Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#27001) TomiLi válasza keIdor (#26998) üzenetére


TomiLi
addikt

nekem azért fura az 1356-os elképzelés, mert a prociba költözik a pci-e vezérlő, és lesz itt nyolc magos megoldás is...

[ Szerkesztve ]

Bogyóka

(#27002) Motion_Blur válasza kpal (#26999) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Mondjuk 2 hete még 140W TDP-s procim volt úgyhogy nem tudom mit hőbörgök :D ;]

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#27003) mpierre válasza cut (#26996) üzenetére


mpierre
veterán

Azért 1356-os, speciel nekem tetszik, mint elképzelés és a tdp-k se olyan vészesek. Jó lesz... :)) és talán a memória is marad, mert 1,5V-n hozza a gyári értékeket.

Szerk: Ez a 8× PCIe Gen3 csati hogy viszonyul a PCIe 16× Gen2-höz? Nem értem, így elsőre... Ha jól értem a felállást, akkor 3 kártyás rendszer dobható össze?

[ Szerkesztve ]

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#27004) Toninho13 válasza mpierre (#27003) üzenetére


Toninho13
aktív tag

A 8x PCIe Gen 3 a PCIe 3.0-ás szabványt jelenti.Ez elméletileg pont ugyanazt a teljesítményt hozhatja, mint a mostani 16X-os.Január körül a wikipedián pont ilyen cikk volt, hogy a 2011-es és az 1356-os a QPI-ben meg a memória kezelésben fog különbözni.Nagy a kavarás...Igazából hivatalosan sehol nincs semmi infó...Sehol...Abban szinte biztos vagyok, hogy Q3-ig nem fognak elkészülni se a procik, se a lapok...A Bulldozer meg oké, hogy nem fogja tudni hozni az erősebb Sandyket, de addig még sehol se lesznek, mire megjelenik a Bulldozer.Ezért simán megjátszhatják az 1000dolláros prociárat.

(#27005) keIdor válasza Toninho13 (#27004) üzenetére


keIdor
titán

Csak kérdés mikor jönnek PCI-E 3.0-ás VGA-k...

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#27006) kpal válasza Motion_Blur (#27002) üzenetére


kpal
veterán

[OFFTe már megszoktad :K nekds nem is lesz nagy meglepetés a 150W-nél nagyobb TDP . :)

(#27007) mpierre válasza keIdor (#27005) üzenetére


mpierre
veterán

Az amd, már 2.1-nél, mig az nv 2.0-nál tart.
Persze 2.1-es csatoló nem is tudom milyen alaplapon van... :F

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#27008) MPowerPH


MPowerPH
félisten

Jó a lapom, tehát tényleg a proci adta be az unalmast. Köszi AirBooms a tesztet. :R

Don't Tread On Me

(#27009) AirBooms válasza MPowerPH (#27008) üzenetére


AirBooms
addikt

Nincs mit, én is köszi! :R
Asszem, nálam is marad minden... :K

(#27010) Cybertrone


Cybertrone
veterán

Nah akkor mégsem maradok egyedül! :DDD Üdv ujra itt mindenkinek, csak megjött a jobbik eszetek! :R :R :R
Számomra a váltás a 2011-lessz! :R Most elkezdek spórolni, és mire kijön talán a lap+ proci meglessz hozzá :DDD :C

[ Szerkesztve ]

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#27011) cut válasza AirBooms (#27009) üzenetére


cut
aktív tag

Airboons, én tényleg nem akartalak bántani, nem neked irtam...
Remélem nincs harag..? :R
Az én véleményem különben, és ezért is raktam fel ezt a képet, hogy pár honapért nem éri meg egy köztes valamiért váltani, cserélni, szerelni, stb.... :N

134 piros pötty :)

(#27012) cut válasza Cybertrone (#27010) üzenetére


cut
aktív tag

Cybertone...: nekem el se ment.... :C és különben is téged ki hagyna egyedül.... :Y
A váltás lehet még 2012 is....:) A sporolás sosem árt.. főleg akinek drága pcre fáj a foga... :DD

