Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#20201) pincehely válasza Qru (#20192) üzenetére


pincehely
addikt

Semmi gond, én sem azért mondtam.
De lassan lediplomázok kommunikáció-és médiatudomány szakon. Illene a helyesírásomat is rendbe szedni kicsit.

Ha 200-as bclk-t állítok be, és 10-es ram szorzót, akkor az Uncore-nak 20-asnak, vagyis 4000mhz-nek kell lennie.
Mivel a rendszerem 3600-nál többet nem igen bír, így hiába is vennék 2000mhz környékén üzemelő ramokat?
Vagy "az Uncore szórzónak a memória szorzó kétszeresének kell lennie" szabály nincsen kőbe vésve?

[ Szerkesztve ]

http://kefetemap.deviantart.com/

(#20202) Qru válasza pincehely (#20201) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nem feltétlen kell, én sem vok penge matekból mégis átverekedtem magam a közgázon. :)

Elvileg igen. Uncore órajelnek duplája kell hogy legyen a ram órajelnek.

mod:

Integra: Jaja, ennyit a szabványosításról. :D

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#20203) laragirl83 válasza pincehely (#20201) üzenetére


laragirl83
őstag

Semmi :D

[ Szerkesztve ]

gigabyte x670 aorus elite ax * 7800x3d * corsair icue h170i elite lcd * 32gb g.skill tridentz 6000 * sapphire 7900xtx nitro+ vapor x * samsung evo 980 pro 1tb * fractal design meshify 2 xl tgd * gigabyte g32qc

(#20204) pincehely válasza Qru (#20202) üzenetére


pincehely
addikt

Akkor ahogy számolom, alapórajelen alapvetően buko a ramot mondjuk 1600-on hajtani.
Mondjuk erre előbb is rájöhettem volna.
Akkor egy 1866-os ramhoz milyen bclk, ramszorzó uncore trio dukál?

http://kefetemap.deviantart.com/

(#20205) Sefi84 válasza AirBooms (#20188) üzenetére


Sefi84
senior tag

Nekem ha 1 órát megy a gép 100% terhelés mellett akkor én azt mondom, hogy stabil, mivel nem fog soha többet 100%-on menni és egy játék se használja 100%-ban a 8 szálat egyszerre!
Eddig nem fagyott ki és nem volt semmi baja ezeknek a beállításoknak az, hogy 13 kör után eldobta magát az annak köszönhető, hogy minden (alaplap) túlmelegedett és nem a proci nem bírja hisz 28 fok van a lakásban és egy venti tolja le a meleget a cuccról, lehet a proci nem melegszik 80 fok fölé, de a lap+memó+minden más nagyon meleg!
Most még futtatok egy prime tesztet 1 órát és ha az is lemegy engem meggyőzött, téged meg, hogy meggyőz-e az hidegen hagy nem neked vettem a procit és nem is akarom eladni!
Nem megbántásnak írtam csak hát ez van!

LinX 7 kör és lekapcsoltam, mert nem kínzom tovább megint!!!

Házi-mozi mindenek felett!!! :)

(#20206) djwave


djwave
csendes tag

Sziasztok,

hosszu idu utan egy uj gepet szeretnek venni (ismet hosszutavra), amit majd tuningolasi celra is szeretnek kihasznalni (ambar nemvagyok jartas meg ebben), kerdesem a kovetkezo lenne a i7 920/930 modelekkel kapcsolatosan:

- Magasabb orajelnel (4-4.2Ghz) mennyire zajos egy levegovel hutott rendszer, elviselheto meg ? (jol kialakitott hazzal illetve minosegi hutokkel)
- teljes terheltseg alatt (4 mag/100% load) is tarthato a maximalis 75-80% homerseklet ?
- egy tuningolt processor/memoria gyakorlatilag mennyivel roviditi meg az adott komponens elettartalmat, vagy esszeru beallitasoknal ez szinte elhanyagolhato illetve nem mutathato ki?

Az adott konfiguracio joreszt jatek (70%) illetve zene, filmezes, programozas, munka ... stb (30%) aranyban lenne kihasznalva.

