Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#20651) Integra válasza Integra (#20649) üzenetére


Integra
titán

pic1
pic2
pic3
erre gondolok.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#20652) szacsee válasza Integra (#20651) üzenetére


szacsee
nagyúr

Leírást kaptál hozzá gondolom, itt is azzal rögzítették amivel Te csináltad, a linkelt oldalon 775-ös felfogatással rögzítették, mert a Gene-n van 775-ös furattáv is.
A 2 rugós csavaron nincs ütköző, ami megakadályozza, hogy nagyon erősen meghúzd?
Backplate csavart jól meg kell húzni, de ne túl erősen, a rugóst pedig ha van ütköző, akkor addig, ha nincs ütköző, akkor lehet, hogy a menetet teljesen be kell tekerni... a lényeg, hogy a hűtő tuti ne billegjen.
Mondjuk jó ember ad tanácsot a legnehezebb hűtőm egy 300 grammos blokk volt 2 éven keresztül. :DDD

(#20653) Integra válasza szacsee (#20652) üzenetére


Integra
titán

igen, megvan.
viszont zavar, hogy a fém így hozzá ér ahhoz a műanyag bigyóhoz, nemtom, hogy hosszú távon kárt okoz e benne. lehet, hogy nekem is inkább a 775-ös lefogóval kéne felraknom?
mert akkor nem ér semmihez se hozzá.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#20654) szacsee válasza Integra (#20653) üzenetére


szacsee
nagyúr

Ezen a képen? Az az egyik PWM tekercs, akkor inkább tedd fel a 775-öst, viszont annak a backplatje nem tudom nem tart-e el a gyári hátsó fémlemeztől... :F

Hát nem tudom mit csináltak azon a képen a Gene-vel, mert a 775-ös lefogató is hasonló mint az 1366-os, max annyi előnye, hogy a lyuktáv kisebb és távolabb lesz a tekercstől... viszont a kondikra vigyázz, mert azok meg ahhoz lesznek lehet közelebb. :DDD
Vagy am2 vagy régebbi lefogatót tettek rá... vagy esetleg coolermastenek van hasonló megoldása és azt.. :F

[ Szerkesztve ]

(#20655) Integra válasza szacsee (#20654) üzenetére


Integra
titán

igen. és ennél a fém felfogatónál a túloldalt is ugyanígy néz ki.
talán 1mm hézag van.
a másik nem jó, felrakom így, jobb ötletem nincsen, megnézem hogy fixen megfeszülve hogy áll az egész.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#20656) szacsee válasza Integra (#20655) üzenetére


szacsee
nagyúr

Ha nem feszül a tekercshez, akkor jó, viszont ha rátetted a hűtőt állítsd fel a lapot a kezedben (mintha gépházban lenne), mert lehet a hűtő súlya nekifeszíti... nehogy baj legyen belőle. ;)

[ Szerkesztve ]

(#20657) Integra válasza szacsee (#20656) üzenetére


Integra
titán

behúztam koppra, jobban nem lehet, eléggé összehúzta magát az egész, és a hátlap elálló sarkait is a lap felé húzta asszem. a hűtőt keresztbe lefogó elem meg is van hajolva mindkét oldalt. :)
remélem jó.
még ezt az artic cooling mx3-at is teljesen könnyű volt elkenni, minimális mennyiséget kinyomott oldalt.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#20658) adamssss


adamssss
veterán

Sziasztok!

Load-ban 1.200v-ot kap a proci, így 10 kör linX után 70-en fokos volt. Ez sok, átlagos vagy kevés?
Hűtő: Mugen2.
Paszta:mx3

köszi

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#20659) Integra


Integra
titán

wow, a coolink ventikhez van szilikon csap, marha jópofa, tök véletlenül jöttem csak rá, mert egyet felül nyitottam ki:DDD

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#20660) szacsee válasza adamssss (#20658) üzenetére


szacsee
nagyúr

Attól függ mennyin hajtod a procid, mert a hőfok itt inkább a frekitől, mint a fesztől függ.. :K
D0 vagy C0-s?

