Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#20401) MPowerPH válasza pincehely (#20397) üzenetére


MPowerPH
félisten

c0, szóval egyáltalán nem. Nézd meg 21-es szorzóval a 4GHz-t.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#20402) Qru válasza pincehely (#20397) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

20x200-at nem mindegyik lap szereti. Enyém sem (+C0 szintén) sajnos. :(

#nincsbennetarcsi

(#20403) Gery15


Gery15
addikt

Lenne egy kérdésem a videó végén jól látszik, hogy az i7 920 4,2GHz 1,008v-on megy ez lehetséges? itt a vidi

HyperX

(#20404) HSM válasza Gery15 (#20403) üzenetére


HSM
félisten

Persze, Idle 1,008V.... Az EVGA lapok visszaveszik a feszt üresjáratban, ha engedélyezve van az energiatakarékosság. Gondolom, a Win7/CPU-Z bug miatt nem láttad a szorzóvisszavételt. ;)

(#20405) Gery15 válasza HSM (#20404) üzenetére


Gery15
addikt

köszi a választ :R

HyperX

(#20406) MPowerPH


MPowerPH
félisten

Nah, kimértem mindegyik feszt, és elég érdekes dolgot tapasztaltam.

............Műszeres............Everest......BIOS
..........Idle.......Load .....Idle .....Load
PLL : 1,794v - 1,789v / .................. / 1.8v
CPU: 1,041v - 1,316v / 1.02v - 1.31v / 1.29v(1.32875v beállított)
VTT : 1,327v - 1,290v / 1.34v - 1.34v / 1.28v
RAM: 1,661v - 1,664v / 1.65v - 1.66v / 1.66v(1.64v beállított)

Ebből látszik, hogy az Everest a VTT terén hazudik. Ahogy ráengedtem a LinX-et visszaugrik a vesz a BIOS-ban beállítottra. Loadban eddig is úgy volt, hogy a VTT-re rá kellett dobni 0.1v-t terhelés alatt, így let a BIOS 1.34v-ből 1.35v.
Memória érdekes dolog, mert 1.64v van neki beállítva, mégis 1.66v-t ad neki.
Magyarul, és amiért a mérést is csináltam bebizonyosodott, hogy az Everest NEM MEGBÍZHATÓ!!! Mert az nagyon nem mind1, hogy 1.34v vagy 1.29v. Főleg nem mind1 az, hogy 1.39v vagy 1.34v.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#20407) MPowerPH válasza MPowerPH (#20406) üzenetére


MPowerPH
félisten

Jah, és CPU-Z jól mér, Load is Idle alatt is pont ugyan annyit írt, mint a műszer. :R
Ramnak utána járok, megnézem különböző feszekkel is.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#20408) MPowerPH válasza MPowerPH (#20406) üzenetére


MPowerPH
félisten

Megnéztem BIOS szerint 1.34v -nál a VTT -t.

Idle 1.384v, load1.342v. Tehát itt egyezik a BIOS-al. Azt mondanom se kell, hogy Everest mindkét állapotban 1.39v-t ír. :)

Don't Tread On Me

(#20409) dime27 válasza MPowerPH (#20408) üzenetére


dime27
őstag

Köszi a méréseket!Hasznos volt! :R

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#20410) mpierre válasza dime27 (#20409) üzenetére


mpierre
veterán

Azt ne feledd, hogy a foxconn adja így a feszeket! Azért nem mindegy, hogy milyen deszkáról beszélünk. A giga (ha jól tudom) extémet kimérték annó... A többiről nem tudok.

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#20411) pincehely válasza Qru (#20402) üzenetére


pincehely
addikt

Amúgy nincsen baja a 20X200-al, csak nagyon sok feszt kér plusszban a 19X20-hoz képest.
Sokkal jobban is melegszik. 21X200-al még teszek egy próbát, de szerintem oda már kevés lesz nagyon a Corator szerintem.

http://kefetemap.deviantart.com/

(#20412) dime27 válasza mpierre (#20410) üzenetére


dime27
őstag

Nekem is Bloodrage van hamarosan beüzemelem! :K

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#20413) MPowerPH válasza dime27 (#20409) üzenetére


MPowerPH
félisten

Szívesen. Ez a P10-es BIOS, megnézem Beta biossal mit tud.