Reszben nezegettem a i7 860 procit is mivel kevesebbet fogyaszt/kevesbe melegszik, de ha jol olvastam picit nehezebben tuningolhato (gondolom a D0 revizio hianya miatt is, mivel igy eleve tobb feszt igenyel nagyobb orajeleken)

Tovabba megszeretnem kerdezni milyen alaplappal illetve memoriaval erdemes parositani az emlitett processzorokat ? (Asus/Gigabyte illetve a komolyabb tuninglapokbol eVGA/DFI nezegettem, illetve ramokbol Corsair, Geil, G.Skill (1333Mhz-seket))

Barmilyen tapasztalatot, tippet szivesen fogadok.

Udv.

djwave

(#20207) HSM válasza Sefi84 (#20205) üzenetére


HSM
félisten

Na, ez már így korrekt. :K :R NBagyon jó kis proci. :K

(#20206) djwave: 3800 simán 80 fok alatt 24/7 maxon is. A 4Ghz és 4,2 is működhet, ha egy jobb procit fogsz ki, amit nem kell nagyon gyilkolni ehhez. A komponensek élettartamának csökkenése is a gyilkolás mértékével arányos. Én pont emiatt hajtom "csak" 3675-ön, és a ramokat is "csak" 1400@CL7-ben. Ezt a kisujjából is kitolja, alacsony feszekkel, beton sabilan, és letekert ventikkel is alulról súrolja a 70 fokot, ~24 fokos szobában... [link] (Igaz HT OFF, dehát én így használom, játékra így szvsz jobb is)
Ha feljebb kell húzni, akkor már kér több VTT-t, meg Vcore-t is, akkor már a lap is jobban melegszik alatta, így meg alig melegebb, mint alapjáraton...
Összehasonlításképp 4200Mhz maxra (1600rpm) tekert ventikkel (házhűtőket is felhúztam) [link]
Így még nem is tűnne vészesnek, de ennek a 4200-nak még jócskán kellene fesz szvsz a valódi 24/7 stabilitáshoz, bár azt már nem volt időm/kedvem tesztelni, úgyse használnám úgy....

[ Szerkesztve ]

(#20208) Ottoka válasza Sefi84 (#20205) üzenetére


Ottoka
őstag

És itt mennyi volt a qpi fesz? Mert most meg pont az nem látszik

Mezőhegyes

(#20209) AirBooms válasza Sefi84 (#20205) üzenetére


AirBooms
addikt

Semmi gond, csak erről a prociról nem lehet azt állítani, hogy ezekkel a beállításokkal stabil. Amúgy meg, hogy neked mi a jó, az más kérdés - ezek szerint.
Ugyanakkor amikor valaki tanácsokat kér, hogy miként stabilizálja az újonnan vásárolt i7 rendszerét, akkor szerintem nem túl elegáns a részedről benyomni egy screent a cuccodról, hogy mennyire nem művészet belőni a cuccost... Ugyanis a tiéd még közel sincs belőve! Ennyi! :B
Hivatkozol a 28 fokos szobára, meg hogy minden minden nagyon forró, meg csak egy venti megy - lényegében ugyanez ment nálad a Yorkfield topikban is. Ráadásul ott még azt sem érttetted meg, hogy egy ventilátor nem csinál hidegebb levegőt a környezeténél. Te váltig állítottad, hogy hiába van a szobában 28 fok, a te procid terheletlenül márpedig 24-25 fokos, mert annyira jó hatásfokúak a ventijeid (nem fogadtad el a topik tapasztaltabb tagjaitól, hogy bizony csalnak a szenzorok)... Ennyit a hozzáértésről... Aztán itt meg csak hét kört futtatsz a LinX-ből, mert "nem akarod kínozni" 1,23 V-on, ami nevetséges egy i7-nek, s a hőfokaid sem vészesek, ugyanakkor annak idején valami burtális feszültségen küldted a 9650-es Yorkot, amíg rád nem szóltak... A különbség annyi volt, hogy az a sok pénzért megvett proci a francnak sem akart menni...
Amúgy meg igen, a tuning többek között arról szól, hogy miként tudjuk okosan úgy hűteni a cuccainkat, hogy ne melegedjen túlságosan a rendszer, hogy lefussanak a tesztek, hogy stabil legyen a cumó 24/7-re.
Ennek ellenére valószínűleg nem mindennapi, átlagfeletti procid van, csak éppen konok, hozzá nem értő kezekben. És ezt én sem "bántásnak írtam". Csak hát ez van! :K

(#20210) Sárpac válasza Ottoka (#20208) üzenetére


Sárpac
nagyúr

1.31 állítólag!:D
CL9 1600as ramok visszafoghatják az uncoret, cl7-el vagy 2000es ramokkal kellene tesztelni ott már lehet gázosabb lesz a 4ghz ugyanezen a feszen.
A ramfesz meg a qpi fesz szoros összefüggésben van egymással, tehát 1.5V-megy a ram akkor lényegesen kevesebb qpi fesz is elég lehet egy adott frekihez.

