Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#21751) subaruwrc válasza AirBooms (#21747) üzenetére


subaruwrc
félisten

hogy rendesen ki tudd használni fel kell polírozni, akkor viszont nincs gari. úgy terveztem egy jobb lapba esetleg megnitrozom, szóval alapjáraton nem eladó de ha nagyon nem találsz mást akkor esetleg megbeszélhetjük :R

joshua7

glacialtec f101 pwm

[ Szerkesztve ]

(#21752) AirBooms válasza subaruwrc (#21751) üzenetére


AirBooms
addikt

Hát dobtam egy pü-t... :K

(#21753) keIdor válasza MPowerPH (#21470) üzenetére


keIdor
titán

HT ON.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#21754) Qru válasza subaruwrc (#21745) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Azért az szép eredmény így is. Nem is kicsit. :K

#nincsbennetarcsi

(#21755) katt777 válasza kmisi99 (#21730) üzenetére


katt777
félisten

24-25°C a szoba. Légkondi nincs, szerencsére panel felső szint sem. :DDD

Sárpac: Nem foglalkozom 2400MHz-es uncore-ral... :P :DDD

BR4D: Főleg, hogy az droop, és nem drop, ugyebár... Mi is az az egy 'o' betű a magyar embernek. :DDD Ugyanis a fesz. nem csöpög, hanem esik (vízszint, árfolyam, stb). Meg lehet nézni a biosban (pl. ASUS: Improved Vdroop), aztán egy angol szótárban. Aztán máris kiderül, hogy az bizony lehet negatív is (ergo nő a fesz, azaz túlfeszel a lap). Hogy pontosak legyünk. :R

AirBooms: A "fel"-nek is lehet fele, csak karaktervágó híján most nem tudom leírni...
Én tudok egyet, de nem adom! :P

LackoMester: Akkor az a tanulság, hogy ami az előző generációnál jó volt, abban ne bízzunk a következő esetében, és vice versa.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#21756) lipi67 válasza AirBooms (#21752) üzenetére


lipi67
veterán

Bocsi, de muti már azt a 24/7-es 4,2GHz-et légyszi ami az adatlapon van.
Köszi!

[ Szerkesztve ]

Geri után szabadon:"Mondjuk jó a tökfőzelék is,csak akkora legyen a hús,hogy ne látszódjon mi van alatta!" shteer a vénasszonyokról:"Na igen, kézből végignyalják a plug&play fogsort!"

(#21757) gombcomp válasza lipi67 (#21756) üzenetére


gombcomp
senior tag

Erről beszélt a kolléga,de sajos már más a tulaj.
És mindezt alapfeszen tudta!

[ Szerkesztve ]

"Ha őseink is elszaladtak volna, valahányszor nehéz idők jöttek, ma üres lenne ez az ország." - Wass Albert

(#21758) LackoMester


LackoMester
addikt

Tegnap unatkozás képpen lefutattam a 3D Vantage, és láss csodát a CPU 20360 lenne
( igazából csak egy enyhén tuningolt, csak laza 3.3 Ghz HT on beállításon inditottam ) kicsit keveslem a cimborám kisebb órajelen 40000 körülit csinált vele, amásik meg egy C2D 24000. :F Az alapbeállításokat használva.
Találtam a neten 3D V. teszteket a gyereknek C i7 965-el 4,2 Ghz 24000, na most akkor mivan. :F
Valakinek valami észrevétel. :F

ott a kisértet a ganéná.... by: Bendegúz

(#21759) AirBooms válasza lipi67 (#21756) üzenetére


AirBooms
addikt

(#21760) Qru válasza LackoMester (#21758) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nézd meg HT nélkül.