(#20661) adamssss válasza szacsee (#20660) üzenetére


adamssss
veterán

D0. 3.8 Ghz. 21*180.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#20662) MPowerPH válasza Integra (#20653) üzenetére


MPowerPH
félisten

Van egy jó tanácsom ezzel kapcsolatban. Rakd rá a 775-ös lefogatóval. Akkor nem fog aggatni se, és sokkal feszesebben fekszik majd rá a procira. A socket hátlapja kitart majd neki egy kicsit, ez garantálja azt, hogy piszok feszes lesz. True alá amúgy is ajánlott valamit még berakni, mert magában még nem túl jó a lefogatás. Én is úgy csináltam, ezért vannak olyan jó hőfokaim. :K

mod: Ha már megcsináltad, akkor mind1. De úgy nyertél volna még pár fokot. :)

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#20663) Integra válasza MPowerPH (#20662) üzenetére


Integra
titán

az 1366-os ment fel rá, azzal már kész vagyok. majd meglássuk a hőmérsékleteket:)
most a kurva szilikon csapot próbálom behúzni, akkora szopás mint a zállat, mert alig lehet hozzá férni, most épp csipesszel próbálkozom...:(((:DDD

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#20664) adamssss válasza adamssss (#20661) üzenetére


adamssss
veterán

Valaki?

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#20665) Integra


Integra
titán

fubazz...
akinek nincsen türelme és idegrendszere és kis keze, az kétszer gondolja meg hogy ilyen házat vesz, mint én... :DDD

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#20666) MPowerPH válasza adamssss (#20664) üzenetére


MPowerPH
félisten

Mugen 2-vel normális lehet, de továbbra is állítom, hogy rosszul van fent a hűtő.

Don't Tread On Me

(#20667) Qru válasza adamssss (#20664) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nem vészesen magas, elmegy, bár sztem is jobban kéne teljesítenie a Mugen 2 + AC MX3 párosnak.

mod:

Integra: Legalább annál jobban értékeled ha már kész leszel. :D

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#20668) Sárpac válasza Qru (#20667) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Ha szar púpos a proci kupak akkor tök mindegy mennyi milyen pasztát tesz rá!:)

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#20669) szacsee válasza MPowerPH (#20666) üzenetére


szacsee
nagyúr

Rosszul tette fel vagy mi?

adamssss: QPI fesz mennyin áll, ha magas uncore miatt toltál neki azt is akkor előfordulhat, hogy attól is magasabb.... HT on vagy off? (Ha játszol, akkor szerintem kérem kapcsolja ki) :K

(#20670) Sefi84 válasza MPowerPH (#20666) üzenetére


Sefi84
senior tag

Nem biztos, hogy rosszul van fenn, mert valamelyik melegebb van ami hűvösebb ezt sose tudjuk meg, de nekem is egy viszonylag melegedős van, neked meg jó hűvös :O
Egyébként nem nagyon lehet rosszul feltenni a Mugent, mert meghúzza mind a 4 csavart és nem megy tovább akkor meg tuti jól van fenn! :))

Házi-mozi mindenek felett!!! :)

(#20671) MPowerPH válasza Sefi84 (#20670) üzenetére


MPowerPH
félisten

Sajnos pont a M=ugen-t fel lehet rakni rosszul, nekem sikerült is. Ha rossz sorrendben húzod meg a csavarokat, akkor megeshet, hogy slégen fekszik rá a kupakra, tehát nem 100%-ban, hanem mondjuk csak 70%-ban érintkezik azzal.

Don't Tread On Me

(#20672) Integra válasza Qru (#20667) üzenetére


Integra
titán

az tuti...
elképesztően megszopattam magam. de komolyan...
le sem írom a sorrendet, hogy mit és hogy és miért..
ja és ahogy az ssd-t beszereltem az egész egyszerűen elképesztő.
hiába, nem tökéletes ház ez sem. de kellett nekem mini házikó..:DDD

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#20673) radi8tor válasza Integra (#20672) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Jobb házakban van SSD hely külön (az alján) ;]

⭐ Stella

(#20674) Integra válasza radi8tor (#20673) üzenetére


Integra
titán

ebben is a legaljába tettem:)
az ssd-hez kapott keretre rácsavaroztam, azt rácsavaroztam az antec-hez kapott keretbe, és arra rácsavaroztam a két sínt oldalra, és úgy csúsztattam be az 5,25-ös helyre..
no komment. :DDD