AirBooms: majd belejön segíteni kell neki és kész!:)

[ Szerkesztve ]

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#20211) Ottoka válasza Sárpac (#20210) üzenetére


Ottoka
őstag

Az én procim a g.skill trident ramokkal 1.48-on megy 2000-mhz-en, az 1866-hoz 1.41-kell.
965-ös, ES példány, az elsők közül való.

Mezőhegyes

(#20212) Sefi84 válasza AirBooms (#20209) üzenetére


Sefi84
senior tag

Itt egy 1 órás prime remélem minden látszik rajta. Ez meg az aktuális memó olvasás ezekkel a beállításokkal.
Ez jobban melegszik mint a QX9650-en 1.5V mellett, de tényleg az érzékelő volt ott a rossz és én ezt bevallom, de most is te sározol be egy másik topikba és a hozzá nemértés nem egyenlő a még nem értéssel!!!
Akkor sem fogom neked 2 órán keresztül kínozni a gépet, mert már 87 fok volt a PWM így is tehát az melegszik túl! LinX alatt meg kifagy, mert 95 fokig bírja a biosba be van állítva és lelövi ez van, de attól még a proci stabil és nekem még nem fagyott ki soha akármit is csináltam, na ez nem biztos, hogy így marad, de remélem nem lesz gáz!
Te meg zsörtölődj magadba, mással lehet normálisan beszélni, te minek kukacoskodsz mindig?!

Mindenkinek köszönöm a segítséget és a gratulációkat, további jó topikolást! :R

Házi-mozi mindenek felett!!! :)

(#20213) AirBooms válasza Sárpac (#20210) üzenetére


AirBooms
addikt

Hát ez az! A York topikban is nagyon sokan próbáltak neki segíteni, s magyarázni dolgokat - nem értette, nem fogadta meg. Most is inkább azt mondja, jó az így is!
Szíve joga. Csak mondom, akkor nem kell előjönni azzal, hogy "tessék, íme itt egy zseniálisan belőtt proci, nézzétek, ennyi az egész"! Aztán a szegény kezdő meg elhiszi mindezt, s miután szétfeszelte a szerencsétlen i7-et, még akkor sem jön rá, hogy mi a búbánatot szúrt el. Mivel nem is szúrt el semmit, csak egyszerűen egy nem stabil proci beállításai agyonfrusztrálták szegényt...

(#20212) Sefi84 : Ja, hogy CPU VTT 1.38V!!!!!! No comment! :Y (mellesleg egy óra Prime nálam kb. 7 kör LinX-el egyenértékű... :)) )

[ Szerkesztve ]

(#20214) Sefi84 válasza AirBooms (#20213) üzenetére


Sefi84
senior tag

Azzal mi a baj?
1.35V az Intel megengedettje az nem szentírás szerintem, vagy igen?
Most is tanácsot kérek remélem korrekt választ kapok!

Házi-mozi mindenek felett!!! :)

(#20215) AirBooms válasza Sefi84 (#20214) üzenetére


AirBooms
addikt

Azonkívűl mi a baj, hogy eddig 1,31V-tal kábítottad a népet??? Meg hogy a 4,5 GHz-hez kellett 1,34 V-t??? :U
Szerintem a többit mesélje el valaki más, nehogy azzal vádoljanak, hogy elfogult vagyok a témában...

(#20216) Воланд válasza Sefi84 (#20214) üzenetére


Воланд
titán

Szvsz 1,38V-vel nem lesz hosszú életű a procid. Ha egy gyártó ajánl valamit, azt illik betartani, nem viccből mondják. Persze az extrém tuning más, itt most 24/7 ről van szó.

Szerk.: És persze drop miatt nem kap annyit, de még mindig feljebb van mint az ajánlott.

A többit meg szerintem AirBooms leírta.

