Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#21301) jeni válasza jeni (#21300) üzenetére


jeni
félisten

a beállítás csak hajnal fél 2-ig ment :( de legalább nem kék halál volt hanem csak fagyás

utána mód:
F12 Bios maradt és minden alapértéken van 1066Mhz ram,

(#21302) keIdor válasza joshua7 (#21293) üzenetére


keIdor
titán

Gene-n nálam is izzott az NB, de nem tudom miért...
Itt a Gigabyte-ban csak 40 fokos. :F
Szvsz az az 57 fok is sok, igaz semmi baja nem lesz, de nem tudom miért annyi.

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#21303) joshua7 válasza keIdor (#21302) üzenetére


joshua7
veterán

Szerintem ez ilyen... Talán az is közrejátszik, h matx-es lap. Most 54 fokos, de hát elég hűvös van, plusz ott a 12-es venti, ráadásul a vga sem a fölső slot-ban van, hanem az alsóban, mert az még tovább rontana a helyzeten. Melegben, venti nélkül, vga karival az egyes slot-ban simán meglenne a 70 fok idle.. :U

Semper Fi

(#21304) subaruwrc válasza joshua7 (#21299) üzenetére


subaruwrc
félisten

asetek waterchill / rookie water / ócóér

(#21305) subaruwrc válasza joshua7 (#21303) üzenetére


subaruwrc
félisten

ja amikor gombcompnak rampage 2 geneje volt akkor simán megvolt idle a 70c mert a két db 4870x2 befűtötte mint az atom. matx mivolta miatt sokkal kisebbek a távolságok a fő melegedő részek között és az x58 chipset amúgy sem fogyaszt keveset chipset szinten, ezért izzik. de mondom sok baja 70foktól se lesz, mert a borda alatt tulajdonképpen a pcie switch van, maga a memvezérlő a prociban van ugye.

(#21306) Vaszil76


Vaszil76
tag

Sziasztok! Kicsi segítségre lenne szükségem! Új gépet állítok össze és hiányzik még egy-két alkatrész. Már van asus p6x58d premium lapom, 2 db 5870 ati, corsair dominátor 1600 mhz tri kit cl7, enermax 600w modu 87+ , CoolerM V8( hűtő) és ehez kellene proci. Kérdés i7-930 elég ehez a rendszerhez? köszi

(#21307) Vaszil76


Vaszil76
tag

1600 mhz-es memoriánál magasabb órajelüt is vehettem volna? Vagy ez is elég?

(#21308) keIdor válasza Vaszil76 (#21307) üzenetére


keIdor
titán

Bőven elég az 1600-as ram. Ha találsz olcsón 920-at azzal még jobban is jársz, nem muszáj 930, azzal a +1 szorzóval átlag ember nem tud mit kezdeni.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#21309) Qru válasza Vaszil76 (#21307) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Elég lesz az 1600-as is. Bár én inkább 1866-osat vettem volna, de elég lesz az 1600-as is bőven.

#nincsbennetarcsi

(#21310) keIdor válasza Qru (#21309) üzenetére


keIdor
titán

De az 1866-osnak sincs értelme ahogy észrevettem. Ahogy nézem az ő gépe játékra kell, nekem is csak arra van. 1866-on a ram 0 FPS-el hoz többet és 0 s-el tölt be gyorsabban az OS vagy a játék.

SSD-vel sokkal többet nyer az ember, mivel a HDD a szűk keresztmetszet.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#21311) Qru válasza keIdor (#21310) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nem az a lényeg, hanem, hogy jobban ki tudja pörgetni a procit ha tuningol.Ha nem akkor meg bőven elég az 1066MHz-es is. Meg mondjuk én nem vettem volna CM V8-at. De ízlések és pofonok. :)

#nincsbennetarcsi

(#21312) subaruwrc válasza joshua7 (#21303) üzenetére


subaruwrc
félisten

full load - 8c
léggel linx 64bit all ram max hőfok 81c volt a legmelegebb magnál, most ez 73c
az idle hőfokok 1-2-t változtak lefelé
az északi híd borda, passzívan 62c volt és emelkedett ezért elétettem egy 800rpm-es halk 12centis ventit így 51c körül alakul a borda hőmérséklete műszerrel mérve

(#21313) jeni


jeni
félisten

a gépem 1066MHz-n nem fagy és nincs kék halál F12 BIOS mellett
elég a 1066MHz-t a DDR3 memónál emelni a frekit 1333 Mhz-re és a 1,65V beállításra tenni a fesztet? A proci-t 20x szorzón hagyom.
mást nem kell beállítani hozzá?

