Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6001) Lauda válasza Acor (#6000) üzenetére


Lauda
félisten

Ez meg a másik, alapban is rossz valami, de azért a 4.2-ők röpködnek. :DDD Nekem mindegy, saját pénzeddel játszol. :)

(#6002) Acor válasza Lauda (#6001) üzenetére


Acor
aktív tag

Látom sértegetsz engem, mindenem garis bőven max csak az időmmel játszom a gépemmel nem :D
Egyébként az asszony átkozta el a gépem mert utálja, hogy állandóan azzal foglalkozom :DD

A 4,2 pedig teljesen igaz! vízhűtés prime alatt max 75 fok azért nem mondható rossz eredménynek.. csak irigykedsz :)

I7 12900K + Tody féle extrém blokk még mindig Király!! (www.pcvizhutes.hu)

(#6003) Lauda válasza Acor (#6002) üzenetére


Lauda
félisten

Nem sértegetlek és főképp nem irigykedek. :N Miért is tenném, nálam minden ok.

(#6004) gombcomp válasza Acor (#6002) üzenetére


gombcomp
senior tag

Nekem a P6T + i7920nál voltak ilyen bajaim.
Próbáld meg "fokozatosan" feltölteni a bankokat,Bank1 boot, BIOS megnéz,lekapcs,
következő memó betesz, indít BIOS megnéz lekapcs stb...
Ha nem jön össze még egy ötletem van priviben elküldtem!

"Ha őseink is elszaladtak volna, valahányszor nehéz idők jöttek, ma üres lenne ez az ország." - Wass Albert

(#6005) Rexcor


Rexcor
őstag

Hi all!
Most akarok i7 extreme-t venni. Megéri az árát? :DD
köszi :)

(#6006) Sárpac válasza Rexcor (#6005) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Nem!

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#6007) Ottoka válasza Rexcor (#6005) üzenetére


Ottoka
őstag

Ne hallgass rá amd fan. A legerősebb proci a piacon a core i7, savanyú a szőlő hogy az amd nem tud normális procit összerakni az x2 óta. Nem véletlen hogy az eladások számát nézve 78% az intel részesedés, a morzsákon civakodnak csak a többiek.

Mezőhegyes

(#6008) Gorneck válasza Ottoka (#6007) üzenetére


Gorneck
titán

Még jó hogy intelje van...amúgy meg igaza van...920 elég, ha i7et akar...az megint más kérdés, hogy nekem is volt x58am... :D Egy temető... :)

[ Szerkesztve ]

Gorneck#1239

(#6009) Sárpac válasza Ottoka (#6007) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Látom képben vagy mint egy Picasso!

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#6010) Ottoka válasza Gorneck (#6008) üzenetére


Ottoka
őstag

Nekem bmw van mégis amg mercit szeretnék. :K
Egyébként meg nem néztem hogy extreme-t kérdez. Elég a 920 az igaz. :B

[ Szerkesztve ]

Mezőhegyes

(#6011) gombcomp válasza Rexcor (#6005) üzenetére


gombcomp
senior tag

Nem! :(
Bőven "elég" a 920... :((( A 940 kidobott pénz.Sajnos ez a valóság. :O

"Ha őseink is elszaladtak volna, valahányszor nehéz idők jöttek, ma üres lenne ez az ország." - Wass Albert

(#6012) HSM válasza Gorneck (#6008) üzenetére


HSM
félisten

X58 egy temető? Bocs, de nem értem, mire gondolsz.... :F

(#6013) Gorneck válasza HSM (#6012) üzenetére


Gorneck
titán

Pénztemető... ;)

Gorneck#1239

(#6014) Lauda válasza Gorneck (#6013) üzenetére


Lauda
félisten

Bocs, de miért is?

(#6015) keIdor válasza Lauda (#6014) üzenetére


keIdor
titán

Neked is elég lenne egy gyengébb konfig, vagy 24/7 fut valami munka?:)
Szerintem (tuti) erre gondolt.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#6016) Gorneck válasza Lauda (#6014) üzenetére


Gorneck
titán

Jajjjmár...gondold már át légyszi mi mennyibe kerül és ki használja ki 100%osan...
2 hétig élveztem egy 12giga ramból és 965ös prociból álló konfig társaságát...nem hiányzik. Elvok az Én kis szakadt gépemmel, ami harmad annyiba se fájt...jahhhh és mellesleg gyorsabb amire Én használom... ;)

Gorneck#1239

(#6017) keIdor válasza Gorneck (#6016) üzenetére


keIdor
titán

965-öt kapásból eladnám a picsbe, persze ha az enyém lenne. Egy kellemes közeli nyaralás ára benne van.