#nincsbennetarcsi

(#21761) ATtIs_80 válasza LackoMester (#21758) üzenetére


ATtIs_80
tag

Bár ez nem az a topik, de szerintem a PhysX lesz a ludas. Az ATI kártyáknál ezt nem lehet bekapcsolni, az Nvidiáknál viszont alapértelmezetten be van kapcsolva, ami megdobja a CPU pontot elég rendesen 3D M. Vantage-ben, így könnyen el lehet érni azt a 40.000 pontot. PhysX nélkül egy jó i7 980X kellene a 30.000-es CPU pontszám eléréséhez.

(#21762) LackoMester válasza Qru (#21760) üzenetére


LackoMester
addikt

Próbáltam HT nélkül is, úgy kevesebb, 18000 körül adott. Már megvan a válsz. :DDD

Attis hát persze, h. erre nem gondoltam, igazad van. A cimbik gépeiben nVidia karik voltak. köszi :R

ott a kisértet a ganéná.... by: Bendegúz

(#21763) katt777 válasza katt777 (#21755) üzenetére


katt777
félisten

BR4D: ...ez félreérthető kicsit. Szóval az áram mibenlétéből következően feszültségszint mindig esni fog, a látszólagos negatív "Vdroop" abból fakad, hogy az elszivárgás kiküszöbölésére a gagyibb alaplapok megemelik a beállított feszt, így az eséssel is látszólag - ez a fontos - magasabb feszt kapunk a beállítottnál. (Javítsatok ki, ha tévednék.) Ilyen lapban én nem bíznék meg. Inkább essen, aztán kicsit föléfeszelem, ha kell.

gombcomp: Az i7-nek mióta 1.232V az alapfesze? :F Amúgy kötve hiszem, hogy valóban ennyiből tudna 4.2GHz-et, főleg, hogy nincs az a tulaj, aki eladna egy ilyen cuccot, ha igaz, ami ír róla. ;]

AirBooms: MI a trükk? :F

ATtIs_80: Vagy be lehet tenni egy nV karit a 2. slotba PhysX-nek.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#21764) dangerzone válasza AirBooms (#21759) üzenetére


dangerzone
addikt

Vízzel hűtöd, és 78 fokos ? :U

(#21765) AirBooms válasza katt777 (#21763) üzenetére


AirBooms
addikt

Pedig igaza van gombcomp-nak, 1,232-1,224V-on ugrál a feszültség 4,2 GHz-en. S az a vicces, hogy ugyanerre a feszre lövi be a lap 4 GHz-en is. Egyébként én voltam az a tulaj, aki eladta...
Íme még egy screen, ugyanazok a beállítások, csak HT off:

(#21766) Qru válasza katt777 (#21763) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nem kötekedés, csak a pontosság miatt: Gef 8-tól fölfelé és minimum 32SP + 256MB dedikált ram-os vga-kkal megy a PhysX. Tehát pl egy Gef 9400-es nem jó fizikázásra (mert csak 16SP-s).

#nincsbennetarcsi

(#21767) katt777 válasza dangerzone (#21764) üzenetére


katt777
félisten

Azt nem írta, milyen meleg vízzel hűt. :DDD

AirBooms: Hát ez valami gyári hibás proci... :DDD

Qru: Igaz, kösz. :K

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#21768) Qru válasza katt777 (#21767) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Jaja, mert pont itt a fórumon esett bele vki, hogy vett egy 9400-et fizikázásra aztán csodálkozott, hogy miért maradt szoftveres a gyorsítás. Hát azért mert...

mod:

Én anno 8600GT-t használtam erre, az elég volt a GTS250 mellé, a GTX260 meg már/még elég erős önmagában is ehhez, szóval repült is a GT.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#21769) AirBooms válasza katt777 (#21767) üzenetére


AirBooms
addikt

Igazából én vagyok gyári hibás, mert eladtam... Bár bevallom, volt egy fura problémája, amiról a vevő tudta nélkül nem nyilatkoznék - ő neki viszont így is kellett, s vállalta a kockázatot, s nála elő sem jött az a hiba.
Amúgy nem volt melegedős proci - az én vizem azonban annál gyengébb. A mérések viszont pont az egyik legmelegebb nap délutánján készültek. A szobában 26-27 fok volt, megállt a levegő. A kutyámat hideg vízzel locsoltam, időnként fürdettem. Az Everest csíkon látható, hogy a Samsung vinyó 33-34 fokos. Nos, az 27 fokos szokott lenni, a GTX285 VGA-m pedig terheletlenül, egy LinX mérés után 37-38 fokos, vagyis kb. 10 fokkal hűvösebb, mint azon a napon. A proci magok kb. 10 fokkal voltak melegebbek, mint szoktak egy ilyen 20 körös LinX alatt.