mpierre: Ez igaz. Csak ezzel bebizonyítottam, hogy az Everestben nem szabad bízni, mert félre vezet. És értelmetlen viták keverednek belőle, lásd alább is.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#20414) katt777 válasza MPowerPH (#20391) üzenetére


katt777
félisten

Naná, de ha azt látom, hogy ua. procival az egyik lapban magasabb stabil, mint a másikban, akkor nyilván köze van hozzá a lapnak is. ;)
Az ASRock-ot sajna az Everest nem szereti (pl. csak CPU-feszem van, fogyasztás nincs, meg ventiből is csak 2-3-at lát kedvétől függően), de van saját mérőprogramja a lapnak, és szerintem a többi laphoz is érdemesebb a saját szoftverüket használni.
A félvezetők újabb változatai a félrevezetők. :U Sajna Everest nem konkrét hardverekre készül, ezért nem is érdemes tőle maximális pontosságot várni.

ImI87: Valaki pár hete írta, hogy qrwa jó tuningra, talán keress rá. 4GHz-et nem hiszem, hogy lenne olyan ASUS lap, amely ne tudná épeszű feszekkel. Mondjuk a Dlx-om nem bootolt be 21x200-on, viszont 20x200 teljesen stabil volt.

Qru: ASRockot kell venni, annak mindegy a 20X v. 21X. :DDD

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#20415) HSM válasza MPowerPH (#20413) üzenetére


HSM
félisten

Jó, hát ezt eddig is tudtuk, hogy everestben csak külön ellenőrző mérés után szabad bízni... :U Amúgy lapfüggő, mi mennyire csal, az evrest is csak a szenzorok által mért adatokat olvassa ki...
Ha megnézed ezt a tesztet: [link] és az E-leet helyett everestet gondolsz (ugyanazt mutatja mindkettő) és megnézed a VDIMM és VTT értékét, elég csúnyán föléméri, pedig a BIOS beállítást gyönyörűen tartja a lap.... A többi feszt meg érdekes módon jól monitorozza a lap... :D Amúgy az enyém (E758) is pontosan így mér, gyanúsan ugyanekkora tévedéssel....

(#20416) jeni


jeni
félisten

szia

kérdésem az lenne,hogy a Gigabyte GA-X58-UD5 lapban tényleg nem szerencsés 1,9V-al működő OCZ Platimun 1600Mhz TRI KIT DDR3 memóriákat használni?
Akkor melyik DDR3 1600MHz TRI KIT memóriát érdemes amelyik 1,65V-l működik?
Esetleg ebből 3 db-t igaz nem TRI KIT csomagban adják.

Ezt valaki írta a P.H!

1156/1366-os rendszereket maximum 1.65V feszültségű ramokkal lehet párosítani.
Lehet nagyobb feszültségű is a ram, ha a feszültségét manuális állítod, de ekkor semmi nem garantálja a stabilitást, ha pedig 1.7-1.9V között mocorog a ram fesz. bizony kárt is tehet a processzorban (az Intel szerint)
Az OCZ ramok problémás, inkompatibilis ramok (ezekkel van a legtöbb gond) én csak akkor vennék ilyen ramot ha önkínzó életmódot szeretnék folytatni

(#20417) HSM válasza jeni (#20416) üzenetére


HSM
félisten

Az OCZ trikit 1,65V-os. :F Legalábbis amiről tudok, az mind. ;) Nehéz őket a névleges sebességre belőni, de amúgy semmi baj nincsi velük szvsz... :F
Az 1,9V a proci memóriavezérlőjét tudja Intel szerint kinyírni, ha nincs jól beállítva pár dolog...

(#20418) jeni válasza HSM (#20417) üzenetére


jeni
félisten

(#20419) HSM válasza jeni (#20418) üzenetére


HSM
félisten

Most miért kevered a szezont a fazonnal? Belinkelsz egy tesztet, amiben dual-channel ramok vannak, és kérdezed, hogy az I7-hez való Low Voltage ramok is ilyen fesszel mennek-e? Hát nem... De amúgy ott is van az általad linkelt oldalon, a specification fülön, hogy 1,65V.... Ha meg nem megy 1,65V-on a gyári értéken, akkor gari, ilyen egyszerű....