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#20675) adamssss


adamssss
veterán

Köszi srácok!
Igazából egyedi megoldással raktam fel a Mugent mert, ha követtem a leírtakat akkor zárlatos lett a gép, így az alap merevítőre húztam rá a Mugent. Szerintem jól rajta van.
És azért annyira nem vészes az a hőfok pláne,hogy a venti win7-szerint nem kapcsolt 40% fölé.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#20676) Integra válasza MPowerPH (#20662) üzenetére


Integra
titán

miért fekszik fel jobban? mert a 775 lukai kicsit közelebb vannak?
a 775-ös hátlapja amúgy gyengébbnek tűnik.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#20677) MPowerPH válasza Integra (#20676) üzenetére


MPowerPH
félisten

Nem azért. :N Ilyen téren nincs változás, csak ugye i7 esetében 775-ös lefogatóval a socket-nek a backplate-je is a hűtő backplate-je alá kerül, míg az i7-es lefogatóval ez nem fordul elő. Így van pár plusz mm-erünk, ami kitart, sokkal feszesebb lesz a hűtő a kupakon. Felszerelni elég nehéz, rendesen kell nyomni. De utána a hűtő nem mozdul a kupakon. :)

Don't Tread On Me

(#20678) Integra válasza MPowerPH (#20677) üzenetére


Integra
titán

huhh, ezt nem értem:(:DDD
valszeg a fáradtság, holnap újra elolvasom, hátha menni fog, ma már nem folytatom, eleget izzadtam vele.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#20679) dime27 válasza Integra (#20678) üzenetére


dime27
őstag

Nem akarok beleugatni de nekem is rev.c-m van csak black és az uj h alaku 1366os lefogatóval meg se moccant miután tövig becsavartam szal sztem felesleges a 775össel baszkodni :K :B :U

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#20680) Integra válasza dime27 (#20679) üzenetére


Integra
titán

az megoldva, bomba biztosan rögzült nálam is. ez a pár fokos többlet ami miatt kíváncsi vagyok.. de valszeg így hagyom és meglátom a hőfokokat, a guta üt meg ha ki kell most szerelnem, így is nagy derbi ebbe a házba belepakolni mindent:DDD

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#20681) dime27 válasza Integra (#20680) üzenetére


dime27
őstag

Hát nem tudom miert ilyen csepp házat választottál az i7nek kurva nagy hőkibocsájtása van nekem van egy Antec p180anom amibe az összes ventihely ki volt használva és a Prolimatech hűtőmmel volt hűtve.Nos a mostani CM-HAF_932es házamban 8-10 fokkal hűvösebbek a maghőmérsékletek pedig nem megy csak az első 23as ill a hátsó 14es venti oszt csumi,ráadásul igy a gép ugyanolyan halk mint az Antec volt,no most nálad akko mi lesz majd az Antec Miniben azt nemtuom :DDD

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#20682) Integra válasza dime27 (#20681) üzenetére


Integra
titán

meglássuk:)
azért vettem ezt, mert nem akartam batár házat, elegem volt már belőlük. elméletileg jó lesz nagyon a hőelveztetés. jó cuccok, jó ventik, szinte tökéletes légcsatorna. elméletileg. :DDD

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#20683) katt777 válasza Integra (#20648) üzenetére


katt777
félisten

Hát nálam a 790g-os Z600 is nagyon patent volt, de éppen fel lehetett húzatni, és gumi bakok támasztják a talpat, úgyhogy megfeszüléstől sem kellett tartani. Ráadásul azt bármelyik irányban forgathatom. :DDD
Ha kisebb lyuktávolságot használsz, nagyobb terhelést kap az alaplap, mintha messzebb van megtámasztva a blokk!