Aztán , ki tudja lehet én csinálom rosszul...(vagy is mi) és bukunk. De úgy vagyok ezzel az i7 el olyan nagyon nem tudunk.... :F

134 piros pötty :)

(#27013) Cybertrone válasza cut (#27012) üzenetére


Cybertrone
veterán

Bukás mindíg van volt, és lessz is az élet minden területén... Kihozol a szalonból egy új kocsit, és már buktál rajta pár százezret... :K Ez van itt is! :R

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#27014) AirBooms válasza cut (#27011) üzenetére


AirBooms
addikt

Részemről sincs harag, csak tegnap már késő lett volna válaszolni. :N :R
Hisztisnek sem tartom magam - talán erről ma BMW001 személyesen is meggyőződhetett -, csak nagyon uncsi már, hogy ebben a topikban (s még néhányban) van egy ember, akinek állandóan küzdeni kell az észosztó, bután makacs, általában folyamatosan offoló, mindig ugyanoda visszatárő (AMD szar, AsRock a király - mást ne is vegyél - stb.) felesleges előadásai miatt. Ez húzott fel, s tett egy kicsit érzékenyebbé. pedig azt hiszem, rajtam kívűl vagyunk egy páran, akik már megfogadták néhányszor, hogy nem fugonk vitába keveredni vele - mert nincs értelme.

(#27015) Laraxior válasza MPowerPH (#27008) üzenetére


Laraxior
titán

nem akarod elpasszolni? :D mondjuk egyet látok az apróban is... hátha olcsóbban adod :D

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#27016) Cybertrone válasza AirBooms (#27014) üzenetére


Cybertrone
veterán

:DDD Én is megfogadtam már... sosem jött eddig össze... egyszerűen nembírom ha valaki korlátolt :U

Laraxior:
Aszidtem SB lesz... De mondjuk a Foxconn mindíg is tetszett neked! :R

[ Szerkesztve ]

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#27017) Laraxior válasza Cybertrone (#27016) üzenetére


Laraxior
titán

procicsere volt tervben,de visszamondták hálistennek így megmarad a zseton...váltás tényleg csak VGA lesz Crysis 2 miatt..egy GTX595 ;]

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#27018) Cybertrone válasza Laraxior (#27017) üzenetére


Cybertrone
veterán

Az jó olcsó cucc lessz :DDD

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#27019) Laraxior válasza Cybertrone (#27018) üzenetére


Laraxior
titán

egyszer kell megvenni..2évig ki se veszem :K

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#27020) Cybertrone válasza Laraxior (#27019) üzenetére


Cybertrone
veterán

JAJ ezt ismerjük :DDD :P

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#27021) AirBooms válasza Laraxior (#27019) üzenetére


AirBooms
addikt

Dehogynem... ;] ;)
...hányan megfogadtunk itt már hasonlókat... :DDD

(#27022) Laraxior válasza AirBooms (#27021) üzenetére


Laraxior
titán

ááá..most is csak egy procicserét akartam ami kijött volna kb 6-7k pluszból... és használtam volna 4.5GHz-en az i7-et ;]
kell a pénz az Imprezára ;]
többre megyek azzal mint ilyen szarokkal a gépbe.ha nagyon akadnak a game-k akkor megoldom egy 1680as monitorral :D

#27023: olyan mindegy hogy egy hónapban 30ért vagy 40ért tankol az ember...az a 10es már nem oszt nem szoroz.