[ Szerkesztve ]

(#21770) katt777 válasza Qru (#21768) üzenetére


katt777
félisten

Hát mindenütt azt olvasni, hogy olcsóság/teljesítmény miatt 8600GT a jó megoldás, én nem is nagyon gondoltam, hogy vki mást venne.

AirBooms: A probléma: rosszul jelzi a feszt... :U

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#21771) AirBooms válasza katt777 (#21770) üzenetére


AirBooms
addikt

Nem éppen... :N

(#21772) Qru válasza katt777 (#21770) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Jaja, csak ugye én 1680-ban gémelek oda meg elég a húzott GTX260 önmagába is, eladtam a 86GT-t minek zabáljon/fűtsön ha nem hoz érdemi gyorsulást?! Meg ahány fizikszes játék van arra felesleges tartani egy 8600GT-is.
Bár lehet, hogy GTX280/285-öt már visszafogna közepes felbontáson.

#nincsbennetarcsi

(#21773) katt777 válasza Qru (#21772) üzenetére


katt777
félisten

A legjobb a PhX-es játékokban, hogy k.b.szott randák mind egy szálig. De a fizikát, azt tudják, hát tojok rá. :) Amúgy azt is utálom, hogy a nagy fizikázásban az a pár graf. elem van agyonszaporítva, hát DoD-ban már herótom volt tőlük teljesen (főleg, amikor 3-féle római özönlött a nyakamba ezrével), de CoD6-ban is szörnyűek voltak az egymásba érő-potyogó egyenemberek. :(((

AirBooms: Gondoltam ám... ;)

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#21774) Qru válasza katt777 (#21773) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Egyedül a Warmongerrel játszom ami Fizikszes (jó hangulatú, lan-on jó püfölni kicsit egymást), a többivel egyáltalán nem. Javarészt ki sem próbáltam őket. Batmant néztem de utálom a konzol átiratokat szóval az is csak próba erejéig volt fent.
Mikor kijött még kellett 8600GT mellé, mert a 8800GTS 512 kevés volt hozzá egymagában de a GTX már röhögve viszi fullban is.

mod: off

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#21775) AirBooms válasza katt777 (#21773) üzenetére


AirBooms
addikt

Ha csak egyszerűen rosszul jelezné a feszt, akkor vagy legalább 6-7 lapban jelezte már eddig rosszul... S nem ment volna stabilan léggel (emberi hőmérsékletekkel) 4,5 és 4,6 gigán... ;)

(#21776) lipi67 válasza gombcomp (#21757) üzenetére


lipi67
veterán

Huhh..ezt bevenné a gyomrom:)

(#21759) AirBooms : Félreértettél! :R 1 percig sem vontam kétségbe a 4,2GHz-et, csak..Olvasgattam, s szegény "egyszerü"barátunkat leb@sztátok, hogy arcoskodik a nagy melegben egy instabil 4,2-vel. Én a nyári 35°-os melegben lévő max 24/7-re vagyok kíváncsi. Gondolom, ez nem most készült.

[ Szerkesztve ]

Geri után szabadon:"Mondjuk jó a tökfőzelék is,csak akkora legyen a hús,hogy ne látszódjon mi van alatta!" shteer a vénasszonyokról:"Na igen, kézből végignyalják a plug&play fogsort!"