HSM: Mint írtam, maga az FPS-szám is utalás, a többiről írtam előbb. 30FPS fölött mindent rátolhat az ember (PhysX szopacs!) :(( , nem lát lassulást. Crysis-szel nem érdemes foglalkozni, az egy teljesen más engine, mint ezek a maiak, amelyek DX11-gyel verik a nyálukat, aztán még mindig 2D objektumokkal szórják tele a pályákat.
Én eleve írtam, hogy az általam mért kihajtás HD4870-re vonatkozik, értelmetlen HD4890 v. HD5850 eredményekre hivatkozva kétségbe vonni ezeket.
DX11 csak a tesszelációval több a DX10.1nél. Ja, azt még nem is emeltem ki, hogy ugye haladás közben az mosódik el, amin rajta vagy, ami amúgy még 1000km/h-val is kizárt. Metro-nál egy nagy szemétség az ellenfelek alig-sérülése (kipróbáltam god-módban: golyószóróval egy egész tárat kellett fejre ürítenem emberre, szörnyeknél még többet, mindezt könnyű szinten!!!), az, hogy semmit nem tudsz vásárolni mert úgyis annyi állatot önt rád, hogy ne maradjon lőszered, szar a menthetetlenség, a bugok (pl. hogy a két náci verőlegény ott marad a pálya betöltése után, és le sem lőhetők, csak ütnek-vágnak, ha el nem rohansz, hogy az ellenfelek nem folyamatosan mozognak, hanem (főleg a szörnyek) kb. fél méterekre teleportálnak előre (ha sokan vannak, akár 1-2 m-t is kihagynak), aztán találd el őket, szóval szerintem egy gyenge B-kategóriás program.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#20684) Qru válasza Integra (#20674) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Hehe az tiszta matrjoska feeling akkor. :DDD

775-ös lefogatót én nem erőszakolnám rá. Vagy ha igen, azért a lapot ne nagyon tépázd meg. Akkor inkább dobnék egy vékony alátétet a talp felső oldala meg a lefogató közé. Nekem laza a TRU-m, simán elforog a hűtő a procin, pedig a csavarok megvannak húzva rendesen. Már csak megfelelő alátétet kéne lőnöm... :U

#nincsbennetarcsi

(#20685) MPowerPH válasza Integra (#20678) üzenetére


MPowerPH
félisten

Ómagyarul, kő alátét a hűtő alá, mintha egy csavar alá ami ütközésig megy beraknál 1 helyett 4 alátétet. :DDD Egyébként a lapot kicsit se hajlította meg. Anno a Gemin 2 volt ilyen, hogy majd eltörte.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#20686) Integra válasza Qru (#20684) üzenetére


Integra
titán

nem igazán kell alátét sehova, ha most a feszességről beszélünk, ez bombabiztosan ül rajta a gyári cuccal. annyira rálehet húzni, hogy a hűtőt lefogó fémlap a csavaroknál azért meg is hajlott picit. szerintem ez a büdös életben nem esik le róla így. a hátlapja meg sokkal masszívabb fém, mint a 775-ös lefogatója, ez tuti.

ilyenek vannak:
először kibeleztem teljesen a házat, kiszereltem a 20 centis venti kivételével a hátsót, kivettem a fiókokat, elől kiszereltem a lapokat az 5.25-ös helyekről. alaplapba cpu, rá hűtő, aztán a két venti, váá, hihetetlen, idáig eljutottam.
na akkor jöjjenek a ventik a házra. nem lett volna baj, ha nem maximalista fasz vagyok és simán becsavarozom. de nem, mert maximalista fasz vagyok és a hozzá kapott szilikon csapokkal akartam rögzíteni. igen ám, de egyes sarkokhoz sehogy sem férsz oda ugye.. na volt itt kűzdés, hegyes fogó, kézzel szenvedés, csipeszelés.. aztán csipesszel a sarkoknál eltudtam csípni és áthúzni a csapokat, most márt megtudom csinálni.
szóval hurrá, bent vannak a ventik. (idáig vagy 3 órát molyoltam az egésszel)
aztán alaplap berak. de csak berakna, mert a lapot csak ferdén lehet betenni és csak egy irányba. igen ám de ha a hűtőn rajta a ház hátsó oldala felőli venti, nem fér be, ha a ház hátulján is ott a venti. úgyhogy ház hátulsó venti leszerel (újra lehet szilikoncsapozni, jeee), aztán lap beszerel. akkor 8 tűs táp csatlakozót kéne bedugni. igen ám de nincsen hely, mi legyen. ok hűtő hátsó venti leszerel. nagy nehezen tápcsatlakozó bedug..
persze az hogy melyik ventit tegyem vissza előbb, melyik lesz könnyebb.. mert kb 4 centi van talán a két venti között.. :DDD
lehet hogy veszek 12 centis ventikhez szilikon alátétet és mégis csavarozni fogok, bár az is másképp viselkedik mint a 4 kis ponton felülő csapozás.
az ssd keretem leírtam, kész vicc, komolyan, az ment legalulra a táp elé a ház aljába. felé jön egy antec easy hot swap sata hdd luk, aztán valahova majd eldugom a kábeleket.
felül meg egy dvd író, annak szerencsére normális helye van.
a kábelezéssel játszok folyamatosan, hogy melyik ventit hova dugjam, a kábeleket hátul hogy vezessem el, mert sata-t nem akarok megtörni.
este 11-kor feladtam. :)

