál),
ez megfelelő egy kevésbé megrántott i7-920-ra is? Azért kérdezem,
mert a vizem extra alkatrészei nem nagyon érkeztek még meg, de
az átállást már a hétvégén megtehetném. Érdemes átépíteni, vagy
sokkal többet fogyaszt az i7, és nem fogja értelmesen lehűteni?:F

Nem nagyon van kedvem kétszer "vizet szerelni", de ha el akarom
adni a mostani cuccaimat, sokat nem "ülhetek" rajtuk, így viszont
csak a jelenlegi hűtőrendszer maradna.:B Aztán persze kiderülhet,
hogy igazából nincs is szükség jobb hűtésre, ha nem akarok pl.
4GHz fölé menni a procival: ezért kérdezem a tapasztalatokat...

(#20790) keIdor


keIdor
titán

Ha a gép full stabil LinX alatt, tehát abból lefut 25 kör is, de a gép 2D-ben random képes lefagyni csak úgy magától, vagy újraindulni az mitől van? :W

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#20791) MPowerPH válasza keIdor (#20790) üzenetére


MPowerPH
félisten

LOL, ez jó kérdés. Anno már nekem is csinált ilyet. Ezt csak OC-a állapotban csinálja? :U
Esetleg próbáld meg azt, hogy a LinX -et többször elindítod, mindig megvárod, hogy lefusson 1 kör, aztán leállítod, majd megint elindítod. Nekem sokszor csinálja azt stabilnak vélt beállításon, amit előtte 30 körös LinX-el teszteltem, hogy elindítom, majd elfelejtek valamit, leállítom, és utána újra elindítom. ilyenkor elkezd akadozni az egész képernyő, majd lefagy vagy dob egy kékhalált. Nem tudom mitől lehet.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#20792) HSM válasza keIdor (#20790) üzenetére


HSM
félisten

Erről már beszélgettünk... Ha nem stabil a tuning, akkor I7-nél sokszor csak ilyen tünetei vannak... Nekem ilyenkor kellett még pár lépcső a VCORE, VTT, VDRAM értékekre, és jó lett. (Mondjuk nekem újraindulás nem volt, csak beállt a rendszer...) A Linx meg mehetett órákig, meg minden más is....
Érdemes amúgy picit alapon is használni picit (ramot is persze), mert ha úgy is csinálja, akkor máshol kell keresni a hibát...

[ Szerkesztve ]

(#20793) Sárpac válasza keIdor (#20790) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Kapcsold ki az EIST és társait akkor nem fog fagyni különben a fel le váltáskor előfordulhat, hogy bizonyos órajelhez rendelt feszen instabil lesz.:)

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#20794) keIdor válasza Sárpac (#20793) üzenetére


keIdor
titán

Azok végig ki vannak lőve.:)

HSM: Most egy órája volt egy restart, eddig csak fagyott. Ram fesz. emeléssel már próbálkoztam, most emeltem VTT-t, meglátjuk...

BMW: Mindjárt nézek egy olyat is.

Megint Sárpac: Habár ha belegondolok nincs minden kilőve.
bios
Az alsó kettőt érdemes kikapcsolni? A virtualizáció világos, hogy mi, bár nem használom.
A legalsó opció a micsoda???

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#20795) DigitXT válasza DigitXT (#20789) üzenetére


DigitXT
félisten

Most nézem, hogy a kérdés tárgytalan, mert a WB5
lefogatója csak 775-tel kompatibilis, az 1366-nak más
a furattávolsága, tehát fel sem fogom tudni szerelni rá.
Mondta is AirBooms, hogy R2G-t kellett volna venni.:DDD

(#20796) Sárpac válasza keIdor (#20794) üzenetére


Sárpac
nagyúr

C1, C3/C6/C7 ezeket mindenképpen mivel ezek vezérlik a magok szorzóját különböző terhelések esetén. Az utcsó opció ha jól tudom a maghővédelem ha elér egy bizonyos hőfokot a proc akkor az automatice visszaveszi a szorzót lassítja magot.

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#20797) AirBooms válasza keIdor (#20790) üzenetére


AirBooms
addikt

Az uncore pontosan kétszerese a ramórajelnek? Vannak lapok, amik nem szeretik, ha több mint kétszerese az uncore (pl. a ram 1600-on megy, az uncore meg 3600-on). A Gene is ilyen volt. Nálam egyértelműen ez oldotta meg a rejtélyes fagyásokat 2D-ben, amikor pl. semmilyen terhelést nem kapott a gép, pl. csak neteztem. De a LinX akár a végtelenségig is stabilan futott... :K

(#20798) Integra


Integra
titán

fotók a kis bestiáról:)
pic1
pic2
pic3
pic4
pic5
pic6
pic7
pic8
pic9

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#20799) Воланд válasza Integra (#20798) üzenetére


Воланд
titán

UP az erőműnek, használd egészséggel! :C

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#20800) MPowerPH válasza Integra (#20798) üzenetére


MPowerPH
félisten

Jól néz ki ;) , bár asszem meg is küzdöttél érte. :)

Don't Tread On Me

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.