[ Szerkesztve ]

(#21314) mpierre válasza keIdor (#21310) üzenetére


mpierre
veterán

Ott a pont...
Amióta kivágtam az oprendszer alól a hdd-t azóta törölték a homokórát a renccerből. 1600MHz ram, + pl kingston ssd now v+ 64 GB. Ezzel elég hosszú időre letudja a rendszerfejlesztést...

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#21315) kpal válasza Vaszil76 (#21307) üzenetére


kpal
veterán

bőven elég az 1600 ha csak játékra kell a gép ott a mennyiség a lényeg.

[ Szerkesztve ]

(#21316) pincehely válasza mpierre (#21314) üzenetére


pincehely
addikt

Szintén Kingston SSD now tulaj vagyok.
Már annyira megszoktam, hogy nem is tudom elképzelni milyen lehet ssd nélkül.

http://kefetemap.deviantart.com/

(#21317) AirBooms


AirBooms
addikt

Megint itt kérdezek, s nem a kihalt R2E topikban, bocs:

Minden fasza, de ha kikapcsolom a gépet (tök mindegy, hogy a win7-tel állítom le, vagy a kikapcsológomb megnyomásával), akkor csak úgy tudom újból elindítani, ha előtte teljesen áramtalanítom. Ugyan elindul, de az LCD Poster is mutatja, hogy nem kezdi el a tesztelést, csak pörögnek a ventik, de nem történik semmi. Szóval, tápkábel ki, aztán, mikor már minden kósza áram távozott az alaplapról, akkor kábel vissza, s csak akkor indul a bekapcsológombra (ha winből az újraindítást választom, akkor nincs ez a hibajelenség, de pl. holnap reggel nem tudom majd simán indítani a gépet). Már a bios-ban is próbálkoztam mindenfélével, úgy tűnik, nem a tuning miatt van.
Mi a búbánat lehet? Másik R2E is csinálta ezt. Találkozott más is ezzel? Tudtok megoldást?

Köszi! :R

(#21318) adamssss


adamssss
veterán

Sziasztok!
Az i7-es prociknak max mennyi feszt lehet adni? (a 775-eknél ez 1.35v volt az intel szerint)

Köszi

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#21319) Qru válasza adamssss (#21318) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Annyi itt is mehet bőven, a főbb kérdés, hogy megtudod-e hűteni, mert marhára melegedős az i7.

#nincsbennetarcsi

(#21320) mpierre válasza adamssss (#21318) üzenetére


mpierre
veterán

Nálam 4,2 GHz-hez már kell a 1,4+V. Hűteni nem lehet léggel rendesen. Tesztre kapott csak ennyit.

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#21321) adamssss válasza Qru (#21319) üzenetére


adamssss
veterán

Igen kicsit olyan érzésem van, hogy nem is egy mugen hanem egy stock hűtő van rajta...
Köszi a gyors választ mindkettőtöknek.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#21322) subaruwrc válasza adamssss (#21321) üzenetére


subaruwrc
félisten

nekem ne mondjad, tegnap jó sokat szptam a vízhűtés ráfaragásával és kb ugyanott vagyok, benchmark stabilitásra semmit nem nyertem ugyanúgy 90c a proci pedig tripla radim van 3db 1200-as ventivel és csak a procit hűti a rendszer.....

(#21323) Qru válasza subaruwrc (#21322) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Jáj, akkor ott vmi gebasz lehet. Az a 90 fok marha sok vízzel.

#nincsbennetarcsi

(#21324) subaruwrc válasza Qru (#21323) üzenetére


subaruwrc
félisten

egy asetek waterchiller blokk szerintem pacifing erre a procira. a víz is érezhetően átmelegszik terhelésre, de lehet szétszedem összerakom egyszer, mert voltak bizonyos fennakadások ami miatt esetleg rossz lehet az érintkezés minősége

(#21325) adamssss válasza subaruwrc (#21322) üzenetére


adamssss
veterán

Az vízzel így tényleg soknak tűnik... Egyszerűen tényleg lehetetlen ezeket normális hőmérsékleten tartani.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#21326) DigitXT válasza subaruwrc (#21324) üzenetére


DigitXT
félisten

Majd számolj be, hogy mennyit javult. Pumpa milyen amúgy?