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#20687) Qru válasza Integra (#20686) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Jáj, ezt múltkor is benéztem már látod, hogy nekem nem a Rev C-s lefogatóm van, hanem csak egy LGA1366 Bolt-Thru Kit, aminek a felépítése nem azonos a gyári Rev C-s 1366-os lefogatóval. Ráadásul nekem abból a gyengébbik, olcsóbb verzióval.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#20688) HSM válasza katt777 (#20683) üzenetére


HSM
félisten

"30FPS fölött mindent rátolhat az ember (PhysX szopacs!) :(( , nem lát lassulást. "

Persze, Te lehet hogy nem látsz, én azért észreveszem a különbséget 30 40 50 és 60+ között... :U

"Én eleve írtam, hogy az általam mért kihajtás HD4870-re vonatkozik, értelmetlen HD4890 v. HD5850 eredményekre hivatkozva kétségbe vonni ezeket."

Ugyan áruld már el nekem, hogy egy 1GB-os 4870 és egy 4890 között ugyan mi a különbség azonos órajelen? Hát elárulom én neked, az égvilágon semmi! :W Márpedig én gyakorlatilag 4870 órajelen hajtottam az enyémet, folyamatosan! (775/925Mhz szemben a refi 4870 750/900-ával). Szerintem Te egyszerű kifogásokat kezdtél el keresni szövegértelmezés helyett.

"DX11 csak a tesszelációval több a DX10.1nél. "
Ez úgy ahogy van nem igaz. Nézzél csak jobban utána.... :W
Nem tudom, neked miért mosódott el, amin álltál, de nekem hétszentség, hogy nem... Pedig ment nálam is a Motion Blur.... Az nálad valami DOF effekt rendellenes működése lehetett.... (Nálam az ADOF mosná el pl. a nagyon közeli és a nagyon távoli dolgokat, de kikapcsoltam, nem tetszett, és nagyon lassított)

"golyószóróval egy egész tárat kellett fejre ürítenem emberre"
Érdekes, nálam 1-2 fejlövéstől simán kidőltek... (Mármint az ellenfelek) Lehet, nem a gagyi golyószóróval kellett volna, hanem valami épkézláb stukkerrel, amivel célozni is lehet... :P Pedig én normál-on toltam, nem is könnyűn... Lőszerből én speckó végig bőségben voltam, egyetlen pálya volt, ahol kicsit kevesebb volt a keleténél... Meg kell tanulni célozni, nem csak golyószórózni... A menthetetlenség meg nem gáz, mert tök könnyű a játék, nem sokszor haláloztam el... Nálam nem teleportáltak a szörnyek, lehet túl sokat éltél valamilyen élvezeti szerrel? :D Azt meg írtam, hogy nem egy csúcsprogi, de azért a gyenge B kategória kicsit erős szvsz...

[ Szerkesztve ]

(#20689) MPowerPH válasza HSM (#20688) üzenetére


MPowerPH
félisten

"...lehet túl sokat éltél valamilyen élvezeti szerrel?"