(#21777) subaruwrc válasza Qru (#21754) üzenetére


subaruwrc
félisten

:R

(#21778) subaruwrc válasza ATtIs_80 (#21761) üzenetére


subaruwrc
félisten

egy jó i7 980X kellene a 30.000-es CPU pontszám eléréséhez.
:N

alapon is turbo enabled-32k

(#21779) AirBooms válasza lipi67 (#21776) üzenetére


AirBooms
addikt

De, nem rég készült. S nagy melegben. S nem arcoskodásnak, hanem egy hirdetésben, kérésre. Azért nem is jelent meg itt. Viszont ha látod, ezúttal stabil a 4,2 GHz, s nem embertelenül van szétfeszelve a proci (nem kapott 1,38 V-ot a qpi/vtt, meg ilyenek), s nem mentek a magok még 80 fok fölé sem, nemhogy mint anno az ominózus kollégánál 90 fok fölé... Szerintem közel sem ugyanaz a leányzó fekvése. Ennek a procinak léggel ment (igaz nem nálam) a 4,5-4,6 GHz is léggel stabilan, én vízzel használtam HToff 4,2 GHz-en 24/7-re. Mázlim volt. Nem kicsi.
Mellesleg kis barátunkat nem azért basztuk le, mert csak úgy acoskodott, hanem mert amikor valaki tanácsot kért, hogy miként kell tuningolni az i7-et, akkor berakott egy screent 4000-es uncore-ról amit 1,38 V-os qpi fesszel ért el, s oda nyögte, hogy (nem szó szerint) "ilyen egyszerű ezt koma, mit problémázol". Aztán meg másnap azon siránkozott, hogy a procija megfő LinX alatt, mert 90 fokosak a magok... Szóval így, okosan kell tanácsot adni... :U

(#21780) ATtIs_80 válasza subaruwrc (#21778) üzenetére


ATtIs_80
tag

Köszi a pontosítást! ;)

(#21781) gombcomp válasza katt777 (#21763) üzenetére


gombcomp
senior tag

Eladtam (veszteséggel),mert jött a 980X,de nem gondoltam,hogy
Airbooms is megválik tőle.Tényleg a PH legjobb 920-a volt. :U
Miért ne lehetne az alapfesz 1,232V ha a lap is annyira veszi fel? :F

"Ha őseink is elszaladtak volna, valahányszor nehéz idők jöttek, ma üres lenne ez az ország." - Wass Albert

(#21782) lipi67 válasza AirBooms (#21779) üzenetére


lipi67
veterán

Olvastam az ominózus hsz.eket, s nem is vettem 1 kalap alá. Látom, ez a proci brutal, s a fesz is nagyon-nagyon barátságos. Akkor máshogy kérdezem: Mi az általánosság? (Mert gondolom ez a proci is kirívó eset) Mi az a MHz, amit egy i7, pl. egy TRUE társaságában 24/7-ben tud, legyen -10 vagy +30° ?
Ja..S mi a kukimért adtad el ezt a procit? :U

Geri után szabadon:"Mondjuk jó a tökfőzelék is,csak akkora legyen a hús,hogy ne látszódjon mi van alatta!" shteer a vénasszonyokról:"Na igen, kézből végignyalják a plug&play fogsort!"

(#21783) Qru válasza lipi67 (#21782) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nyilván fesz függő is, illetve hogy kell-e a HT vagy sem, meg házhűtés stb. De olyan 3,8GHz körül még a fogyi is emberi és bőven elég mindenre.