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#6018) Gorneck válasza keIdor (#6017) üzenetére


Gorneck
titán

Céges a cucc, ment vissza a többi közé porosodni...van még 4-5 a szekrénybe, meg pár ES cucc. :D Én ilyenre sose költenék...főleg, hogy már tudom mit tud...ott a kocsi, ott a ház majd azokra inkább...

[ Szerkesztve ]

Gorneck#1239

(#6019) Lauda válasza Gorneck (#6016) üzenetére


Lauda
félisten

Én átgondoltam, ezek szerint Te nem. Attól, hogy felesleges dolgokra költöd a pénzed (i965), még nem lesz pénztemető az x58. Semmivel sem kerül többe egy i7-es konfig újan, mint egy jobb 775-ös újonnan. És akkor hol van a teljesítmény, időtállóság etc. Ezért szvsz egy x58-as rendszer ma a legjobb befektetés az összes közül. :)

(#6020) sniper elite válasza Lauda (#6019) üzenetére


sniper elite
senior tag

Nem felesleges, megkéne érteni végre hogy mint a nevében is benne van, nem átlag kiadás mint a 920, akinek van rá pénze és szereti az aktuális legerősebb (extrémebb) cpu-t az kiperkálja érte 250k-t aztán kész! De tényleg inkább örülni kéne hogy vannak olyanok itthon is nem csak külföldön akik használnak ilyen egyedi cuccokat is! :)

(#6021) Lauda válasza sniper elite (#6020) üzenetére


Lauda
félisten

Aha. Mi értjük, csak Te nem.

(#6022) sniper elite válasza Lauda (#6021) üzenetére


sniper elite
senior tag

Hidd el hogy te nem érted,csak drágának tartod mert elsőként a teljesítmény/értéket veszed alapul,ami nem is lenne baj,sőt logikus vagy!De most másról is szó van, nem akarok sznob lenni, de az egyedi alapórajel mellett,azt is megveszi ilyenkor az ember magának hogy a lehető legritkább procit tudhatja tulajdonában,szóval nem egy 920-at amiből naponta eladnak mit tudom én 40ezret, hanem egy olyat amiből naponta lehet kevesebb mint 100 kerül forgalomba!

[ Szerkesztve ]

(#6023) Lauda válasza sniper elite (#6022) üzenetére


Lauda
félisten

Téged nem a teljesítmény érdekel, hanem hogy ritka cuccod legyen és verhesd a nyálad a fórumokon.

[ Szerkesztve ]

(#6024) SzlobiG válasza sniper elite (#6022) üzenetére


SzlobiG
félisten

Ez oké amit leírsz, de miért kell ezt mindég? Már csomószor előhoztad ezt és mindenki tisztába van a te álláspontoddal. Szal ha valaki idejön ebbe a topikba és megkérdi, hogy mégéri-e a 965 alap hogy mindenki azt fogja mondani, hogy nem, leszámítva téged tehát felesleges kifejtegetni mindég...:U

(#6025) ImI87 válasza sniper elite (#6022) üzenetére


ImI87
őstag

Eddig "csöndben" hallgattam, amiket írsz a prociról, de most már reagálok:

Mennyin hajtod te azt a procit 24/7-ben? :F
Kétlem, hogy 4 gigán, vagy afölött...... Ezesetben viszont SEMMI előnyöd nincsen egy 920-szal szemben, amit te ilyen proli tucatárunak minősítesz. :W
Jellegéből adódóan az XE proci tuningra való, mert az a minimális órajelkülönbség, ami van a 920-hoz vagy 940-hez képest, az semmi.
"egyedi alapórajel" - ez mekkora nevetséges duma...... :Y

Mondjuk 3,8-4 gigáig bármelyik i7 tudja ugyanazt, mint a tied. Efőlé te sem nagyon tudsz menni, mert egyrészt a hűtőddel le sem tudnád hűteni rendesen, másrészt meg normál feszen és léggel a 965-ök sem nagyon képesek csodára. Meg komolyabb tuninghoz már v.mi ész is kell. :U (és ne haragudj, de az eddigi hsz-eidből nem úgy jött le, mintha v.mi nagy tuningmester lennél - ez nem oltás, csak megfigyelés)

Tehát ha nem használod ki azt, amit a proci tud, akkor egyáltalán semmi értelme nincs (vagyis neked igen, mert ebből kevés van a világon. :DDD ) Pár emberke a szegény kis 920-ából présel kiolyan eredményket, amit te megközelíteni sem tudsz, de nyílván nem is akarsz. Csak éppen ezért vétek parlagon hagyni egy ilyen cuccot, és csupán a "tudat" miatt tartani.
"lehető legritkább proci" - ez is nagyon vicces, ezek nem egy Picasso kép, hanem egyszerű árucikk, amit bárki megvehet a boltban. Ritkának azért ritka, mert értelmes emberek nem hánynak ki 2x-3x több pénzt valamire, ami 100%-ig ugyanazt nyújta (ésszerű felhasználás keretein belül), mint az olcsóbbik változat. És itt nincs minőségbeli vagy akármilyen különbség, mint pl noname vs már kás cuccok témájában.