:DDD :DDD :DDD

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#20690) DigitXT válasza HSM (#20688) üzenetére


DigitXT
félisten

Azért bírom, amikor kiderül, hogy "30FPS az isten"...:DDD
Én a világból kiszaladnék, ha annyival kellene játszanom.
Persze jó annak, aki nem lát különbséget 30 és 60 közt,
mert annak nem kell drága VGA-ra költenie, s nyugodtan
"kihajthatja", még ha ez csak 30 FPS-t is jelent számára.

Engem meg már az is idegesít, ha a Vsync-es 60-ról (ami
a folyamatos játékélményt jelenti), beröccen 45-55-re: nem
is az FPS a lényeg, hanem a folyamatosság megakadása.

Persze vannak játékok, amiknél a VGA nem bír többet, így
el kell fogadni, hogy csak annyi lesz: nincs más megoldás.
(De ha láttad fix 60-nal ugyanazt, utána már nagyon nehéz
lesz elfogadni a "röcögést", így inkább vasat fejlesztesz...)

Én pl. most az AC2 miatt váltok i7-re, mert az folyamatosan
képes 60 FPS-t kihozni a motorból, míg egy Q9550 (inkább
az azt kiszolgáló architektúra miatt*, mint pl. a mögötte álló
ramsávszél) be-beröccen 45-ig, de Vsync miatt akár 30-ig is.

*: nem a proci kevés: 4G és 4,5G közt semmi különbség nem
volt, sőt, lassabb lett, amikor a ramokat vissza kellett osztani.

katt777-tel egyébként nem érdemes leállni vitázni a játékok
megítélésével kapcsolatban. Mondhatni egyéni elképzelései
vannak, ha meg másnak attól eltér, az by default "bolond"...
(Nyilván az AC2 miatt is meg fogom kapni, hogy azért aztán
nem érdemes gépet fejleszteni, hiszen az AC is szar volt.:DDD
Persze csak neki.:R Ez olyan ízlések és pofonok dolog...)

Ha jobban belegondolok, anno pont az AC miatt váltottam
S939 X2-ről Q6600-ra, mivel sok NPC-nél röcögött.:))

(#20691) HSM válasza DigitXT (#20690) üzenetére


HSM
félisten

Én sem szeretek 60 FPS alatt játszani, de sajnálok 1-2 játék miatt +60-200K-kat beleölni VGA-ba, csak azért, hogy 1-2 játékkal átlépjem a 15-30FPS-t..... Az MSAA-t leveszem, ha van még valami erőforrászabáló effekt, ami nincs nagy hatással a megjelenítésre, leveszem, de azonkívül minden legyen maxon.... Inkább 20-30FPS-el gyönyörködöm a gyönyörű látványban, mint 60-al valami gagyi képen.... 20 alatt viszont már nekem se opció, akkor maradna a butítás,de erre még nem volt szükség szerencsére... :D Szerencsére hardcore gamer sem vagyok, hogy agyvérzést kapjak 1-2 alacsonyabb FPS miatt elhibázott lövéstől...
Igen, katt777 elég nehezen fogadja el, ha valaki máshogy gondolja a dolgokat mint ő... :D De nem csak a játékok terén... ;]

[ Szerkesztve ]

(#20692) DigitXT válasza HSM (#20691) üzenetére


DigitXT
félisten

Én ezt egyszerűen megoldottam 1366x768-ban (általában) elég a GTX285.
Már lassan másfél éve igaz ez.:K A Crysis persze nem ment fix 60-nal.:DDD
Viszont ott én is a látvány miatt toltam High/Enthusiast beállításokon...:K
(Mediumon pörgött, mint a csocsóbábú, csak éppen sokkal randább volt.)