[ Szerkesztve ]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#20217) Sárpac válasza Sefi84 (#20214) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Nézd meg 21x191-en is a procit szerintem menne az 1.16 1.17Volttal is(21x-hez kevesebb fesz is elég szokott lenni) 4GHz-en a 4ghz uncore felesleges lődd be 3800körülire kisebb fesszel és nem fog belenyalni a 80ba de még lehet a 75be sem linx alatt!:)

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#20218) pincehely válasza AirBooms (#20215) üzenetére


pincehely
addikt

Ha jól látom 1,34 a CPU VTT a képen amit beszúrt.
Az 1,35 lehet droppal.
Persze nem annyi amennyit mondott, de a kereteken belül van.

Bekapcsoltam a HT-t, 3800mhz-en az eddigi 1,15 helyett, 1,17 V kell a processzornak.
Nem egetrengető különbség. 1-2 fokkal melegebb csak, szóval szerintem marad a HT.

[ Szerkesztve ]

http://kefetemap.deviantart.com/

(#20219) bim válasza Sefi84 (#20214) üzenetére


bim
veterán

A 7 kör LinX nem ér semmit csak akkor ha utána hetekig megy a géped ezen a feszen gond nélkül miközben netezel, játszol, konvertálsz, lemezt írsz stb.
Az hogy 7 kör leszaladt és ment 1 órácskát a prájm az azt mutatja hogy meguntad a teszteket valamilyen oknál fogva. Ez se azt nem jelenti hogy stabil se azt hogy nem stabil.
Mutatok neked ha gondolod LinX stabil tesztet 20x200-ról ami végig lefutott a 20 kör több mint 1 órán át nyüstölve a gépet egy firefox indítástól mégis csontra fagyott vagy épp nem tudtam alvó állapotból felkelteni.
Nyilván itt akinek már van egy ideje ilyen procija az csak a több órás tesztekre bólint vagy minimum a 20 kör hibamentes LinX-re.

(#20220) Ottoka válasza pincehely (#20218) üzenetére


Ottoka
őstag

1.38-az.

Mezőhegyes

(#20221) Sefi84 válasza AirBooms (#20215) üzenetére


Sefi84
senior tag

Én annyit állítottam be biosba, de most levettem 1.32V megint biosba és 1.34V ír everestbe és egyenlőre fut a prime ismét! Nézd meg a két képet!!!
Én nem szédítettem a népet csak tesztelgetek és közben mindent elállítottam és nem tettem vissza a QPI-t isten bocsássa meg nekem ezt a bűnt most meglátjuk mit produkál!

woland_y2k: köszi a segítséget észben tartom, már levettem meglátjuk mit művel így!

bim: Hát remélem nem fog megnyikkanni, de felfogtam és köszönöm a hozzászólásodat!

[ Szerkesztve ]

Házi-mozi mindenek felett!!! :)

(#20222) Qru válasza djwave (#20206) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

- Erősen hűtő/ventilátor és üzem fesz függő is a dolog. De egy felső kategóriás hűtővel nem lesz zajos. Nem felső kategóriással meg esélyed sincs a 4-4,2GHz elérésére.

- Ez megint hűtés és feszültség függvénye is, de közel sem lehetetlen főleg csak 4 szálon terhelve. HT bekapcsolása elég sokat dob a hőmérsékleten (és a fogyasztáson is term).

- Ha betartod az ajánlott max feszeket akkor kvázi nem kimutatható. Valamennyit rövidül de ez ilyen kb évtizedes léptékekben mérhető, addigra meg rég elavult ez a technika.

#nincsbennetarcsi

(#20223) Sefi84 válasza Sárpac (#20217) üzenetére


Sefi84
senior tag

Tudom ,hogy elég a kisebb uncore is, de ki kellett próbálni nekem 3800Mhz nincs 200BCLK mellett csak 3600Mhz vagy 4000Mhz, de 3600-on is elég nekem csak kipróbáltam!
Megnézem majd lejjebb is 21X-val kíváncsi leszek!!!
Köszönöm!

bim: Egyébként én közben letöltök netezek és feltöltök képeket meg beszélgetek veletek és így fagyott ki 13 kör után, ITT egy 10 perces prime csak a Voltok miatt, most megy a LinX, meglátjuk mi lesz!