(#21327) subaruwrc válasza DigitXT (#21326) üzenetére


subaruwrc
félisten

waterchill extreme.. 1020l/h

(#21328) Qru válasza subaruwrc (#21327) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Pedig az nem vmi gagyi H50 féle szajré. :( De ezek szerint ha a víz is átmelegszik akkor érintkezik (legalábbis valamennyire). Egy szétszed-összerak kombó nem árthat. A blokk rögzítésénél gondosan járj el, a szokásos keresztben/átlóban húzgál meg a csavarokat pl. Persze tudom, hogy tudod magamból kiindulva néha az ember elsiklik ilyesmi(k) fölött.

#nincsbennetarcsi

(#21329) subaruwrc válasza Qru (#21328) üzenetére


subaruwrc
félisten

mindenképpen megteszem majd mert szerintem is jobban kellene teljesítenie. majd updatelek hogyan sikerült. :R

(#21330) Qru válasza subaruwrc (#21329) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ok! Pár képet is lőhetnél, ha már bemászol a házba... csak hogy legyen mire csurgatni a nyálat. :DDD

#nincsbennetarcsi

(#21331) subaruwrc válasza Qru (#21330) üzenetére


subaruwrc
félisten

lőhetek, de elég ocsmányul néz ki inkább nem mutogatnám :DDD

(#21332) Qru válasza subaruwrc (#21331) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nem baj, már betöltöttem a 18-at szóval jöhet. ;]

#nincsbennetarcsi

(#21333) subaruwrc válasza Qru (#21332) üzenetére


subaruwrc
félisten

te akartad ;]

(#21334) szacsee válasza subaruwrc (#21333) üzenetére


szacsee
nagyúr

Nem vagy valami kapkodó idegbeteg, pedig már fél vizes topik itt leskelődik... :DDD

(#21335) subaruwrc válasza szacsee (#21334) üzenetére


subaruwrc
félisten

ó, lehet oszolni nyugodtan, tanulok :D
leghamarabb holnap délután lesz belőle valami, hacsak nem rágok be ameddig nézem a coretempet és szétkapom :DDD

(#21336) mpierre válasza subaruwrc (#21335) üzenetére


mpierre
veterán

Jáj! Szegény prockó...

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#21337) subaruwrc válasza mpierre (#21336) üzenetére


subaruwrc
félisten

lehet felfekszik a socketra a blokk..
jóval nagyobb a felülete mint a léghűtőnek, szerintem simán bennevan hogy valahol odaér és nem a kupakon támaszkodik.

(#21338) szacsee válasza subaruwrc (#21337) üzenetére


szacsee
nagyúr

Ezt elnézve csak a "zsanéroknál" tud felfeküdni... az a legmagasabb pontja.. :K

Szerk: No meg a másik oldalt a csavaron.... vagy ott a lemez lefele van hajtva.. :F

[ Szerkesztve ]

(#21339) subaruwrc válasza szacsee (#21338) üzenetére


subaruwrc
félisten

reinstalláltam a blokkot, idle ugyanaz a helyzet
itt lenne pár kép a hihetetlen esztétikus szisztemről
oldal

cpu környéke

radi

kontakt 1

kontakt 2

most kevesebb pasztával raktam össze, megnézem terhelés alatt változott e valami

(#21340) jones965 válasza subaruwrc (#21337) üzenetére


jones965
Modder

Korábban már jeleztem, hogy az IHS felületkialakítás figyelembe vevendő tényező. Én a vizesblokkot políroztam annó síkba, így nekem tökéletes hőfokaim vannak az i7-vel a víz társaságában. Jelenleg 181 Mhz bus sebességen használom, ami ugye 3800 Mhz proci óeajelet jelent.

(#21339) subaruwrc: azok a ventik szívnak vagy fújnak ?, bár tök mindegy, mert nincs a radiátornak megfelelő lgtere, hogy a levegő átjárhassa. Biztosíts legalább 5 cm helyet, és csodát fogsz tapasztalni.

[ Szerkesztve ]

(#21341) subaruwrc válasza jones965 (#21340) üzenetére


subaruwrc
félisten

load nyertem erős jóindulattal 1C-ot ami valószínű az alacsonyabb szobahőnek köszönhető.

namost innentől marad az, hogy először nagyobb légrést hagyok a radiátornak, utána max polírozás amit meggondolok azokután hogy a procinak van 2+év garija ami eladásnál nem jöhet rosszul..

neked amúgy hogy alakulnak a hőfokok 3800-on?