#27024 75LE..1.4? Azt hiába tuningolod... :))
Én is verhettem volna az 1.4es,16 szelepes Peugeotom-ra egy milliót,akkor se lett volna belőle "olyan autó". Az ilyen aszfaltbetyárokat meg nem tartom sokba akik suzukival,puntoval,meg miegymás autóval kaparják az aszfaltot. Annyi származik belőle,hogy megeszik indulásnál 1 deci benzint,de előrébb nem lesz.Autó az is...de nem ilyen felhasználásra. Én sem vagánykodom a 480as topikban,hogy márpedig az GTX460am márpedig ugyanannyi pontot csinált... Nem egy kategória. :(

[ Szerkesztve ]

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#27023) Cybertrone válasza Laraxior (#27022) üzenetére


Cybertrone
veterán

Az biztos 360ft+ a benzinár :DDD :DDD :DDD , nyárra eléri a 400-at :(

[ Szerkesztve ]

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#27024) AirBooms válasza Laraxior (#27022) üzenetére


AirBooms
addikt

Én meg pont fordítva vagyok: nekem a procim árából könnyű lenne áttérni SB-re, s még rengeteg lé maradna (ha mindent beleszámolok), amiből szintén élvezeteset lehetne tuningolni, mégpedig az autómat. A chiptuningja, ami 20-30 lóerőt simán garantál (75 LE-s common rail turbódízel), megvolna megmaradt pénzből... Szóval én még azért nem nyugodtam teljesen le... De ma olyan szépen hasított a 980X, hogy kár lenne érte.

Cybertrone: nálam a motortuning nem csak teljesítménynövelést hozna, hanem kis terhelésen (tehát nem állandó padlógázon) fogyasztáscsökkentést is - többszörös egyéni tapasztalat. Talán emiatt még szebb is, mint a PC-tuning! :D

[ Szerkesztve ]

(#27025) Laraxior válasza AirBooms (#27024) üzenetére


Laraxior
titán

persze ha mindebből legalább annyi hasznod van hogy a fogyasztás csökken...
De gondolom utánaszámoltál,hogy ez a kis beavatkozás hány kilométer után fogja az árát visszahozni :D Ezzel nincs is baj,ha a kedves tulaj nem basz a verda alá egy kályhacsövet,meg egy 1000W-os bömbölőládát,amitől mobildizsi lesz a szekérből,hogy elnyomja a motor visító hangját,mert ugye 50-60LE-nek milyen hangja van? mint egy hajszárítónak :W
az előző nem offba ment..sorry.

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#27026) AirBooms válasza Laraxior (#27025) üzenetére


AirBooms
addikt

Bevallom, nem elsősorban a takarékosság miatt tuningolnám a kis Mercit, hanem mert iszonyú hosszú a váltó áttételezése, városban emiatt szinte használhatatlan, 70 alatt nem lehet kapcsolni ötödikbe, mert 1000-1200 körül van a fordulatszám, ott pedig még erőtlen. Autópályán meg eleve kevés ez a teljesítmény, a nagy homlokfelület miatt (A-osztály) állandóan lenyomnak a "nagyok". Pedig van ennek a motornak egy gyárilag 95 lovas, közel 200 Nm-es változata, amivel azért már kellemesen lehet mindenhol közlekedni. Na csak pont ennyit szeretnék. A hangja, más egyebe nem fog változni, s a párom is könnyebben vezeti majd (úgyis főleg ő jár vele). Kinőttem már a dizsis verdákból, meg a csomgtartónyi mélyládákból (sőt, ez a korszak nálam ki is maradt). S egy Subaru Impreza WRX STi sem tudna a mindennapokra örömet okozni, pedig volt idő, amikor egy 320 lóerős verziót szívesen kergettem (4,6 alatt gyorsult százra), de 20 liter alatt nem evett. Egy tankkal ritkán tettem meg 200 kilométernél többet... :)

[ Szerkesztve ]

(#27027) Laraxior válasza AirBooms (#27026) üzenetére


Laraxior
titán

egy mercinél azért más a téma :)) a merci az merci :K :C
Impreza is megáll kevesebből..nem kell annak mindig padlógázon lennie :D

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#27028) tom_tol válasza MPowerPH (#26976) üzenetére


tom_tol
addikt

sajnos még nem volt annyi időm hogy alaposan teszteljem a ramokat

én valószínűleg maradok itt, sandy még nem győzött meg vagy inkább a kényszerített választás a tuning vagy az igp használata között ami zavar

(#27029) kpal válasza Laraxior (#27017) üzenetére


kpal
veterán

595 az tuti lesz neked :) ne tagad .