[ Szerkesztve ]

Házi-mozi mindenek felett!!! :)

(#20224) katt777 válasza Integra (#20190) üzenetére


katt777
félisten

7-8-7-16 körül próbálkozz, azon menniük kell. 7-7-7-et nálam csak 2.66GHz-en tudták.

Qru: Viszont, ha QVL alapján nem választottál RAM-ot, akkor reklamálhatsz, ha nem mennek rendben, ellenkező esetben meg nem.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#20225) Sárpac válasza Sefi84 (#20221) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Primeot felejtsd már el core i7 mellett uncoret nem is tesztel szinte!:)

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#20226) AirBooms válasza Sefi84 (#20223) üzenetére


AirBooms
addikt

Most tényleg, minden kötözködés nélkül: ennyit droppol a lapod (amit a DFI esetében én kizárnék), vagy nekiálltál összevissza állítgatni a feszültségeket, csak hogy stabilizáld a procid? Valahogy a CPU magfeszültséged megnőtt immár 1,25 V-ra (CPU-Z szerint 1,248), az NB feszt levetted 1,18 V-ra (1,20 V volt), de a CPU VTT még mindig magas (1,36 V). Amúgy látom, közben komoly fagyások voltak a gépeden, s a Win7 indításkor helyreállítást kért, mert akkor szokott olyat csinálni, hogy a különböző honlapok ikonjai nem rendesen jelennek meg, s neked a Prohardver ikonja eléggé furává vált...
Azt egyébként miért csinálod, hogy amikor alacsony feszültségeket állítasz be, akkor csak bencheket, vagy legfeljebb pár perces Prime-ot raksz fel, ha viszont általad már "komoly"-nak számító egyórás Prime-ot teszel fel, akkor odapakolsz a feszeknek. Nem lehetne a kettőt egyszerre? :F

(#20227) Qru válasza katt777 (#20224) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

:F Jaaa, egyel több nem van a mondatba de csak sikerült értelmeznem nekem is mint "csekély értelmű medvebocsnak". :D

#nincsbennetarcsi

(#20228) Ottoka válasza AirBooms (#20226) üzenetére


Ottoka
őstag

Sztem kár erőltetni, tisztán látszik nem megy a beígért 4000mhz-es uncore 1.31-en. És akkor még hozzátesszük amit Sápac mondott, valszeg gyorsabb ramokkal még roszabb a helyzet....

Mezőhegyes

(#20229) Sefi84 válasza Ottoka (#20228) üzenetére


Sefi84
senior tag

Közben én dolgozom is, de megy, mert eddig nem voltak fagyások csak hát itt az az elvárás, hogy 20 kör LinX amit nem bír csak 13 kör ment le ennyin, de a nap 24 órájában megy és egyszer nem fagyott ki "még" azt hozzáteszem! Ha meg tönkre megy akkor csere az Intelnél azt kész!
Én nem fogok rosszul aludni ha nem hiszitek el és nem is én erőltettem!
Gyere próbáljuk ki a tieddel mert ez a lap a te ramjaidat szereti, de nagyon, akkor derülne ki mit tud igazán!!!

Házi-mozi mindenek felett!!! :)

(#20230) AirBooms válasza Ottoka (#20228) üzenetére


AirBooms
addikt

Nem erőltetem. :N
Az egész onnan indult, hogy jött egy srác és kérdezte, hogy tényleg olyan nehéz-e tuningolni az i7-et, mint amennyire annak látszik? Erre Sefi "kolléga" felrakott egy - ezt már én teszem hozzá - szerintem nagyképű screenshot-ot, hogy nem. Na ezen a képen szerepelt a 4000 MHz-es Uncore és az 1.31 V QPI fesz. Ez egy kicsit felbosszantott, hogy íme, így kell az újoncoknak segíteni, s kellő frusztrációt kialakítani bennük, hogy nesze vazze, könnyű ezt tuningolni. "Na ne csináld má', neked nem megy mingyá' a négygiga???"
Persze ebből az egészből jól kijöhetett volna Sefi és a procija, ha valóban egy szerencsés és ritka darabról lett volna szó, de most már száz százalék, hogy egy nagy kakikavarásról, hozzá nem értésről, s mások megtévesztéséről van szó (ez utóbbiról nem állítom, hogy szándékos).
Én sem vagyok nagy szaki, pláne nem i7-ben, de azt - főleg újságíróként - eléggé rühellem, hogy megtévesszünk másokat (pláne kezdőket, olyanokat, akik tőlünk kérnek segítséget, s attól függően, hogy butaságot, vagy okosságot mondunk nekik, az alapján fognak tanulni), még akkor is, ha ezt nem szándékosan tesszük. Ezért frocliztam ennyire a dolgot.
Ámen! :R