#nincsbennetarcsi

(#21784) AirBooms válasza lipi67 (#21782) üzenetére


AirBooms
addikt

Nem szívesen beszélek arról, hogy miért adtam el a procit, kicsit f@sz voltam - a lap és a procim együtt egy eléggé kellemetlen problémát generáltak, de ma már tudom, hogy inkább a friss R2E lapomat kellett volna eladnom...
Nem tudok a kérdésedre válaszolni, mert csak vízzel hűtök, s az sem épp a legjobb rendszer. A mostani (kölcsön) i7 procim pl. 1,18 V-on tudja a 3,8 GHz-et, de a 4 GHz-et még 1,32 V-on se, cserébe totál nem melegszik. Az ominózus napon, amikor a másik (tuning) proci mérései készültek, a legforróbb mag 66 fokos volt LinX alatt, pedig 1,32 voltot kapott. Igaz azóta sem stabil ezen a feszen. A 3,8 GHz is mindenre elég... De valahogy már nem tudok neki örülni... :U

(#21785) lipi67 válasza Qru (#21783) üzenetére


lipi67
veterán

Naja, ez teljesen jogos. Azért mondtam, átlag. A 3,8Ghz eléggé meggyőző..
(eladtam a q9550-et és tél körül szeretnék egy pc-t, de..képtelen vagyok dönteni. i3-i5 nem kell, AMD se..már azon is agyaltam, visszamegyek p45/Q9550-re.. Félek, unnám az i7-et.)

(#21784) AirBooms: Egy olyan proci után..nem is fogsz sose. Mikor a kis hülye 2180-as procim után (ami 3,8-3,9-en stabil volt) vettem egy 6750-est..ÁÁÁÁ Azt is útáltam, L2 ide vagy oda, 3,7-nél megállt.. S bár jobb proci volt mint a kis szaros, ment a háztól jó gyorsan. Kb 1 nap és mindent tudtam róla..
-mennem kell főzni.. :O -

Ja! Köszi Nektek az eddigi infókat! :R

[ Szerkesztve ]

Geri után szabadon:"Mondjuk jó a tökfőzelék is,csak akkora legyen a hús,hogy ne látszódjon mi van alatta!" shteer a vénasszonyokról:"Na igen, kézből végignyalják a plug&play fogsort!"

(#21786) Qru válasza lipi67 (#21785) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Az i7-et unni? :DDD Az egy véget nem érő csoda.
Ha vastag vagy vegyél i7-et ha nem akkor AM3, más akárcsak középtávon is életképes/értelmes alternatíva jelenleg nincs.

#nincsbennetarcsi

(#21787) lipi67 válasza Qru (#21786) üzenetére


lipi67
veterán

Van egy kis pocim, vastag vagyok, kérdezt Balu-t. :)
-Nem, kva szarul állok, hosszú. 130k bejött a lapból-prociból-hűtésből-ramokból, de el is ment majd minden. Nem is ez a gond, mert szart úgy se veszek. Inkább nem veszek semmit, s várok, de ha veszek, akkor már legyen újra rendes.-
AMD nem kell, ez 1000%. i7..beszélj má' rá! (ne teljesítményben, arra mnekem a 7400-es is sok, tuning, szórakozás, tesztek.)

Geri után szabadon:"Mondjuk jó a tökfőzelék is,csak akkora legyen a hús,hogy ne látszódjon mi van alatta!" shteer a vénasszonyokról:"Na igen, kézből végignyalják a plug&play fogsort!"

(#21788) keIdor


keIdor
titán

Nálam Mafia 2 lesz az első PhysX-es játék ami érdekel is én arra tartogatok egy 9600GT-t.
De meg fogom nézni, hogy konzolon milyen lesz és majd a megfelelő platformra veszem meg... manapság szarok a PC portok, úgyhogy simán fizetek többet az X360 vagy PS3 verzióért ha az jobb.

Mod: OFF

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#21789) gombcomp válasza keIdor (#21788) üzenetére


gombcomp
senior tag

PS3! ;)
Mellesleg egy "naprakész" Blueray lejátszó.

"Ha őseink is elszaladtak volna, valahányszor nehéz idők jöttek, ma üres lenne ez az ország." - Wass Albert

(#21790) katt777 válasza gombcomp (#21781) üzenetére


katt777
félisten

A lap nem a CPU alapfeszt adja meg.