[ Szerkesztve ]

(#20420) Воланд válasza jeni (#20418) üzenetére


Воланд
titán

Ami a tesztben van ocz ram az nem ugyan az, mint ami a gyártói oldalon van. A tesztben szereplő ramok nem core i7-es rendszerekhez vannak, hanem a régebbi intel/amd rendszerekhez, ráadásul nem is tri-kit-ek.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#20421) jeni válasza HSM (#20419) üzenetére


jeni
félisten

elnézést még abban a tudatban voltam hogy teljesen azonosak annyiban tér a el a teszt,hogy 2x2 GB ramot teszteltek le duálban és nem TRI KITben ami 3x2GB ram

(#20422) HSM válasza jeni (#20421) üzenetére


HSM
félisten

De ha megnézed a gyártó oldalán, nem véletlen vannak külön a "Low Voltage" meg sima dual-channel kitek. Van itt mindenféle rendszerhez megfelelő. ;) [link]

(#20423) LackoMester válasza jeni (#20416) üzenetére


LackoMester
addikt

az OCZ memókkal nagyon rossz tapasztalataim vannak nekem is :K
(2 szettet füstöltem el 2 hónap alatt, SupList-es volt mind2) :U
Válssz inkább a Corsair Dominator vagy a Kingston memók közül. :K
HSM fórumtásnak igaza van, van ott több fajta memó :K
szigorúan magánvélemény

[ Szerkesztve ]

ott a kisértet a ganéná.... by: Bendegúz

(#20424) Qru válasza pincehely (#20411) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nem biztos, Corator nagyon jó hűtő, bírja az. Egy próbát megér szvsz, nincs veszteni valód. ha nagyon melegszik (80+) akkor meg lekapcsod a stres-test-et és kész.

BMW001: Az szép... Kár, hogy az enyémen nincs mérési pont. megnézném az enyém is mit feszel össze-vissza.

katt777: Hát komolyan bánom, hogy nem Asrockot vettem. Jó a Giga de nem tud többet annyival mint amennyivel többe került. Persze a procim se egy tuning császár de akkor is... Legalább olcsóbban lennék ugyanott. :( A lapra költött plusz lóvából meg vettem volna 1866-os ramot. Mind1, legközelebb jobban utána járok.

#nincsbennetarcsi

(#20425) pincehely válasza Qru (#20424) üzenetére


pincehely
addikt

Egyenlőre elmegyeget 200X21-en Corator bírja az üzemet! :DD 1000rpm-em idle tartja az 50fok körüli értékeket.

http://kefetemap.deviantart.com/

(#20426) mpierre válasza Qru (#20424) üzenetére


mpierre
veterán

Mérési pontok. És tévedtem, az UD5-öt mérték le, hogy mit feszel a lap. Szerintem az UD4P is azonos hibával teljesíti a beállított feszeket...

[ Szerkesztve ]

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#20427) Sárpac válasza LackoMester (#20423) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Mit csináltál vele? Nekem 6db ment egymás mellett semmi baja nem lett!

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#20428) Qru válasza mpierre (#20426) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Hmm, ez hasznos. Thx!

#nincsbennetarcsi

(#20429) katt777 válasza pincehely (#20425) üzenetére


katt777
félisten

Z600 meg 40°C körül. :) Hány V-ot kap az a proci?

Qru: Szóljak, ha netán kapok megint ASUS-t? :F

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#20430) HSM válasza katt777 (#20429) üzenetére


HSM
félisten

Hát gratulálok, üresben procihűtőt hasonlítgatni! :C Még szerencse, hogy Intel szerint is teljesen alkalmatlan a DTS szenzor ilyen körülmények között pontosan mérni... :W Vagy nem rémlik a szobahőmérsékleten kemény mínuszokban töprengő Atomok esete? :U

(#20431) katt777 válasza HSM (#20430) üzenetére


katt777
félisten

Idle hőt írt, én is azt írtam. Ezek nem Atom processzorok, és 10°C különbség nem mérési hiba. Az már más kérdés, hogy a hűtési teljesítmény miképp változik magasabb hőmérsékleten, de a hatalmas Z600 blokk előnyös üres módban.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#20432) Qru válasza katt777 (#20429) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Asus-t? Lemaradtam a'szem...

#nincsbennetarcsi

(#20433) HSM válasza katt777 (#20431) üzenetére


HSM
félisten

Jó, beszállok, nekem is megvan a 40 üresben, nagy szám, pedig nem nagy hűtő a BARAM.... [link] (Mondjuk van rajta 2db coolink SWIF1 olyan 1300 rpm körül...)
Igaz, ez nem 21*200, az tény.
De ennek a fajta mérésnek továbbra is tartom, hogy az égvilágon semmi értelme nincs, és semmilyen megbízható következtetést nem lehet levonni belőle....