[ Szerkesztve ]

(#20231) Sárpac válasza AirBooms (#20230) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Ettől függetlenül megkockáztatom, hogy az én procimat is benyeli a tiedet meg lehet keresztbe is!:DDD
Jó cpucska az és tényleg nem sok hiányzik a 100%-hoz. :C

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#20232) AirBooms válasza Sefi84 (#20229) üzenetére


AirBooms
addikt

Kedves Sefi84!

Tuningolni sem kötelező! És akkor egészen biztosan nem megy tönkre. Pontosabban jóval nagyobb a valószínűsége, hogy nem. S akkor valóban van jogalapod arra, hogy cserélje neked az Intel. De 1,38V-os QPI feszültséggel nem sok. A bizonyítási és magamutogatási kényszer miatt meg pláne nem fog neked senki sem cserélni semmit. Egyelőre a felrakott képeidből nem tanultunk, nem okultunk semmit, csak egy nagy katyvaszt láttunk. A kezdő tuningosoknak sem segítettél, hiszen extrém beállításokat próbáltál nekik bemutatni, de mint kiderült ezekkel nem stabil a rendszered, tehát azontúl, hogy az esetek 99,9 százalékában amúgy sem használhatók ezek a setup-ok, még károsak is. Vagyis egyelőre a ténykedésed megtévesztő, összezavaró - legfeljebb a régi motorosok igazodnak el rajtad, ők is csak a rutinjuk miatt. Én a helyedben itt lezárnám a témát - de ha a bölcsességed jóval fejletlenebb a további magyarázkodási, bizonygatási és személyeskedési kényszereden, akkor hajrá. Remélem, kevés újoncot zavarsz össze, a régiek meg majd úgyis helyre raknak.
Sok sikert! ;)

(#20233) AirBooms válasza Sárpac (#20231) üzenetére


AirBooms
addikt

Ezt nem vonom kétségbe, s már ugyanezt le is írtam - de azt is, hogy hozzá nem értő, konok kezekbe került.

(#20234) Qru válasza AirBooms (#20232) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Abban (is) igazad van, ha megsüti a magas QPI fesszel akkor hiába garis, nem cserélik. Persze lehet elmegy ez így még sok-sok hónapig csak hát előbb-utóbb úgy is vége lesz a dalnak.

#nincsbennetarcsi

(#20235) Sefi84 válasza AirBooms (#20232) üzenetére


Sefi84
senior tag

Én nem akartam senkit megtéveszteni és tény, hogy nem egyszerű semmilyen tuning főleg ha valaki semmit se csinált még-e téren! :(
Nem vettem b... szogatásnak semmit és én is csak tanultam az itt leírtak alapján, hogy igen hamar jelentettem ki a 4000Mhz-es uncoret, de hogy 24/7-be megy nálam az meg egy tény és nem fagyott még ki soha! :Y
Most épp 3600-ason fut, mert kíváncsi vagyok előbb arra mit megy stabilan, aztán visszatérek 4000Mhz-re és ha stabil, teszek föl képeket ígérem és nem akarok senkit megvezetni!!!! :R
Én egyáltalán nem akartam vitázni senkivel, még folynak a tesztek a stabilitásért!!!
Egyébként mennyi fesz kellene, hogy legyen 20X200-hoz kb. a QPI-nek 3600 uncore mellé?

Qru: nekem garis mindenhogy hidd el!!! azt meg ki nem méri mennyi feszt kapott a QPI mikor meghalt!!!

[ Szerkesztve ]

Házi-mozi mindenek felett!!! :)

(#20236) Sárpac válasza Sefi84 (#20235) üzenetére


Sárpac
nagyúr

20x szorzót felejtsd el szerintem 21x-et célozd meg kevesebb fesszel többet tudsz kihozni belőle!:)

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#20237) Qru válasza Sefi84 (#20235) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Hát akkor hajrá! Csak nehogy meglepetés érjen majd... ;) Akkármekkora haver vagy, kokszos procit nem gariztat a gyártó.