(#27022) Laraxior :de utálom itt nálunk a sok kis patkány gyerekeket akik veretik állandóan oszt közben majdnem szétszakad alattuk a kocsi annyira bömböl :DDD

(#27026) AirBooms :milyen mercid van ?

[ Szerkesztve ]

(#27030) cut válasza kpal (#27029) üzenetére


cut
aktív tag

Szerintem ez az intelnek nem fog bejönni....(ennyi foglalat) Erre mondják tul sokat akar a szarka.... :K

Mit mondtok arra, hogy ha teli rakom a 6 slotot, egyese dolgokban belassul a gép(win)?
Ilyet mér régen is tapsztaltam dual ch nál is... (1366)

Tényleg nincs valakinek 24gigája amit un? vagy 12 giga? cserébe tudok adni 6 vagy 12 Gb corsair 1600(cl8) és 2000mhz(cl9) es ramot..... hmm?? :))

[ Szerkesztve ]

134 piros pötty :)

(#27031) HSM válasza cut (#27030) üzenetére


HSM
félisten

A plussz ramoktól nem lenne szabad belassuljon. Nekem X58-ban volt, amikor 6*1GB ram volt a gépben, ráadásul az egyik 3 Elpida, a másik 3 Micron csipes. Tökéletesen mentek együtt olyan 1400Mhz-es órajelig. :K Viszont bele lehet nyúlni olyan dolgokba, hogy pl. a két külön kit 3-3 modulja páronként más csipes, és a különböző csipek nem mindig szeretik egymást, pláne tuning alatt. Bár, hogy csatornánként szimmetrikusan vannak, így elvileg kisebb a kockázat, hogy ne működjenek.

[ Szerkesztve ]

(#27032) Qru válasza Laraxior (#27017) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nem aprózod el... :D

mod:

cut: Most ők diktálnak, akkora a sebesség béli előnyük. AZ AMD is csak azért maradt fent, mert a legtöbb proci a középső/alsó szegmensben talál gazdára ott meg ár/érték arányban verhetetlenek.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#27033) szacsee


szacsee
nagyúr

Urak akinek CF / SLI rendszere van az adhatna tanácsot...
Ezidáig IOH alapfeszen win betöltéskor usb csatlakoztatás hangját hallottam... azt feltételezve, hogy valami nem emel. Emeltem az északi híd feszén, mivel egy külföldi oldalon azt olvastam, hogy több kártyánál adni kell némi + feszt.
Viszont ez a büdös Sandy elültette a bogarat a fülembe és csak a fogyasztás végett váltanék + a jobb turbo miatt. Nálam C0 van ami nem épp übertuningos darab. QPI feszt is kéri rendesen, illetve a Vcore-t is meg kell emelnem 3,6Ghz felett elég rendesen.
KB annyi a vége, mint a 2600K-nak turboval. :DDD

Ebből a helyzetből adódóan lenne 2 kérdésem:
1. Melyik feszen lehet faragni ami a fogyasztáson meglátszik... illetve milyen frekit érdemes belőni, amin kb minimum fogyin van a gép. (bizonyos pont alatt gondolom nem nagyon lesz kevesebb a fogyasztás... valamitől menni kell a procinak)

2. 1600-on szeretném hajtani a ramokat, de ezidáig amiket próbáltam kombinációkat mindnél 1,34V QPI kellett. Milyen szorzó / bclk kombinációk azok, amin elérhetem ezt a frekit, de nem kell agyonfeszelnem a QPI-t? :R

Tuningoltam már párszor, de sok időm nincs tökölni a tuningal, így az általatok megadott szorzó / bclk-ra koncentrálnék, ha így valamit tudok faragni a fogyasztásból akkor már megérte.
Köszönöm! :R

(#27034) Qru válasza szacsee (#27033) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Hát haver van egy rossz hírem: a pontos tuning értékeket senki nem tudja megmondani helyetted. :( Ki kell tesztelned.