(#20693) szacsee


szacsee
nagyúr

Üdv urak!
Jelenleg én is csatlakoznék a szolídabb fogyasztát beállítók sorába.
Azt szeretném kérdezni, hogy ha alap blck közelében használom a proci és jobb memória sávszélt szeretnék elérni, akkor hogy használjam a gépet?
3x2Gb 1333-as Kingmaxaim vannak csak sajnos amit jelenleg 1066 cl8-on járatok QPI és Uncore auto-n van.
Érdemes feltornászni a ramfrekit 1333-ra, vagy sem ha a bclk alapon van?
QPI-t és Uncore-t gondolom ilyenkor ildomos hozzá belőni...
Várom a véleményetek, előre is köszönöm! :R

(#20694) mpierre válasza szacsee (#20693) üzenetére


mpierre
veterán

2-3W körül mozoghat az a megtakarítás, amit azzal érsz el hogy 1066-on cl8-on hajtod szemben az 1333MHz cl8 beállítással. Szerintem simán mehet 1333-on, elméletileg - attól függően, hogy milyen chippel van szerelve a Kingmax - ezek a memók 1600 MHz környékén is futnak, 1,5V-on..
A qpi-t meg az Uncore-t igencsak ildomos belőni, sőt, ha az uncore szorzóját a ram kétszeresénél eggyel nagyobbra állítod, akkor kap egy kis kraftot a proci. Az azonban igaz, ha ehhez feszemelés kell, akkor kb bukhatod is az energiatakarékosságot.
Én az energiatakarékosságot a videókari fogyasztásának csökkentésével értem el (órajel és feszek visszavétele), a proci pedig 160×21-en fut, persze a szorzót visszaveszi üresjáratban. Az ssd miatt a hibernálás kiesik, így az nekem bukó.
Lehet mérek egy fogyasztást, hogy mennyit kajál így a gépem...

[ Szerkesztve ]

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#20695) MPowerPH válasza szacsee (#20693) üzenetére


MPowerPH
félisten

Van XMP profil? :) Egyébként ha fogyasztásra mész, akkor fölösleges bolygatni a ramot, az a gyorsulás nem sokat hoz.

Én meg megnézem, mik a rendszerem végső határai, ha már újra 20C van a szobában. Eddig itt tartok, de szépen lépdelek feljebb. Procifesz most nem számít, 19-es szorzó valamivel gyengébb mint a 21-es, ráadásul a magas BCLK és Uncore miatt is úgy gondolom, kicsit több fesz kelhet a cpu-nak.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#20696) adamssss


adamssss
veterán

Hőfokban meddig mehetk el?

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#20697) mpierre válasza adamssss (#20696) üzenetére


mpierre
veterán

Tesztre 80°C környéke. Folyamatos használatra azért azt nagyon nem kéne...

Szerk: Ja! Maghőre gondoltam... :DDD

BMW001: Ezért jobb az uncore-t feljebb tornászni, de ha van mellette egy kis ram sebesség az se baj... Az igaz, hogy a késleltetés cirka semmit nem számit...

[ Szerkesztve ]

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#20698) MPowerPH válasza adamssss (#20696) üzenetére


MPowerPH
félisten

85C -ig melegedhet LinX alatt az még 'annyira' nem gáz, fölötte már lehet belenyúl a hővédelem, és visszaveszi a teljesítményt. Normál használat alatt addig úgyse fog melegedni.

Nah, 222-es BCLK-val már fagy a LinX. Erre mondjuk számítottam is, itt van vége a procinak. Viszont most kicsit visszább vettem, megnézem az Uncore-t és a memóriát meddig is mennek.
Sajnos a memória csak mezei 1600-as CL8, így is boldog vagyok, hogy legalább eddig mennek.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#20699) szacsee válasza mpierre (#20694) üzenetére


szacsee
nagyúr

Nem tudom mit bírnak a modulok sajnos még nem próbáltam. Eddig 1333-on csak a cl9-es időzítéssel néztem, cl8-ban még nem. (1T vagy 2T-ben nézzem a cl8-at, ha nézem?)
2Gb méret miatt nem hinném, hogy nagyon tuningos lenne.
FLFE85F-B8KG9 a pontos típusa.
Az igazság az, hogy közben rosetta@home megy, tehát nem nagyon van üresjárat, ezért keresem azt a beállítást, amivel nem fogyaszt túl sokat és megy is rendesen. :B

(#20700) pincehely válasza MPowerPH (#20695) üzenetére


pincehely
addikt

Szép eredmény, főleg az Uncoret irigylem nagyon.
Meglehet tudakolni a feszültség értékeket?
De lehetne több is a gflopsban elért eredmény, nálam 4ghz-en már a 60-at eléri.

http://kefetemap.deviantart.com/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.