#nincsbennetarcsi

(#20238) Sárpac válasza Qru (#20237) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Hidd el hamarabb kokszol el az alaplapi érintkezősor semmint a proci!:)

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#20239) Qru válasza Sárpac (#20238) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Mondjuk én amúgy is hajlamos vagyok túlfinomkodni a dolgot... egyszer már elfüstöltem egy lapot anno, azóta óvatos vagyok eléggé. +2MHz nem ér nekem annyit hogy kukázzam a lapot/procit/ramot stb.

#nincsbennetarcsi

(#20240) priti válasza Sárpac (#20236) üzenetére


priti
addikt

Nálam így ez sem volt igaz. Érdekes egy lelke van ezeknek a D0-ás 920-as prociknak.

Nekem olyat is csinál, hogy csak a proci feszen emelek és semmi máshoz nem nyúlok és nem stabil, holott alacsonyabb procifesszel meg stabil. A logika arra mutatna, hogy elmelegszik, mert a magasabb fesztől erősebben disszipál és emiatt hibázik, viszont alacsonyabb fesszel, de tartós használatot követően (a rendszervizem emelkedik pár fokot) ugyanúgy eléri a vonatkozó maghőmérsékletet, mégsem hibázik, szóval elég ellentmondásos egy dolog ez a feszezés így, hogy a ramkezelés is a prociban van.

Csak arra tudok gondolni, hogy a megemelt fesszel többet fogyaszt a CPU, ami az alaplappal szemben támaszt új táplálási követelményeket, ami miatt méginkább droppol össze-vissza és így a feszültségminimum ha csak egy pillanatra is lejjebb kerül és emiatt hibázik. A tápegységet én elvetném, mint lehetséges okot, rengeteg konfigot húztam már ezzel a delta csifivel és soha nem volt gondom, ilyen természetűm csak az i7-tel.

Különösebben nem zavar a dolog, mert a 4GHz stabilan megvan kellemes feszen és ennél többre nem vágyom. Csak amiatt írtam, hátha ötletet adok esetleg valakinek, hogy a kevesebb fesz néha több...

Hardverlesen

(#20241) katt777 válasza Qru (#20227) üzenetére


katt777
félisten

Ja, ez olyan Besenyő-családos lett. :B A mondat helyesen:
"Viszont, ha QVL alapján választottál RAM-ot, akkor reklamálhatsz, ha nem mennek rendben, ellenkező esetben meg nem."
De legalább agytornásztál kicsit. :R

Ebben a túl magas QPI-feszben az a veszély, mint az már láttuk párszor a topicban, hogy nem hal meg a proci, csak elkezd hibázgatni addig még stabil beállításokon, aztán lejjebb is, aztán lehet gyorsan eladni a procit azzal, hogy "á, csak ki akarom próbálni a 930-at", stb.

AirBooms: Van elég betesztelt beállítás az 1. hsz-ban. ;)

priti: Próbáltad a CPU PLL-t emelni ilyen esetben?

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#20242) Sefi84


Sefi84
senior tag

Na most segítsetek!!!
Itt minek kellhet még fesz VTT 1.85V kap!

Házi-mozi mindenek felett!!! :)

(#20243) tom_tol válasza Sefi84 (#20242) üzenetére


tom_tol
addikt

vcore, qpi
más
ne hagyd magad a nyár elején belekergetni linx tesztekbe, én belebetegednék ha 80 fok felett menne tartósan a procim
he neked nem hibázik ez a beállítás normál, hétköznapi használat alatt akkor csak azért hogy meggyőzz néhány emberkét itt (szándékosan nem használok semmilyen jelzőt :R )
ne gyilkold a procidat

(#20244) Sefi84 válasza tom_tol (#20243) üzenetére


Sefi84
senior tag

Köszönöm én is abbahagyom ha most nem megy le, mert atom stabil amire én eddig használtam, de ez a LinX nem akar lemenni! Csak meg lesz a 4000 uncore egyszer!!!

Házi-mozi mindenek felett!!! :)

(#20245) Qru válasza katt777 (#20241) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Jaja! :D

QPI-t én max 1,36V-ra teszem, ezzel még azért a drop miatt beférek az 1,35V-os határba de feljebb nem is akarom/merem tenni.