Mivel "sors társak vagyunk", 1-2 támpont:

Nálam sem nagyon megy 1600-at 1,34V QPI alatt. Egyedül akkor elég neki 1,32V ha a proci full alapon kocog (turbo on).

Igazából minden feszen, mindennel spórolsz amit alacsonyabbra tudsz venni. De a lényeges nyilván az, hogy az abszolút értékben legnagyobbat told lejjebb. Pl: Vcore 1,35V helyett 1,28V-ra (ez csak pl!!) azzal többet nyersz, mintha a QPI-t tudod 0,2V-al lejjebb küldeni.

Ideális sztem a 160-as bclk, a legnagyobb szorzóval. Oda nem kell magas fesz, megy is és még nem is zabál. Az 5770-ednek meg bőven elég ekkora órajel is. Ha nincs render akkor HT off, azzal spórolsz a legtöbbet.

#nincsbennetarcsi

(#27035) szacsee válasza Qru (#27034) üzenetére


szacsee
nagyúr

Igazából 1200 Mhz 2 mag azt jónapot... netezni bőven sok, de nem kellene, hogy a CF miatt (cuccoknál elfelejtettem odaírni) instabil legyen.
Gondolom az USB-s ki-be dugdosós hang erre utal (instabil) mivel ha emelek az IOH feszen, akkor megszűnik... bár lehet a Samu monitor USB csatija kezdi megadni magát, de akkor jól összebeszél az alaplappal. :DDD
Játék alatt 3,2-3,5Ghz bőven elég lenne nekem itt még nagyon nem kell VID fölé mennem, viszont jó lenne a ramokat is húzni valamennyire... vagy magasabb Uncore és a ramok 1333-on... de jó lenne egy jobb D0-s cucc... ;]

(#27036) mpierre válasza szacsee (#27033) üzenetére


mpierre
veterán

1. :F

2. A 3200MHtz uncore-hoz kell mindenképpen a 1,34V? Az nem jó, mert bármilyen bicikli mellett - a szorzókkal variálva - kell az a 3200MHz, különben nem igen akaródzik indulni a rendszer.
A két legegyszerűbb pl az 1600-as ramhoz:
133×12=1596MHz (Ram) -> 133×24=3196MHz(Uncore), itt 2,793GHz a proci (21×)
160×10=1600MHz (Ram) -> 160×20=3200MHz(Uncore), itt 3,36GHz a proci (21×)

Cpu pll mennyin van? Ha azon emelsz, akkor javul a qpi, de hogy kevesebb fesz fog kelleni-e neki a 3200MHz-hez, azt nem tudom.
Mennyi a procid "vidje"? Illetve mi a legalacsonyabb fesz, amin stabil, mondjuk a 160MHz×21 beállítás? A ram mennyin tudja az 1600MHz-t? (Ha jól emlékszem Kingmaxjaid vannak, szerintem azok 1,5V is tudják ezt a sebességet, vagy legalábbis illene, de max 1,54V-on.)

A szandibícs meg csak ne csáábiccson, mert lőttek a cf/sli-nek, habár ezzel az első kérdést ki is lőnéd. A második, meg teljesen máshogy alakulna... :DDD

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#27037) Qru válasza szacsee (#27035) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nem hozza vissza a ráfordított összeget. Én is ezért vetettem el a D0-ra váltást. Ram sebesség nem annyira lényeges. Tri chanap miatt nem kell nagyon gyorsa ram játékok alá. Sávszél úgy is van bőven.
Nálam pl 3,7GHz meg 1400MHz-es rammal elég jól elpörög a cucc. Gondolkoztam, hogy veszek 1866-os ramot, de végül inkább erősebb vga lett, azzal többre megyek a játékokban (mert, hogy arra használom).