AirBooms: Azt én is tapasztaltam, hogy elméletileg komp. alkatrészek a legextrémebb hibákat képesek generálni. Ez azért szar, mert akármelyiket viszed garba, mindegyik jó lesz, így csak eladni lehet, hátha másik lapban jó lesz. Emléxem, anno P5Q lapokat mindenki a polcon tartotta, mert hónapokig nem működtek normálisan.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#21791) A.tessz válasza gombcomp (#21789) üzenetére


A.tessz
senior tag

:R

[ Szerkesztve ]

(#21792) keIdor válasza gombcomp (#21789) üzenetére


keIdor
titán

Jaja tudom, DVD, Blu-ray lejátszónak is használom. :)

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#21793) katt777 válasza katt777 (#21763) üzenetére


katt777
félisten

Na, megnéztem, az én lapom alapból 1.26875V-ot ad(na), a procimnak, szóval akkor az én procim is stabilan visz "alapfeszen" 3.8GHz-et... :D (Kicsit fölötte, 1.28V-on meg 4GHz-et). Amúgy meg IES ON 1.16-nál nem viszi följebb, de az még mindig nem az alapon fix elegendő 0.96V. Jó kis "low-voltage" procik, aztán minden lap agyonfeszeli őket. Nem 1.1V az alapfesz valójában? :F Intelnél sehol nem találom.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#21794) Qru válasza lipi67 (#21787) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Hát nagyon rábszélni nem tudlak. Ha ez a hobbid, szórakoztat, hogy 10 féle beállításit kell finomhangolnod mire kapsz egy jó kis stabil tuningot, akkor vegyél i7-et. Ha nem akkor meg E7400 és kész. Nekem bőven sok az i7, még is belecsaptam. Igaz most még kb évekig nem kell procira költenem csak a vga-kat cserélgetni. Bár már azt is egyre ritkábban, mert keveset játszom.

mod:

katt777: Nekem is jóval túlfeszeli, C0-omnak ad ilyen 1,28V-ot alapból, miközben 1V-al is vígan elvan Turbó-val is.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#21795) AirBooms


AirBooms
addikt

Sziasztok!

Az i7 930-nak a szerver megfelelője a XEON W3530??? :F
Ez elvileg tutira tök ugyanaz a proci? Tehát egy otthoni alaplapban ugyanúgy fog működni?
Volt már itt róla szó, hogy a 930-ak jobbak uncore-ban. Mi egyéb különbség van még közte és a 920 között (a plusz egy szorzón kívűl)?

Köszi! :R

(#21796) Qru válasza AirBooms (#21795) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Hát a BIOS biztos hogy támogatja? Amúgy azonos fizikailag csak ugye ez szeró proc, tehát tudja az ECC-s ramokat is kezelni. :K

mod:

Jah meg ebből nincs C0, C1 stepping, mind D0-ra épül.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#21797) AirBooms válasza Qru (#21796) üzenetére


AirBooms
addikt

Megnézem, hogy támogatja-e a bios... Úgy néz ki, hogy hivatalos forrásból elég kedvező áron tudok ilyet rendelni garival (meg egyébként mindenféle procit)... Csak pl. a 930-as hiányzik a listáról...

(#21798) Qru válasza AirBooms (#21797) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

920 miért nem jó? Vagy az sincs?

#nincsbennetarcsi

(#21799) mpierre válasza AirBooms (#21797) üzenetére


mpierre
veterán

Én a X5677-nek néztem utána. Ez pl simán megy Giga UD5-ben... Tehát, van esély arra, hogy működne egy sima x58-as deszkában. Csak a bios-on múlik...

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#21800) AirBooms válasza Qru (#21798) üzenetére


AirBooms
addikt

Van, de ugyananyiért. Ha egy 920 és 930 53000 forintba kerül újonnan garival, te melyiket vennéd (még akkor is, ha a 930-at Xenon W3530-nak hívják). Ebbe még az is belefér, ha nem tuningos...

mpierre: igen, nézegettem az Asus fórumát, s úgy néz ki, megy benne. De elküldtem nekik egy kérdést, meglátjuk...

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.