[ Szerkesztve ]

(#21342) gombcomp válasza subaruwrc (#21339) üzenetére


gombcomp
senior tag

A kontakt1 képet nézve,jobboldalt a block alján az egy kiálló perem?
Ha az akkor az fekszik fel valamire (kondik,socketkeret),és így nem éri el
a procit egyenletesen...gondolom.
Van a lomjaim között egy ilyen Zalman.
Az általad fabrikált lefogatóhoz is passzol,ha kell viheted. ;)
Lehet,hogy tudsz venni hozzá 1366-os lefogatót.(nekem csak 775-ös van)

[ Szerkesztve ]

"Ha őseink is elszaladtak volna, valahányszor nehéz idők jöttek, ma üres lenne ez az ország." - Wass Albert

(#21343) szacsee válasza subaruwrc (#21339) üzenetére


szacsee
nagyúr

A kondikon nem tud felfeküdni amik a socket mellett vannak?
Emeld meg a radit jól mondja a kolléga, aztán ha lesz némi kesh a láthatáron akkor végy normális prociblokkot... ez sovány ide szerintem.
Ha gondolod ma-holnap megleshetek én is valamilyen beállítással hőfokokat, igaz nálam nincs venti a radin, no meg D-Tek V1 van a procin, de így is a normális rendszerek felett vagyok hőfokokban a passzív radi miatt.

(#21344) jones965 válasza subaruwrc (#21341) üzenetére


jones965
Modder

Elindítottam egy linx-et, igaz hogy HT off, de viszonyítási alapnak jó lesz.Később jelentkezem. Indításkor a 40'C-ről felment 60-61'C-ra, majd meglátjuk.

(#21345) szacsee válasza subaruwrc (#21341) üzenetére


szacsee
nagyúr

Nem akarok turkálni a bukszádban. ;] :DDD
De ez ha megvan még verhetetlen ár... ja és Airbooms-nak is van egy V1-es D-Tek (7500 ft), de moddolni lehet lazán hogy rámenjen 1366-ra. I7-re szerintem ha húzni akarod ilyen blokkok kellenek minimum... gombcomp féle zalmit nem ismerem sajna.

(#21346) subaruwrc válasza gombcomp (#21342) üzenetére


subaruwrc
félisten

nem az be van mélyítve arra tuti nem. marad az hogy gyenge a blokk és nem rendes az érintkezés meg alacsony vides proci lévén melegszik mint állat.
majd eldöntöm polírozok e,vagy mit csinálok egyenlőre így marad, ha már elkezdtem komolyabb víz kellene.

(#21347) jones965 válasza subaruwrc (#21346) üzenetére


jones965
Modder

Egyébként én nem a procit, hanem a blokkot políroztam, mert én sem akarom bebukni a procit emiatt.
Tessék a teszt:

(#21348) subaruwrc válasza jones965 (#21347) üzenetére


subaruwrc
félisten

ránézek majd ilyen beállítások mellett
a blokkom polírozva van. kevés ide, alig van benne hűtőfelüle

(#21349) AirBooms válasza szacsee (#21345) üzenetére


AirBooms
addikt

Ha nincs 775-ös felfogatási furat a lapodon, akkor inkább a Tody félét ajánlom. Az enyémet 1366-ossá tenni szerintem felesleges kínlódás. Akkor már eleve V2-t kéne venni, de az újba ugye ölég drága. Nagyon jó kis blokk a D-Tek Fuzion, csak az R2E-n már nincsenek 775-ös furatok, amik a Gene-n még voltak...

(#21350) subaruwrc válasza AirBooms (#21349) üzenetére


subaruwrc
félisten

ez már nem teljesen ide tartozik, de úgy tervezem hogy körbenézek mik a lehetőségek, kezdetnek mindenképpen kell egy 1366 kompatibilis cpu blokk, nem akarok getto moddolni mert csúnya, vastagabb csövezés kell és mondjuk mégegy single radi a hátsó venti helyére, a tripla radinak valami esztétikusabb kialakítás, hogy ne így nézzen ki, aztán ha majd nagyon sok fölös pénzem lesz akkor jöhet egy másik pumpa külön tartállyal. de megeshet hogy házat is kellene cserélnem mert a mostani nemigazán alkalmas víznek..
a csövek kimenetei pl alul vannak kivágva, köszi használjak már 4 méter csövet hogy ki tudjam vezetni... elég ótvar, nem tetszik így.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.