#nincsbennetarcsi

(#27038) radi8tor válasza szacsee (#27035) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

IOH Analog Voltage vagy IOH/ICH 1.1V Voltage-nak kell kicsivel többet adni CrossfireX módban?
Előbbi 1.10V, utóbbi 1.11V-ra van állítva alapból.
Néha vannak rejtélyes fagyásaim CrossfireX óta....

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#27039) szacsee válasza Qru (#27037) üzenetére


szacsee
nagyúr

Hát csak játék miatt én sem váltanék hidd el, 950 meg annyira nem mozgat meg és egyik D0 sem amennyivel többet kérnének érte.
Ezeket a grafikonokat elnézve semmi előnye nincs se i7-nek, se SB-nek C2Q-hoz képest... talán annyi, hogy vegyeslimit esetén optimalizálatlan játékoknál nincs akadozgatás...
Régebben HSM tesztelgette 4850-el a GTA4-et, illetve DigitXT-vel néztünk pár Assassins Creed 2 alatti low grafra lőtt FPS-t (ott kegyetlenül elhúzott az i7).
Azért agyalok valami optimális beállításon, mert ez a grafikon helytálló és itt bizony az SB játék alatt bő 70W-al kevesebbet eszik majd 1Ghz-el gyorsabb procisebesség mellett:

radi8tor1: Itt a teljes cikk.
A lényeges dolog ez:

"For this step, there are only two voltages you should play with; VTT, and IOH Core. IOH Core voltage is easy, if you are running a single PCIe card (graphics card), give the IOH Core 1.1V, two graphics cards 1.15V, three graphics cards 1.2V, or four graphics cards 1.25V. If you plan to run bclock frequencies far beyond 200MHz, sometimes it may help for the IOH core to be even higher."

Nálam nem fagyások voltak, na jó azok is (BSOD nélkül kiakadt a gép és egy idő után semmi billentyűzetkombinációra nem reagált,csak a reset gombra... ezt a Catalyst okozza). Amikor kevés volt, akkor megállt az egér és ahhoz hogy működjön ki kellett húznom és újra bedugni... illetve mint írtam win bejelentkezéskor kapásból usb cucc ki-be dugdosásakor lejátszott hangot adott a hangszóró, mintha valami HW-t dugtam volna a gépbe.

[ Szerkesztve ]

(#27040) Qru válasza szacsee (#27039) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ez az, de mikor gémelsz olyan beállításokkal?! :D Mire a kisebb fogyit meg visszahozza az SB addigra meg rég kifutott technika lesz. + macera eladni az X58-as lapot a ramot a procit (C0-nak képezelheted mekkora piaca van, ha D0-t is utánnad vágják lépten-nyomon).
Szvsz felesleges SB-re váltanod. Én legalábbis elég jól körbejártam a témát és erre jutottam.

mod:

Quad-os megjegyzésedre, meg csak ennyit mondanék: link

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#27041) radi8tor válasza szacsee (#27039) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Köszi, felnyomtam 1.17V-ra. Alaplapom topicjában valakinél úgy volt :D
Megznézem más lesz-e a helyzet.

⭐ Stella

(#27042) szacsee válasza Qru (#27040) üzenetére


szacsee
nagyúr

1920x1200-ban nem tudok. :DDD
Általában 1920x1080-as felbontáson játszom, illetve mindig.
A képi minőséget pedig úgy állítom be, hogy mindig meglegyen a 60 FPS, kivéve FPS multiknál, ott 80-100 FPS a minimum. 300FPS meg egyéb dolgoknak nem vagyok híve, nézzen ki jól a játék és menjen is. 2db 5770 van nálam így elvileg 5870 szint, de van hogy felette és nem mindig kell kompromisszumokat kötnöm. Kivéve az gépzabáló játékoknál.