Ezt te úgysem fogod fel, mert már X ember leírta, és akkor is ugyanazt fújod. Ezért nyílván az (X+1)-edik vélemény sem számít................ :(

[ Szerkesztve ]

(#6026) sniper elite válasza SzlobiG (#6024) üzenetére


sniper elite
senior tag

Én hozom elő??? Remélem csak viccelsz! Itt szólják le mindig páran azokat akik voltak olyan "szerencsétlenek" és mertek venni egy ilyen procit! Mondjuk a ti dolgotok, én mindig is megfogom venni az éppen aktuális extrém procit, mégha ennél jóval többért is árulják!

ImI87 Sok mindenben igazat adok neked, mondjuk direkt nem a teljesítményről akartam beszélni de mindegy, amúgy 3,6GHz-en fut a proci, mellette meg 1866MHz-en a ramok, ennyi kell nekem a játékokhoz a többi kisebb programokhoz amiket használok, meg tök felesleges több! Szóval az is felesleges hogy 4giga fölé húzzam! Amúgy tényleg nem vagyok valami iszonyat tuningos ezt jól látod, amiket raktam fel eredmények se kimagaslóak, de nem nagyon izgat!

(#6027) Lauda válasza sniper elite (#6026) üzenetére


Lauda
félisten

Adakozni se felejts ám el papuci pénzéből.

(#6028) Zsubi válasza Lauda (#6027) üzenetére


Zsubi
őstag

:DDD :C :R

[ Szerkesztve ]

(#6029) Acor válasza gombcomp (#6004) üzenetére


Acor
aktív tag

Nagyon köszönöm a tanácsokat, ezzel a metódussal :C és egy Bios frissítéssel (7e) sikerült beállítanom és most húzás nélkül teljesen stabil a gépem (Lekopogom)
:R
Bár szeretném húzni is,mert szinte csak az FSX-el játszom és kipróbáltam 4GHZ -en egy rammal amikore ment a 2,66 képest kb. dupla Frame-t tud a játék ami 15 -ről 30-ra nagyon jó és így legalább élvezhető a játék.

Szóval ez a cél vezérel engem ezzel a procival ( Lauda, hogy megérts) :)

I7 12900K + Tody féle extrém blokk még mindig Király!! (www.pcvizhutes.hu)

(#6030) Lauda válasza Acor (#6029) üzenetére


Lauda
félisten

Tehát akkor az volt a megoldás, hogy bios frissítés és a slotok egymás után feltöltése, közben bios indítás? 4 gigát még lazán be tudod lőni stabilra, mondjuk 21x191, próbálgasd a cuccot, 20x200 már nehezebb, több kakaó kell neki. :)

(#6031) Acor válasza Lauda (#6030) üzenetére


Acor
aktív tag

Ahogy mondod :K
Új bios 7e még nem is a "gyári" majd lépésenként...
Elöször végigpróbáltam egyesével minden ramot 1slot auto időzítés és megnéztem a Windows alatt mit mutatat cpuid és mind 9-9-9-24 1T
A Ram-on 8-8-8-24 van és nálad is 2T látok
Majd 2 ram és három... de az időzítések auto-n vannak

Ez miért van? Lehet ez volt a dolog nyitja? :F

21*191-et Ht enabled ? és mekkorra fesz legyen neki max droppal együtt?
Vcore, QPI, a a ram 1.64 gondolom.

Köszi: :R

I7 12900K + Tody féle extrém blokk még mindig Király!! (www.pcvizhutes.hu)

(#6032) Lauda válasza Acor (#6031) üzenetére


Lauda
félisten

Próbál átállítani 8-8-8-24-re és 2T, mennie kell annak 1.64v-on.

Igen, ht enabled. Cpu-nak először adj 1.41-es biosból, abból marad kb 1.35 drop után. Qpi-t én 1.4-et adtam neki, aztán ha stabil akkor mehet lefelé. Hőfokot nézd, bár ha jó a blokkod akkor a víznek meg se kottyanhat.

Vagy ott a 200x19, ezt nálam viszi bios vcore/qpi 1.35/.135v-al és sokkal hűvösebb. :) Igaz ez lég, a Te lehetőségeid sokkal nyitottabbak.

(#6033) Zájec válasza Acor (#6031) üzenetére


Zájec
veterán

már korábban is emlitve lett a bios mint hibalehetöség.
melyik volt fent eddig ? miért nem cserélted már le korábban és akkor egy csomó szenvedéstöl mentesültél volna..