[ Szerkesztve ]

(#20434) Qru


Qru
MODERÁTOR

Heh, egy újabb kinek hosszabb a... verseny?! :D

#nincsbennetarcsi

(#20435) pincehely válasza katt777 (#20431) üzenetére


pincehely
addikt

1.3V-ot kap a proci, ugye a drop miatt terhelve valamivel kevesebbet.
De ne felejtsük el, hogy ez C0 steppinges, ami azért sokkal melegedősebb!

http://kefetemap.deviantart.com/

(#20436) Sárpac válasza pincehely (#20435) üzenetére


Sárpac
nagyúr

D0 a melegedősebb de ne zavarjon, hogy vagy 10x leírtuk már!:DDD

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#20437) pincehely válasza Sárpac (#20436) üzenetére


pincehely
addikt

Még mindig hitetlen vagyok. :D
Akkor az már nem is processzor, hanem kályha! :DDD
Végül maradtam a 19X200-nál 3800mhz-en, mert 1.15V elég a procinak.
A qpi-nek, meg 1,215V, a ramnak 1,540 1600mhz-en.

http://kefetemap.deviantart.com/

(#20438) Integra


Integra
titán

na kérem, megjött a kincsesládám!!!!:))

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#20439) Integra


Integra
titán

ha-haha-haha-hahahaaaaaa:)
(ördögi kacajunkat hallották:DDD)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#20440) pincehely válasza Integra (#20439) üzenetére


pincehely
addikt

Akkor tessék gyorsan összedobni! Így kartonban nem az igazi! :DD

http://kefetemap.deviantart.com/

(#20441) Integra válasza pincehely (#20440) üzenetére


Integra
titán

nemtom, mert mo-n van a win64-em... :DDD
de hétvégére repülök haza, úgyhogy jövő hét kedd este szerelés:)
elméletileg megvan már minden cucc, remélem gyakorlatilag sem kell már semmit se hozzá vennem.

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#20442) mpierre válasza Integra (#20439) üzenetére


mpierre
veterán

Ahhhh. Igazi hajópadló!

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#20443) DigitXT válasza Integra (#20441) üzenetére


DigitXT
félisten

Összerakni addig is össze lehet.:DDD

(#20444) pincehely válasza Integra (#20441) üzenetére


pincehely
addikt

Bizony, összerakni össze lehet.
Tudom rossz, ha az mebr nem próbálhatja ki utána azonnal, de én nem bírnám ki tuti!

http://kefetemap.deviantart.com/

(#20445) kpal válasza Integra (#20439) üzenetére


kpal
veterán

Az a kis szekrény jó a háttérben talán Angol ? Mintha karácsony lenne ennyi dobozzal. ;)

(#20446) radi8tor válasza Integra (#20439) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Mi az a nagy barna doboz?

⭐ Stella

(#20447) Integra válasza radi8tor (#20446) üzenetére


Integra
titán

abban van a többi cucc, ami jött, táp, cpu, vga, ventillátorok, pci wifi, dvd, ssd. az alaplapot is tudtam volna ugyanonnan venni, de "megbolondult" az oldal és nem mutatta, majd később írtak, hogy pedig volt nekik raktáron, spóroltam volna még 10 eurót, na mindegy.

kpal: nem angol :N

digit, pince: fáradt vagyok hozzá, rohadt sok a meló, régen biztos neki estem volna, most már csak egyszerűen megvár. véletlenül tönkretenni semmit sem akarok a nagy igyekezetben, akkor visítanék:DDD

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#20448) pincehely válasza Integra (#20447) üzenetére


pincehely
addikt

Érthető! :R

http://kefetemap.deviantart.com/

(#20449) Qru válasza Integra (#20439) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Jól néz ki! :K

#nincsbennetarcsi

(#20450) katt777 válasza HSM (#20433) üzenetére


katt777
félisten

Vsz. hasonlóan csalnak ua. procik, szóval valami értelme mégiscsak van. Nekem SWiF2-esek vannak 1000-1100RPM-en. Hogy a mérés nem hülyeség önmagában, azt az is jelzi, hogy alapon csak 900RPM-es ventikkel is 40°C alatt van a proc. Persze annyi értelme nyilván nincs, mint a stress-tesztes méréseknek, de ha az alaplap 45°C-tól emeli a ventik fordulatszámát, akkor nyilván az a szerencsés, ha a proci hőmérséklete ez alatt van.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.