Quados hsz-od olvastam is... az SB topikból Over-t kellene elzavarni mindig megríkat ahányszor ír egy hsz-t. :DDD

radi8tor1: Nálam 1,16V-on van. Biztos ami ziher alapon, így nem szórakozik, viszont ha monitorozza az alaplapod az IOH hőmérsékletét, akkor közbe figyelgesd. :K

[ Szerkesztve ]

(#27043) radi8tor válasza szacsee (#27042) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ugyanúgy fagyogat. Akkor szerintem az OC-t nem bírja. Ez van, ilyen VGA-t fogtam ki :D
Visszavettem alapra, most nem fagy ki Vantage alatt.
Érdekes, hogy Heaven benchmark ment rajta gond nélkül.

Akkor DirectX10-el van a baj.

⭐ Stella

(#27044) MPowerPH válasza Laraxior (#27015) üzenetére


MPowerPH
félisten

Most már biztosan nem. :N Olcsóbban biztosan nem adtam volna, a másik egy sima Bloodrage. Az enyém a moddolásnak köszönhetően azért elég szépen megyeget, nem áll meg 212 körül, mint a gyári. :N
Van jó kis Tri ch ramom, úgy néz ki subtimingekkel meg tudnám oldani a 2000@7-8-7-24-et. Szóval ráérek a cserével. Várom a procimat. ;]

szacsee: Én alapból emelt IOH -val tolom, mert elviekben a magasabb QPI/VTT mellett stabilabb lehet vele a rendszer. 1.16v-on van 24/7. Még nem próbáltam alapon.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#27045) tom_tol válasza MPowerPH (#27044) üzenetére


tom_tol
addikt

ez alapján mondhatnál tippeket mert ha leveszem a tRCD-t 8-ra semmiképpen nem hajlandó elindulni a szerkezet és úgy néz ki nem feszültség kérdése

(#27046) MPowerPH válasza tom_tol (#27045) üzenetére


MPowerPH
félisten

Próbáltad CL7-ben?

Lehet rosszul emléxem, és mi sem vettük vissza a tRCD-t. :F Arra egyébként tényleg kényes. Csak kipróbáltuk, de nem is volt stabil, mert alacsony mérési eredmények jöttek ki. Ennek így mennyi v-t adtál? Mert nem rossz, főleg nem T1-ben. :C

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#27047) tom_tol válasza MPowerPH (#27046) üzenetére


tom_tol
addikt

igen, de nem segített
vtt 1,41, ram 1,64v bios

ehhez a ram-hoz 980 kellene vagy 1,35v 4000 uncore-t tudó 920/930

(#27048) monosz válasza tom_tol (#27045) üzenetére


monosz
őstag

Ez gyönyörű,Sőt.Gratula! :C

A fontolgatással gyakran elmúlik az alkalom..

(#27049) Laraxior válasza MPowerPH (#27044) üzenetére


Laraxior
titán

gombcompé pl 220at tudott.
ha meg akarom nézni az enyém mit tud akkor elég ha hagyom a mostani beállításokat csak vegyem lejjebb a szorzót és növeljem a bclk-t? :B mert nem tudom mennyit bír ez a lap.. :D :B

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#27050) MontyCrew


MontyCrew
senior tag

Sziasztok, 920at szeretném 4ghz-ra belőni 200*20-as beállításokkal, de ehhez milyen memória értékeket adjak? 180*21en megy most, 1,2voltot kap a proci, a többi feszültséghez nem nyúltam, 200*20on 1,25ig néztem midnig befagy a winképernyőnél, így gondolom ennyi fesznél már nem a proci miatt nem indul a gép. memóriáim, corsair XMS3 2*2GBDDR1333, és mindezt egy Asus P6T lapban.
Köszi bye

és neked mi az erősséged? hmm, van egy Skyline-om

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.