#nincsbennetarcsi

(#20246) AirBooms válasza tom_tol (#20243) üzenetére


AirBooms
addikt

Ó, istenem, látom, te aztán nagyon képben vagy... Megjöttél a buli végére, s jól megmondtad a tutit...

Hát, akkor csak, hogy te is átéld a buli izgalmait (amiről lemaradtál):

1. Sefi "kollégát" senki nem kérte, hogy győzzön meg bennünket, hogy WR procija van! Saját maga kezdett bele abba a káoszos és ellentmondásos harcba önmagával, hogy a procija mennyire frankó, s csak viszi azt a 4000 MHz-es Uncore-t.
2. Ha valaki kímélni akarja a nagy nyári melegben a prociját, az eleve nem akar 4000 MHz-es Uncore-t (pláne miközben minden második hsz-ében elsírja magát, hogy csak egy ventije van)
3. Arra sem kérte senki, hogy jelentősen feszelje túl a prociját! Márpedig ő ezt tette a QPI/VTT-vel, holott mi csak arra kértük mutasson egy olyan teszteredményt, amin a baráti 1,31 V feszültségen stabil a procija. Ilyet nem tudott mutatni. Olyat ellenben igen, amin egy órát ment 1,38 V-os QPI feszültséggel - ebbe viszont csak saját magát kergette bele!
4. Ugyanmár, hol van itt nyár? Hol van itt a kánikula? Nálam, a szobában jó, ha 16-18 fok van, a kinti hőmérséklet 10 fok, és Sefi screenjén is ugyanezt a hőmérsékletet láttam. Szóval nem kéne mellébeszélni, sem kánikuláról, sem belehajszolásról.
Egyszerűen Sefi nagyot mondott (mutatott), aztán belekezdett egy screenmutogatós, összevissza feszültségállítgatós önmagát mindenféle hülyeségbe belehajszolós butaságba.
Abban viszont egyet értünk, hogy nem kell gyilkolnia a prociját. De ez szerintem ott kezdődik, hogy ebben " a fene nagy nyári kánikulában" pláne nem nyomjuk 4 GHz-re az uncore-t...

De hát minderre az óvaintésre mi más lehetne Sefi válasza:
Köszönöm, abbahagyom...Csak meg lesz a 4000 uncore egyszer!!!
Így tanul belőle (és mások tanácsából) az okos ember... :K

[ Szerkesztve ]

(#20247) Achill3uS válasza AirBooms (#20246) üzenetére


Achill3uS
veterán

mint azt teis jól tudod a magas uncore-hoz a 3 csillag együttállása elengedhetetlen:D
1. jó IMC-vel rendelkező cpu (ami nem egyenesen arányos azzal, hogy jól megy órajelre!!!)
2. jó RAM, gagyi 2000-ren sem stabil ramokkal soha nem fogsz magas uncore-t elérni mivel minimum 1:2-es osztásban tudod csak növelni a dram/uncore arányát
3. a lapon múlik a legkevésbé, de legalább egy P6T Deluxe/UD4P szintü deszka szükséges a művelethez megfelelő bios-al ellátva
persze befolyásoló tényező a cpu hőmérséklete is, mivel az IMC-t is túlmelegítheti ami instabilitásra ad okot, ergo nem fogja elősegíteni az uncore órajelünk növelését

na de rég volt, hogy erre tévedtem. pü megy.

[ Szerkesztve ]

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#20248) AirBooms válasza Achill3uS (#20247) üzenetére


AirBooms
addikt

Végre szakértő is jár erre, nem csak mi ugatunk itt egymásnak! :DDD :R

(#20249) Integra


Integra
titán

megjött a rev.c meg a plusz ventileszorító, szép darab:)
adtak hozzá egy 1156-os felszerelőt is és egy csomag gumimacit:DDD

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#20250) Achill3uS válasza Achill3uS (#20247) üzenetére


Achill3uS
veterán

bocsánat egy szó kimaradt a 2.-es pontból: növelni a dram/uncore arányát hatásosan. az életben nem járattam még 1:2-es arány alatt uncore-t, kb annyi értelme lenne mint....szóval nem sok :)

AirBooms: nem sok időm van fórumozni, de persze nekemis most kell szabira menni :D

[ Szerkesztve ]

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.