(#6034) X@b3e válasza sniper elite (#6022) üzenetére


X@b3e
addikt

:D A 965 épp olyan "átlag kiadás", mint a 920, csak hazánkban kevesebben engedhetik meg maguknak az effajta (fölösleges) luxust, jobban utána is járnak általában, hogy mire érdemes költeni. Te azt fizeted meg, hogy az alapórajele garantáltan magasabb és fel van oldva a szorzózár :U Ha nem tuningolsz, akkor kb annyi előnyöd van belőle, hogy berakhatod az aláírásodba, mert minden "tucat" 920 is megy 3,2 GHz-t fél perc bios állítás után. Én azért a cpu-ért adnék több pénzt, amelyik stabilan visz 4,5GHz-t, legyen az 920, 940 v. 965. Nem a dobozáért és a matricáért, amit adnak hozzá..

... Roma siamo noi ... S.P.Q.R.

(#6035) gombcomp válasza X@b3e (#6034) üzenetére


gombcomp
senior tag

"Én azért a cpu-ért adnék több pénzt, amelyik stabilan visz 4,5GHz-t, legyen az 920, 940 v. 965." ilyen meg még nincs (ami léggel tudná),ha csak az új steppingek nem lesznek
jobbak.. :U

"Ha őseink is elszaladtak volna, valahányszor nehéz idők jöttek, ma üres lenne ez az ország." - Wass Albert

(#6036) sniper elite


sniper elite
senior tag

(#6037) Zsubi válasza sniper elite (#6036) üzenetére


Zsubi
őstag

Gondolom egyből majd lecseréled a 965-t egy 975-re :U

(#6038) #97544192 válasza Zsubi (#6037) üzenetére


#97544192
törölt tag

Még jó. Olyan proci nem kell az embernek, aminek már átvette a helyét egy jobb! :DDD

(#6039) sniper elite válasza Zsubi (#6037) üzenetére


sniper elite
senior tag

Hát gondolkoztam rajta, de mivel nem sokban különbözik a 965-től így lehet elég értelmetlen lenne, inkább 985-re lenne több értelme váltani! De aztán lehet elcsábulok és mégis leváltom 975-re :)

(#6040) Jhonny06


Jhonny06
veterán

Egy vicc lett ez a topic is..

(#6041) Rusher válasza sniper elite (#6039) üzenetére


Rusher
őstag

De....az lenne a "legegyedibb alapórajeles" proci, mert 130Mhz-el magasabban jár....nyilván megérné.... :DDD :C

[ Szerkesztve ]

(#6042) Acor válasza Zájec (#6033) üzenetére


Acor
aktív tag

Igen akkor is próbálkoztam vele, de még a CSX ramok voltak benne és annak nem számított melyik bios van fent. Igaz nem a 7e hanem a sima 7-es volt fent idáig, de próbálkoztam akkor is régebbi verzióval szinte mindegyikkel..

Most a sima 7-es volt fent aztán a 6-os majd a vége a 7e lett.. ezt sem a hivatalos honlapról hanem kaptam itt valakitől... :R

I7 12900K + Tody féle extrém blokk még mindig Király!! (www.pcvizhutes.hu)

(#6043) Achill3uS válasza Jhonny06 (#6040) üzenetére


Achill3uS
veterán

olyan egy topic amilyenné a fórumozók teszik :U

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#6044) Jhonny06 válasza Achill3uS (#6043) üzenetére


Jhonny06
veterán

Igen, pontosan erre gondoltam én is.

(#6045) Lauda válasza Acor (#6042) üzenetére


Lauda
félisten

Na megy a tuning, vagy élvezed a biztos alapórajelet? :D

(#6046) Zájec


Zájec
veterán

ahh , én is csiszolgatom a 3Dmárkomat, erre egy könzbensö eredménynél beugrik egy ilyen kerek pontszám :D

na mondom , ezt a véletlen ... :Y

[link] ;)

(#6047) Lauda válasza Zájec (#6046) üzenetére


Lauda
félisten

Az a felette lévő kettő lenne már magasabb.... :DDD :P

(#6048) Zájec válasza Lauda (#6047) üzenetére


Zájec
veterán

azon vagyok :D .... most épp kicserélek egy VGA nevezetü valamit.. :U aztmondják attól állitólag magasabb lesz, vagy mi a franc... :F igaz ez ?

(#6049) Gorneck válasza Lauda (#6019) üzenetére


Gorneck
titán

Mese habbalnak jó volt... :K

Gorneck#1239

(#6050) Lauda válasza Zájec (#6048) üzenetére


Lauda
félisten

Ja, állítólag magasabb lesz tőle. :DDD

Gorneck23: Mese? Lehet sok pénzed van, csak rosszul költöd. ;)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.